Ik vraag me af hoe groot die groep is. Zelfs op Fok kom je ze nauwelijks tegen.quote:Op vrijdag 8 april 2016 16:15 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik gaf slechts aan dat mijn opmerking niet richting hem was bedoeld. Er is hier in Nederland een groep EU-fielen die alles aanbidt wat de EU doet en voor wie de EU heilig is, die opmerking was richting hen bedoeld.
Dan blijven we referenda houden over "onzin". Ik denk trouwens niet dat de O het waarderen dat jij het AV met O bestempelt als onzin.quote:Op vrijdag 8 april 2016 16:14 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Als je referenda over onzin gaat houden gaan ze echt niet de wet veranderen en referenda belangrijker maken, je snijdt jezelf in de vingers.
Integendeel! Dan zullen de SP en de PVV verder blijven groeien terwijl de politici zich afvragen hoe dat toch komt? Wel, daardoor, omdat je niet luistert naar de mening van een groot deel van het volk. Het referendum is juist een uistekend instrument om de kloof tussen de nationale politici en het volk te verkleinen, het zou erg dom zijn om dat weg te gooien in plaats van het juist uit te breiden. Het hoeft van mij nog niet eens bindend te zijn, als we maar zelf het onderwerp kunnen aandragen.quote:Op vrijdag 8 april 2016 16:13 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
Of trek hem in. Ben je ook van het gedoe af.
Noem maar een andere reden om tegen het AV te stemmen.quote:Op vrijdag 8 april 2016 16:10 schreef SureD1 het volgende:
[..]
meer smaken dan dat waren er niet? serieus?
Dat lijkt me uiteindelijk op hetzelfde neerkomen. Als iedereen die genoeg moeite doet om 400.000 handtekeningen te verzamelen een onderwerp op de agenda mag zitten worden we nogal snel referendum-moe.quote:Op vrijdag 8 april 2016 16:22 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Integendeel! Dan zullen de SP en de PVV verder blijven groeien terwijl de politici zich afvragen hoe dat toch komt? Wel, daardoor, omdat je niet luistert naar de mening van een groot deel van het volk. Het referendum is juist een uistekend instrument om de kloof tussen de nationale politici en het volk te verkleinen, het zou erg dom zijn om dat weg te gooien in plaats van het juist uit te breiden. Het hoeft van mij nog niet eens bindend te zijn, als we maar zelf het onderwerp kunnen aandragen.
Dat doen ze wel daarom is het raadgevend want dan kunnen ze het serieus nemen en een eigen invulling geven aan de uitslag, de politici laten zich niet zo makkelijk binden aan een referendum en ik ben bang dat het na dit referendum nog verder weg is. Je moet je ook afvragen of "het volk" wel geschikt is om te kunnen beoordelen wat de gevolgen zijn van een Ja of Nee. Zelfs nu het Nee is geworden is voor mij (na lezen van de nodige verdragen) volstrekt onduidelijk wat nu de gevolgen zijn. De Europese raad heeft het verdrag unaniem voorlopig van toepassing verklaard. Hoe kun je dat terugdraaien, kan dat eigenlijk wel? In de kamervragen staat daarover:quote:Op vrijdag 8 april 2016 16:16 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Als je referenda niet serieus gaat nemen moet je je afvragen wat je denkt over democratie. Ik ook .
https://www.rijksoverheid(...)en-de-eu-en-oekrainequote:De eventuele situatie die zou kunnen ontstaan bij non-ratificatie is onontgonnen terrein.
Zoals iemand hierboven al aangaf: omdat je tegen het AV in huidige vorm bent. En ja, dat is iets heel anders dan tegen het hele AV zijn.quote:Op vrijdag 8 april 2016 16:23 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Noem maar een andere reden om tegen het AV te stemmen.
Die Brexit vind ik ook onzin. Zodra ze eruit zijn willen ze weer verdrag om samen te werken met EU landen. In plaats van discussie over de problemen in de EU lijken mensen bezig met wat randverschijnselen en echte oplossingen blijven daardoor uit. Dat kan alleen veranderen als in de tweede kamer anders tegen zaken wordt aangekeken. Internationaal samenwerken is gewoon nodig je moet kijken naar de huidige opzet en kijken hoe het anders moet.quote:Op vrijdag 8 april 2016 16:18 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Dan blijven we referenda houden over "onzin". Ik denk trouwens niet dat de O het waarderen dat jij het AV met O bestempelt als onzin.
De onvrede bij de burgers over de EU zal niet minder worden omdat je hen niet toestaat om hun mening te uiten. Maar goed, binnenkort krijgen we als het mee zit een Brexit.
Het is geen bindend referendum dus men gaat ermee door. Met uitleg. Als je niets uitlegt aan een volk kan dat gewoon.quote:Op vrijdag 8 april 2016 16:25 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Dat doen ze wel daarom is het raadgevend want dan kunnen ze het serieus nemen en een eigen invulling geven aan de uitslag, de politici laten zich niet zo makkelijk binden aan een referendum en ik ben bang dat het na dit referendum nog verder weg is. Je moet je ook afvragen of "het volk" wel geschikt is om te kunnen beoordelen wat de gevolgen zijn van een Ja of Nee. Zelfs nu het Nee is geworden is voor mij (na lezen van de nodige verdragen) volstrekt onduidelijk wat nu de gevolgen zijn. De Europese raad heeft het verdrag unaniem voorlopig van toepassing verklaard. Hoe kun je dat terugdraaien, kan dat eigenlijk wel? In de kamervragen staat daarover:
[..]
https://www.rijksoverheid(...)en-de-eu-en-oekraine
Als je een raadgevend referendum houdt is het vrij eenvoudig Ja of Nee te stemmen maar waar stem je dan voor? De vraag wat jij ervan vindt is namelijk niet van belang met het antwoord gaat de politiek aan de gang en de uitkomst is onontgonnen terrein, ze weten het zelf ook niet.
Het enige wat ik wel leuk vind is dat Rutte nu een probleempje heeft maar dat is alleen leuk omdat ik hem niet zo mag.
Inderdaad, we moeten de hele EU stelselmatig tot en met de laatste steen afbreken anders zijn we de komende 2000 jaar nog niet van de hele ellende af. Daarna lekker handelen zonder EU.quote:Op vrijdag 8 april 2016 16:29 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Die Brexit vind ik ook onzin. Zodra ze eruit zijn willen ze weer verdrag om samen te werken met EU landen. In plaats van discussie over de problemen in de EU lijken mensen bezig met wat randverschijnselen en echte oplossingen blijven daardoor uit. Dat kan alleen veranderen als in de tweede kamer anders tegen zaken wordt aangekeken. Internationaal samenwerken is gewoon nodig je moet kijken naar de huidige opzet en kijken hoe het anders moet.
Beter eerst met CETA beginnen, dat verdrag is al af.quote:Op vrijdag 8 april 2016 16:08 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
Zou ik helemaal voor zijn. Overigens stond ik ook pal achter het Oekraine referendum, maar ik denk dat de handtekeningen voor een TTIP-referendum zo gepiept zijn. Tezijnertijd.
In CETA zit volgens mij ook nogsteeds de 'oude' ISDS-procedure.quote:Op vrijdag 8 april 2016 16:36 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Beter eerst met CETA beginnen, dat verdrag is al af.
Verder is het een soort blauwdruk van TTIP.
Geen idee, maar die gasten die ik vanmiddag op radio1 hoorde, zeggen dat CETA een blauwdruk is van TTIP.quote:Op vrijdag 8 april 2016 16:38 schreef Physsic het volgende:
[..]
In CETA zit volgens mij ook nogsteeds de 'oude' ISDS-procedure.
Die hebben ze in TTIP niet zomaar aangepast.
Een Brexit lijkt me vooral goed voor de EU, dan zijn ze af van dat blok aan hun been. Waar het VK vooral goed in was is het saboteren van EU wetten en uitzonderingen aanvragen. Als zij uit de EU zijn gaat die stem verloren en komen nieuwe besluiten er sneller doorheen.quote:Op vrijdag 8 april 2016 16:31 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Inderdaad, we moeten de hele EU stelselmatig tot en met de laatste steen afbreken anders zijn we de komende 2000 jaar nog niet van de hele ellende af. Daarna lekker handelen zonder EU.
CETA is volgens mij al af.quote:Op vrijdag 8 april 2016 16:40 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Geen idee, maar die gasten die ik vanmiddag op radio1 hoorde, zeggen dat CETA een blauwdruk is van TTIP.
Je moet politici niet de schuld gaan geven mensen kiezen zelf in het stemhokje, de meeste mensen maakt het gewoon geen bal uit en willen geen moeite doen.quote:Op vrijdag 8 april 2016 16:31 schreef Jaroon het volgende:
Men heeft in Nederland de EU al verloren aan de enorm slechte uitleg van iets dat je leven gaat veranderen. Dat is dankzij politici die het niet konden.
Je weet niet precies waarvoor je kiest. Dat weet je ook wel. Ik heb een geheel eigen mening.Dat past bij geen enkele partij. Jij waarschijnlijk ook. De versplintering maakt het er niet makkelijker op. Ik ben tegen religie. Ik wil eerlijkheid voor iedereen. Ik ben wel voor anders denken en geloven.quote:Op vrijdag 8 april 2016 16:46 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Je moet politici niet de schuld gaan geven mensen kiezen zelf in het stemhokje, de meeste mensen maakt het gewoon geen bal uit en willen geen moeite doen.
Het is inderdaad vrij lastig om een politieke partij te kiezen. Je kiest eigenlijk iemand die je voor de komende periode vertrouwt dat hij/zij goede beslissingen gaat nemen. Het is altijd maar weer afwachten of dat ook echt zo is. Ik heb ooit voor een kabinet Balkenende 2 gestemd dankzij D'66, ik schaam me er nu nog voor.quote:Op vrijdag 8 april 2016 16:50 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Je weet niet precies waarvoor je kiest. Dat weet je ook wel. Ik heb een geheel eigen mening.Dat past bij geen enkele partij. Jij waarschijnlijk ook. De versplintering maakt het er niet makkelijker op. Ik ben tegen religie. Ik wil eerlijkheid voor iedereen. Ik ben wel voor anders denken en geloven.
Dan is het fijn dat je tussendoor nog iets van een mening kan hebben. Ik heb ook PvdA gestemd in Amsterdam. Ook niet het beste idee.Schaam ik mij ervoor? Deels. Het idee was goed. Het idee dat je tussendoor nog kan ingrijpen ligt in de wet vast. Daar staan we we allebei voor. Democratie.quote:Op vrijdag 8 april 2016 17:01 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Het is inderdaad vrij lastig om een politieke partij te kiezen. Je kiest eigenlijk iemand die je voor de komende periode vertrouwt dat hij/zij goede beslissingen gaat nemen. Het is altijd maar weer afwachten of dat ook echt zo is. Ik heb ooit voor een kabinet Balkenende 2 gestemd dankzij D'66, ik schaam me er nu nog voor.
Je gaat er nog steeds vanuit dat de rest van Europa de EU ontzettend graag wil.quote:Op vrijdag 8 april 2016 16:40 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Een Brexit lijkt me vooral goed voor de EU, dan zijn ze af van dat blok aan hun been. Waar het VK vooral goed in was is het saboteren van EU wetten en uitzonderingen aanvragen. Als zij uit de EU zijn gaat die stem verloren en komen nieuwe besluiten er sneller doorheen.
Niks mis met een EU van landen die hetzelfde willen. Daarom moeten VK en Oost-Europa eruit. Terug naar de EGKS.quote:Op vrijdag 8 april 2016 17:07 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Je gaat er nog steeds vanuit dat de rest van Europa de EU ontzettend graag wil.
Ik heb wel eens gedacht aan een verplicht referendum na de kabinetsformatie. Nu kun je inderdaad hebben dat alle redenen waarom je op een partij hebt gestemd na de coalitie besprekingen zijn geschrapt. Een kabinet zou na de formatie in elk geval de steun van een meerderheid van de Nederlanders moeten krijgen, dus na het presenteren van het regeerakkoord wordt aan de kiezer gevraagd of ze het akkoord steunen.quote:Op vrijdag 8 april 2016 17:05 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Dan is het fijn dat je tussendoor nog iets van een mening kan hebben. Ik heb ook PvdA gestemd in Amsterdam. Ook niet het beste idee.Schaam ik mij ervoor? Deels. Het idee was goed. Het idee dat je tussendoor nog kan ingrijpen ligt in de wet vast. Daar staan we we allebei voor. Democratie.
Klopt, vraag is of ze dat wel willen. Ik stel voor een Europa breed referendum te houden over het wel of niet door willen met de EU.quote:Op vrijdag 8 april 2016 17:13 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Niks mis met een EU van landen die hetzelfde willen. Daarom moeten VK en Oost-Europa eruit. Terug naar de EGKS.
Goed plan, de meeste punten uit verkiezingsprogramma's zie je zelden terug in het regeerakkoord.quote:Op vrijdag 8 april 2016 17:14 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Ik heb wel eens gedacht aan een verplicht referendum na de kabinetsformatie. Nu kun je inderdaad hebben dat alle redenen waarom je op een partij hebt gestemd na de coalitie besprekingen zijn geschrapt. Een kabinet zou na de formatie in elk geval de steun van een meerderheid van de Nederlanders moeten krijgen, dus na het presenteren van het regeerakkoord wordt aan de kiezer gevraagd of ze het akkoord steunen.
Nooit een regeerakkoord meer dan. Goed planquote:Op vrijdag 8 april 2016 17:14 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Ik heb wel eens gedacht aan een verplicht referendum na de kabinetsformatie. Nu kun je inderdaad hebben dat alle redenen waarom je op een partij hebt gestemd na de coalitie besprekingen zijn geschrapt. Een kabinet zou na de formatie in elk geval de steun van een meerderheid van de Nederlanders moeten krijgen, dus na het presenteren van het regeerakkoord wordt aan de kiezer gevraagd of ze het akkoord steunen.
Daar heb je een punt maar misschien dat een combinatie ref CETA/TTIP dan nog beter is?quote:Op vrijdag 8 april 2016 16:36 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Beter eerst met CETA beginnen, dat verdrag is al af.
Verder is het een soort blauwdruk van TTIP.
Amerikaanse multinationals kunnen al aan de slag met CETA aangezien ze vaak ook in Canada zijn gevestigd.
Ja, dat kan, punt is dat zo'n handelsverdrag sws al heel moeilijk uit te leggen is hè. Sommige implicaties kun je wel uitleggen, bijv. dat investor-state dispute settlement, maar ik weet zeker hoe de tegenstanders van referenda en de voorstanders van die twee verdragen dan reageren.quote:Op vrijdag 8 april 2016 17:36 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
Daar heb je een punt maar misschien dat een combinatie ref CETA/TTIP dan nog beter is?
Op zich klopt zijn analyse wel dat voor Rutte beide opties zuigen maar hij maakt een hele grote fout - door een gebrek aan kennis - door te stellen dat slechts 19% van de stemgerechtigden achter de nee stond. De meeste mensen die niet kwamen opdagen kwamen niet opdagen omdat ze er geen vertrouwen in hadden dat de politici de uitslag serieus zouden nemen, aldus de Nederlandse tak van Ipsos (het is een Frans bedrijf) wat een steekproef heeft gedaan. Hij slaat hier dus de plank flink mis. Bovendien klopt het ook niet dat alle meerderjarige mensen stemgerechtigd zijn maar laat ik niet op elke slak zout leggen.quote:Op vrijdag 8 april 2016 16:10 schreef SureD1 het volgende:
NETHERLANDS — NO GOOD PATHS FORWARD FOR RUTTE IN REFERENDUM DILEMMA …
Option 1: Ignore a popular vote and get cast as an autocratic Euro-elitist in a domestic backlash, as you also give a political signal that could complicate the U.K. referendum campaign on EU membership. Tom McTague on the complications: http://politi.co/23mMSVw
Option 2: Let 19 percent (61 percent of the 32 percent who voted Wednesday) of your adult population humiliate you in front of your 27 heads-of-government colleagues, creating an international backlash as you do so.
Reactions: Many EU figures are critical of the lackluster Dutch government campaign to defend the agreement. Dutch business organizations are worried about a loud minority dictating the state.
Juist de EU-politici en tot op zekere hoogte onze nationale politici bedrijven de dictatuur van de minderheid. Alles in achterkamertjes regelen zodat er niets meer geamendeerd kan worden op het moment dat er gestemd moet worden, om maar een voorbeeldje te noemen. Voor wie slordig leest: ik kan zo dus nog wel wat meer voorbeelden noemen.quote:Reactions: Many EU figures are critical of the lackluster Dutch government campaign to defend the agreement. Dutch business organizations are worried about a loud minority dictating the state.
Euh, nee. Dat was de reden met het hoogste percentage, ongeveer 27%. En je kon meerdere redenen opgeven. Het was zeker niet wat de 'meeste mensen' opgaven.quote:Op vrijdag 8 april 2016 17:45 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Op zich klopt zijn analyse wel dat voor Rutte beide opties zuigen maar hij maakt een hele grote fout - door een gebrek aan kennis - door te stellen dat slechts 19% van de stemgerechtigden achter de nee stond. De meeste mensen die niet kwamen opdagen kwamen niet opdagen omdat ze er geen vertrouwen in hadden dat de politici de uitslag serieus zouden nemen,
Het zou zomaar kunnen (een paar weken of maanden vond ik al hopeloos naïef als je een overleg hebt tussen 28 partijen, ik reken op minstens 0,5 jaar) maar of dat dit lullig is voor de tegen-stemmers betwijfel ik. Dat zou op de lange termijn juist wel eens een positief effect kunnen hebben voor die groep mensen die de EU zat is. Ironisch genoeg zitten Sure en ik op dezelfde lijn (ik ga af op een reactie van hem in het vorige deel van deze draad): allebei hebben wij meer fiducie in een aantal kleinere samenwerkingsverbanden, ook van mij mogen die dan best wat intensiever zijn als ze maar homogener zijn. Laat de EU maar snel verdwijnen en door zoiets worden vervangen. Graag! Op onderdelen kunnen die kleinere samenwerkingsverbanden dan ook bij elkaar aansluiten (onderzoek, uitwisseling...) maar niet op alle punten en niet heel die politieke verwevenheid die je nu hebt.quote:Op vrijdag 8 april 2016 17:48 schreef Nintex het volgende:
Rutte stond weer als een draaitol onzin uit te kramen vanmiddag. Lullig voor alle betrokkenen, maar dit gaat nog wel een jaar of wat duren voor er een beslissing valt.
Ik begrijp hoe jij mijn zin interpreteerde maar die zin is voor beide interpretaties vatbaar. De meeste betekent niet altijd meer dan 50%, het kan ook gewoon de grootste groep zijn (dat is sowieso, alleen gaat het soms om 2 keuzes en soms om meer dan 2 keuzes). Sterker nog, taalkundig gezien is het laatste veel logischer wanneer er meer dan 2 opties zijn.quote:Op vrijdag 8 april 2016 17:50 schreef De_Hertog het volgende:
Euh, nee. Dat was de reden met het hoogste percentage, ongeveer 27%.
Dat is semantiek! Als je tegen het AV bent dan ben je tegen het AV zoals het ligt, dat is waarover gestemd werd, niet over de vraag of dat er überhaupt samengewerkt moet worden met O.quote:Op vrijdag 8 april 2016 16:26 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
Zoals iemand hierboven al aangaf: omdat je tegen het AV in huidige vorm bent. En ja, dat is iets heel anders dan tegen het hele AV zijn.
Jij hebt jezelf geïnformeerd.quote:Op vrijdag 8 april 2016 16:36 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Beter eerst met CETA beginnen, dat verdrag is al af.
Verder is het een soort blauwdruk van TTIP.
Amerikaanse multinationals kunnen al aan de slag met CETA aangezien ze vaak ook in Canada zijn gevestigd.
Prima toch? Dan zijn ze wel weer hun eigen baas. Er is natuurlijk ook een keerzijde: als ze willen aansluiten bij een bestaand verdrag wat door de EU is onderhandeld dan geldt take it or leave it. Mijn hoop is dat een Brexit leidt tot meer landen die het lidmaatschap van de EU opzeggen en dat zodoende die EU als een kaartenhuis in elkaar stort. Ik hoop we dan verder gaan met kleinere en veel minder inhomogene samenwerkingsverbanden die op onderdelen met elkaar samenwerken en dat zodoende de politieke angel uit de EU wordt gehaald.quote:Op vrijdag 8 april 2016 16:29 schreef Wespensteek het volgende:
Die Brexit vind ik ook onzin. Zodra ze eruit zijn willen ze weer verdrag om samen te werken met EU landen.
Op jou misschien. Hij wekt nergens een suggestie, hij geeft alleen aan dat 19% van de mensen daadwerkelijk tegen heeft gestemd.quote:Op vrijdag 8 april 2016 17:55 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik begrijp hoe jij mijn zin interpreteerde maar die zin is voor beide interpretaties vatbaar. De meeste betekent niet altijd meer dan 50%, het kan ook gewoon de grootste groep zijn (dat is sowieso, alleen gaat het soms om 2 keuzes en soms om meer dan 2 keuzes). Sterker nog, taalkundig gezien is het laatste veel logischer wanneer er meer dan 2 opties zijn.
Het is natuurlijk zeer terecht dat jij die nuance maakt, dat wel.![]()
In ieder geval klopt het dus niet dat slechts 2,5 miljoen Nederlanders nee zouden hebben gestemd als er een stemplicht zou zijn en die suggestie lijkt hij wel te willen wekken.
Dat is semantiek! Als je tegen het AV bent dan ben je tegen het AV zoals het ligt, dat is waarover gestemd werd, niet over de vraag of dat er überhaupt samengewerkt moet worden met O.quote:Op vrijdag 8 april 2016 16:26 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
Zoals iemand hierboven al aangaf: omdat je tegen het AV in huidige vorm bent. En ja, dat is iets heel anders dan tegen het hele AV zijn.
http://ec.europa.eu/COMMF(...)ANDARD/surveyKy/2098quote:Op vrijdag 8 april 2016 17:07 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Je gaat er nog steeds vanuit dat de rest van Europa de EU ontzettend graag wil.
Het is Rutte en de VVD. Zoals ik zeg lullig voor iedereen (Oekraine, de EU, Nederland, Nee-kamp, Ja-kamp) er valt een beslissing zodra de onderste MH17 steen gevonden is.quote:Op vrijdag 8 april 2016 17:51 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Het zou zomaar kunnen (een paar weken of maanden vond ik al hopeloos naïef als je een overleg hebt tussen 28 partijen, ik reken op minstens 0,5 jaar) maar of dat dit lullig is voor de tegen-stemmers betwijfel ik. Dat zou op de lange termijn juist wel eens een positief effect kunnen hebben voor die groep mensen die de EU zat is. Ironisch genoeg zitten Sure en ik op dezelfde lijn (ik ga af op een reactie van hem in het vorige deel van deze draad): allebei hebben wij meer fiducie in een aantal kleinere samenwerkingsverbanden, ook van mij mogen die dan best wat intensiever zijn als ze maar homogener zijn. Laat de EU maar snel verdwijnen en door zoiets worden vervangen. Graag! Op onderdelen kunnen die kleinere samenwerkingsverbanden dan ook bij elkaar aansluiten (onderzoek, uitwisseling...) maar niet op alle punten en niet heel die politieke verwevenheid die je nu hebt.
Dat sowieso, ik vermoed dat ik niet de enige ben.quote:
Hij formuleerde het anders dan dat: "humiliate...", er zat een flinke connotatie aan verbonden. Dat blijft echter speculatief dus iedere lezer moet daar maar zijn eigen mening over hebben.quote:Hij wekt nergens een suggestie, hij geeft alleen aan dat 19% van de mensen daadwerkelijk tegen heeft gestemd.
Wij van WC-eend...quote:Op vrijdag 8 april 2016 18:03 schreef hhh38 het volgende:
[..]
http://ec.europa.eu/COMMF(...)ANDARD/surveyKy/2098
Check het uit, 23% negatief, de rest positief of neutraal
Nee, dat is geen semantiek, en een paar posts daarboven werd het door iemand die daadwerkelijk tegen stemde ook benoemd. De ene groep zal namelijk tevreden zijn als de voor hen onprettige passages eruit gelaten worden, en de andere groep niet. En het ging niet om welke optie je had gestemd, maar om wat de redenen waren om tegen te stemmen.quote:Op vrijdag 8 april 2016 18:02 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Aangezien jij inmiddels weer had gereageerd en dit hierdoor allicht niet leest...
[..]
Dat is semantiek! Als je tegen het AV bent dan ben je tegen het AV zoals het ligt, dat is waarover gestemd werd, niet over de vraag of dat er überhaupt samengewerkt moet worden met O.
Misschien hoopt hij dat de publiciteit hierover verslapt en dat straks stiekem alsnog het verdrag getekend kan worden zoals bij de EU-grondwet gebeurde?quote:Op vrijdag 8 april 2016 18:04 schreef Nintex het volgende:
[..]
Het is Rutte en de VVD. Zoals ik zeg lullig voor iedereen (Oekraine, de EU, Nederland, Nee-kamp, Ja-kamp) er valt een beslissing zodra de onderste MH17 steen gevonden is.
Dit kabinet is heel goed in uitstellen en afschuiven.
Rutte moet nu zeggen: "We tekenen niet, want het volk is tegen", maar dat doet hij niet. Hij gaat eerst maar eens kijken wat een antwoord kan zijn op die niet zo digitale vraag(?)
Ik.quote:
Hij schrijft dat bij deze optie Rutte zich moet laten 'vernederen' door 19% van de bevolking bij de 27 andere staatshoofden. Aangezien niet-stemmers niet meetellen in de uitslag is dat daadwerkelijk wat er gebeurt.quote:Op vrijdag 8 april 2016 18:04 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Hij formuleerde het anders dan dat: "humiliate...", er zat een flinke connotatie aan verbonden. Dat blijft echter speculatief dus iedere lezer moet daar maar zijn eigen mening over hebben.
Lijkt me inderdaad verstandig.quote:Op vrijdag 8 april 2016 18:09 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Puur een semantische, en daarmee niet-interessante, discussie. Die staat ik nu dan ook.
En voor hoeveel % zou de reden ook daadwerkelijk het AV verdrag zijn geweest.quote:Op vrijdag 8 april 2016 18:12 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
Hij schrijft dat bij deze optie Rutte zich moet laten 'vernederen' door 19% van de bevolking bij de 27 andere staatshoofden. Aangezien niet-stemmers niet meetellen in de uitslag is dat daadwerkelijk wat er gebeurt.
(En humiliate is in het Engels een iets minder zware term dan in het Nederlands volgens mij).
Komt eerst nog een debat over in de TK, daar ben ik dan benieuwd naar. Op zich kunnen ze verder uitstellen en afschuiven wat ze willen, het zal dan wel een item worden bij de volgende TK-verkiezingen. Of dat dan weer veel uitmaakt, kun je je vervolgens weer afvragen. Als Rutte weer lijsttrekker wordt of anders Zijlstra (wat we nog niet weten) hoeft hij maar 1 keer te zeggen stem op mij, want anders nemen de linkschen de boel over of jullie krijgen er nu echt, echt, echt waar 1.000¤ bruto per jaar bij en hup VVD wordt weer de grootste partij en dan begint het marchanderen met deze uitslag pas echt.quote:Op vrijdag 8 april 2016 18:04 schreef Nintex het volgende:
[..]
Het is Rutte en de VVD. Zoals ik zeg lullig voor iedereen (Oekraine, de EU, Nederland, Nee-kamp, Ja-kamp) er valt een beslissing zodra de onderste MH17 steen gevonden is.
Dit kabinet is heel goed in uitstellen en afschuiven.
Rutte moet nu zeggen: "We tekenen niet, want het volk is tegen", maar dat doet hij niet. Hij gaat eerst maar eens kijken wat een antwoord kan zijn op die niet zo digitale vraag(?)
Graag in een referendum die cijfers geloof ik niet.quote:Op vrijdag 8 april 2016 18:03 schreef hhh38 het volgende:
[..]
http://ec.europa.eu/COMMF(...)ANDARD/surveyKy/2098
Check het uit, 23% negatief, de rest positief of neutraal
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |