Maar als ze 'uit Australië' komen dan liggen de roots neem ik aan in een ander Europees land. Tenzij Aboriginalsquote:Op zondag 30 december 2018 12:41 schreef Sunnythesun het volgende:
Mijn vaders fam komt uit Bakkum. Alles is daar familie zowat, meer en minder verOoit vanuit Polen gekomen als landarbeiders. Grote groep met dezelfde naam geworden en verspreid langs spoorwegen die aangelegd werden in NH.
Mijn moeders fam is nogal zeldzaam, iedereen met haar achternaam is vrij directe familie. Komt oorspronkelijk uit Duitsland.
Mijn stiefmoeders fam komt van moeders kant uit Australië en heb daar dus een boel rondlopen. Mijn oma en haar zus zijn de enige die naar NL zijn gekomen. Dochter van die zus is wel in Aussie geboren en woont daar. Van vaders kant een vrij zeldzame naam ook, kleine fam volgens mij maar geen idee verder.
Hoezo unheimisch?quote:Op zondag 30 december 2018 12:45 schreef fietsie het volgende:
Overigens ben ik, na een tijd zelf uitzoeken, gebruik gaan maken van Familysearch.
Ergens voelt het wat unheimisch, maar ze hebben in veel gevallen wel bewijs voor dingen kunnen aanvoeren die ik met zelf zoeken niet gevonden had.
Wist je dat al wel van die naam in de familie?quote:Op zondag 30 december 2018 12:38 schreef Lot_1 het volgende:
Dankzij de vraag van Isa zit ik in een boek over mijn voorouders te neuzen. Het meest bijzondere vind ik tot nog toe dat er een voorouder in 1696 zijn jongste dochter 'Abigail' heeft genoemd na een hele rij kinderen met oerhollands namen.
Ook bijzonder: een van mijn voorvaders heet Jan Huygen (in de ton).
De naam die wij aan ons kind willen geven als het een zoon is, zit sinds halverwege de 19e eeuw in de familie.
Mijn moeder is altijd achtergesteld geweest door haar grootouders omdat ze 'verkeerd' vernoemd was. Ze had haar grootmoeder's naam van moeder's kant moeten hebben, maar kreeg de naam van de overleden zus van haar vader. Maar ik kwam er laatst achter dat dood ging voor levend bij vernoemen en dus is ze prima vernoemdquote:Op zondag 30 december 2018 12:46 schreef Kaatje1 het volgende:
Wist je dat al wel van die naam in de familie?
Mijn vader had altijd een bloedhekel aan vernoemen, dus weigerde dat. Jaren later vond mijn oom uit dat de man die onze familienaam naar Nederland had gebracht dezelfde voornaam had als mijn broer (en dat was in 1964 geen standaard jongens voornaam)
De site is van een kerkgenootschap die "s'werelds grootste stamboom" maakt en daarvoor allerlei middelen inzet; zo bieden ze Europese overheden aan hun oude archieven te digitaliseren (en dat doen ze dan ook)quote:
Is dat zoiets als die stamboomarchieven van de mormonen?quote:Op zondag 30 december 2018 12:49 schreef fietsie het volgende:
De site is van een kerkgenootschap die "s'werelds grootste stamboom" maakt en daarvoor allerlei middelen inzet; zo bieden ze Europese overheden aan hun oude archieven te digitaliseren (en dat doen ze dan ook)
quote:Op zondag 30 december 2018 12:50 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Is dat zoiets als die stamboomarchieven van de mormonen?
quote:Š 2018 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved. A service provided by The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints
Wat een gedoe dat vernoemen dan hequote:Op zondag 30 december 2018 12:49 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Mijn moeder is altijd achtergesteld geweest door haar grootouders omdat ze 'verkeerd' vernoemd was. Ze had haar grootmoeder's naam van moeder's kant moeten hebben, maar kreeg de naam van de overleden zus van haar vader. Maar ik kwam er laatst achter dat dood ging voor levend bij vernoemen en dus is ze prima vernoemd
Zit een hele volgorde aan vastquote:Op zondag 30 december 2018 12:50 schreef Bluezz het volgende:
Wij zijn allemaal vernoemd.
Oudste zus heet Rikcie, toen een doodgeboren jongetje Anton, broer Cor, zus (An)tonia, broer Bertus (naar mijn vader) en ik naar mijn moeder
quote:Op zondag 30 december 2018 12:51 schreef Bluezz het volgende:
Wat een gedoe dat vernoemen dan he
Mijn ouders kregen dat 2e jongetje dat dood was bij geboorte (zie boven) en toen werd de broer die daarna kwam, vernoemd naar andere opa. De opa waarnaar het doodgeboren jongetje was vernoemd was erg erg kwaad, dus toen mijn zus kwam hebben ze daar een vrouwelijke variant op verzonnen om de boel te verzachten
Jup; soms hele series... Daar is dan Familysearch vaak enorm goed over geinformeerd...quote:Op zondag 30 december 2018 12:53 schreef Isabeau het volgende:
[..]wat een gedoe idd. Vaak zie je dan ook dat het volgend geboren jongetje na zo'n overleden kind weer dezelfde naam kreeg.
Goedzoquote:Op zondag 30 december 2018 12:52 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Zit een hele volgorde aan vast
Wel heel saai, want kwam in mijn stamboom ook continu dezelfde namen tegen. En de meisjes hebben allemaal vervrouwelijkte mannennamen (Gerritje, Jantje, Hendrikje etc). Tot er één van de mannen theologie ging studeren en lak had aan al die vernoemingen en zijn dochters hebben allemaal heel mooie meisjesnamen
Ja en dat wilden ze niet. (Ook knap om dat vol te houden als weet dat er wat 'zwaait'quote:Op zondag 30 december 2018 12:53 schreef Isabeau het volgende:
[..]wat een gedoe idd. Vaak zie je dan ook dat het volgend geboren jongetje na zo'n overleden kind weer dezelfde naam kreeg.
Ik houd juist heel veel van mannennamen bij vrouwenquote:Op zondag 30 december 2018 12:52 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Zit een hele volgorde aan vast
Wel heel saai, want kwam in mijn stamboom ook continu dezelfde namen tegen. En de meisjes hebben allemaal vervrouwelijkte mannennamen (Gerritje, Jantje, Hendrikje etc). Tot er één van de mannen theologie ging studeren en lak had aan al die vernoemingen en zijn dochters hebben allemaal heel mooie meisjesnamen
quote:Op zondag 30 december 2018 12:32 schreef Kreator het volgende:
Prima dorpje verder. Snap alleen niet dat vis op de markt altijd zo'n wonder is voor toeristen.
marsaxlokk, malta https://imgur.com/gallery/Wcxj9Eh
Eensquote:Op zondag 30 december 2018 12:56 schreef mjan het volgende:
[..]
Ik houd juist heel veel van mannennamen bij vrouwenLeek me leuk, als ik bijvoorbeeld Johan had geheten.
Nu best onvoorstelbaar dat mensen daar toen echt boos over werden hčquote:Op zondag 30 december 2018 12:55 schreef Bluezz het volgende:
Ja en dat wilden ze niet. (Ook knap om dat vol te houden als weet dat er wat 'zwaait')
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt."Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
Ik vind dat je nooit om toestemming voor namen voor je kinderen hoeft te vragenquote:Op zondag 30 december 2018 12:58 schreef Bluezz het volgende:
Nog een saillant detail in onze zo enorm verscheurde familie: de dochter van onze broer (waar ik geen contact meer mee heb, maar dat terzijde) heeft een dochter gekregen en ongevraagd heeft ze bij de 2e naam van dat kind de roepnaam van mijn zus gekregen.
Die dat dus helemaal niet leuk vind en vind dat ze hadden moeten vragen... maar ja kreeg ze te horen, we hebben haar vernoemend naar de oma van papa (onze oma dus)...
quote:Op zondag 30 december 2018 12:58 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Nu best onvoorstelbaar dat mensen daar toen echt boos over werden hčNee iddSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Alleen de 2 1e letters.
Nog 1 dingetje dat ik zo frappant vind met het vernoemenSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ja idd, maa geen ideequote:Op zondag 30 december 2018 12:46 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Maar als ze 'uit Australië' komen dan liggen de roots neem ik aan in een ander Europees land. Tenzij Aboriginals
Het is ook nooit goed..quote:Op zondag 30 december 2018 12:58 schreef Bluezz het volgende:
Nog een saillant detail in onze zo enorm verscheurde familie: de dochter van onze broer (waar ik geen contact meer mee heb, maar dat terzijde) heeft een dochter gekregen en ongevraagd heeft ze bij de 2e naam van dat kind de roepnaam van mijn zus gekregen.
Die dat dus helemaal niet leuk vind en vind dat ze hadden moeten vragen... maar ja kreeg ze te horen, we hebben haar vernoemend naar de oma van papa (onze oma dus)...
quote:Op zondag 30 december 2018 13:01 schreef Bluezz het volgende:
Nee idd
Alleen de 2 1e letters.
Nog 1 dingetje dat ik zo frappant vind met het vernoemenOh, ma vindt haar eigen naam niet mooi? Noemen we onze dochter toch ook gewoon zoSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Logisch.
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
Misdadigers of bewakers? That's the question.quote:Op zondag 30 december 2018 13:01 schreef Sunnythesun het volgende:
Ja idd, maa geen ideeGeen Aboriginals iig. Ik vermoed 'gewoon' Brits, zeker gezien de naam.
Ik verwacht dat eerstequote:Op zondag 30 december 2018 13:02 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Misdadigers of bewakers? That's the question.
Oh wat gaaf!quote:Op zondag 30 december 2018 13:06 schreef Bluezz het volgende:
Intussen...... is mijn zus op haar stoffige zolder gedoken en heeft in stoffige dozen de overlijdenskaarten gevonden van een paar grootouders die ik nu doorgeappt krijg.
Geweldig![]()
Iedereen is aan het zoeken!quote:Op zondag 30 december 2018 13:05 schreef Kaatje1 het volgende:
Kom er net achter (leve internet) dat de meisjesnaam van mijn oma van moeders kant niet Polman maar Poolman is
quote:Op zondag 30 december 2018 12:58 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Nu best onvoorstelbaar dat mensen daar toen echt boos over werden hčZijn nog steeds mensen die daar gekrenkt door worden hoor, collega van me had datSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
Ikrukquote:Op zondag 30 december 2018 13:01 schreef Barreltje het volgende:
[..]
Het is ook nooit goed..![]()
Wij hebben in de familie ook een Sofie en een Sofia.. ook handig
Als er ooit een mini barrel okt dan kies ik een naam die ikruk vind.. en hou verder nergens rekening mee..
Jezus christusquote:Op zondag 30 december 2018 13:08 schreef Molo het volgende:
Zijn nog steeds mensen die daar gekrenkt door worden hoor, collega van me had dat
Syfilisquote:Op zondag 30 december 2018 13:06 schreef Bluezz het volgende:
[..]
Iedereen is aan het zoeken!
Ik kom er net achter dat Opa geen Anton heette maar Antoon en dat hij na een langdurig ziekbed is overleden.
Wat had ie dan!?
Mijn vader's opa is door een boer met een zeis gedood omdat hij achtergebleven graan van een reeds gemaaid graanveld aan het verzamelen wasquote:Op zondag 30 december 2018 13:15 schreef Bluezz het volgende:
Ik hoor van nicht dat Opa van moeders kant midden 50 is geworden. In de oorlog doodgebleven op de groentekar.
Er gaan nu overal luikjes en verhalen open
Nee zo heette het kind nietquote:
Wowquote:Op zondag 30 december 2018 13:18 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Mijn vader's opa is door een boer met een zeis gedood omdat hij achtergebleven graan van een reeds gemaaid graanveld aan het verzamelen wasLiet ook allemaal kleine kinderen na. Die boer is nooit vervolgd.
Mijn opa en oma hebben elkaar op de Diemse (Didam) kermis leren kennen. Die was heel beroemd. Oma was echt een enorme schoonheid. En opa was bang dat ze er met een andere knul vandoor kon gaan en vroeg haar binnen een jaar ten huwelijk.quote:Op zondag 30 december 2018 13:17 schreef Kaatje1 het volgende:
Een van mijn voorvaders van vaders kant is op een gegeven moment met een meisje van de kermis getrouwd. Moet eens kijken waar ik die documentatie heb gelaten.
Wowquote:Op zondag 30 december 2018 13:18 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Mijn vader's opa is door een boer met een zeis gedood omdat hij achtergebleven graan van een reeds gemaaid graanveld aan het verzamelen wasLiet ook allemaal kleine kinderen na. Die boer is nooit vervolgd.
Als je de straffen van toen ook ziet dan moet je lachen dat mensen nu roepen dat de strafmaatregelen allemaal te soft zijn. Die zijn strenger dan ooit.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
quote:Op zondag 30 december 2018 13:21 schreef Sunnythesun het volgende:
OMG ik vind iets heel tofs! Hele beschrijving van mijn voorvaderen en alle takken uit Castricum/Bakkum. Gaat tot mij door! (ik word genoemd dus..)
Met foto's van mijn vader en zijn broers en zussen, foto van mijn opa bij zijn werkplaatsen een familiefoto van hem als kind
Op zich is het not done in stamboomonderzoek om levende mensen die geen toestemming hebben gegeven te noemen op openbare websitesSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |