abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  maandag 16 januari 2017 @ 21:14:55 #51
330313 Gary_Oak
Smell ya later!
pi_168204973
quote:
0s.gif Op maandag 16 januari 2017 21:12 schreef Freudin het volgende:

[..]

Goh, je hebt me toch een mooie term bedacht zeg. Ik wist niet dat er zoveel lifecrissisen mogelijk waren :') . Tsja, als ik dit lees sta je voor de keuze van je leven :) . Het klinkt alsof je alles wat je noemt met cynisme tegemoet gaat. Dan kan ik me voorstellen dat geen van de keuzes die je maakt ook de juiste blijkt te zijn, omdat je steeds in staat bent jezelf naar beneden te halen met dat je keuze maar belachelijk is, te burgerlijk, te cliché. Wat naar dat je met zoveel angst naar je komende leven kijkt. Zou het iets zijn om te kijken waar je echt blij van wordt, waar je passie ligt en dat iig niet uit het oog te verliezen. Het leven is niet altijd zonnig, maar een regelmatig leven leiden is ook niet het einde van de wereld. Als je hier echt zo in vastloopt zou therapie best iets kunnen zijn, maar dan hoop ik wel dat je je ook open wilt stellen en kijken naar of het je iets goeds kan opleveren. Succes ermee ;)
Dankjewel, zal het in mijn groepstherapie bespreken. :) En tof dat je je tijd neemt om dit te doen. _O_
  maandag 16 januari 2017 @ 21:15:56 #52
267443 Cue_
Cuecumbergirl
pi_168205026
Ik ben erg goed om alles te relativeren, dit gaat automatisch.
Hierdoor merk ik dat allerlei momenten waarbij mensen (enorme) ups en downs hebben, ik redelijk stabiel ervaar.
Wat soms best jammer is en soms ook niet altijd even gezond volgens mij.

Zijn er methodes om dit te doorbreken? Dus meer te ervaren op emotioneel gebied, ipv dit weg te stoppen/weg te relativeren?
  maandag 16 januari 2017 @ 21:16:44 #53
191665 Samzz
Patagonische supergirl
pi_168205057
Ik zou jullie willen vragen de vragen even bij je te houden tot de tot nu toe gestelde vragen beantwoord kunnen worden. Bedankt!
“What do I wear in bed? Why, Chanel No. 5, of course”
  maandag 16 januari 2017 @ 21:16:59 #54
464384 verified  Freudin
Ik ben ok, jij bent ok.
pi_168205067
quote:
0s.gif Op maandag 16 januari 2017 20:57 schreef MAHL het volgende:

[..]

Nouja, 25 jaar dus, tijdje geleden afgestudeerd aan de uni. Heb een baan gevonden met zicht op vast contract, alleen blijft het gevoel een beetje knagen of dit nou hetgeen is wat ik echt wil? Ik mis echt een beetje een doel in mijn leven, klooi maar wat aan... Geen idee wat ik nou echt wil.

Aan de ene kant ben ik nu in de opbouwende fase en mag ik heel blij zijn dat ik überhaupt kans heb op een vast contract in deze tijd. Aan de andere kant, ik ben nu nog jong, hoeveel spijt krijg ik later als ik er niet wat meer uit heb gehaald door bijv mijn baan op te zeggen en nog een paar maanden had gereisd door bijv Zuid-Amerika?

Het liefst zou ik gewoon weer 18 zijn en mijn studietijd opnieuw mogen doen, en er dan wat meer uit hebben gehaald... Maarja, met terugwerkende kracht redeneren kan iedereen.
Ach ja, dat zou ik soms ook wel willen, terug kunnen gaan en andere keuzes maken :@ . Maar ja, precies zoals jij het zegt en we kunnen niet terug. we hebben het te doen met wat we hebben. Wel tof voor je dat je een vaste baan hebt, dat is een zegen in deze tijd, toch? Maar ja, als je pas 25 bent, dan ligt je leven toch nog helemaal voor je? Die reis die kan toch nog altijd? Misschien als je wat gespaard hebt in je huidige werk. Denk eens na over wat je in je werk zo trekt, waar haal je je positiviteit uit, waar ligt je passie, waar kun je je ei in kwijt? Zet het eens allemaal op een rijtje, maak bijvoorbeeld een overzicht van alle plussen en minnen mbt de betreffende reis en je werk en geef daar wegingen aan van 1-10 en kijk dan eens waar het zwaartepunt ligt. En wees dan eerlijk naar jezelf, want je kunt wel op reis gaan en alle schepen achter je verbranden, maar als je terugkomt moet je toch weer opnieuw ene baan zoeken en begint je zoektocht misschien wel weer opnieuw ;)
  maandag 16 januari 2017 @ 21:20:16 #55
464384 verified  Freudin
Ik ben ok, jij bent ok.
pi_168205201
quote:
0s.gif Op maandag 16 januari 2017 21:01 schreef MidnightB00m het volgende:
Hallo Freudin! Welkom en wat ontzettend tof dat je meewerkt aan deze special. Bedankt voor je tijd!

Hoe zorg je dat je -vroeg of laat- niet terugvalt in een depressie of opnieuw depressief raakt? Zijn er hier "gouden regels" voor? En zijn er hier ook boeken over geschreven en welke raad je aan? :)
Ik denk niet dat er gouden regels voor zijn, maar je kunt jezelf bijvoorbeeld wel helpen door een soort signaleringsplan te maken of terugvalpreventieplan. Hierin kun je dan noteren in oplopende mate van lijdenslast welke klachten je hebt en hoe je daar op reageert, dus een fase 1-2 en 3 bijvoorbeeld. In dit overzicht zet je dan ook wat je moet doen om het niet op te laten lopen, dus hoe je op tijd in kunt grijpen. Hier helpen vaak heel concrete stappen in, bijvoorbeeld niet in je bed gaan liggen als je somber bent, maar een half uur buiten gaan wandelen, je niet terugtrekken in je huis, maar contacten onderhouden. Er zijn vast boeken over geschreven, maar daar heb ik geen persoonlijke ervaring mee. Misschien kan ik er nog eens op terugkomen, later. :)
  maandag 16 januari 2017 @ 21:21:44 #56
464384 verified  Freudin
Ik ben ok, jij bent ok.
pi_168205265
quote:
0s.gif Op maandag 16 januari 2017 21:03 schreef Tanin het volgende:

[..]

Mocht er tijd zijn/geen belangrijker vragen zou ik hierop verder willen vragen:

Ik ken mensen die die tekenen vertonen en "alleen" depressief zijn, maar niet suicidaal zijn (of met suicidale gedachtes rondlopen), zijn er tekenen specifiek voor suicidale gedachtes/acties?
Tekenen voor suicidale gedachten/acties zijn als iemand spullen in huis haalt voor een zelfmoordpoging, bijvoorbeeld pillen 'spaart', als deze persoon tussendoor steeds opmerkingen maakt die hierop lijken ed.
  maandag 16 januari 2017 @ 21:22:59 #57
464384 verified  Freudin
Ik ben ok, jij bent ok.
pi_168205314
quote:
0s.gif Op maandag 16 januari 2017 21:05 schreef Rabieluh het volgende:

[..]

Bedankt voor het antwoord :). Het is niet direct dat ik vermoedens heb in mijn vriendenkring maar met het nieuws van de laatste dagen dan denk ik hier wel eens aan.

Heb het helaas wel meegemaakt met een klasgenoot, zo fiets je samen richting thuis na een dagje school, zo word je klas bijeengeroepen met de hele directie erbij en krijg je te horen dat die klasgenoot er niet meer is ;(.
Wat afgrijselijk. Dat wil je niet meemaken. ;(
  maandag 16 januari 2017 @ 21:25:58 #58
464384 verified  Freudin
Ik ben ok, jij bent ok.
pi_168205460
quote:
0s.gif Op maandag 16 januari 2017 21:08 schreef mijnnickname het volgende:
Hoi Freudin, leuk dat je dit doet. :)

Ik merk dat ik al langere tijd (jaren) somber door het leven ga met de nodige gevolgen die steeds erger lijken te worden waarbij ik nu op het punt ben aanbeland dat ik niks meer wil, niks meer doe, baan wil opzeggen en eigenlijk maar gewoon de hele dag thuis wil zijn. Je kunt wel zeggen dat mijn levenslust weg is. Het ergste is nog dat ik, hoe ik het zelf noem, niks meer voel. De leuke dingen niet maar ook de slechte dingen niet, bijvoorbeeld ingrijpende familieomstandigheden.

Inmiddels al enkele keren bij de huisarts geweest met beide keren een verwijzing naar een 2 verschillende psychologen. Maar ik kan me daar niet openen, ik vertel niet alles of ik lieg zelfs omdat ik het gevoel heb dat ik er met een lullige opdrachtje of een tip voor een goed boek elke keer vandaan kom. Volgens mij is dat niet het station voor mij en heb ik op het moment een beetje het gevoel alsof er niks is wat mij nog kan helpen.

Heb jij een idee wat ik hiermee kan of waar ik terecht kan voor wel goede hulp?
Och, wat ontzettend naar om te lezen. Klinkt alsof je al zo lang met jezelf loopt te slepen dat langzamerhand alle plezier wegvalt en je dus ook niets meer kunt voelen. Het klinkt alsof je iets stevigers nodig hebt dan een psycholoog in de eerste lijn. Je moet een trapje hoger, denk ik. Dus vraag je huisarts naar een verwijzing naar de 2e lijnszorg, naar een psychotherapeut. Ik lees dat je jezelf en dus ook de ander, ook voor de gek houdt, dus je hebt ook een therapeut nodig die daar doorheen kan prikken, maar ook moet je jezelf bij de kladden grijpen en nu eens echt gaan praten over hoe het met je gaat. Vraag om een persoonsgerichte therapie, die dieper gaat dan alleen het doen van opdrachtjes, maar die op zoek gaat naar wie jij bent en waarom je doet zoals je doet. Sterkte :)
  maandag 16 januari 2017 @ 21:26:22 #59
12172 Rabieluh
Pronopower! Fight the ploon!
pi_168205483
quote:
0s.gif Op maandag 16 januari 2017 21:22 schreef Freudin het volgende:

[..]

Wat afgrijselijk. Dat wil je niet meemaken. ;(
Zeker, was heel onwerkelijk terwijl ik helemaal niet zo veel contact met hem had.

Dit was het eerste jaar samen maar ik kan me nog herinneren dat ik met min 10 in de winter terug naar ons deel van Breda fietste, ik merkte nog op dat het wel werd tijd voor lente want al die grijze dagen kan nog eens een winterdepressie opleveren, niet wetende dat hij dus al zijn leven lang kampte met depressies.
Recht zo die gaat, braaf zo die heen.
  maandag 16 januari 2017 @ 21:26:50 #60
464384 verified  Freudin
Ik ben ok, jij bent ok.
pi_168205516
quote:
0s.gif Op maandag 16 januari 2017 21:09 schreef Drug het volgende:
Hoe vind ik duurzame vreugde in dit zinloos bestaan?
Vooral verder zoeken :') . Het klinkt alsof je niet echt een duidelijke vraag hebt. Als dat wel zo is, wil je die dan specificeren? :)
  maandag 16 januari 2017 @ 21:28:50 #61
12172 Rabieluh
Pronopower! Fight the ploon!
pi_168205626
Mocht je nog tijd hebben voor een vraag, en dit is een simpele google vraag die ik zelf zou kunnen opzoeken :@ : Wat is nou precies het verschil tussen een psychiater een psycholoog en een psychotherapeut?

Met die laatste twee heb ik dan zelf ervaring maar gezien de staat waarin ik verkeerde ben ik vergeten wat ik nou bij de een had besproken en wat bij de ander :').
Recht zo die gaat, braaf zo die heen.
  maandag 16 januari 2017 @ 21:28:54 #62
134630 aeque
Zijne draequeligheid
pi_168205629
quote:
0s.gif Op maandag 16 januari 2017 21:25 schreef Freudin het volgende:

[..]

Och, wat ontzettend naar om te lezen. Klinkt alsof je al zo lang met jezelf loopt te slepen dat langzamerhand alle plezier wegvalt en je dus ook niets meer kunt voelen. Het klinkt alsof je iets stevigers nodig hebt dan een psycholoog in de eerste lijn. Je moet een trapje hoger, denk ik. Dus vraag je huisarts naar een verwijzing naar de 2e lijnszorg, naar een psychotherapeut. Ik lees dat je jezelf en dus ook de ander, ook voor de gek houdt, dus je hebt ook een therapeut nodig die daar doorheen kan prikken, maar ook moet je jezelf bij de kladden grijpen en nu eens echt gaan praten over hoe het met je gaat. Vraag om een persoonsgerichte therapie, die dieper gaat dan alleen het doen van opdrachtjes, maar die op zoek gaat naar wie jij bent en waarom je doet zoals je doet. Sterkte :)
Dank je ik zal weer eens een balletje opgooien bij de huisarts.
Op dinsdag 22 oktober 2024 17:23 schreef maily het volgende:
Aquequelequ :B
  maandag 16 januari 2017 @ 21:29:00 #63
464384 verified  Freudin
Ik ben ok, jij bent ok.
pi_168205636
quote:
0s.gif Op maandag 16 januari 2017 21:12 schreef Elvi het volgende:
Wanneer is het beter om met een behandeling te stoppen? Ik ben nu zelf 4 jaar onder behandeling en ik ben er een beetje klaar mee... Er lijkt geen schot in te zitten (mn behandelaar zegt dat ik grote stappen zet, ikzelf zie dat niet zo). Soms denk ik dat het beter is om de psycholoog in te wisselen voor een coach. Hoe denk jij daarover?
Als je denkt dat je iemand nodig hebt die je in je dagelijks leven van tips en adviezen voorziet is een coach prima, denk ik. Maar als je nog helemaal niet het idee hebt dat je stappen verder bent gekomen, is het dan niet beter om of een second opinion te laten doen, of een andere therapeut te zoeken? Er zijn mogelijkheden om met een andere therapeut of via een specialistisch onderzoek helder te krijgen waarom je behandeling is vastgelopen. Zo doorgaan lijkt in ieder geval niet de meest passende optie.
  maandag 16 januari 2017 @ 21:29:21 #64
464384 verified  Freudin
Ik ben ok, jij bent ok.
pi_168205655
quote:
17s.gif Op maandag 16 januari 2017 21:14 schreef Gary_Oak het volgende:

[..]

Dankjewel, zal het in mijn groepstherapie bespreken. :) En tof dat je je tijd neemt om dit te doen. _O_
:)
  maandag 16 januari 2017 @ 21:31:01 #65
191665 Samzz
Patagonische supergirl
pi_168205761
quote:
0s.gif Op maandag 16 januari 2017 21:28 schreef Rabieluh het volgende:
Mocht je nog tijd hebben voor een vraag, en dit is een simpele google vraag die ik zelf zou kunnen opzoeken :@ : Wat is nou precies het verschil tussen een psychiater een psycholoog en een psychotherapeut?

Met die laatste twee heb ik dan zelf ervaring maar gezien de staat waarin ik verkeerde ben ik vergeten wat ik nou bij de een had besproken en wat bij de ander :').
Gezien de vragen die nog beantwoord moeten worden en de gelimiteerde tijd, is de vraag of je dit zelf kunt googlen, want zoals je zelf aangeeft is het een vraag die je prima zelf kunt googlen :D.
“What do I wear in bed? Why, Chanel No. 5, of course”
pi_168205771
Zijn er eenvoudige dingen die iedereen kan doen om de kans op een depressie te verkleinen?
Van een idioot kun je nooit een discussie winnen.
  maandag 16 januari 2017 @ 21:31:29 #67
12172 Rabieluh
Pronopower! Fight the ploon!
pi_168205792
quote:
14s.gif Op maandag 16 januari 2017 21:31 schreef Samzz het volgende:

[..]

Gezien de vragen die nog beantwoord moeten worden en de gelimiteerde tijd, is de vraag of je dit zelf kunt googlen, want zoals je zelf aangeeft is het een vraag die je prima zelf kunt googlen :D.
:D

Ik ga aan de slag. :7
Recht zo die gaat, braaf zo die heen.
  maandag 16 januari 2017 @ 21:31:29 #68
464384 verified  Freudin
Ik ben ok, jij bent ok.
pi_168205793
quote:
0s.gif Op maandag 16 januari 2017 21:15 schreef Cue_ het volgende:
Ik ben erg goed om alles te relativeren, dit gaat automatisch.
Hierdoor merk ik dat allerlei momenten waarbij mensen (enorme) ups en downs hebben, ik redelijk stabiel ervaar.
Wat soms best jammer is en soms ook niet altijd even gezond volgens mij.

Zijn er methodes om dit te doorbreken? Dus meer te ervaren op emotioneel gebied, ipv dit weg te stoppen/weg te relativeren?
Niet zo'n makkelijke vraag hoor. Maar ik kan me voorstellen dat je hiermee ook aan mooie momenten voorbij gaat. Wat kan helpen is meer vertellen over wat je bezig houdt, tijd nemen om om je heen te kijken wat je hebt en wat je meemaakt. Het klinkt alsof je van het een naar het andere stapt en niet voldoende tijd neemt om je te realiseren hoe het was.
  maandag 16 januari 2017 @ 21:35:46 #69
464384 verified  Freudin
Ik ben ok, jij bent ok.
pi_168206032
quote:
3s.gif Op maandag 16 januari 2017 21:31 schreef brandlex het volgende:
Zijn er eenvoudige dingen die iedereen kan doen om de kans op een depressie te verkleinen?
Wandelen, sporten, de buitenlucht opzoeken. Mensen denken wel eens dat het onzin is, maar dat is het echt niet. De zon bevat vitamines die we nodig hebben om ons goed te voelen, maar ook de buitenlucht die je inademt waardoor je opfrist helpt om je beter te voelen. Vandaar dat er in diverse therapieen voor depressies gewerkt wordt met sporten en buitenlucht (runningtherapy bijv). Daarnaast lieve mensen om je heen verzamelen bij wie je terecht kunt als je je rot voelt, zorgen dat je jezelf ook uitspreekt over hoe je je voelt en soms gewoon eens iets leuks doen als je je slecht voelt. Goed eten, niet te vet, veel groente, de geijkte dingen ;) . Maar iets lekkers tussendoor mag ook he, ik bedoel niet dat je moet leven als een monnik, ik weet ook niet of monniken nou daadwerkelijk gelukkiger zijn in het leven :)
pi_168206064
quote:
0s.gif Op maandag 16 januari 2017 21:26 schreef Freudin het volgende:

[..]

Vooral verder zoeken :') . Het klinkt alsof je niet echt een duidelijke vraag hebt. Als dat wel zo is, wil je die dan specificeren? :)
Ik bedoel te zeggen dat het bestaan niets uitmaakt, het is er gewoon. En voor mij betekent dat een lichaam, bewustzijn, deelname aan een maatschappij, etc. Dit resulteert in verplichte mentale en fysieke inspanning, waaraan ik niet per se een waardeoordeel koppel, maar in ieder geval word ik verwacht wat te doen, of ik sterf een pijnlijke dood. Die inspanning heeft echter geen betekenis, niets heeft betekenis, niets maakt uit. Hoe is er met die onweerlegbare wetenschap nog duurzame vreugde te bereiken?
  maandag 16 januari 2017 @ 21:36:54 #71
464384 verified  Freudin
Ik ben ok, jij bent ok.
pi_168206092
Hebben jullie nog vragen, anders ga ik nog een stukje VI kijken :+
  maandag 16 januari 2017 @ 21:38:10 #72
232494 Boca_Raton
Voor al uw no nonsense
pi_168206164
Hoi Freudin, ik heb ook een vraag.

Ik vraag me af (een wat aparte vraag) in hoeverre een therapeut zich realiseert dat een cliënt de therapeut kan zien als de eigen ouder. En niet als therapeut. Dat maakt dus dat de situatie bij het begin van de gesprekken, al niet goed zit.

Nu is het handig als ik een voorbeeld zou hebben (zelf heb ik veel therapeuten gehad, bijna altijd vrouwelijke) maar die heb even niet. Ik weet alleen wel dat ik gaandeweg alle therapieën heb gedacht: maar dénken ze wel aan die mogelijkheid, dat ik hen zie als moeder? Als mijn moeder dus.
  maandag 16 januari 2017 @ 21:38:19 #73
12172 Rabieluh
Pronopower! Fight the ploon!
pi_168206170
quote:
0s.gif Op maandag 16 januari 2017 21:36 schreef Freudin het volgende:
Hebben jullie nog vragen, anders ga ik nog een stukje VI kijken :+
Als er geen vragen zijn dan kan je hier verder: VBL / Voetbal Inside #1443 Heil Hyballa
Recht zo die gaat, braaf zo die heen.
  maandag 16 januari 2017 @ 21:38:58 #74
191665 Samzz
Patagonische supergirl
pi_168206207
Er is nog ruimte voor het beantwoorden van een paar vragen.
“What do I wear in bed? Why, Chanel No. 5, of course”
  maandag 16 januari 2017 @ 21:42:26 #75
464384 verified  Freudin
Ik ben ok, jij bent ok.
pi_168206372
quote:
0s.gif Op maandag 16 januari 2017 21:36 schreef Drug het volgende:

[..]

Ik bedoel te zeggen dat het bestaan niets uitmaakt, het is er gewoon. En voor mij betekent dat een lichaam, bewustzijn, deelname aan een maatschappij, etc. Dit resulteert in verplichte mentale en fysieke inspanning, waaraan ik niet per se een waardeoordeel koppel, maar in ieder geval word ik verwacht wat te doen, of ik sterf een pijnlijke dood. Die inspanning heeft echter geen betekenis, niets heeft betekenis, niets maakt uit. Hoe is er met die onweerlegbare wetenschap nog duurzame vreugde te bereiken?
Ja, als je op deze manier tegen het leven aankijkt, begrijp ik wel dat het een soort van onmogelijkheid is om dat te bereiken. Je ziet het leven als iets dat nutteloos is, dat er maar is om geleefd te worden, maar waaruit je niet speciaal iets kunt bereiken. In feite is dat natuurlijk ook zo, het leven is er niet voor ons om iets te bereiken an sich. Toch is het ook zo dat we hier zijn en een soort van verplicht aan onszelf en onze naasten zijn om iets van het leven te maken. Misschien wil je ook niet zien dat het leven ook mooie kanten heeft, maar zoek je vooral in je hoofd naar een oplossing of een soort hogere macht, net als veel van ons. Veel mensen vinden dat in het geloof of in iets goeds doen voor hun medemens. Ik kan je hier in dit kleine gesprekje niet ineens een mooi levensdoel voor ogen geven, maar ik hoop wel dat je ook naar de kleine dingen in je eigen leven kunt gaan kijken die misschien wel veel mooier en betekenisvoller zijn dan je nu denkt. En anders, ga eens met mensen in je omgeving praten die dit wel kunnen, misschien kun je iets van ze leren. Sterkte :)
pi_168206454
quote:
0s.gif Op maandag 16 januari 2017 21:29 schreef Freudin het volgende:

[..]

Als je denkt dat je iemand nodig hebt die je in je dagelijks leven van tips en adviezen voorziet is een coach prima, denk ik. Maar als je nog helemaal niet het idee hebt dat je stappen verder bent gekomen, is het dan niet beter om of een second opinion te laten doen, of een andere therapeut te zoeken? Er zijn mogelijkheden om met een andere therapeut of via een specialistisch onderzoek helder te krijgen waarom je behandeling is vastgelopen. Zo doorgaan lijkt in ieder geval niet de meest passende optie.
Een nieuwe therapeut is lastig. Waarschijnlijk ga ik van de spv'er weer terug naar een psycholoog maar dat is de 4de al.
Wat vind jij beter; een psycholoog aangesloten bij de GGZ of een vrijgevestigde? Is er een kwaliteitsverschil?
pi_168206458
quote:
0s.gif Op maandag 16 januari 2017 21:42 schreef Freudin het volgende:

[..]

Ja, als je op deze manier tegen het leven aankijkt, begrijp ik wel dat het een soort van onmogelijkheid is om dat te bereiken. Je ziet het leven als iets dat nutteloos is, dat er maar is om geleefd te worden, maar waaruit je niet speciaal iets kunt bereiken. In feite is dat natuurlijk ook zo, het leven is er niet voor ons om iets te bereiken an sich. Toch is het ook zo dat we hier zijn en een soort van verplicht aan onszelf en onze naasten zijn om iets van het leven te maken. Misschien wil je ook niet zien dat het leven ook mooie kanten heeft, maar zoek je vooral in je hoofd naar een oplossing of een soort hogere macht, net als veel van ons. Veel mensen vinden dat in het geloof of in iets goeds doen voor hun medemens. Ik kan je hier in dit kleine gesprekje niet ineens een mooi levensdoel voor ogen geven, maar ik hoop wel dat je ook naar de kleine dingen in je eigen leven kunt gaan kijken die misschien wel veel mooier en betekenisvoller zijn dan je nu denkt. En anders, ga eens met mensen in je omgeving praten die dit wel kunnen, misschien kun je iets van ze leren. Sterkte :)
Dankjewel.
  maandag 16 januari 2017 @ 21:46:36 #78
464384 verified  Freudin
Ik ben ok, jij bent ok.
pi_168206572
quote:
0s.gif Op maandag 16 januari 2017 21:38 schreef Boca_Raton het volgende:
Hoi Freudin, ik heb ook een vraag.

Ik vraag me af (een wat aparte vraag) in hoeverre een therapeut zich realiseert dat een cliënt de therapeut kan zien als de eigen ouder. En niet als therapeut. Dat maakt dus dat de situatie bij het begin van de gesprekken, al niet goed zit.

Nu is het handig als ik een voorbeeld zou hebben (zelf heb ik veel therapeuten gehad, bijna altijd vrouwelijke) maar die heb even niet. Ik weet alleen wel dat ik gaandeweg alle therapieën heb gedacht: maar dénken ze wel aan die mogelijkheid, dat ik hen zie als moeder? Als mijn moeder dus.
Ja hoor, ik denk dat therapeuten zich dat wel degelijk realiseren. Dat is op zich niet zo erg hoor, het is ook wel begrijpelijk als je een therapeut hebt waar je alles tegen kunt vertellen, die tijd voor je neemt, die naar je luistert en je ook nog eens spiegelt in wat je doet en wat je zegt, dat je aan die persoon gevoelens en herinneringen koppelt van je eigen moeder (of vader). En in een psychotherapie is dit soms ook een noodzakelijke bijkomstigheid om te leren omgaan met wat je hebt gemist in je leven vroeger, of wat je had willen hebben van (een van) je ouders, om dat te leren herkennen en verdragen en uiteindelijk ook te leren dat je dat aan jezelf kunt gaan geven. Ik wil je wel een tip geven: als je dat zo ervaart, bespreek het ook met je therapeut. Laat ze het niet zelf uitzoeken, maar maak er voor jezelf therapie van. Daar heb je denk ik meer aan dan te denken 'wat zou de therapeut over me denken'. Bespreek het dus! :)
  maandag 16 januari 2017 @ 21:49:25 #79
232494 Boca_Raton
Voor al uw no nonsense
pi_168206684
quote:
0s.gif Op maandag 16 januari 2017 21:46 schreef Freudin het volgende:

[..]

Ja hoor, ik denk dat therapeuten zich dat wel degelijk realiseren. Dat is op zich niet zo erg hoor, het is ook wel begrijpelijk als je een therapeut hebt waar je alles tegen kunt vertellen, die tijd voor je neemt, die naar je luistert en je ook nog eens spiegelt in wat je doet en wat je zegt, dat je aan die persoon gevoelens en herinneringen koppelt van je eigen moeder (of vader). En in een psychotherapie is dit soms ook een noodzakelijke bijkomstigheid om te leren omgaan met wat je hebt gemist in je leven vroeger, of wat je had willen hebben van (een van) je ouders, om dat te leren herkennen en verdragen en uiteindelijk ook te leren dat je dat aan jezelf kunt gaan geven. Ik wil je wel een tip geven: als je dat zo ervaart, bespreek het ook met je therapeut. Laat ze het niet zelf uitzoeken, maar maak er voor jezelf therapie van. Daar heb je denk ik meer aan dan te denken 'wat zou de therapeut over me denken'. Bespreek het dus! :)
Hoi Freudin, de positieve kant is er zeer zeker. Maar wat ik bedoelde te zeggen is de negatieve kant ervan. Stel: angst voor moeder wordt dus angst voor therapeut. En dat in allerlei vormen en gradaties. Als dat niet zichtbaar is, dat er zo'n angst is, loopt de therapie scheef. De associatie neemt de therapie over.
  maandag 16 januari 2017 @ 21:50:20 #80
464384 verified  Freudin
Ik ben ok, jij bent ok.
pi_168206728
quote:
1s.gif Op maandag 16 januari 2017 21:44 schreef Elvi het volgende:

[..]

Een nieuwe therapeut is lastig. Waarschijnlijk ga ik van de spv'er weer terug naar een psycholoog maar dat is de 4de al.
Wat vind jij beter; een psycholoog aangesloten bij de GGZ of een vrijgevestigde? Is er een kwaliteitsverschil?
Ik zou niet weten waarom het lastig is, behalve dat je zorgverzekeraar misschien niet alles vergoed. Maar heb je wel eens gedacht aan een psychotherapeut? Of heb je dat traject al bewandeld? Ik kan zo 1-2-3 niet zeggen dat er kwaliteitsverschil zit tussen GGZ en vrijgevestigd, domweg omdat er goede en minder goede therapeuten bij beiden zitten. Je moet weten dat een SPV'er niet echt therapie geeft, maar eerder ondersteunende gesprekken. Als je nog nooit een inzichtgevende therapie hebt gedaan en je hebt de psychologische mogelijkheden om dat te doen (en je durft een dergelijk lang traject aan), dan kun je eens kijken of je meer die kant op wil. Je huisarts kan vast met je meedenken! Good luck :)
  maandag 16 januari 2017 @ 21:52:01 #81
191665 Samzz
Patagonische supergirl
pi_168206795
We zijn zo wel een beetje door de geplande tijd heen. Ik wil jullie bedanken voor jullie vragen, geduld en vooral de leuke manier van reageren.

Freudin, ook jij heel erg bedankt voor je bondige, maar duidelijke antwoorden!
“What do I wear in bed? Why, Chanel No. 5, of course”
  maandag 16 januari 2017 @ 21:52:15 #82
464384 verified  Freudin
Ik ben ok, jij bent ok.
pi_168206806
quote:
0s.gif Op maandag 16 januari 2017 21:49 schreef Boca_Raton het volgende:

[..]

Hoi Freudin, de positieve kant is er zeer zeker. Maar wat ik bedoelde te zeggen is de negatieve kant ervan. Stel: angst voor moeder wordt dus angst voor therapeut. En dat in allerlei vormen en gradaties. Als dat niet zichtbaar is, dat er zo'n angst is, loopt de therapie scheef. De associatie neemt de therapie over.
Ja maar dan blijft mijn tip toch staan: bespreek het, want als je je angsten niet bespreekt, zullen ze dus ook niet opgelost worden. Pas als je durft die stap te nemen, het lijkt heel eng, maar als je een kleine stap genomen hebt kan je ineens merken hoe makkelijk het is om nog een tap te nemen, kun je ook verder groeien. Dus doen zou ik zeggen! Therapeuten vinden het prettig als je ze vertelt wat je aan ze beleeft, want dan kunnen ze je beter helpen.
  maandag 16 januari 2017 @ 21:53:49 #83
464384 verified  Freudin
Ik ben ok, jij bent ok.
pi_168206864
quote:
14s.gif Op maandag 16 januari 2017 21:52 schreef Samzz het volgende:
We zijn zo wel een beetje door de geplande tijd heen. Ik wil jullie bedanken voor jullie vragen, geduld en vooral de leuke manier van reageren.

Freudin, ook jij heel erg bedankt voor je bondige, maar duidelijke antwoorden!
Nou heel erg bedankt, Samzz. Dank jullie wel allemaal voor jullie interessante, pijnlijke, intrigerende vragen. Ik hoop dat ik een klein steentje heb mogen bijdragen. Ik vond het iig leuk om te doen en helemaal niet zo eng als ik in eerste instantie had gedacht ;)
  maandag 16 januari 2017 @ 21:54:41 #84
12172 Rabieluh
Pronopower! Fight the ploon!
pi_168206902
quote:
0s.gif Op maandag 16 januari 2017 21:53 schreef Freudin het volgende:

[..]

Nou heel erg bedankt, Samzz. Dank jullie wel allemaal voor jullie interessante, pijnlijke, intrigerende vragen. Ik hoop dat ik een klein steentje heb mogen bijdragen. Ik vond het iig leuk om te doen en helemaal niet zo eng als ik in eerste instantie had gedacht ;)
Heel erg bedankt voor je tijd Freudin _O_.
Recht zo die gaat, braaf zo die heen.
  maandag 16 januari 2017 @ 21:55:01 #85
464384 verified  Freudin
Ik ben ok, jij bent ok.
pi_168206915
quote:
14s.gif Op maandag 16 januari 2017 21:54 schreef Rabieluh het volgende:

[..]

Heel erg bedankt voor je tijd Freudin _O_.
_O- :W
  Boks-Chick maandag 16 januari 2017 @ 21:58:09 #86
118131 BrandX
BoksChick & CoffeeAddict
pi_168207024
Ik heb met veel interesse en plezier meegelezen, bedankt voor je tijd Freudin!
lolwut
pi_168207037
Bedankt Freundin.
Lambo of Rekt
  maandag 16 januari 2017 @ 21:58:35 #88
191665 Samzz
Patagonische supergirl
pi_168207042
En met dit laatste woord van dank, dit topic sticky en dus gesloten voor reacties :D.

[ Bericht 12% gewijzigd door Samzz op 16-01-2017 23:23:43 ]
“What do I wear in bed? Why, Chanel No. 5, of course”
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')