dit.quote:Op maandag 26 maart 2018 01:41 schreef paddestoelensoep het volgende:
- omstandigheden;
- de capiciteiten om met genoemde omstandigheden om te gaan.
Kan ook domweg de tijd/periode zijn (geluk/pech). 30 jaar geleden kostte een huis (omgerekend) 70 - 100.000 ¤'s, kon je amper op krediet kopen en waren de zaken minder ingewikkeld geregeld. Je zat in het ziekenfonds (of niet), had een baan voor het leven bij hetzelfde bedrijf, bouwde pensioen op en ging in een VUT- WAO-achtige regeling als je na je 50-ste niet meer mee kon.quote:Op maandag 26 maart 2018 08:46 schreef Ivo1985 het volgende:
Enerzijds het gevolg van gemaakte keuzes.
Anderzijds heeft het te maken met geluk/pech.
Daarnaast is er de factor pech/geluk. Niet iedereen wordt in korte tijd met een reeks gebeurtenissen geconfronteerd die voor veel stress en emoties zorgen. Als je moeder net is overleden, je schoonvader ernstig ziek en je partner zijn baan kwijt is, zie dan zelf nog maar even vrolijk en productief als altijd je werk te doen....
Altijd proberen onafhankelijk van schuldeisers te blijven. Dus sowieso nooit iets op krediet kopen, hypotheek zo laag mogelijk (b.v.k. LTV< 0,5) en je uitgaven aanpassen aan je omstandigheden.quote:Op maandag 26 maart 2018 09:27 schreef HMS het volgende:
En ja, je kop erbij houden zakelijk als het persoonlijk tegen zit. Daar zie je mensen of verkeerde beslissingen nemen (met hoop in het hart) of de kop in het zand steken. En dan kan het soms hard gaan. En voor je het weet zit je dan in schulden en de rente en kosten, die blijven je dan de ellende in trekken. Dat is het vaak. Inkomsten-uitgaven worden dan sterk beinvloed door alles van de schulden, en dan blijf je achter de feiten aanlopen.
Het is een combinatie van factoren waarvan vette pech wel de grootste is.quote:Op maandag 26 maart 2018 01:32 schreef Mishu het volgende:
Als ik ‘Een dubbeltje op zijn kant’ of de Quote500 van armoede lees dan is het verhaal: tweeverdieners, koophuis, baan kwijt, andere baan kwijt, ouders overlijden, depressie, relatieproblemen, huis opeten, gedwongen verkoop huis, scheiding, schuldhulpverlening, inmiddels 55+ en een gat in het c.v. dus nooit meer een baan.
Waarom overkomt dit de een wel en de ander niet?
Dit gaat dus over mensen die waarschijnlijk heel wat meer jaren gewerkt hebben dan jij...quote:
Maar uiteindelijk is domme pech een factor die heel belangrijk is en waar we weinig mee kunnen. Als je arbeidsongeschikt wordt is dat enorm kut en je kunt je daar bijna niet op voorbereiden. ook niet mbt verzekeringen, want die zijn peperduur.quote:Op maandag 26 maart 2018 13:00 schreef Nightquest777 het volgende:
Als je de vraag omdraait: waarom heeft de 1 succes in het leven en de ander niet?
Succes is datgene wat gebeurt als een kans zich voordoet en iemand er op voorbereid is om hem te pakken. Als de kans zich niet voordoet heeft voorbereiden geen zin, andersom heeft een kans geen meerwaarde als je er niet op voorbereid bent. Voldoe je aan beide voorwaarden ben je vroeg of laat succesvol.
Wat betreft het tegenovergestelde, dat is ook waar denk ik. Falen in het leven = kans * onvoorbereidheid. Als je niet voorbereid bent op een kans (op een probleem) dan is er niks aan de hand zolang die situatie zich niet voordoet. Doet het probleem zich wel voor (baan kwijt raken bijv) dan maakt niet uit als je er op voorbereid bent en bijvoorbeeld een jaarsalaris op je bankrekening hebt staan voor noodgevallen. Voldoe je aan beide voorwaarden dan raak je vroeg of laat in de problemen.
Simpele formules, omvatten wat mij betreft alles.
Vooral dit!quote:Op maandag 26 maart 2018 08:46 schreef Ivo1985 het volgende:
Dat laatste zorgt voor stress en dat heeft weer negatieve invloed op de sollicitaties die je doet.
Tja, dan kan in de grote steden dus niemand meer een huis kopen, en huurwoningen zijn er ook niet. Wij moesten dus wel op twee salarissen kopen. Daarbij is mijn man ook nog zzp'er, waar de regels strenger voor zijn / waren, wat ervoor zorgde dat we veel minder hypotheek konden krijgen dan wanneer hij hetzelfde inkomen uit loondienst had gehad. En nu dus een hypotheek hebben die volgens de bank echt onze max is, maar die we makkelijk kunnen betalen, ook zonder HRA, ook nu ik veel minder in loondienst werk, want ook aan het opbouwen als zzp'er.quote:Op maandag 26 maart 2018 12:44 schreef Zwolsboy het volgende:
Daarom moeten de banken ook leningen aan koppels verbieden, dus maximaal 1 inkomen en het 2e inkomen nooit mee tellen.
Daar gaat het vaak al mis, mensen die samen zijn kunnen meer lenen, waarom? als 1 van de 2 niet verder wilt ontstaan er al (grote) problemen, de hypotheek kan niet meer worden betaald want een gedeelte van het (gezamenlijke) inkomen valt weg.
Ik geloof zelf niet zo in pech en geluk, meer in willekeurige gebeurtenissen waar je je op kan voorbereiden.quote:Op maandag 26 maart 2018 13:09 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Maar uiteindelijk is domme pech een factor die heel belangrijk is en waar we weinig mee kunnen. Als je arbeidsongeschikt wordt is dat enorm kut en je kunt je daar bijna niet op voorbereiden. ook niet mbt verzekeringen, want die zijn peperduur.
Je hebt natuurlijk wel gelijk dat als je voorbereid bent op diverse zaken, buffers aanhoudt etc, dat je minder snel in een diep gat valt. Maar dat spaargeld is een keer op en tsja, dan wordt het snel lastig.
Als je geen dure badkamer of dure keuken kunt betalen moet je dat ook niet doen inderdaad. Het gevaar van een nieuwbouwwoning is dat je ongeveer alles tot aan de vloeren toe in een hypotheek kunt stoppen, omdat het zogenaamd de waarde van je huis verhoogd. Wij hebben op die manier ook de waarde van ons huis in mijn ogen kunstmatig opgehoogd. Al was het maar om de risico-opslag re verlagen.quote:Op maandag 26 maart 2018 12:44 schreef Zwolsboy het volgende:
Daarom moeten de banken ook leningen aan koppels verbieden, dus maximaal 1 inkomen en het 2e inkomen nooit mee tellen.
Daar gaat het vaak al mis, mensen die samen zijn kunnen meer lenen, waarom? als 1 van de 2 niet verder wilt ontstaan er al (grote) problemen, de hypotheek kan niet meer worden betaald want een gedeelte van het (gezamenlijke) inkomen valt weg.
Daarnaast zie je dat kopers hele hoge eisen stellen, direct een keuken met inbouw voorzieningen, mooie badkamer, mooie toilet, dure vloeren. Kijk eens hoe een doorsnee koopwoning in 1980 opgeleverd werd?
Keukens waren bijna het zelfde als (sociale) huurwoningen, sociale huurwoningen zijn nooit meer veranderd qua luxe, keukens bestaan nog steeds uit een 3/4 lids keukenblok, eenvoudige toilet etc.
Wat is er mis als je een huis koopt (nieuwbouw) en je krijgt een simpel badkamer en simpele keuken? waarom wil men dat nooit?
Of door de stress opgeven om erna te kijken omdat de situatie te uitzichtloos is.quote:Op maandag 26 maart 2018 13:58 schreef capricia het volgende:
De paar keer dat ik ‘Een dubbeltje op zijn kant’ gekeken heb, viel het me op dat de mensen niet eens wisten wat er uit ging. Geen overzicht op inkomsten en uitgaven.
Denk dat het daar al bij begint. Weten wat er binnen komt, en wat je waar aan uitgeeft.
Rekeningen/aanmaningen niet meer openen, ja, dat zag ik vaker in dat soort programma's.quote:Op maandag 26 maart 2018 14:01 schreef Graf..Coudenhove..Kalergi het volgende:
[..]
Of door de stress opgeven om erna te kijken omdat de situatie te uitzichtloos is.
Voor mensen die kunnen budgetteren is budgetteren inderdaad niet heel moeilijk. Voor de mensen die het niet kunnen is het een stuk lastigerquote:Op maandag 26 maart 2018 14:03 schreef capricia het volgende:
[..]
Rekeningen/aanmaningen niet meer openen, ja, dat zag ik vaker in dat soort programma's.
Maar zo moeilijk is het toch niet om te budgetteren?
Dat klopt dan wordt het lastig te betalen, maar dan dalen de huizenprijzen wel naar een niveau wat 1 salaris kan dragen. ofwel minder risico het 2e inkomen geeft dan veel (extra) vrije ruimte om te sparen en luxe, valt die weg 0,00 problemen, das nu wel anders.quote:Op maandag 26 maart 2018 13:30 schreef Bleie het volgende:
[..]
Tja, dan kan in de grote steden dus niemand meer een huis kopen, en huurwoningen zijn er ook niet. Wij moesten dus wel op twee salarissen kopen. Daarbij is mijn man ook nog zzp'er, waar de regels strenger voor zijn / waren, wat ervoor zorgde dat we veel minder hypotheek konden krijgen dan wanneer hij hetzelfde inkomen uit loondienst had gehad. En nu dus een hypotheek hebben die volgens de bank echt onze max is, maar die we makkelijk kunnen betalen, ook zonder HRA, ook nu ik veel minder in loondienst werk, want ook aan het opbouwen als zzp'er.
Er zit zeker een stuk eigen verantwoording in. Echter jezelf overal tegen verzekeren, dan spaar je ook niet wat extra voor je pensioen. Uiteindelijk heb je gelijk dat je met een buffer en wat verstandigheid kunt voorkomen dat je bij wat tegenslag meteen diep in de put raakt.quote:Op maandag 26 maart 2018 13:43 schreef Nightquest777 het volgende:
[..]
Ik geloof zelf niet zo in pech en geluk, meer in willekeurige gebeurtenissen waar je je op kan voorbereiden.
Arbeidsongeschiktheid is absoluut 1 van de lastigste, maar je kan wel op zijn minst eens kijken naar wat je daar mogelijk aan kan doen om op voor te bereiden. Denk aan hypotheekbescherming (kost mij maar een tientje per maand), zaken die werkgevers aanbieden om te her-integreren etc. Niet dat je moet oververzekeren, maar kijk goed naar welke risico's je loopt en wat je wel en niet aankan.
Daarnaast kan je kijken naar je inboedel, auto etc. Wat is dan het ergste wat er kan gebeuren? inboedel en opstal kan je verzekeren, auto kan je verzekeren of gewoon wat spaargeld achter de hand houden. Netjes afschrijven is een optie, dikke buffer aanhouden sowieso handig. In principe loop je dan 0 kans om echt in de problemen te raken. Mensen die wel in de problemen raken leven gewoon boven hun stand en op het randje van wat ze kunnen. Als er dan 3 dingen tegelijk stuk gaan zitten ze direct klem met persoonlijke leningen etc om het op te lossen.
Als ik dubbeltje op zijn kant kijk dan zie ik eigenlijk alleen mensen die nog NOOIT naar bovenstaande hebben gekeken en vaak veel te veel geld uitgeven aan huisdieren, hobby, zichzelf en/of kinderen. Met een emotionele instelling van 'ik verdien dit toch?? na alle ellende mag ik best wel eens genieten!!1!'.
Van de buitenkant denk je dan' ja het is ook wel zielig dat dr moeder en dr vader vlak na elkaar zijn overleden, ik snap het wel'. Maar 9 van de 10 keer is er al een destructief patroon, en wordt zo'n droevige gebeurtenis als kwaaddoener aangewezen want dat is zoveel makkelijker dan jezelf de schuld geven. Tegen die irrationele houding kan je weinig doen behalve coaching aanbieden.
Ha, dit is precies hoe het met m'n ouders ging. Crisis heeft ze weinig goeds gedaan. Maar waarom, geen idee. Was spaargeld maar uiteindelijk is dat ook gewoon op.quote:Op maandag 26 maart 2018 01:32 schreef Mishu het volgende:
Als ik ‘Een dubbeltje op zijn kant’ of de Quote500 van armoede lees dan is het verhaal: tweeverdieners, koophuis, baan kwijt, andere baan kwijt, ouders overlijden, depressie, relatieproblemen, huis opeten, gedwongen verkoop huis, scheiding, schuldhulpverlening, inmiddels 55+ en een gat in het c.v. dus nooit meer een baan.
Waarom overkomt dit de een wel en de ander niet?
Kijk eens goed naar de voorwaarden van jouw “ hypotheekbescherming “ dan zal je er achter komen dat zij de UWV norm aanhouden ( moet je terminaal zijn ) en maar een bepaalde periode ( 2 jaar ) betalen.quote:Op maandag 26 maart 2018 13:43 schreef Nightquest777 het volgende:
[..]
Ik geloof zelf niet zo in pech en geluk, meer in willekeurige gebeurtenissen waar je je op kan voorbereiden.
Arbeidsongeschiktheid is absoluut 1 van de lastigste, maar je kan wel op zijn minst eens kijken naar wat je daar mogelijk aan kan doen om op voor te bereiden. Denk aan hypotheekbescherming (kost mij maar een tientje per maand), zaken die werkgevers aanbieden om te her-integreren etc. Niet dat je moet oververzekeren, maar kijk goed naar welke risico's je loopt en wat je wel en niet aankan.
Daarnaast kan je kijken naar je inboedel, auto etc. Wat is dan het ergste wat er kan gebeuren? inboedel en opstal kan je verzekeren, auto kan je verzekeren of gewoon wat spaargeld achter de hand houden. Netjes afschrijven is een optie, dikke buffer aanhouden sowieso handig. In principe loop je dan 0 kans om echt in de problemen te raken. Mensen die wel in de problemen raken leven gewoon boven hun stand en op het randje van wat ze kunnen. Als er dan 3 dingen tegelijk stuk gaan zitten ze direct klem met persoonlijke leningen etc om het op te lossen.
Als ik dubbeltje op zijn kant kijk dan zie ik eigenlijk alleen mensen die nog NOOIT naar bovenstaande hebben gekeken en vaak veel te veel geld uitgeven aan huisdieren, hobby, zichzelf en/of kinderen. Met een emotionele instelling van 'ik verdien dit toch?? na alle ellende mag ik best wel eens genieten!!1!'.
Van de buitenkant denk je dan' ja het is ook wel zielig dat dr moeder en dr vader vlak na elkaar zijn overleden, ik snap het wel'. Maar 9 van de 10 keer is er al een destructief patroon, en wordt zo'n droevige gebeurtenis als kwaaddoener aangewezen want dat is zoveel makkelijker dan jezelf de schuld geven. Tegen die irrationele houding kan je weinig doen behalve coaching aanbieden.
Dat zijn net van die dingen waar je heel moeilijk je leven op kunt voorbereiden: Ziektes.quote:Op maandag 26 maart 2018 15:07 schreef thekolere het volgende:
Ben nu boven de veertig. In mijn vriendengroep zijn al een paar met hartinfarcten, kanker en echtscheiding( dat kost ook een hoop ). Van mooie huizen naar 2 kamer appartementen.
Gezond leven: niet roken en (bijna) niet drinken. Je laten testen (bloedwaarden) op afwijkingen, sporten…. denk dat je al gauw op 50% preventie zit door je levensstijl te optimaliseren.quote:Op maandag 26 maart 2018 15:19 schreef capricia het volgende:
Dat zijn net van die dingen waar je heel moeilijk je leven op kunt voorbereiden: Ziektes.
Hier ook: burn-out in het onderwijs, ontslag door reorganisatie, echtscheiding, geen ambitie om er weer op te komen.quote:Op maandag 26 maart 2018 15:07 schreef thekolere het volgende:
Ben nu boven de veertig. In mijn vriendengroep zijn al een paar met hartinfarcten, kanker en echtscheiding( dat kost ook een hoop ). Van mooie huizen naar 2 kamer appartementen.
Hoe vaak laat jij je bloed testen dan?quote:Op maandag 26 maart 2018 15:26 schreef blomke het volgende:
[..]
Gezond leven: niet roken en (bijna) niet drinken. Je laten testen (bloedwaarden) op afwijkingen, sporten…. denk dat je al gauw op 50% preventie zit door je levensstijl te optimaliseren.
2x per jaar, omdat ik erfelijk "belast" ben (ook zonder klachten) en dagelijks medicatie slik. Waardoor ik 100 kan worden (in theorie) .quote:Op maandag 26 maart 2018 15:31 schreef capricia het volgende:
[..]
Hoe vaak laat jij je bloed testen dan?
Ik heb geen klachten, dus dat doe ik eigenlijk nooit.
Ja, okay. Dan begrijp ik dat.quote:Op maandag 26 maart 2018 15:50 schreef blomke het volgende:
[..]
2x per jaar, omdat ik erfelijk "belast" ben en dagelijks medicatie slik. Waardoor ik 100 kan worden (in theorie) .
Bovendien loop ik tegen de 60 en dan wordt nogal eens bloeddruk, cholesterol en PSA preventief opgenomen/getest. Maar als 40-er zou je dat niet direct hoeven moeten doen.quote:
Liever dat dan vanaf je geboorte al gehandicapt zijn, zie het voor je je krijgt zuurstof tekort bij je geboorte en spasme terwijl je hersens goed zijnquote:Op maandag 26 maart 2018 15:07 schreef thekolere het volgende:
Ben nu boven de veertig. In mijn vriendengroep zijn al een paar met hartinfarcten, kanker en echtscheiding( dat kost ook een hoop ). Van mooie huizen naar 2 kamer appartementen.
Ehh wat? Waarom denk je dat ik de voorwaarden niet ken en pretendeer je te weten wat voor verzekeringsvoorwaarden ik heb? Als je het toch wilt weten: 'ze' betalen mijn hypotheek twee jaar door als ik minimaal 35% arbeidsongeschikt raak. Staat niks over UWV bij, er hoeft ook helemaal geen sprake van werkeloosheid te zijn.quote:Op maandag 26 maart 2018 15:04 schreef thekolere het volgende:
Kijk eens goed naar de voorwaarden van jouw “ hypotheekbescherming “ dan zal je er achter komen dat zij de UWV norm aanhouden ( moet je terminaal zijn ) en maar een bepaalde periode ( 2 jaar ) betalen.
In mijn ervaring zit het wel een beetje over het hele spectrum. Ik heb hopeloze zaken meegemaakt met enorme schuldproblematiek van mensen die samen bruto een ton per jaar verdienden tot de mensen met een klotebaantje in de koekjesfabriek. Cijfers heb ik niet, maar er valt in mijn beleving niet echt een peil te trekken op socio-economische omstandigheden.quote:Op maandag 26 maart 2018 14:12 schreef capricia het volgende:
Is er ergens een overzicht van welke type huishoudens er echt in de problemen kwamen bij de afgelopen financiële crisis?
Ik vraag me namelijk af of dat wel die zgn tweeverdieners met een idem hypotheek waren. Of dat het juist die groepen mensen waren die toch al aan de onderkant van de ladder stonden.
Dit.quote:Op maandag 26 maart 2018 06:24 schreef VanAvesaat het volgende:
Wat ik zelf vaak zie in mijn werk is dat mensen onverantwoord met geld om gaan. Huis kopen op je maximale leencapaciteit. Paar kredietjes erbij, financiering van een luxe auto. En dan gebeuren er "live events" en kan dat allemaal niet meer betaald en wordt de spiraal naar beneden ingezet.
Als je een sobere levensstijl hebt kan je dit soort dingen opvangen, en dan kan je ook makkelijker een eenvoudigere baan aannemen om het hoofd boven water te houden. Mensen zetten zich vaak klem door onverantwoorde beslissingen te nemen die goed gaan zolang de vette baan blijft lopen. Maar ze denken nooit na over wat er gebeurd als ze ziek of ontslagen worden, gaan scheiden of er een overlijden van de partner komt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |