abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zaterdag 15 december 2018 @ 01:38:25 #1
475382 TechnoCat
Be patient or become one
pi_183738688
Ik ben van 1 november tot en met 23 november naar de Filipijnen geweest. Het klikte erg goed tussen ons beiden en ik heb veel van het land gezien. Ook klikte het goed tussen mij en haar familie en die mensen waren echt geweldig. Voor mij was het reizen naar de Filipijnen (administratief) niet zo hinderlijk. Ik had niet eens een visa nodig, althans niet voor de 1e 30 dagen.

Nu willen we het andersom doen, maar goedendag, we lopen hier toch tegen wat problematische zaken aan:

Het is alsof we aan het vechten zijn tegen het beleid van de Filipijnse regering als dat van de Nederlandse regering. Om met de Filipijnse eisen te beginnen moet de Filipina in kwestie nogal wat doen. Ze moet persoonlijk naar de Nederlandse ambassade gaan in Manilla om daar een toeristenvisa aan te vragen en hierbij moet ze duidelijk naar wie ze gaat en moet ze ook kunnen aantonen dat wij een relatie hebben. Dat gaat dan nog wel, maar ze willen bv. ook een officiële 'uitnodiging' zien en zelfs een 'contract' bij een werkgever en zelfs loonstroken. De logiesverstrekking kan ik prima doen, maar het garant staan, omdat ik (nog) in de bijstand zit. Helaas, dit is nog wel het geval maar ik hoop daar binnenkort uit te geraken.

Dan de Nederlandse zijde: Die wil ook graag dat ik garant voor haar sta en zij moet bij de Nederlandse ambassade duidelijk kunnen maken dat ze zeker weten weer terugkeert naar de Filipijnen. Een reden hiervoor kan zijn: Werk, kinderen, onroerend goed etc. Maar, dit heeft ze niet. Het enige wat ze heeft is een langdurige opleiding. De vraag is, is dat voldoende? (Voor een bachelors degree). Verder wil de Filipijnse regering al mijn adres gegevens weten, de vliegtuigticket en de exacte datums wanneer zij hier naar toe wil komen. Ik ga natuurlijk niet een ticket voor haar al betalen voordat zij een visa krijgt. Kan em wel reserveren, maar nog niet betalen. Is dat afdoende? De reden hiervoor is ook, dat je aardig leuk met de prijzen kunt 'spelen' door wat met de start/eind datums heen en weer te gaan. Zo had ik mijn vlucht 80 euro goedkoper door een dag langer te blijven, hoe gek het ook klinkt.

Aangezien ik niet garant kan staan maar wel logies kan verstrekken moet zij dus feitelijk zorgen voor het belachelijke bedrag van 34 euro per dag om 'van te leven'. Natuurlijk is dat bijzonder onzinnig als zij bij mij is gebruikt zij in haar eentje echt geen 34 euro per dag. Afijn, zij wil hier de hele maand mei 2019 graag zijn. Dat zou betekenen dat ze minstens iets meer dan 1.000 euro moet hebben. En dat heeft ze niet. Ik heb misschien geen royaal inkomen, enkel bijstand, maar ik heb wel vermogen. Ik weet niet in hoeverre dat meetelt in de onderhoudskosten. Ik kan ons tweeën makkelijk onderhouden en we zullen heus niet elke dag naar een duur restaurant of zo gaan. Als ik een baan had, en deze ook al minimaal 12 maanden had, dan kon ik gewoon garant voor haar staan, en was er niets aan de hand. Theoretisch mag een derde ook garant staan, maar dat is een optie die ik liever oversla, want dat vind ik maar beschamend.

Wie heeft hier nog meer ervaringen mee? Zijn er nog meer dingen die van belang zijn? Uiteraard moet ze zich verzekeren, maar ik weet niet of zij dat daar moet doen, en of enkel een zorgverzekering voldoet of dit ook nog te combineren met een reisverzekering?

We communiceren in het Engels, wat het een en het ander soms lastig maakt, niet voor mij, maar meer voor haar, omdat zij een beetje moeite heeft met wat lastige Engelse termen, maar ja, goed als je zaken moet bespreken dan kun je daar niet om heen.

En ik praat alleen maar over een toeristenvisa, nog niet eens over een permanente verblijfsvergunning als ze hier bij me wil komen wonen ooit. Dat gaat nog wat worden. Alle (constructieve) suggesties zijn meegenomen.
pi_183739841
Nederland wil - als men een visa uitgeeft - wat zekerheden inbouwen dat degene die het visum aanvraagt 1. weer terug keert als de vakantie voorbij is en 2. dat alle kosten gedekt zijn.

V.w.b puntje 1 vraagt de ambassade vaak naar brieven van haar werk, vaak krijg je een statement van je werkgever dat je 3 weken verlof hebt o.i.d., en dat je op een bepaalde datum weer terug verwacht wordt. Als je dit niet krijgt wordt het hele visa verhaal al een stuk moeilijker.

Naast dit wil men zekerheid dat je vriendin zich kan onderhouden. Een voorwaarde is inderdaad een som geld (31 euro per dag), maal het aantal dagen, zodat men zeker is dat je jezelf kan onderhouden. (er zijn legio verhalen dat men op Schiphol is staande gehouden, en men het geld moest laten zien eer men overtuigd is).

Ook wil men vaak een garantsteller. Je moet boven een bepaalde grens verdienen om men tevreden te stellen. Je zou even kunnen kijken op de website van het Ministerie wat momenteel de norm is. (overigens wordt het met een bijstandsuitkering lastig vermoed ik).

Verder moet je vriendin nog een ziektekosten verzekering afsluiten voor de duur van haar vakantie.

En nee, je hoeft nog niet een vliegticket te boeken tijdens de aanvraagprocedure, dat raadt de ambassade overigens ook af :). Enkel een offerte is wat hen betreft voldoende.

Vroegah was er ook een website (forum), buitenlandse partner punt nl. Je zou daar eens op kunnen googelen, want daar zitten ook wat ervaringsdeskundigen.

Als ik haar was zou ik tijdig beginnen met de aanvragen. Als ze hier bij (voorbeeld) DFA nog allerlei papieren moet certificeren, gaat er nogal wat tijd overheen, en de rijen bij de ambassade zijn legendarisch -:).
Honey ! Take me drunk, i am home !
  zaterdag 15 december 2018 @ 04:49:00 #3
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_183739862
Ben je er met de auto heen gereden uiteindelijk TS?
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
pi_183740435
Hier was een topic over, begin 2018 denk ik. Het ging om een Gambiaanse, maar qua procedure is het gelijk. Die is uiteindelijk naar Nederland gekomen voor een maandje geloof ik.
2017: RGN BKK FCO LHR NRT LHR TLL LHR MIA BOG MIA JFK LHR LHR
2018: BCN SOF MLA IST ZAG DBV SPU ZAG SOF BOJ IST CGK JOG LOP DPS LBJ DPS SIN IST KBP BKK LPQ UTH KBP
2019: BCN LCY AGP SBZ KBP LPP SVL DOH JNB CPT DOH TFS
2020: ALC BIO LCY
  zaterdag 15 december 2018 @ 08:35:20 #5
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_183740440
Hoe kan jij nou van je bijstand vliegtickets naar de Filipijnen en hierheen betalen?
Als je vermogen hebt zou je volgens mij niet eens bijstand horen te krijgen. :?

En ‘het klikte goed tussen ons’? Hoe ken je dit meloveyoulongtime-meisje?
***
pi_183740474
quote:
5s.gif Op zaterdag 15 december 2018 08:35 schreef Brighteyes het volgende:
Hoe kan jij nou van je bijstand vliegtickets naar de Filipijnen en hierheen betalen?
Als je vermogen hebt zou je volgens mij niet eens bijstand horen te krijgen. :?

En ‘het klikte goed tussen ons’? Hoe ken je dit meloveyoulongtime-meisje?
Vermogensgrens van ¤6.020 voor een alleenstaande. Zie https://www.rijksoverheid(...)ik-recht-op-bijstand.
"Met charme kun je je een kwartiertje redden, daarna moet je iets te zeggen hebben."
  zaterdag 15 december 2018 @ 08:48:34 #7
57340 dabadbass
@Whitehouse.gov
pi_183740494
Je loopt al spaak op de eerste voorwaarde. Je verdient geen inkomen je ontvangt bijstand. En bijstand is -meen ik- 70% van het minimumloon. Je voldoet dus ook niet aan voorwaarde 3.
Je voldoet niet aan de gestelde voorwaarden en je aanvraag zal niet in behandeling worden genomen.

1. U verdient een zelfstandig inkomen
Een zelfstandig inkomen is een inkomen dat u zelf verdient en waarover u belastingen en premies hebt betaald. Lees of uw inkomen zelfstandig is.

2. Uw inkomen is duurzaam
Uw inkomen is duurzaam als u het inkomen nog minimaal 12 maanden ontvangt. Reken vanaf de dag dat het visum kort verblijf wordt aangevraagd. Of de dag dat de persoon Nederland inreist.

3. U hebt voldoende inkomen
Het bedrag dat u moet verdienen, heet het normbedrag. Het normbedrag is gelijk aan het wettelijk minimumloon. Het minimumloon en het normbedrag veranderen elke 6 maanden, op 1 januari en op 1 juli. Kijk hoe hoog het normbedrag voor u is.

Bron IND
"Niets smeedt twee mensen zo aaneen als kwaadspreken over een derde"
pi_183740567
Het lijkt wel alsof er voor twee verschillende procedures info gemixed is in de OP. Het kost wel wat tijd omdat de Filipijnen niet visumvrij kunnen reizen zoals veel landen met een akkoord maar volgens mij moet het makkelijker zijn om voor een kort bezoek als toerist naar NL te komen zonder dat jullie een liefdesrelatie moeten aantonen. De bal lijkt me dan gewoon volledig bij haar te liggen. En als het goed is zou ze meer met de Nederlandse regels moeten dealen dan met de Filipijnse.

Schriftelijk een reden opgeven en aantonen van voldoende budget om de periode te overleven is waarschijnlijk wel een ding. Als zij het niet redt moet er iemand anders bij ontvangst garant staan op papier omdat jij in de bijstand zit. Dat kan nog wel een struikelblok worden. Dus het lijkt me het beste dat ze zelf probeert om het sluitend te maken vanaf haar kant. Maar dat geldt in het algemeen voor iedere reis die men maakt. Kan het niet dan kan het niet.

[ Bericht 8% gewijzigd door Beathoven op 15-12-2018 09:15:14 ]
pi_183740707
Dit gaat je met een uitkering / bijstand nooit lukken.
Waarom ga je er zelf niet heen, je hebt geen werk dus tijd genoeg?

It's all about the money!
pi_183740793
quote:
99s.gif Op zaterdag 15 december 2018 09:31 schreef Mr.Ping het volgende:
Dit gaat je met een uitkering / bijstand nooit lukken.
Waarom ga je er zelf niet heen, je hebt geen werk dus tijd genoeg?

It's all about the money!
Als het land geen onvoorspelbare dictatuur was dan had hij er zelfs naartoe gekund om te werken en te leven maar ik zou daar voorlopig liever niet op inzetten.
pi_183740813
Kan je haar inderdaad niet als toerist hier laten komen? Bedoel dat moet toch niet al te moeilijk zijn..?
pi_183740819
quote:
1s.gif Op zaterdag 15 december 2018 09:42 schreef Beathoven het volgende:

[..]

Als het land geen onvoorspelbare dictatuur was dan had hij er zelfs naartoe gekund om te werken en te leven maar ik zou daar voorlopig liever niet op inzetten.
Als je in Nederland al gaan baan kan vinden, dan ga je het daar zeker niet redden.
pi_183740832
quote:
1s.gif Op zaterdag 15 december 2018 09:44 schreef Vlaggenroof het volgende:
Kan je haar inderdaad niet als toerist hier laten komen? Bedoel dat moet toch niet al te moeilijk zijn..?
Zo makkelijk gaat dat dus niet :N
  zaterdag 15 december 2018 @ 09:48:10 #14
280416 Whiskers2009
Maak dat de kat wijs!!
pi_183740854
quote:
99s.gif Op zaterdag 15 december 2018 09:31 schreef Mr.Ping het volgende:
Dit gaat je met een uitkering / bijstand nooit lukken.
Waarom ga je er zelf niet heen, je hebt geen werk dus tijd genoeg?

It's all about the money!
Sollicitatieplicht he? En/of tegenprestatie. Je kunt en mag niet zo maar even voor onbepaalde tijd naar het buitenland.
Al heb je ook in de bijstand vakantiedagen.
"He who gives up freedom for safety deserves neither" Benjamin Franklin
pi_183740866
quote:
1s.gif Op zaterdag 15 december 2018 09:48 schreef Whiskers2009 het volgende:

[..]

Sollicitatieplicht he? En/of tegenprestatie. Je kunt en mag niet zo maar even voor onbepaalde tijd naar het buitenland.
Al heb je ook in de bijstand vakantiedagen.
Kan je die paar sollicitatiemailtjes niet vanuit het buitenland verzenden?
  zaterdag 15 december 2018 @ 09:50:16 #16
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_183740872
quote:
1s.gif Op zaterdag 15 december 2018 09:44 schreef Vlaggenroof het volgende:
Kan je haar inderdaad niet als toerist hier laten komen? Bedoel dat moet toch niet al te moeilijk zijn..?
Als het niet aannemelijk is dat zij zich kan permitteren hier een toerist te zijn dan is dat wat lastig.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  zaterdag 15 december 2018 @ 09:52:28 #17
280416 Whiskers2009
Maak dat de kat wijs!!
pi_183740892
quote:
99s.gif Op zaterdag 15 december 2018 09:49 schreef Mr.Ping het volgende:

[..]

Kan je die paar sollicitatiemailtjes niet vanuit het buitenland verzenden?
Nee. Want je moet beschikbaar zijn voor werk (incl sollicitatiegesprekken).

En je verwart de WW (4 sollicitaties per 4 weken) met de bijstand (gemeente bepaalt hoe vaak je moet solliciteren. Soms wel 5 sollicitaties per week).
"He who gives up freedom for safety deserves neither" Benjamin Franklin
pi_183740903
quote:
99s.gif Op zaterdag 15 december 2018 09:49 schreef Mr.Ping het volgende:

[..]

Kan je die paar sollicitatiemailtjes niet vanuit het buitenland verzenden?
Dat kan het kan dan ook dat hij zijn uitkering kwijt raakt vanwege fraude.
WGR / Bijstandsuitkering en op vakantie zonder toestemming (consequenties?)
pi_183740939
quote:
1s.gif Op zaterdag 15 december 2018 09:53 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Dat kan het kan dan ook dat hij zijn uitkering kwijt raakt vanwege fraude.
WGR / Bijstandsuitkering en op vakantie zonder toestemming (consequenties?)
Je betaalpas gebruiken in het buitenland is wel heel erg dom.
Tickets en hotels kan je boeken met PayPal, niemand die het ziet.
pi_183740959
quote:
99s.gif Op zaterdag 15 december 2018 09:56 schreef Mr.Ping het volgende:

[..]

Je betaalpas gebruiken in het buitenland is wel heel erg dom.
Tickets en hotels kan je boeken met PayPal, niemand die het ziet.
Lekker frauderen ten koste van onze maatschappij. De moraal van een strontvlieg hebben. Ben je trots op jezelf?
pi_183740967
quote:
99s.gif Op zaterdag 15 december 2018 09:56 schreef Mr.Ping het volgende:

[..]

Je betaalpas gebruiken in het buitenland is wel heel erg dom.
Tickets en hotels kan je boeken met PayPal, niemand die het ziet.
Het geld verschijnt alleen niet zomaar even op je paypal account.
pi_183740997
quote:
1s.gif Op zaterdag 15 december 2018 09:59 schreef Beathoven het volgende:

[..]

Het geld verschijnt alleen niet zomaar even op je paypal account.
Als je die gekoppeld hebt aan je rekening kan je gewoon direct betalen en is de afschrijving een paar dagen later.

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 15-12-2018 10:01:50 ]
pi_183741079
Iemand heeft me een DM en PM gestuurd om hier ff te komen kijken. :)

Zeer lastig.
Ik heb ook een Filipijnse dame leren kennen en inmiddels wonen we al samen en hebben we een baby. *O*

Een vakantie bij jou vind ik wel erg, erg kort. Ik heb mijn vrouw (toen dus nog vriendin) eerst hier 3 maanden laten komen en daarna nog een keertje 2 maanden zodat we elkaar en zij Nederland beter kon(den) leren kennen en we echt zeker over de vervolgstap konden zijn. Je land en familie achter laten is een enorme stap.

Voor haar is een langdurige opleiding idd genoeg als bewijs voor dat ze hier niet gaat onderduiken en een reden heeft om weer terug naar huis te gaan. Mijn vrouw had toen ook alleen een afgeronde opleiding en geen vaste baan toen ze hier naar toe kwam.

Een bijstandsuitkering HOEFT de boel niet per sé onmogelijk te maken. Je inkomen is waarschijnlijk onder de officiële ondergrens, maar ze KUNNEN uitzonderingen maken. Hoe je zo'n uitzondering voor elkaar kunt krijgen, weet ik niet. (Edit: volgens mij is dat alleen bij immigratie zo, niet bij tijdelijk verblijf. Volgens mij moet je bij tijdelijk verblijf wel meer hebben dan alleen bijstand.) Maar een derde partij garant laten staan is idd wel een betere optie; dat heb ik ook een keer gedaan voor de zus van een buurvrouw die hier naar toe kwam.

De ¤34 per dag is inclusief eventuele hotelkosten voor het geval het mis gaat tussen jullie en zij elders onderdak moet zien te krijgen tot ze weer terug naar huis kan vliegen.

Naar eigen vermogen kijken ze niet; dat kun je namelijk ook over de balk gooien voor ze hier komt / als ze hier is. MISSCHIEN als je geld op haar rekening staat dat het verschil maakt, maar dat lijkt me echt niet verstandig en ik weet ook niet zeker of dat überhaupt verschil zou maken.

Zelf heb ik wel vooraf een ticket gekocht zonder zekerheid te hebben, maar ze raden idd een reservering aan.
Tip: zorg dat de aanvraag voor het visum meteen voor 90 dagen is, zodat je veel meer speling hebt qua tijd waarin de heen- en terugreis plaats kan vinden. Je HOEFT die 90 dagen namelijk niet op te gebruiken. De begin- en einddatum hoeven niet per sé op de datums te liggen die op het vliegticket staan, zolang die vluchtdatums maar wel in die periode vallen.
Mocht het allemaal lukken en ze komt hier naar toe, zorg er wel voor dat ze foto's van jullie beiden op haar telefoon kan laten zien bij de douane; mijn vrouw heeft gezien dat er iemand voor haar neus terug naar huis werd gestuurd terwijl ik naast een wel heel erg zenuwachtig kijkende jongeman met een bos bloemen stond. Ik weet niet zeker of die 2 bij elkaar hoorden, maar ik heb hem niet met iemand weg zien lopen. Je moet bij de douane wel aan kunnen tonen dat je elkaar eerder ontmoet hebt.

[ Bericht 2% gewijzigd door ToT op 15-12-2018 10:51:18 ]
pi_183741230
quote:
1s.gif Op zaterdag 15 december 2018 09:58 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Lekker frauderen ten koste van onze maatschappij. De moraal van een strontvlieg hebben. Ben je trots op jezelf?
Ik gaf alleen maar een tip!
Zelf heb ik nooit één cent steun, bijstand, hulp... laat staan een vangnet nodig gehad om mijn koppie boven water te houden.
pi_183741249
quote:
1s.gif Op zaterdag 15 december 2018 09:59 schreef Beathoven het volgende:

[..]

Het geld verschijnt alleen niet zomaar even op je paypal account.
Hij heeft vermogen, dus of het nu voor een dikke plasma tv is of voor vakantie maakt niet uit.
pi_183741295
Als ze eenmaal hier is, moet je haar natuurlijk wel wat leuke dingen laten zien hier in Nederland, en je moet natuurlijk ook een ziektekostenverzekering voor haar betalen. (OOM verzekeringen is een goeie). Onderschat de kosten van dit alles ook niet. Let er wel op dat je voldoende geld overhoudt voor haar volgende ticket hier naar toe (voor de immigratie) en een klein bedragje voor die procedure. Als je haar zelf Nederlands en kennis van de Nederlandse maatschappij leert scheelt het al klauwen met geld aan cursussen. Maar in 3 weekjes tijd gaat dat niet lukken. Ik heb het mijn vrouw geleerd in die 3 + 2 maand dat zij hier was. (Ze is met een negen en twee tienen geslaagd, maar er zijn genoeg anderen die het examen 5x moeten doen of zo voor ze eindelijk slagen.) Met jullie zal het wat moeilijker gaan omdat jullie beiden blijkbaar niet heel goed in Engels zijn?
Houd ook rekeningen met idd nog een trip naar Manila voor visums, maar ook kosten om haar diploma's te laten valideren (red ribbon heet dat) en verzendkosten om alle papieren naar haar te laten sturen zodat ze niet nog een keer naar Manila toe hoeft. Ook moet je kosten voor een boarding house in gedachten houden voor een kort verblijf in Manila, indien nodig.

En DAN pas komt de ÉCHT moeilijke periode; haar verblijf hier in Nederland met een verblijfsvergunning, tot ze hier een baan heeft. Mijn vrouw woont hier nu anderhalf jaar en het is een aaneenschakeling van parttime werk en uitzendbaantjes, met af en toe een uitgebreider contract die weer snel opgegeven wordt omdat het met reizen vaak erg moeilijk is zo zonder rijbewijs of ze werd enorm uitgebuit. Zolang ze nog niet voldoende Nederlands kan spreken en geen eigen vervoer heeft, zit je ook snel met rottige baantjes die om 5 of 6 uur 's nachts beginnen, zodat ze 's middags moe thuis komt en 's avonds vroeg weer naar bed moet.
En dit alles als je dus het geluk hebt dat er werk in de buurt te vinden is voor iemand die de taal niet machtig is en geen eigen vervoer heeft. We zijn zelfs verhuisd omdat in mijn oude woonomgeving er gewoon niets voor haar te vinden was.
Ik denk dat dit alles me al snel ¤10.000 bij elkaar gekost heeft. De immigratieprocedure kost zoals gezegd vrij weinig, maar alles er omheen en haar onderhouden tot ze voldoende eigen inkomsten heeft kost gewoon fakking veel.
Ik heb allerlei spullen verkocht om het te kunnen bekostigen: audio-apparatuur, mijn camera, lenzen enz. Als je in de bijstand zit en je bent nu al te trots om iemand te vragen om mede garant voor haar te staan, dan kan het heel gevaarlijk worden als ze uiteindelijk hier woont.

En als ze eenmaal hier woont en een baan heeft, houd er dan wel rekening mee dat niet haar volledige inkomen voor jullie gezamenlijke kosten gebruikt kan worden; zijzelf moet natuurlijk ook wel wat geld overhouden, maar het is ook standaard dat ¤100 - ¤200 per maand naar de familie gaat, met af en toe een hoger bedragje in geval van nood als er iemand ziek is of een broertje of zusje geld voor school nodig heeft of whatever. En afhankelijk van waar de familie woont heb je ook kans dat er gespaard moet worden voor een nieuw huisje voor de familie.
Mijn broer heeft toevallig ook een Filipijnse vriendin, en het huis van haar familie is inmiddels klaar. Mijn vrouw is aan het sparen om er eentje te laten bouwen.

Wijzelf zitten financieel nu weer iets beter nu de kosten wat gedeeld worden, maar er blijft genoeg onzekerheid over werk. Haar huidige uitzendwerk loopt half januari af en ze kan waarschijnlijk daarna elders wel saai lopende band werk doen in een lawaaierige omgeving, maar dat houdt ook weer erg vroeg opstaan in.

[ Bericht 7% gewijzigd door ToT op 15-12-2018 10:38:10 ]
  zaterdag 15 december 2018 @ 10:36:45 #27
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_183741393
MIsschien een rare vraag, maar geldt die hele administratie voor elke toerist uit de Filipijnen die hier op vakantie wil komen?
The love you take is equal to the love you make.
pi_183741489
quote:
15s.gif Op zaterdag 15 december 2018 10:36 schreef Lienekien het volgende:
MIsschien een rare vraag, maar geldt die hele administratie voor elke toerist uit de Filipijnen die hier op vakantie wil komen?
Yup. Maar op zich lijkt het qua papierwerk erger dan het daadwerkelijk is. Je moet een achterlijk pakket aan papieren uitprinten, maar een flink deel ervan hoef je niet in te vullen.
Je moet je NAW-gegevens wel vrij vaak opnieuw invullen wat voor sommige mensen frustrerend kan zijn, maar dat is omdat delen van dat uitgeprinte pakket papieren naar allerlei verschillende instanties gaat. Ik heb het invullen toen volgens mij over 2 dagen verspreid.

Oh shit, schiet me nog te binnen dat de Filipijnse toerist / vriendin idd zelf ook nog allerlei papieren moet regelen en die hebben een beperkte geldigheidsdatum en uiteraard zitten er ook nog kosten aan. Bijvoorbeeld een bewijs van goed gedrag bij de politie en uittreksel bij de gemeente of zo, en volgens mij moeten een aantal zaken nog door de barangay captain ondertekend worden. Soms (met name op het consulaat) moet je echt achterlijk lang wachten, maar gelukkig zijn mensen daar dat wel gewend. Hier is alles veel beter geregeld en afgestemd.
Zorg wel dat die papieren niet te lang voor daadwerkelijk vertrek hier naar toe aangevraagd worden.

Onderschat het allemaal niet, maar denk ook niet dat het allemaal één grote administratieve nachtmerrie is. Stippel alles heel goed uit en laat je goed voorlichten door de IND, dan lukt het allemaal wel.
  zaterdag 15 december 2018 @ 10:47:33 #29
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_183741502
quote:
2s.gif Op zaterdag 15 december 2018 10:46 schreef ToT het volgende:

[..]

Yup. Maar op zich lijkt het qua papierwerk erger dan het daadwerkelijk is. Je moet een achterlijk pakket aan papieren uitprinten, maar een flink deel ervan hoef je niet in te vullen.
Je moet je NAW-gegevens wel vrij vaak opnieuw invullen wat voor sommige mensen frustrerend kan zijn, maar dat is omdat delen van dat uitgeprinte pakket papieren naar allerlei verschillende instanties gaat. Ik heb het invullen toen volgens mij over 2 dagen verspreid.

Oh shit, schiet me nog te binnen dat de Filipijnse toerist / vriendin idd zelf ook nog allerlei papieren moet regelen en die hebben een beperkte geldigheidsdatum en uiteraard zitten er ook nog kosten aan. Bijvoorbeeld een bewijs van goed gedrag bij de politie en uittreksel bij de gemeente of zo, en volgens mij moeten een aantal zaken nog door de barangay captain ondertekend worden. Soms (met name op het consulaat) moet je echt achterlijk lang wachten, maar gelukkig zijn mensen daar dat wel gewend. Hier is alles veel beter geregeld en afgestemd.
Zorg wel dat die papieren niet te lang voor daadwerkelijk vertrek hier naar toe aangevraagd worden.

Onderschat het allemaal niet, maar denk ook niet dat het allemaal één grote administratieve nachtmerrie is. Stippel alles heel goed uit en laat je goed voorlichten door de IND, dan lukt het allemaal wel.
Dus als je een Filipijnse toerist bent moet je hier iemand vinden die voor je garant wil staan? Hè? :?
The love you take is equal to the love you make.
pi_183741534
quote:
5s.gif Op zaterdag 15 december 2018 08:35 schreef Brighteyes het volgende:
En ‘het klikte goed tussen ons’? Hoe ken je dit meloveyoulongtime-meisje?
_O-
  zaterdag 15 december 2018 @ 10:53:21 #31
4283 nietzman
Geen zin meer.
pi_183741566
WGR / Een beetje geld verdienen in korte tijd

Waar komt dit vermogen dan ineens vandaan? Baantje in het Google datacenter?
Ik ga naar huis.
pi_183741572
quote:
1s.gif Op zaterdag 15 december 2018 10:47 schreef Lienekien het volgende:

[..]

Dus als je een Filipijnse toerist bent moet je hier iemand vinden die voor je garant wil staan? Hè? :?
Volgens mij wel, ja.
Hmmm misschien dat er uitzonderingen zijn voor echt fakking rijke mensen die duidelijk die ¤34 per dag zelf kunnen bekostigen, maar een inkomen van ¤1000 per maand zie je daar niet snel.
Op arme eilanden moeten veel gezinnen van ¤60 per maand rond komen en in nog armere gebieden hebben ze zelfs vaak geen ene enkele peso.
In rijkere gebieden zijn het volgens mij echt directeuren e.d. die zo'n inkomen hebben.
pi_183741591
quote:
5s.gif Op zaterdag 15 december 2018 10:53 schreef nietzman het volgende:
WGR / Een beetje geld verdienen in korte tijd

Waar komt dit vermogen dan ineens vandaan? Baantje in het Google datacenter?
Hmm ik zou haast een [ONZ]-meme gaan posten van Probleemwijken. :P
pi_183741813
quote:
1s.gif Op zaterdag 15 december 2018 10:47 schreef Lienekien het volgende:

[..]

Dus als je een Filipijnse toerist bent moet je hier iemand vinden die voor je garant wil staan? Hè? :?
Beetje offtopic, maar als Nederlander heb het je extreem makkelijk om de wereld rond te reizen. Er zijn een hoop landen waarbij het andersom een heel stuk moeilijker en duurder gemaakt wordt.
~To alcohol! The cause of, and solution to all of life's problems~
pi_183742084
quote:
0s.gif Op zaterdag 15 december 2018 11:12 schreef Joachim het volgende:

[..]

Beetje offtopic, maar als Nederlander heb het je extreem makkelijk om de wereld rond te reizen. Er zijn een hoop landen waarbij het andersom een heel stuk moeilijker en duurder gemaakt wordt.
_O- In Cambodja kwam ik er ineens achter dat ik een visum moest hebben! :')
Kon ter plekke wel geregeld worden. Kosten: $5 maar ik moest wel een pasfoto inleveren.
Geen pasfoto bij je? Dat is dan $1 extra.
Was alleen wel irritant dat ik er fakking lang op moest wachten en dat de pinautomaat kapot was. :X
Maar verder idd ja: als je uit een rijk, westers land komt heb je meestal weinig problemen ergens naar toe te gaan.
pi_183742263
quote:
2s.gif Op zaterdag 15 december 2018 10:27 schreef ToT het volgende:
Als ze eenmaal hier is, moet je haar natuurlijk wel wat leuke dingen laten zien hier in Nederland, en je moet natuurlijk ook een ziektekostenverzekering voor haar betalen. (OOM verzekeringen is een goeie).
OOM is ok, gebruikte 'm zelf ook weleens in het verleden. Wel goed de voorwaarden lezen want het dekt niet de behandelingen of gevolgen van een bestaande aandoening of ziekte. Dus als ze naar het ziekenuis moet vanwege iets wat ze daar al mee rond liep dan kan het flink in de kosten lopen.

Verder goede tips, ze kan het inburgeringsexamen ook daar in Manila doen op de ambassade. Maar dat moet je allemaal wat zien in te passen.
  zaterdag 15 december 2018 @ 11:57:24 #37
286575 Roces18
Chef de party
pi_183742298
90 days to wed: fok version _O_
melksommelier en vertrouwenspersoon fok
  zaterdag 15 december 2018 @ 13:03:08 #38
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_183743074
quote:
1s.gif Op zaterdag 15 december 2018 11:53 schreef Beathoven het volgende:

[..]

OOM is ok, gebruikte 'm zelf ook weleens in het verleden. Wel goed de voorwaarden lezen want het dekt niet de behandelingen of gevolgen van een bestaande aandoening of ziekte. Dus als ze naar het ziekenuis moet vanwege iets wat ze daar al mee rond liep dan kan het flink in de kosten lopen.

Verder goede tips, ze kan het inburgeringsexamen ook daar in Manila doen op de ambassade. Maar dat moet je allemaal wat zien in te passen.
TS zal vooral moeten zorgen dat hij uit de bijstand komt, anders kan hij het sowieso vergeten een partner hierheen te halen.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_183743145
quote:
1s.gif Op zaterdag 15 december 2018 13:03 schreef Leandra het volgende:

[..]

TS zal vooral moeten zorgen dat hij uit de bijstand komt, anders kan hij het sowieso vergeten een partner hierheen te halen.
Vrij zeker idd. Er ZIJN uitzonderingen mogelijk, maar dat zijn niet voor niets uitzonderingen i.p.v. de norm.
  zaterdag 15 december 2018 @ 13:16:56 #40
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_183743252
quote:
1s.gif Op zaterdag 15 december 2018 10:47 schreef Lienekien het volgende:

[..]

Dus als je een Filipijnse toerist bent moet je hier iemand vinden die voor je garant wil staan? Hè? :?
Als het duidelijk geen probleem is dat jij je kunt permitteren naar NL op vakantie te gaan dan zal dat niet nodig zijn.
Maar voor iemand die ¤ 60 per maand verdient is het niet heel aannemelijk dat hij/zij een vakantie van minstens 2 jaarinkomen houdt (34 per dag is al heel karig als je werkelijk op vakantie gaat en nog geen hotel geboekt hebt, en dan de tickets nog).

Als je als Nederlander naar de VS probeert te gaan voor een "vakantie" terwijl je je dat helemaal niet kunt permitteren dan heb je ook grote kans dat je het land niet binnenkomt, als je überhaupt al een esta krijgt.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_183743367
Het verbaast me een beetje dat iemand in de bijstand naar de Filipijnen op vakantie kon gaan.
Een trip naar Manila kost als je mazzel hebt ¤450 maar daar wil je nog niet dood aangetroffen worden dus reken nog maar ¤100 om naar je plaats van bestemming te gaan. Hotels zijn iets van ¤25 per nacht (een hostel of zo is uiteraard goedkoper) Eten is daar natuurlijk wel weer goedkoop.

Anyway, stel dat TS plotseling een zak geld had en dat andere topic op vakantie heeft geopend, dan nog is het erg af te raden om in de huidige situatie dit traject in te gaan. Je hebt echt, echt een gezonde financiële reserve en voldoende inkomen nodig.
Je moet ook op eventuele tegenslagen rekenen die ik ook heb gehad. Haar moeder vond het te gevaarlijk dat ze hier naar toe zou gaan en, hoewel ze eerst steeds had gezegd dat het geen probleem was dat ze hier naar toe zou gaan, heeft die moeder de dag voor vertrek het paspoort van mijn vriendin afgepakt om te voorkomen dat ze zou vertrekken.
We hebben zonder dat die moeder het wist het ticket omgeboekt naar een andere datum wat ook weer veel extra geld kostte, maar daar is ze toch achter gekomen en weer gooide zij roet in het eten. Dat was in een periode dat vliegtuigtickets van en naar de Filipijnen best duur waren.
  zaterdag 15 december 2018 @ 13:25:05 #42
1062 Tinkepink
Niet zeuren maar poetsen
pi_183743371
quote:
1s.gif Op zaterdag 15 december 2018 13:16 schreef Leandra het volgende:

[..]


Als je als Nederlander naar de VS probeert te gaan voor een "vakantie" terwijl je je dat helemaal niet kunt permitteren dan heb je ook grote kans dat je het land niet binnenkomt, als je überhaupt al een esta krijgt.
Nooit bij stil gestaan. We gaan al een jaar of 10 bijna jaarlijks naar de VS en heb me nooit gerealiseerd dat ze een esta af zouden kunnen wijzen op basis van inkomen.
Geen zorgen voor de dag van morgen.
pi_183743430
quote:
1s.gif Op zaterdag 15 december 2018 13:03 schreef Leandra het volgende:

[..]

TS zal vooral moeten zorgen dat hij uit de bijstand komt, anders kan hij het sowieso vergeten een partner hierheen te halen.
Dan moet hij eerst wat aan z’n arbeidsethos doen.

quote:
0s.gif Op maandag 3 december 2018 18:17 schreef TechnoCat het volgende:
Werken is zo maatschappelijk en zou moeten worden afgeschaft.

Allemaal in het keurslijf :r
quote:
0s.gif Op maandag 3 december 2018 22:27 schreef TechnoCat het volgende:

[..]

Nooit doen, je bent een dief van je eigen portemonnee. Tegen minimumloon val je net buiten de boot met heel veel extraatjes voor de minima maar je kunt wel elke ochtend je nest uit. De heren aan de top hebben ook geen minimuminkomen en die doen al helemaal geen klap voor hun ons geld. Koffie zuipen, vergaderen, mensen ontslaan en dan bonussen vangen. :r
quote:
0s.gif Op maandag 12 februari 2018 00:58 schreef TechnoCat het volgende:

[..]

Slaven hebben geen keuze, hij kan ook gewoon stoppen als hij wil.

Gewoon starten, *kuch* met een ziekmelding, zeg dat je overspannen bent en dan langzaam naar ontslag toewerken. Dan een poosje ww ontvangen en dan voor het eind van de ww opnieuw ziekmelden met één of andere psychologische kwaal dat moeilijk aan te tonen valt. In elk geval kun je dan minimaal een jaar of 2 a 3 'vrij' nemen. :)
Dit soort figuren weigert dus om te werken, maar heeft wel genoeg geld om de halve wereld over te vliegen en een vriendin te kopen. Wat leven we toch in een bijzonder land...
  zaterdag 15 december 2018 @ 13:29:30 #44
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_183743433
Jij hebt geen cent te makken. Zij heeft geen cent te makken. Je zit in de bijstand en niet alleen kan je zelf op vakantie naar de Filipijnen maar je kan ook een meisje vanuit daar hierheen laten komen? Opmerkelijk.

Verder denk ik dat je een beetje te hard van stapel loopt door haar nu al 'je vriendin' te noemen en te denken aan verblijfsvergunningen. Jullie kennen elkaar net 3 weken. En hoe oprecht is is haar 'liefde' voor jou?
Huilen dan.
pi_183743492
quote:
0s.gif Op zaterdag 15 december 2018 13:29 schreef LeTourdeFrance het volgende:

[..]

Dan moet hij eerst wat aan z’n arbeidsethos doen.

[..]

[..]

[..]

Dit soort figuren weigert dus om te werken, maar heeft wel genoeg geld om de halve wereld over te vliegen en een vriendin te kopen. Wat leven we toch in een bijzonder land...
_O- Zo dan! :D

Veel van het land gezien, lees ik ook.
Het leven daar is goedkoop, maar van het ene eiland naar het andere hoppen kost al gauw 3 tientjes per persoon per keer.

Ik denk dat hij zit te trollen en dat hij er nooit is geweest, of hij trollt dat hij in de bijstand zou zitten.
pi_183743542
quote:
1s.gif Op zaterdag 15 december 2018 13:03 schreef Leandra het volgende:

[..]

TS zal vooral moeten zorgen dat hij uit de bijstand komt, anders kan hij het sowieso vergeten een partner hierheen te halen.
Met een baan met een minimumloon haal je het ook niet. En hij zal zijn inkomen voor de eerste jaren moeten houden.

Raadpleeg anders een advocaat die je precies kan vertellen wat de mogelijkheden zijn voordat de relatie serieus wordt.
Naar de liefde en evt. kinderen zal de IND niet kijken bij een beoordeling.
pi_183743709
quote:
7s.gif Op zaterdag 15 december 2018 13:29 schreef Isdatzo het volgende:
Jij hebt geen cent te makken. Zij heeft geen cent te makken. Je zit in de bijstand en niet alleen kan je zelf op vakantie naar de Filipijnen maar je kan ook een meisje vanuit daar hierheen laten komen? Opmerkelijk.

Verder denk ik dat je een beetje te hard van stapel loopt door haar nu al 'je vriendin' te noemen en te denken aan verblijfsvergunningen. Jullie kennen elkaar net 3 weken. En hoe oprecht is is haar 'liefde' voor jou?
TS heeft het juist alleen maar over een toeristenvisum gehad en expliciet niet over een verblijfsvergunning. Anderen wel.
quote:
0s.gif Op zaterdag 15 december 2018 01:38 schreef TechnoCat het volgende:
En ik praat alleen maar over een toeristenvisa, nog niet eens over een permanente verblijfsvergunning als ze hier bij me wil komen wonen ooit. Dat gaat nog wat worden. Alle (constructieve) suggesties zijn meegenomen.
"Met charme kun je je een kwartiertje redden, daarna moet je iets te zeggen hebben."
  zaterdag 15 december 2018 @ 13:54:47 #48
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_183743793
"Dat gaat nog wat worden". Hij is er in gedachten wel mee bezig.
Huilen dan.
  zaterdag 15 december 2018 @ 13:55:11 #49
78918 SeLang
Black swans matter
pi_183743800
Ik snap niet goed wat het probleem is. Die ¤34 per dag is dus ¤1000 voor een bezoek van een maand. Big deal. Geef haar dat gewoon, dan heeft ze toch genoeg proof of funds als toerist? Of vertrouw je haar niet?
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  zaterdag 15 december 2018 @ 14:01:09 #50
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_183743884
quote:
0s.gif Op zaterdag 15 december 2018 13:55 schreef SeLang het volgende:
Ik snap niet goed wat het probleem is. Die ¤34 per dag is dus ¤1000 voor een bezoek van een maand. Big deal. Geef haar dat gewoon, dan heeft ze toch genoeg proof of funds als toerist? Of vertrouw je haar niet?
Ik vind dit wel een geniaal idee eigenlijk: je weet daarna hoe dan ook waar je aan toe bent. In het slechtste geval ben je ¤1000 kwijt, maar heb je daar jezelf een hoop geld en ellende mee bespaard.
Huilen dan.
  zaterdag 15 december 2018 @ 14:05:21 #51
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_183743932
quote:
1s.gif Op zaterdag 15 december 2018 13:48 schreef baskick het volgende:

[..]

TS heeft het juist alleen maar over een toeristenvisum gehad en expliciet niet over een verblijfsvergunning. Anderen wel.

[..]

Waarbij alleen het contact met de vriendin niet het primaire doel kan zijn, want het is veel makkelijker voor TS om daarheen te gaan dan zijn vriendin hierheen te laten komen, dus de intentie zal op termijn toch zijn dat zij hier blijft.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_183743935
quote:
1s.gif Op zaterdag 15 december 2018 13:48 schreef baskick het volgende:

[..]

TS heeft het juist alleen maar over een toeristenvisum gehad en expliciet niet over een verblijfsvergunning. Anderen wel.

[..]

Als je in de bijstand zit en je wil alleen een neukertje over laten komen zonder verdere toekomstplannen, ben je al helemaal vreemd bezig. Maar hij heeft het wel duidelijk over dat dat wél in de toekomst ligt en het lijkt me wel verstandig dat hij (als dit topic überhaupt serieus is) wel meot weten waar hij aan begint.
  zaterdag 15 december 2018 @ 14:06:13 #53
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_183743945
quote:
10s.gif Op zaterdag 15 december 2018 14:01 schreef Isdatzo het volgende:

[..]

Ik vind dit wel een geniaal idee eigenlijk: je weet daarna hoe dan ook waar je aan toe bent. In het slechtste geval ben je ¤1000 kwijt, maar heb je daar jezelf een hoop geld en ellende mee bespaard.
Dit dus.
Iedere andere variant gaat sowieso veel meer kosten.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_183744007
Iemand die je pas 3 weken kent meteen ¤1000 geven is wel vragen om problemen.
Haar eerst 3 maand (en niet 3 weken zoals in de OP staat) hier naar toe halen is een stuk verstandiger zodat je elkaar beter leert kennen en er ook meer een band kan ontstaan.

Iemand voor maar 3 weken hier naar toe halen is het geld en de moeite echt niet waard. (En de risico's, als je idd een mille die kant op wil sturen.)

Hmm aan dit topic te zien lijkt het overigens toch geen onzin te zijn wat betreft iemand in de Filipijnen: KLB / Waarom wil Amazon dit niet leveren?

Natuurlijk kun je meerdere topics openen om je verhaal wat echter te laten lijken, maar toch...
pi_183744039
Of gewoon halverwege afspreken, in Kazachstan ofzo.
pi_183744044
quote:
0s.gif Op zaterdag 15 december 2018 14:14 schreef LeTourdeFrance het volgende:
Of gewoon halverwege afspreken, in Kazachstan ofzo.
_O- :D !
pi_183744123
Een verstandigere optie zou zijn deze vakantieliefde te vergeten (voor zover ze bestaat) en op een Europese datingsite kijken. Geen gekloot met inburgering en dat soort shizzle.
Ja gevoel en verstand gaan lang niet altijd samen en als de liefde echt is moet je er ook echt voor gaan, maar in dit geval is het een liefde van 3 weken en is het blijkbaar nagenoeg onmogelijk haar hier naar toe te krijgen i.v.m. de uitkering en de onwil van TS om een baan te gaan zoeken, omdat hij dan allerlei extraatjes kwijt raakt en er netto amper op vooruit zou gaan.
pi_183744755
quote:
2s.gif Op zaterdag 15 december 2018 14:19 schreef ToT het volgende:
Een verstandigere optie zou zijn deze vakantieliefde te vergeten (voor zover ze bestaat) en op een Europese datingsite kijken. Geen gekloot met inburgering en dat soort shizzle.
Ja gevoel en verstand gaan lang niet altijd samen en als de liefde echt is moet je er ook echt voor gaan, maar in dit geval is het een liefde van 3 weken en is het blijkbaar nagenoeg onmogelijk haar hier naar toe te krijgen i.v.m. de uitkering en de onwil van TS om een baan te gaan zoeken, omdat hij dan allerlei extraatjes kwijt raakt en er netto amper op vooruit zou gaan.
Lijkt me ook.

TS kan in elk geval iemand binnen de EU trouwen. De Britten straks niet meer.
pi_183744793
quote:
0s.gif Op zaterdag 15 december 2018 14:14 schreef LeTourdeFrance het volgende:
Of gewoon halverwege afspreken, in Kazachstan ofzo.
Klinkt lachwekkend maar bij een goede relatie op een (tijdelijke) afstand is dat helemaal geen verkeerd idee. Ik zou het alleen niet doen bij gevallen waar alles nog in een bepaald stadium zit. Of je moet naar een land om het land zelf en zo'n persoon als mogelijk gelukkig extraatje zien.
pi_183744990
quote:
1s.gif Op zaterdag 15 december 2018 14:55 schreef Beathoven het volgende:

[..]

Lijkt me ook.

TS kan in elk geval iemand binnen de EU trouwen. De Britten straks niet meer.
_O- Ook waar, ja! :P

Net ff dit met mevrouw ToT besproken en ze vindt het heel erg oneerlijk tegenover de Filipijnse dame in kwestie als hij haar hier naar toe zou halen en ze zo'n arm leven zou krijgen. (Of dat ze nu valse hoop zou hebben dat ze echt hier naar toe kan komen.)
  zaterdag 15 december 2018 @ 15:09:47 #61
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_183745016
quote:
2s.gif Op zaterdag 15 december 2018 15:07 schreef ToT het volgende:

[..]

_O- Ook waar, ja! :P

Net ff dit met mevrouw ToT besproken en ze vindt het heel erg oneerlijk tegenover de Filipijnse dame in kwestie als hij haar hier naar toe zou halen en ze zo'n arm leven zou krijgen. (Of dat ze nu valse hoop zou hebben dat ze echt hier naar toe kan komen.)
Misschien kan ze hem dan in levensbehoefte voorzien door te gaan werken?
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
pi_183745026
Arme meiske denkt een rijke westerse tatta geregeld te hebben, is het een bijstandstrekker die haar niet eens tijdelijk hierheen krijgt, laat staan permanent :')
pi_183745278
quote:
0s.gif Op zaterdag 15 december 2018 15:10 schreef Cyanide- het volgende:
Arme meiske denkt een rijke westerse tatta geregeld te hebben, is het een bijstandstrekker die haar niet eens tijdelijk hierheen krijgt, laat staan permanent :')
Het is vrij arrogant om te denken dat men in het buitenland alleen maar leeft met die tunnelvisie in gedachten.

Praktisch gezien valt een relatie vaak ook niet om door zo'n gegeven maar door verval in een bepaalde negatieve spiraal.

Whatever that may be.

[ Bericht 0% gewijzigd door Beathoven op 15-12-2018 15:57:43 ]
pi_183745496
quote:
0s.gif Op zaterdag 15 december 2018 15:10 schreef Cyanide- het volgende:
Arme meiske denkt een rijke westerse tatta geregeld te hebben, is het een bijstandstrekker die haar niet eens tijdelijk hierheen krijgt, laat staan permanent :')
Nu moet ik denken aan die geniale aflevering van Jambers op YouTube met die boeren.
  zaterdag 15 december 2018 @ 15:45:06 #65
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_183745667
quote:
10s.gif Op zaterdag 15 december 2018 15:35 schreef WammesWaggel het volgende:

[..]

Nu moet ik denken aan die geniale aflevering van Jambers op YouTube met die boeren.
"Als ze er vandoor gaan kun je ze niet tegenhouden". Oid :')
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
pi_183746191
quote:
10s.gif Op zaterdag 15 december 2018 15:09 schreef Molo het volgende:

[..]

Misschien kan ze hem dan in levensbehoefte voorzien door te gaan werken?
Ja zoals ik al aangaf in een eerdere lange lap tekst (ik kan begrijpen dat niet iedereen alles helemaal doorleest ;) ) is dat een stuk moeilijker dan je zou denken.
Weinig bedrijven nemen mensen aan die de taal amper spreken en ZEKER als je ook nog eens niet goed in Engels bent. (Mijn vrouw is WEL goed in Engels, maar zij heeft nog steeds moeite met een baan te vinden.)
Ook het niet hebben van een rijbewijs is een fikse belemmering. En natuurlijk zijn diploma's uit dat land hier geen ene fuck waard.

Maar nu, (STÉLdat het tegen alle verwachtingen in TÓCH zou lukken) zit ze met iemand opgescheept die geen cent te makken heeft, in een koud land waar ze niemand kent. Terwijl ze nu met haar familie en vrienden woont, een opleiding heeft en een goede baan kan krijgen, en stel dat ze op het platteland woont, kan haar vader of toekomstige echtgenoot wat gewassen planten rondom het huis en af en toe een netje in zee uitgooien voor wat vis.
Het leven is daar in korte tijd overigens wel fors duurder geworden, maar binnen zo'n familie kan men meestal wel voldoende voedsel en geld verzamelen om een beetje redelijk te kunnen leven.
Het leven hier zou haar bitter tegenvallen. Zo snel mogelijk een kutbaantje proberen te vinden om het hoofd hier boven water te kunnen houden, wat zoals gezegd erg moeilijk zal gaan.
Waarschijnlijk voor dag en dauw opstaan, 's winters met -7 in het pikkedonker op een fietsje naar één of andere koelcel om daar kip te verwerken, groente te verpakken of bollen te sorteren.

[ Bericht 16% gewijzigd door ToT op 15-12-2018 16:30:02 ]
  zaterdag 15 december 2018 @ 16:30:47 #67
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_183746364
quote:
2s.gif Op zaterdag 15 december 2018 16:18 schreef ToT het volgende:

[..]

Ja zoals ik al aangaf in een eerdere lange lap tekst (ik kan begrijpen dat niet iedereen alles helemaal doorleest ;) ) is dat een stuk moeilijker dan je zou denken.
Weinig bedrijven nemen mensen aan die de taal amper spreken en ZEKER als je ook nog eens niet goed in Engels bent. (Mijn vrouw is WEL goed in Engels, maar zij heeft nog steeds moeite met een baan te vinden.)
Ook het niet hebben van een rijbewijs is een fikse belemmering. En natuurlijk zijn diploma's uit dat land hier geen ene fuck waard.

Maar nu, (STÉLdat het tegen alle verwachtingen in TÓCH zou lukken) zit ze met iemand opgescheept die geen cent te makken heeft, in een koud land waar ze niemand kent. Terwijl ze nu met haar familie en vrienden woont, een opleiding heeft en een goede baan kan krijgen, en stel dat ze op het platteland woont, kan haar vader of toekomstige echtgenoot wat gewassen planten rondom het huis en af en toe een netje in zee uitgooien voor wat vis.
Het leven is daar in korte tijd overigens wel fors duurder geworden, maar binnen zo'n familie kan men meestal wel voldoende voedsel en geld verzamelen om een beetje redelijk te kunnen leven.
Het leven hier zou haar bitter tegenvallen. Zo snel mogelijk een kutbaantje proberen te vinden om het hoofd hier boven water te kunnen houden, wat zoals gezegd erg moeilijk zal gaan.
Waarschijnlijk voor dag en dauw opstaan, 's winters met -7 in het pikkedonker op een fietsje naar één of andere koelcel om daar kip te verwerken, groente te verpakken of bollen te sorteren.
Was een grapje, TS zou ik met zijn huidige mindset en financiële situatie niemand aanraden
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
pi_183746370
quote:
1s.gif Op zaterdag 15 december 2018 16:30 schreef Molo het volgende:

[..]

Was een grapje, TS zou ik met zijn huidige mindset en financiële situatie niemand aanraden
^O^ Helder!
Ik zat ook al te twijfelen! :T
pi_183748184
quote:
1s.gif Op zaterdag 15 december 2018 14:05 schreef Leandra het volgende:

[..]

Waarbij alleen het contact met de vriendin niet het primaire doel kan zijn, want het is veel makkelijker voor TS om daarheen te gaan dan zijn vriendin hierheen te laten komen, dus de intentie zal op termijn toch zijn dat zij hier blijft.
Sure, op termijn wellicht, maar dat was m.i. niet de insteek van dit topic.
"Met charme kun je je een kwartiertje redden, daarna moet je iets te zeggen hebben."
pi_183748524
quote:
...
Wil je een professioneel advies, dan moet je hier eens kijken.
Mr. Adang zal je telefonisch een paar tips kunnen geven, en anders maak je een afspraak bij hem. (het laatste zal hij wel rekenen)
  zaterdag 15 december 2018 @ 18:36:26 #71
229532 Twiitch
Speelt met zichzelf
pi_183748550
quote:
0s.gif Op zaterdag 15 december 2018 15:25 schreef Beathoven het volgende:

[..]

Het is vrij arrogant om te denken dat men in het buitenland alleen maar leeft met die tunnelvisie in gedachten.

Als jij een paar weekjes op vakantie bent geweest in een ontwikkelingsland en je hebt in die korte tijd al de fucking familie ontmoet dan moet je wel zeer naïef zijn om wat anders te denken eerlijk gezegd. Het leven is geen Disney-film. Niks mis mee natuurlijk, het gros van relaties in veel landen zijn gebouwd op het vermogen van één partij maar de kans dat het "liefde" is (al is dat ook een relatief begrip) is natuurlijk wel heel erg klein.

quote:
10s.gif Op zaterdag 15 december 2018 15:35 schreef WammesWaggel het volgende:
Nu moet ik denken aan die geniale aflevering van Jambers op YouTube met die boeren.
Ik aan deze:


Wat een enge zak hooi is die vent :')

[ Bericht 9% gewijzigd door Twiitch op 15-12-2018 18:42:00 ]
pi_183748590
Zet je filipijnse vriendin op een dobbernegerboot gegarandeerd dat ze een verblijfsvergunning krijgt
pi_183748891
quote:
0s.gif Op zaterdag 15 december 2018 18:39 schreef Timothy03 het volgende:
Zet je filipijnse vriendin op een dobbernegerboot gegarandeerd dat ze een verblijfsvergunning krijgt
Dit sowieso ja! :Y Was overigens ook al eerder in het topic vermeld.
Gewoon haar paspoort weg laten gooien (als ze die überhaupt heeft), een paar Arabische woordjes laten leren, in een boerka hijsen en gaan met die banaan!
pi_183750134
Zonder fatsoenlijk inkomen van TS wordt het op lange termijn toch niks.

Dus TS...solliciteren met die hap.
pi_183750455
quote:
2s.gif Op zaterdag 15 december 2018 13:24 schreef ToT het volgende:
Het verbaast me een beetje dat iemand in de bijstand naar de Filipijnen op vakantie kon gaan.
Een trip naar Manila kost als je mazzel hebt ¤450 maar daar wil je nog niet dood aangetroffen worden dus reken nog maar ¤100 om naar je plaats van bestemming te gaan. Hotels zijn iets van ¤25 per nacht (een hostel of zo is uiteraard goedkoper) Eten is daar natuurlijk wel weer goedkoop.

Anyway, stel dat TS plotseling een zak geld had en dat andere topic op vakantie heeft geopend, dan nog is het erg af te raden om in de huidige situatie dit traject in te gaan. Je hebt echt, echt een gezonde financiële reserve en voldoende inkomen nodig.
Je moet ook op eventuele tegenslagen rekenen die ik ook heb gehad. Haar moeder vond het te gevaarlijk dat ze hier naar toe zou gaan en, hoewel ze eerst steeds had gezegd dat het geen probleem was dat ze hier naar toe zou gaan, heeft die moeder de dag voor vertrek het paspoort van mijn vriendin afgepakt om te voorkomen dat ze zou vertrekken.
We hebben zonder dat die moeder het wist het ticket omgeboekt naar een andere datum wat ook weer veel extra geld kostte, maar daar is ze toch achter gekomen en weer gooide zij roet in het eten. Dat was in een periode dat vliegtuigtickets van en naar de Filipijnen best duur waren.
Lekker dan. En diezelfde moeder sturen jullie nu iedere maand geld? |:(
pi_183750557
Mensen die klagen over uithuwelijking, maar niet ageren tegen dit soort ongelijke huwelijken. :')
pi_183750937
quote:
0s.gif Op zaterdag 15 december 2018 20:17 schreef praadje het volgende:

[..]

Lekker dan. En diezelfde moeder sturen jullie nu iedere maand geld? |:(
Whehe! :D Er zit geen cent van mij bij hoor! :D We delen de kosten hier eerlijk en wat ze met de rest van haar geld doet moet ze zelf weten. :) Daar gaat dus een deel van haar haar familie toe.
Ik ben niet blij dat dat dat gebeurt (vooral ook vanwege hoe ze met het geld om gaan en zelf geen flikker uitvoeren), maar als zij dat geld aan hen wil geven, moet zij het gewoon zelf weten. :)
pi_183750954
quote:
0s.gif Op zaterdag 15 december 2018 20:21 schreef Hamzoef het volgende:
Mensen die klagen over uithuwelijking, maar niet ageren tegen dit soort ongelijke huwelijken. :')
Dwang versus vrijwillig. Ja nee inderdaad: dat is allebei precies het zelfde! :Y ^O^
pi_183750980
quote:
10s.gif Op zaterdag 15 december 2018 18:36 schreef Twiitch het volgende:

Ik aan deze:


Wat een enge zak hooi is die vent :')
De tering zeg! _O-
We hebben meteen meerdere clips zitten kijken van Filipijnse dames hier in dat programma.
Zijn er nog ergens hele afleveringen terug te zien? Ja ik zie er een paar tussen al die clips.
pi_183750999
quote:
2s.gif Op zaterdag 15 december 2018 20:35 schreef ToT het volgende:

[..]

Whehe! :D Er zit geen cent van mij bij hoor! :D We delen de kosten hier eerlijk en wat ze met de rest van haar geld doet moet ze zelf weten. :) Daar gaat dus een deel van haar haar familie toe.
Ik ben niet blij dat dat dat gebeurt (vooral ook vanwege hoe ze met het geld om gaan en zelf geen flikker uitvoeren), maar als zij dat geld aan hen wil geven, moet zij het gewoon zelf weten. :)
Ah, goed geregeld door jou dus. ^O^
  zaterdag 15 december 2018 @ 20:38:20 #81
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_183751020
quote:
2s.gif Op zaterdag 15 december 2018 20:35 schreef ToT het volgende:

[..]

Dwang versus vrijwillig. Ja nee inderdaad: dat is allebei precies het zelfde! :Y ^O^
Moreel ongeveer net zo verwerpelijk.
Huilen dan.
pi_183751076
quote:
0s.gif Op zaterdag 15 december 2018 20:37 schreef praadje het volgende:

[..]

Ah, goed geregeld door jou dus. ^O^
Zeker! :) Ja dat hebben we al besproken voordat we elkaar überhaupt ontmoet hadden. (Op een datingsite leren kennen.)
Ik had eerst met een paar andere dames zitten chatten en die gingen hier niet mee akkoord.
Zelf eentje die 2 weekenden bij mij gelogeerd heeft (woonde in Duitsland, vlak bij Zwitserland) eiste dat ik voor het inkomen zou zorgen en dat zij thuis zou blijven voor de toekomstige kinderen te zorgen en dan zou een deel van mijn geld die kant op gaan. Ja dat heb ik toen dus echt meteen afgekapt. :')
pi_183751167
quote:
7s.gif Op zaterdag 15 december 2018 20:38 schreef Isdatzo het volgende:

[..]

Moreel ongeveer net zo verwerpelijk.
Als jij het zegt. Ik vind vrijwilligheid niet verkeerd.
En zo ongelijk zijn dit soort relaties vaak niet. Ligt er sterk aan hoe je het aanpakt. Net ook een stuk gezien van een man die met een Thaise is getrouwd en in Thailand is gaan wonen en daar vele jaren als melkkoe is gebruikt terwijl hij zelf maar al te goed door had dat de liefde voorbij zou zijn als het geld op was. Had kinderen met die dame en alles, maar vele jaren later werd hij dus de deur uit gezet.
Ook verwerpelijk natuurlijk. Maar je moet buitenlandse dames in ieder geval niet allemaal standaard als willoze slachtoffers zien die hier bij een tiran komen leven.
Ik ken inmiddels meerdere Filipijnse dames die met een westerse man samen leven en dat zijn (in de meeste gevallen althans) gewoon gezonde stabiele relaties.Soms kom je echter wel eens wat twijfelachtigs tegen.
pi_183751226
quote:
2s.gif Op zaterdag 15 december 2018 20:35 schreef ToT het volgende:

[..]

Dwang versus vrijwillig. Ja nee inderdaad: dat is allebei precies het zelfde! :Y ^O^
Er hoeft helemaal geen sprake van dwang te zijn bij uithuwelijking.

Daarentegen is er bij dien Filipijnse bruiden juist wel vaak sprake van (economische) dwang. Of denk je dat een vrouw van in de twintig voor haar lol gaat trouwen met mannen die meestal veel ouder zijn?

Ik zie ze wel eens lopen in de stad. Zijn vrijwel altijd dezelfde Nederlandse figuren die met zo'ń Filipino lopen. Iedereen ken dat type Nederlandse man wel. :')

Schijnen vaak ook nog slecht behandeld te worden, zie ook meerdere afleveringen van Peter R. de Vries hierover. :{
  zaterdag 15 december 2018 @ 20:58:11 #85
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_183751531
quote:
2s.gif Op zaterdag 15 december 2018 20:44 schreef ToT het volgende:

[..]

Als jij het zegt. Ik vind vrijwilligheid niet verkeerd.
En zo ongelijk zijn dit soort relaties vaak niet. Ligt er sterk aan hoe je het aanpakt. Net ook een stuk gezien van een man die met een Thaise is getrouwd en in Thailand is gaan wonen en daar vele jaren als melkkoe is gebruikt terwijl hij zelf maar al te goed door had dat de liefde voorbij zou zijn als het geld op was. Had kinderen met die dame en alles, maar vele jaren later werd hij dus de deur uit gezet.
Ook verwerpelijk natuurlijk. Maar je moet buitenlandse dames in ieder geval niet allemaal standaard als willoze slachtoffers zien die hier bij een tiran komen leven.
Ik ken inmiddels meerdere Filipijnse dames die met een westerse man samen leven en dat zijn (in de meeste gevallen althans) gewoon gezonde stabiele relaties.Soms kom je echter wel eens wat twijfelachtigs tegen.
Ik zeg ook niet dat Filipijnse dames naïeve schaapjes zijn die geen idee hebben waar ze aan beginnen. Natuurlijk niet, die weten ook prima hoe de vork in de steel zit. Maar ik heb zo m'n twijfels bij die vrijwilligheid die jij aanhaalt.

Geen vrouw gaat voor haar plezier in een ver land wonen waar ze niemand kent en de taal niet spreekt om daar met een kerel te trouwen die op een normale manier geen relatie kan krijgen, enkel zodat ze wat geld naar haar familie kan sturen.

Ik geef meteen toe dat ik het fijne er niet van weet, maar ik kan me voorstellen dat er toch wat dwang van de familie bij komt kijken. En in hoeverre is dat dan fundamenteel anders dan die uithuwelijking?

[ Bericht 3% gewijzigd door Isdatzo op 15-12-2018 21:05:32 ]
Huilen dan.
pi_183752226
quote:
7s.gif Op zaterdag 15 december 2018 20:58 schreef Isdatzo het volgende:

[..]

Ik zeg ook niet dat Filipijnse dames naïeve schaapjes zijn die geen idee hebben waar ze aan beginnen. Natuurlijk niet, die weten ook prima hoe de vork in de steel zit. Maar ik heb zo m'n twijfels bij die vrijwilligheid die jij aanhaalt.

Geen vrouw gaat voor haar plezier in een ver land wonen waar ze niemand kent en de taal niet spreekt om daar met een kerel te trouwen die op een normale manier geen relatie kan krijgen, enkel zodat ze wat geld naar haar familie kan sturen.

Ik geef meteen toe dat ik het fijne er niet van weet, maar ik kan me voorstellen dat er toch wat dwang van de familie bij komt kijken. En in hoeverre is dat dan fundamenteel anders dan die uithuwelijking?
Vaak is de familie er juist op tegen, zoals met mijn vrouw.
En @ met een westerse man een relatie aangaan: daar vinden ze westerse mannen veel zachtaardiger en trouwer dan hun landgenoten. Dat is iets wat al die dames zeggen.
  zaterdag 15 december 2018 @ 21:46:20 #87
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_183752590
quote:
2s.gif Op zaterdag 15 december 2018 20:40 schreef ToT het volgende:

[..]

Zeker! :) Ja dat hebben we al besproken voordat we elkaar überhaupt ontmoet hadden. (Op een datingsite leren kennen.)
Ik had eerst met een paar andere dames zitten chatten en die gingen hier niet mee akkoord.
Zelf eentje die 2 weekenden bij mij gelogeerd heeft (woonde in Duitsland, vlak bij Zwitserland) eiste dat ik voor het inkomen zou zorgen en dat zij thuis zou blijven voor de toekomstige kinderen te zorgen en dan zou een deel van mijn geld die kant op gaan. Ja dat heb ik toen dus echt meteen afgekapt. :')
Maar hoe heb jij dat dan gedaan? Jij hebt toch ook een uitkering?
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
pi_183752795
quote:
1s.gif Op zaterdag 15 december 2018 21:46 schreef Molo het volgende:

[..]

Maar hoe heb jij dat dan gedaan? Jij hebt toch ook een uitkering?
Arbeidsongeschiktheidsuitkering dat met een verzekering aangevuld wordt tot 70% van mijn laatste loon.
Ik heb wel mijn huis moeten verkopen omdat ik de hypotheek niet meer kon betalen, maar toen ik een eenvoudiger huurhuis had, viel het financieel allemaal nét te doen.
Was echt geen makkie en ik heb van alles moeten verkopen om het allemaal voor elkaar te krijgen, maar het was het absoluut echt wel waard! :Y
  zaterdag 15 december 2018 @ 21:57:38 #89
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_183752831
quote:
2s.gif Op zaterdag 15 december 2018 21:55 schreef ToT het volgende:

[..]

Arbeidsongeschiktheidsuitkering dat met een verzekering aangevuld wordt tot 70% van mijn laatste loon.
Ik heb wel mijn huis moeten verkopen omdat ik de hypotheek niet meer kon betalen, maar toen ik een eenvoudiger huurhuis had, viel het financieel allemaal nét te doen.
Was echt geen makkie en ik heb van alles moeten verkopen om het allemaal voor elkaar te krijgen, maar het was het absoluut echt wel waard! :Y
Ah, ja dat is een ander verhaal, dan lukt dat uiteindelijk wel als je de tering naar de nering zet.

Voor TS is dat op alle vlakken een ander verhaal

En een Europese chick gaat echt niet voor hem vallen gok ik
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
pi_183755482
quote:
0s.gif Op zaterdag 15 december 2018 01:38 schreef TechnoCat het volgende:
Ik ben van 1 november tot en met 23 november naar de Filipijnen geweest. Het klikte erg goed tussen ons beiden en ik heb veel van het land gezien. Ook klikte het goed tussen mij en haar familie en die mensen waren echt geweldig. Voor mij was het reizen naar de Filipijnen (administratief) niet zo hinderlijk. Ik had niet eens een visa nodig, althans niet voor de 1e 30 dagen.

Nu willen we het andersom doen, maar goedendag, we lopen hier toch tegen wat problematische zaken aan:

Het is alsof we aan het vechten zijn tegen het beleid van de Filipijnse regering als dat van de Nederlandse regering. Om met de Filipijnse eisen te beginnen moet de Filipina in kwestie nogal wat doen. Ze moet persoonlijk naar de Nederlandse ambassade gaan in Manilla om daar een toeristenvisa aan te vragen en hierbij moet ze duidelijk naar wie ze gaat en moet ze ook kunnen aantonen dat wij een relatie hebben. Dat gaat dan nog wel, maar ze willen bv. ook een officiële 'uitnodiging' zien en zelfs een 'contract' bij een werkgever en zelfs loonstroken. De logiesverstrekking kan ik prima doen, maar het garant staan, omdat ik (nog) in de bijstand zit. Helaas, dit is nog wel het geval maar ik hoop daar binnenkort uit te geraken.

Dan de Nederlandse zijde: Die wil ook graag dat ik garant voor haar sta en zij moet bij de Nederlandse ambassade duidelijk kunnen maken dat ze zeker weten weer terugkeert naar de Filipijnen. Een reden hiervoor kan zijn: Werk, kinderen, onroerend goed etc. Maar, dit heeft ze niet. Het enige wat ze heeft is een langdurige opleiding. De vraag is, is dat voldoende? (Voor een bachelors degree). Verder wil de Filipijnse regering al mijn adres gegevens weten, de vliegtuigticket en de exacte datums wanneer zij hier naar toe wil komen. Ik ga natuurlijk niet een ticket voor haar al betalen voordat zij een visa krijgt. Kan em wel reserveren, maar nog niet betalen. Is dat afdoende? De reden hiervoor is ook, dat je aardig leuk met de prijzen kunt 'spelen' door wat met de start/eind datums heen en weer te gaan. Zo had ik mijn vlucht 80 euro goedkoper door een dag langer te blijven, hoe gek het ook klinkt.

Aangezien ik niet garant kan staan maar wel logies kan verstrekken moet zij dus feitelijk zorgen voor het belachelijke bedrag van 34 euro per dag om 'van te leven'. Natuurlijk is dat bijzonder onzinnig als zij bij mij is gebruikt zij in haar eentje echt geen 34 euro per dag. Afijn, zij wil hier de hele maand mei 2019 graag zijn. Dat zou betekenen dat ze minstens iets meer dan 1.000 euro moet hebben. En dat heeft ze niet. Ik heb misschien geen royaal inkomen, enkel bijstand, maar ik heb wel vermogen. Ik weet niet in hoeverre dat meetelt in de onderhoudskosten. Ik kan ons tweeën makkelijk onderhouden en we zullen heus niet elke dag naar een duur restaurant of zo gaan. Als ik een baan had, en deze ook al minimaal 12 maanden had, dan kon ik gewoon garant voor haar staan, en was er niets aan de hand. Theoretisch mag een derde ook garant staan, maar dat is een optie die ik liever oversla, want dat vind ik maar beschamend.

Wie heeft hier nog meer ervaringen mee? Zijn er nog meer dingen die van belang zijn? Uiteraard moet ze zich verzekeren, maar ik weet niet of zij dat daar moet doen, en of enkel een zorgverzekering voldoet of dit ook nog te combineren met een reisverzekering?

We communiceren in het Engels, wat het een en het ander soms lastig maakt, niet voor mij, maar meer voor haar, omdat zij een beetje moeite heeft met wat lastige Engelse termen, maar ja, goed als je zaken moet bespreken dan kun je daar niet om heen.

En ik praat alleen maar over een toeristenvisa, nog niet eens over een permanente verblijfsvergunning als ze hier bij me wil komen wonen ooit. Dat gaat nog wat worden. Alle (constructieve) suggesties zijn meegenomen.
Hoop moeite voor 3 weken ongeremde sex :/
pi_183757418
quote:
2s.gif Op zaterdag 15 december 2018 21:30 schreef ToT het volgende:

[..]

Vaak is de familie er juist op tegen, zoals met mijn vrouw.
En @ met een westerse man een relatie aangaan: daar vinden ze westerse mannen veel zachtaardiger en trouwer dan hun landgenoten. Dat is iets wat al die dames zeggen.
Geloof dat toch niet, ze zien hun nieuwe Europese schoonzoon als hun pensioen en hun verzekering.

De man die ze naar Nederland haalt wil een jong knap meisje voor de seks. Vaak hebben ze een totaal andere belevingswereld door het verschil in leeftijd, opvoeding en gewoonten.
pi_183759250
quote:
99s.gif Op zondag 16 december 2018 00:57 schreef Mr.Ping het volgende:

[..]

Geloof dat toch niet, ze zien hun nieuwe Europese schoonzoon als hun pensioen en hun verzekering.

De man die ze naar Nederland haalt wil een jong knap meisje voor de seks. Vaak hebben ze een totaal andere belevingswereld door het verschil in leeftijd, opvoeding en gewoonten.
Grappig hoe buitenstaanders het altijd beter weten dan mensen die er ervaring mee hebben. :)
Ik snap dat er een bepaald imago op rust, maar het is wel erg zwart/wit gedacht dat dat in alle relaties tussen westerse mannen en Aziatische vrouwen zo is.
Ik heb de moeder van mijn vrouw vaak genoeg overstuur op de webcam gezien dat ze wilde dat haar dochter terug naar eigen land kwam omdat het daar veel veiliger was (ondanks dat mijn vrouw daar 2x vlakbij een schietpartij gestaan had en ik toen in een piepklein slaperig kutgehucht in het oosten des lands woonde waar echt nooit wat gebeurt.)
Zelfs vandaag de dag nog krijgt mijn vrouw van haar moeder te horen dat als ze ziek is dat ze artsen hier absoluut niet moet geloven en dat ze terug naar eigen land moet komen voor consults en medicijnen. (Mijn ervaringen met artsen daar: die lui zouden hier nog niet als conciërge in een ziekenhuis in Nederland kunnen werken!) Ook zat de moeder in het begin vaak huilend te vragen of ik wel goed voor haar was.

Anyway, nu moet ik wel zeggen dat er een enorm verschil is tussen de Filipijnen (waar mijn vrouw vandaan komt) en Thailand bijvoorbeeld. Ik ben naar verschillende landen op vakantie geweest en in Thailand merkte ik idd wel meer dat daar zo naar buitenlanders gekeken wordt zoals je zegt:


En ja: ook in de Filipijnen hoopt men natuurlijk wel op een beter leven hier, maar dat land is al veel meer westers dan Thailand. De algemene ontwikkeling ligt er nog wel erg laag en men is er echt nog wel arm, maar men staat daar meer open voor westerse ideeën wat betreft gewoon zelf werken voor je geld enzo.
pi_183759777
quote:
2s.gif Op zondag 16 december 2018 09:01 schreef ToT het volgende:
Grappig hoe buitenstaanders het altijd beter weten dan mensen die er ervaring mee hebben
Grappig? Nee, ik vind het heel triest.

En er zullen allicht uitzonderingen zijn, maar zoals ik al zei zijn het toch vrijwel altijd hetzelfde type mannen dat zo'n Filipijnse vrouw haalt. Iedereen weet wel wat ik bedoel.
pi_183759876
quote:
0s.gif Op zondag 16 december 2018 09:53 schreef Hamzoef het volgende:

[..]

Grappig? Nee, ik vind het heel triest.

En er zullen allicht uitzonderingen zijn, maar zoals ik al zei zijn het toch vrijwel altijd hetzelfde type mannen dat zo'n Filipijnse vrouw haalt. Iedereen weet wel wat ik bedoel.
Mijn broer is een succesvolle zakenman, heeft een huis van een half miljoen, verdient ruim een ton per jaar, ziet er goed uit, er zijn meerdere dames in hem geïnteresseerd, maar hij heeft wel een Filipijnse vriendin.
Geen woord aan gelogen.
pi_183759885
quote:
2s.gif Op zondag 16 december 2018 10:01 schreef ToT het volgende:

[..]

Mijn broer is een succesvolle zakenman, heeft een huis van een half miljoen, verdient ruim een ton per jaar, ziet er goed uit, er zijn meerdere dames in hem geïnteresseerd, maar hij heeft wel een Filipijnse vriendin.
Geen woord aan gelogen.
Zoals ik al zei, er zullen allicht uitzonderingen zijn...

Maar jij weet net zo goed als ik dat het gros anders is.
pi_183759913
quote:
0s.gif Op zondag 16 december 2018 10:02 schreef Hamzoef het volgende:

[..]

Zoals ik al zei, er zullen allicht uitzonderingen zijn...

Maar jij weet net zo goed als ik dat het gros anders is.
Met Thailand: ja. Filipijnen: da's echt een ander verhaal. Er zitten echt wel genoeg seksverslaafden of kanslozen die een deerne zoeken daar en er zijn ook echt wel dames daar die voor het geld gaan, maar ik denk dat de verhoudingen anders liggen dan hoe jij het ziet.
Er zijn ook mannen die geen drama meer willen met Nederlandse vrouwen na een x aantal mislukte relaties. De mentaliteit in Aziatische landen is gewoon heel anders.
  zondag 16 december 2018 @ 10:16:06 #97
78918 SeLang
Black swans matter
pi_183760031
quote:
10s.gif Op zaterdag 15 december 2018 18:36 schreef Twiitch het volgende:

Ik aan deze:


Wat een enge zak hooi is die vent :')
Zoals hij tegen haar praat... alsof het z'n hond is :')
Arm meisje ;(
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_183760067
quote:
0s.gif Op zondag 16 december 2018 10:16 schreef SeLang het volgende:

[..]

Zoals hij tegen haar praat... alsof het z'n hond is :')
Arm meisje ;(
Inderdaad. Er is echt iets grondig mis in het hoofd van die gast.
  zondag 16 december 2018 @ 10:37:34 #99
78918 SeLang
Black swans matter
pi_183760251
Het grootste probleem met dit soort dingen is dat ze op de Filipijnen heel erg zijn gericht op hun (extended) familie. Een vrouw die naar NL komt zal daardoor bijna altijd eenzaam worden.

Als je een relatie wilt met een Filipijnse vrouw dan kun je beter zelf daar gaan wonen. Jij zal daar namelijk niet eenzaam worden. Bijna iedereen kan daar goed Engels (wordt zelfs onderling veel gebruikt, aangezien er in de Filipijnen regionaal tientallen regionale talen worden gesproken). Bovendien is Tagalog is één van de makkelijkste talen ter wereld om te leren.

Je bouwt daar voor ¤20.000 een mooi huis of huurt er eentje voor minder dat ¤100 in de maand. En als je wilt heb je voor een paar tientjes per maand een huishoudster die bij je inwoont, voor je kookt en zorgt dat het huis spic and span is.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_183760282
quote:
10s.gif Op zaterdag 15 december 2018 15:35 schreef WammesWaggel het volgende:

[..]

Nu moet ik denken aan die geniale aflevering van Jambers op YouTube met die boeren.

Die vrouw is de voor de liefde gekomen, dat merk je meteen. O+
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')