Pluspunten voor mij dat ik weet wie je bentquote:Op zaterdag 17 februari 2018 15:35 schreef Sen.Obonda het volgende:
Pluspunten voor de persoon die raad waarom de TT politiek relevant is.
Ken ik jou eveneens? Ik ga met een aantal PVV'ers/FvD'ers om maar geen van hen gedragen zich als jij dus ben benieuwd.quote:Op zaterdag 17 februari 2018 15:40 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Pluspunten voor mij dat ik weet wie je bent
Is het een verwijzing naar flauwe stripjes van 4chan/pol?quote:Op zaterdag 17 februari 2018 15:35 schreef Sen.Obonda het volgende:
Pluspunten voor de persoon die raad waarom de TT politiek relevant is.
Nee, het is het stopwoord van Senator Clay Davis uit de tv-serie The Wire.quote:Op zaterdag 17 februari 2018 15:47 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Is het een verwijzing naar flauwe stripjes van 4chan/pol?
Is goed Piet, weet echter nog niet wie je bent en wie je denkt dat ik ben.quote:Op zaterdag 17 februari 2018 15:53 schreef Drugshond het volgende:
Gedragen is trouwens een werk(woord). En het is weekend. Valt niet goed ter aarde.
En daar kom je pas achter na een registratie op 8 feb 2018.quote:Op zaterdag 17 februari 2018 15:53 schreef Sen.Obonda het volgende:
[..]
Nee, het is het stopwoord van Senator Clay Davis uit de tv-serie The Wire.
Mijn username is een verwijzing naar een uitspraak die Clay Davis deed toen hij voor moest komen wegens vermeende corruptie. Hij noemde de OvJ, Rupert Bond, toen Prosecutor Obonda waarmee hij impliceerde dat Bond een wannabe Barack Obama was. Obama had overigens toen die aflevering werd uitgezonden pas net zijn deelname aan de presidentsverkiezingen van 2008 aangekondigd.
Nee, ben al jaren fan van die serie.quote:Op zaterdag 17 februari 2018 15:55 schreef Drugshond het volgende:
[..]
En daar kom je pas achter na een registratie op 8 feb 2018.
Waar je mee omgaat word je mee besmet.quote:Op zaterdag 17 februari 2018 15:47 schreef Sen.Obonda het volgende:
[..]
Ken ik jou eveneens? Ik ga met een aantal PVV'ers/FvD'ers om maar geen van hen gedragen zich als jij dus ben benieuwd.
Inb4 AFD-vergelijkingen.
Schat je me echt als een PVV'er/FvD'er inquote:Op zaterdag 17 februari 2018 17:17 schreef Euribob het volgende:
[..]
Waar je mee omgaat word je mee besmet.
Ja doe maar niet dus.quote:Op zaterdag 17 februari 2018 23:08 schreef Perrin het volgende:
Als je lollig wil zijn moet je జ్ఞా appen naar je matties met een iPhone
https://techcrunch.com/20(...)e-ios-mac-text-bomb/
Ja.quote:Op zondag 18 februari 2018 11:39 schreef Tchock het volgende:
[..]
Kun je überhaupt deze pagina nog laden door Perrin's post?
Dat probleem hebben natuurlijk veel mensen. Er is in de nationale vergaderzaal natuurlijk geen ruimte voor 17 miljoen visies, maar slechts een zeer, zeer beperkte selectie daarvan. Goede kans natuurlijk dat de partij die pleit voor een liberale communistische autarkische samenleving net ontbreekt terwijl dat wel de partij is die goed aansluit bij jouw visie.quote:Op zaterdag 17 februari 2018 00:53 schreef Dwersdriever het volgende:
[..]
Ik gebruik inderdaad 'invloed' en 'beslissen' een beetje door elkaar. Mijn excuses daarvoor. Het gaat er mijn in principe vooral om dat het huidige 'one vote covers all' wat mij betreft niet meer voldoende is. Ik voel mij niet vertegenwoordigd in de Kamer (of gemeenteraad) omdat geen enkele politieke partij met zijn programma ook maar een beetje voldoet aan mijn visie op hoe Nederland bestuurd moet worden en zich verder moet ontwikkelen. Het maken van een keuze rond de verkiezingen is voor mij dan ook een lastige klus.
Zie daar. De visie wordt wel degelijk gedragen.quote:Ik snap dat, tenzij ik zelf een politieke beweging opricht waarin ik het alleen zelf voor het zeggen heb, de kans dat zich wel een partij meldt waarmee ik me kan vereenzelvigen niet groot is. Het gevolg is dat ik met lede ogen moet zien dat de partij waarop ik heb gestemd beleid ondersteund waar ik fundamenteel tegen ben. Of nog erger, de partij haalt de kamer niet en heeft helemaal geen invloed of blijft buiten het kabinet en heeft slechts zeer beperkte invloed. Als ik naar de totale Kamer kijk, zie ik echter wel dat veel van mijn visies daar gedragen worden, alleen door verschillende partijen.
De invloed van de Nederlander op politieke partijen reikt verder dan het partijlidmaatschap.quote:Nou zou ik natuurlijk lid kunnen worden van een partij, dat ben ik in het verleden ook geweest, om de partij meer te hervormen in de richting van hoe ik naar de wereld kijk. Maar dat is ook een heilloze weg. Bijna 98 procent van Nederland is geen lid van een politieke partij en heeft daarmee geen invloed op de richting waarin partijen zich ontwikkelen.
De opvatting dat wij werken met een representatieve democratie omdat de afstanden te groot waren is nieuw voor mij. Ik vind hem eerlijk gezegd ook niet logisch. Wij werken met een representatieve democratie omdat wij de beste onder ons afvaardigen om ons zelf te besturen opdat wij burgers ons bezig kunnen houden met de andere taken en verplichtingen die het levens ons biedt.quote:Zoals ik in mijn vorige posting al schreef was het in het verleden logisch om je als kiezer te laten vertegenwoordigen door iemand die je min of meer vertrouwde om goed beleid te maken. Afstanden waren groot, communicatiemogelijkheden beperkt en zo zijn er nog wel wat redenen te bedenken waarom representatieve democratie in het verleden de beste oplossing was. Of je dat dan doet zoals wij of met een districtenstelsel is een heel andere discussie, die wel van invloed is op de afstand tussen kiezer en gekozene.
Dat klinkt erg ingewikkeld, erg omslachtig en hoe bepalen we dan op welke dossiers wie wel en geen mandaat heeft?quote:Ik zou verkiezingen graag zien als een soort blokkendoos van onderwerpen, waarbij ik met de verschillende steentjes die bij mijn visie passen mijn eigen huisje bouw, zoals alle andere kiezers hun eigen huisje kunnen samenstellen. Die blokken bestaan uit delen van het programma van politieke partijen. Daardoor kun je dus voor een stukje CDA, een stukje PVV, een deeltje D66 en wat Groen Links stemmen op bepaalde beleidsterreinen.
Hoe een nodeloos complex stelsel recht doet aan een complexe samenleving ontgaat mij. Als de kiezer het kiezen niet meer kan begrijpen, is er dan nog wel sprake van democratische legitimatie?quote:Op die manier kan dan op verschillende beleidsterreinen gerichter beleid worden gemaakt dat voldoet aan de visie van de meerderheid van de kiezers op dat beleidsterrein. Dit zorgt voor een heel andersoortige taak voor parlement en kabinet dan in het huidige stelsel, maar doet wel meer recht aan de huidige, gecompliceerdere maatschappij door ontwikkelingen als de ontzuiling, de het vervagen van de klassiekere verdeling tussen links en rechts, veranderende demografie en meer zaken. De verdeling uitvoerende macht en controlerende macht blijft echter wel in stand.
Ik denk dat het goed en belangrijk is om na te denken over hoe de Nederlandse democratie beter kan. Dat doe ik ook. Maar de roep om verandering t.b.v verandering deel ik niet. Van de meerderheid van de plannen die wordt ingediend denk ik:quote:Via correctieve, bindende referenda kan de burger dan indien nodig het laatste woord hebben omdat omstandigheden en meningen tussen verkiezingen door kunnen veranderen.
Met de omschrijving hierboven zal ik wel behoren tot de door de net vertrokken deelnemer aan deze chat als 'idioten' aangeduide groep en het is natuurlijk ook allemaal erg onrealistisch op de korte termijn. Maar ik vind het interessant om na te denken over manieren om de democratie in Nederland te vernieuwen en te versterken en dit is daarin mijn denkrichting. Ik erken ook direct dat het geen compleet plan is en dat er geen haken en ogen aan zitten.
En dan is het wel weer genoeg tekst op een vrijdagavond na een avondje in de kroeg.
voor wie voetvolk je?quote:Op zondag 18 februari 2018 14:25 schreef Ryon het volgende:
Nog maar 31 dagen tot aan de verkiezingen. Aan de ene kant begin ik er net lol in te krijgen, aan de andere kant gaat het nu pas echt druk worden en ben ik blij als het er weer op zit.
Ik heb me er nog geen moment mee bezig gehouden eigenlijk.quote:Op zondag 18 februari 2018 14:25 schreef Ryon het volgende:
Nog maar 31 dagen tot aan de verkiezingen. Aan de ene kant begin ik er net lol in te krijgen, aan de andere kant gaat het nu pas echt druk worden en ben ik blij als het er weer op zit.
Over kutbandjes gesproken:quote:Op zondag 18 februari 2018 13:01 schreef xpompompomx het volgende:
Ah, een boos "fuck the cops"-ventje met kutbandje.
Heb me nog niet verdiept in standpunten.quote:Op zondag 18 februari 2018 14:25 schreef Ryon het volgende:
Nog maar 31 dagen tot aan de verkiezingen. Aan de ene kant begin ik er net lol in te krijgen, aan de andere kant gaat het nu pas echt druk worden en ben ik blij als het er weer op zit.
Zijn een beetje gimmick-items geworden de laatste jaren. Ik geloof niet dat iemand ze serieus om de muziekbeleving draait. Maar ze zijn erg goedkoop om te maken, lekker retro en het perfecte visitekaartje of hebbedingetje om te verkopen als band.quote:Op zondag 18 februari 2018 14:51 schreef Monolith het volgende:
[..]
Over kutbandjes gesproken:
https://www.nrc.nl/nieuws(...)emaal-terug-a1592373
Ik dacht dat jij van na de cassettebandjes was.quote:Op zondag 18 februari 2018 15:06 schreef Tchock het volgende:
[..]
Zijn een beetje gimmick-items geworden de laatste jaren. Ik geloof niet dat iemand ze serieus om de muziekbeleving draait. Maar ze zijn erg goedkoop om te maken, lekker retro en het perfecte visitekaartje of hebbedingetje om te verkopen als band.
Ik heb laatst trouwens ook een cassettebandje gedraaid, voor de eerste keer sinds de Discman uitkwam
Dat ligt er een beetje aan hoe je dat definieert. Ik ben jonger dan de CD, maar ik heb toen ik klein was heel veel naar cassettebandjes geluisterd. Ik denk dat ik pas een CD-speler had rond de eeuwwisseling, misschien iets er voor.quote:Op zondag 18 februari 2018 15:09 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ik dacht dat jij van na de cassettebandjes was.
Ik wist ook niet dat de CD even oud was als ik.quote:Op zondag 18 februari 2018 15:11 schreef Tchock het volgende:
[..]
Dat ligt er een beetje aan hoe je dat definieert. Ik ben jonger dan de CD, maar ik heb toen ik klein was heel veel naar cassettebandjes geluisterd. Ik denk dat ik pas een CD-speler had rond de eeuwwisseling, misschien iets er voor.
Klopt ja. Ik was te jong om dat zelf te doen maar ik had ook bandjes waar altijd de DJ door het outtro heen luldequote:Op zondag 18 februari 2018 15:14 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ik wist ook niet dat de CD even oud was als ik.
Ik zat halverwege de jaren '90 nog wel braaf naar de top 40 te luisteren om op het juiste moment liedjes op te nemen.
Daarna ging het vrij rap met de CD in mijn beleving.
Ik ben verkiesbaar voor de lokale VVD. In ons dorp doen aardig wat partijen mee (waaronder het Forum) dus het is bijna dagelijks bal.quote:
quote:Op zondag 18 februari 2018 16:47 schreef Ryon het volgende:
[..]
Ik ben verkiesbaar voor de lokale VVD. In ons dorp doen aardig wat partijen mee (waaronder het Forum) dus het is bijna dagelijks bal.
Zijn wel lid.quote:
Ik dacht dat het over de Centrum Democraten ging.quote:Op zondag 18 februari 2018 16:32 schreef john2406 het volgende:
Ik stel vast dat het niet over politiek gaat?
Of toch een sneufje of sleufje.
Ik ook.quote:Op zondag 18 februari 2018 17:03 schreef Volkorenbrood het volgende:
[..]
Ik dacht dat het over de Centrum Democraten ging.
Monolith is 35 (of wordt dat dit jaar). De CD daarvoor CP werd in 1983 geïntroduceerd, de CD, daarvoor gerommel met cassettebandjes, ook.quote:Op zondag 18 februari 2018 17:03 schreef Volkorenbrood het volgende:
[..]
Ik dacht dat het over de Centrum Democraten ging.
Op zijn minst koffie vermoed ik?quote:Op zondag 18 februari 2018 19:51 schreef sigme het volgende:
Zou dat nou nog wat opleveren, gemeenteraadslid zijn?
Als bijbaan is het aardig, toch?quote:Op zondag 18 februari 2018 19:57 schreef sigme het volgende:
Ik weet niet wat het inwonertal precies is, en te lui om het op te zoeken dus ik gok wat, en dan schuift het hier dan rond de 1500 per maand zie ik. Ook geen vetpot.
Mij lijkt het niks, een hoop gedoe en gezeur en stank voor dank.
Ach, je hebt een Audi Quatro, wat lul je nu?quote:Op zondag 18 februari 2018 20:00 schreef john2406 het volgende:
Logisch denk ik dan uit iedere tegenslag kan men sterker eruit komen?
Tenzij ik voorheen gebroken zou worden, moet ik er wel eerst eens bij horen dan, en denk niet met twee stemmetjes echter als die twee anders naar anderen gaan?
Alsof dat alles is?quote:Op zondag 18 februari 2018 20:01 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ach, je hebt een Audi Quatro, wat lul je nu?
quote:
Vind ik geen beste bijbaan. Niet genoeg om van te leven, wel zoveel werk dat het veel kost.quote:In de kleinste gemeenten besteden ze twaalf uur aan het raadswerk, in de vier grote steden is het gemiddeld 27 uur per week. Het landelijk gemiddelde ligt op zestien uur. In die uren moeten ze vergaderen, stukken lezen en contact met burgers onderhouden. Dat valt niet mee, blijkt uit de reacties.
Alleen in samenhang met strooien, anders niet.quote:Op zondag 18 februari 2018 20:02 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, eh, jij noemt even je auto hè. Ik bedoel duh.
Als het moeite kost is het niks voor je, uit de mouw moet je het kunnen schudden.quote:Op zondag 18 februari 2018 20:03 schreef sigme het volgende:
Vind ik geen beste bijbaan. Niet genoeg om van te leven, wel zoveel werk dat het veel kost.
Valt wel mee als je goed kan lullen wrs. Als je bijbaan neemt als raadslid VVD en nog deeltijd baantje ergens als software-tester, zoals jij bent toch? Ga je zeker > 3.000 euro/mnd verdienen. Later kun je nog doorstoten naar provinciale staten ook, niet echt moeilijk. Althans volgens ex-collega van me. Maar ik weet niet welke partij ik lid moet worden, is echt kut.quote:Op zondag 18 februari 2018 20:03 schreef sigme het volgende:
[..]
[..]
Vind ik geen beste bijbaan. Niet genoeg om van te leven, wel zoveel werk dat het veel kost.
Het is nogal weinig inderdaad, gezien het werk wat je er in moet stoppen. Daarom zijn raadsleden ook over het hele land erg lastig te vinden.quote:Op zondag 18 februari 2018 19:57 schreef sigme het volgende:
Ik weet niet wat het inwonertal precies is, en te lui om het op te zoeken dus ik gok wat, en dan schuift het hier dan rond de 1500 per maand zie ik. Ook geen vetpot.
Mij lijkt het niks, een hoop gedoe en gezeur en stank voor dank.
Liever niet nog een keer. Wat een ramp.quote:
VVD?quote:Op zondag 18 februari 2018 20:09 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Valt wel mee als je goed kan lullen wrs. Als je bijbaan neemt als raadslid VVD en nog deeltijd baantje ergens als software-tester, zoals jij bent toch? Ga je zeker > 3.000 euro/mnd verdienen. Later kun je nog doorstoten naar provinciale staten ook, niet echt moeilijk. Althans volgens ex-collega van me. Maar ik weet niet welke partij ik lid moet worden, is echt kut.
PvdD, dan???quote:Op zondag 18 februari 2018 20:15 schreef sigme het volgende:
[..]
VVD?![]()
Verder vind ik mijn leven al veel te druk met m'n 30-urige baantje, geen haar op m'n hoofd die eraan denkt om daar 20 uur takkewerk bijop te gooien. En mijn lief en m'n dieren zouden me verlaten - terecht.
Ik heb mezelf altijd in enige mate aangetrokken gevoeld tot de VVD.quote:Op zondag 18 februari 2018 16:47 schreef Ryon het volgende:
[..]
Ik ben verkiesbaar voor de lokale VVD. In ons dorp doen aardig wat partijen mee (waaronder het Forum) dus het is bijna dagelijks bal.
Wiegel was degene die proclameerde: een VVD'er raakt niet in opspraak.quote:Op zondag 18 februari 2018 20:42 schreef Sen.Obonda het volgende:
[..]
Ik heb mezelf altijd in enige mate aangetrokken gevoeld tot de VVD.
Hetgeen me echter weerhield om er politiek actief voor te worden was Wiegel, een figuur waar ik gewoonweg niet achter kon staan maar belangrijker nog: het imago van een elitaire partij.
In hoeverre is de partij de afgelopen jaren veranderd en een echte volkspartij geworden en in hoeverre is dat Rutte's verdienste?
Naast Rutte heeft Dijkhoff, een mede-Brabander, ervoor gezorgd dat ik het toch weer overweeg.
Dat zijn beide echter landelijke politici. De lijsttrekker in Amsterdam, Van der Burg kwam in het lijsttrekkersdebat echter eveneens uitermate net over. De vraag is echter in hoeverre hij representatief is voor de VVD als geheel.
Politiek draait immers voor een deel om contacten leggen en dat gaat toch het eenvoudigst in een omgeving waarin je je op je gemak voelt.
Wordt terugkijken, ben bezig met iets voor de studie.quote:
Echt heel scherpe vragen worden er helaas niet gesteld.quote:Op zondag 18 februari 2018 21:24 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Wordt terugkijken, ben bezig met iets voor de studie.
Wel interessant, mijn onderzoeksvraag was hoe politieke partijen issue framing gebruiken om de publieke opinie te beïnvloeden. Best veel over te vinden.
Is niet aan Twan besteed.quote:Op zondag 18 februari 2018 21:32 schreef Monolith het volgende:
[..]
Echt heel scherpe vragen worden er helaas niet gesteld.
Uiteraard zegt hij dat hij Wilders boven Baudet verkiest, Baudet is nog een echte concurrent.quote:Op zondag 18 februari 2018 23:40 schreef skysherrif het volgende:
Paar interessante uitspraken van Rutte bij WNL, zo verkiest hij Wilders boven Baudet en zou Dijkhoff hem nu al kunnen opvolgen
Het idee achter het concept is ook niet dat Twan ze stelt.quote:
Niet zo gek aangezien Wilders de mentor van Rutte is geweest vroeger bij de VVD.quote:Op zondag 18 februari 2018 23:40 schreef skysherrif het volgende:
Paar interessante uitspraken van Rutte bij WNL, zo verkiest hij Wilders boven Baudet en zou Dijkhoff hem nu al kunnen opvolgen
Dan kijk jij een ander programma dan ik.quote:Op zondag 18 februari 2018 23:46 schreef Monolith het volgende:
[..]
Het idee achter het concept is ook niet dat Twan ze stelt.
Bron?quote:Op zondag 18 februari 2018 23:48 schreef Gohf046 het volgende:
[..]
Niet zo gek aangezien Wilders de mentor van Rutte is geweest vroeger bij de VVD.
Ja, inderdaad. Bovendien mikken de PVV en de VVD op een grotendeels verschillend electoraat (in tegenstelling tot FvD).quote:Op zondag 18 februari 2018 23:46 schreef Sen.Obonda het volgende:
[..]
Uiteraard zegt hij dat hij Wilders boven Baudet verkiest, Baudet is nog een echte concurrent.
Docu Wilders.quote:Op zondag 18 februari 2018 23:53 schreef Sen.Obonda het volgende:
[..]
Bron?
Volgens mij is dat toch echt Opstelten.
Dat is nu inderdaad het geval maar in de begintijd van de PVV viste Geert naar mijn idee wel degelijk voor een deel in dezelfde vijver als de VVD.quote:Op zondag 18 februari 2018 23:54 schreef Tchock het volgende:
[..]
Ja, inderdaad. Bovendien mikken de PVV en de VVD op een grotendeels verschillend electoraat (in tegenstelling tot FvD).
Hier is Klaas Dijkhoff het niet mee eensquote:Op zondag 18 februari 2018 23:54 schreef Tchock het volgende:
[..]
Ja, inderdaad. Bovendien mikken de PVV en de VVD op een grotendeels verschillend electoraat (in tegenstelling tot FvD).
Schril contrast inderdaad met de flapdrop die ie heeft opgevolgd.quote:Op maandag 19 februari 2018 00:01 schreef skysherrif het volgende:
Had toch niet het idee dat hij het zo bedoelde, maar het zou een logische verklaring zijn.
Vond het iig een boeiende uitzending van WNL en moet toch ook zeggen dat ik wel bewondering heb voor onze premier.
Ik lees vijf dagbladen. Inclusief de Telegraaf.quote:Op maandag 19 februari 2018 00:28 schreef skysherrif het volgende:
Is iemand hier ooit iemand tegengekomen die openlijk toegaf de telegraaf te lezen trouwens?
Jeetje, waar haal je de tijd vandaan.quote:Op maandag 19 februari 2018 00:30 schreef Dwersdriever het volgende:
[..]
Ik lees vijf dagbladen. Inclusief de Telegraaf.
Ik word er zelfs voor betaald. 😉quote:Op maandag 19 februari 2018 00:32 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Jeetje, waar haal je de tijd vandaan.
Ja, wel beide PVV'ers.quote:Op maandag 19 februari 2018 00:28 schreef skysherrif het volgende:
Is iemand hier ooit iemand tegengekomen die openlijk toegaf de telegraaf te lezen trouwens?
Ohhh, why?quote:Op maandag 19 februari 2018 00:34 schreef Dwersdriever het volgende:
[..]
Ik word er zelfs voor betaald. 😉
Media-analyse is een deel van mijn werk. Ik lees vooral de financiële paginas, maar pik de rest ook mee.quote:
De leidinggevende van mijn leidinggevende, onder andere.quote:Op maandag 19 februari 2018 00:28 schreef skysherrif het volgende:
Is iemand hier ooit iemand tegengekomen die openlijk toegaf de telegraaf te lezen trouwens?
Lekker op internet met moord dreigen, stoere boy weer.quote:Op zondag 18 februari 2018 21:33 schreef Drugshond het volgende:
2 turkse grappen makkers (<<20) proberen mijn moeder net iets te veel voor de gek te houden.
De volgende grap is denk is iets minder grappig. Overleven ze niet,
Gaat er nog iemand?quote:Nederlanders die afscheid willen nemen van de afgelopen woensdag overleden oud-premier Ruud Lubbers kunnen maandag terecht in de Laurentius- en Elisabethkathedraal in Rotterdam. Het publiek is daar welkom tussen 13.00 en 19.00 uur. De kist met het stoffelijk overschot staat opgesteld en er ligt een condoleanceregister.
Voor genodigden is er dinsdag om 12.00 uur een besloten herdenkingsdienst in het zelfde kerkgebouw. Aansluitend is de begrafenis in familiekring.
Zestien jaar geleden was de kathedraal het decor voor het afscheid en de uitvaart van vermoorde politicus Pim Fortuyn.
Ruud Lubbers overleed woensdag op 78-jarige leeftijd. De CDA'er was van 1982 tot 1994 minister-president.
Eriksd.quote:Op maandag 19 februari 2018 00:28 schreef skysherrif het volgende:
Is iemand hier ooit iemand tegengekomen die openlijk toegaf de telegraaf te lezen trouwens?
Demonisering!!11quote:Op maandag 19 februari 2018 10:27 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
Wel mooi dat het artikel in De Correspondent over Baudets bezoeken aan vader Le Pen eindigt met de regel 'Jean-Marie Le Pen is ook gecontacteerd, maar hij herinnerde zich de ontmoetingen met Baudet niet.'.
Kan je dat scharen onder "Ich habe es nicht gewusst"?quote:Op maandag 19 februari 2018 10:27 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
Wel mooi dat het artikel in De Correspondent over Baudets bezoeken aan vader Le Pen eindigt met de regel 'Jean-Marie Le Pen is ook gecontacteerd, maar hij herinnerde zich de ontmoetingen met Baudet niet.'.
Luister je nu ook radio 1?quote:Op maandag 19 februari 2018 10:27 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
Wel mooi dat het artikel in De Correspondent over Baudets bezoeken aan vader Le Pen eindigt met de regel 'Jean-Marie Le Pen is ook gecontacteerd, maar hij herinnerde zich de ontmoetingen met Baudet niet.'.
1 van de leden die uit FvD is gezetquote:Op maandag 19 februari 2018 10:49 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
[..]
Nope... wie zit er bij Sven Kockelmann?
Marginaal figuur is het toch ook.quote:Op maandag 19 februari 2018 10:27 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
Wel mooi dat het artikel in De Correspondent over Baudets bezoeken aan vader Le Pen eindigt met de regel 'Jean-Marie Le Pen is ook gecontacteerd, maar hij herinnerde zich de ontmoetingen met Baudet niet.'.
Ah, ik zal het straks even terugluisteren.quote:Op maandag 19 februari 2018 10:49 schreef skysherrif het volgende:
[..]
1 van de leden die uit FvD is gezet
Zeer interessant ja, hij gebruikte het ook al in die grote partijspeech die nog door de snijtafel werd geanalyseerd. Had toen nog even opgezocht wat hij met Boreaal bedoelde, maar kon er weinig over vinden. Dit schijnt er wel weer een interessant licht op, goed artikeltje weer.quote:Op maandag 19 februari 2018 10:53 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
Die passage over het gebruik van het woord 'boreaal' vond ik het belangrijkste gedeelte uit dat artikel. Ik kende de politieke definitie van dat woord niet.
Wat dat betreft is Baudet stukken enger dan Wilders.quote:Op maandag 19 februari 2018 10:50 schreef skysherrif het volgende:
https://decorrespondent.n(...)50064609845-5367fbaa
Hier trouwens dat artikel.
Ooit bedacht dat veel van zijn aanhangers simpelweg geen moeite hebben met Baudets radicale gedachtegoed?quote:Op maandag 19 februari 2018 12:00 schreef Mystikvm het volgende:
Duidelijk weer uit welk hout Baudet gesneden is. Helaas zijn dit soort diepgravende artikelen niet genoeg om mensen die in hem al de grote democratische verlosser zien tot inkeer te bewegen. Ze hebben hem al als een Messias op het voetstuk gehesen. Daar nu nog van af willen zijn zou een ongemakkelijke waarheid zijn, dat ze hem verkeerd in hebben geschat. Mensen zijn nu eenmaal niet zo goed in zelfreflectie.
Net als in de jaren '30 zal de ideologische radicalisering ook gewoon bij zijn electoraat toe gaan slaan. Liever mee het graf in dan je ongelijk toegeven. Dat is de menselijke aard. Baudet probeert gewoon raszuiverheidstheoriëen aan de man te brengen onder de vlag van democratische vernieuwing zoals een energiemaatschappij klanten probeert te lokken met een gratis iPad.
quote:De manier waarop EU-wetgeving tot stand komt moet doorzichtiger worden. Nationale parlementen moeten bijvoorbeeld kunnen controleren wat een minister in Brussel heeft gestemd. Daarom hebben drie Nederlandse parlementariërs in Brussel een glazen doos overhandigd aan Mario Centeno, de voorzitter van de eurogroep. Dat overleg van de ministers van Financiën van de eurolanden is volgens Pieter Omtzigt (CDA) het minst transparant van alle bijeenkomsten van EU-ministers.
Centeno nam de doorzichtige doos in ontvangst die Omtzigt, Renske Leijten (SP) en Martin van Rooijen (50PLUS) namens de Nederlandse Kamercommissie Europese Zaken en 26 nationale parlementen in de EU aanboden. ,,Ook binnen de eurogroep praten wij al over manieren waarop we dat wetgevingsproces opener kunnen maken’’, zei de Portugees.
In de box zat een stuk met een aantal aanbevelingen waarmee de nationale volksvertegenwoordigers het wetgevingsproces beter kunnen volgen. Zo moeten alle documenten zo snel mogelijk publiek toegankelijk zijn, de stemverhoudingen openbaar worden en organen als de eurogroep worden geformaliseerd. ,,De ministers besluiten hier bijvoorbeeld over het geld waarmee we landen redden. Dat gaat om miljarden'', aldus Leijten.
Nadat hij de doos had ontvangen sprak Centeno met de Nederlandse politici achter gesloten deuren. Volgens hen heeft hij toegezegd dat het document in de eurogroep wordt besproken en komt er een vervolgafspraak. De delegatie wil dan enkele politici uit andere EU-landen meenemen.
Het stuk is ook naar EU-president Donald Tusk en Europees Commissievoorzitter Jean-Claude Juncker gestuurd.
In de reacties op dat artikel:quote:Op maandag 19 februari 2018 10:50 schreef skysherrif het volgende:
https://decorrespondent.n(...)50064609845-5367fbaa
Hier trouwens dat artikel.
quote:In juni 2017 was er een BKB reünie waarbij meerdere lichtingen elkaar ontmoetten. Behalve onze lichting, was Thierry Baudet van lichting 5 er toen ook, met een FvD partijgenoot van hem. Een paar van de BKB'ers van mijn lichting spraken toen met hen, waaronder ik. Al na een paar zinnen maakt Baudet toen grove seksistische opmerkingen over vrouwen waarin hij twijfelde over hun intelligentie, en noemde moslims in Nederland vervelende jongens die onze vrouwen lastigvallen. Met open mond hoorden we vervolgens aan hoe zijn partijgenoot zonder schaamte een visie van wit-etnisch Nederland beoogde. Allochtonen waren volgens hem geen Nederlanders, maar bvb Turken opgegroeid in buitenlands grondgebied. Het beste zou zijn als ze allemaal weg zouden zijn. We moesten trots zijn op het koloniale verleden van moorden, verkrachten en veroveren. Afrika is arm en zal nooit rijk worden vanwege de genetische domheid van de Afrikanen.
Die zijn er zeker. Maar ik denk dat het merendeel van de mensen die blijven plakken bij die partij het meer accepteren als iets waar ze ook wel mee kunnen leven om zo hun eigen wensdenken wat ze hebben geprojecteerd op hun grote voorbeeld niet ter discussie hoeven te stellen.quote:Op maandag 19 februari 2018 12:11 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ooit bedacht dat veel van zijn aanhangers simpelweg geen moeite hebben met Baudets radicale gedachtegoed?
Nouja, wel voorzichtig zijn met wat je voor waar aanneemt uit de "reactiekatern".quote:Op maandag 19 februari 2018 12:24 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
[..]
In de reacties op dat artikel:
[..]
Ik zou zelfs zeggen dat het niets meer is dan expliciet maken wat al sinds lange tijd door veel mensen impliciet als waar wordt gezien.quote:Op maandag 19 februari 2018 12:11 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ooit bedacht dat veel van zijn aanhangers simpelweg geen moeite hebben met Baudets radicale gedachtegoed?
Weet ik, maar bij DC moet je onder je eigen naam publiceren en het komt vaker voor dat mensen zeggen dat Baudet dit soort uitspraken doet wanneer er geen journalisten in de buurt zijn. Vandaar dat ik het durfde te posten. Maar je hebt gelijk, altijd met een korreltje zout nemen.quote:Op maandag 19 februari 2018 12:31 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Nouja, wel voorzichtig zijn met wat je voor waar aanneemt uit de "reactiekatern".
Aan de andere kant, deze reactie verteld ons niets nieuws.
Zeker 15% van Nederland is overtuigd racistisch, dat heeft de PVV wel laten zien. Echter, ik denk dat de snelle groei van het FVD niet wordt veroorzaakt door het openlijk flirten met rassentheorieën en het propageren van minderwaardigheid van niet-blanken. Die groei wordt veroorzaakt door het beeld wat de media tot op heden van hem heeft geschetst. Die van welbespraakte jonge intellectueel die democratische vernieuwing voor staat. Niet die van rassentheorist met onfrisse contacten.quote:Op maandag 19 februari 2018 12:35 schreef Tchock het volgende:
Baudet laat dit soort ideeën net genoeg doorschemeren dat mensen die daar behoefte aan hebben weten dat ze bij de goede zitten maar zonder in strafbaar gebied terecht te komen of juist te veel mensen af te schrikken.
Ik denk inderdaad ook dat dit soort sentimenten gewoon onder veel mensen leven.
Ik zou daar ook voorzichtig mee omgaan: veel mensen zullen claimen minder racistisch te zijn dan ze werkelijk zijn - jij en ik wellicht niet uitgezonderd.quote:Op maandag 19 februari 2018 12:42 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
Volgens mij zijn er inmiddels vrij veel onderzoeken die uitwijzen dat PVV-stemmers vooral uit protest tegen de 'elite' op die partij stemmen en minder extreem zijn qua gedachtegoed. Al is het natuurlijk zo dat ze racisme/xenofobie geen reden vinden om maar even niet op die partij te stemmen, wat ook vrij verontrustend is.
Vandaar mijn opmerking over dat mensen dat soort zaken met liefde op de koop toe nemen. Ik zou ook prima kunnen wonen in een land wat geen moslims kent, maar ik wíl het niet. Niet omdat ik happy ben over de islam, maar omdat ik toevallig wit en niet-moslim ben wil ik mij niet daarop voor laten staan. Dat mensen bereid zijn vrijheden van anderen op te offeren om zelf in meer luxe of comfort te kunnen leven vind ik heel erg kwalijk. Maar dat is wel het fundament waarop figuren als Baudet hun macht willen bouwen. Je hebt die mensen nodig omdat er niet genoeg expliciete raszuiverheidsidioten zijn. Dus moet je ze paaien met leugens over democratische vernieuwing. Want het zijn leugens als je ideologische grondslag al uitgaat van ongelijkheid. Dan is er al nooit sprake meer van werkelijke democratie.quote:Op maandag 19 februari 2018 12:42 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
Volgens mij zijn er inmiddels vrij veel onderzoeken die uitwijzen dat PVV-stemmers vooral uit protest tegen de 'elite' op die partij stemmen en minder extreem zijn qua gedachtegoed. Al is het natuurlijk zo dat ze racisme/xenofobie geen reden vinden om maar even niet op die partij te stemmen, wat ook vrij verontrustend is.
Ligt een beetje aan de methodes die gebruikt zijn door de onderzoekers. Als er inderdaad op de man is afgevraagd of iemand de racistische ideeën van Wilders deelt, dan zijn die onderzoeken weinig informatief.quote:Op maandag 19 februari 2018 12:45 schreef Reya het volgende:
[..]
Ik zou daar ook voorzichtig mee omgaan: veel mensen zullen claimen minder racistisch te zijn dan ze werkelijk zijn - jij en ik wellicht niet uitgezonderd.
Kun je dit eens nader toelichten? Dit is natuurlijk het hele principe achter nationaliteiten en nationale grenzen.quote:Op maandag 19 februari 2018 12:47 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Dat mensen bereid zijn vrijheden van anderen op te offeren om zelf in meer luxe of comfort te kunnen leven vind ik heel erg kwalijk.
De vraag is dan wel hoever je kan gaan zonder die mensen alsnog af te schrikken. Mijn gok is dat je veel van hen toch kwijtraakt als je openlijk de klassieke rassenleer aanhangt of zegt dat vrouwen dommer zijn dan mannen. Daarom vind ik het ook zo raar dat Baudet niet vaker op zijn tong bijt en de racistische/seksistische troep even achterwege laat.quote:Op maandag 19 februari 2018 12:47 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Vandaar mijn opmerking over dat mensen dat soort zaken met liefde op de koop toe nemen. Ik zou ook prima kunnen wonen in een land wat geen moslims kent, maar ik wíl het niet. Niet omdat ik happy ben over de islam, maar omdat ik toevallig wit en niet-moslim ben wil ik mij niet daarop voor laten staan. Dat mensen bereid zijn vrijheden van anderen op te offeren om zelf in meer luxe of comfort te kunnen leven vind ik heel erg kwalijk. Maar dat is wel het fundament waarop figuren als Baudet hun macht willen bouwen. Je hebt die mensen nodig omdat er niet genoeg expliciete raszuiverheidsidioten zijn. Dus moet je ze paaien met leugens over democratische vernieuwing. Want het zijn leugens als je ideologische grondslag al uitgaat van ongelijkheid. Dan is er al nooit sprake meer van werkelijke democratie.
Waarom dan een Friese knol zal toch ook weten dat die een race met racepaarden niet kan winnen en andersom dat racepaard weet dat die zonder adem staat als die een ploeg moet trekken of niet?quote:Op maandag 19 februari 2018 12:53 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
[..]
De vraag is dan wel hoever je kan gaan zonder die mensen alsnog af te schrikken. Mijn gok is dat je veel van hen toch kwijtraakt als je openlijk de klassieke rassenleer aanhangt of zegt dat vrouwen dommer zijn dan mannen. Daarom vind ik het ook zo raar dat Baudet niet vaker op zijn tong bijt en de racistische/seksistische troep even achterwege laat.
Naar mijn mening bestaat het electoraat van partijen die mogelijk aan raszuiverheidsdenken willen doen niet uitsluitend uit mensen die sterk overtuigd zijn van de minderwaardigheid van andere mensen. Dat electoraat wordt voor het grootste deel opgemaakt uit "enablers". Mensen die om de ene reden op een partij stemmen (referenda, bijvoorbeeld) en bewust kiezen om hun ogen te sluiten voor iets waar ze eigenlijk niet voor kwamen (raszuiverheidsdenken, omvolkingstheorieën). Ze stemmen echter natuurlijk wel doelbewust in met het tweede om het eerste te kunnen krijgen.quote:Op maandag 19 februari 2018 12:52 schreef Dwersdriever het volgende:
[..]
Kun je dit eens nader toelichten? Dit is natuurlijk het hele principe achter nationaliteiten en nationale grenzen.
Ik kan alleen maar concluderen dat dat is omdat Baudet er ook daadwerkelijk politiek van wil maken. Als die zaken voor hem politiek gezien niet interessant waren geweest had hij zich er niet mee geassocieerd. En daarom is het dus zo kwalijk. Ik ben er van overtuigd dat dat wat hij binnenskamers vindt ook tot politiek wil maken.quote:Op maandag 19 februari 2018 12:53 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
[..]
De vraag is dan wel hoever je kan gaan zonder die mensen alsnog af te schrikken. Mijn gok is dat je veel van hen toch kwijtraakt als je openlijk de klassieke rassenleer aanhangt of zegt dat vrouwen dommer zijn dan mannen. Daarom vind ik het ook zo raar dat Baudet niet vaker op zijn tong bijt en de racistische/seksistische troep even achterwege laat.
Zou kunnen, al kan hij dan fluiten naar echte politieke invloed. Desondanks een griezelig idee.quote:Op maandag 19 februari 2018 13:00 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Ik kan alleen maar concluderen dat dat is omdat Baudet er ook daadwerkelijk politiek van wil maken. Als die zaken voor hem politiek gezien niet interessant waren geweest had hij zich er niet mee geassocieerd. En daarom is het dus zo kwalijk. Ik ben er van overtuigd dat dat wat hij binnenskamers vindt ook tot politiek wil maken.
Zal ze wel niet fijn gevonden hebben dan of wel?quote:Op maandag 19 februari 2018 01:49 schreef Drugshond het volgende:
Ik heb een foto van haar rode schoentjes.... daar stond ik op.
Occam's razor: Dit soort gedachtes lijken me allemaal nogal ver gezocht.quote:Op maandag 19 februari 2018 13:00 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Ik kan alleen maar concluderen dat dat is omdat Baudet er ook daadwerkelijk politiek van wil maken. Als die zaken voor hem politiek gezien niet interessant waren geweest had hij zich er niet mee geassocieerd. En daarom is het dus zo kwalijk. Ik ben er van overtuigd dat dat wat hij binnenskamers vindt ook tot politiek wil maken.
Ik heb hier eerder gesteld dat ik het plezierig vind dat er met FvD nog tenminste één partij in het parlement zit die voor een verdere democratisering van het politieke bestel in Nederland is. Zoals D66 dat in het verleden was. Of de FvD de NVU in pak is, vind ik nog moeilijjk te beoordelen.quote:Op maandag 19 februari 2018 12:59 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Naar mijn mening bestaat het electoraat van partijen die mogelijk aan raszuiverheidsdenken willen doen niet uitsluitend uit mensen die sterk overtuigd zijn van de minderwaardigheid van andere mensen. Dat electoraat wordt voor het grootste deel opgemaakt uit "enablers". Mensen die om de ene reden op een partij stemmen (referenda, bijvoorbeeld) en bewust kiezen om hun ogen te sluiten voor iets waar ze eigenlijk niet voor kwamen (raszuiverheidsdenken, omvolkingstheorieën). Ze stemmen echter natuurlijk wel doelbewust in met het tweede om het eerste te kunnen krijgen.
Aangezien elke stem evenveel waard is ben je als "enabler" even slecht als iemand die uit overtuiging zijn stem geeft aan een partij die raszuiverheid propageert. Het is echter wel waar je het als partij van moet hebben. Daarom heeft de NVU geen aanhang, en het FVD wel. Het is het verkopen van het één onder het mom van het ander. Politiek = imago. Mensen willen zich niet associëren met geflipte kaalkopjes, maar wel met een goedgeklede intellectueel.
Gewild of ongewild. In die situatie zit je al.quote:Dat mensen bereid zijn vrijheden van anderen op te offeren om zelf in meer luxe of comfort te kunnen leven vind ik heel erg kwalijk.
Orban en de Kaczynsky-broers hebben dat ook tot succesvolle politiek gemaakt, dus om te zeggen dat hij dan meteen kan fluiten naar echte politieke invloed lijkt me wel wat ver gaan.quote:Op maandag 19 februari 2018 13:03 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
[..]
Zou kunnen, al kan hij dan fluiten naar echte politieke invloed. Desondanks een griezelig idee.
Ik schat de situatie in Nederland toch wel iets anders in.quote:Op maandag 19 februari 2018 13:21 schreef Reya het volgende:
[..]
Orban en de Kaczynsky-broers hebben dat ook tot succesvolle politiek gemaakt, dus om te zeggen dat hij dan meteen kan fluiten naar echte politieke invloed lijkt me wel wat ver gaan.
Ik ook, Rusland wil terug naar een groot Rusland?quote:Op maandag 19 februari 2018 13:24 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
[..]
Ik schat de situatie in Nederland toch wel iets anders in.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |