Als de problematiek niet is opgelost, dan zal van toetreding dus geen sprake zijn.quote:Op woensdag 30 maart 2016 18:56 schreef sp3c het volgende:
[..]
zou ik niet zo gemakkelijk vanuit gaan, 20/30 jaar is op het wereldpodium helemaal niet zo heel lang
Waarom niet? Of zou het EP meer macht moeten krijgen?quote:Op woensdag 30 maart 2016 18:56 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
De EU is dus geen democratische instelling.
Zodat ze de stroom vluchtelingen naar de EU weer hard aan gaan zetten? Briljant idee welquote:Op woensdag 30 maart 2016 19:12 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Vorig jaar 4 miljard aan Erdo overgemaakt door EU, onder kopje voorbereidingen ter toetreding. Als iedereen weet dat Tk geen lid wordt, terughalen dat geld en er nooit meer wat aan uitgeven.
Zo'n ramp hoeft het nou ook weer niet te zijn.quote:Op woensdag 30 maart 2016 19:11 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Op zich is het zo dat ieder land het moet ratificeren, dus in die zin is het prima democratisch. Erg ethisch of diplomatiek handig is het niet. Maar ik denk niet dat de tegenstanders zich daar druk om maken.
Ik claim nergens een enorme diplomatieke schade. Ik zeg enkel dat het diplomatiek niet zo handig is.quote:Op woensdag 30 maart 2016 19:16 schreef Igen het volgende:
[..]
Zo'n ramp hoeft het nou ook weer niet te zijn.
Ierland heeft in de eerste ronde bijv. bindend tegen het Verdrag van Lissabon gestemd, toen heeft men de Ierse bevolking met wat extra tekst en uitleg in een aanhangsel gerustgesteld en in een tweede ronde werd het een 'ja'. Volgens mij heeft Ierland hierdoor geen enorme diplomatieke schade opgelopen.
lijkt me ook erg onwaarschijnlijk, en als ze al hun problemen wel oplossen zal niemand er problemen mee hebben 20 jaar down the roadaways, associatieverdrag of nietquote:Op woensdag 30 maart 2016 19:14 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Als de problematiek niet is opgelost, dan zal van toetreding dus geen sprake zijn.
Klopt, ik ben niet op voorhand erg enthousiast over het middel maar had het dan liever gezien over bijvoorbeeld een verdrag als TTIP als we dan toch over een handelsverdrag willen gaan stemmen. Maar aangezien het slechts raadgevend en achteraf is, schiet dat ook niet echt opquote:Op woensdag 30 maart 2016 19:17 schreef sp3c het volgende:
[..]
lijkt me ook erg onwaarschijnlijk, en als ze al hun problemen wel oplossen zal niemand er problemen mee hebben 20 jaar down the roadaways, associatieverdrag of niet
het is jammer dat dit hele experiment wat in mijn ogen op zijn minst interessant is aangewend werd voor iets wat eigenlijk zo oninteressant is
och het is een signaal aan de politiek dat 'het volk' niet blij is met de ingeslagen weg over een onderwerp dat je never nooit mee gaat nemen tijdens de verkiezingenquote:Op woensdag 30 maart 2016 19:19 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Klopt, ik ben niet op voorhand erg enthousiast over het middel maar had het dan liever gezien over bijvoorbeeld een verdrag als TTIP als we dan toch over een handelsverdrag willen gaan stemmen. Maar aangezien het slechts raadgevend en achteraf is, schiet dat ook niet echt op
Nee hoor, ik geloof alleen niet zo in de harde voorwaarden van de EU. Het blijft een opportunistisch clubje daar in Brussel.quote:Op woensdag 30 maart 2016 19:10 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Jij verwacht daadwerkelijk een toetreding van Turkije binnen enkele jaren?
Die illusie zal zelfs Erdogan niet hebben.
Omdat dit soort constructies mogelijk zijn. Logisch gevolg zou inderdaad zijn dat het EP meer macht zou krijgen. Maar gezien die hele EU voor geen meter werkt lijkt het me niet dat er draagvlak is voor nog meer EU.quote:Op woensdag 30 maart 2016 19:15 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Waarom niet? Of zou het EP meer macht moeten krijgen?
Sinds de EU zich verslikt heeft in Bulgarije en Roemenie zijn de regels toch echt stukken strenger geworden.quote:Op woensdag 30 maart 2016 19:21 schreef grimselman het volgende:
[..]
Nee hoor, ik geloof alleen niet zo in de harde voorwaarden van de EU. Het blijft een opportunistisch clubje daar in Brussel.
Blijkbaar heeft de volksvertegenwoordiging er in gefaald de burger voldoende te informeren. De schuld ligt hierbij niet bij de burger maar bij de politiek.quote:Op woensdag 30 maart 2016 19:13 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dat draagvlak was er gewoon volop. Sinds de start van de onderhandelingen over dit verdrag kon je vermoedelijk een keer 5-10 naar de stembus, daarmee had je in het begin van het proces de kaders kunnen stellen. Nu achteraf gaan huilen is op z'n minst een beetje kinderachtig.
Het is het feestje van politici, dus meer en meer EU lijkt me een zekerheid.quote:Op woensdag 30 maart 2016 19:22 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Omdat dit soort constructies mogelijk zijn. Logisch gevolg zou inderdaad zijn dat het EP meer macht zou krijgen. Maar gezien die hele EU voor geen meter werkt lijkt het me niet dat er draagvlak is voor nog meer EU.
Dan de andere kant op: minder EU. Want zo gaat het ook niet meer.
Mag van de burger niet verwacht worden dat hij nadenkt over zijn of haar stem?quote:Op woensdag 30 maart 2016 19:23 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Blijkbaar heeft de volksvertegenwoordiging er in gefaald de burger voldoende te informeren. De schuld ligt hierbij niet bij de burger maar bij de politiek.
Nee, staat daar los van, daarvoor hebben ze 6 miljard toe gezegd gekregen, eerste tranches zijn al overgemaakt. 4,5 miljard en het jaar is 2014 btw.quote:Op woensdag 30 maart 2016 19:16 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Zodat ze de stroom vluchtelingen naar de EU weer hard aan gaan zetten? Briljant idee wel
Artikel van Gert-Jan Segers, momenteel F-vz CU Tk.quote:Is cultuur allesbepalend? Zeker niet. Ook Turkije kan kiezen voor democratie en godsdienstvrijheid. Maar die keuze is nog nooit van harte gemaakt en het land drijft alleen maar verder bij de Europese waarden vandaan. Ondanks de 4,5 miljard die de EU al heeft overgemaakt aan Turkije ter voorbereiding van toetreding. Daarom getuigt het van wijsheid als we de onderhandelingen met Turkije stoppen en kiezen voor een – wat Merkel noemt – geprivilegieerd partnerschap. Want we kunnen Turkije niet dwingen te worden wat het niet is: een Europees land.
Als je voor minder EU gaat, dan moet je lekker op SP of PVV blijven stemmen. Tot nu toe zien de serieuze partijen immers wel de voordelen van samenwerking.quote:Op woensdag 30 maart 2016 19:22 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Omdat dit soort constructies mogelijk zijn. Logisch gevolg zou inderdaad zijn dat het EP meer macht zou krijgen. Maar gezien die hele EU voor geen meter werkt lijkt het me niet dat er draagvlak is voor nog meer EU.
Dan de andere kant op: minder EU. Want zo gaat het ook niet meer.
Er staat in het verdrag opgenomen dat wij hun corruptie over moeten nemen, en dat ze tot de EU toe moeten treden zodra dat gelukt is, en in ruil daarvoor betalen wij 10 miljard euro.quote:Op woensdag 30 maart 2016 19:24 schreef PeteSampras het volgende:
Ik snap niet zo goed dat men die tegen corruptie is tegen gaat stemmen. Dat het in Oekraïne helaas nog steeds een corrupte teringzooi is, dat zal zo zijn. Nu denk ik dat een beweging van het Westen af er niet aan bij zal dragen dat land minder corrupt te maken. Integendeel, geïsoleerd door Europa aan de ene en Rusland aan de andere kant... wat moet je dan?
Laten we de discussie hier niet teveel vervuilen met dergelijke dubieuze blogjes.quote:Op woensdag 30 maart 2016 19:23 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Nee, staat daar los van, daarvoor hebben ze 6 miljard toe gezegd gekregen, eerste tranches zijn al overgemaakt. 4,5 miljard en het jaar is 2014 btw.
[..]
Artikel van Gert-Jan Segers, momenteel F-vz CU Tk.
http://www.dagelijksestan(...)rks-eu-lidmaatschap/
Zijn meerdere bronnen te vinden.
Nee als politicus moet je er vanuit gaan dat de burger niets weet. Als je iets wilt initiëren moet je daar draagvlak voor creëren. Dat betekent dus dat je de burger voldoende moet informeren.quote:Op woensdag 30 maart 2016 19:23 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Mag van de burger niet verwacht worden dat hij nadenkt over zijn of haar stem?
Bijzondere stelling.quote:Op woensdag 30 maart 2016 19:26 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Nee als politicus moet je er vanuit gaan dat de burger niets weet. Als je iets wilt initiëren moet je daar draagvlak voor creëren. Dat betekent dus dat je de burger voldoende moet informeren.
Als dan later blijkt dat er geen draagvlak voor was, dan heeft de politiek hierin gefaald.
Zeker niet, het idee dat een politicus uit moet gaan van compleet achterlijke burgers die nergens iets van snappen is wel wat bijzonder.quote:Op woensdag 30 maart 2016 19:28 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Verwarrend he, volksvertegenwoordiging
Het zou een valide en in mijn ogen beter alternatief zijn op het arrogante argument: "Het probleem is de complex voor de burger." Tevens ook democratischer.quote:Op woensdag 30 maart 2016 19:29 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Zeker niet, het idee dat een politicus uit moet gaan van compleet achterlijke burgers die nergens iets van snappen is wel wat bijzonder.
Artikel is van Segers fractie-voorzitter van de CU nu?quote:Op woensdag 30 maart 2016 19:25 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Laten we de discussie hier niet teveel vervuilen met dergelijke dubieuze blogjes.
Ryan, wat ga jij stemmen en waarom?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |