Nee, het eerste vers is een samenvatting.quote:Op maandag 25 april 2016 16:41 schreef Manke het volgende:
Genesis 1:1: "In [het] begin schiep God de hemel en de aarde."
Dit lijkt vóór de eerste scheppingsdag plaats te hebben gevonden. 6 miljard jaar is dus gewoon plausibel volgens de bijbel.
Hehe, en dat zegt iemand die ware en valse religie af wil laten hangen aan of men Jezus vereert of niet. Daar heb ik in feite maar een woord voor over: Schijnheilig.quote:Op dinsdag 26 april 2016 23:54 schreef Loekie111 het volgende:
[..]
Eigenlijk maakt het niet veel uit welke religie iemand heeft.
Dus iemand die zo naief is als een kind van vier, die de hele Traditie aanneemt en niks weet van wetenschappelijk onderzoek, die niks weet van evolutietheorie, die andere religies allemaal van demonen vindt afstammen denkt wel dat die logisch denkt en eerlijk onderzocht heeft?quote:Dat werkt alleen maar stigmatiserend.
Het gaat er meer om antwoorden te vinden op vragen die iedereen heeft, zowel jij als ik.
Als het wat toevoegt, praat ik mee op zowel religieuze als wereldlijke onderdelen; via wetenschap, logisch denken en eerlijk onderzoek zou je tot dezelfde bevindingen moeten komen. Ooit.
Hehe, vechtsport. Natuurlijk krijg je dan hersenletsel, zou een deel verklaren. Nietwaar?quote:Op woensdag 27 april 2016 00:01 schreef Loekie111 het volgende:
[..]
Maar om te doen dat die stemmen er niet door komen, kan ook een stap te ver zijn.
Ik heb mensen gekend die er wel degelijk last van kregen (bijv. door gevorderde Indonesische vechtkunst) en er weer van af kwamen, zij het niet zonder meer. Had niks met psychische problemen te maken.
Ik ken wel stembanden, maar bandstemmen. Volgens mij heeft Edison dit verzonnen, als ik het goed gegoogled heeft om stemmen van overledenen te horen? En men gelooft hierin?quote:Wil niet zeggen dat dat altijd zo is, ook dat heb ik wel gezien; bijv. a.g.v. hersenletsel door een zuurstof gebrek bij de geboorte.
Maar ga eens naar andere continenten en let eens op wat je daar openlijk ziet op dit gebied.
Wat bij Manke typerend is, is dat hij zegt dat het plotseling bij bandstemmen begon; dat geeft wel te denken. Conclusies zal ik daar verder op voorhand niet aan verbinden.
Jij bent een facade van zekerheid. Onwetendheid is een zegen, dan kun je vele dingen roepen.quote:Op woensdag 27 april 2016 20:08 schreef Loekie111 het volgende:
[..]
Dat is waar, maar het komt mij voor dat de meesten het bestaan van demonen ontkennen. Maar dat zal best een schijn van zelfverzekerdheid kunnen zijn, verborgen achter een façade van zekerheid. Wellicht een verklaring waarom ze hier actief zijn?
Niet dat je je zou moeten verdiepen in dergelijke wezens, want ze kunnen soms veel narigheid opleveren. Weten dát ze bestaan is wel nuttig.
En dan is een islamitische site ineens een bondgenoot van een christen, hoe akward...quote:Op donderdag 28 april 2016 17:48 schreef Manke het volgende:
'bezetenheid' bij oosterse martial arts is vaker waargenomen: http://www.dangerofchi.org/
Demonen zijn van alle eeuwen en plaatsen, zo slim waren ze bij de kerk niet om dit te verzinnen.quote:Op donderdag 28 april 2016 17:14 schreef ems. het volgende:
Demonen zijn alleen maar zondebokken voor de mens die nog in sprookjes gelooft. Verzonnen door de kerk om de christen bang te houden. En bang zijn is toevallig een van hun talenten.
de werkelijkheid blijft het zelfde ongeacht religie, ze observeren het zelfde, maar dan conform hun religie, dat wel.quote:Op vrijdag 29 april 2016 19:57 schreef Berjan1986II het volgende:
[..]
En dan is een islamitische site ineens een bondgenoot van een christen, hoe akward...
Mjah, de koran en de bijbel vertellen bijna hetzelfde dus.quote:Op zaterdag 23 april 2016 19:29 schreef erodome het volgende:
[..]
Er zijn wel engelen naast djins. De engelen worden wel bij naam genoemd in de islam (nou ja, een aantal, de bekende dan, er zijn er meer vanuit het verleden, pre abrahamistisch).
Over jezus wordt wel degelijk gesproken binnen de islam, isa dus. Ook over de drie-eenheid wordt gesproken.
Gezwam voor bij de borrel.quote:Op dinsdag 26 april 2016 21:21 schreef Berjan1986II het volgende:
[..]
ik neem aan dat je dat gelooft omdat het gebaseerd is op waargenomen zaken, ik vraag me enkel af waarop uit interesse.
We weten nog niks van de meest kleine deeltjes, dus of ze intelligentie hebben of niet weten we ook niet. Dat blijft gissen. Plus het feit dat je met intelligentie meerdere dingen kan bedoelen.
Zit inderdaad veel nep tussen. En van alles op demonen beïnvloeding schuiven is zeker niet reëel.quote:Op vrijdag 29 april 2016 20:03 schreef Berjan1986II het volgende:
Demonen zijn alleen maar zondebokken voor de mens die nog in sprookjes gelooft. Verzonnen door de kerk om de christen bang te houden. En bang zijn is toevallig een van hun talenten.
Demonen zijn van alle eeuwen en plaatsen, zo slim waren ze bij de kerk niet om dit te verzinnen.
Meestal door gebrek aan kennis van de hersenen, sommige dingen zijn niet te verklaren en worden daarom maar aan demonen gehangen.
Zoals dat men kan leviteren, waarbij de meeste situaties gewoon nep zijn (in India kunnen goeroes dit, hoe meer men kan leviteren hoe heiliger men is, maar de meeste daarvan gebruiken hulpmiddelen), maar je moet niet alles als nep zien. Maar in plaats van te zeggen "dat is knap" zeggen christenen en moslims "dit moet van de duivel/demonen/jinns zijn". Jezus steeg op ten hemel, dat is door hemzelf en door de christelijke God. Boeddha steeg op boven zijn volgelingen, dat moet van demonen zijn!
Zo simpel
Je domheid is vermoeiend. Ik heb je al eens geadviseerd te lezen vanuit de context.quote:Op donderdag 28 april 2016 17:05 schreef Berjan1986II het volgende:
[..]
Eigenlijk maakt het niet veel uit welke religie iemand heeft.
Hehe, en dat zegt iemand die ware en valse religie af wil laten hangen aan of men Jezus vereert of niet. Daar heb ik in feite maar een woord voor over: Schijnheilig.
't Is karakteristiek voor je dat 'jouw dag pas goed is' als je leeft in de waan een ander te hebben afgezeken.quote:Op donderdag 28 april 2016 17:05 schreef Berjan1986II het volgende:
Dat werkt alleen maar stigmatiserend.
Het gaat er meer om antwoorden te vinden op vragen die iedereen heeft, zowel jij als ik.
Als het wat toevoegt, praat ik mee op zowel religieuze als wereldlijke onderdelen; via wetenschap, logisch denken en eerlijk onderzoek zou je tot dezelfde bevindingen moeten komen. Ooit.
Dus iemand die zo naief is als een kind van vier, die de hele Traditie aanneemt en niks weet van wetenschappelijk onderzoek, die niks weet van evolutietheorie, die andere religies allemaal van demonen vindt afstammen denkt wel dat die logisch denkt en eerlijk onderzocht heeft?
Echt, hoe meer je schrijft hoe meer ik erom moet lachen. Mijn dag is weer goed.
Jíj bent hier de babbelaar.quote:Op dinsdag 26 april 2016 21:21 schreef Berjan1986II het volgende:
quote:
Ben je werkelijk zo simplistisch in je denken dat dit letterlijk moet worden opgevat?
Zo ja, licht dat graag eens toe dan. Nota bene in hetzelfde boek Job hangt de aarde aan niets. Was Mozes als schrijver van het boek Job plots even de kluts kwijt misschien?
Mozes is de schrijver niet van het boek Job. Mozes heeft nul komma nul geschreven. Waarom praat jij over zelf nadenken en niet anderen napraten terwijl je zelf de traditie volgt? Zelfs de gelovige wetenschappers weten nu dat Job niet bestaan heeft en dat het slechts een verhaal is, die ook nog maar pas in 200 vC volledig afgeschreven is.
Hier blijkt wederom hoezeer jij als blinde over de kleur praat.quote:Op dinsdag 26 april 2016 22:00 schreef Berjan1986II het volgende:
[..]
Als ik antwoord geef als iedere gelovige, dan heb ik wel wat vragen aan al die andere gelovigen.
Vraag jouw goeroe Sjoemie eens wat het thema van de bijbel is (heb ik jou ook gevraagd, maar geen antwoord ontvangen). Hoe simpel kan dit immers zijn als je de bijbel gelezen hebt en kent?
Ik wacht op antwoord.
Sjoemie is jouw tweelingbroer, dus vraag jij maar aan hem wat het thema is. Jij staat dichter bij hem. En de Bijbel heeft geen thema.
Laat ik dit maar negeren....quote:
Ik heb dit nooit geschreven omdat ik weet dat demonen ouder zijn dan de kerk, tenminste het geloof erin. Als je nou eens wat beter zou quoten, had je dit probleem ook niet.quote:Op donderdag 5 mei 2016 14:55 schreef Loekie111 het volgende:
[..]
Zit inderdaad veel nep tussen. En van alles op demonen beïnvloeding schuiven is zeker niet reëel.
Verder schrijf je: "Demonen zijn alleen maar zondebokken voor de mens die nog in sprookjes gelooft. Verzonnen door de kerk om de christen bang te houden."
Nee, niet verzonnen door de kerk, de bijbel benoemt ze.
Ik zal uitleggen wat ik bedoel: In het Oosten is vechtsport enorm verweven met religie. Als je de rituelen zou volgen die zij doen voordat ze vechten weet je dit.quote:Je schrijft: "Hehe, vechtsport. Natuurlijk krijg je dan hersenletsel, zou een deel verklaren. Nietwaar?
Maar het is indonesische vechtsport (wat mij wel verwonderd, ik dacht dat vechtkunsten vooral uit China en India kwamen), dus dan is het een andere religie, en dan is voor Loekie111 1en1=2."
Dan hebben alle boksers en veel voetballers last van demonen?
Verder: een vechtsport is geen religie.
Daarnaast is de man in kwestie er weer vanaf gekomen, hersenletsel plotseling weer opgeheven? Je hebt een kinderlijke manier van redeneren.
Een finquote:Als je zo zeker weet dat demonen niet bestaan, waarom dan niet eens proberen ermee in contact te komen? Daar zijn meer dan voldoende mogelijkheden voor.
Niet dat ik dat aanraad overigens, maar ik verwacht dat jij daar toch het lef niet voor hebt.
Gezien je stelligheid..., wat let je?
Dat is onzin, er worden niet voor niks middelen bij gebruikt zoals glaasje draaien. Ik heb nog nooit meegemaakt dat mensen met elkaar rond een tafel zitten en enorm gaan willen.quote:Het gaat niet om de methode, maar om iemands wil en keuze. Daarmee zet je een deur open; welke hulpmiddelen gebruikt worden maakt niets uit. Lees je eens in.
Ik vrees dat jij oorzaak en gevolg niet goed uit elkaar haalt. Doordat jij gelooft in de bijbel zie jij dingen die anderen niet zien. Wat iemand anders wijt aan hersenschade zie jij als demonisch bezetenheid. Zoals men vroeger bij epilepsie dacht aan demonische bezetenheid.quote:"Onwetendheid is een zegen, dan kun je vele dingen roepen." Ja, en dat is nu precies wat jij voortdurend doet.
Ik weet waarover ik praat, daar ik het een aantal malen van dichtbij heb gezien. De bijbel geeft de achtergrond info over welke wezens hier in het spel zijn en wat de gevaren zijn.
Natuurlijk maakt het wel uit welke religie iemand heeft, aangezien elke religie anders omgaat met zaken. Dit begrijpt een kind van vier.quote:Op donderdag 5 mei 2016 15:18 schreef Loekie111 het volgende:
[..]
Je domheid is vermoeiend. Ik heb je al eens geadviseerd te lezen vanuit de context.
Vanzelfsprekend maakt het wel degelijk uit welke religie iemand heeft, als het gaat om de vraag of die acceptabel is voor JHWH.
Echter, voor een discussie op een forum maakt het niet uit wat voor religie iemand heeft. We discussiëren hier inhoudelijk over onderwerpen, vanuit welke visie maakt daarbij niets uit.
Begrijp je het nu?
Weer moet ik jou vragen om beter te lezen wat ik schrijf. En dan pas te reageren. Althans, als je het gesnapt hebt.quote:Op donderdag 5 mei 2016 15:23 schreef Loekie111 het volgende:
[..]
't Is karakteristiek voor je dat 'jouw dag pas goed is' als je leeft in de waan een ander te hebben afgezeken.
Ha, dit heb je stiekem veranderd, want gisteren zag het er anders uit. Dan heb je geluk dat ik steeds werd uitgelogd voordat ik mijn schrijven kon verzenden, anders had ik een opmerking gemaakt die er niet om loog.quote:Verder wil ik inhoudelijk een discussie over de theorie van de evolutie wel met je aangaan. Heb je daar behoefte aan en beschik je over minimaal enige wetenschappelijke bagage?
Nee.. Ik zou niet weten hoe schepping in zijn werk gaat. Aangezien een god geen handen heeft, hoe kan het dan iets maken?quote:Het antwoord op het evolutie vraagstuk is overigens niet onbelangrijk. Is leven niet ontstaan door evolutie, dan betekent het dat het geschapen is. Ben je het hiermee eens?
Ah, hier heb je die domme opmerkingen geplaatst.quote:Weer zo'n complimenteuze loze bewering: dat 'iemand niks weet van wetenschappelijk onderzoek'.
Dergelijke retoriek brengt je geen stap verder. Daarnaast zou ik wat minder stellig beweren.
Niet dat ik het nodig acht te schermen met wereldlijke titels, maar heb je behoefte aan een onderling vergelijk op opleidingsniveau en ervaring op wetenschappelijk onderzoek?
Pas dan wel op dat je jezelf niet te kijk zet als het jochie in de korte broek.
Je snapt toch wel dat wat je zegt totaal onnodig is? Op ieder vlak vertrouwen we op mensen die er verstand van hebben. Gisteren schreef ik een vergelijking, die ik jou niet wil onthouden, vanwege de genialiteit: Ik koop weleens lactosevrije melk bij een supermarkt. Dan ga ik niet met een microscoop en een pincet aan het werk om te controleren of het wel degelijk lactosevrij is. Dan vertrouw ik op de mensen die ervoor gestudeerd hebben.quote:Op donderdag 5 mei 2016 15:29 schreef Loekie111 het volgende:
[..]
Jíj bent hier de babbelaar.
Als je denkt van niet, stop eens met het uitsluitend verwijzen naar linkjes; en doe je dat toch, zorg dan dat ze niet voortdurend van het niveau van een complot theorie zijn. Leg me voor de verandering in je eigen woorden eens uit hoe je zelf tot die conclusies bent gekomen.
Dus verschuil je niet steeds achter inhoudsloze terminologie als 'de gelovige wetenschappers', maar kom eens met uitleg en bewijs.
Ik denk dat het stil blijft, maar je hebt wel de gelegenheid uit de schaduw van je eigen onnozelheid te stappen.
De bijbel heeft niet een thema, daarom ook dat ik hier ontkennend op antwoord. Jaren heb ik ook gedacht dat de Bijbel een thema had. Hoe kwam dit? Omdat ik door christelijke ogen zat te kijken. Dan nam ik aan dat het verhaal van de slang en Eva te maken had met Jezus die kwam om te sterven en op te staan, zodat de slang (die ik toen verwarde met satan) zijn kop afgebeten zou worden. Of dat "de maagd zal een kind baren" sloeg dan op Jezus. Alles uit het OT las ik met Jezus in het achterhoofd. Als je het OT leest zoals het er staat haal je dit er niet uit. Vandaar dat het niet 1 thema heeft. Haal die hoofd eens uit de christelijke reet, veeg die christelijke bril schoon en probeer dan eens helder te kijken.quote:Op vrijdag 6 mei 2016 10:49 schreef Loekie111 het volgende:
[..]
Hier blijkt wederom hoezeer jij als blinde over de kleur praat.
Zelfs de Asterix en Obelisk strips hebben een thema, eigenlijk elk boek heeft dat.
Ik neem aan dat je in al die jaren als 'christen' de bijbel eens gelezen zult hebben. Spijtig dat je dan niet meer dan woorden hebt gelezen. Ook best vreemd, want de bijbel heeft een glashelder thema.
De vraag is hoe dat kan. Heb je er de hersens niet voor? Nee, dat is niet het probleem; kijk maar eens wat Jezus tegen zijn Vader zei: ‘Ik loof u in het openbaar, Vader, Heer van hemel en aarde, omdat gij deze dingen voor de wijzen en intellectuelen hebt verborgen en ze aan kleine kinderen hebt geopenbaard. (Matth. 11:25). Jezus bedoelde natuurlijk niet dat zijn discipelen letterlijk kinderen waren. Hij bedoelde dat ze als kinderen waren in vergelijking met veel van de intellectuelen en hoogopgeleiden in het land. Die waren wijs in hun eigen ogen, maar Jezus’ volgelingen leerden juist om als kinderen te zijn: nederig en leergierig. Hoe werden ze voor hun nederigheid beloond? JHWH gaf ze zijn heilige geest, waardoor ze belangrijke geestelijke waarheden konden begrijpen.
De Bijbel verzekert je dat als je ‘vraagt overeenkomstig zijn wil’, hij [God] je hoort (1 Joh. 5:14).
1 Kronieken 28:9 geeft woorden van gelijke strekking: ‘Indien gij hem zoekt, zal hij zich door u laten vinden’.
En ben je nog niet overtuigt, lees dan eens wat Jakobus je zegt in Jakobus 4:8: "Nadert tot God en hij zal tot U naderen". Vers 10 geeft vervolgens de raad je te vernederen in de ogen van JHWH.
Nederigheid is een probleem voor veel mensen, misschien ook wel voor jou. De waarheid blijft dan verborgen. Een sterk geloof kun je niet krijgen omdat God je eenvoudig het inzicht niet geeft.
Om die reden schrijf je bijvoorbeeld 'Openbaring neem ik sowieso niet serieus... Dus onbegrijpelijk voor ons, gewone mensen.'
Dat zal best, je begrijpt er namelijk geen hout van. En dat kan ook niet omdat je het inzicht niet hebt gekregen.
Onbegrip over Gods Woord leidt o.m. tot het oeverloze speculatieve gezwam van bijbel critici.
Her en der op dit forum vind je daar voorbeelden genoeg van.
Wanneer hou je eens op met je voortdurende blaaskakerij?quote:Op dinsdag 26 april 2016 17:13 schreef Berjan1986II het volgende:
Hoe kunnen mensen nou wel geloven in micro evolutie, maar macro evolutie uitsluiten? Dan heb je echt weinig kaas gegeten van het onderwerp. Als je maar lang genoeg micro evolutie hebt dan komt er vanzelf macro evolutie. Als je maar lang genoeg de tijd krijgt om te sleutelen aan jouw auto komt er vanzelf een fiets.
Wat is er dan met dat glaasje aan de hand? Een glaasje is slechts een onschuldig voorwerp.quote:Op vrijdag 6 mei 2016 11:27 schreef Berjan1986II het volgende:
quote:
Het gaat niet om de methode, maar om iemands wil en keuze. Daarmee zet je een deur open; welke hulpmiddelen gebruikt worden maakt niets uit. Lees je eens in.
Dat is onzin, er worden niet voor niks middelen bij gebruikt zoals glaasje draaien. Ik heb nog nooit meegemaakt dat mensen met elkaar rond een tafel zitten en enorm gaan willen.
Juist die rituelen zijn demonisch van aard; dat is de reden dat genoemde kennis van mij last kreeg van hun invloeden.quote:Op vrijdag 6 mei 2016 11:27 schreef Berjan1986II het volgende:
quote:
Je schrijft: "Hehe, vechtsport. Natuurlijk krijg je dan hersenletsel, zou een deel verklaren. Nietwaar?
Maar het is indonesische vechtsport (wat mij wel verwonderd, ik dacht dat vechtkunsten vooral uit China en India kwamen), dus dan is het een andere religie, en dan is voor Loekie111 1en1=2."
Dan hebben alle boksers en veel voetballers last van demonen?
Verder: een vechtsport is geen religie.
Daarnaast is de man in kwestie er weer vanaf gekomen, hersenletsel plotseling weer opgeheven? Je hebt een kinderlijke manier van redeneren.
Ik zal uitleggen wat ik bedoel: In het Oosten is vechtsport enorm verweven met religie. Als je de rituelen zou volgen die zij doen voordat ze vechten weet je dit.
Boksers en voetballers hebben last van hun hersenen. De een ziet het als last van hersenen de andere wijt dit aan demonen. Vooral als je wat bijgelovig bent.
En je wilt zeggen dat hersenletsel niet kan herstellen? Over kinderlijk en naief gesproken. Hersenen zijn plastisch, vandaar dat ze kunnen herstellen. Lees er eens een boek over.
Nee, nee, nee. Hersenschade zie ik beslist niet als demonische bezetenheid; zie antwoord hierboven.quote:Op vrijdag 6 mei 2016 11:27 schreef Berjan1986II het volgende:
quote:
"Onwetendheid is een zegen, dan kun je vele dingen roepen." Ja, en dat is nu precies wat jij voortdurend doet.
Ik weet waarover ik praat, daar ik het een aantal malen van dichtbij heb gezien. De bijbel geeft de achtergrond info over welke wezens hier in het spel zijn en wat de gevaren zijn.
Ik vrees dat jij oorzaak en gevolg niet goed uit elkaar haalt. Doordat jij gelooft in de bijbel zie jij dingen die anderen niet zien. Wat iemand anders wijt aan hersenschade zie jij als demonisch bezetenheid. Zoals men vroeger bij epilepsie dacht aan demonische bezetenheid.
Ik zeg niet dat alles te wijten is aan hersenen, ik ben geen Swaab liefhebber, maar ik geloof ook niet in demonen. Eerder in elementalen, quasi intelligente vormen die bij mensen iets kunnen triggeren.
Best mogelijk dat ik een post nog eens nalees en wat 'bijpunt', is daar wat mis mee?quote:Op vrijdag 6 mei 2016 11:27 schreef Berjan1986II het volgende:
quote:
Verder wil ik inhoudelijk een discussie over de theorie van de evolutie wel met je aangaan. Heb je daar behoefte aan en beschik je over minimaal enige wetenschappelijke bagage?
Ha, dit heb je stiekem veranderd, want gisteren zag het er anders uit. Dan heb je geluk dat ik steeds werd uitgelogd voordat ik mijn schrijven kon verzenden, anders had ik een opmerking gemaakt die er niet om loog.
Wat bedoel je wetenschappelijke bagage? Boeken gelezen: Ja. Zelf een wetenschappelijke titel of opleiding gevolgd: Nee.
Je zegt te vertrouwen op mensen die hebben gestudeerd.quote:Op vrijdag 6 mei 2016 11:27 schreef Berjan1986II het volgende:
[..]
Jíj bent hier de babbelaar.
Als je denkt van niet, stop eens met het uitsluitend verwijzen naar linkjes; en doe je dat toch, zorg dan dat ze niet voortdurend van het niveau van een complot theorie zijn. Leg me voor de verandering in je eigen woorden eens uit hoe je zelf tot die conclusies bent gekomen.
Dus verschuil je niet steeds achter inhoudsloze terminologie als 'de gelovige wetenschappers', maar kom eens met uitleg en bewijs.
Ik denk dat het stil blijft, maar je hebt wel de gelegenheid uit de schaduw van je eigen onnozelheid te stappen.
Je snapt toch wel dat wat je zegt totaal onnodig is? Op ieder vlak vertrouwen we op mensen die er verstand van hebben. Gisteren schreef ik een vergelijking, die ik jou niet wil onthouden, vanwege de genialiteit: Ik koop weleens lactosevrije melk bij een supermarkt. Dan ga ik niet met een microscoop en een pincet aan het werk om te controleren of het wel degelijk lactosevrij is. Dan vertrouw ik op de mensen die ervoor gestudeerd hebben.
Dit doe ik ook met wetenschappers op het gebied van Bijbelse zaken. Zelf heb ik geen tijd om naar Israel te gaan, en met eigen ogen te zien en te horen. Of om te graven in de Sinaiwoestijn.
Komt nog bij dat je wel erg hypocriet bent door te doen alsof ik mijn zaken enkel bij mensen vandaan haal, terwijl mensen die in Traditie geloven (zoals jij doet) die zaken ook niet van eerste hand kunnen weten. Was jij erbij toen Mozes het boek Job schreef? Of vertrouw je hier op mensen die het zeggen?
En wie denk je dat betrouwbaarder is: Wetenschappers, wie het een worst zal wezen wanneer een Bijbelboek precies geschreven is, of mensen die dit zeggen vanuit een bepaalde religieuze overtuiging? Dit zijn retorische vragen, in de hoop dat dit jou tot nadenken zal stemmen.
Hoe een geest precies te werk gaat weet ik niet. Handen als een mens heeft hij in elk geval niet.quote:Op vrijdag 6 mei 2016 11:27 schreef Berjan1986II het volgende:
quote:
Het antwoord op het evolutie vraagstuk is overigens niet onbelangrijk. Is leven niet ontstaan door evolutie, dan betekent het dat het geschapen is. Ben je het hiermee eens?
Nee.. Ik zou niet weten hoe schepping in zijn werk gaat. Aangezien een god geen handen heeft, hoe kan het dan iets maken?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |