We hebben het toch niet over de mensen die wel willen werken maar het niet kunnen? Het gaat om de parasieten.quote:Op donderdag 1 september 2016 10:21 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Betaald werk is ook het uitgangspunt. Er is echter ook werkloosheid, en ik vind dat je als maatschappij ook de plicht hebt om voor mensen te zorgen die om wat voor reden dan ook niet deelnemen aan het arbeidsproces. Dat er dan een paar parasieten tussen zitten die alleen maar gratis geld willen pakken en Euroshopper willen drinken, soit.
Ik denk niet dat de Probleemwijken-afleveringen nu echt een doorsnede geven van de gemiddelde persoon in de bijstand ofzo, het gros wil gewoon werken verwacht ik.
quote:Op donderdag 1 september 2016 10:21 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Betaald werk is ook het uitgangspunt. Er is echter ook werkloosheid, en ik vind dat je als maatschappij ook de plicht hebt om voor mensen te zorgen die om wat voor reden dan ook niet deelnemen aan het arbeidsproces. Dat er dan een paar parasieten tussen zitten die alleen maar gratis geld willen pakken en Euroshopper willen drinken, soit.
Ik denk niet dat de Probleemwijken-afleveringen nu echt een doorsnede geven van de gemiddelde persoon in de bijstand ofzo, het gros wil gewoon werken verwacht ik.
Omdat hij deel uitmaakt van het land, en ik vind dat een ontwikkeld land als Nederland voor zijn inwoners moet zorgen, ongeacht of ze wel of niet "bijdragen".quote:Op donderdag 1 september 2016 10:21 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Zeker wel. Maar als iemand keer op keer het laat afweten, waarom zou je dan door moeten blijven gaan met verzorgen?
Zegt meer over het gat in de hand dan over de hoogte. Van de huidige 1000¤ kan je prima rondkomen als je op je geld let, zelfs als je huis 700¤ per maand kost.quote:
Door 'de parasieten' als de norm te nemen, door deze te zien als representatief voor de 'andere kant' van de samenleving is deze samenleving en de manier waarop we werk als zaligmakend zien verkloot.quote:Op donderdag 1 september 2016 10:22 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
We hebben het toch niet over de mensen die wel willen werken maar het niet kunnen? Het gaat om de parasieten.
Zo zie ik het niet hoor.quote:Op donderdag 1 september 2016 10:23 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Door 'de parasieten' als de norm te nemen, door deze te zien als representatief voor de 'andere kant' van de samenleving is deze samenleving en de manier waarop we werk als zaligmakend zien verkloot.
Omdat je niet willens en wetens een mens wil laten creperen, daarnaast zorgen ze zonder die verzorging waarschijnlijk voor meer problemen en zijn waarschijnlijk nog duurder voor de staat.quote:Op donderdag 1 september 2016 10:21 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Zeker wel. Maar als iemand keer op keer het laat afweten, waarom zou je dan door moeten blijven gaan met verzorgen?
Dus jij schaart voldoen aan een vraag, voorzien in een behoefte, gelijk aan het onterecht toe-eigenen van andermans eigendommen. Op z'n minst opmerkelijk.quote:Op donderdag 1 september 2016 10:16 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Ik trek het ook wel een beetje door in het extreme hoor. Enige nuance is er nog wel.
Ik ben het wel eens met je argument.
[..]
Waarom kan het niet allebei? Ik werk en doe vrijwilligerswerk.
Het is imo vrij simpel, iedereen zou zelfvoorzienend moeten zijn. maw, door je eigen werk moet je jezelf kunnen onderhouden. Of dat met betaalde arbeid is of door een moestuin te hebben is aan jezelf. Uitzonderingen daargelaten, maar luiheid is imo geen uitzondering waard.
[..]
Nee, net als inbreken en drugs dealen
Dat vooral.quote:Op donderdag 1 september 2016 10:21 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Of je krijgt situatie's waarbij vrijwilligerswerk betaald werk overnemen, dat moet ook niet de bedoeling zijn.
Je weet echt niet waar je het over hebt. Ik had je al niet te hoog ingeschat.quote:Op donderdag 1 september 2016 10:05 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Staat vaak genoeg nog een dure auto voor de deur, een mooie tv, dure vakanties, etc.
Valt allemaal dus wel mee.
Leuk verhaal, maar van die ¤ 300,- / ¤ 500,- die je per maand overhoudt kan je dan geen dure auto kopen, geen dure tv hebben en niet op dure vakanties gaan. Wat is je punt nu precies, want je bent maar een beetje in het wilde weg aan het kankeren lijkt wel.quote:Op donderdag 1 september 2016 10:23 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Zegt meer over het gat in de hand dan over de hoogte. Van de huidige 1000¤ kan je prima rondkomen als je op je geld let, zelfs als je huis 700¤ per maand kost.
Veel te lui. Na 8 jaar van de Havo gegaan als hoogbegaafde zonder diploma.quote:
Je weet niet waar je het over hebt.quote:Op donderdag 1 september 2016 10:11 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Als je nooit in je leven ook maar iets toevoegt aan de maatschappij vind ik het kunnen bekostigen van je leven best een luxe.
Nee man, dat lukt niet prima. Ik verdien momenteel voldoende, maar leef nog steeds vrij zuinig. 300 euro per maand ga je het echt niet mee redden, ook al krijg je allerlei kwijtscheldingen. Of was die 300 euro exclusief eventuele huursubsidie?quote:Op donderdag 1 september 2016 10:23 schreef Nattekat het volgende:
Zegt meer over het gat in de hand dan over de hoogte. Van de huidige 1000¤ kan je prima rondkomen als je op je geld let, zelfs als je huis 700¤ per maand kost.
luxe?quote:Op donderdag 1 september 2016 10:02 schreef kanovinnie het volgende:
Goede zaak.
Mensen die willens en wetens niets willen bijdragen aan de maatschappij hoeven wmb niet luxe te leven.
Gelukkig niet.quote:Op donderdag 1 september 2016 10:27 schreef tong80 het volgende:
[..]
Je weet niet waar je het over hebt.
Soort plaatselijke PVV-sentiment. Goedkoop scoren als Feyenoord een keer koploper is.quote:Op donderdag 1 september 2016 10:13 schreef SicSicSics het volgende:
Lijkt me een lastig verhaal. Leuk voor de bühne, maar wat is 'je best doen'? Zo zacht als wat, niet te toetsen en fraude en rancune gevoelig.
Nee. Leuke proefballon, maar dat gaat er nooit van komen.
quote:Op donderdag 1 september 2016 10:24 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
Dus jij schaart voldoen aan een vraag, voorzien in een behoefte, gelijk aan het onterecht toe-eigenen van andermans eigendommen. Op z'n minst opmerkelijk.
Ik zit 100 % in de WAO. Ik moet rondkomen van 960 euro.quote:Op donderdag 1 september 2016 10:23 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Zegt meer over het gat in de hand dan over de hoogte. Van de huidige 1000¤ kan je prima rondkomen als je op je geld let, zelfs als je huis 700¤ per maand kost.
Tsja, hallo 'participatiesamenleving'. Het is een cirkelwerking.quote:Op donderdag 1 september 2016 10:25 schreef Hochwinter het volgende:
[..]
Dat vooral.
Ik heb een tijdje maar 32 uur per week gewerkt, dus toen ging ik eens kijken bij zo'n vacaturebank voor vrijwilligers, en toen viel mij het grote aantal vacatures op voor functies die mijns inziens gewoon door betaalde krachten uitgevoerd moeten worden.
Dit zou ik nooit doen. Enerzijds verdring je er werkgelegenheid mee, en anderzijds zou ik me zwaar gebruikt voelen als ik daar een hele dag loop te werken voor nop, zodat er meer bedrijfsresultaat gehaald wordt.
Hoezo dure ? Ik kan niet eens op vakantie. Al wil ik het niet.quote:Op donderdag 1 september 2016 10:25 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Leuk verhaal, maar van die ¤ 300,- / ¤ 500,- die je per maand overhoudt kan je dan geen dure auto kopen, geen dure tv hebben en niet op dure vakanties gaan. Wat is je punt nu precies, want je bent maar een beetje in het wilde weg aan het kankeren lijkt wel.
Ik deug.quote:Op donderdag 1 september 2016 10:27 schreef Xa1pt het volgende:
Waarom gaan we ons niet eens richten op de mensen die deugen?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |