SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Referendum sleepwet![]()
Door de nieuwe Wet op de Inlichtingen- en veiligheidsdiensten (Wiv) krijgen de Inlichtingendiensten AIVD en MIVD aanzienlijk meer bevoegdheden. In de nieuwe wet wordt zogeheten bulkinterceptie toegestaan. Simpel gezegd: de geheime dienst verzamelt een grote berg gegevens en filtert daar langzaam de nuttige informatie uit.
Het referendum zal er komen!
![]()
11 zetels in de laatste peilingquote:
Je moet ze eerst verhitten met beetje vet om de etherische olie lostekrijgen uit cellen volgens mij.quote:
Ik heb gisteren nog even de lavendelplantjes in mijn tuin gekortwiekt. Die geur jongenquote:Op dinsdag 31 oktober 2017 18:04 schreef Monopoly het volgende:
Benieuwd of de machtige lavendel lobby ook achter FvD staat.
Sinds ik op het FvD stem ga ik elke dag in bad met lavendeloliequote:Op dinsdag 31 oktober 2017 20:51 schreef SgtPorkbeans het volgende:
[..]
Ik heb gisteren nog even de lavendelplantjes in mijn tuin gekortwiekt. Die geur jongen![]()
quote:Op dinsdag 31 oktober 2017 20:54 schreef Mr.Major het volgende:
[..]
Sinds ik op het FvD stem ga ik elke dag in bad met lavendelolie
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Jij woont hier ver vandaan, zeggen ze elders in het land
Dan zeg ik, insgelijks, u ook, a'j ‘t zien van dizze kant.
De VVD is weer de lachende derde straks. Andere partijen op hun (afgebogen) principes laten stuklopen en dan weer de premier kunnen leveren.quote:Op dinsdag 31 oktober 2017 21:50 schreef Nattekat het volgende:
https://www.nu.nl/politiek/4987019/d66-wil-dan-met-aftapwet.html
En dat is partij nummer twee die politieke zelfmoord pleegt
En dat is best serieus als ik het linkse bolwerk dat Reddit heet mag geloven, zelfs daar wordt de steun voor D66 massaal ingetrokken.
Rutte doet dat gewoon handig. Hij vindt precies hetzelfde als Buma over dat referendum, maar is zo verstandig om zijn mond dicht te houden.quote:Op dinsdag 31 oktober 2017 21:51 schreef ChrisCarter het volgende:
[..]
De VVD is weer de lachende derde straks. Andere partijen op hun (afgebogen) principes laten stuklopen en dan weer de premier kunnen leveren.
Ja dat bedoel ik ook met de lachende derde. De andere partijen gaan en public op hun plaat en door het stof maar de manipulator zelf blijft buiten schot.quote:Op dinsdag 31 oktober 2017 21:53 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Rutte doet dat gewoon handig. Hij vindt precies hetzelfde als Buma over dat referendum, maar is zo verstandig om zijn mond dicht te houden.
Ik baal er nog steeds van dat het FvD in die kringen nog iets te veel in de verdomhoek ligt. Zo heel erg veel verschilt het niet van D66, maar sociaal rechts en conservatief maakt natuurlik automatisch een populistische schreeuwerspartij zonder inhoud.quote:Op dinsdag 31 oktober 2017 21:51 schreef ChrisCarter het volgende:
[..]
De VVD is weer de lachende derde straks. Andere partijen op hun (afgebogen) principes laten stuklopen en dan weer de premier kunnen leveren.
Rutte kan alles doen en zeggen wat ie maar wil, zijn kiezers hebben/willen niks anders. Het is de enige rechtse partij die we hebben.quote:Op dinsdag 31 oktober 2017 21:53 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Rutte doet dat gewoon handig. Hij vindt precies hetzelfde als Buma over dat referendum, maar is zo verstandig om zijn mond dicht te houden.
Ja maar Rutte heeft ook de bizarre gave om alles van zich af te laten glibberen. Hoe ie het doet geen idee maar alles wordt voor zoete koek geslikt.quote:Op dinsdag 31 oktober 2017 21:58 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Rutte kan alles doen en zeggen wat ie maar wil, zijn kiezers hebben/willen niks anders. Het is de enige rechtse partij die we hebben.
Inderdaad. Ik ben vlak voor de laatste verkiezingen overgestapt van D66 naar FvD. En zo groot vond ik het verschil niet tussen die twee. Op het EUstandpunt na dan.quote:Op dinsdag 31 oktober 2017 21:57 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Ik baal er nog steeds van dat het FvD in die kringen nog iets te veel in de verdomhoek ligt. Zo heel erg veel verschilt het niet van D66, maar sociaal rechts en conservatief maakt natuurlik automatisch een populistische schreeuwerspartij zonder inhoud.
Het enige valide punt is dat het FvD extreem anti-EU is, terwijl D66 extreem pro-EU is.
Het EU standpunt maakt wel gelijk dat beide partijen nooit volledig met elkaar kunnen samenwerken.quote:Op dinsdag 31 oktober 2017 23:24 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Inderdaad. Ik ben vlak voor de laatste verkiezingen overgestapt van D66 naar FvD. En zo groot vond ik het verschil niet tussen die twee. Op het EUstandpunt na dan.
Vergeet niet dat Rutte ook hulp krijgt van binnenuit > media. Of dacht je echt dat dat Erdogan gebeuren 1 week voor de verkiezingen toevallig was? Natuurlijk niet.quote:Op dinsdag 31 oktober 2017 23:19 schreef Mr.Major het volgende:
[..]
Ja maar Rutte heeft ook de bizarre gave om alles van zich af te laten glibberen. Hoe ie het doet geen idee maar alles wordt voor zoete koek geslikt.
Economisch ook wat verschillen zoals belastingvrije voet etc.quote:Op dinsdag 31 oktober 2017 23:24 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Inderdaad. Ik ben vlak voor de laatste verkiezingen overgestapt van D66 naar FvD. En zo groot vond ik het verschil niet tussen die twee. Op het EUstandpunt na dan.
Dat is met zoveel zaken zo, en in de politiek helemaal.quote:Op dinsdag 31 oktober 2017 23:22 schreef bloodymary1 het volgende:
Eigenlijk is wat Pechthold zegt nog erger dan wat Buma zegt. Hij zegt namelijk dat hij het er wel mee eens is, maar dat het slecht getimed is... Buma komt er dan nog in ieder geval eerlijk voor uit.
Mmm dat is wel erg aluhoedje. Maar het kwam m zeker goed uit en buiten de verkiezingen om had hij waarschijnlijk ook anders opgetreden. En het doet me pijn om te zeggen, maar vermoedelijk ook "beter". Dit vuurtje opstoken sloeg namelijk eigenlijk nergens op.quote:Op dinsdag 31 oktober 2017 23:41 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
Vergeet niet dat Rutte ook hulp krijgt van binnenuit > media. Of dacht je echt dat dat Erdogan gebeuren 1 week voor de verkiezingen toevallig was? Natuurlijk niet.
CDA heeft nooit principes gehad, die hebben alleen even voor de bühne oppositie gespeeld bij het vorige referendum, nu ze regeren zien we weer het echte CDA.quote:Op dinsdag 31 oktober 2017 21:51 schreef ChrisCarter het volgende:
[..]
De VVD is weer de lachende derde straks. Andere partijen op hun (afgebogen) principes laten stuklopen en dan weer de premier kunnen leveren.
Overstappen van D66 naar een partij die op haar belangrijkste onderwerpen op één lijn zit met de PVV.quote:Op dinsdag 31 oktober 2017 23:24 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Inderdaad. Ik ben vlak voor de laatste verkiezingen overgestapt van D66 naar FvD. En zo groot vond ik het verschil niet tussen die twee. Op het EUstandpunt na dan.
Economisch zitten de verschillen er eerder in dat D66 redelijk liberaal is terwijl de FvD juist voor meer overheidsingrijpen in de economie gaat. Van het nationaliseren van energiebedrijven tot protectionisme.quote:Op dinsdag 31 oktober 2017 23:42 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
Economisch ook wat verschillen zoals belastingvrije voet etc.
Tja, wat je nu zegt klinkt erg dom. Blijkbaar heb je het partijprogramma toen niet gelezen. Sowieso niet vergelijkbaar met PVV omdat die er geen hadden.quote:Op woensdag 1 november 2017 07:08 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Overstappen van D66 naar een partij die op haar belangrijkste onderwerpen op één lijn zit met de PVV.
Dan lijkt er mij toch wel sprake van een groot verschil.
Ik heb het partijprogramma juist gelezen. En de uitspraken van de boegbeelden van de FvD gevolgd. Dan kan ik niet anders dan concluderen dat ze erg ver van D66 afstaan.quote:Op woensdag 1 november 2017 08:56 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Tja, wat je nu zegt klinkt erg dom. Blijkbaar heb je het partijprogramma toen niet gelezen. Sowieso niet vergelijkbaar met PVV omdat die er geen hadden.
Kun je buiten het nationaliseren van een enkel energiebedrijf andere voorbeelden opnoemen van protectionistisch beleid waar het FvD voorstander van is ?quote:Op woensdag 1 november 2017 07:12 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Economisch zitten de verschillen er eerder in dat D66 redelijk liberaal is terwijl de FvD juist voor meer overheidsingrijpen in de economie gaat. Van het nationaliseren van energiebedrijven tot protectionisme.
In vroeger tijden zou je dat als een bijna socialistisch economisch programma omschrijven. Tegenwoordig past het ook wel bij een rechts-populistische partij. Heeft wel wat weg van wat de PVV eerder ook riep.
Uiteraard, bijvoorbeeld uit het onderdeel economie.quote:Op woensdag 1 november 2017 11:26 schreef Gohf046 het volgende:
[..]
Kun je buiten het nationaliseren van een enkel energiebedrijf andere voorbeelden opnoemen van protectionistisch beleid waar het FvD voorstander van is ?
En het ging niet om een enkel energiebedrijf maar om 'Nutsbedrijven zoals...."quote:Beschermen nationale bedrijven in vitale sectoren zoals: luchtvaart, water, energie en innovatie. Meer Nederlandse zeggenschap over KLM ten opzichte van AirFrance.
Pensioenfondsen dwingen meer in Nederland te investeren (en meer risico te nemen) is ook niet erg liberaal. Die zouden toch zelf moeten kunnen bepalen hoe ze hun klanten het beste dienen.quote:Substantieel hogere investeringen van de Nederlandse pensioenfondsen in de Nederlandse economie.
De open grenzen en gedeelde markten en munt zijn juist liberaal.quote:Het is tijd om te stoppen met de muntunie en de open grenzen, en daarna de EU te verlaten.
In plaats van de eigen bedrijvigheid te versterken zodat ze de concurrentie aankunnen (het liberale standpunt), kiest de FvD vol overtuiging voor protectionisme.quote:Door het vrij verkeer en de open grenzen binnen de EU is er sprake van "social dumping". Goedkope arbeid die door mensen uit met name Oost-Europa in Nederland wordt uitgevoerd.
Ook een prachtig protectionistisch voorstel.quote:Minimumtarieven voor de gehele sector, eventueel met vergunningenstelsel.
Handhaven op chauffeurs-opleidingen, bijscholingen en minimale talenkennis, zodat ongekwalificeerde Oost-Europese chauffeurs geen gevaar meer vormen op onze wegen.
Het ZZP-beleid is dus juist anti-liberaal. Belastingen is een compleet gratuit verhaal zolang ze geen flauw benul hebben hoe ze dingen zouden willen betalen. En over drugs, ze zijn ongeveer voor waar een CDA-minister nu mee mag gaan experimenteren maar coffeeshops moeten wel verder weg van scholen geplaatst worden.quote:Daarnaast kun je natuurlijk hoog en laag springen maar feitelijk gezien zijn ze op veel punten wel degelijk liberaal namelijk ; drugsbeleid, belastingen en ZZP/MKB beleid om maar even een paar voorbeelden te benoemen.
Niet zozeer pro-globalisme maar tegen het opwerpen (of voor het wegnemen) van handelsbelemmeringen. Belangrijk deel van het liberalisme gaat over streven naar een vrije markt waarin de overheid zich terughoudend opstelt. Daarmee zijn o.a. de punten die ik aanhaal zeer strijdig.quote:Op woensdag 1 november 2017 12:47 schreef 2thmx het volgende:
Als je 'liberaal' als 'pro-globalisme' definieert, dan is FvD inderdaad niet liberaal. Leuk hč, semantische spelletjes.
Aha, dus de FvD streeft volgens jou een nieuwe vorm van liberalisme na die verder niemand echt als liberaal ziet? Dan begin je inderdaad met weinig zinvolle semantische spelletjes.quote:Op woensdag 1 november 2017 13:06 schreef 2thmx het volgende:
Inperken macht Europese overheid, wezenlijk verlagen inkomstenbelasting (waaronder (her)invoeren belastingvrije voet), meer directe democratie, legaliseren softdrugs, kartelcorruptie bestrijden, keuzevrijheid zzp'ers respecteren, etc.
Ik zou 't allemaal vrij liberaal willen noemen. 't Is inderdaad niet 't 'multinational-liberalisme' van VVD of D66, maar daadwerkelijk een vorm van liberalisme waar het Nederlandse mkb en de gemiddelde Nederlander baat bij heeft.
Jammer dat ik dat weer heb moeten missen.quote:Op woensdag 1 november 2017 13:51 schreef Ryon het volgende:
Oef. Dijkhoff was een maatje te groot voor de heer Baudet. Ben benieuwd of hier ook een Youtube fragmentje van komt.
Jij beperkt 'liberalisme' tot de 'vrijheid' van multinationals om in Nederland bedrijven op te kopen, constructies te verzinnen om werknemers uit te buiten (i.e. beneden het minimumloon te laten werken) en wat dies meer zij. Dat is niet de standaarddefinitie van liberalisme. De gemiddelde Nederlander gaat er bij het FvD in vrijheid op vooruit. Bij D66 profiteert vooral de multinational.quote:Op woensdag 1 november 2017 13:31 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Niet zozeer pro-globalisme maar tegen het opwerpen (of voor het wegnemen) van handelsbelemmeringen. Belangrijk deel van het liberalisme gaat over streven naar een vrije markt waarin de overheid zich terughoudend opstelt. Daarmee zijn o.a. de punten die ik aanhaal zeer strijdig.
[..]
[q]
Aha, dus de FvD streeft volgens jou een nieuwe vorm van liberalisme na die verder niemand echt als liberaal ziet? Dan begin je inderdaad met weinig zinvolle semantische spelletjes.
Baudet stelde iets aan de haak wat niet geheel volgens de mores van de kamer ging en Dijkhoff ging er niet inhoudelijk op in. Tja, dan is het logisch dat je weinig meer te zeggen hebt en Baudet liep geërgerd weg.quote:Op woensdag 1 november 2017 13:53 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Jammer dat ik dat weer heb moeten missen.
Nee, dat doe ik zeker niet. Die framing slaat ook nergens op.quote:Op woensdag 1 november 2017 14:03 schreef 2thmx het volgende:
[..]
Jij beperkt 'liberalisme' tot de 'vrijheid' van multinationals om in Nederland bedrijven op te kopen, constructies te verzinnen om werknemers uit te buiten (i.e. beneden het minimumloon te laten werken) en wat dies meer zij.
Deze malle stelling mag je wel even motiveren.quote:Dat is niet de standaarddefinitie van liberalisme. De gemiddelde Nederlander gaat er bij het FvD in vrijheid op vooruit. Bij D66 profiteert vooral de multinational.
Alle punten uit het FvD-partijprogramma die je hierboven noemt hebben te maken met de internationale positie van Nederland, het Nederlandse bedrijfsleven of de Nederlandse werknemer. Die bescherming is vooral gericht tegen de grijpgrage handjes van multinationals (waaronder investeringsmaatschappijen) die veelal weinig aan Nederland bijdragen (zoals belastingafdrachten), maar wel veel afbreken (zoals sociale rechten, waaronder het minimumloon).quote:Op woensdag 1 november 2017 14:06 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Nee, dat doe ik zeker niet. Die framing slaat ook nergens op.
[..]
Deze malle stelling mag je wel even motiveren.
Ja, het was Geenstijl ook al opgevallen dat de verbale schermutseling met Dijkhoff Baudet niet helemaal goed afging.quote:We moeten streng zijn: de Kapitein van de Renaissancevloot liep zich stuk op de Geus van Breda. Dijkhoff pareerde Baudet moeiteloos.
quote:Op woensdag 1 november 2017 15:20 schreef Ryon het volgende:
https://www.geenstijl.nl/5139204/en-dat-pak-maakt-dijkhoff-dik/
[..]
Ja, het was Geenstijl ook al opgevallen dat de verbale schermutseling met Dijkhoff Baudet niet helemaal goed afging.
Baudet gaat er behoorlijk nat inderdaad. Toch jammer, ik had hem wel iets beter verwacht. Die laatste opmerking van Dijkhoff is wel briljant.quote:Op woensdag 1 november 2017 15:20 schreef Ryon het volgende:
https://www.geenstijl.nl/5139204/en-dat-pak-maakt-dijkhoff-dik/
[..]
Ja, het was Geenstijl ook al opgevallen dat de verbale schermutseling met Dijkhoff Baudet niet helemaal goed afging.
Zijn punt is natuurlijk uitermate valide. Als je een goed bestuurder bent dan is de kans groot dat je elders bestuurder wordt en ga je geen knijpers in elkaar zetten of bakker worden.quote:Op woensdag 1 november 2017 15:37 schreef LelijKnap het volgende:
Politiek is dezelfde sector als zorgwereld? Van dat punt was het argument van Dijkhoff afhankelijk namelijk. Wel goed (grappig) verpakt natuurlijk. En daar gaat het om in dom politiek d'haag. Daar snel weerwoord opgeven is lastig voor a-politicus en een overwegend mens.
Ik vind het 'verwijt' dat de woordvoerder van de VVD afkomstig is uit de zorg ook wel een slecht argument. Zéker van Baudet met zijn zakenkabinet die graag wil dat mensen met knowhow de politiek ingaan.quote:Op woensdag 1 november 2017 15:37 schreef LelijKnap het volgende:
Politiek is dezelfde sector als zorgwereld? Van dat punt was het argument van Dijkhoff afhankelijk namelijk. Wel goed (grappig) verpakt natuurlijk. En daar gaat het om in dom politiek d'haag. Daar snel weerwoord opgeven is lastig voor a-politicus en een overwegend mens.
Omdat ik gevraagd werd voorbeelden van protectionismequote:Op woensdag 1 november 2017 14:49 schreef 2thmx het volgende:
[..]
Alle punten uit het FvD-partijprogramma die je hierboven noemt hebben te maken met de internationale positie van Nederland, het Nederlandse bedrijfsleven of de Nederlandse werknemer.
Tja, dit is ook een bijna socialistisch betoogquote:Die bescherming is vooral gericht tegen de grijpgrage handjes van multinationals (waaronder investeringsmaatschappijen) die veelal weinig aan Nederland bijdragen (zoals belastingafdrachten), maar wel veel afbreken (zoals sociale rechten, waaronder het minimumloon).
Het FvD bepleit minder regeldruk, minder belastingen en meer vrijheid voor het Nederlandse mkb. Dat is niet wat socialisten willen. Feit is evenwel dat multinationals de mazen van wetten opzoeken (en daardoor geen/heel weinig belastingen betalen en sociale rechten ondermijnen). Daartegen optreden is niet 'socialistisch', maar noodzakelijk om een level-playing field en dus ook een eerlijke concurrentiepositie voor 't Nederlandse mkb te waarborgen.quote:Op woensdag 1 november 2017 15:51 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Omdat ik gevraagd werd voorbeelden van protectionisme
[..]
Tja, dit is ook een bijna socialistisch betoog
Ja, maar het is typerend, vooral met betrekkelijke afstand tussen bepaalde sectoren en politiek. We willen het liefst zien dat politici niet op de eerste plaats 'bestuurders' maar mensen met bep. overtuigingen zijn. Ik heb meer vertrouwen in een PvdA-er die voorzitter wordt van een of andere organisatie die zich inzet voor iets wat in lijn ligt van PvdA-retoriek, dan eentje die bij een bank aan de directietafel schuift. Het laatste zegt iets. Dat iets zal iedereen naar eigen vooroordeel invullen, afhankelijk van mate van de wan/vertrouwen.quote:Op woensdag 1 november 2017 15:42 schreef Waterdrinker het volgende:
[..]
Zijn punt is natuurlijk uitermate valide. Als je een goed bestuurder bent dan is de kans groot dat je elders bestuurder wordt en ga je geen knijpers in elkaar zetten of bakker worden.
Het is een lastig verwijt om te onderbouwen. Dan heb je een aantoonbare relatie tussen politiek beleid (verzekeringsmaatschappijen matsen) en carričrekeuze (directeur verzekeringsmaatschappij) nodig. Dan heb je een sterker verhaal dat wantrouwen rechtvaardigt. Zonder dat, kun je het beter niet semi-specifiek (vvd -> zorg) aankaarten inderdaad.quote:Op woensdag 1 november 2017 15:50 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Ik vind het 'verwijt' dat de woordvoerder van de VVD afkomstig is uit de zorg ook wel een slecht argument. Zéker van Baudet met zijn zakenkabinet die graag wil dat mensen met knowhow de politiek ingaan.
Het lijkt me perfect in zijn straatje passen dat degene die binnen de VVD over de zorg gaat in de Kamer uit de zorg komt. Raar om daar een verwijt van te maken.
Het lijkt me best logisch dat de VVD voor de zorg mensen uit de zorg haalt. Die zal straks na de VVD ook wel de zorg in gaan. Nou nou nou, schokkend allemaal
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |