In dit geval: je zorgt dat zwarte mensen zich niet langer tweederangsburgers voelen door een teken van hun onderdrukking van overheidsland af te halen.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 12:49 schreef drexciya het volgende:
[..]
Is dat zo, dat is een mening. Kun je dat ook onderbouwen? Kun je aangeven wat je beter maakt door het aan te passen?
Het beeld is een teken van hun onderdrukking in het verleden. Ik zie niet in waarom iemand dat zou willen wegpoetsen?quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 12:51 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
In dit geval: je zorgt dat zwarte mensen zich niet langer tweederangsburgers voelen door een teken van hun onderdrukking van overheidsland af te halen.
Omdat het daar niet staat als herinnering aan het verleden, maar als eerbetoon aan hun onderdrukker.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 12:55 schreef the-eye het volgende:
[..]
Het beeld is een teken van hun onderdrukking in het verleden. Ik zie niet in waarom iemand dat zou willen wegpoetsen?
Nou ja, ze werden vooral neergezet op momenten dat de positie van de blanke man een beetje in het geding kwam (niet echt ivm Jim Crow, beetje onhandig opgeschreven).quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 12:55 schreef the-eye het volgende:
[..]
Het beeld is een teken van hun onderdrukking in het verleden. Ik zie niet in waarom iemand dat zou willen wegpoetsen?
Heb je überhaupt al mijn posts hierover wel gelezen?quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 12:12 schreef Elzies het volgende:
[..]
Zolang men de dialoog niet meer met elkaar aangaat dit soort bijeenkomsten voor louter gelijkgestemden weinig soelaas zal bieden.
Dus, als we al die beelden weghalen, dan voelen zwarten zich niet meer onderdrukt? Dat is uitermate lachwekkend. Kunnen ze dan ook een keer stoppen met zich achtergesteld voelen.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 12:51 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
In dit geval: je zorgt dat zwarte mensen zich niet langer tweederangsburgers voelen door een teken van hun onderdrukking van overheidsland af te halen.
Het is ook lachwekkend. Daarom is het ook maar goed dat niemand dat beweert.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 13:05 schreef drexciya het volgende:
[..]
Dus, als we al die beelden weghalen, dan voelen zwarten zich niet meer onderdrukt? Dat is uitermate lachwekkend.
Stoppen met achtergesteld voelen is vast een stuk makkelijker als ze niet meer achtergesteld worden.quote:Kunnen ze dan ook een keer stoppen met zich achtergesteld voelen.
Ik kan je ook NAACP-afdelingen laten zien die vinden dat de monumenten wél verwijderd moeten worden.quote:Trouwens, als een lokale NAACP leider tegen het weghalen van standbeelden is, dan vraag ik me af waar deze beweging op gebaseerd is:
http://www.wfmz.com/news/(...)ot-problem/605338653
Mensen die denken dat de burger oorlog in Amerika ging om het bevrijden van de slaven. Dat is de draai die ze eraan gaven achteraf natuurlijk, de winnaar schrijft de geschiedenis. Feit is dat beide legers evenveel gaven om zwarte burgers, namelijk niets.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 12:55 schreef the-eye het volgende:
[..]
Het beeld is een teken van hun onderdrukking in het verleden. Ik zie niet in waarom iemand dat zou willen wegpoetsen?
Feit is dat niet iedereen het met jouw standpunt eens is; jij doet het voorkomen alsof iedere zwarte die beelden als een probleem ervaart. En waar houdt het dan op? Heel veel "helden" uit de historie van de VS waren slavenhouders; ga je die beelden ook neerhalen? Sowieso zie ik in dit soort acties vooral provocatie terug. Door alles op de ras-kaart te zetten speel je alleen maar mensen tegen elkaar uit.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 13:09 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Het is ook lachwekkend. Daarom is het ook maar goed dat niemand dat beweert.
[..]
Stoppen met achtergesteld voelen is vast een stuk makkelijker als ze niet meer achtergesteld worden.
[..]
Ik kan je ook NAACP-afdelingen laten zien die vinden dat de monumenten wél verwijderd moeten worden.
De politieke voorkeuren van grote delen van het FOK!-publiek kom je in het dagelijks leven dan ook maar zelden tegen. Ik spreek in ieder geval nooit mensen buiten FOK! die helemaal losgaan om een paasei, het blanke ras superieur vinden, Trump aanbidden, antiracisme extreem links noemen of tegen fascisme zijn erger vinden dan er voor zijn.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 13:03 schreef FYazz het volgende:
[..]
Heb je überhaupt al mijn posts hierover wel gelezen?
Gaat niet om alleen links georiënteerden of alleen gelijkgestemden, maar om gemengde groepen. Van links/rechts, gelovig/ongelovig, rijk/arm etc.
Discussie begon overigens over extreme uitingen op social media door de meeste linkse mensen binnen de vriendengroep van SpecialK.
Mijn argument was dat het ook anders kan. Dat ik vele bijeenkomsten heb meegemaakt (dus niet op social media of FOK!) waar extremen niet de boventoon voerde en waar andersdenkenden normale discussie met elkaar kunnen aangaan.
Je gaat dan voorbij aan de goede dingen waarvoor mensen geëerd worden en dan kan er dus niemand meer geëerd worden want met de ogen van nu is er aan iedereen wel iets te ontdekken.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 12:59 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Omdat het daar niet staat als herinnering aan het verleden, maar als eerbetoon aan hun onderdrukker.
Standbeelden van mensen worden niet geplaatst om aan te geven wat voor een rotzak die persoon was. Standbeelden van mensen worden geplaatst om aan te geven wat voor een toffe peer iemand was. En het signaal dat dit beeld stuurt is duidelijk: Lee was een toffe peer, omdat hij opkwam voor de slavernij.
Je kunt het beeld eventueel in een museum zetten, om het te decontextualiseren als pro-slavernij en de originele context ter informatie erbij kunt zetten op een bordje of zoiets.
Beetje simpel gesteld, dit.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 13:12 schreef J.A.R.V.I.S. het volgende:
[..]
Mensen die denken dat de burger oorlog in Amerika ging om het bevrijden van de slaven. Dat is de draai die ze eraan gaven achteraf natuurlijk, de winnaar schrijft de geschiedenis. Feit is dat beide legers evenveel gaven om zwarte burgers, namelijk niets.
De vlag is dus ook gewoon vrij letterlijk de vlag van een federatie die als kernpunt had dat het volkomen natuurlijk was dat negers ondergeschikt waren aan blanken. Dat daar momenteel wat negatieve connotaties aan hangen, en aan de mensen die voor deze vlag vochten, is niet erg vreemd.quote:The prevailing ideas entertained by him (Jefferson) and most of the leading statesmen at the time of the formation of the old Constitution were, that the enslavement of the African was in violation of the laws of nature; that it was wrong in principle, socially, morally and politically. It was an evil they knew not well how to deal with; but the general opinion of the men of that day was, that, somehow or other, in the order of Providence, the institution would be evanescent and pass away... Those ideas, however, were fundamentally wrong. They rested upon the assumption of the equality of races. This was an error.
(...)
Our new government is founded upon exactly the opposite ideas; its foundations are laid, its cornerstone rests, upon the great truth that the negro is not equal to the white man; that slavery, subordination to the superior race, is his natural and normal condition.
Dat was het echter niet, want het Noorden had wel degelijk een andere visie op slavernij dan het Zuiden. Het Zuiden wilde alleen één land zijn als dat land slavernij volledig legaliseerde en accepteerde als de natuurlijke gang van zaken.quote:As to the policy I "seem to be pursuing" as you say, I have not meant to leave any one in doubt.
I would save the Union. I would save it the shortest way under the Constitution. The sooner the national authority can be restored; the nearer the Union will be "the Union as it was." If there be those who would not save the Union, unless they could at the same time save slavery, I do not agree with them. If there be those who would not save the Union unless they could at the same time destroy slavery, I do not agree with them. My paramount object in this struggle is to save the Union, and is not either to save or to destroy slavery. If I could save the Union without freeing any slave I would do it, and if I could save it by freeing all the slaves I would do it; and if I could save it by freeing some and leaving others alone I would also do that. What I do about slavery, and the colored race, I do because I believe it helps to save the Union; and what I forbear, I forbear because I do not believe it would help to save the Union.
Nee hoor. Niet alle zwarten zien het als een probleem, en niet alleen zwarten vinden het standbeeld een probleem.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 13:16 schreef drexciya het volgende:
[..]
Feit is dat niet iedereen het met jouw standpunt eens is; jij doet het voorkomen alsof iedere zwarte die beelden als een probleem ervaart.
Nee. Dat standbeeld wordt dan ook niet neergehaald omdat Lee een slavenhouder was, maar omdat hij de legers aanvoerde die vochten voor het behoud van slavernij.quote:En waar houdt het dan op? Heel veel "helden" uit de historie van de VS waren slavenhouders; ga je die beelden ook neerhalen?
Dat wordt iedere keer geroepen. Mag de ras-kaart überhaupt nog gebruikt worden?quote:Sowieso zie ik in dit soort acties vooral provocatie terug. Door alles op de ras-kaart te zetten speel je alleen maar mensen tegen elkaar uit.
Het gaat hier dan ook niet om een klein detail van iemands persoonlijkheid, maar over de kern van waarom hij bekend staat.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 13:22 schreef the-eye het volgende:
[..]
Je gaat dan voorbij aan de goede dingen waarvoor mensen geëerd worden en dan kan er dus niemand meer geëerd worden want met de ogen van nu is er aan iedereen wel iets te ontdekken.
Dus de grote meerderheid is een conservatief die maar geen verandering wil?quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 12:14 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Conservatieven willen dingen behouden.
Zeldzaam scherp inzicht, hier moet je iets mee gaan doen.
Ik weet niet wat je nu bazelt. Je hebt het erover dat een minderheid van mensen met een bepaalde politieke signatuur dingen willen veranderen: dat lijkt me logisch, het woord conservatief geeft immers al aan dat die dat vaak niet zo erg willen. Dat veranderaars grotendeels in het andere kamp zitten is dus niet bepaald een opmerkelijke observatie.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 14:21 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Dus de grote meerderheid is een conservatief die maar geen verandering wil?
Hoe wil jij de geschiedenis dan veranderen?
Toch is dat niet helemaal waar. Conservatieven willen vaak graag terug naar een bepaald geïdealiseerd verleden. Dat is ook verandering.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 14:25 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Ik weet niet wat je nu bazelt. Je hebt het erover dat een minderheid van mensen met een bepaalde politieke signatuur dingen willen veranderen: dat lijkt me logisch, het woord conservatief geeft immers al aan dat die dat vaak niet zo erg willen. Dat veranderaars grotendeels in het andere kamp zitten is dus niet bepaald een opmerkelijke observatie.
Klopt.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 14:31 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Toch is dat niet helemaal waar. Conservatieven willen vaak graag terug naar een bepaald geïdealiseerd verleden. Dat is ook verandering.
Of neem die conservatieve revolutie waar Baudet voor pleit. Dat zou een onmogelijke term zijn als hij niets wil veranderen.
Gewoon een vraagje: denk je nou serieus dat dit een echte tweet is?quote:
Je weet het nooit want ik heb wel gekkere dingen gelezen. Oa Trump met zijn varkensbommen.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 14:39 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Gewoon een vraagje: denk je nou serieus dat dit een echte tweet is?
Zij noemen dat "Het Goede Leven".quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 14:31 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Toch is dat niet helemaal waar. Conservatieven willen vaak graag terug naar een bepaald geïdealiseerd verleden. Dat is ook verandering.
Of neem die conservatieve revolutie waar Baudet voor pleit. Dat zou een onmogelijke term zijn als hij niets wil veranderen.
Satire en de werkelijkheid zijn heel lastig te onderscheiden in de huidige jaarquote:Op vrijdag 18 augustus 2017 14:39 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Gewoon een vraagje: denk je nou serieus dat dit een echte tweet is?
Wat veranderd er precies aan de geschiedenis als alle herinneringen daar opeens over moeten verdwijnen? Wat is daar progressief aan? Het is al gebeurd namelijk.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 14:25 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Ik weet niet wat je nu bazelt. Je hebt het erover dat een minderheid van mensen met een bepaalde politieke signatuur dingen willen veranderen: dat lijkt me logisch, het woord conservatief geeft immers al aan dat die dat vaak niet zo erg willen. Dat veranderaars grotendeels in het andere kamp zitten is dus niet bepaald een opmerkelijke observatie.
Waarom begin je over de geschiedenis veranderen? Niemand wil de geschiedenis veranderen.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 15:37 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Wat veranderd er precies aan de geschiedenis als alle herinneringen daar opeens over moeten verdwijnen? Wat is daar progressief aan? Het is al gebeurd namelijk.
quote:Maar als een concertzaal in Parijs wordt afgeslacht mag Sting ‘Inshallah’ komen zingen
Hypocriet moralisme en meten met twee maten ondergraaft onze vrijheid
“Facebook sloot het account van een rechtse extremist die aanwezig was in Charlottesville. De Facebook- en Instagram-accounts van de extreemrechtse Christopher Cantwell zijn niet meer bereikbaar.
Ook muziekdienst Spotify greep in. Verschillende ‘haatbands’ werden offline gehaald, nadat Digital Music News een lijst publiceerde van 37 extreemrechtse artiesten die op Spotify te streamen waren. Daarvan zijn er in elk geval enkele verwijderd, stelt Spotify, de anderen worden nog onderzocht.
In een e-mail aan medewerkers schrijft Tim Cook dat haat “een gezwel” is, dat bevochten moet worden. “Wat in Charlottesville is gebeurd heeft geen plaats in ons land.”
Hij richt zich ook tot president Donald Trump, die geweld “aan beide kanten” van het politieke spectrum veroordeelde. “Ik ben het oneens met de president en anderen die geloven dat er een moreel equivalent is tussen witte supremacisten en nazi’s, en hen die zich tegen hen uitspreken door voor mensenrechten op te komen. De twee vergelijken strookt niet met onze idealen als Amerikanen.”
Mark Zuckerberg, de directeur van Facebook, schrijft op zijn eigen Facebook-pagina dat haatberichten ook op het sociale netwerk niet welkom zijn. De topman zegt zijn best te doen om extremistische berichten zo snel mogelijk te verwijderen.”
Laat dit even op u inwerken: een extreem-rechtse gek rijdt met zijn auto in op een groep mensen (de aanslag wordt niet opgeeist door een organisatie of ideologie, het lijkt een actie van een lone wolf) en Tim Cook schrijft vervolgens over “een gezwel dat moet worden bestreden”, gaat daar nog even overheen door doodleuk te verklaren dat Antifa’s moreel beter zijn dan neo-nazi’s want die ‘komen voor mensenrechten op’.
Maar als je uit naam van een religie een Parijse concertzaal vol jongeren afslacht, met een vrachtwagen over een Franse boulevard ploegt, met een vrachtwagen door een Zweedse winkelstraat raast, met een vrachtwagen een gezellige Berlijnse kerstmarkt bezoekt, met een bestelbusje over het trottoir van Londense bruggen rijdt om vervolgens uit te stappen en met een mes op de gewonden los te gaan, zelfmoordaanslagen pleegt, etc. etc. etc. etc. en dat vervolgens allemaal keurig opeist als zijnde een daad begaan vanuit een religie en ideologie, inclusief daaraan gelieerde terroristische organisatie, dan schrijft helemaal niemand een brief waarin wordt gewaarschuwd voor het gewelddadige gezwel, de foute ideologie of het verschil in moraal tussen de goeden en slechten.
Inshallah
Nee. Dan moet er Imagine worden gespeeld op de piano, komen ouders van slachtoffers huilend in beeld om te verklaren dat ze hun daders vergeven en mag Sting Inshallah komen zingen in dezelfde concertzaal als waar een jaar eerder, inshallah, tientallen onschuldige jongeren zijn afgeslacht.
Nu wordt iedereen met ‘de verkeerde extremistische mening’ gecensureerd door Google, YouTube, Spotify, Facebook en de rest. Maar ze bepalen wel even zelf wat dat precies is, ‘extremistische meningen’. Facebookgroepen waarin haat wordt gepredikt over homo’s, ongelovigen, afvalligen en vrouwen vallen in elk geval niet onder ‘extremisme’, net als extreem-linkse punkbands die het martelen en vermoorden van Trump-stemmers bejubelen gewoon overal alle ruimte krijgen.
‘Haat bestrijden’
Dat de vrijheid van meningsuiting, van vrije expressie, van vrije gedachten nu in sneltreinvaart wordt ingeperkt onder de camouflage van ‘haat bestrijden’ zonder dat daar massaal verzet tegen komt is opzich al beangstigend. Maar dat complete democratieën zonder serieus weerwoord of ook maar het noemen van één serieus argument het doodnormaal vinden om met hypocriete dubbele maten ‘gelijkheid voor iedereen’ op te leggen is niets anders dan totalitaire onderdrukking in de praktijk.
Of je strijdt tegen haat, geweld en extremisme maar dan ook álle haat, geweld en extremisme, of je blijft gewoon met je klauwen van vrijheid en democratie af. Vrijheid en democratie heeft alle recht op eerlijke en vooral gelijke behandeling.
http://politiek.tpo.nl/20(...)hallah-komen-zingen/
Alles wordt aangegrepen om de polarisatie op de spits te drijven.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 17:35 schreef ExtraWaskracht het volgende:
Waarom hebben zoveel mensen moeite met het verplaatsen of verwijderen van wat standbeelden? Laat de locals dat gewoon lekker zelf uitzoeken. Hysterisch gedoe.
Waar heeft hij het over?quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 19:27 schreef Jigzoz het volgende:
Een van de oppernazi's doet een huilvideo:
Had ik al berichten over gezien, blijkbaar arrest warrant wegens "felony charges for the illegal use of gases and injury by caustic agent or explosive". Ik gok dat het over traangas gaat (of pepper spray, maar dat is geen gas.)quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 19:27 schreef Jigzoz het volgende:
Een van de oppernazi's doet een huilvideo:
Volgens mij is iemand bewerken met pepperspray een mishandelingsaanklacht, hij zal wel meer gedaan hebben.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 20:04 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Had ik al berichten over gezien, blijkbaar arrest warrant wegens "felony charges for the illegal use of gases and injury by caustic agent or explosive". Ik gok dat het over traangas gaat (of pepper spray, maar dat is geen gas.)
CS of CN gas zou voldoen aan de beschrijving. Oeps, zijn natuurlijk ook geen gassen bij kamertemperatuur, maar goed...quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 20:06 schreef Hdero het volgende:
[..]
Volgens mij is iemand bewerken met pepperspray een mishandelingsaanklacht, hij zal wel meer gedaan hebben.
Ik weet niet in hoeverre nazisme verheerlijken strafbaar is in de VS. Ik denk wel te weten dat tegen nazisme zijn dat niet is. Wat betreft andere zaken wordt het denk ik lastig om bewijs te vinden. Er wordt gevochten. Oké, wie begon? Waar ging het om? Niet te achterhalen meer, lijkt me.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 20:04 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Had ik al berichten over gezien, blijkbaar arrest warrant wegens "felony charges for the illegal use of gases and injury by caustic agent or explosive". Ik gok dat het over traangas gaat (of pepper spray, maar dat is geen gas.)
Benieuwd of ze tegenbetogers gaan aanklagen, na al de uitspraken van politici zal dat allicht verontwaardiging wekken.
Wwt zijn die?quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 20:08 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
CS of CN gas zou voldoen aan de beschrijving. Oeps, zijn natuurlijk ook geen gassen bij kamertemperatuur, maar goed...
Men is op zoek naar meer mensen, maar inderdaad, meestal beperkt men zich tot arrestanten van de dag zelf. Bij de betoging vorige maand waren het een twintigtal dacht ik.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 20:09 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Ik weet niet in hoeverre nazisme verheerlijken strafbaar is in de VS. Ik denk wel te weten dat tegen nazisme zijn dat niet is. Wat betreft andere zaken wordt het denk ik lastig om bewijs te vinden. Er wordt gevochten. Oké, wie begon? Waar ging het om? Niet te achterhalen meer, lijkt me.
http://deredactie.be/cm/vrtnieuws/buitenland/1.3048874quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 19:27 schreef Jigzoz het volgende:
Een van de oppernazi's doet een huilvideo:
Omg rot opquote:Op vrijdag 18 augustus 2017 20:42 schreef Bluesdude het volgende:
https://twitter.com/nosop3/status/898578123083710464
Weet ik niet. Ik ken de Amerikaanse wet- en regelgeving niet waar het om dit soort zaken gaat.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 20:50 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
http://deredactie.be/cm/vrtnieuws/buitenland/1.3048874
Maar waarom zou de politie hem willen arresteren ?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |