quote:Op maandag 13 december 2004 15:18 schreef pfaf het volgende:
Het is al weer 2 weekjes december en iedere muziek-site, forum en muziekblad staat vol met jaarlijstjes. Fok kan uiteraard niet achterblijven, dus post hier je favoriete albums van het afgelopen jaar.
Ik doel meer op mijn ongewoon hoge vrouw/man verhouding.quote:Op zondag 13 december 2015 17:27 schreef ranja het volgende:
Je kunt het wel een ranja-jaar noemen maar we gaan er toch maximaal 5 dubbelen
snap ik; je hebt alleen wel deels andere vrouwen dan ikquote:Op zondag 13 december 2015 17:49 schreef pfaf het volgende:
[..]
Ik doel meer op mijn ongewoon hoge vrouw/man verhouding.
Daar had ik op gehoopt.quote:Op zondag 13 december 2015 17:50 schreef kciR het volgende:
Ik zal alle lijstjes wel weer tellen. Van alle lijstjes gepost in 2015 in dit topic zal ik weer een gezamelijke lijst maken
Toevallig ook net via een andere site een liedje beluisterd, klinkt wel ok. Zal er eens meer van luisteren.quote:Op zondag 13 december 2015 15:10 schreef pfaf het volgende:
01 . Susanne Sundfør - Ten Love Songs
Scandinavischer kan haast niet. Poppy, aanstekelijk en hier en daar een klein randje.
quote:Op zondag 13 december 2015 15:10 schreef pfaf het volgende:
01 . Susanne Sundfør - Ten Love Songs
Scandinavischer kan haast niet. Poppy, aanstekelijk en hier en daar een klein randje.
Interessant. Ben benieuwd. Denk wel dat we er dit jaar nog minder zullen dubbelen, maar misschien valt het mee.quote:Op zondag 20 december 2015 14:18 schreef alpeko het volgende:
Ben al begonnen. Nog wat last minute aanpassingen en omschrijvingen verder aanvullen. Degene die mijn vorige lijsten kennen weten dat IJsland altijd goed is vertegenwoordigd. Dit jaar speelt de staat Oregon een opvallende rol.
Tel maar. Ik denk hooguit 1 a 2quote:Op zondag 20 december 2015 16:55 schreef methodmich het volgende:
[..]
Interessant. Ben benieuwd. Denk wel dat we er dit jaar nog minder zullen dubbelen, maar misschien valt het mee.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.02. Guy Garvey - Courting the Squall
Verrassend soloalbum van Elbow frontman Guy Garvey. Hoe vertrouwd het soms ook klinkt voor de liefhebbers van Elbow, toch weet Garvey te verrassen met enkele funky/jazzy tracks. Blazers spelen een prominente rol. Zeker op Belly of the Whale waar ze ontsporen in een knipoog naar George Michael's Careless Whisper.
Favoriete track: Harder Edges en de titeltrackSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.03. Illuminine - #1
De Leuvense Kevin Imbrechts creëert met zijn debuut een dromerige sfeer van IJslandse proporties. Composities die zich tussen eigentijds klassiek, postrock en ambient in bevinden.
Favoriete track: Ardency en DualismsSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.04. Sufjan Stevens - Carrie & Lowell
Na zijn ietwat elektronische uitstapje (Age of Adz) weer terug naar de folky Sufjan van de albums Michigan en Illinois. Al ligt het meer in het verlengde van de meer ingetogenere eerste van die twee. Hoewel dit album niet is vernoemd naar één der Verenigde Staten, had Oregon zeker niet misstaan. De nummers bevatten tal van verwijzingen naar deze staat waar Sufjan een deel van zijn jeugd doorbracht met zijn moeder en stiefvader. Carrie en Lowell.
Favoriete track: Death with Dignity en Should Have Known BetterSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.05. Other Lives - Rituals
We blijven in Oregon. In Portland, om precies te zijn, alwaar deze Amerikaanse band is neergestreken. Muziek die zich moeilijk in hokjes laat stoppen. Orkestrale versie van The National? Klassieke elementen. Muzikale genialiteit. Strevend naar perfectie. Alles doordacht. Schotelen met Rituals, na de briljante voorganger Tamer Animals, haute cuisine voor in 14-gangen. Verveelt nergens al is het wel een flinke hap.
Favoriete track: Easy Way OutSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.06. Circe - Circe (Music Composed for the Show of Shows)
Circe vormt de soundtrack van een film van Emil Asgrimsson. De muziek kwam voor rekening van Georg Holm en Orri Páll Dýrason (Sigur Rós), Hilmar Örn Hilmarsson (werkte samen met Sigur Rós voor de soundtrack van Englar Alheimsins / Angels of the Universe) en Kjartan Holm (For a Minor Reflection).
Favoriete track: TkoSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.07. Beach House - Thank Your Lucky Stars
Dreampop van Amerikaanse bodem. Productief jaar voor Victoria Legrand en Alex Scally want deze tweede release van dit jaar kwam als verrassing vlak na het album dat we even verderop tegenkomen. Dit album ligt net iets meer in het verlengde van Bloom. Het album dat in 2012 mijn jaarlijst aanvoerde.
Favoriete track: The TravellerSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.08. Jamie xx - In Colour
Solo album van de muzikale motor van The XX. Met medewerking van o.a. The XX collega's Romy en Oliver Sim. Zomers. Af en toe té voor mij. Zoals de misstap I Know There's Gonna Be (Good Times).
Favoriete track: Stranger in a RoomSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.09. Chantal Acda - The Sparkle in Our Flaws
Solo plaat van deze Antwerpse maar in Nederland geboren Isbells vocaliste. Opgenomen in.... Oregon! In samenwerking met, net als bij de voorganger, Peter Broderick en Valgeir Sigurdsson. Hartverwarmend. Lieflijk. Verstild. Bewijst dat meer van hetzelfde niet altijd bezwaarlijk is.
Favoriete track: Still We GuessSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.10. Rosemary & Garlic - The Kingfisher
Rijk gevulde EP. Het debuut van dit Amsterdamse duo. In eigen beheer uitgebracht. Zangeres Anne van den Hoogen deed de lead vocals op het nummer Capital of Nowhere op het album The West Pole van The Gatering. Wordt verstuurd met takje rozemarijn maar zónder knoflook. Maar Mediteraan doet deze EP alleszins niet aan. Scandinavisch sfeertje. Al komt dat mede door de clip.
Favoriete track: The DancersSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.11. Glen Hansard - Didn't He Ramble
Hansard weet me met dit album minder te pakken en te verrassen dan met Rhytmn And Repose.
Favoriete track: de opener Grace beneath the Pines
12. Ryan Adams - 1989
Adams coverde al eens Oasis' Wonderwall. Dit album is een schaamteloze integrale cover van het gelijknamige album van popster(retje) Taylor Swift. Zeker geen parodie. Adams sprak al eens zijn bewondering uit over de kracht van haar nummers. De fans van Swift zullen het er niet mee eens zijn, Pitchfork ook niet maar gestript van zijn overgeproduceerde opsmuk klinkt het een stuk aangenamer. Er blijken inderdaad goede songs uit de pen van Swift te komen. Bad Blood is er enorm van opgeknapt. Ook Shake It Off is een geslaagde cover.
Favoriete track: Shake It Off
13. Beach House - Depression Cherry
Het tweede album in deze lijst van Beach House. Eerste release van dit jaar. Aaibare dreampop. Aaibaar niet alleen wat betreft het zoete geluid maar in dit geval ook letterlijk dankzij de hoes in velours. Niets verrassend. Net wat braver dan het album dat kort hierop volgde.
Favoriete track: PPP
14. Maaike Oubouter - En Hoe het Dan Ook Weer Dag Wordt
Debuut van deze jonge singer/songwriter die het vooral moet hebben van haar engelachtige stem en poetische teksten. Enige Nederlandstalige album in mijn lijst. Voor de muziek heeft ze - gelukkig - aangeklopt bij Novastar en dat is goed te horen aan de arrangementen. Soms vrolijk en frivool. Soms het kippenvel van het moment waarop ze doorbrak.
Favoriete track: Lijmen
15. Holy Holy - When The Storms Would Come
Debuut album van deze melancholgische Australische alternatieve rockband. Lichte invloeden van country en folk. Knipoog naar War on Drugs en The Boxer Rebellion.
Favoriete track: de opener Sentimental and Monday
16. Death Cab For Cutie - Kintsugi
Amerikaanse band rond frontman Benjamin Gibbard. Kintsugi is de Japanse kunst van weer in elkaar lijmen van gebroken aardewerk. Het album begint sterk maar weet de aandacht daarna minder goed vast te houden.
Favoriete track: Little Wanderer
17. Editors - In Dream
Tom Smith en zijn mannen komen sterk terug na de mindere The Weight of Your Love. Ze volgen met dit album weer de lijn van In This Light and on This Evening waarmee ze een elektronisch pad in sloegen. Met name de eerste en laatste tracks zijn ijzersterk.
Favoriete track: No Harm
18. Alma - Alma
Ambient/post-rock uit Londen. Voor liefhebbers van Sigur Rós. Beloftevol debuut.
Favoriete track: The Gardener
19. Myrra Rós - One Amongst Others
IJslandse singer-songwriter. Wisselt ingetogen Engelse nummers af met die in haar moedertaal. Net als bij haar landgenote Olöf Arnalds bevalt die laatste categorie mij toch het meest
Favoriete track: Eins Og þú Sérð
20. Saybia - No Sound From the Outside
Deze Deense band brak door in 2002 daarna werd het ieder album ietsje minder. Zanger Søren Huss verloor zijn vrouw bij een auto ongeluk eind 2007. Verwerkte zijn verdriet met een aangrijpend Deens solo album. Nu 8 jaar na dato weer terug met band. Zeker live merk je dat het bereik van zijn stem niet meer helemaal is wat het ooit was. De muziek is er t.o.v. het vorige album zeker wel op vooruit gegaan.
Favoriete track: Hollow Is Your Promise
21. Goldmund - Sometimes
Onder Goldmund gaat Keith Kenniff schuil. Bracht dit jaar ook een album uit onder alter ego Helios (zie verderop in de lijst). Goldmund is meer sereen. Mix van ambient/klassiek uit jawel.. Portland, Oregon.
Favoriete track: A Word I Give
22. Nils Frahm - Music For the Motion Picture Victoria
Soundtrack met een nogal atypisch begin; een track van ene DJ Koze die nogal uit de toon valt. De rest komt voor rekening van componist/pianist Frahm. Iets rijker gevuld (strijkers) dan doorgaans zijn werk.
Favoriete track: Our Own Roof
23. The Decemberists - What a Terrible World, What a Beautiful World
Amerikaans folkgezelschap onder leiding van Colin Meloy. Dit album kan ik niet meer luisteren in de auto zonder angstig in de spiegel te kijken maar dat ligt meer aan het feit dat tijdens het beluisteren van het hoogtepunt van het album er iemand achterop me knalde.
Favoriete track: Till the Water Is All Long Gone
24. Mister and Mississippi - We Only Part To Meet Again
Prima opvolger van de debuutplaat van deze Nederlandse band die ontstond op de Herman Brood Academie.
Favoriete track: de titeltrack
25. Of Monsters and Men - Beneath the Skin
Het tweede album van deze IJslandse band. Degelijk maar het is mij allemaal te on-IJslands eigenlijk.
Favoriete track: Organs
26. William Fitzsimmons - Pittsburgh
Voor deze singer/songwriter uit Illinois geldt een beetje hetzelfde als Chantal Acda. De nummers zijn weinig distinctief maar daarom nog niet minder mooi.
Favoriete track: Beacon
27. Helios - Yume
Keith Kenniff tapt hier uit een ander vaatje. En het tweede album in deze lijst met een Japanse titel. Yume is Japans voor droom en het klinkt ook dromerig. Elektronisch. Een bescheiden beat. Lente-achtig.
Favoriete track: It Was Warmer Then
28. EL VY - Return to the Moon
EL VY is een project van Matt Berninger (frontman van The National) en Brent Knopf (Ramona Falls uit Portland, Oregon). Het album doet aan als een album van The National maar dan wat meer up tempo en minder donker.
Favoriete track: de titeltrack
29. Tame Impala - Currents
Scoort hoog in de jaarlijstjes die werden gepubliceerd in de Mania. De openingstrack is gekozen tot 3Voor12 Song van het Jaar. Psychedelische elektro. Niet echt mijn genre maar af en toe een trackje is niet schadelijk.
Favoriete track: Let It Happen
30. Mumford & Sons - Wilder Mind
De banjo hangt aan de wilgen en dat maakt deze folkband daarmee nog weinig onderscheidend. Popplaatje geworden. Met enkele aardige momenten maar ver verwijderd van het debuut.
Favoriete track: Tompkins Square Park
31. Nils Frahm - Solo
Bezig bijtje want nogmaals Frahm. Solo. Er bestaat zoiets als Piano Day. Om die reden bood Frahm dit album op 29 maart gratis aan. Louter pianoklanken en stiltes.
Favoriete track: Ode
32. Beirut - No No No
Folkband die in 2011 nog hoog scoorde met voorganger The Rip Tide. No No No is een niemandalletje. Flinke tegenvaller. Voorbij in een zucht. Wat in dit geval wel een prettige bijkomstigheid is. Nee nee en nog eens nee!
Favoriete track: At Once
33. Godspeed You! Black Emperor - Asunder, Sweet and Other Distress
Post-rock gezelschap uit Canada dat me helaas niet meer zo weet te raken als met werk van 10 jaar terug.
Favoriete track: Peasantry or ‘Light! Inside of Light
34. Selah Sue - Reason
Goede zangeres maar waardeloze productie.
Favoriete track: Alone maar dan wel akoestisch graag
35. Adele - 25
De release van het jaar als het om aandacht gaat. Kende beide voorgangers nog wel enkele subtiele tracks daar is dit me toch allemaal iets te veel van het goede.
Favoriete track: Million Years Ago
[ Bericht 0% gewijzigd door alpeko op 21-12-2015 09:34:20 ]![]()
![]()
1) Joanna Newsom - Divers
Het meest gevarieerde, toegankelijke, en complete album van Joanna, zonder ook maar iets aan kwaliteit in te boeten. Sommige songs tonen meer diepgang en variatie (sapokanikan, divers) als de meeste ariesten in een heel album kwijt kunnen. Dit afgewisseld met prachtige fijne folksongs (The Things I Sa, Same Old Man). De andere albums van mijn lijst kunnen enkel nederig toekijken als ze zich willen meten met dit meesterwerk.
2) Zachary Cale - Duskland
Dit folkplaatje is ergens begin dit jaar in mijn oor gekropen, en er niet meer uit weggegaan. Prachtige drone-achtige arrangementen en een betoverende stem. Er staat ook geen mindere song op. Deze plaat is een enorme stap vooruit voor Zachary, zijn Magnus Opus.
3) Girl Band - Holding Hands With Jamie
In een tijd waar zelfs punk en pop gesofisticeerd moeten klinken, is deze rechttoe-rechtaan screamo rockplaat een echte verademing. De behoorlijk sterke teksten slaan en schoppen zich een weg doorheen de plaat. Ik ben verslaafd.
4) Mount Eerie - Sauna
Echt top, haalt makkelijk het niveau van the microphones. Unieke experimentele folk- en indie mix.
5) Fred Thomas - All Are Saved
Weinig albums ademen tegelijk zo'n muzikale vrijheid en oprechtheid uit als deze nieuwe van de indie-oldbie FreddThomas (Saturday Looks Good To Me, je weet). Bed Bugs is met voorsprong mijn favoriete song, die qua feel heel erg aan "oh, connely" doet denken.Stereogum en Pitchfork waren ook vrij enthousiast in hun ratings, toch blijft deze plaat fel onderbelicht.
6) Various Artists - Remembering Mountains: Unheard Songs By Karen Dalton
Marissa Nadler, Julia Holter, Sharon Van Etten, ... allemaal op de top van hun kunnen samengebracht op dit tribuutalbum van mijn heldin. Dit kon niet anders dan in mijn top 10 belanden. Alle songs (nou, op die van Lucinda Williams na dan) zijn meer dan geslaagd.
7) Alabama Shakes - Sound & Color
8) Elephant Micah - Where In Our Woods
9) Yo La Tengo - Stuff Like That There
10) Houndstooth - No News From Home
11) Viet Cong - Viet Cong
12) Darren Hanlon - Where Did You Come From?
13) Tobias Jesso Jr - Goon
14) Helen - The Original Faces
15) Courtney Barnett - Sometimes I Sit And Think, Sometimes I Just Think
16) Jessica Pratt - On Your Own Love Again
17) The Innocence Mission - Hello I Feel The Same
18) Westkust - Last Forever
19) Girlpool - Before The World Was Big
20) Ought - Sun Coming Down
21) Sea Lion - Desolate Stars
22) Car Seat Headrest - Teens Of Style
23) Blur - The Magic Whip
24) Roosbeef - Kalf
25) Shana Cleveland & The Sandcastles - Oh Man, Cover The Ground
26) Deerhunter - Fading Frontier
27) De Mens - Nooit Genoeg
28) Benjamin Clementine - At Least For Now
29) Moon Duo - Shadow Of The Sun
30) Little Wings - Explains
31) Eleventh Dream Day - Works For Tomorrow
32) Low - Ones And Sixes
33) Fuzz - II
34) Soft Cat - All Energy Will Rise
35) Wilco - Star Wars
36) Destroyer - Poison Season
37) Tiny Ruins - Hurtling Through
38) My Morning Jacket - The Waterfall
39) James McMurtry - Complicated Game
40) Elvis Perkins - I Aubade
Schitterend jaar. Ik kon echt nog een eind doorgaan met deze lijst.
Iedereen die dit leuk vindt, ik heb een tof spotify lijstje gemaakt, waar veel van dit moois te beluisteren valt.
https://open.spotify.com/(...)6Nn9HFdA35H1zKJbkJaW![]()
Mooie lijst! Wij gaan er veel dubbelen.quote:
Chantal Acda heb ik vorige maand op de valreep nog ontdekt, die staat ook in mijn top 10![]()
![]()
Poeh...wat een jaar was dit. Onwijs veel nieuwe goede albums, dus vrij lastig een top 50 te maken. Bij deze dan toch, met bij de top 3 een korte toelichting.
1. Father John Misty - I Love you, honeybear
Je 2e album maken schijnt zo ontzettend lastig te zijn, hoor je vaak. Daar is Joshua Tillman fantastisch in geslaagd. Dit album heeft het tot aan het eind van het jaar gehaald in mijn Spotify favorieten en dus met recht voor mij het beste album van het jaar.
Favoriete nummer: I Love you, honeybear
2. El Vy - Return to the moon
Mooie samenwerking tussen mijn ''all time favorite'' Matt Berninger en Brent Knof van Menomena. Erg tof om de stem van Matt te horen met een andere muziek style eronder. Het nummer return to the moon heb ik echt compleet grijs gedraaid.
Favoriete nummer: Return to the moon
3. Kurt Vile - B'lieve me I'm going down
De oud gitarist van een andere favoriete band van me: The war on drugs. Vond dit album niet zo goed als Walkin on a pretty daze, maar zeker van niveau Smoke Ring for my halo.
Favoriete nummer: That's life , tho (almost hate to say)
4. Beach House - Thank you lucky stars
5. Chantal Acda - Let your hands be my guide
6. Tame Impala - Currents
7. Sufjan Stevens - Carrie & Lowell
8. Howling - Sacred Ground
9. Other Lives - Rituals
10. Editors - In Dream
11. Florence & The Machine - How Big, How Blue, How Beautiful
12. The Tallest Man on Earth - Dark Bird is Home
13. Saybia - No Sound From the Outside
14. Guy Garvey - Courting the Squall
15. Unknown Mortal Orchestra - Multi-Love
16. Mevrouw Tamara- Zo lang mogelijk
17. Mumford & Sons - Wilder Mind
18. Modest Mouse - Strangers to ourselves
19. Laura Marling - Short Movie
20. Calexico - Edge of the Sun
21. Patrick Watson - Love songs for robots
22. Jacco Gardner - Hypnophobia
23. Courtney Barnett - Sometimes I sit and think, and sometimes i just sit
24. Foals - What went down
25. Mac DeMarco - Another One
26. Torres - Sprinter
27. Beirut - No no no
28. Of Monsters and Men - Beneath the Skin
29. Rachel Sermanni - Tied to the moon
30. Wolf Alice - My love is cool
31. Passion Pit - Kindred
32. Beach House - Depression Cherry
33. Destroyer - Poison Season
34. Strawboy - Tidal Islands
35. British Sea Power - Sea of Brass
36. Waxahatchee - Ivy Tripp
37. Low - Ones and sixes
38. Ducktails - St. Catherine
39. The Decemberists - What a terrible world, What a beautiful world
40. Glen Hansard - Didn't he ramble
41. William Fitzsimmons - Pittsburgh
42. Christopher Paul Stelling - Labor against waste
43. Maaike Ouboter - En hoe het dan ook weer dag wordt
44. Mister & Mississippi - We only part to meet again
45. Mew - +-
46. Ultimate Painting - Green Lanes
47. Yo La Tengo - Stuff like that there
48. Half Moon Run - Sun Leads Me On
49. Boy & Bear - Limit of Love
50. Airwaves - Parting Glances![]()
insgelijks.quote:Op zondag 20 december 2015 21:22 schreef cafca het volgende:
Interessante lijst, Beregd!
Staat Veel in wat me nieuwsgierig maakt!
Zachary cale moet je zeker eens luisteren en James McMurtry vind je wsch ook wel wat.![]()
Die twee had ik al eens beluisterd en vond ik op het eerste gehoor geen verdere luisterbeurt waard. Maar misschien toch eens een 2e kans gevenquote:Op maandag 21 december 2015 07:32 schreef Beregd het volgende:
[..]
insgelijks.
Zachary cale moet je zeker eens luisteren en James McMurtry vind je wsch ook wel wat.![]()
Goed ingeschat. Inderdaad twee. Had toch stiekem wel iets meer verwacht. Darwin Deez bijvoorbeeld...quote:
Leuk om te lezen in elk geval, goed werk van gemaakt!
Met beregd ga ik er zo te zien 9 dubbelen. Is ook wel eens meer geweest.ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl![]()
Ik heb nog een paar albums in bestelling; hopelijk komen die nog voor het eind van het jaar.
M'n top 10-20 krijgt wel redelijk gestalte maar ik vind het erg lastig welke albums ik uit m'n top 50 moet halen. Er passen gewoon te weinig in.![]()
quote:Op zondag 20 december 2015 21:15 schreef Beregd het volgende:
[ afbeelding ]
1) Joanna Newsom - Divers
Het meest gevarieerde, toegankelijke, en complete album van Joanna, zonder ook maar iets aan kwaliteit in te boeten. Sommige songs tonen meer diepgang en variatie (sapokanikan, divers) als de meeste ariesten in een heel album kwijt kunnen. Dit afgewisseld met prachtige fijne folksongs (The Things I Sa, Same Old Man). De andere albums van mijn lijst kunnen enkel nederig toekijken als ze zich willen meten met dit meesterwerk."Now which way do we go?" - Dorothy Gale![]()
9 is best veel in deze eclectische tijden.quote:Op maandag 21 december 2015 16:25 schreef methodmich het volgende:
[..]
Goed ingeschat. Inderdaad twee. Had toch stiekem wel iets meer verwacht. Darwin Deez bijvoorbeeld...
Leuk om te lezen in elk geval, goed werk van gemaakt!
Met beregd ga ik er zo te zien 9 dubbelen. Is ook wel eens meer geweest.
Ben altijd wel benieuwd naar jouw lijstje.![]()
Die heb ik vooralsnog niet aan de collectie toegevoegd. Jesso Jr ook niet bijv. Keuzes maken. Onze muzikale wegen zijn al een paar jaar aan het scheidenquote:Op maandag 21 december 2015 16:25 schreef methodmich het volgende:
[..]
Goed ingeschat. Inderdaad twee. Had toch stiekem wel iets meer verwacht. Darwin Deez bijvoorbeeld...We vissen in andere vijvers.
![]()
Verhip!
Ik kom nog twee parels tegen. Waar laat ik die?
Bruce Soord - Bruce Soord
Ossicles - Music For Wastelands
'Slechte gedichten bestaan niet; er bestaan alleen slechte mensen' (Willem Bierman)
Meer informatie op www.bazbo.net![]()
Al best wat lijsten, tof.Begin januari moet ik hoognodig 'ns even van mijn Hoge Noorden-berg springen en wat meer van de 'grotere' releases gaan luisteren. Zo ben ik bijvoorbeeld nog niet eens aan Sufjan Stevens toegekomen heb ik nog steeds geen tijd ingeruimd om Sufjan Stevens' plaat te beluisteren, wat eigenlijk vrij belachelijk is.
![]()
Mijn lijst is overigens bijna af, moet alleen nog een beetje aan de beschrijvingen knutselen.Ergens ver weg in mijn achterhoofd wist ik wel dat 'ie een nieuwe plaat had, maar ik ben vervolgens compleet vergeten 'm te beluisteren. Ook binnenkort maar even opzetten.quote:Op maandag 14 december 2015 21:19 schreef On het volgende:
41. Rafael Anton Irasarri – A Fragile Geography (ambient, drone)Spotify-lijstjes.quote:Op zondag 20 december 2015 21:15 schreef Beregd het volgende:
Iedereen die dit leuk vindt, ik heb een tof spotify lijstje gemaakt, waar veel van dit moois te beluisteren valt.
https://open.spotify.com/(...)6Nn9HFdA35H1zKJbkJaW![]()
![]()
01 Joanna Newsom - Divers
02 Oneohtrix Point Never - Garden of Delete
03 Kendrick Lamar - To Pimp a Butterfly
04 Panda Bear - Panda Bear Meets the Grim Reaper
05 Julia Holter - Have You In My Wilderness
06 Courtney Barnett - Sometimes I Sit and Think, and Sometimes I Just Sit
07 Sufjan Stevens - Carrie & Lowell
08 Sleater-Kinney - No Cities to Love
09 Björk - Vulnicura
10 Holly Herndon - Platform
11 Viet Cong - Viet Cong
12 Deerhunter - Fading Frontier
13 Lotic - Agitations
14 Neon Indian - VEGA INTL. Night School
15 Grimes - Art Angels
16 Waxahatchee - Ivy Tripp
17 Carly Rae Jepsen - Emotion
18 FKA twigs - M3LL155X
19 Tame Impala - Currents
20 Natalie Prass - Natalie Prass
21 Jazmine Sullivan - Reality Show
22 Beach House - Thank Your Lucky Stars
23 Jamie xx - In Colour
24 Vince Staples - Summertime '06
25 D'Angelo - Black Messiah
26 Jlin - Dark Energy
27 Jenny Hval - Apocalypse, girl
28 Floating Points - Elaenia
29 Lotic - Heterocetera
30 Arca - Mutant
Zo. Morgen gooi ik er ms nog wat verhaaltjes tegenaan."Now which way do we go?" - Dorothy Gale![]()
1. Sufjan Stevens - Carrie & Lowell
2. Tame Impala - Currents
3. Health - Death Magic
4. Chantal Acda - The Sparkle In Our Flaws
5. Andy Shauf - The Bearer of Bad News
6. EL VY - Return To The Moon
7. Foals - What Went Down
8. Patrick Watson - Love Songs For Robots
9. José González - Vestiges & Claws
10. Fyfe - Control
11. Balthazar - Thin Walls
12. Alabama Shakes - Sound & Color
13. Miguel - Wildheart
14. Blur - The Magic Whip
15. Mini Mansions - The Great Pretender
16. Benjamin Clementine - At Least For Now
17. The Decemberists - What A Terrible World, What A Beautiful World
18. Mew - Plus Minus
19. Viet Cong - Viet Cong
20. Villagers - Darling Arithmatic
21. Lower Dens - Escape From Evil
22. Tourist LeMC - En Route
23. Nothing But Thieves - Nothing But Thieves
24. Julia Holter - Have You In My Wilderness
25. Glen Hansard - Didn’t He Ramble
26. Asaf Avidan - Gold Shadow
27. Jamie xx - In Colour
28. The Maccabees - Marks To Prove It
29. Everything Everything - Get To Heaven
30. Modest Mouse - Strangers To Ourselfs
31. Bewilder - Dear Island
32. Af Scherp - I Woke Up
33. Kurt Vile - B’lieve I’m Going Down...
34. Raury - All We Need
35. Howling - Sacred Ground
36. Afterpartees - Glitter Lizard
37. Riverdistrict - Kansas Anymore
38. Lubomyr Melnyk - Streams and Rivers
39. Jamie Woon - Making Time
40. Wolf Alice - My Love Is Cool
41. Josef Salvat - Night Swim
42. Florence + The Machine - How Big How Blue How Beautiful
43. Lucas Hamming - Ham
44. Smutfish - Trouble
45. Peter Broderick - Colours Of The Night
46. Father John Misty - I Love You, Honeybear
47. Archy Marshall - A New Place 2 Drown
48. Unknown Mortal Orchestra - Multi-Love
49. Go March - Go March
50. Lord Huron - Strange Trails![]()
Ja, wellicht wel een beetje. Maar toch ook weer niet. Alleen ga jij iets meer naar het noorden. Toch knap dat je daar steeds weer een wak weet te maken in die bevroren vijvers.quote:Op maandag 21 december 2015 21:05 schreef alpeko het volgende:
[..]
Die heb ik vooralsnog niet aan de collectie toegevoegd. Jesso Jr ook niet bijv. Keuzes maken. Onze muzikale wegen zijn al een paar jaar aan het scheidenWe vissen in andere vijvers.
Is ook wel zo, er is zo veel keuze, dat 9 best een goed aantal is. Ben bijna klaar met mijn Top 50, vrijwel alle tekstjes nu af. Alleen nog in volgorde zetten. Morgen of donderdag rond ik het af.quote:Op maandag 21 december 2015 18:41 schreef Beregd het volgende:
[..]
9 is best veel in deze eclectische tijden.
Ben altijd wel benieuwd naar jouw lijstje.
Met DO2 en kciR dubbel ik er allebei zo rond de vijf, als ik snel scan.ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl![]()
Eerst de albums:
01. Lockerbie - Kafari
02. Girls in Airports - Fables
03. Per Störby Jutbring - My skinny sister
04. Amason - Sky city
05. Georg Holm, Kjartan Holm, Orri Pál Dýrason & Hilmar Örn Hilmarsson - Circe
06. Deportees - The big sleep
07. Hjerteslag - Møhlenpris motell
08. Holy Holy - When the storms would come
09. Martin Kohlstedt - Nacht reworks
10. Bersarin Quartett - III
11. Jaakko Eino Kalevi - Jaakko Eino Kalevi
12. Jón Ólafsson & Futuregrapher - Eitt
13. Tonik Ensemble - Snapshot
14. Farao - Till it's all forgotten
15. Illuminine - #1
16. Hey Elbow - Every other
17. Jonathan Johansson - Lebensraum!
18. Motormännen - Informellt
19. Tvärvägen - This river so red
20. Daniel Herskedal - Slow eastbound train
De verdeling per land ziet er zo uit:
Australië 1
België 1
Denemarken 1
Duitsland 2
Finland 1
IJsland 4
Noorwegen 3
Zweden 7
Toelichting op de albums voor de liefhebber:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Tot slot nog de ep's:
01. Orange Red - Ocean
02. Júníus Meyvant - EP
03. Palace Winter - Medication
04. Elias - Warcry
05. Toneron - Toneron
Ook hier de statistieken:
Australië 0,5
Denemarken 0,5
IJsland 2
Zweden 2
Toelichting:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
1. Tame Impala Currents
2. Sufjan Stevens Carrie & Lowell
3. Kendrick Lamar To pimp a butterfly
4. Julia Holter Have you in my wilderness
5. Björk Vulnicura
6. Kamasi Washington The Epic
7. Father John Misty I love you, Honeybear
8. Jamie XX In Colour
9. Grimes Art Angels
10. Joanna Newsom Divers
11. Courtney Barnett Sometimes I sit and think…
12. Kurt Vile B’lieve I’m going down
13. Alabama Shakes Sound & Colour
14. Beach house Thank your lucky stars/Depression Cherry
15. C Duncan Architect
16. Deerhunter Fading Frontier
17. Empress Of Me
18. Melody Gardot Currency of man
19. Steven Wilson Hand.Cannot.Erase.
20. Villagers Darling arithmetic
21. Polar Bear Same as you
22. Patrick Watson Love songs for robots
23. Ryley Walker Primrose Green
24. Panda Bear Meets the Grim Reaper
25. Jenny Hval Apocalypse, Girl
26. The Unthanks Mount the air
27. Floating Points Elaenia
28. Viet Cong Viet Cong
29. Rival Consoles Howl
30. Romare Projections![]()
Nou, het jaar is bijna om. Tijd dus om alle albums uit 2015 die ik heb aangeschaft en / of gekregen op geheel subjectieve wijze op volgorde te zetten. Dat levert deze lijst op:
50. THE EVERLASTING YEAH - Anima Rising
Met dank aan crowd funding kon The Everlasting Yeah vorig jaar het album Anima Rising op kleine schaal uitbrengen. Afgelopen herfst volgde een grote release. Daarmee bereikte deze band, voortgekomen uit That Petrol Emotion, ook een groter publiek. Althans, dat was de bedoeling, want dit schijfje bestaat uit een zevental niet al te hapklare brokken. Niet elk brok is even smakelijk wat mij betreft. Dat ligt heus niet aan de kwaliteit, want deze band kan spelen, maar puur aan het feit dat de gevarieerde ingrediënten niet altijd aansluiten bij mijn persoonlijke voorkeuren.
Favoriete track: (Whatever Happened To The) Hoodlum Angels
49. AFTERPARTEES - Glitter Lizard
Het bezoeken van een afterparty... Vaak is het bij voorbaat al spannend! Het echte feest is immers geweest, maar dan volgt het toetje. Misschien eindig je wel ergens in een donker hoekje met een plaatselijke schone of, als dat er niet in zit, maak je er met vrienden nog even een gezellige boel van. Dit album van de Limburgse band blijft toch een beetje hangen bij de verwachting. Het feestje was okee, maar de knallende afsluiter bleef uit. Op naar een volgend feest.
Favoriete track: Loverboy Loco
48. SHARON VAN ETTEN - I Don't Want To Let You Down EP
Een EP. Doorgaans neem ik die nooit op in mijn jaarlijsten, maar dat zou eigenlijk niet eerlijk zijn ten opzichte van Sharon Van Etten. De Amerikaanse heeft het zelf liever over een mini-album. Daarop staan vijf songs, waaronder een live-track. Lekker veelzijdig, maar altijd met folk als vertrekpunt. Het belooft vooral veel voor een volgende langspeler. Tot die tijd voldoet I Don't Want To Let You Down prima als zoethoudertje.
Favoriete track: I Always Fall Apart
47. SMUTFISH - Trouble
Melle de Boer is geen vrolijke man, als je afgaat op zijn muziek. Want of hij die nu uitbrengt onder de naam John Dear Mowing Club of Smutfish, altijd hoor je de worsteling van een getroebleerde ziel. Zwaar geïnspireerd door Neil Young, alt. country en de blues gaat De Boer ook op deze plaat 'vrolijk' op dezelfde voet verder. Op de beste momenten is het hartverscheurend mooi, maar soms ook iets te veel van het goede.
Favoriete track: Golden Hands
46. ELECTRIC TEARS - Dazzling Highs To Crushing Lows
Niels de Wit was in het verleden lid van de onvolprezen Nederlandse gitaarpopband Johan. Ook was hij actief in meerdere punkbandjes. Met Electric Tears combineert hij eigenlijk het beste van beide werelden. Af en toe rammelt het lekker, dan weer klinkt het subtiel. Electric Tears wisselt, zoals de albumtitel al verklapt, hoogte- en dieptepunten af. Lekker grillig plaatje.
Favoriete track: Bloodshed Eyes
45. THE MISERIES - Self Titled
Sommige platen moet je niet analyseren. Die zijn gewoon gemaakt met veel plezier en vooral bedoeld als tussendoortje, hoe oneerbiedig het ook klinkt. Ik verwacht namelijk niet dat Tim Knol echt door wil als garagerocker. Met een aantal vrienden begon hij gewoon te spelen. Powerpop. Lekker hoekig. Gewoon leuk om zo nu en dan eens lekker hard te draaien.
Favoriete track: Misery
44. FIST CITY - Everything Is A Mess
Fist City is de band van Brittany Griffiths en haar tweelingbroer Kier. Niets aan de hand, zou je denken, maar het verhaal wordt bijzonder als blijkt dat Kier is geboren als tweelingzus Kim, de band werd beschuldigd van satanisme en de tweede gitarist een val uit een raam op de derde etage overleefde. Een behoorlijke 'mess' inderdaad. De muziek is dat ook. Rammelende garagerock met punkinvloeden, maar verborgen onder het gruis zit altijd een heerlijk melodieus laagje.
Favoriete track: F**k Cops
43. MAC DEMARCO - Another One
Mac DeMarco is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de ultieme slacker. Lekker relaxte liedjes, nonchalant, bedrieglijk simpel, warm en altijd pakkend. Dit album is een tussendoortje. In menig dieet is het tussendoortje uitgebannen, maar geen enkele dokter kan iets tegen Another One hebben. Dit is verantwoord genieten, al is het album uiteraard niet lang genoeg voor een topnotering. Laat die volgende langspeler maar komen!
Favoriete track: I've Been Waiting For Her
42. DOUGLAS FIRS - The Long Answer Is No
Een Vlaamse band met een Amerikaanse sound, zo zou je de groep rond Gertjan Van Hellemont best kunnen noemen. Hij weet hoe je een pakkend nummer moet schrijven, zo bewees hij al met de debuutplaat van Douglas Firs. Op dit album klinkt de voorliefde voor Ryan Adams en alt. country duidelijk door. Dat klinkt regelmatig erg lekker, maar of de plaat ook tot de top van dit jaar gerekend mag worden? Daar kun je lang en kort op antwoorden, maar in beide gevallen zeg ik dan toch nee.
Favoriete track: Caroline
41. JOANNA GRUESOME - Peanut Butter
Weird Sister, de vorige plaat van rammelbandje Joanna Gruesome uit Wales, haalde de top tien van mijn jaarlijst. Dat zit er met Peanut Butter, ondanks mijn liefde voor pindakaas, niet in. Toch is dit weer een lekker schijfje vol met rauwe liedjes met damesvocalen. Deze keer is Joanna Gruesome echter wel heel snel klaar met amper 20 minuten luisterplezier. Daarin hap je weliswaar je lunchtrommel vol boterhammen met pindakaas leeg en kun je direct daarna weer aan het werk, maar iets langer had toch wel gemogen.
Favoriete track: Honestly Do Yr Worst
40. BEANS & FATBACK - Heroine Lovestruck
In eerste instantie was Beans & Fatback een band die haar inspiratie uit heel de wereld leek te halen. Ik was ze daarna enigszins uit het oog verloren en werd vervolgens flink verrast toen bleek dat Heroine Lovestruck een lekker gitaarpopplaatje is, met invloeden uit de jaren zestig. Lekker rauw bij vlagen, denk een beetje aan The Black Keys. Een positieve verrassing van eigen bodem dus!
Favoriete track: Heroine Lovestruck
39. TORRES - Sprinter
MacKenzie Scott is een pittige dame, die je niet moet verwarren met de voormalig hippiezanger die naar San Francisco toog. Ze noemt zich Torres en laat op deze plaat horen dat ze goed heeft geluisterd naar PJ Harvey. Een aangenaam album, dat een aantal zeer sterke songs bevat, maar ook een paar mindere beurten of zelfs missers. In haar beste vorm is ze de Fernando Torres van Liverpool en Atlético Madrid, op andere momenten die van Chelsea.
Favoriete track: Strange Hellos
38. HEYROCCO - Teenage Movie Soundtrack
Ha, ze bestaan nog! Van die bandjes die lekker rammelende poprock maken, vol teksten over het leed van middelbare scholieren. Dit album van Heyrocco zou, zoals de titel al doet vermoeden, moeiteloos kunnen dienen als soundtrack voor een tienerfilm. Denk een beetje Weezer, een klein snufje Bright Eyes, een lichte portie The Cure en vooral veel lol. Leuke plaat.
Favoriete track: Mom Jeans
37. BEWILDER - Dear Island
De creatieve spil in Bewilder is Maurits Westerik, ook bekend van GEM. Met een deels nieuwe band gaat hij nu verder. Het levert een plaat op vol melodieuze gitaarpop, die je met een gebrek aan fantasie wellicht kunt omschrijven als de 'typische Excelsior-sound'. Het vakmanschap van Westerik en zijn nieuwe bandgenoten staat buiten kijf en diverse songs op Dear Island zijn heel sterk. Of ik deze plaat in zou pakken als ik een weekje op een eiland zou verblijven, weet ik echter niet zeker.
Favoriete track: So It Goes
36. SHARON JONES & THE DAP-KINGS - It's A Holiday Soul Party
Wie dacht dat kerstmuziek vooral bedoeld is om netjes op de bank naar te luisteren, zittend onder de kerstboom, heeft het echt mis. Dat bewijzen de fenomenale soulzangeres Sharon Jones en haar al even fantastische Dap-Kings met deze kerstplaat. Want die swingt de pan uit! Al doe je It's A Holiday Soul Party eigenlijk te kort met de omschrijving kerstplaat. Je kunt dit album moeiteloos het hele jaar door luisteren, op misschien één of twee echte kerstnummers na. Doe eens gek dit jaar en stop dit album in de speler als je aan het gourmetten gaat.
Favoriete track: Ain't No Chimneys In The Projects
35. ZELLA DAY - Kicker
Deze talentvolle jongedame is pas twintig jaar oud. Ze laat op Kicker horen een duidelijke belofte voor de toekomst te zijn. Ze zoekt het een beetje in de akoestische folkhoek, daar waar bijvoorbeeld Lana del Rey ook wel eens rondhangt. Haar jonge leeftijd is ongetwijfeld de reden voor de grilligheid van het materiaal, want ijzersterke songs worden hier nog afgewisseld met niemendalletjes. Bij The Voice of Holland zeggen ze dan dat je het over een jaar nog een keer moet proberen. Een nietszeggend advies, maar als Zella Day blijft groeien als songwriter, komt er ooit een dijk van een plaat. Nu krijgt ze drie sterren, in het Duitse voetbalmagazine der Kicker is dat een voldoende.
Favoriete track: Jerome
34. JACCO GARDNER - Hypnophobia
Twee jaar geleden werd Jacco Gardner binnengehaald als de Nederlandse koning van de psychedelica. Op zich terecht, want zijn eerste plaat stond vol met betoverende liedjes die zo uit de late jaren zestig leken te stammen. Het leverde hem lovende kritieken op. Wat doe je dan met de opvolger? Deels doorgaan op de ingeslagen weg en deels wat vernieuwing toevoegen. Die poging slaagt wat mij betreft redelijk, maar toch zet ik deze plaat met minder plezier op dan Cabinet Of Curiosities.
Favoriete track: Before The Dawn
33. ZITA SWOON GROUP - Nothing That Is Everything
De afgelopen jaren gaat Zita Swoon door het leven als Zita Swoon Group. Het biedt frontman Stef Kamil Carlens de ruimte zijn enorme creativiteit optimaal te benutten, waarbij hij zich niet beperkt tot stijlen die in het verlengde liggen van wat de band eerder deed. Zo was er al een album met Afrikaanse invloeden en op Nothing That Is Everything is het dadaïsme de voornaamste inspiratiebron. Dit is de soundtrack bij een, volgens de berichten, wervelende theatervoorstelling. Getuige de muziek kan ik me daar iets bij voorstellen, want dit is een veelzijdig album.
Favoriete track: Why Say It Once?
32. RON SEXSMITH - Carousel One
Als de Canadees Ron Sexsmith een plaat aflevert, weet je wat je krijgt. Als songsmid staat hij immers altijd garant voor kwaliteit. Ambachtelijke luisterliedjes, die van begin tot einde goed in elkaar steken. In dat opzicht is Carousel One gewoon deel twaalf in een consistent oeuvre. Misschien te weinig uitschieters voor een topnotering, maar een perfecte plaat voor druilerige dagen.
Favoriete track: All Our Tomorrows
31. ARBEID ADELT! - Slik
Arbeid Adelt!, de band rond de ook van de televisie bekende Vlaming Marcel Vanthilt, kwam begin dit jaar met een driedubbelaar die zo'n beetje al het werk van de Belgen bevatte. Een mooi document als afscheid, zou je denken. Niets bleek minder waar, want ineens was daar Slik. Een nieuw album, waarop Arbeid Adelt! verder gaat waar men lang geleden was gebleven. Het Belgische antwoord op new wave, elektropop of Neue Welle, voor wie liever naar de Duitse variant luisterde. Alles is gebleven, tot de soms absurdistische teksten aan toe. Verrassend leuke comeback!
Favoriete track: Sarmakarma
30. ALAMO RACE TRACK - Hawks
Het nadeel van luisteren naar nieuw werk van een band die je al kent, is altijd die onvermijdelijke vergelijking met wat is geweest. In dit geval dus Unicorn Loves Deer, het vorige album van Alamo Race Track. Een plaat die ik altijd met plezier beluister. Op de een of andere manier pakt Hawks me net iets minder. Moeilijk te zeggen waarom, want kwalitatief levert de band rond Ralph Mulder opnieuw prima werk af. Misschien is het de sfeer? Geen idee. Was het maar hun eerste plaat geweest, zou je bijna denken.
Favoriete track: All I've Got From This Trip Is Another Winter
29. DEZ MONA - Origin
Met het album Moments Of Dejection Or Despondency voerde Dez Mona in 2007 mijn jaarlijst aan. De stemmige muziek van de Vlaamse band paste perfect bij de gedragen zang van Gregory Frateur, wiens stem je of in de gordijnen jaagt of direct bij de strot grijpt. Ik hoor bij die laatste categorie. In de platen die volgden probeerde Dez Mona van alles uit. Van theatermuziek tot zelfs een heuse popplaat. Op Origin keren ze, niet geheel verrassend, terug naar het begin, al is de ontwikkeling van de afgelopen jaren natuurlijk nog altijd te horen. Mooie plaat, wederom, al tipt ook deze wat mij betreft niet aan dat meesterwerk van acht jaar terug.
Favoriete track: Bohemian Rebel
28. YORICK VAN NORDEN - Happy Hunting Ground
Het leuke van veel Nederlandse singer-songwriters is dat ze een naam hebben die net zo goed aan je buurman had kunnen toebehoren. Yorick van Norden vormt daarop geen uitzondering. Ooit zat hij in The Hype, tegenwoordig doet hij het alleen. Hij is fan van The Beatles, dat is wel duidelijk. Ook Neil Young en, vooruit, Nederlandse bands als Johan en Daryll-Ann staan vermoedelijk met albums in zijn platenkast. Toch klinkt Van Norden eigen genoeg in deze verzameling melodieuze songs. Als het mijn buurman was, zou ik nooit klagen als hij iets te luidruchtig zou oefenen op zijn zolderkamer.
Favoriete track: Who Knows, Maybe
27. GLEN HANSARD - Didn't He Ramble
Rhythm And Repose, de plaat waarmee Glen Hansard in 2012 de wereld verblijdde, gooide ook bij mij hoge ogen in de jaarlijst. De emotionele, intense voordracht en bijzondere veelzijdigheid van Hansard als zanger en songschrijver waren de voornaamste troeven op een indrukwekkend album. Nu is er opvolger Didn't He Ramble, waarop Hansard (ex-The Frames en -The Swell Season) ook zijn folkroots niet vergeet. Een tijdloze plaat, bij vlagen erg mooi, maar de voorganger raakte me net iets meer.
Favoriete track: McCormack's Wall
26. ARMAND & THE KIK - Self Titled
De dit jaar overleden überhippie Armand maakte in het voorjaar nog een fraaie comeback, ondersteund door de vaandeldragers van de Nederbiet, The Kik. De combinatie werkte perfect. Het plezier spatte van de plaat af en Armand bracht zijn boodschap vol overtuiging. Onbedoeld werd de plaat een muzikaal testament van misschien wel de beste en meest spitsvondige protestzanger die ons land ooit heeft gekend.
Favoriete track: Een Mens Is Wat 'Ie Geeft
25. ALABAMA SHAKES - Sound & Color
Alabama Shakes heeft Brittany Howard. Een frontvrouw met een machtige soulstem, die prima past in de rootsrock die de band maakt. Het verhaal wil dat Howard voor de doorbraak bijkluste als postbode. Ik zie haar al fietsen door de wijk, ondertussen vol vreugde zingend. De laatste brief is vermoedelijk al een tijd geleden bezorgd, tegenwoordig komt de fanmail haar kant op. Het debuut sloeg drie jaar geleden in als een bom, nu is er dan een opvolger. Goede plaat, maar in mijn ogen net iets minder dan de voorganger. Als een briefkaart die net niet voldoende is gefrankeerd.
Favoriete track: Don't Wanna Fight
24. SON LITTLE - Self Titled
Son Little doet op dit titelloze album hard zijn best om vooral niet in een hokje te worden gestopt. Soul vormt onmiskenbaar de rode draad binnen het geluid van de Amerikaanse singer-songwriter, maar invloeden uit blues, folk, funk en rock zijn nooit ver weg. Zelf ben ik er nog niet uit of ik nu vooral liefhebber ben van zijn rustigere nummers of juist de meer energieke songs. Tot dat moment geniet ik gewoon van de veelzijdigheid van dit plaatje.
Favoriete track: Go Blue Blood Red
23. TOBIAS JESSO JR. - Goon
Wat een fantastisch nummer is How Could You Babe?, de opener van dit album van Tobias Jesso Jr. De Canadese singer / songwriter etaleert op deze plaat duidelijk zijn kwaliteiten. De liefhebbers van Paul McCartney en Harry Nilsson moeten zeker eens kennis maken met Jesso Jr. Ambachtelijke popsongs met kop en staart, een 'seventiesfeel' en veelal opgebouwd vanachter de piano. Zeker drie tot vier nummers lenen zich er uitstekend voor om over een jaar of twintig gecoverd te worden door een bekende popzangeres, zoals voorbeeld Nilsson gebeurde. Aangename verrassing.
Favoriete track: How Could You Babe?
22. FRASER A. GORMAN - Slow Gum
Deze Australiër is een maatje van de onvolprezen Courtney Barnett. Muzikaal kan hij zich lang meten met haar, al ontstijgt Courtney hem uiteindelijk toch. Gorman is duidelijk een liefhebber van Bob Dylan, want de invloed van deze grootmeester klinkt duidelijk door in de van een Americana- en folksausje voorziene songs. Gorman heeft een bepaalde nonchalance in zijn stem, die Slow Gum net boven de massa in het genre laat uitstijgen. Fijn album.
Favoriete track: Broken Hands
21. NATALIE PRASS - Self Titled
Natalie Prass is een Amerikaanse van nog geen dertig jaar, die achtergrondzangeres was bij Jenny Lewis. Dan weet je al een beetje in welke hoek je het moet zoeken. Ze heeft ook vaak naar Dusty Springfield geluisterd, vermoed ik. Keihard Dusty In Memphis aan, alleen in haar donkere kamer. Verdrietig, na weer een mislukte liefdesaffaire. Want het zit Prass zo te horen niet mee op relationeel gebied. Gelukkig kan ze er wel mooie nummers over maken, verrassend luchtige zelfs. Beetje jaren zeventig soms, qua sound. Niets mis mee.
Favoriete track: Why Don't You Believe In Me
20. DARWIN DEEZ - Double Down
Tijdens de laatste editie van de Velvet Music Night in Dordrecht was Darwin Deez de hoofdact. Hij zorgde in Bibelot voor een opmerkelijke show, inclusief rare dansjes en maffe verhalen tussendoor. Maar het waren toch vooral die ijzersterke songs die bleven hangen. Frontman Darwin Merwan Smith verstaat de kunst om nummers te schrijven die klinken alsof je ze al jaren kent. Nummers ook waarmee iets mis lijkt. Soms heb je het idee dat de zanglijn totaal niet aansluit bij de melodie. Daarmee zet Darwin Deez je wellicht op het verkeerde been, maar nooit buitenspel. Alles past namelijk uiteindelijk prima bij elkaar. Double Down is een nieuw hoofdstuk in een boeiend oeuvre.
Favoriete track: Bag Of Tricks
19. BILL WELLS & AIDAN MOFFAT - The Most Important Place In The World Is Home
Voorganger Everything's Getting Older bereikte een toppositie in mijn jaarlijst. De samenwerking tussen de getalenteerde muzikant Bill Wells en de notoire Schotse brombeer Aidan Moffat (ex-Arab Strap) leverde tal van fantastische songs op. Deze plaat gaat min of meer verder waar de vorige stopte, al is hij iets minder donker. Waar Moffat normaal verslag doet van stapavondjes in Schotland, die steevast eindigen in een kater of slechte one night stands, daar klinkt nu zo waar enige opgewektheid door. Vakwerk, zonder meer. En de mooie observaties blijven. Beter grijs haar dan geen haar, zegt Moffat ergens. George Clooney weet dat het waar is.
Favoriete track: The Unseen Man
18. JESSICA PRATT - On Your Own Love Again
Jessica Pratt moet haar dertigste verjaardag nog vieren, maar slaagt er desondanks al in om op dit album te klinken als een zeer volwassen vrouw, die tijdloze nummers maakt. Want wie dit folkpoppareltje beluistert, waant zich wellicht zo maar in de jaren zeventig. Waar dromerige dames hardop filosofeerden over een betere wereld, met een gitaar in hun hand en nog wat uit de hippietijd overgebleven bloemen in hun haar. Bijzonder album, dat doet vermoeden dat haar beste werk nog moet komen.
Favoriete track: Greycedes
17. ALLEN STONE - Radius
Dé zomerplaat van dit jaar was ongetwijfeld Radius van Allen Stone, ook wel bekend als de 'hippie of soul'. Zijn stem bevindt zich ergens tussen Jamie Lidell en Stevie Wonder en zijn songs zijn perfect geschikt voor warme dagen. De zon komt als het ware door je speakers heen, de onbezorgdheid spat er van af. Je moet wel van steen zijn om Allen niet te kunnen waarderen!
Favoriete track: Upside
16. OUGHT - Sun Coming Down
De Canadese band Ought zorgde vorig jaar met More Than Any Other Day voor een van mijn favoriete platen van 2014. De broeierige sound, die vergelijkingen opriep met bands als Televison, The Feelies, Talking Heads en Velvet Underground, en de praatzang van Tim Beeler waren de sterkste punten. Nu is daar opvolger Sun Coming Down, waarop Ought hetzelfde rusteloze pad bewandelt. Nog altijd niet vernieuwend, maar nog steeds spannend en goed.
Favoriete track: Beautiful Blue Sky
15. JOANNA NEWSOM - Divers
Joanna Newsom, de harpiste met de hoge stem, maakte in 2006 haar meesterwerk met Ys. Daarvan ben ik nog steeds overtuigd, hoewel devote fans dwepen met driedubbelaar Have One On Me. Die duurde mij echter te lang en miste de sterke kanten van debuut The Milk-eyed Mender (liedjes) en dus Ys (sfeer). Met Divers keert Newsom weer wat terug naar haar beginperiode. Onbedoeld klinkt ze op dit behoorlijk toegankelijke album meer dan ooit als Kate Bush. Mooi, maar ook deze plaat kan uiteindelijk niet tippen aan mijn twee persoonlijke favorieten.
Favoriete track: Leaving The City
14. SLEAFORD MODS - Key Markets
Vorig jaar knalden Andrew Fearn en Jason Williamson met Divide And Exit de top tien van mijn jaarlijst in. De Engelsen bespraken het leven in Engeland anno 2014, vol venijn, humor, vuilbekkerij en beeldende beschrijvingen. Ruimten die naar pis stinken, dealers die te laat arriveren, alcohol, vrouwen; het kwam allemaal langs. Opvolger Key Markets kent dezelfde thematiek en opbouw, al durft Williamson het hier zelfs aan om een stukje te zingen. Het zelfvertrouwen is kennelijk gegroeid na die vorige plaat en ook Key Markets is weer een prima album geworden. Het blijven mijn favoriete Engelse boeventronies.
Favoriete track: Tarantula Deadly Cargo
13. ALGIERS - Self Titled
De multiculturele achtergrond van Algiers is terug te horen in de muziek die deze band maakt. Gospel, soul, rock en punk smelten hier samen in een aangename sound, die perfect past bij de intense voordracht van zanger Franklin James Fisher. Hij zou een overtuigende priester kunnen zijn, dat is zeker. Luisteren naar Algiers is bijna een popquiz, zoveel invloeden hoor je terug. Is het een overstuurde Motown-groep of juist een tot inkeer gekomen punkgezelschap? Algiers is het allemaal en het is voortdurend de vraag wanneer ze welk jasje aantrekken. Intrigerend werkstuk.
Favoriete track: Games
12. HOOTON TENNIS CLUB - Highest Point In Cliff Town
Deze band komt uit de stad waar The Beatles hun oorsprong hebben. Dan verwacht je dus dat de sound van die band terugkeert in de muziek van Hooton Tennis Club, maar deze Engelsen hebben een heel andere insteek gekozen. Ze hebben zich laten inspireren door indiebands uit de Verenigde Staten, zoals Pavement en Sebadoh. Niet mis mee, zo blijkt op Highest Point In Cliff Town. Het ene na het andere prima liedje komt voorbij. Nog net geen game, set en match wellicht, maar de leukste tennisclub in Engeland vind je tegenwoordig niet meer op Wimbledon, maar in Liverpool.
Favoriete track: Kathleen Sat On The Arm Of Her Favourite Chair
11. RYAN ADAMS - 1989
Een stukgelopen relatie was voor Ryan Adams in het verleden aanleiding om obsessief te luisteren naar het werk van The Smiths. Er kwam vervolgens een absoluut meesterwerk uit voort. Heartbreaker, nog altijd met afstand mijn favoriete Adams-plaat. Toen zijn laatste relatie op de klippen liep, pakte Adams het bijna hetzelfde aan. Alleen, deze keer luisterde hij niet naar The Smiths, maar naar Taylor Swift. Het beviel hem kennelijk dusdanig goed, dat hij besloot om haar album 1989 van begin tot einde te coveren in zijn eigen stijl, Americana dus. De plaat leert ons dat Swift prima popnummers met een countryrandje in haar pen heeft. Adams gooit er vervolgens een sausje oprechte emotie overheen, waardoor je de songs ook echt voelt. Dat levert een prachtige plaat op.
Favoriete track: Style
10. COCOROSIE - Heartache City
CocoRosie debuteerde in 2004 met het fantastische La Maison De Mon Rêve. Vanaf dat moment heb ik een zwak voor de zussen Bianca en Sierra Casady. Muzikaal gezien voeren ze je graag mee in een haast naïeve droomwereld, waarin hun stemmen - de één stiekem zeer geschoold, de ander meer geschikt voor hiphop - zo schitterend om elkaar heen cirkelen. Invloeden uit tal van stijlen komen voorbij, terwijl de muzikale omlijsting vaak bijzonder is. Speeldoosjes, het geluid van rondbanjerende geiten en andere dieren; het past allemaal perfect. Op Heartache City keert CocoRosie terug naar de begintijd, al is het naïeve tintje wel verdwenen als je de teksten beluistert. Weer een geweldige plaat, dus ik haal hem maar weer van stal: Ik zou willen dat ik twee van zulke zusjes had.
Favoriete track: Lucky Clover
9. BENJAMIN CLEMENTINE - At Least For Now
Soms is het verhaal van een plaat al bijna te mooi om waar te zijn. Neem Benjamin Clementine. De legende wil dat hij als zwerver in Parijs leefde en zijn geld probeerde te verdienen door her en der op te treden. Van die weinige centen kocht hij een krakkemikkige gitaar en een keyboard, waarna hij zijn eigen songs begon te schrijven. Clementine werd ontdekt en leverde een prachtig album vol aangrijpende, veelal rond de piano opgebouwde muziek af. Zijn bijzondere stem, die in de categorie 'hate it or love it' valt, maakt het plaatje af. Won vervolgens ook nog even de Mercury Prize. Gelukkig is de muziek minstens zo mooi als het verhaal!
Favoriete track: London
8. DE JEUGD VAN TEGENWOORDIG - Manon
De heren van De Jeugd Van Tegenwoordig brengen op deze plaat naar eigen zeggen een ode aan de vrouw. Maar dan wel op hun eigen manier, uiteraard. Op eerdere albums stonden altijd een aantal instant hits. Op Manon moet je daar wat langer naar zoeken, maar ze zijn er wel degelijk. Iets meer geïnspireerd door R&B met foute seksteksten dan door hiphop geeft Manon per draaibeurt meer weg. Duidelijk geen one night stand, maar een dame waarvoor je meer moeite moet doen. Om haar vervolgens langer bij je te houden dan je wellicht verwacht had.
Favoriete track: Ik Was Een Klootzak
7. GRIMES - Art Angels
Claire Boucher maakte als Grimes furore met haar vorige plaat Visions. Neem Cocteau Twins als vertrekpunt en waaier vervolgens bijna alle denkbare muzikale kanten uit. Dan heb je ongeveer de sound van die plaat te pakken. Op Art Angels gebeurt ook weer van alles. Catchy powerpop, maar dan met heel veel aangename toeters en bellen. Rap, gitaarpop, elektro, vervreemdende geluiden... Maar altijd is het uiteindelijk Boucher zelf die terugkeert als stralend middelpunt. Intrigerend en indrukwekkend.
Favoriete track: Flesh Without Blood
6. ROOSBEEF - Kalf
Ooit had Roos Rebergen een hond. Die wilden de mensen wel aaien, maar ze spraken niet met haar. Vervelend, maar misschien wel begrijpelijk. Teksten en muziek van Roosbeefs eerste plaat deden immers vermoeden dat Roos een enigszins apart meisje is. Wel zeer getalenteerd, hetgeen ze op haar latere platen steeds weer liet horen. Kalf is weer een stap vooruit. Het heeft nog altijd die charmante, haast verbaasde speelsheid van vroeger, maar bevat ook songs die neigen naar het werk van pakweg Ellen Schoenaerts. Rauw, bijna theatraal, maar zeer aangrijpend. Mooiere kalveren zijn er dit jaar vast niet geboren!
Favoriete track: Raak Mij Aan
5. COURTNEY BARNETT - Sometimes I Sit And Think, And Sometimes I Just Sit
De Australische Courtney Barnett lijkt het type dat zich of snel stierlijk verveelt of gewoon lekker nonchalant doet waar ze zelf zin in heeft. Haar manier van zingen bevestigt dat beeld alleen maar en als je dan muzikaal ook nog een beetje put uit de hoek waar de slackers - ja, dat was de tijd van Pavement - van weleer zich bevonden, dan weet je genoeg. Dat alles doet Barnett verdraaid goed. De naam Liz Phair dringt zich ook af en toe op, maar bovenal is Barnett gewoon zichzelf: de maakster van een van de fijnere platen van dit jaar.
Favoriete track: Pedestrian At Best
4. DESTROYER - Poison Season
Je doet voorzichtig de deur van de nachtclub open. Het is er halfdonker, rook vult de ruimte. Je gaat zitten, bestelt een drankje en gluurt naar de dansende vrouwen. Dan Bejar, de creatieve man die ook altijd zo'n fijn stempel drukt op The New Pornographers, levert vervolgens de soundtrack die je verwacht in deze setting. Een beetje jaren tachtig, een kruising tussen Bowie en Springsteen. Meer nog dan voorganger Kaputt is dit een rockplaat voor volwassenen, ook qua teksten. Bejar is in topvorm en zou best wel eens zijn voorlopige meesterwerk afgeleverd kunnen hebben.
Favoriete track: Hell
3. DANIEL ROMANO - If I've Only One Time Askin'
Een man met een sigaret staart ons aan op de hoes. Hij heeft zijn handen om zijn been gevouwen, net onder de knie. Een cowboy, zouden kinderen vermoedelijk zeggen, zelfs zonder hoed. Niet gek gedacht, want Daniel Romano maakt alt. country met een pure sound. En dat doet hij heel goed. Romano is een verhalenverteller. Over mislukte liefdes, mannen die troost zoeken in bordelen, heimwee, verlangen en verdriet. Hij sluit af met een verstilde pianoballade. Op dat moment zit je al met een brok in de keel. Om de tranen te bedwingen is er weinig keus. Een glas, een sigaret of de repeatknop.
Favoriete track: Old Fires Die
2. RYLEY WALKER - Primrose Green
De beste folkplaat komt dit jaar uit de Verenigde Staten en is gemaakt door Ryley Walker. Geïnspireerd door de psychedelische folk uit Engeland pakt Walker zijn gitaar, om vervolgens tien majestueuze songs te spelen. De namen Richard Thompson, Nick Drake, Tim Buckley, Van Morrison en, wat moderner, Jason Molina duiken beurtelings op. Ondersteund door een aantal muzikanten met een jazzachtergrond is de muzikale ondersteuning ook zeer gevarieerd te noemen. De jaren zestig en zeventig herleven dankzij deze twintiger, die aantoont dat folk anno 2015 nog springlevend is. Wereldplaat!
Favoriete track: Hide In The Roses
1. YOUNG FATHERS - White Men Are Black Men Too
De Schotten van Young Fathers wonnen vorig jaar verrassend de Mercury Prize. Met dit album bewijzen de heren dat dit meer dan terecht was. White Men Are Black Men Too is vooral een plaat die heel erg van nu is. Gejaagd, niet altijd direct de diepste geheimen prijsgevend en ontzettend gevarieerd. Elementen uit hiphop, rock, soul, pop, funk, electronica, R&B komen voorbij, terwijl de drie Schotten, waarvan twee met Afrikaanse roots, ook niet terugdeinzen om een stukje te croonen of als een heuse boyband een potje lieflijk te zingen. Een perfecte soundtrack voor het stadsleven anno 2015. Deze jonge vaders hebben een wolk van een baby afgeleverd, die niet genoeg gepamperd kan worden.
Favoriete track: ShameASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl![]()
Bij een eerste telling schat ik dat we maximaal 5 dubbelen, waarvan er 2 op de wip zitten van wel of niet de top 50 halen.quote:Op donderdag 24 december 2015 14:56 schreef methodmich het volgende:
Nou, het jaar is bijna om. Tijd dus om alle albums uit 2015 die ik heb aangeschaft en / of gekregen op geheel subjectieve wijze op volgorde te zetten.
Verder mooie verhaaltjes, zitten wel 1 of 2 bij die ik eens zal proberen.![]()
Nou, ben benieuwd dan. Wanneer knal je jouw lijst hier op het forum?quote:Op donderdag 24 december 2015 15:21 schreef ranja het volgende:
[..]
Bij een eerste telling schat ik dat we maximaal 5 dubbelen, waarvan er 2 op de wip zitten van wel of niet de top 50 halen.
Verder mooie verhaaltjes, zitten wel 1 of 2 bij die ik eens zal proberen.
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl![]()
Ben nog met de details bezig, welke 32 en welke 38 en zoquote:Op donderdag 24 december 2015 15:33 schreef methodmich het volgende:
Nou, ben benieuwd dan. Wanneer knal je jouw lijst hier op het forum?
Nou ja, binnenkort![]()
Forum Opties Forumhop: Hop naar: