Dat heeft Erdofielen er nooit van weerhouden om te volgen wat Erdogan zegt, in dit geval dat Gulenisten er achter zaten. De 'coup' rammelt aan zoveel kanten, dat dit detail er ook weinig toe doet.quote:Op zondag 16 juli 2017 18:20 schreef Bramvanmolen het volgende:
De gevangenen generale zijn voornamelijk kemalisten. Akin Öztürk wordt als kopstuk beschouwd van de coup poging. Akin Öztürk is een radicale seculiere kemalist.
Zover ik het zie zijn de coup plegers kemalisten.
Alle staatsvijanden zullen uit de weg geruimd worden. Ben je gulenist ? Je gaat eraan. Ben je kemalist? Je gaat eraan. Ben je seculiere koerd? Je gaat eraan.quote:Op zondag 16 juli 2017 18:48 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
[..]
Dat heeft Erdofielen er nooit van weerhouden om te volgen wat Erdogan zegt, in dit geval dat Gulenisten er achter zaten. De 'coup' rammelt aan zoveel kanten, dat dit detail er ook weinig toe doet.
Jij begrijp!quote:Op zondag 16 juli 2017 18:52 schreef Bramvanmolen het volgende:
[..]
Alle staatsvijanden zullen uit de weg geruimd worden. Ben je gulenist ? Je gaat eraan. Ben je kemalist? Je gaat eraan. Ben je seculiere koerd? Je gaat eraan.
Voor Erdogan en de conservatieve moslims is dit een gouden kans.
Ja maar is geen grote blij.quote:
is ook niet belangrijk, de helden ontsnapping in het vliegtuig door Erdo, alles is geregeld en gearrangeerdquote:Op zondag 16 juli 2017 18:48 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
[..]
Dat heeft Erdofielen er nooit van weerhouden om te volgen wat Erdogan zegt, in dit geval dat Gulenisten er achter zaten. De 'coup' rammelt aan zoveel kanten, dat dit detail er ook weinig toe doet.
Te veel water erin gedaan?quote:
Prachtland, prachtmensen.quote:Op zondag 16 juli 2017 18:52 schreef Bramvanmolen het volgende:
[..]
Alle staatsvijanden zullen uit de weg geruimd worden. Ben je gulenist ? Je gaat eraan. Ben je kemalist? Je gaat eraan. Ben je seculiere koerd? Je gaat eraan.
Voor Erdogan en de conservatieve moslims is dit een gouden kans.
quote:
OOK mensen uit Nazi Nederland lopen gevaarquote:Op zondag 16 juli 2017 18:52 schreef Bramvanmolen het volgende:
[..]
Alle staatsvijanden zullen uit de weg geruimd worden. Ben je gulenist ? Je gaat eraan. Ben je kemalist? Je gaat eraan. Ben je seculiere koerd? Je gaat eraan.
Voor Erdogan en de conservatieve moslims is dit een gouden kans.
Turkse doodseskaders opereren vanuit Den Haag broeder, wees voorzichtig en ga niet met vreemde mannen met over de mondhoeken hangende snorren mee.quote:Op zondag 16 juli 2017 22:17 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
OOK mensen uit Nazi Nederland lopen gevaar
zou me niets verbazen, Erdogans doodsarm rijkt ver.quote:Op zondag 16 juli 2017 22:21 schreef WammesWaggel het volgende:
[..]
Turkse doodseskaders opereren vanuit Den Haag broeder, wees voorzichtig en ga niet met vreemde mannen met over de mondhoeken hangende snorren mee.
Trigger wants to believe.quote:
Dat is aan de historici, laat Turkije de archieven openen voor verder onderzoek.quote:Op zondag 16 juli 2017 23:18 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
Zijn er trouwens niet-Turken die geloven dat Erdogan geen vinger in de pap had aangaande de 'coup'?
ALs het erdo regime de touwtjes goed in handen heeft, net als Chavez of Stalin dan zal men het zeker weten, als er vele 10000 de doodstraf krijgen , blijkt Assad een lieve jongenquote:Op zondag 16 juli 2017 23:18 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
Zijn er trouwens niet-Turken die geloven dat Erdogan geen vinger in de pap had aangaande de 'coup'?
Niet zo zeer, Ik vind het wel amuserend diegene die zo sektarisch is gebrainwashed door de Gulen sekte dat ze de werkelijkheid niet eens onder ogen willen komen.quote:
quote:Sinds de mislukte staatsgreep in Turkije op 15 juli 2016 is er al veel inkt gevloeid over de Turkse president Recep Tayyip Erdogan.
Sommige media lijken wel beschermheiligen van Fethullah Gülen.
Over wie we iets minder horen is Fethullah Gülen. Die wordt er door Erdogan van beschuldigd de couppoging georganiseerd te hebben. Een heel gekke gedachte is dit niet, gezien het verleden van Gülen.
Het lijkt alsof veel journalisten bang zijn om als pro-Erdogan bestempeld te worden. Maar het is toch niet omdat je kritiek uit op een tegenstander van Erdogan dat je daardoor meteen achter het beleid van de Turkse president staat?
Voor het onderzoek in het kader van mijn masterproef journalistiek heb ik in totaal 124 krantenartikels geanalyseerd uit The Times, The Sun, Het Laatste Nieuws en De Standaard.
Er werd onderzocht welke toon de Vlaamse en Britse media hanteerden om Gülen en Erdogan te omschrijven. De artikels verschenen allemaal tussen 15 juli en 15 september 2016 in de gedrukte versie van de kranten.
Ik stelde vast dat bijna de helft van de berichtgeving een negatieve toon over Erdogan met zich meedroeg. Concreet gaat het over termen als 'dictator', 'schurk', 'sultan' en ga zo maar door.
Dat hoeft op zich niet te verbazen na zijn harde zuiveringen en vaak absurde maatregelen als gevolg van de couppoging vorige zomer. Het mag dus duidelijk zijn dat dit opiniestuk ook geen verdediging van Erdogan is. Wel is dit een pleidooi voor een eerlijke berichtgeving omtrent de man die door Erdogan wordt beschuldigd van het organiseren van de staatsgreep: Fethullah Gülen.
Want het probleem is dat die in zeer veel krantenartikels als brave geleerde wordt opgevoerd. Iets meer dan 85% van de berichtgeving bleef neutraal over deze leider van de Hizmet-beweging. Dat wil zeggen dat er geen positieve en/of negatieve termen en elementen werden aangehaald over Gülen en zijn beweging. Die profileert zichzelf als voorstander van een gematigde islam, dialoog met christenen en joden, pluralisme en democratie.
Deze visie verspreidt hij samen met een oproep tot intellectuele verlichting via scholen, humanitaire organisaties en verschillende media. Zijn netwerk spreidt zich uit over meer dan 180 landen en de aanhangers zijn over het algemeen (hoog)geschoolde mensen van Turkse afkomst. Dat klinkt allemaal zeer mooi, maar er is meer aan de hand.
In 1999 verscheen er een video waarin Gülen leek op te roepen aan zijn volgers om hoge posities binnen het staatsapparaat te verwerven. Op die manier zouden de zogenaamde gülenisten uiteindelijk de macht kunnen grijpen. Gülen zei dat de beelden gemanipuleerd waren en vluchtte weg naar de Verenigde Staten. Daar leeft hij sindsdien in ballingschap.
De prediker bleef wel invloedrijk en hielp Erdogan zelfs mee aan de macht in 2002. Erdogan beloofde toen in ruil meer democratie en rechten voor minderheden.
In 2009 kwamen documenten boven water die stelden dat heel wat mensen bij de Turkse politie en rechterlijke macht gülenisten waren. Tijdens diezelfde periode werden de beruchte Ergenekon- en Balyoz-processen gevoerd waarbij militairen gekant tegen Erdogan en Gülen uit het leger gezet en zelfs opgesloten werden. Ook journalisten werden opgepakt en achter slot en grendel gestoken. Vervalst bewijsmateriaal zou hierbij gebruikt zijn.
Maar in 2010 ontstonden er strubbelingen tussen Erdogan en Gülen. Gülen gaf openlijk kritiek op het niet nakomen van Erdogans belofte om meer democratie te introduceren in Turkije. De toenmalige premier trok meer en meer macht naar zich toe terwijl de Gülen-beweging altijd voorstander is geweest van een sterk parlement.
DELEN
Slechts in 7% van de berichtgeving komen deze elementen aan bod. Dat vind ik oprecht jammer.
De breuk werd compleet toen een onderzoek in 2013 een corruptieschandaal aan het licht bracht. Drie ministers stapten op en veel politieke vriendjes van Erdogan werden aangeklaagd. De Turkse president zag in het onderzoek een complot van Gülen en sinds dat moment zit het er bovenarms op tussen de twee.
Dit alles lijkt me persoonlijk cruciale informatie om een volledig beeld te schetsen over de situatie in Turkije. Maar wat blijkt? Slechts in 7% van de berichtgeving komen deze elementen aan bod. Dat vind ik oprecht jammer.
Zo verdwijnt de broodnodige nuance uit de Turkse problematiek. Nochtans toont dit voorbeeld aan dat een genuanceerde berichtgeving wel degelijk kan:
'Gülen is achtereenvolgens al omschreven als een islamitische calvinist (wegens de nadruk die hij legt op matigheid, altruïsme en hard werken), een islamitische jezuïet (wegens zijn afkeer van hiërarchische structuren en zijn voorliefde voor degelijk onderwijs) en de grondlegger van een islamitisch Opus Dei (wegens het weinig transparante karakter van de door hem geïnspireerde beweging).' - De Standaard
Deze meer verfijnde berichtgeving komt spijtig genoeg quasi alleen voor in uitgebreide stukken over Gülen (en zijn relatie met Erdogan). Het zou een enorme verrijking zijn indien ook kortere artikels deze informatie zouden bevatten. Dit is helaas niet het geval, integendeel.
Ik vermoed dat de meeste journalisten bang zijn om de stempel van 'Erdogan-supporter' toebedeeld te krijgen. Maar door op de vlakte te blijven over Gülen en daartegenover Erdogan wél te bekritiseren, ontstaat het beeld dat de Turkse president geen poot heeft om op te staan.
Laat me opnieuw duidelijk maken dat ik hiermee de praktijken onder het bewind van Erdogan en zijn AKP zeker niet wil goedpraten, allesbehalve, ik veroordeel ze ten stelligste. Maar ik ben ook de mening toegedaan dat als Erdogan - meer dan terecht - veroordeeld wordt door de westerse media, er ook een correcte, volledige en kritische berichtgeving moet zijn over zijn tegenstanders.
Iedereen heeft zijn eigen subjectieve werkelijkheid :pquote:Op zondag 16 juli 2017 23:47 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Niet zo zeer, Ik vind het wel amuserend diegene die zo sektarisch is gebrainwashed door de Gulen sekte dat ze de werkelijkheid niet eens onder ogen willen komen.
Sure, alleen moet je dan wel een hoeveelheid feiten compleet ontkennen, - zoals de op heterdaad betrapte Gulenisten - wil je blijven volhouden dat de staatsgreep door Erdogan is uitgevoerd. Dan is mijn vergezochte theorie nog aannemelijker.quote:Op zondag 16 juli 2017 23:56 schreef Slayage het volgende:
[..]
Iedereen heeft zijn eigen subjectieve werkelijkheid :p
quote:Tagesschau, Der "kontrollierte Putsch"
All das kommt zumindest bei den konservativ, religiös und nationalistisch geprägten Türken gut an. Was nicht zum Mythos passt, sind die nach wie vor dunklen Flecken bei der Aufklärung der Geschehnisse in der Nacht vom 15. auf den 16. Juli.
Zwar sind sich Regierung und Opposition einig, dass Anhänger des in den USA lebenden Islampredigers Fetullah Gülen für den Putschversuch verantwortlich sind. Diese haben, so die Lesart, unter Erdogans Ägide teils offen, teils konspirativ wichtige Posten im Militär besetzt und konnten deshalb einen Staatsstreich starten. Allerdings habe die Staatsführung mindestens sieben Stunden vor Beginn des Putschversuchs bereits von dem Vorhaben gewusst und es Laufen lassen, sagt die parlamentarische Opposition. Es wäre darum gegangen, nach erfolgreicher Niederschlagung der Putschisten im Rahmen des Ausnahmezustands die "neue Türkei" zu errichten.
The awefull truth.quote:Op zondag 16 juli 2017 23:56 schreef Triggershot het volgende:
'Sommige media lijken wel beschermheiligen van Fethullah Gülen'
[..]
Dit is een Tata forum, dus graag Tata taal posten en shit...quote:Op maandag 17 juli 2017 00:03 schreef Digi2 het volgende:
Volgens Tagesschau was men 7 uur voor de staatsgreep al op de hoogte. Het kwam goed uit na het succesvol neerslaan van de staatsgreep een "nieuw Turkije" op te richten.
[..]
Mensen die door een sekte, in dit geval de gülen sekte, totaal gebrainwashd zijn kan je geen gesprek mee voeren over feitelijkheden. Hoofd van de sekte bepaalt wat feit is en wat fictie. Ze zijn gewoon tot vee gereduceerd, zonder de mogelijkheid hun eigen hersenen te gebruiken. Heb eigenlijk medelijden met ze.quote:Op zondag 16 juli 2017 23:58 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Sure, alleen moet je dan wel een hoeveelheid feiten compleet ontkennen, - zoals de op heterdaad betrapte Gulenisten - wil je blijven volhouden dat de staatsgreep door Erdogan is uitgevoerd. Dan is mijn vergezochte theorie nog aannemelijker.
Ik heb medelijden met alle Turken, die nu een dictator hebben gekozenquote:Op maandag 17 juli 2017 00:09 schreef Slayage het volgende:
[..]
Mensen die door een sekte, in dit geval de gülen sekte, totaal gebrainwashd zijn kan je geen gesprek mee voeren over feitelijkheden. Hoofd van de sekte bepaalt wat feit is en wat fictie. Ze zijn gewoon tot vee gereduceerd, zonder de mogelijkheid hun eigen hersenen te gebruiken. Heb eigenlijk medelijden met ze.
Zelfde dus met de Erdofans. Het is zielig - maar wat kunnen we er aan doenquote:Op maandag 17 juli 2017 00:09 schreef Slayage het volgende:
[..]
Mensen die door een sekte, in dit geval de gülen sekte, totaal gebrainwashd zijn kan je geen gesprek mee voeren over feitelijkheden. Hoofd van de sekte bepaalt wat feit is en wat fictie. Ze zijn gewoon tot vee gereduceerd, zonder de mogelijkheid hun eigen hersenen te gebruiken. Heb eigenlijk medelijden met ze.
niet alleen Erdofans, alle Turken zijn zwaar de pineutquote:Op maandag 17 juli 2017 05:57 schreef Kassamiep het volgende:
[..]
Zelfde dus met de Erdofans. Het is zielig - maar wat kunnen we er aan doen?
Sterfquote:Op maandag 17 juli 2017 00:05 schreef Slayage het volgende:
[..]
Dit is een Tata forum, dus graag Tata taal posten en shit...
Je vergelijking raakt kant noch wal.quote:Op maandag 17 juli 2017 08:01 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
niet alleen Erdofans, alle Turken zijn zwaar de pineut
De sukkles zijn er in gestonken
In Venezuela hebben ze tenminste ballen om tegen meer macht voor de president te stemmen
(haalt niets uit, maar goed)
alle turken zijn gekquote:Op maandag 17 juli 2017 18:19 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Je vergelijking raakt kant noch wal.
Turken die tegen Erdogan in actie komen worden gewoon teruggeslagen en als Gulenist bestempelt, en in de post van Kirmizibeyaz kunnen we al zo'n beetje lezen wat men daar naast het gevangenzetten mee wil doen. Dat speelt in venezuela niet.
quote:Turkije verlengt noodtoestand met drie maanden
Het Turkse parlement heeft de noodtoestand in het land maandag opnieuw met drie maanden verlengd. De noodsituatie werd een jaar geleden uitgeroepen na de mislukte staatsgreep in juli. Eerder op de dag werd bekend dat de Turkse autoriteiten de arrestatie hebben bevolen van 127 mensen, op verdenking van betrokkenheid bij de poging tot de coup. Vooral zakenlieden en journalisten zijn opgepakt.
Ankara ziet de in Amerika wonende geestelijke Fethullah Gülen als het brein achter de mislukte coup. Gülen zelf heeft tot op de dag van vandaag betrokkenheid ontkend.
In de nasleep van de couppoging zijn ongeveer 150.000 mensen ontslagen of geschorst uit banen in overheidsdienst en de particuliere sector. Ook zijn meer dan 50.000 mensen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de poging tot staatsgreep.
en nog drie maanden en nog drie maanden en nog driequote:
Jawel daar was men opgezet door Chavez tegen de vorige machthebbersquote:Op maandag 17 juli 2017 18:19 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Je vergelijking raakt kant noch wal.
Turken die tegen Erdogan in actie komen worden gewoon teruggeslagen en als Gulenist bestempelt, en in de post van Kirmizibeyaz kunnen we al zo'n beetje lezen wat men daar naast het gevangenzetten mee wil doen. Dat speelt in venezuela niet.
Hij bedoelt geloof ik dat in tegenstelling tot Turken de bevolking in Venezuela niet wordt klaargestoomd voor een genocide tegen andersdenkenden, in het geval van Turkije dus Gulen-sympathisanten.quote:Op dinsdag 18 juli 2017 08:45 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Jawel daar was men opgezet door Chavez tegen de vorige machthebbers
Men koos toen massaal voor Chavez
Hij won toen "eerlijk" de verkiezingen
http://www.telegraaf.nl/b(...)igt_Venezuela__.html
Dan kan Gulen meteen aanschuiven bij de formatie, hij kan het verschil maken en meteen een machtsfactor worden.quote:Op dinsdag 18 juli 2017 09:31 schreef Triggershot het volgende:
Kunnen we gewoon niet alle Gulenisten asiel geven in Nederland en Duitsland. desnoods een ruil met de Erdogan-Turken. Lijkt mij win-win voor beiden, Erdo-Turken hebben een enorme voorliefde voor Erdogan en Turkije en Nederlanders voor Gulenisten. Erdo-Turken haten de Gulenisten en Nederlanders haten de Erdo-Turken.
Eens kijken hoe pro-Gulen de Nederlandse samenleving dan isquote:Op dinsdag 18 juli 2017 10:52 schreef WammesWaggel het volgende:
[..]
Dan kan Gulen meteen aanschuiven bij de formatie, hij kan het verschil maken en meteen een machtsfactor worden.
Tijd voor de eerste scholen die een aanbesteding winnen in Nederland en zijn curriculum gaan implementeren op mijn kosten.
quote:Directeur Turkse Amnesty-afdeling blijft vastzitten
De directeur van de Turkse afdeling van mensenrechtenorganisatie Amnesty International moet in de gevangenis blijven, heeft een Turkse rechter bepaald. Ook vijf andere mensenrechtenactivisten moeten in de cel blijven, in afwachting van hun proces. Ze worden verdacht van lidmaatschap van een terroristische organisatie. Onder hen zijn een Duitser en een Zweed. Vier anderen zijn vrijgelaten, maar blijven wel verdachte.
De politie arresteerde de directeur van Amnesty begin deze maand in een hotel op het eiland Buyukada, in de buurt van Istanbul. Zij volgde samen met negen andere activisten een workshop computerveiligheid door de Nederlandse ontwikkelingsorganisatie Hivos. Een maand daarvoor werd ook de voorzitter van de Turkse afdeling van Amnesty gearresteerd. Ook hij zit nog altijd vast.
De openbaar aanklager wilde de tien eigenlijk allemaal achter de tralies houden, maar de rechter ging daar niet in mee, melden Turkse media.
Amnesty reageert woedend op het nieuws en wil dat alle activisten worden vrijgelaten. "De waarheid en gerechtigheid zijn totale vreemden geworden in Turkije", zegt de secretaris-generaal van Amnesty International. "We weten nu dat opkomen voor mensenrechten in Turkije een misdaad is geworden."
(NOS)
of gewoon alle turken het land uit schoppen, wat de EU uitquote:Op dinsdag 18 juli 2017 09:31 schreef Triggershot het volgende:
Kunnen we gewoon niet alle Gulenisten asiel geven in Nederland en Duitsland. desnoods een ruil met de Erdogan-Turken. Lijkt mij win-win voor beiden, Erdo-Turken hebben een enorme voorliefde voor Erdogan en Turkije en Nederlanders voor Gulenisten. Erdo-Turken haten de Gulenisten en Nederlanders haten de Erdo-Turken.
Dus jouw voorstel is:quote:Op dinsdag 18 juli 2017 09:31 schreef Triggershot het volgende:
Kunnen we gewoon niet alle Gulenisten asiel geven in Nederland en Duitsland. desnoods een ruil met de Erdogan-Turken. Lijkt mij win-win voor beiden, Erdo-Turken hebben een enorme voorliefde voor Erdogan en Turkije en Nederlanders voor Gulenisten. Erdo-Turken haten de Gulenisten en Nederlanders haten de Erdo-Turken.
quote:ANKARA - De evolutietheorie van Darwin is uit het nieuwe leerplan voor Turkse scholen geschrapt. Turkse scholieren krijgen er alleen zijdelings over te horen in de biologieles, voor de rest komt het onderwerp pas aan de orde op de universiteit. „Voor scholieren is het toch te hoog gegrepen”, zei minister van Onderwijs Ismet Yilmaz dinsdag.
Turkije gaat naar de IS leer van ERDOLFquote:Het nieuwe curriculum verlangt ook dat religieuze scholen, die in aantal toenemen, kinderen bijbrengen dat de 'jihad' vaderlandslievend van geest is.
De voorzitter van de Bond van Onderwijzend en Wetenschappelijk Personeel (Egitim-Is) is niet te spreken over het nieuwe curriculum. Het nieuwe beleid dat de evolutietheorie in de ban doet, schrijft ook voor dat alle scholen over een gebedsruimte beschikken. ,,Dit vernietigt de seculiere en wetenschappelijke grondslagen van het onderwijs", zei voorzitter Mehmet Balik. Hij meent dat de veranderingen worden doorgevoerd om afwijkende ideeën uit te bannen. ,,Het gaat om generaties die vragen stellen, dat is waar de regering bang voor is", zei Balik
Hoe kan je in vredesnaam Anno Nu zulke gedachten aanhangen en verbreiden?!quote:Op dinsdag 18 juli 2017 09:08 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
[..]
Hij bedoelt geloof ik dat in tegenstelling tot Turken de bevolking in Venezuela niet wordt klaargestoomd voor een genocide tegen andersdenkenden, in het geval van Turkije dus Gulen-sympathisanten.
- "Geef ze aan waar je ze vindt"
- "Geef ze zelfs geen water"
- "Bestorm de gevangenissen en hang ze aan de dichtstbijzijnde palen"
- "Als ze al vrijkomen, wat niet zal gebeuren, dan weet mijn volk wel raad met ze"
- "De straten zullen met bloed vloeien"
Verdeel en Heers.quote:Op dinsdag 18 juli 2017 09:31 schreef Triggershot het volgende:
Kunnen we gewoon niet alle Gulenisten asiel geven in Nederland en Duitsland. desnoods een ruil met de Erdogan-Turken. Lijkt mij win-win voor beiden, Erdo-Turken hebben een enorme voorliefde voor Erdogan en Turkije en Nederlanders voor Gulenisten. Erdo-Turken haten de Gulenisten en Nederlanders haten de Erdo-Turken.
Vergeet niet dat aanhangers van deze IS-ideologie ook gewoon in Nederland wonen en actief zijn op dit forum.quote:Op dinsdag 18 juli 2017 21:50 schreef Teslynd het volgende:
[..]
Hoe kan je in vredesnaam Anno Nu zulke gedachten aanhangen en verbreiden?!
Ik blijf het grappig vinden dat je telkens verwijst naar stand van de Turkse lira.quote:Op dinsdag 18 juli 2017 21:57 schreef michaelmoore het volgende:
Erdolf helpt Turkije naar de verdoemenis
https://www.chartoasis.com/forex/1/eur_try/5_years.html
quote:
quote:
quote:
quote:
quote:
quote:
Bron van plaatjes: http://fxtop.com/en/histo(...)hp?A=1&C1=USD&C2=TRL.quote:
Lolquote:Op woensdag 19 juli 2017 10:32 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
[..]
Vergeet niet dat aanhangers van deze IS-ideologie ook gewoon in Nederland wonen en actief zijn op dit forum.
quote:Question: You've been accused of being behind a failed coup against Erdogan on July 15 last year. Who is really responsible for the coup?
Response: I have condemned the coup attempt on that very night and denied any involvement. But President Erdogan, without any investigation, began accusing me. This is wrong both from an Islamic perspective and from the perspective of universal principles of justice. How can you accuse someone with a gross crime without any investigation?
I am not in a position to claim that this or that person or group staged that attempt. But observers and commentators are suggesting that a group of ultranationalist commanders might have organized something that gave the appearance of a coup but was not a real coup. It was designed to help purge the military of people allegedly sympathetic to me, and in the process diminish the credibility of the military in the eyes of the public and help Erdogan strengthen his hand over the military. I think this explanation makes more sense than other theories. But again, I seek refuge from God from accusing anybody without clear evidence. I invited Erdogan to allow for an international investigation into the event and I pledged that if they found me guilty I would buy my own ticket and return to Turkey. But he did not respond to my challenge
Ja, dat maakt het zo verbijsterend. Het is niet dat men niet beter weten kan vanwege zwaar geïsoleerd leven met alleen de dorpsoudsten en priester-equivalenten- als informatiebron. Men kan zonder problemen dat hele proces van doorslaan richting krankzinnnigheid zien.quote:Op woensdag 19 juli 2017 10:32 schreef KirmiziBeyaz het volgende: [..]
Vergeet niet dat aanhangers van deze IS-ideologie ook gewoon in Nederland wonen en actief zijn op dit forum.
klopt.quote:Op woensdag 19 juli 2017 11:31 schreef zarGon het volgende:
Erdoğan is dan wel het imago van Turkije aan het verneuken door geen vrienden meer over te houden om de aandacht af te leiden en stoer te doen binnen het land, dan wel autoritair bezig, dan wel een religie en de rechterlijke macht aan het misbruiken om zijn agenda te kunnen doorvoeren,
Ja ja, whatever, zolang je maar niet gaat fappen op de waardedaling van een paar centjes van de Turkse lira.quote:Op woensdag 19 juli 2017 17:21 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
klopt.
.
Net alls Chavez en Mugabe
door dat de EU Turkije als prefered handelspartner eb kandidaat \EU lid heeft neergezet
Maar dat kan ook zo weer over zijn
over een jaar 6 lira voor een euroquote:Op woensdag 19 juli 2017 17:25 schreef zarGon het volgende:
[..]
Ja ja, whatever, zolang je maar niet gaat fappen op de waardedaling van een paar centjes van de Turkse lira.
Volgens mij zijn we vrij om te fappen waar we op willen.quote:Op woensdag 19 juli 2017 17:25 schreef zarGon het volgende:
[..]
Ja ja, whatever, zolang je maar niet gaat fappen op de waardedaling van een paar centjes van de Turkse lira.
Natuurlijk. Het verneukt het topic echter wel, zoals in het vorige deel door Triggershot al is opgemerkt.quote:Op woensdag 19 juli 2017 17:26 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Volgens mij zijn we vrij om te fappen waar we op willen.
Nederland pro Gulen? wat heb ik gemist?quote:Op dinsdag 18 juli 2017 10:59 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Eens kijken hoe pro-Gulen de Nederlandse samenleving dan is
Er is gezegd dat af en toe een post over de Lira geen ramp is, maar dat de frequentie van die berichten moest verminderen om het topic leuk te houden.quote:Op woensdag 19 juli 2017 17:30 schreef zarGon het volgende:
[..]
Natuurlijk. Het verneukt het topic echter wel, zoals in het vorige deel door Triggershot al is opgemerkt.
Gewoon om de zoveel tijd meerdere posts toewijden aan de 'Turkse economie' voegt weinig toe aan het topic dat over (de gevolgen van) de staatsgreep gaat. Maar goed, ga er vooral mee verder, want dan geef je mij ook ammo om erop te reageren, waardoor het topic nog meer ontspoort. Want tja, ik ben volgens mij vrij om te reageren waar ik op wil. Of zo.
En zelfs dat zou geen chaos veroorzaken.quote:Op woensdag 19 juli 2017 17:26 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
over een jaar 6 lira voor een euro
[ afbeelding ]
Helemaal prima hoor, dan reageer ik op hem, moet geen probleem zijn.quote:Op woensdag 19 juli 2017 17:35 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Er is gezegd dat af en toe een post over de Lira geen ramp is, maar dat de frequentie van die berichten moest verminderen om het topic leuk te houden.
En volgens mij gaat dat best wel oké.
Als niemand op elkaar reageert is er geen forum meer. Dus dat zal niemand je kwalijk nemen.quote:Op woensdag 19 juli 2017 17:37 schreef zarGon het volgende:
[..]
Helemaal prima hoor, dan reageer ik op hem, moet geen probleem zijn.
Ik fap mee.quote:Op woensdag 19 juli 2017 17:39 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Als niemand op elkaar reageert is er geen forum meer. Dus dat zal niemand je kwalijk nemen.
Maar vrijheid van fappen staat hoog in het vaandel. Daar is decennia lang voor geknokt.
Dat ligt maar net aan de oorzaak van de stijging natuurlijk.quote:Op woensdag 19 juli 2017 17:44 schreef zarGon het volgende:
Oh, de Turkse beurs (BIST 100 / XU100) stijgt de laatste tijd alleen maar, en zit nu zelfs op recordhoogte.
Wat betekent dat eigenlijk?.
[ afbeelding ]
Ligt er aan. Als je het op meer grafieken doet ben je een grafiekisjist. Denk ik dan.quote:Op woensdag 19 juli 2017 17:46 schreef Mathemaat het volgende:
Ben je nou een turkofoob of een turkofiel, als je hierop fapt?
quote:Op woensdag 19 juli 2017 17:44 schreef zarGon het volgende:
Oh, de Turkse beurs (BIST 100 / XU100) stijgt de laatste tijd alleen maar, en zit nu zelfs op recordhoogte.
Wat betekent dat eigenlijk?.
[ afbeelding ]
Poeh, moeilijke vraag.quote:Op woensdag 19 juli 2017 17:55 schreef bedachtzaam het volgende:
Maar weer ontopic, wat had Gulen te winnen bij de coup?
Een islamgeleerde gaat daarvoor zorgen, ja?quote:
Maar dat is de huidige president toch ook?quote:Op woensdag 19 juli 2017 18:08 schreef zarGon het volgende:
[..]
Een islamgeleerde gaat daarvoor zorgen, ja?
Jammer dat de coup dan niet gelukt is, want een islamitisch persoon aan de leiding lijkt me wel wat..
quote:Op woensdag 19 juli 2017 17:44 schreef zarGon het volgende:
Oh, de Turkse beurs (BIST 100 / XU100) stijgt de laatste tijd alleen maar, en zit nu zelfs op recordhoogte.
Wat betekent dat eigenlijk?.
[ afbeelding ]
Op 1 januari 2008 was 1 euro 1,77 Turkse lira waard.quote:Op woensdag 19 juli 2017 20:00 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
reken het eens om naar een Euro
can 2008 tot 2017
Dat noemen ze inflatie en dat betekent dat importeren dus duurder is geworden voor Turkije. Je krijgt immers minder euro's voor hetzelfde aantal lira'squote:Op woensdag 19 juli 2017 20:13 schreef zarGon het volgende:
[..]
Op 1 januari 2008 was 1 euro 1,77 Turkse lira waard.
Op 19 juli 2017 is 1 euro 4,06 Turkse lira waard.
En nu?
Ben je voor of tegen de doodstraf?quote:Op woensdag 19 juli 2017 20:08 schreef michaelmoore het volgende:
De Turken moeten een voorbeeld nemen aan de Poolse bevolking
Oh, okay, thanks. Dat had ik nog niet door, maar goed dat ik vandaag heb besloten om naar grafieken te kijken.quote:Op woensdag 19 juli 2017 20:14 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Dat noemen ze inflatie en dat betekent dat importeren dus duurder is geworden voor Turkije. Je krijgt immers minder euro's voor hetzelfde aantal lira's
Dat weet je niet. Turkije lijkt me op dit moment niet stabiel en investeren in het land of de economie door derden lijkt me ook niet geheel populair. Toerisme heeft lijkt me ook een knauw gehad.quote:Op woensdag 19 juli 2017 20:17 schreef zarGon het volgende:
[..]
Oh, okay, thanks. Dat had ik nog niet door, maar goed dat ik vandaag heb besloten om naar grafieken te kijken.
Zo te zien is de Turkse lira volgens jaar helemaal niets meer waard.
Kijk je wel TV of zit je de hele dag naar de foto van Erdolf te kijken ???quote:
Wie is Erdolf?quote:Op woensdag 19 juli 2017 20:23 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Kijk je wel TV of zit je de hele dag naar de foto van Erdolf te kijken ???
de Poolse bevolking is tegen meer invloed van de regering op rechters en media
Denk jij dat Erdolf de volgende verkiezingen in Turkije gaat winnen??
Weet wel dat je tegenwoordig meer in Turkije zelf gemaakte goederen kan kopen dan in het verleden.quote:Op woensdag 19 juli 2017 20:14 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Dat noemen ze inflatie en dat betekent dat importeren dus duurder is geworden voor Turkije. Je krijgt immers minder euro's voor hetzelfde aantal lira's
Klopt, ook op gebied van defensie doen ze meer zelf.quote:Op woensdag 19 juli 2017 20:30 schreef WammesWaggel het volgende:
[..]
Weet wel dat je tegenwoordig meer in Turkije zelf gemaakte goederen kan kopen dan in het verleden.
I s tijd dat ze Turkije uit de NAVO gooien,quote:Op woensdag 19 juli 2017 20:31 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Klopt, ook op gebied van defensie doen ze meer zelf.
Je geeft zelf al de reden waarom dat nooit gaat gebeuren.quote:Op woensdag 19 juli 2017 20:48 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
I s tijd dat ze Turkije uit de NAVO gooien,
hapklare brok voor de russen, tussen zwarte zee en Syria in
De Russen zullen Erdolf wel steunen als er een opstand komt, net als Assad
Die hebben al een basis en port voor onderzeeërs vlakbij Turkije in Latakia
https://www.google.nl/sea(...)1440&bih=770#imgrc=_
Goed plan.quote:Op woensdag 19 juli 2017 20:48 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
I s tijd dat ze Turkije uit de NAVO gooien,
hapklare brok voor de russen, tussen zwarte zee en Syria in
De Russen zullen Erdolf wel steunen als er een opstand komt, net als Assad
Die hebben al een basis en port voor onderzeeërs vlakbij Turkije in Latakia
https://www.google.nl/sea(...)1440&bih=770#imgrc=_
Heb je sarcaslava gehad voor lunch?quote:Op woensdag 19 juli 2017 21:03 schreef zarGon het volgende:
[..]
Goed plan.
De EU zou Turkije meer richting Rusland moeten duwen. Dan is de EU af van die gekke Turken en zit Rusland ermee.
Win-win, nu meteen gewoon doen.
heel prima jaquote:Op woensdag 19 juli 2017 21:03 schreef zarGon het volgende:
[..]
Goed plan.
De EU zou Turkije meer richting Rusland moeten duwen. Dan is de EU af van die gekke Turken en zit Rusland ermee.
Win-win, nu meteen gewoon doen.
Valt me nog mee dat er niet staat dat Chavez wel raad weet met moslims.quote:Op woensdag 19 juli 2017 21:24 schreef Straatcommando. het volgende:
Wat insinueer je nou met "weten wel raad met die moslims" Want ik vind daar een naar toontje aanzitten.
sow en die Hitler en joden, dat was ook een grandioos succes.quote:Op woensdag 19 juli 2017 21:25 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Valt me nog mee dat er niet staat dat Chavez wel raad weet met moslims.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |