Vandaar ''raadgevend ref'' waarschijnlijkquote:Op vrijdag 8 april 2016 10:46 schreef 99.999 het volgende:
Je moet niet vergeten dat we ook een gewone volksvertegenwoordiging hebben met een veel steviger mandaat.
In wie heb je dan wel nog vertrouwen in 1 van de gedoogpartner die het kabinet net zo goed ook op hun bek hadden kunnen laten gaan?quote:Op vrijdag 8 april 2016 10:28 schreef TomLuny het volgende:
[..]
Kijk, het is een denkbeeldige schets, dus het gaat toch niet gebeuren, dat schreef ik al.
Heb alleen niet zoveel vertrouwen erin dat 'rubberen- of teflon-R. dit tegengeluid hardvochtig gaat representeren in de Uni.
En ik noemde Roemer, maar had dus iedere van de tegen-stemmende partijleiders kunnen zijn.
Een veto zal inderdaad wat kosten @99.999, maar dat lijkt toch waar deze tegen-meerderheid voor kiest, namelijk het schrappen van dit hele AV. Dat was mijn motivatie in ieder geval.
Had gister bijna gekund ja, als D66 ondanks zn scherpzinnige argumentatie niet toch maar had besloten om geen motie van wantrouwen in te dienen. Maar ja, dat is toch niet 'mijn' partij, dus daar gaat mijn vertrouwen niet naar uit.quote:Op vrijdag 8 april 2016 10:56 schreef john2406 het volgende:
In wie heb je dan wel nog vertrouwen in 1 van de gedoogpartner die het kabinet net zo goed ook op hun bek hadden kunnen laten gaan?
Dat kan lang wachten worden noh ? Ik meen gelezen te hebben dat als het Brexit wordt dat ze dan nog twee jaar de tijd hebben om het af te handelen. Bovendien ben ik niet zozeer anti-EU, maar anders-EU dus weet nog niet zo zeker of ik blij moet zijn met een evt. Brexit. Ik kan het wel begrijpen onder huidige omstandigheden.quote:Of zou het een voor opgezet plan zijn, dat ze iets te melden hebben als het niet om de worst gaat, en als het om de worst gaat beslist Brussel?
Laat ik het erop houden dat ik afwacht of het evt een Brexit is of gaat komen, dan zie ik verder.
Samson heeft afgedaan denk ik, of hoop ik op, dat had ik al door toen hij nagaf bij het regeer akkoord, zorgplan van de Pvda waar de VVD achter ban niet zo blij mee was.quote:Op vrijdag 8 april 2016 11:06 schreef TomLuny het volgende:
[..]
Had gister bijna gekund ja, als D66 ondanks zn scherpzinnige argumentatie niet toch maar had besloten om geen motie van wantrouwen in te dienen. Maar ja, dat is toch niet 'mijn' partij, dus daar gaat mijn vertrouwen niet naar uit.
[..]
Dat kan lang wachten worden noh ? Ik meen gelezen te hebben dat als het Brexit wordt dat ze dan nog twee jaar de tijd hebben om het af te handelen. Bovendien ben ik niet zozeer anti-EU, maar anders-EU dus weet nog niet zo zeker of ik blij moet zijn met een evt. Brexit.
Ik kan het wel begrijpen onder huidige omstandigheden.
(en Samson deed er gister weer een schepje bovenop, die wil nog meer bevoegdheden naar B. sturen)
Ik ben op zoek naar wat Samson gister weer zeiquote:Op vrijdag 8 april 2016 11:13 schreef john2406 het volgende:
Samson heeft afgedaan denk ik, of hoop ik op, dat had ik al door toen hij nagaf bij het regeer akkoord, zorgplan van de Pvda waar de VVD achter ban niet zo blij mee was.
Kan je nagaan hoe die achterban zich vertegenwoordig voelde met hun Minister,die dat akkoord gedaan had!
Stel Samson had toen voet bij stuk gehouden?
Dan had die Pvda van mij alle lof gekregen die het voorheen ook bij mij had, en had ik ze zelf Kok vergeven.
Ik ben ook wel voor een Eu hoor, maar niet zo als die is, eigen munten terug is er eentje van wat ik graag zou zien, zullen nog wel meer mensen niet blij mee zijn.
Misschien heeft Nederland het voortouw nou wel getrokken en volgt er nog veel meer wat ik eigenlijk liever niet zou zien.
Maar zijn ze dat niet zelf schuld dan, prutsers wat er naar mijn idee zitten!
Beter dan dit kan ik het niet verwoordenquote:Op vrijdag 8 april 2016 08:58 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Ik zal je de big-picture schetsen: Rutte verkoopt zijn moeder nog om in een goed blaadje te komen bij de EU-elite. Dit referendum (niet alleen maar als onderdeel van...) maakt de EU-elite duidelijk dat de EU niet alleen rekening moet houden met naïeve, ambitieuze of laffe volksvertegenwoordigers maar ook met het volk. De meerderheid van het volk wil minder EU. Als ze de EU willen redden dan zullen ze naar het volk moeten luisteren of ze gaan door met het creëren van meer EU en dan valt de EU uit elkaar.
Lijkt me inderdaad beter om het erbij te laten, net zo als de politiek onderwerp bij onderwerp te houden, en niet kijken naar evt gevolgen die eruit voort kunnen vloeien.quote:Op vrijdag 8 april 2016 11:27 schreef TomLuny het volgende:
[..]
Ik ben op zoek naar wat Samson gister weer zei
kom dit onderweg tegen, blijkt alles besloten te zijn !!
https://www.tweedekamer.nl/vergaderingen/commissievergaderingen
Heb het gevonden, 'onvoorwaardelijke en dwingende maatregelen binnen de EU', [url=https://www.tweedekamer.nl/kamerstukken/detail?id=2016Z07122&did=2016D14733]motie 380.
En dit is maar een voorbeeld. We kennen ook nog dat absurde standpunt dat ieder land gedwongen zou moeten worden om asielzoekers op te nemen.
Maar het gaat nogal off-topic John, misschien kunnen we het hier beter bij laten.
Wil je svp dat file// gedeelte uit mijn quote verwijderen ? Dat is per ongeluk privequote:Op vrijdag 8 april 2016 11:29 schreef john2406 het volgende:
Lijkt me inderdaad beter om het erbij te laten, net zo als de politiek onderwerp bij onderwerp te houden, en niet kijken naar evt gevolgen die eruit voort kunnen vloeien.
Geen dank prutser!quote:Op vrijdag 8 april 2016 11:32 schreef TomLuny het volgende:
[..]
Wil je svp dat file// gedeelte uit mijn quote verwijderen ? Dat is per ongeluk prive
bij mij crasht net de pc, dus dat ging minder snelquote:Op vrijdag 8 april 2016 11:34 schreef john2406 het volgende:
Geen dank prutser!
Grapje he, zie je hoe snel het gaan kan!
Ik heb daar geen probleem mee nee, de onderhandelingen hebben 5 jaar aangesleept en zijn door alle landen goedgekeurd in 2014. Om dan nog eens twee jaar later beginnen zeuren over de inhoud is mijns inziens nogal mosterd na de maaltijd.quote:Op vrijdag 8 april 2016 10:12 schreef TomLuny het volgende:
[..]
Mogge
Misschien een persoonlijke vraag, maar vind je dit een verheugend feit of een goede zaak dat veel dingen blijkbaar toch gewoon door gaan onder de brussel-paraplu ? Ieder zn meninig natuurlijk en ik zal je er niet op aankijken als je voor een centrale supranationale bestuursvorm bent.
(ik schreef bijna ultranationaal maar dat is wat anders![]()
En is het niet een beetje leedvermaak zo van : ''Tegen heeft 'gewonnen', maar lekker puh, het gaat toch wel door'' ?
Hijzelf. Het is een nogal eigenaardig figuur, hij noemde zich een jaar geleden ook "de belangrijkste intellectueel van dit moment". Zoiets doet bij mij alarmbellen rinkelenquote:Op vrijdag 8 april 2016 13:03 schreef TomLuny het volgende:
ongewenste onwikkeling ...![]()
Initiatiefnemer van het Oekraïne-referendum Thierry Baudet wil premier Rutte adviseren over het aanpassen van het associatieverdrag tussen Europa en Oekraïne, dat woensdag is afgewezen door een meerderheid van de kiezers.
Baudet wil een manifest opstellen met daarin de aanpassingen in het associatieverdrag die Rutte volgens hem zou moeten uitonderhandelen in Brussel. "Dat manifest ga ik samen met andere leden van het intellectuele nee-kamp opstellen", zei hij in tv-programma Pauw.
Nee-kamp referendum komt met nieuw Oekraïne-voorstel
wie heeft hem tot leider nein-kampf gebombardeerd
ken heel die gast niet
Ja, veel narcistischer als Baudet kom je ze zelden tegen.quote:Op vrijdag 8 april 2016 13:16 schreef J.B. het volgende:
[..]
Hijzelf. Het is een nogal eigenaardig figuur, hij noemde zich een jaar geleden ook "de belangrijkste intellectueel van dit moment". Zoiets doet bij mij alarmbellen rinkelen
Begint in Nederland ook al aardig warm te wordenquote:Op dinsdag 5 april 2016 20:15 schreef J.B. het volgende:
Nee, maar deze persoonlijke vriend toevallig wel:
PORTRET. De cellist die Poetins offshoreportefeuille beheert
http://www.standaard.be/cnt/dmf20160404_02218508
Wat mij betreft mag de zomer goed doorzetten.quote:Op vrijdag 8 april 2016 16:37 schreef TomLuny het volgende:
[..]
Begint in Nederland ook al aardig warm te worden
Probeer een beetje ontopic te blijven.quote:Op vrijdag 8 april 2016 16:37 schreef TomLuny het volgende:
[..]
Begint in Nederland ook al aardig warm te worden
wordt droog gelegd...[ afbeelding ]
Bert Meerstadt treedt met onmiddellijke ingang af als commissaris bij Genever bedrijf Lucas Bols.
Dat heeft het Jenever bedrijf bekendgemaakt.
Gisteren trad Meerstadt al af als commissaris bij ABN, naar aanleiding van een publicatie over de Panama Papers.
http://nos.nl/artikel/209(...)s-panama-papers.html
[ afbeelding ] [ afbeelding ]
dikke vriendjes met koning Alex....[ afbeelding ]
die kerel zit niet meer in de pannen en kruiken ....[ afbeelding ]
En Cameron heeft Brexit een goede zet in de rug gegeven
Ze zullen hem ervoor bedanken....
Okquote:
Het lijkt voor jou ook een beetje ingewikkeld te zijn.quote:Op vrijdag 8 april 2016 07:53 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ik snap dat dit een wat ingewikkeld concept is. Waar het op neer komt is dat Nederland na lang onderhandelen heeft ingestemd met dit akkoord. Daar komen ze achteraf op terug. Nu moet het akkoord anders van Nederland om het parlement hier tevreden te stellen. Dat kan natuurlijk maar Rutte staat nu met zijn rug tegen de muur want hij heeft totaal geen onderhandelingspositie. Wil hij dit, dan moet hij elders inleveren. Dat zijn de kosten van zo'n streek.
Snap je dit concept zo een beetje beter?
Maar indien je geen bezwaar ziet tegen supranationaal bestuur, denk je dan ook dat dat gaat lukken ? Bijv. de VS, als Federatie daar heeft iedere staat toch aanzienlijk zn eigen regels. Onder de EU - en het werd, als ik me niet vergis, ook al vermeld over Oekraïne, dat die als voorwaarde een groot deel van de EU wetten moest overnemen. In Nederland hoor je getallen als 80% wetgeving uit Brussel voorbijkomen. In de VS heb je 1 taal, in de EU waarschijnlijk 50+, en misschien belangrijker, veel meer cultuurverschillen. Misschien iets teveel gevraagd om dit centraal te gaan besturen met nog minder inspraak en zelfbestuur als de afzonderlijke staten in de VS ?quote:
Ik kwam in dat verband dit tegen :quote:de onderhandelingen hebben 5 jaar aangesleept en zijn door alle landen goedgekeurd in 2014. Om dan nog eens twee jaar later beginnen zeuren over de inhoud is mijns inziens nogal mosterd na de maaltijd.
Met 'iedereen' kan je in dit geval toch niet de 28 lidstaat-vertegenwoordigers bedoelen want die waren het dik met mekaar eens. Dus dan doel je op de burgers die de politieke spelletjes spelen ?quote:Wanneer je dit soort zekerheden, zoals de voorlopige inwerkingstelling, niet inbouwt krijg je het probleem dat iedereen voortdurend politieke spelletjes met ratificeringen gaat spelen om zijn zin te krijgen in een andere zaak; zo zouden veel internationale organisaties compleet onbestuurbaar worden.
Hier kom ik misschien nog op terug. Bedankt voor je antwoord in ieder geval.quote:Bovendien heb ik hier op voorhand al aangegeven dat ongeveer 96% van het verdrag er sowieso zou komen, al had ik eerlijk gezegd ook niet verwacht dat dit 100% zou worden. Ik vind het nogal zinloos om krokodillentranen te gaan huilen om iets wat al op voorhand bekend was, voor mij is er dan ook geen sprake van leedvermaak. Maar goed, de referendumwet zit nou eenmaal zo in elkaar, en ik denk dat nu wel blijkt dat dit deze type referenda wel voor verbetering vatbaar zijn.
Ik weet niet wat ik van dat artikel moet denken. Juncker had het over een continentale crisis als het referendum negatief uitvalt voor dat verdrag. Waarom zegt hij dat dan als alle associatieverdragen toch wel doorgaan, of landen er nou wel of niet mee instemmen?quote:Op vrijdag 8 april 2016 10:24 schreef J.B. het volgende:
[..]
Alles, ergens in 2015 is er een (unanieme) stemming geweest over een "voorlopige" inwerkingtreding van verdrag in de Raad van Ministers.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |