De overlast is een maatschappelijk probleem dat NS niet alleen kan oplossen. Daarom dat het personeel roept om dan maar de lasten en lusten te verdelen onder de standplaatsen onderling.quote:Op vrijdag 23 december 2016 18:37 schreef DeaDLocK2K het volgende:
[..]
Lijkt me duidelijk dat er wat aan de overlast gedaan moet worden. Ga dáár dan om staken. Maar bleek dat uit de communicatie?
[..]
Het lijkt mij trouwens oprecht handiger dat een collega uit Den Haag dat stuk rijdt dan een collega uit Aidshoven.
[..]
Ja, en ik ben eigenlijk zo'n klootzak omdat ik een hekel heb aan grijze stoeptegels dus. Ofzo.
[..]
Als reiziger heb ik in de afgelopen 2 jaar liever Amsterdam-Almere dan de overige routes denk ik
NS kán het probleem in z'n eentje oplossen hoor. Kost alleen geld en dat willen ze er niet aan uitgeven.quote:Op vrijdag 23 december 2016 18:45 schreef Cherna het volgende:
[..]
De overlast is een maatschappelijk probleem dat NS niet alleen kan oplossen. Daarom dat het personeel roept om dan maar de lasten en lusten te verdelen onder de standplaatsen onderling.
Hoe wil je overlast oplossen waarbij je te maken hebt met een maatschappij waarbij vaak de veroorzakers ook nog beschermd worden door media etc. Je moet verdomd goed oppassen met alles wat je onderneemt. Je staat zo op youtube en Facebook.quote:Op vrijdag 23 december 2016 18:49 schreef DeaDLocK2K het volgende:
[..]
NS kán het probleem in z'n eentje oplossen hoor. Kost alleen geld en dat willen ze er niet aan uitgeven.
De veroorzakers móéten beschermd worden. Dat is godverdomme het belangrijkste basisprincipe van een goed functionerende rechtsstaat. Maak het ff.quote:Op vrijdag 23 december 2016 18:53 schreef Cherna het volgende:
[..]
Hoe wil je overlast oplossen waarbij je te maken hebt met een maatschappij waarbij vaak de veroorzakers ook nog beschermd worden door media etc. Je moet verdomd goed oppassen met alles wat je onderneemt. Je staat zo op youtube en Facebook.
Je snapt het maatschappelijk punt niet. Het grijs gebied zegt je niets.quote:Op vrijdag 23 december 2016 18:57 schreef DeaDLocK2K het volgende:
[..]
De veroorzakers móéten beschermd worden. Dat is godverdomme het belangrijkste basisprincipe van een goed functionerende rechtsstaat. Maak het ff.
Ik zou het anders bewoorden dan Deadlock en wellicht minder scherp maken maar hij heeft wel degelijk meerdere punten te pakken.quote:Op vrijdag 23 december 2016 19:02 schreef Cherna het volgende:
[..]
Je snapt het maatschappelijk punt niet. Het grijs gebied zegt je niets.
Dus de andere zijde hoeft niet beschermd te worden door diezelfde rechtstaat. Is dat het?quote:Op vrijdag 23 december 2016 19:03 schreef Mr_Klaasje het volgende:
Waarom zou iemand die overlast veroorzaakt niet beschermd moeten worden? Het zal maar net zijn dat die onder invloed van medicijnen, drugs of alcohol iets geks doet en dat daarna nooit meer neemt. Moet die dan werkeloos blijven omdat ie de telegraaf heeft gehaald? Dan weet je een ding zeker: Die komt in de criminaliteit terecht.
Nee dat heeft hij niet.quote:Op vrijdag 23 december 2016 19:04 schreef Mr_Klaasje het volgende:
[..]
Ik zou het anders bewoorden dan Deadlock en wellicht minder scherp maken maar hij heeft wel degelijk meerdere punten te pakken.
Het grijze gebied zegt me veel meer dan het jou zegt. Ik snap best dat mensen zelfverdedigen maar er zijn (gelukkig! we wonen niet in de VS) grenzen aan wat er is toegestaan. Dat grijze gebied is wat jij nu per definitie richting de NS-medewerkers trekt en wat ik in de handen van de daarvoor bestemde personen binnen de diverse machten zijn wil laten.quote:Op vrijdag 23 december 2016 19:02 schreef Cherna het volgende:
[..]
Je snapt het maatschappelijk punt niet. Het grijs gebied zegt je niets.
Maar een ambulancier in beeld brengen bijvoorbeeld mag wel.quote:Op vrijdag 23 december 2016 19:06 schreef Mr_Klaasje het volgende:
Ojawel. Maar dat regel je niet door een overlastgever maar in beeld te brengen. Dus je verkoopt gewoon kolder.
Of juist omdat ze niet onder invloed zijn van medicatie...quote:Op vrijdag 23 december 2016 19:03 schreef Mr_Klaasje het volgende:
Waarom zou iemand die overlast veroorzaakt niet beschermd moeten worden? Het zal maar net zijn dat die onder invloed van medicijnen, drugs of alcohol iets geks doet en dat daarna nooit meer neemt. Moet die dan werkeloos blijven omdat ie de telegraaf heeft gehaald? Dan weet je een ding zeker: Die komt in de criminaliteit terecht.
Omdat een ambulance die in beeld komt niet ontslagen wordt en de rest van z'n leven nog dieper in de shit zit. Ik ken serieus iemand die geen verlenging van z'n medicatie kreeg (fout van het ziekenhuis) en terug in een psychose viel en rare dingen heeft gedaan. Is dat het probleem van die persoon zelf? Misschien reden om hem of haar extra in de gaten te houden, ja. Maar wie is de echte schuldige? Moeten we eigenlijk wel naar een schuldige zoeken? Volgens mij ben ik juist degene die het grijze gebied uitstekelbaars snapt....quote:Op vrijdag 23 december 2016 19:07 schreef Cherna het volgende:
[..]
Maar een ambulancier in beeld brengen bijvoorbeeld mag wel.
Jij vindt van niet maar volgens de wet heb ik dat (tot de PVV aan de macht komt, u vindt dat rechtdoor richting april en dan ergens op een woensdag rechtsaf) wel. Mijn manier is aantoonbaar beter met minder recidive en een stabielere samenleving. Het kan me dus niet zoveel interesseren wat een ander daarvan vindt.quote:
Hoewel daar tegenwoordig ook steeds meer rechten voor het slachtoffer naast komt te staan en in gelijke hoogte, om het volledig te stellen.quote:Op vrijdag 23 december 2016 18:57 schreef DeaDLocK2K het volgende:
[..]
De veroorzakers móéten beschermd worden. Dat is godverdomme het belangrijkste basisprincipe van een goed functionerende rechtsstaat. Maak het ff.
Je snapt het niet. Als die persoon niet instaat is door een psychose over straat te wandelen moet je dit niet door NS laten opknappen maar door de zorginstelling die zorg behoort te geven.quote:Op vrijdag 23 december 2016 19:10 schreef DeaDLocK2K het volgende:
[..]
Omdat een ambulance die in beeld komt niet ontslagen wordt en de rest van z'n leven nog dieper in de shit zit. Ik ken serieus iemand die geen verlenging van z'n medicatie kreeg (fout van het ziekenhuis) en terug in een psychose viel en rare dingen heeft gedaan. Is dat het probleem van die persoon zelf? Misschien reden om hem of haar extra in de gaten te houden, ja. Maar wie is de echte schuldige? Moeten we eigenlijk wel naar een schuldige zoeken? Volgens mij ben ik juist degene die het grijze gebied uitstekelbaars snapt....
Ja. In sommige gevallen een goede ontwikkeling. Niet altijd. Ik ben het niet per definitie eens met het spreekrecht van slachtoffers of de nabestaanden daarvan vanuit juridisch oogpunt. Vanuit menselijk oogpunt dan weer wel.quote:Op vrijdag 23 december 2016 19:12 schreef Adrie072 het volgende:
[..]
Hoewel daar tegenwoordig ook steeds meer rechten voor het slachtoffer naast komt te staan en in gelijke hoogte, om het volledig te stellen.
En soms is die zorginstelling er niet. Dat is een gebrek aan kennis van jouw kant, en nee dat is geen belediging of insinuatie, het is gewoon dagelijkse praktijk.quote:Op vrijdag 23 december 2016 19:15 schreef Cherna het volgende:
[..]
Je snapt het niet. Als die persoon niet instaat is door een psychose over straat te wandelen moet je dit niet door NS laten opknappen maar door de zorginstelling die zorg behoort te geven.
Waarom moet dat grijs gebied zijn? Hoe kom je erbij dat dat de enige twee mogelijkheden zouden zijn? Kan je echt niet meer bedenken dan dat? Mijn oplossing: Ze laten zitten en contact opnemen met politie/justitie. Vinden die het best dan zou ik het ook best vinden, misschien zelfs wel een bekeuring uitschrijven en die richten aan het CJIB via het CJIB. Dat zou een leuke clusterfuck kunnen worden. Het lijkt me ook totaal niet moeilijk uit te leggen aan de baas.quote:Grijs gebied is dit
Wat doe je als er een groep vluchtelingen zonder vervoers bewijs in de trein zitten. Zet je die eruit of sluit je de ogen.
Het word een grijs gebied omdat omstanders er zich mee gaan bemoeien. Je zegt dat ik geen kennis bezit. Prima dan houd de discussie op.quote:Op vrijdag 23 december 2016 19:17 schreef DeaDLocK2K het volgende:
[..]
En soms is die zorginstelling er niet. Dat is een gebrek aan kennis van jouw kant, en nee dat is geen belediging of insinuatie, het is gewoon dagelijkse praktijk.
[..]
Waarom moet dat grijs gebied zijn? Hoe kom je erbij dat dat de enige twee mogelijkheden zouden zijn? Kan je echt niet meer bedenken dan dat? Mijn oplossing: Ze laten zitten en contact opnemen met politie/justitie. Vinden die het best dan zou ik het ook best vinden, misschien zelfs wel een bekeuring uitschrijven en die richten aan het CJIB via het CJIB. Dat zou een leuke clusterfuck kunnen worden. Het lijkt me ook totaal niet moeilijk uit te leggen aan de baas.
Je bent ten eerste geen verantwoording schuldig aan de reizigers, het is jouw trein. Ten tweede is het eenvoudig te verantwoorden door te zeggen; Ik vind dit ook niet leuk, daarom ga ik de politie bellen. Iedereen die dan nog moeilijk doet mag gelijk mee met de politie.quote:Op vrijdag 23 december 2016 19:19 schreef Cherna het volgende:
[..]
Het word een grijs gebied omdat omstanders er zich mee gaan bemoeien. Je zegt dat ik geen kennis bezit. Prima dan houd de discussie op.
Als jij het zegt zal het wel zo zijn. Dan heb ik inderdaad de verkeerde baan gekozen.quote:Op vrijdag 23 december 2016 19:21 schreef DeaDLocK2K het volgende:
[..]
Je bent ten eerste geen verantwoording schuldig aan de reizigers, het is jouw trein. Ten tweede is het eenvoudig te verantwoorden door te zeggen; Ik vind dit ook niet leuk, daarom ga ik de politie bellen. Iedereen die dan nog moeilijk doet mag gelijk mee met de politie.
Als je dit soort vragen moet stellen heb je dan niet gewoon de verkeerde baan gekozen?
Het wordt een grijs gebied omdat NS en haar werknemers ervoor kiezen het een grijs gebied te maken door enerzijds de regels zo op te stellen dat de reiziger op papier bij twijfel altijd de lul is, en anderzijds de conducteur de mogelijkheid te geven hier in de praktijk naar willekeur vanaf te wijken door coulant te handelen.quote:Op vrijdag 23 december 2016 19:19 schreef Cherna het volgende:
[..]
Het word een grijs gebied omdat omstanders er zich mee gaan bemoeien.
Ik vind het echt ontzettend verbazingwekkend dat iemand met een punkeravatar en "Fuck the System" als ondertitel zich zo krampachtig aan het systeem probeert vast te houden :Squote:Op vrijdag 23 december 2016 19:22 schreef Cherna het volgende:
[..]
Als jij het zegt zal het wel zo zijn. Dan heb ik inderdaad de verkeerde baan.
Ik zeg niet dat je je aan het systeem dient te houden. En juist daarom moet je de lasten en lusten verdelen. Ik heb het steeds over een grijs gebied. Dat is prima maar legt wel meer werkdruk op die bepaalde lijnen. En accepteer dat er zo nu en dan iets mis gaat.quote:Op vrijdag 23 december 2016 19:23 schreef DeaDLocK2K het volgende:
[..]
Ik vind het echt ontzettend verbazingwekkend dat iemand met een punkeravatar en "Fuck the System" als ondertitel zich zo krampachtig aan het systeem probeert vast te houden :S
En ik ben het daar volledig mee eens maar ik heb net uitgelegd hoe je die werkdruk in ieder geval gedeeltelijk kan afwentelen. En dan komt daar een 'ja zal wel, jij weet niet gast'-reactie op terug. Lekker makkelijk. <insert verhaal over wij hebben ook scholen in die wijk in Gouda>quote:Op vrijdag 23 december 2016 19:29 schreef Cherna het volgende:
[..]
Ik zeg niet dat je je aan het systeem dient te houden. En juist daarom moet je de lasten en lusten verdelen. Ik heb het steeds over een grijs gebied. Dat is prima maar legt wel meer werkdruk op die bepaalde lijnen. En accepteer dat er zo nu en dan iets mis gaat.
Nee, dat zeg ik juist niet Ik zeg dat je als werknemer gewoon die opgelegde verantwoordelijkheid niet moet nemen en eerder moet escaleren. Volgens mij is dit ook precies de enige reden waarom vakbonden nog bestaansrecht hebben, omdat ze in dit soort gevallen achter de werknemer moeten gaan staan.quote:Het punt is dat jij alle verantwoording bij een partij wil leggen namelijk NS terwijl ik het juist bij de maatschappij leg. Eea heeft ook te maken met bezuinigingen in de zorg.
Lijkt me een goed plan, alleszins beter dan de huidige verdeling waarbij alle lasten bij de reiziger liggen...quote:Op vrijdag 23 december 2016 19:29 schreef Cherna het volgende:
[..]
En juist daarom moet je de lasten en lusten verdelen.
Welke lasten liggen allemaal bij de reiziger.quote:Op vrijdag 23 december 2016 19:51 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Lijkt me een goed plan, alleszins beter dan de huidige verdeling waarbij alle lasten bij de reiziger liggen...
De reizigerquote:Op vrijdag 23 december 2016 19:51 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Lijkt me een goed plan, alleszins beter dan de huidige verdeling waarbij alle lasten bij de reiziger liggen...
Het hele vervoersbewijs is zodanig ingericht dat in geval van twijfel de kosten/bewijslast altijd bij de reiziger ligt, terwijl die het minste invloed erop heeft.quote:Op vrijdag 23 december 2016 19:53 schreef Cherna het volgende:
[..]
Welke lasten liggen allemaal bij de reiziger.
Deze inderdaad. De getoonde wisselstand van de Engelsman maakt het verhaal aannemelijk.quote:Op vrijdag 23 december 2016 17:28 schreef Cherna het volgende:
[..]
Een foto op L1 laat zien dat er een rijweg is ingesteld voor de leeg matetrieel trein. Maar goed het onderzoek moet dit alles nog maar uitwijzen. Dus blijft het inderdaad speculeren waar het fout is gegaan.
Er is meer dan NS met hun gek personeel waarom treinen te laat zijn en er verstoringen plaats vinden. Als je denkt dat alle problemen te maken hebben met personeel dat de lusten en lasten wil verdelen waar ik niet tot behoor maar andere collega's wel begrijp dan houd het op.quote:Op vrijdag 23 december 2016 19:57 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Het hele vervoersbewijs is zodanig ingericht dat in geval van twijfel de kosten/bewijslast altijd bij de reiziger ligt, terwijl die het minste invloed erop heeft.
En die leuke afwisselende trajecten die de diva's eisen zorgen ervoor dat bij problemen op het spoor in Oost-Nederland in de ochtend tot in de avondspits het treinverkeer tot ver in het westen ontregeld is en vice versa.
Sorry maar als een van mijn scholen een onvoldoende krijgt van de inspectie dan trek ik me dat persoonlijk aan, ik lig er niet wakker van maar ik ga zeker mijn best doen om bij te dragen aan een beter resultaat.quote:Op vrijdag 23 december 2016 20:01 schreef Cherna het volgende:
[..]
Er is meer dan NS met hun gek personeel waarom treinen te laat zijn en er verstoringen plaats vinden. Als je denkt dat alle problemen te maken hebben met personeel dat de lusten en lasten wil verdelen waar ik niet tot behoor maar andere collega's wel begrijp dan houd het op.
Ditquote:Op vrijdag 23 december 2016 19:57 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
[..]
Deze inderdaad. De getoonde wisselstand van de Engelsman maakt het verhaal aannemelijk.
[ afbeelding ]
Jammer dat je me nu opeens allerlei beweringen in de mond lijkt te willen leggen die ik niet heb gedaan, dan houdt het inderdaad op.quote:Op vrijdag 23 december 2016 20:01 schreef Cherna het volgende:
[..]
Er is meer dan NS met hun gek personeel waarom treinen te laat zijn en er verstoringen plaats vinden. Als je denkt dat alle problemen te maken hebben met personeel dat de lusten en lasten wil verdelen waar ik niet tot behoor maar andete collega's wel begrijp dan houd het op.
Waarom denk je dat ik deze bewoordingen kies?quote:Op vrijdag 23 december 2016 20:04 schreef Cherna het volgende:
[..]
Dit
Maar ik pas hier maar op met wat ik zeg. 😊
Geloof mij nu maar dat het overgrote deel van het personeel zijn uiterste best doet. Wat denk je nu zelf dat ik express treinen laat verzuipen. Helaas word het mij steeds moeilijker gemaakt om in een grijs gebied te werken door de strenge regelgeving die is toegenomen sinds we met meerdere vervoerders van hetzelfde spoor gebruik moeten maken.quote:Op vrijdag 23 december 2016 20:04 schreef DeaDLocK2K het volgende:
[..]
Sorry maar als een van mijn scholen een onvoldoende krijgt van de inspectie dan trek ik me dat persoonlijk aan, ik lig er niet wakker van maar ik ga zeker mijn best doen om bij te dragen aan een beter resultaat.
Ik wéét dat er bijna alleen maar zeer toegewijde mensen bij het spoor werken. Daarom verbaast dit keurslijfgezever me ook best wel.quote:Op vrijdag 23 december 2016 20:07 schreef Cherna het volgende:
[..]
Geloof mij nu maar dat het overgrote deel van het personeel zijn uiterste best doet. Wat denk je nu zelf dat ik express treinen laat verzuipen. Helaas word het mij steeds moeilijker gemaakt om in een grijs gebied te werken door de strenge regelgeving die is toegenomen sinds we met meerdere vervoerders van hetzelfde spoor gebruik moeten maken.
Kijk, persoonlijk zou ik meer willen maar de regelgeving beperkt ons steeds meer. Ook dat speelt wel een rol. I&l en T heeft de regelgeving enorm aangescherpt. Daar heb ik persoonlijk wel moeite mee.quote:Op vrijdag 23 december 2016 20:16 schreef DeaDLocK2K het volgende:
[..]
Ik wéét dat er bijna alleen maar zeer toegewijde mensen bij het spoor werken. Daarom verbaast dit keurslijfgezever me ook best wel.
Ik betwist niet dat er zeer toegewijde mensen bij het spoor werken, maar ik vrees dat de verhouding tussen het aantal zeer toegewijde mensen en de mensen die er met de pet naar gooien heel wat minder rooskleurig is dan jij nu voorstelt. Anders zou ik de conducteurs wel vaker zien dan alleen als ze op hun fluitje blazen bij het sluiten van de deur.quote:Op vrijdag 23 december 2016 20:16 schreef DeaDLocK2K het volgende:
[..]
Ik wéét dat er bijna alleen maar zeer toegewijde mensen bij het spoor werken.
Je hoeft er geen diep respect voor te heben. Iemand die klaagt over salaris en scundaire arbeidsvoorwaarden bij NS zou zich moeten schamen. Natuurlijk heb je zoiets als kantine praat.quote:Op vrijdag 23 december 2016 20:17 schreef DeaDLocK2K het volgende:
En trouwens diep respect voor die mensen, want ik weet precies hoe het is om in een bedrijf te werken dat denkt te weten wat het beste is voor z'n mensen, maar waarvan de klanten ook denken te weten wat het beste is voor diezelfde mensen.
Hoi, het vroeger was alles beter, leuker, meer, breder, samen, etc geldt voor de hele spoorwegsector. En toch ligt niet de hele spoorwegsector met grote regelmaat al stakend op z'n gat. Omdat werknemers bij andere (voormalige spoor) bedrijven blijkbaar wel om kunnen gaan met verandering en de daarbij behorende perikelen. Het is geen 1980 meer, NS in die vorm bestaat niet meer. Dan kun je wel gaan staken en heel hard roepen dat het allemaal kut is, maar het is nou eenmaal een gegeven dat de wereld verandert, dus ook je werkpakket. Het wordt bij de reizigers gewoon niet meer geaccepteerd dat doordat de machinisten een pretpakket eisen, een kleine verstoring uitwaaiert over het hele land. Laat staan dat je ervoor gaat staken!quote:Op donderdag 22 december 2016 23:33 schreef GlenSpey het volgende:
[..]
De lokale-vervoerders-doen-het-ook troefkaart hebben we nou zo onderhand ook wel een keer gezien. Slap argument. Je moet je eens voorstellen hoe het is voor een gemiddelde machinist. Twintig jaar terug reed diegene alle treinen in Nederland. Alle reizigerstreinen in ALLE uithoeken van het land. Alle goederentreinen. Alle werktreinen. Rangeren op emplacementen van noord tot zuid. Door bemoeienis van de politiek (), van regionaal tot Europees niveau, is dat werkpakket flink kleiner geworden. Goederentreinen en werktreinen zijn volledig afgestoten en daarmee is een HEEL groot deel van de variatie in het vak als machinist al verloren gegaan. 'Machinist' bestaat eigenlijk bijna niet meer, je bent tegenwoordig enkel machinist reizigers of machinist goederen, zelden beide.
En dat begrijp ik nou wel weer.quote:Op vrijdag 23 december 2016 20:21 schreef Cherna het volgende:
[..]
Kijk, persoonlijk zou ik meer willen maar de regelgeving beperkt ons steeds meer. Ook dat speelt wel een rol. I&l en T heeft de regelgeving enorm aangescherpt. Daar heb ik persoonlijk wel moeite mee.
Alle seinen daar uitgerust met ATB-Vv?quote:Op vrijdag 23 december 2016 19:57 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
[..]
Deze inderdaad. De getoonde wisselstand van de Engelsman maakt het verhaal aannemelijk.
[ afbeelding ]
Net als Duvel begrijp ik dit, maar deze regels worden dus wel voornamelijk door NS en ProRail bedacht waarna IL&T ze omzet in regelgeving. Gevalletje "Dat hebben ze daar bedacht (maar zonder mij had het niet bestaan) /manager die een impopulaire maatregel aan 'zijn' mensen moet gaan uitleggen.quote:Op vrijdag 23 december 2016 20:21 schreef Cherna het volgende:
[..]
Kijk, persoonlijk zou ik meer willen maar de regelgeving beperkt ons steeds meer. Ook dat speelt wel een rol. I&l en T heeft de regelgeving enorm aangescherpt. Daar heb ik persoonlijk wel moeite mee.
Nou... het heeft ook te maken met de algemene trend dat er niet meer wordt geaccepteerd dat aan sommige activiteiten risico's kleven. Dan wordt al snel gekozen voor "niet" in plaats van het (geringe) risico te accepterenquote:Op vrijdag 23 december 2016 21:10 schreef DeaDLocK2K het volgende:
[..]
Net als Duvel begrijp ik dit, maar deze regels worden dus wel voornamelijk door NS en ProRail bedacht waarna IL&T ze omzet in regelgeving. Gevalletje "Dat hebben ze daar bedacht (maar zonder mij had het niet bestaan) /manager die een impopulaire maatregel aan 'zijn' mensen moet gaan uitleggen.
Nou... veel van de nieuwe regelgeving is juist door IL&T opgelegd na incidenten.quote:Op vrijdag 23 december 2016 21:10 schreef DeaDLocK2K het volgende:
[..]
Net als Duvel begrijp ik dit, maar deze regels worden dus wel voornamelijk door NS en ProRail bedacht waarna IL&T ze omzet in regelgeving. Gevalletje "Dat hebben ze daar bedacht (maar zonder mij had het niet bestaan) /manager die een impopulaire maatregel aan 'zijn' mensen moet gaan uitleggen.
Naar voorstellen van ProRail en NS...quote:Op vrijdag 23 december 2016 21:18 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
[..]
Nou... veel van de nieuwe regelgeving is juist door IL&T opgelegd na incidenten.
De vraag is of verbieden van activiteiten de juiste reactie is op "incidenten".quote:Op vrijdag 23 december 2016 21:18 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
[..]
Nou... veel van de nieuwe regelgeving is juist door IL&T opgelegd na incidenten.
Hoe het ook is. Teveel regelgeving werkt verstikkend als die dan ook nog regelmatig wijzigd. Ik ben van mening dat een goed opgeleide machinist weet waar hij mee bezig is. Me dunk de opleiding hier in NL was twee jaar met minimaal 200 rangeerdagen. In Duitsland was die nog langer en begon je met goederen en S bahn en een materieel soort.quote:Op vrijdag 23 december 2016 21:19 schreef DeaDLocK2K het volgende:
[..]
Naar voorstellen van ProRail en NS...
Dat betekent niet, dat het een ieder niet vrijstaat om te proberen er wél iets van te behouden. En dat is wat men nu dus aan het doen isquote:Op vrijdag 23 december 2016 20:58 schreef Duvel het volgende:
Dan kun je wel gaan staken en heel hard roepen dat het allemaal kut is, maar het is nou eenmaal een gegeven dat de wereld verandert, dus ook je werkpakket.
Ach, er is altijd nog België of Frankrijkquote:Op vrijdag 23 december 2016 21:40 schreef Cherna het volgende:
Het kan natuurlijk zo zijn omdat de opleiding verkort is en er meer dan alleen NS over de sporen rijd dat het zo moet zijn. En ga ik daar niet vanaf wijken. Die tijd is voorbij ondanks dat ik dat persoonlijk jammer vind.
En met dat zwaaihandje wil je zeggen...? Toch niet dat ik m'n bek maar moet houden?quote:Op vrijdag 23 december 2016 22:30 schreef GlenSpey het volgende:
[..]
Dat betekent niet, dat het een ieder niet vrijstaat om te proberen er wél iets van te behouden. En dat is wat men nu dus aan het doen is
Frankrijk. Daar zou ik wel eens willen rijden over de sporen. Het mooiste spoorland. Schitterend mat.quote:Op vrijdag 23 december 2016 22:30 schreef James1988 het volgende:
[..]
Ach, er is altijd nog België of Frankrijk
Ik heb zelf iets meer met Engeland, maar ik kan me zeker vinden in wat je zegt. Ze hebben echt wel mooie trajecten en materieel in Frankrijkquote:Op vrijdag 23 december 2016 22:37 schreef Cherna het volgende:
[..]
Frankrijk. Daar zou ik wel eens willen rijden over de sporen. Het mooiste spoorland. Schitterend mat.
Waar doe je dat dan mee?quote:Gelukkig kan ik het wat nabootsen om zelf iets te creëren en om te zetten in een sim. Hobby.
En je met 50 jaren oud met pensioen gaat als machinist. Daar ben ik het ook niet mee eens(zou het zelf niet eens willen). België en Frankrijk gaan te ver. Dat ben ik met je eens. Maar de infrastructuur en mat is geweldig.quote:
Mja, misschien is de levensverwachting ook lager. Of hebben ze het er als staat (want geen pensioenfondsen) voor over. We zijn in Nederland ook soms wel doorgeslagen in alles in termen van geld of kosten te beschrijven.quote:Op vrijdag 23 december 2016 22:40 schreef Cherna het volgende:
[..]
En je met 50 jaren oud met pensioen gaat als machinist. Daar ben ik het ook niet mee eens. België en Frankrijk gaan te ver. Dar ben ik met je eens.
Meer dat ik me tegen mijn zin weer een reactie uit heb laten lokken en er nu nogmaals mee klaar ben. Maar interpreteer het voor de rest lekker zoals je zelf wil.quote:Op vrijdag 23 december 2016 22:35 schreef Duvel het volgende:
[..]
En met dat zwaaihandje wil je zeggen...? Toch niet dat ik m'n bek maar moet houden?
Niets. Als het af is gooi ik het op het net waar anderen dan van gebruik kunnen maken. Het gaat mij om het creëren van de routes voor de sim.quote:Op vrijdag 23 december 2016 22:38 schreef James1988 het volgende:
[..]
Ik heb zelf iets meer met Engeland, maar ik kan me zeker vinden in wat je zegt. Ze hebben echt wel mooie trajecten en materieel in Frankrijk
[..]
Waar doe je dat dan mee?
We gaan er ook niet uitkomen vrees ik. Ik vind de argumenten van het betreffende deel van het rijdend personeel op z'n minst niet sterk, jij staat aan de andere kant. So be it.quote:Op vrijdag 23 december 2016 22:42 schreef GlenSpey het volgende:
[..]
Meer dat ik me tegen mijn zin weer een reactie uit heb laten lokken en er nu nogmaals mee klaar ben. Maar interpreteer het voor de rest lekker zoals je zelf wil.
Eh. Leer eens enigszins Nederlands?quote:Op vrijdag 23 december 2016 22:43 schreef tripel7 het volgende:
De grootste grap is dat hij waars voor die sim betaald heeft, en dus betaald om virtueel de hele tijd min of meer dezelfde rondjes om de kerk te rijden. Terwijl als zijn werkgever, die hem meer dan royaal beloond, dat wilt opleggen hij meteen op de barricade springt.
Als ik Train Simulator speel vind ik de "netwerk"-achtige routes wel het leukste om te spelen. Van A naar B en weer terug naar A gaat vervelen.quote:Op vrijdag 23 december 2016 22:43 schreef tripel7 het volgende:
De grootste grap is dat hij waars voor die sim betaald heeft, en dus betaald om virtueel de hele tijd min of meer dezelfde rondjes om de kerk te rijden. Terwijl als zijn werkgever, die hem meer dan royaal beloond, dat wilt opleggen hij meteen op de barricade springt.
Ik vroeg "waar", niet "wat"quote:Op vrijdag 23 december 2016 22:43 schreef Cherna het volgende:
[..]
Niets. Als het af is gooi ik het op het net waar anderen dan van gebruik kunnen maken. Het gaat mij om het creëren van de routes voor de sim.
Zie het als een level dat iemand maakt voor een game met een editor.
Nee klopt. Ik heb eigenlijk ook een hekel aan dit soort discussies op internet. De uitslag kan men vantevoren al voorspellen. Maar soms kan ik het toch niet laten. Leerpuntje voor mijquote:Op vrijdag 23 december 2016 22:44 schreef Duvel het volgende:
[..]
We gaan er ook niet uitkomen vrees ik. Ik vind de argumenten van het betreffende deel van het rijdend personeel op z'n minst niet sterk, jij staat aan de andere kant. So be it.
OK, dan zal ik ook proberen het subtieler aan te pakken. Deal?quote:Op vrijdag 23 december 2016 22:46 schreef GlenSpey het volgende:
[..]
Nee klopt. Ik heb eigenlijk ook een hekel aan dit soort discussies op internet. De uitslag kan men vantevoren al voorspellen. Maar soms kan ik het toch niet laten. Leerpuntje voor mij
Ik rij niets in die sim. Puur testen en bouwen. Dat gaat van ter plaatse fotos maken en objecten bouwen met gmax en natuurlijk nog wat Franse vrienden die mij helpen met sporen plannen en andere data.quote:Op vrijdag 23 december 2016 22:43 schreef tripel7 het volgende:
De grootste grap is dat hij waars voor die sim betaald heeft, en dus betaald om virtueel de hele tijd min of meer dezelfde rondjes om de kerk te rijden. Terwijl als zijn werkgever, die hem meer dan royaal beloond, dat wilt opleggen hij meteen op de barricade springt.
Ja zoiets, maar dat kost allebei 40-50 euro, en ik ben op zoek naar een goedkope dagkaart (max ¤20-25 per dag ofzo)quote:Op vrijdag 23 december 2016 15:44 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Zoiets?
http://www.treinreiswinke(...)es-wochenende-ticket
http://www.belgianrail.be(...)rten/go-pass-10.aspx
Je kunt ze delen, die prijzen zijn niet per persoon.quote:Op vrijdag 23 december 2016 22:56 schreef Jappie111 het volgende:
[..]
Ja zoiets, maar dat kost allebei 40-50 euro, en ik ben op zoek naar een goedkope dagkaart (max ¤20-25 per dag ofzo)
Trainz is het programma.quote:Op vrijdag 23 december 2016 22:46 schreef James1988 het volgende:
[..]
Als ik Train Simulator speel vind ik de "netwerk"-achtige routes wel het leukste om te spelen. Van A naar B en weer terug naar A gaat vervelen.
East Croydon naar Brighton ken ik inmiddels op m'n duimpje, maar de routes via Peckham Rye enzo blijven me verbazen
[..]
Ik vroeg "waar", niet "wat"
Train Simulator? Of een ander stuk software?
Jij, fan van Engeland?quote:Op vrijdag 23 december 2016 22:38 schreef James1988 het volgende:
[..]
Ik heb zelf iets meer met Engeland, maar ik kan me zeker vinden in wat je zegt. Ze hebben echt wel mooie trajecten en materieel in Frankrijk
[..]
Waar doe je dat dan mee?
Clapham junction? Het verbaasd me wel dat die oude puinhoop nog werkt.quote:Op vrijdag 23 december 2016 23:12 schreef James1988 het volgende:
[..]
Ja, gek hè? Had je niet verwacht zeker?
Not the slightestquote:Op vrijdag 23 december 2016 23:12 schreef James1988 het volgende:
[..]
Ja, gek hè? Had je niet verwacht zeker?
Clapham Junction, één van de drukste stations van het spoorwegnet. Met van die heerlijk krappe tunnels en smalle perrons.quote:Op vrijdag 23 december 2016 23:28 schreef Cherna het volgende:
[..]
Clapham junction? Het verbaasd me wel dat die oude puinhoop nog werkt.
Bekend van een mooi boemeluk tijdje terug.quote:Op vrijdag 23 december 2016 23:56 schreef James1988 het volgende:
[..]
Clapham Junction, één van de drukste stations van het spoorwegnet. Met van die heerlijk krappe tunnels en smalle perrons.
28 jaar terug alweer. De oorzaak was nog wel het meest tenenkrommend aan het hele ongeval: slecht afgewerkte bedrading.quote:Op zaterdag 24 december 2016 00:42 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Bekend van een mooi boemeluk tijdje terug.
Wat ik jammer vind is dat bijsturing nooit in de discussie word meegenomen. Die zijn onderbezet bij een verstoring. Al heb je een rondje om de kerk dan nog los je hiermee de problemen niet op. Bovendien is er nog wel een nadeel te benoemen. Het personeel is op andere lijnen niet in te zetten waardoor je met verlof ook problemen gaat krijgen. Zelf hebben we een tijd gehad dat machinisten die pas geslaagd waren maar op een traject konden rijden. Die waren dus niet inzetbaar op andere trajecten waadoor er een tekort ontstond.quote:Op vrijdag 23 december 2016 22:44 schreef Duvel het volgende:
[..]
We gaan er ook niet uitkomen vrees ik. Ik vind de argumenten van het betreffende deel van het rijdend personeel op z'n minst niet sterk, jij staat aan de andere kant. So be it.
Noem je ook wel een standplaats op zeg, Eindhoven.....quote:Op zaterdag 24 december 2016 02:19 schreef Cherna het volgende:
Al jaren zijn de trajecten Weert-Tilburg en Deurne-Nijmegen de hoofdzakelijke trajecten die je bijna dagelijks rijd vanaf mijn standplaats. Ligt natuurlijk ook aan het rooster waar je in zit.
Dit. Denk maar aan Arie Slob die voorstelde om machinisten weer zelf een vastgevroren wissel te laten loswrikken. Dat plan werd in de Kamercommissie gelijk in de pan gehakt omdat het niet in de meer-dan-nul-risico-voor-spoorwegpersoneel-is-onacceptabel-strategie past.quote:Op vrijdag 23 december 2016 21:11 schreef Duvel het volgende:
[..]
Nou... het heeft ook te maken met de algemene trend dat er niet meer wordt geaccepteerd dat aan sommige activiteiten risico's kleven. Dan wordt al snel gekozen voor "niet" in plaats van het (geringe) risico te accepteren
Als de wissel vastgevroren is er toch geen treinverkeer toch? Kan een machinist hem best even lostikkenquote:Op zaterdag 24 december 2016 10:43 schreef Igen het volgende:
[..]
Dit. Denk maar aan Arie Slob die voorstelde om machinisten weer zelf een vastgevroren wissel te laten loswrikken. Dat plan werd in de Kamercommissie gelijk in de pan gehakt omdat het niet in de meer-dan-nul-risico-voor-spoorwegpersoneel-is-onacceptabel-strategie past.
Ik denk meer de roosters die per standplaats natuurlijk verschillen.quote:Op zaterdag 24 december 2016 09:11 schreef Duvel het volgende:
Goed verhaal wel...
Maar als het zoals je zegt al bijna zo is dat er rondjes rond de kerk gereden wordt, wat is dan het probleem van de VVMC?
Inderdaad, vandaag trekt men ook daarwerlijk alles uit de kast om Den Stokbroodvreter niet of niet op tijd bij Den Kalkoen te laten komen...quote:
Zou het graag willen doen. Kijk ik heb meer moeite met de inhoud van het vak dan de trajecten waar ik op moet rijden. Maar dat is persoonlijk. Met inhoud bedoel ik de uitholling. Ik blijf het jammer vinden dat ik niet eens meer een loc. mag aanhangen terwijl ik dat voorheen jaren lang gedaan heb. En zo zijn er meer zaken. Ik wil meer maar door de strenge regelgeving kan het doodeenvoudig niet.quote:Op zaterdag 24 december 2016 10:51 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Als de wissel vastgevroren is er toch geen treinverkeer toch? Kan een machinist hem best even lostikken
Dat gaat al niet meer telefonischquote:Op zaterdag 24 december 2016 09:21 schreef b2py het volgende:
De crime van de bijsturing is de onwetendheid waar pietje is en waar jantje is. Als ieder personeelslid een zendertje heeft en zijn actuele locatie deelt kan je daar wat mee. Sterker nog, dat kan je als input in een model gebruiken dat je direct kan laten rekenen wat een (beste) oplossing is. Nu moet jantje eerst gebeld worden waar hij is, daarna kan er pas actie worden ondernomen. Ja, de bijsturing is een knelpunt, nee dat is imo niet de schuld van de bijsturing
Twee weken voor 30 euro in NRW: https://www.ots-nrw.de/index.php/product/34/show/0/0/0/0/buyquote:Op vrijdag 23 december 2016 15:33 schreef Jappie111 het volgende:
Weet iemand of er een met de tienertoer vergelijkbaar ticket is voor Duitsland (NRW en/of Nedersachsen) of België?
Verplicht een chip implanteren bij de sollicitatiequote:Op zaterdag 24 december 2016 09:21 schreef b2py het volgende:
De crime van de bijsturing is de onwetendheid waar pietje is en waar jantje is. Als ieder personeelslid een zendertje heeft
Die railpocket kan als zender fungeren, of bedrijfstelefoonquote:Op zaterdag 24 december 2016 13:56 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Verplicht een chip implanteren bij de sollicitatie![]()
Want fuck privacy![]()
genoeg collega's van NSR die een dag in de week bij ons bijklussenquote:Op zaterdag 24 december 2016 12:26 schreef Cherna het volgende:
[..]
Zou het graag willen doen. Kijk ik heb meer moeite met de inhoud van het vak dan de trajecten waar ik op moet rijden. Maar dat is persoonlijk. Met inhoud bedoel ik de uitholling. Ik blijf het jammer vinden dat ik niet eens meer een loc. mag aanhangen terwijl ik dat voorheen jaren lang gedaan heb. En zo zijn er meer zaken. Ik wil meer maar door de strenge regelgeving kan het doodeenvoudig niet.
Maar zo zal iedere machinist daar anders over denken. Zo draai ik ontzettend graag Ret diensten waar je juist veel met materieel bezig bent terwijl een andere collega daar een hekel aan heeft. Ieder zo zijn voorkeur
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |