abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_167278149
http://www.hartvannederla(...)n-overleden-dochter/

Ouders woest over weghalen organen overleden dochter
Gepubliceerd: 11 december 2016 - 22:02

Ze hadden er al geen goed gevoel over en vonden dat ze slecht behandeld werden toen ze toestemming hadden gegeven voor orgaandonatie, na het fatale ongeluk van hun dochter Sophie (18 jaar). Maar de familie Kroone kreeg begin deze maand opnieuw een klap te verwerken toen bleek dat er ook nog eens meer organen waren verwijderd dan waarvoor zij toestemming hebben gegeven. En daarom hebben ze een melding gedaan bij de politie.

Hart van Nederland: Gepubliceerd: 11 december 2016 - 22:02

Sophie Kroone raakt vijf jaar geleden levensgevaarlijk gewond bij een scooterongeval. Terwijl ze nog in shock zijn, geven haar ouders toestemming voor een donatie van alleen de nieren. Maar sinds vorige week zijn ze ervan overtuigd dat er meer is weggenomen, zegt Annet Wood namens de familie.

Zo verteld zij: “Ik heb hier een uitnameformulier die we enkele weken geleden hebben gekregen en daar staat zwart op wit op dat de nieren eruit zijn genomen, de milt en de arteriële en veneuze bloedvaten. Ik vind dat schandalig, het is zo mensonterend.”

De familie van Sophie is te aangeslagen om de pers vandaag te woord te staan. Sinds de orgaandonatie leven ze al jaren met een slecht gevoel, zo legde moeder Tinne Kroone vorig jaar aan Hart van Nederland Uit. Het begon aan Sophies sterfbed. “Ik wil niet overdrijven, maar ze kwamen echt wel 20 keer om te vragen naar haar organen. Weet u het liefst hadden ze eigenlijk haar hart, dat noemden ze ook op. Dus tot slot werd ik zo boos, ik wilde haar vasthouden, ik hoorde haar ademen, ik wilde haar knuffelen, ik wilde met haar bidden. Maar daar was totaal de ruimte niet voor. Hadden ze het maar verteld aan ons."
Annet Wood stelt het volgende voor: “Bij alle orgaandonaties die plaatsvinden, moet er duidelijke voorlichting worden gegeven, moeten duidelijke afspraken worden gemaakt: dit mag, dat mag niet en dit gaan we doen.” De ouders van Sophie hebben een melding gedaan bij de politie en ze hebben een klacht ingediend bij het Medisch Tuchtcollege. Die gaat dat dossier doornemen.

[ Bericht 31% gewijzigd door hugecooll op 12-12-2016 15:37:46 (OP stond er 2x) ]
'Hij die een slaaf bezit, is zelf ook een slaaf!'
  Redactie Frontpage maandag 12 december 2016 @ 13:44:34 #2
21273 JeMoeder
MijnMoeder
pi_167278432
Zo, vier nieren, twee keer een milt en een hoop bloedvaten weg. Zou ik ook van over de zeik zijn.
Ta mère
El Coño
ウイスキー
pi_167278753
Al vanaf het eerste moment dat RTVNH hier een artikel over schreef, hebben mensen op dat bericht gereageerd met het verhaal dat die bloedvaten nodig zijn om de nieren te kunnen transplanteren en (een stukje van) de milt voor de weefseltypering.
Volgens die berichten zou Annet Wood ook een anti-donoractiviste zijn.
pi_167278811
'Organen verongelukt meisje (18) gestolen door ziekenhuis'

https://www.rtvnh.nl/nieu(...)olen-door-ziekenhuis

Lekker dramatische kop boven het artikel.
pi_167278845
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 13:33 schreef Begripvol het volgende:

Sinds de orgaandonatie leven ze al jaren met een slecht gevoel, zo legde moeder Tinne Kroone vorig jaar aan Hart van Nederland Uit.
Ik heb een groot vermoeden dat het slechtste gevoel vooral de dood van hun dochter geweest is, mogeljk dat voor die mensen wat er gebeurt is rondom de orgaandonatie hun rouwverwerking bemoeilijkt heeft. Maar die mensen moeten ook realiseren dat dat voor de professionals in het ziekenhuis ook erg van belang is dat daarnaar gevraagd is en vervolgens die donatie ook efficient en snel verlopen kan omdat ze daarmee nog een leven kunnen redden...

Het zal zeker lastig zijn om daarbij de ouders ook een respectvolle mogelijkheid te geven afscheid van hun stervende kind te geven... (en daarin kunnen ook fouten gemaakt worden)
maar anderszijds is het ook niet zo dat het ziekenhuispersoneel iets kunnen veranderen aan de situatie

[ Bericht 0% gewijzigd door RM-rf op 12-12-2016 14:13:59 ]
"Whatever you feel like: Life’s not one color, nor are you my only reader" - Ausonius, Epigrammata 25
  maandag 12 december 2016 @ 14:05:45 #6
293652 Habbezak
"I pity the fool"
pi_167278847
Het meisje is dood en kan met haar organen andermans leven redden.. Hoe egoistisch is deze familie?
I wonder what it's all about
pi_167278867
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 13:59 schreef Physsic het volgende:
Al vanaf het eerste moment dat RTVNH hier een artikel over schreef, hebben mensen op dat bericht gereageerd met het verhaal dat die bloedvaten nodig zijn om de nieren te kunnen transplanteren en (een stukje van) de milt voor de weefseltypering.
Volgens die berichten zou Annet Wood ook een anti-donoractiviste zijn.
Dan dienen ze dat gewoon netjes aan te geven, en niet achteraf met 'ja die stukjes horen er bij' aan te komen.
"Pools are perfect for holding water"
pi_167278889
20 keer vragen of ze je dochter mogen plunderen. :(
pi_167278892
Het is belangrijk wat het meisje wilde. Niet wat de familie wil.
pi_167278898
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 14:05 schreef Habbezak het volgende:
Het meisje is dood en kan met haar organen andermans leven redden.. Hoe egoistisch is deze familie?
Hoe egoistisch ben je om te denken te mogen bepalen wat er met het lichaam van een ander gebeurt?

Laten we meteen de helft van je loon inhouden en aan die zwerver van de hoek te geven. Hij heeft het meer nodig dan jij die een nieuwe tv wilt kopen. Egoistich als je dat niet doet.
  maandag 12 december 2016 @ 14:09:35 #11
293652 Habbezak
"I pity the fool"
pi_167278910
quote:
1s.gif Op maandag 12 december 2016 14:08 schreef Syntos het volgende:

[..]

Hoe egoistisch ben je om te denken te mogen bepalen wat er met het lichaam van een ander gebeurt?
Dat is niet egoïstisch...
I wonder what it's all about
  maandag 12 december 2016 @ 14:10:52 #12
131456 Klummie
Sterker door Strijd
pi_167278939
Pia zal trots zijn.
  maandag 12 december 2016 @ 14:11:42 #13
229532 Twiitch
Speelt met zichzelf
pi_167278961
Ik heb me na de gelegaliseerde organenroof van de D66 definitief uitgeschreven als donor.
Graag op anoniem
pi_167278975
quote:
1s.gif Op maandag 12 december 2016 14:06 schreef probeer het volgende:

[..]

Dan dienen ze dat gewoon netjes aan te geven, en niet achteraf met 'ja die stukjes horen er bij' aan te komen.
Ik vind niet dat je mensen met al die details lastig moet vallen, waarschijnlijk begrijpen de meeste mensen er toch vrij weinig van en om een hele medische ingreep tot in detail te gaan uitleggen op zo'n moment is ook wat vreemd. Overigens lijkt het mij vrij logisch dat men delen van de bloedvaten nodig heeft om een nier te kunnen transplanteren, net als dat er in het lichaam gesneden moet worden en testen moeten worden gedaan.

Het is natuurlijk wel goed dat die voorlichting ruim voor die tijd wordt gegeven en dat mensen zelf een keuze registreren om familie op dat moment niet te belasten met deze keuzes. Gelukkig is het voorstel van D'66 er om dat te verbeteren.
  maandag 12 december 2016 @ 14:12:30 #15
61646 Copycat
I am a trigger hippie
pi_167278976
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 14:05 schreef RM-rf het volgende:

[..]

Ik heb een groot vermoeden dat het slechtste gevoel vooral de dood van hun dochter geweest is, mogeljk dat voor die mensen wat er gebeurt is rondom de orgaandonatie hun ruwverzerking bemoeilijkt heeft ,aar die mensen moeten ook realiseren dat dat voor de professionals n het ziekenhuis ook erg van belang is dat daarnaar gevraagd is en vervolgens die donatie ook efficient en snel verlopen kan omdat ze daarmee nog een leven kunnen redden...

Het zal zeker lastig zijn om daarbij de ouders ook een respectvolle mogelijkheid te geven afscheid van hun stervende kind te geven... (en daarin kunnen ook fouten gemaakt worden)
maar anderszijds is het ook niet zo dat het zoiekenhuispersoneel iets kunnen veranderen aand e situatie
Dat dus. Begrijpelijk, maar overduidelijk een stok om het eigen verdriet mee weg te slaan.
Curiosity cultured the cat
Hoge dames vangen veel wind
Whadda ya hear! Whadda ya say!
What is any ocean but a multitude of drops?
pi_167279169
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 14:10 schreef Klummie het volgende:
Pia zal trots zijn.
Met haar voorstel zullen deze zaken hopelijk niet meer voorkomen, het verhaal bevestigt het belang van voorlichting als ook het belang van tijdige registratie van de keuze.
  maandag 12 december 2016 @ 14:22:59 #17
293652 Habbezak
"I pity the fool"
pi_167279208
Sophie Kroone is een held die met haar nieren het leven van iemand anders gered heeft..
I wonder what it's all about
pi_167279256
Ik zou graag tegen deze ouders willen zeggen:

1. Ik ken de impact van de dood van zo´n jong gezinslid en dat hakt er flink in. Buiten verdriet en onmacht ontstaat er dan vaak een soort boosheid die je niet kan ventileren omdat er simpelweg geen schuldige is. Je hoort je kinderen niet te overleven en ook al is het 5 jaar geleden toch nog gecondoleerd.

2. LOOP NIET ZO TE JANKEN OM EEN PAAR ORGANEN!!! Nu zijn er mensen mee geholpen waar die organen anders in de grond waren weggerot. En hoe zouden jullie het gevonden hebben als jullie eigen dochter gered had kunnen worden met een paar organen. Dan was het natuurlijk oke geweest en hadden jullie een gat in de lucht gesprongen. Stelletje egoïsten!
God bestaat niet dus geniet van het leven
  maandag 12 december 2016 @ 14:42:59 #19
262 Re
Kiss & Swallow
pi_167279696
ben je wel een jaartje of 5 mee bezig om alle arterien en venen los te prepareren, aangezien je capilair hoeveelheid al een voetbalveld bestrijkt
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
  maandag 12 december 2016 @ 14:48:26 #20
39333 Zelva
Fortunate observer of time
pi_167279821
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 13:59 schreef Physsic het volgende:
Al vanaf het eerste moment dat RTVNH hier een artikel over schreef, hebben mensen op dat bericht gereageerd met het verhaal dat die bloedvaten nodig zijn om de nieren te kunnen transplanteren en (een stukje van) de milt voor de weefseltypering.
Worden milten überhaupt wel getransplanteerd? :?
pi_167279828
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 14:12 schreef Wespensteek het volgende:

[..]

Ik vind niet dat je mensen met al die details lastig moet vallen, waarschijnlijk begrijpen de meeste mensen er toch vrij weinig van en om een hele medische ingreep tot in detail te gaan uitleggen op zo'n moment is ook wat vreemd. Overigens lijkt het mij vrij logisch dat men delen van de bloedvaten nodig heeft om een nier te kunnen transplanteren, net als dat er in het lichaam gesneden moet worden en testen moeten worden gedaan.

Het is natuurlijk wel goed dat die voorlichting ruim voor die tijd wordt gegeven en dat mensen zelf een keuze registreren om familie op dat moment niet te belasten met deze keuzes. Gelukkig is het voorstel van D'66 er om dat te verbeteren.
Mensen 20 keer vragen of ze instemmen met orgaandonatie is prima, maar ze daadwerkelijk volledig inlichten en details verschaffen zou dan opeens wel vallen onder 'mensen belasten'.

Rare manier van redeneren.

Gelukkig bestaat er zoiets als informed consent. Al lijkt het er op dat de artsen in deze kwestie daar ook niet veel kaas van hebben gegeten.

De tweede alinea ben ik met je eens.
"Pools are perfect for holding water"
  maandag 12 december 2016 @ 14:52:54 #22
116015 SicSicSics
Crushing Cranial Contents!
pi_167279934
En zo kweek je dus röhring voor je eigen agenda en mobiliseer je een hoop weerstand tegen een hele normale zaak :')

Wat was de reactie van het ziekenhuis eigenlijk? Bij het stukje wederhoor? Miste ik op tv ook al vandaag...
Fine, fuck you then!
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts.
pi_167279965
quote:
1s.gif Op maandag 12 december 2016 14:48 schreef probeer het volgende:

[..]

Mensen 20 keer vragen of ze instemmen met orgaandonatie is prima, maar ze daadwerkelijk volledig inlichten en details verschaffen zou dan opeens wel vallen onder 'mensen belasten'.

Rare manier van redeneren.

Gelukkig bestaat er zoiets als informed consent. Al lijkt het er op dat de artsen in deze kwestie daar ook niet veel kaas van hebben gegeten.

De tweede alinea ben ik met je eens.
Nee hoor dat eerste is ook mensen belasten, zelfs één keer vragen is al belasten. Als mensen geen keuze maken is het natuurlijk ook vrij lastig want dan moet je wel weer vragen daarom is het beter om snel te beslissen en liefst vooraf al.
  maandag 12 december 2016 @ 14:55:40 #24
39333 Zelva
Fortunate observer of time
pi_167279998
quote:
6s.gif Op maandag 12 december 2016 14:52 schreef SicSicSics het volgende:
Wat was de reactie van het ziekenhuis eigenlijk? Bij het stukje wederhoor? Miste ik op tv ook al vandaag...
,,Niet verantwoordelijk, want dat gebeurt tegenwoordig door externe specialisten"
pi_167279999
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 14:48 schreef Zelva het volgende:

[..]

Worden milten überhaupt wel getransplanteerd? :?
Nee, schijnbaar niet.
  maandag 12 december 2016 @ 14:57:55 #26
191317 Nobu
Nobutada Yakitori
pi_167280045
quote:
ik wilde met haar bidden.
Ik ruik leugens om de eigen refo-agenda te pushen.
  maandag 12 december 2016 @ 14:59:36 #27
262 Re
Kiss & Swallow
pi_167280089
quote:
8s.gif Op maandag 12 december 2016 14:57 schreef Nobu het volgende:

[..]

Ik ruik leugens om de eigen refo-agenda te pushen.
plus dat het woordje "met" impliceert dat ze er nog bij was...
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
  maandag 12 december 2016 @ 15:10:42 #28
116015 SicSicSics
Crushing Cranial Contents!
pi_167280312
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 14:55 schreef Zelva het volgende:
,,Niet verantwoordelijk, want dat gebeurt tegenwoordig door externe specialisten"
Dat lijkt me stug...
Fine, fuck you then!
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts.
pi_167280398
quote:
14s.gif Op maandag 12 december 2016 15:10 schreef SicSicSics het volgende:

[..]

Dat lijkt me stug...
Waarschijnlijk gewoon een miep aan de balie die een standaard antwoord heeft gegeven.
  Redactie Frontpage maandag 12 december 2016 @ 15:19:50 #30
21273 JeMoeder
MijnMoeder
pi_167280466
De ouders staan nou niet bepaald milt tegenover orgaandonatie...

Maar wat denken ze dan... dat hun dochter nog iets aan die bloedvaten en milt had gehad? Zoals al eerder vermeldt zijn deze onderdelen nodig om de nieren zo goed mogelijk te kunnen transplanteren en de ontvanger hierdoor de grootste kans op overleven te bieden.
Ta mère
El Coño
ウイスキー
pi_167280575
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 14:05 schreef Habbezak het volgende:
Het meisje is dood en kan met haar organen andermans leven redden.. Hoe egoistisch is deze familie?
Het is gewoon ziek dat mensen jou lichaam uit elkaar gaan halen voor iemand anders terwijl er veel te veel mensen op deze aarde zijn.
pi_167280643
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 14:25 schreef .Alektorophobia. het volgende:
Ik zou graag tegen deze ouders willen zeggen:

1. Ik ken de impact van de dood van zo´n jong gezinslid en dat hakt er flink in. Buiten verdriet en onmacht ontstaat er dan vaak een soort boosheid die je niet kan ventileren omdat er simpelweg geen schuldige is. Je hoort je kinderen niet te overleven en ook al is het 5 jaar geleden toch nog gecondoleerd.

2. LOOP NIET ZO TE JANKEN OM EEN PAAR ORGANEN!!! Nu zijn er mensen mee geholpen waar die organen anders in de grond waren weggerot. En hoe zouden jullie het gevonden hebben als jullie eigen dochter gered had kunnen worden met een paar organen. Dan was het natuurlijk oke geweest en hadden jullie een gat in de lucht gesprongen. Stelletje egoïsten!
Er zijn gewoon mensen die niet willen dat hun organen gebruikt worden. Dat is geen egoisme dat is hun eigen lichaam. Ik vind het ziek dat hier maar gewoon wordt aangenomen dat ze dat lichaam kunnen "oogsten" terwijl het meisje dat misschien zelf helemaal niet heeft gewild.
  maandag 12 december 2016 @ 15:28:52 #33
61646 Copycat
I am a trigger hippie
pi_167280654
quote:
1s.gif Op maandag 12 december 2016 15:25 schreef schmebulock het volgende:

Het is gewoon ziek dat mensen jou lichaam uit elkaar gaan halen voor iemand anders terwijl er veel te veel mensen op deze aarde zijn.
Dan moet je geen donor worden. Sim-pel.
Curiosity cultured the cat
Hoge dames vangen veel wind
Whadda ya hear! Whadda ya say!
What is any ocean but a multitude of drops?
pi_167280669
quote:
7s.gif Op maandag 12 december 2016 15:28 schreef Copycat het volgende:

[..]

Dan moet je geen donor worden. Sim-pel.
Kind was geen donor.
  maandag 12 december 2016 @ 15:30:55 #35
61646 Copycat
I am a trigger hippie
pi_167280689
quote:
1s.gif Op maandag 12 december 2016 15:29 schreef schmebulock het volgende:

Kind was geen donor.
Er is toestemming gegeven voor orgaandonatie, dus jawel.
Curiosity cultured the cat
Hoge dames vangen veel wind
Whadda ya hear! Whadda ya say!
What is any ocean but a multitude of drops?
  Redactie Frontpage / Spellchecker maandag 12 december 2016 @ 15:32:53 #36
13151 crew  Rewimo
Nederduitse/Mevrouw qltel
pi_167280722
Kort samengevat: ziekenhuis heeft de familie niet goed voorgelicht over die aders en de milt, die noodzakelijk zijn voor een geslaagde transplantatie. Want als ze dat gedaan hadden, was de familie niet gaan steigeren, 5 jaar na dato.
Most people don't listen with the intention to understand, they listen with the intention to reply.
<a href="http://bijenzonderzorgen.nl/" target="_blank" rel="nofollow">http://bijenzonderzorgen.nl/</a> beslist geen BIJ-zaak!
pi_167280727
quote:
7s.gif Op maandag 12 december 2016 15:30 schreef Copycat het volgende:

[..]

Er is toestemming gegeven voor orgaandonatie, dus jawel.
toestemming door die ouders
  maandag 12 december 2016 @ 15:33:54 #38
61646 Copycat
I am a trigger hippie
pi_167280738
quote:
1s.gif Op maandag 12 december 2016 15:33 schreef schmebulock het volgende:

toestemming door die ouders
Ergo: toestemming van degenen die op dat moment de zeggenschap hadden.
Curiosity cultured the cat
Hoge dames vangen veel wind
Whadda ya hear! Whadda ya say!
What is any ocean but a multitude of drops?
  maandag 12 december 2016 @ 15:34:53 #39
61646 Copycat
I am a trigger hippie
pi_167280747
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 15:32 schreef Rewimo het volgende:
Kort samengevat: ziekenhuis heeft de familie niet goed voorgelicht over die aders en de milt, die noodzakelijk zijn voor een geslaagde transplantatie. Want als ze dat gedaan hadden, was de familie niet gaan steigeren, 5 jaar na dato.
Ik denk dat dat het goed samenvat. De voorlichting over het 'bijoogsten' moet helderder. Hopelijk is dat in de afgelopen vijf jaar ook gebeurd.
Curiosity cultured the cat
Hoge dames vangen veel wind
Whadda ya hear! Whadda ya say!
What is any ocean but a multitude of drops?
pi_167280767
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 14:48 schreef Zelva het volgende:

[..]

Worden milten überhaupt wel getransplanteerd? :?
In principe niet wanneer mensen alleen een niet functionele milt hebben, vermoedelijk omdat leven zonder mogelijk is en afstoting een probleem kan worden.
Heb echter ooit gelezen over proeven met transplantaties van andere organen waarbij de milt mee getransplanteerd werd om afstotingsrisico´s te verkleinen. Geen idee hoe het daar nu mee staat maar mogelijk wordt dit al toegepast bij bepaalde transplantaties?
pi_167280800
quote:
14s.gif Op maandag 12 december 2016 14:11 schreef Twiitch het volgende:
Ik heb me na de gelegaliseerde organenroof van de D66 definitief uitgeschreven als donor.
Ik heb me dubbel ingeschreven en doneer sindsdien ook bloed.
  maandag 12 december 2016 @ 15:40:37 #42
293652 Habbezak
"I pity the fool"
pi_167280817
quote:
1s.gif Op maandag 12 december 2016 15:28 schreef schmebulock het volgende:

[..]

Er zijn gewoon mensen die niet willen dat hun organen gebruikt worden. Dat is geen egoisme dat is hun eigen lichaam. Ik vind het ziek dat hier maar gewoon wordt aangenomen dat ze dat lichaam kunnen "oogsten" terwijl het meisje dat misschien zelf helemaal niet heeft gewild.
Ik vind het ziek dat er mensen zijn die ervoor kiezen om geen levens te redden ookal zijn ze dood. Het toppunt van egoïsme, het verbaast me niks dat er zo weinig mensen in Nederland orgaan donor zijn.

[ Bericht 3% gewijzigd door Habbezak op 12-12-2016 15:49:44 ]
I wonder what it's all about
pi_167280846
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 15:32 schreef Rewimo het volgende:
Kort samengevat: ziekenhuis heeft de familie niet goed voorgelicht over die aders en de milt, die noodzakelijk zijn voor een geslaagde transplantatie. Want als ze dat gedaan hadden, was de familie niet gaan steigeren, 5 jaar na dato.
Tenzij die "adviseur" een grote vinger in de pap heeft en dan iets anders had gevonden om over te zeuren.
  maandag 12 december 2016 @ 15:46:05 #44
359712 GrumpyFish
ga je mee zwemmen?
pi_167280902
Daarom is het goed dat mensen nu min of meer verplicht worden aan te geven wat ze willen.
It ain't what you don't know that gets you into trouble. It's what you know for sure that just ain't so - Mark Twain
  maandag 12 december 2016 @ 15:49:48 #45
37150 livelink
keek op mijn week ( © DJ11)
pi_167280968
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 15:32 schreef Rewimo het volgende:
Kort samengevat: ziekenhuis heeft de familie niet goed voorgelicht over die aders en de milt, die noodzakelijk zijn voor een geslaagde transplantatie. Want als ze dat gedaan hadden, was de familie niet gaan steigeren, 5 jaar na dato.
Of wel goed voorgelicht, maar niet goed doorgedrongen.
De kans dat de helft van wat ze tegen je zeggen op zo'n moment niet tot je doordringt, lijkt me namelijk ook behoorlijk groot.
Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
  Redactie Frontpage / Spellchecker maandag 12 december 2016 @ 15:51:14 #46
13151 crew  Rewimo
Nederduitse/Mevrouw qltel
pi_167280993
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 15:49 schreef livelink het volgende:

Of wel goed voorgelicht, maar niet goed doorgedrongen.
De kans dat de helft van wat ze tegen je zeggen op zo'n moment niet tot je doordringt, lijkt me namelijk ook behoorlijk groot.
Dat is ook zo. Goed voorlichtingsmateriaal beschikbaar stellen lijkt me heel belangrijk. Want je hebt wel iets anders aan je hoofd dat precies registreren wat ze allemaal tegen je vertellen.
Most people don't listen with the intention to understand, they listen with the intention to reply.
<a href="http://bijenzonderzorgen.nl/" target="_blank" rel="nofollow">http://bijenzonderzorgen.nl/</a> beslist geen BIJ-zaak!
  maandag 12 december 2016 @ 15:53:46 #47
61646 Copycat
I am a trigger hippie
pi_167281035
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 15:51 schreef Rewimo het volgende:

Dat is ook zo. Goed voorlichtingsmateriaal beschikbaar stellen lijkt me heel belangrijk. Want je hebt wel iets anders aan je hoofd dat precies registreren wat ze allemaal tegen je vertellen.
Dat sowieso: naast iemand die op lokatie op humane wijze uitleg geeft, ook verhelderende brochures die alles stap voor stap en met respect uitleggen meegeven, met de nodige telefoonnummers/emailadressen/adressen voor hulpgroepen als een en ander later toch keihard nadreunt.
Curiosity cultured the cat
Hoge dames vangen veel wind
Whadda ya hear! Whadda ya say!
What is any ocean but a multitude of drops?
pi_167281373
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 15:40 schreef Habbezak het volgende:

[..]

Ik vind het ziek dat er mensen zijn die ervoor kiezen om geen levens te redden ookal zijn ze dood. Het toppunt van egoïsme, het verbaast me niks dat er zo weinig mensen in Nederland orgaan donor zijn.
Inderdaad. Ik vind het bijvoorbeeld absurd dat er begraafplaatsen zijn. Die mensen zijn toch dood, gewoon weg ermee. Al die graven nemen ruimte in, ruimte waar je bijvoorbeeld mooi een studentenhuis kunt vestigen.

Tevens moeten we ook 'eliminatierondes' houden bij verzorgings- en bejaardentehuizen. Elke instelling moet elk jaar een 80+'er opofferen. Het is gewoon ziek dat we dat soort levende lijken in leven houden.

Ook mogen wat mij betreft gezonde baby's niet geaborteerd worden. Die kleine lichaampjes kunnen goed gebruikt worden voor wetenschappelijk onderzoek. De ouders moeten de keuze hebben om hun baby af te staan aan de wetenschap, zodat deze op een zo humaan mogelijke manier ingezet kan worden.
  maandag 12 december 2016 @ 16:18:19 #49
293652 Habbezak
"I pity the fool"
pi_167281560
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 16:12 schreef kmkmmr het volgende:

[..]

Inderdaad. Ik vind het bijvoorbeeld absurd dat er begraafplaatsen zijn. Die mensen zijn toch dood, gewoon weg ermee. Al die graven nemen ruimte in, ruimte waar je bijvoorbeeld mooi een studentenhuis kunt vestigen.

Tevens moeten we ook 'eliminatierondes' houden bij verzorgings- en bejaardentehuizen. Elke instelling moet elk jaar een 80+'er opofferen. Het is gewoon ziek dat we dat soort levende lijken in leven houden.

Ook mogen wat mij betreft gezonde baby's niet geaborteerd worden. Die kleine lichaampjes kunnen goed gebruikt worden voor wetenschappelijk onderzoek. De ouders moeten de keuze hebben om hun baby af te staan aan de wetenschap, zodat deze op een zo humaan mogelijke manier ingezet kan worden.
Dit is zulke flauwekul. Begraafplaatsen zijn er voor nabestaanden om te kunnen rouwen en te gedenken.

Eliminatierondes? wat een absurde mening heb jij

Het gaat hier over organen.. waar zieke mensen mee geholpen kunnen worden. Niemand heeft meer iets aan die nier als hij onder de grond zit. Of dat hart.. Mensen laten blijkbaar liever dat verrotten in plaats van dat ze een leven redden. Dat heeft helemaal niks met het bewust doodmaken van ouderen of kerngezonde babies te maken.

Of ben jij in de veronderstelling dat als je dood bent, je hart nog een functie heeft?

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
I wonder what it's all about
  maandag 12 december 2016 @ 16:23:51 #50
309673 Yogaflame
Haters gaan Haten
pi_167281652
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 16:12 schreef kmkmmr het volgende:

[..]

Inderdaad. Ik vind het bijvoorbeeld absurd dat er begraafplaatsen zijn. Die mensen zijn toch dood, gewoon weg ermee. Al die graven nemen ruimte in, ruimte waar je bijvoorbeeld mooi een studentenhuis kunt vestigen.

Tevens moeten we ook 'eliminatierondes' houden bij verzorgings- en bejaardentehuizen. Elke instelling moet elk jaar een 80+'er opofferen. Het is gewoon ziek dat we dat soort levende lijken in leven houden.

Ook mogen wat mij betreft gezonde baby's niet geaborteerd worden. Die kleine lichaampjes kunnen goed gebruikt worden voor wetenschappelijk onderzoek. De ouders moeten de keuze hebben om hun baby af te staan aan de wetenschap, zodat deze op een zo humaan mogelijke manier ingezet kan worden.
Internet-debatteren les 1: hoe maak ik een mooie hyperbool als ik geen echte argumenten heb?


Verder: wat een campingnieuws. "Ik wou met haar bidden". Cry me a river. Met wild om je heen slaan komt je dochter niet terug.
Don't sweat the petty things and don't pet the sweaty things.
pi_167281681
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 16:18 schreef Habbezak het volgende:

[..]

Dit is zulke flauwekul. Begraafplaatsen zijn er voor nabestaanden om te kunnen rouwen en te gedenken.
Complete lichamen zijn er voor nabestaanden om te kunnen rouwen en te gedenken.

quote:
Niemand heeft meer iets aan die nier als hij onder de grond zit. Of dat hart.. Mensen laten blijkbaar liever dat verrotten in plaats van dat ze een leven redden. Dat heeft helemaal niks met het bewust doodmaken van ouderen of kerngezonde babies te maken.
Men kan bezwaren hebben tegen het doneren van organen. Om wat voor reden dan ook.

Je zou een poging kunnen wagen om zo'n keuze te respecteren, in plaats van zo'n persoonlijke keuze afkraken en belachelijk maken.

Gewoon enorm zonde om dit soort zaken te bestempelen als 'ziek', 'egoïstisch' en 'verrot'.
  maandag 12 december 2016 @ 16:26:33 #52
293652 Habbezak
"I pity the fool"
pi_167281700
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 16:25 schreef kmkmmr het volgende:

[..]

Complete lichamen zijn er voor nabestaanden om te kunnen rouwen en te gedenken.

[..]

Men kan bezwaren hebben tegen het doneren van organen. Om wat voor reden dan ook.

Je zou een poging kunnen wagen om zo'n keuze te respecteren, in plaats van zo'n persoonlijke keuze afkraken en belachelijk maken.

Gewoon enorm zonde om dit soort zaken te bestempelen als 'ziek', 'egoïstisch' en 'verrot'.
Ik kan geen één goeie reden bedenken. Misschien kun jij helpen. En compleet lichaam? Alsof er iets aan het uiterlijk lichaam te zien is nadat er nieren verwijderd zijn. Dit is zo kortzichtig. Natuurlijk wordt er rekening gehouden bij een uitvaart.

Voeg 'dom' en 'kortzichtig' ook maar toe aan dat lijstje.
I wonder what it's all about
pi_167281759
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 16:26 schreef Habbezak het volgende:

[..]

Ik kan geen één goeie reden bedenken. Misschien kun jij helpen.
- Omdat de persoon het niet wil. Een betere reden is er niet.
- Wegens religie.
- Men kan het persoonlijk geen fijn idee vinden, omdat men wel hersendood is, maar het lichaam (kunstmatig) nog wel leeft.
pi_167281776
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 16:12 schreef kmkmmr het volgende:

[..]

Inderdaad. Ik vind het bijvoorbeeld absurd dat er begraafplaatsen zijn. Die mensen zijn toch dood, gewoon weg ermee. Al die graven nemen ruimte in, ruimte waar je bijvoorbeeld mooi een studentenhuis kunt vestigen.

Tevens moeten we ook 'eliminatierondes' houden bij verzorgings- en bejaardentehuizen. Elke instelling moet elk jaar een 80+'er opofferen. Het is gewoon ziek dat we dat soort levende lijken in leven houden.

Ook mogen wat mij betreft gezonde baby's niet geaborteerd worden. Die kleine lichaampjes kunnen goed gebruikt worden voor wetenschappelijk onderzoek. De ouders moeten de keuze hebben om hun baby af te staan aan de wetenschap, zodat deze op een zo humaan mogelijke manier ingezet kan worden.
Hoop dat die eliminatierondes dan op tv worden getoond :D
pi_167281790
quote:
14s.gif Op maandag 12 december 2016 14:11 schreef Twiitch het volgende:
Ik heb me na de gelegaliseerde organenroof van de D66 definitief uitgeschreven als donor.
Is dat dan al door de 1e kamer gegaan?
Als ja dan moet ik en het hele gezin ook maar eens actie gaan ondernemen om ons uit te schrijven.
pi_167281814
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 16:26 schreef Habbezak het volgende:
Alsof er iets aan het uiterlijk lichaam te zien is nadat er nieren verwijderd zijn.
Dat is niet aan jou om te bepalen. Het lichaam van een mens wordt is geen staatseigendom dat naar believen ingezet kan worden wanneer het geen nut meer heeft.

quote:
Dit is zo kortzichtig.
Ja, jij bent in ieder geval heel ruimdenkend door te dicteren hoe een ander over doneren zou moeten nadenken.
  maandag 12 december 2016 @ 16:32:26 #57
293652 Habbezak
"I pity the fool"
pi_167281828
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 16:29 schreef kmkmmr het volgende:

[..]

- Omdat de persoon het niet wil. Een betere reden is er niet.
- Wegens religie.
- Men kan het persoonlijk geen fijn idee vinden, omdat men wel hersendood is, maar het lichaam (kunstmatig) nog wel leeft.
Kortom:
Egoisme, Naiviteit, domheid.

Religies staan overigens vrijwel allemaal positief tegen donatie. Dit is misschien de enige reden.
I wonder what it's all about
pi_167281847
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 16:32 schreef Habbezak het volgende:

[..]

Kortom:
Egoisme, Naiviteit, domheid.
En ook dát is ieders recht.
  maandag 12 december 2016 @ 16:34:34 #59
293652 Habbezak
"I pity the fool"
pi_167281866
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 16:31 schreef kmkmmr het volgende:

[..]

Dat is niet aan jou om te bepalen. Het lichaam van een mens wordt is geen staatseigendom dat naar believen ingezet kan worden wanneer het geen nut meer heeft.

[..]

Ja, jij bent in ieder geval heel ruimdenkend door te dicteren hoe een ander over doneren zou moeten nadenken.
Omdat het 'nee' tegen doneren voortkomt uit pure domheid ofwel egoïsme. Mensen gaan pas nadenken wanneer iemand in de nabije omgeving een donorhart of nier nodig heeft.

Jij zelf kan ook geen sterk argument verzinnen om de nieren niet af te staan.
I wonder what it's all about
pi_167281931
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 16:34 schreef Habbezak het volgende:
Jij zelf kan ook geen sterk argument verzinnen om de nieren niet af te staan.
Omdat de persoon in kwestie het 'gewoon' niet wil.

Serieus, een betere reden is er niet. Die persoon hoeft er geen verantwoordelijkheid over af te leggen of wat dan ook. Ook hier geldt 'nee = nee'.

Jij mag dat dom en naïef vinden, maar je zou op z'n minst de volwassenheid kunnen tonen om zo'n persoonlijke keuze te respecteren, zonder telkens te willen pushen.
  maandag 12 december 2016 @ 16:38:18 #61
462674 Veldmedewerker
Professioneel realist
pi_167281936
Na het lezen van de gemiddelde reactie weet ik zeker dat ik niets meer weggeef :P
Gek work k van die klapjosties ant ent van de straot, gek zeg ik je. Zo, en nu gaak om een bal gehakt!
  maandag 12 december 2016 @ 16:40:20 #62
293652 Habbezak
"I pity the fool"
pi_167281971
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 16:37 schreef kmkmmr het volgende:

[..]

Omdat de persoon in kwestie het 'gewoon' niet wil.

Serieus, een betere reden is er niet. Die persoon hoeft er geen verantwoordelijkheid over af te leggen of wat dan ook. Ook hier geldt 'nee = nee'.
Dit is heel frustrerend als je een kindje van tien hebt die al twee jaar dialyse heeft en op de wachtlijst staat voor een nier. Met jouw 'nee' en 'ik wil het 'gewoon' niet' zeg je eigenlijk tegen die persoon.. Sterf maar lekker
I wonder what it's all about
pi_167281988
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 16:40 schreef Habbezak het volgende:

[..]

Dit is heel frustrerend als je een kindje van tien hebt die al twee jaar dialyse heeft en op de wachtlijst staat voor een nier. Met jouw 'nee' en 'ik wil het 'gewoon' niet' zeg je eigenlijk tegen die persoon.. Sterf maar lekker
heel kut voor je maar dat geeft je niet het recht de organen van een ander te roven
Op dinsdag 9 december 2025 20:10 schreef Haags het volgende:
De enige goede Rus is een dode Rus.
pi_167282010
quote:
14s.gif Op maandag 12 december 2016 16:38 schreef Veldmedewerker het volgende:
Na het lezen van de gemiddelde reactie weet ik zeker dat ik niets meer weggeef :P
_O-
  maandag 12 december 2016 @ 16:42:26 #65
293652 Habbezak
"I pity the fool"
pi_167282011
quote:
1s.gif Op maandag 12 december 2016 16:41 schreef Mortaxx het volgende:

[..]

heel kut voor je maar dat geeft je niet het recht de organen van een ander te roven
Ik pleit niet voor dit recht

Maar ik mag gelukkig iedereen die 'nee' zegt aarsdom en egoïstisch vinden
I wonder what it's all about
pi_167282042
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 16:40 schreef Habbezak het volgende:

[..]

Dit is heel frustrerend als je een kindje (persoon) van tien hebt die al twee jaar dialyse heeft en op de wachtlijst staat voor een nier. Met jouw 'nee' en 'ik wil het 'gewoon' niet' zeg je eigenlijk tegen die (kindje) persoon.. Sterf maar lekker
Zie jij wat jij doet?

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 12-12-2016 16:46:10 ]
  maandag 12 december 2016 @ 16:44:49 #67
462674 Veldmedewerker
Professioneel realist
pi_167282050
quote:
1s.gif Op maandag 12 december 2016 16:42 schreef Physsic het volgende:

[..]

_O-
Aan jou dan weer wel :D
Gek work k van die klapjosties ant ent van de straot, gek zeg ik je. Zo, en nu gaak om een bal gehakt!
pi_167282056
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 16:42 schreef Habbezak het volgende:

[..]

Ik pleit niet voor dit recht

Maar ik mag gelukkig iedereen die 'nee' zegt aarsdom en egoïstisch vinden
prima dan

Heb je zelf trouwens al een nier gedoneerd? Of is dit allemaal goedkoop scoren van je
Op dinsdag 9 december 2025 20:10 schreef Haags het volgende:
De enige goede Rus is een dode Rus.
  maandag 12 december 2016 @ 16:46:05 #69
462674 Veldmedewerker
Professioneel realist
pi_167282068
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 16:40 schreef Habbezak het volgende:

[..]

Dit is heel frustrerend als je een kindje van tien hebt die al twee jaar dialyse heeft en op de wachtlijst staat voor een nier. Met jouw 'nee' en 'ik wil het 'gewoon' niet' zeg je eigenlijk tegen die persoon.. Sterf maar lekker
Welke partij stem jij op?
Gek work k van die klapjosties ant ent van de straot, gek zeg ik je. Zo, en nu gaak om een bal gehakt!
pi_167282070
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 16:44 schreef john2406 het volgende:

[..]

hoeveel van jouw inkomen sta jij af aan de allerarmsten op deze aarde? Of zeg jij tegen die kindertjes in Eritrea: sterf maar lekker
Op dinsdag 9 december 2025 20:10 schreef Haags het volgende:
De enige goede Rus is een dode Rus.
  maandag 12 december 2016 @ 16:47:09 #71
293652 Habbezak
"I pity the fool"
pi_167282088
quote:
1s.gif Op maandag 12 december 2016 16:45 schreef Mortaxx het volgende:

[..]

prima dan

Heb je zelf trouwens al een nier gedoneerd? Of is dit allemaal goedkoop scoren van je
Als ik dood ben mogen ze alles hebben. Ik doneer ook bloed.
I wonder what it's all about
pi_167282108
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 16:47 schreef Habbezak het volgende:

[..]

Als ik dood ben mogen ze alles hebben. Ik doneer ook bloed.
Wanneer ben jij dood als jij nog warm bent of ben jij dan al koud?
pi_167282109
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 16:40 schreef Habbezak het volgende:

[..]

Dit is heel frustrerend als je een kindje van tien hebt die al twee jaar dialyse heeft en op de wachtlijst staat voor een nier. Met jouw 'nee' en 'ik wil het 'gewoon' niet' zeg je eigenlijk tegen die persoon.. Sterf maar lekker
Wat is er zo moeilijk aan om te begrijpen dat je geen recht hebt op de organen van een ander?

Dit is dus exact de reden waarom ik net met absurde vergelijkingen kwam. Bij dit soort zaken heb je al heel snel te maken met de glijdende schaal.
pi_167282116
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 16:47 schreef Habbezak het volgende:

[..]

Als ik dood ben mogen ze alles hebben. Ik doneer ook bloed.
dan is het te laat voor dat arme kind
Op dinsdag 9 december 2025 20:10 schreef Haags het volgende:
De enige goede Rus is een dode Rus.
pi_167282132
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 16:44 schreef Veldmedewerker het volgende:

[..]

Aan jou dan weer wel :D
Enkele seconden voordat ik jouw reactie las dacht ik precies hetzelfde. Dat was echt toevallig. Of juist niet.
  maandag 12 december 2016 @ 16:50:56 #76
462674 Veldmedewerker
Professioneel realist
pi_167282163
quote:
1s.gif Op maandag 12 december 2016 16:49 schreef Physsic het volgende:

[..]

Enkele seconden voordat ik jouw reactie las dacht ik precies hetzelfde. Dat was echt toevallig. Of juist niet.
Twin Flames dan..., kan niet anders.. :P
Gek work k van die klapjosties ant ent van de straot, gek zeg ik je. Zo, en nu gaak om een bal gehakt!
pi_167282180
quote:
17s.gif Op maandag 12 december 2016 16:50 schreef Veldmedewerker het volgende:

[..]

Twin Flames dan..., kan niet anders.. :P
En wat gaan jullie doneren?
De twee twin flames.
  maandag 12 december 2016 @ 16:52:16 #78
462674 Veldmedewerker
Professioneel realist
pi_167282191
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 16:51 schreef john2406 het volgende:

[..]

En wat gaan jullie doneren?
De twee twin flames.
Een hoop nieren!
Gek work k van die klapjosties ant ent van de straot, gek zeg ik je. Zo, en nu gaak om een bal gehakt!
pi_167282224
quote:
6s.gif Op maandag 12 december 2016 16:52 schreef Veldmedewerker het volgende:

[..]

Een hoop nieren!
In welke vorm, uit de (zak) en maak ze maar zelf?

Sorry hoor zie twee profielen vrouwtje en mannetje.
  maandag 12 december 2016 @ 16:57:55 #80
462674 Veldmedewerker
Professioneel realist
pi_167282294
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 16:53 schreef john2406 het volgende:

[..]

In welke vorm, uit de (zak) en maak ze maar zelf?

Sorry hoor zie twee profielen vrouwtje en mannetje.
All in divine right timing zou men zeggen..
Gek work k van die klapjosties ant ent van de straot, gek zeg ik je. Zo, en nu gaak om een bal gehakt!
pi_167282532

Tinne Kroone had haar dochter nog willen vasthouden en voor haar willen bidden.

Je dochter vasthouden is kennelijk belangrijker dan mensenlevens redden.
pi_167282828
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 17:12 schreef luxerobots het volgende:
Je stervende dochter een laatste keer vasthouden is kennelijk belangrijker dan mensenlevens redden.
Ja, dat is zo.

Mooi dat ze toch gedoneerd hebben ^O^ van mij mogen ze later alles hebben.

Disclaimer: de quote die ik gebruikte heb ik natuurlijk aangepast zodat die meer aansloot bij mijn mening. Omdat er ook mensen rondlopen die hier erg veel moeite mee hebben en die hiervoor 0900-8844 willen gaan bellen, zal ik hieronder de juiste quote plaatsen.

quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 17:12 schreef luxerobots het volgende:

Tinne Kroone had haar dochter nog willen vasthouden en voor haar willen bidden.

Je dochter vasthouden is kennelijk belangrijker dan mensenlevens redden.
Zoals je kan zien heb ik de laatste zin genomen en deze aangepast. Het was mijn bedoeling echter niet om je boos te maken! Echt niet. Bij dezen wil ik ook meteen mijn excuses aanbieden aan je begeleiding, die nu wel veel moeite zal moeten doen om je te kalmeren. Als ze je maar in bed krijgen na al die driftbuien!

Met vriendelijke groeten,

B.D. Hand

[ Bericht 27% gewijzigd door #ANONIEM op 12-12-2016 17:46:15 ]
pi_167282834
quote:
99s.gif Op maandag 12 december 2016 17:28 schreef bijdehand het volgende:

[..]

Ja, dat is zo.

Mooi dat ze toch gedoneerd hebben ^O^ van mij mogen ze later alles hebben.
Wat jij quote heb ik niet gezegd.
pi_167282904
Lol die vrouw snapt er niets van :')
I just had to get that stress off my chest like breast reduction.
pi_167282912
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 17:29 schreef luxerobots het volgende:

[..]

Wat jij quote heb ik niet gezegd.
Dat kan iedereen zien.
pi_167282919
quote:
99s.gif Op maandag 12 december 2016 17:33 schreef bijdehand het volgende:

[..]

Dat kan iedereen zien.
Mij een beetje woorden in de mond leggen...
pi_167282923
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 14:05 schreef Habbezak het volgende:
Het meisje is dood en kan met haar organen andermans leven redden.. Hoe egoistisch is deze familie?
dom alleen maar
pi_167283027
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 17:34 schreef luxerobots het volgende:

[..]

Mij een beetje woorden in de mond leggen...
Ik zal even een disclaimer maken die ik speciaal op mensen van jouw niveau aan zal passen ^O^
pi_167283083
dubbel

[ Bericht 99% gewijzigd door #ANONIEM op 12-12-2016 17:45:48 ]
  maandag 12 december 2016 @ 18:03:58 #90
293652 Habbezak
"I pity the fool"
pi_167283398
quote:
1s.gif Op maandag 12 december 2016 16:48 schreef Mortaxx het volgende:

[..]

dan is het te laat voor dat arme kind
Er zullen altijd kindjes op die wachtlijsten staan. Tenzij meer mensen 'ja' invullen.
I wonder what it's all about
  maandag 12 december 2016 @ 18:04:31 #91
448036 Achterhoker
Hauptsache Alkohol
pi_167283413
En mede daarom ben ik geen orgaandonor.
Fade to Black
  maandag 12 december 2016 @ 18:05:12 #92
293652 Habbezak
"I pity the fool"
pi_167283430
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 16:46 schreef Veldmedewerker het volgende:

[..]

Welke partij stem jij op?
Dat is totaal irrelevant. En ik stem bijna elke keer iets anders. Ik overweeg dit jaar VVD of D66
I wonder what it's all about
  maandag 12 december 2016 @ 18:19:30 #93
462674 Veldmedewerker
Professioneel realist
pi_167283676
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 18:05 schreef Habbezak het volgende:

[..]

Dat is totaal irrelevant. En ik stem bijna elke keer iets anders. Ik overweeg dit jaar VVD of D66
Ik kan zo niet inschatten hoe jij denkt. Maar dat je er een emotionele kaart bij trok wel, en dat is niet zo netjes, niemand is verplicht te helpen, zeker gezien hoe men vandaag de dag met elkaar omgaat.

Ik ben er wel voor op zich, maar dan ook in de rest van het leven elkaar bijstaan.
Gek work k van die klapjosties ant ent van de straot, gek zeg ik je. Zo, en nu gaak om een bal gehakt!
pi_167283805
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 18:05 schreef Habbezak het volgende:

[..]

Dat is totaal irrelevant. En ik stem bijna elke keer iets anders. Ik overweeg dit jaar VVD of D66
Ja maar.. ja maar.. je weet toch dat tegenwoordig elke keer als men iets leest wat ze niet leuk vinden die vraag komt boven borrelen... :')
pi_167283875
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 15:40 schreef Habbezak het volgende:

[..]

Ik vind het ziek dat er mensen zijn die ervoor kiezen om geen levens te redden ookal zijn ze dood. Het toppunt van egoïsme, het verbaast me niks dat er zo weinig mensen in Nederland orgaan donor zijn.
En hoe ging jouw nier- en lever- donatie?
"Pools are perfect for holding water"
  maandag 12 december 2016 @ 18:37:11 #96
6845 Ringo
als een rollende steen
pi_167283966
Daarom: neen. Jullie krijgen niks.
He's simple, he's dumb, he's the pilot.
pi_167284068
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 18:04 schreef Achterhoker het volgende:
En mede daarom ben ik geen orgaandonor.
omdat ze behalve de afgesproken organen ook de aan- en afvoeraders meenemen? 8)7
  maandag 12 december 2016 @ 18:53:19 #98
293652 Habbezak
"I pity the fool"
pi_167284213
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 18:19 schreef Veldmedewerker het volgende:

[..]

Ik kan zo niet inschatten hoe jij denkt. Maar dat je er een emotionele kaart bij trok wel, en dat is niet zo netjes, niemand is verplicht te helpen, zeker gezien hoe men vandaag de dag met elkaar omgaat.

Ik ben er wel voor op zich, maar dan ook in de rest van het leven elkaar bijstaan.
Iedereen die wacht op een donor orgaan heeft een triest verhaal. En de familie eromheen ook. En de reden dat ze zo lang wachten is omdat mensen het 'gewoon' niet willen.
I wonder what it's all about
pi_167284261
Het gaat erom dat mensen niet goed voorgelicht worden. Iemand is bijna dood als de organen gevraagd worden. Pas bij het uitnemen van de organen, stoppen alle functies van het lichaam.
Dat realiseren mensen zich niet. Dus je ziet de persoon nog ademend naar de operatietafel vertrekken en je bent er in feite niet bij als de persoon de laatste adem uitblaast. Dat is best heftig.
  maandag 12 december 2016 @ 18:57:15 #100
293652 Habbezak
"I pity the fool"
pi_167284283
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2016 18:56 schreef Loekie1 het volgende:
Het gaat erom dat mensen niet goed voorgelicht worden. Iemand is bijna dood als de organen gevraagd worden. Pas bij het uitnemen van de organen, stoppen alle functies van het lichaam.
Dat realiseren mensen zich niet. Dus je ziet de persoon nog ademend naar de operatietafel vertrekken en je bent er in feite niet bij als de persoon de laatste adem uitblaast. Dat is best heftig.
Dit is echt een leugen
I wonder what it's all about
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')