Game on.quote:Parijs is vrijdagavond opgeschrikt door schietpartijen, gijzelingen en explosies. Daarbij vielen zeker 127 doden. Ook raakten 180 mensen gewond, van wie er 80 zeer slecht aan toe zijn. Een overzicht van de gebeurtenissen.
Wat is er vrijdagavond gebeurd?
Vrijwel gelijktijdig begonnen er op verschillende plekken in de Franse hoofdstad schietpartijen en waren er explosies. Dit gebeurde in het oostelijk deel van het centrum van Parijs.
De eerste schietpartij werd gemeld bij restaurant Le Petit Cambodge aan de Rue Bichat. Daarbij vielen zeker twee doden en zeven gewonden.
Ook gingen terroristen het Theater Bataclan aan de Boulevard Voltaire binnen tijdens een optreden van de Californische rockband Eagles of Death Metal en gijzelden de aanwezigen. Hierbij vielen de meeste slachtoffers, ongeveer honderd. Bij invallen van de Franse politie iets na middernacht zijn zeker drie terroristen gedood.
Ook op de Avenue de la République, de Boulevard Beaumarchais, de Rue de Charonne en op de Boulevard Voltaire, niet ver van theater Bataclan, zijn aanslagen gemeld.
Verder waren er buiten het stadion Saint-Denis explosies te horen. Daar voetbalde op dat moment Frankrijk een vriendschappelijke wedstrijd tegen Duitsland. Die werd gewoon doorgespeeld. President François Hollande, die bij de wedstrijd aanwezig was, werd door zijn beveiligers uit het stadion gehaald. In de buurt van de explosies vielen zeker drie doden. Het gaat hier waarschijnlijk om zelfmoordaanslagen.
Wat weten we over de daders?
Islamitische Staat heeft de aanslagen inmiddels opgeëist en ook de Franse president Hollande heeft de terreurgroep aangewezen als dader. De president zei dat aanvallen buiten het land door IS zijn georganiseerd en met hulp in Frankrijk zijn uitgevoerd.
Volgens de Franse justitie zijn er bij de aanslagen zeker acht terroristen omgekomen, waarvan zeven omdat ze zichzelf met explosieven hebben opgeblazen. Mogelijk lopen er ook nog terroristen vrij rond.
Getuigen, waaronder radiojournalist Julien Pearce op radiozender Europe 1, noemen de aanslagplegers 'zeer jong en zeer beheersd'. Pearce was bij het concert aanwezig. De drie terroristen die in theater Bataclan om zich heen schoten zouden geen gezichtsbedekking hebben gedragen en tijdens het schieten geen woord hebben gezegd. 'Een van hen leek een gewone jongen, die een kalasjnikov vasthield. Dat was alles', aldus Pearce.
Onder de daders van de aanslagen van Parijs was ook een vrouw, meldt wederom radiozender Europe 1 op basis van gesprekken met ooggetuigen. Bij de lichamen van twee daders zijn een Syrisch en een Frans paspoort gevonden. Een van de auto's die door de daders is gebruikt, zou een Belgisch kenteken hebben.
Wat zijn de (politieke) reacties?
'Een oorlogshandeling', noemt de Franse president Hollande de aanslagen. 'Geconfronteerd met terreur moet Frankrijk sterk zijn, groot zijn, en de overheid moet kracht uitstralen. Dat zal gebeuren. We moeten ook een beroep doen op iedereen om verantwoordelijkheid te nemen', zo zei Hollande in een toespraak.
'Dit is een aanslag op de menselijkheid', zei de Amerikaanse president Barack Obama gisteren direct na de aanslagen. Hij benadrukte dat de Verenigde Staten Frankrijk willen helpen bij het onderzoek naar de aanslagen. Ook China heeft de aanslagen in Parijs veroordeeld en is bereid om Frankrijk en de internationale gemeenschap te helpen in de strijd tegen terrorisme.
Mark Rutte reageert geschokt en noemt de aanslagen 'werkelijk afschuwelijk'. 'We hebben hier te maken met extremisten die maar één doel hebben: onze westerse samenleving destabiliseren door haat te zaaien. Ons beste antwoord aan deze barbaren is dat we ons niet uit elkaar laten spelen. We laten ons niet intimideren. Wij zijn met meer, we wijken niet voor onverdraagzaamheid. Geweld en extremisme zullen nooit winnen van vrijheid.'
Welke maatregelen zijn er nu genomen?
In Frankrijk is de noodtoestand uitgeroepen. Daarmee kan beter ingegrepen worden bij groot dreigend gevaar of vermoeden daarvan. Zo hebben leger en politie ruime bevoegdheden om invallen te doen en mensen aan te houden. Ook worden de grenzen gesloten. Luchthavens blijven wel open en treinen blijven rijden.
Minister-president Rutte raadt reizigers naar Frankrijk aan om extra waakzaam te zijn. Maar ook in Nederland zijn extra veiligheidsmaatregelen genomen, zowel zichtbaar als ontzichtbaar. De grensbewaking opgeschaald en geïntensiveerd, met name voor alle verkeer herleidbaar tot Frankrijk. Dit geldt ook voor luchthavens en treinstations.
http://m.parool.nl/parool(...)t-nu-toe-weten.dhtml
De voortvluchtige terrorist:
http://www.telegraaf.nl/b(...)n_vrijgelaten__.html
Alles wat er gebeurd is.quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:40 schreef FANN het volgende:
[..]
Naar het filmpje?
Iemand die boos is en terecht
Ik zie ook nergens haar naam bij dat filmpje.quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:40 schreef FANN het volgende:
[..]
Naar het filmpje?
Iemand die boos is en terecht
jij weet weer niksquote:Op vrijdag 20 november 2015 22:41 schreef mootie het volgende:
[..]
Ik zie ook nergens haar naam bij dat filmpje.
En ik snap er geen ruk van, ze plaatst een filmpje tegen terrorisme, maar gaat zelf met een bomgordel op stap?
Maar dat meisje van het filmpje is het meisje wat opgeblazen is?quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:42 schreef StaceySinger het volgende:
[..]
jij weet weer niks![]()
het staat helemaal niet vast dat ze een bomgordel droeg
Stop maar na "verder" deze vrouw is voornamelijk boos omdat ze er zelf "last" van heeft.quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:36 schreef mootie het volgende:
[..]
Maar verder vond ze de aanslagen harstikke gezellig en een perfect plan?
ah... oh een ramp .... kan je best zo zeggen...quote:
denk naquote:Op vrijdag 20 november 2015 22:43 schreef mootie het volgende:
[..]
Maar dat meisje van het filmpje is het meisje wat opgeblazen is?
Ik zie de link ook niet naar het pand.quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:41 schreef mootie het volgende:
[..]
Ik zie ook nergens haar naam bij dat filmpje.
En ik snap er geen ruk van, ze plaatst een filmpje tegen terrorisme, maar gaat zelf met een bomgordel op stap?
Ik ook, maar volg het niet meer zoveel als een week geleden na the big bang.quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:42 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, joh, ik heb ze gelukkig op 150 reacties per pagina, anders hou je het niet vol.
Vaag idd, was ook haar copain niet, misschien toch sprake van cohersie, als je begrijpt wat ik bedoel.quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:41 schreef mootie het volgende:
[..]
Ik zie ook nergens haar naam bij dat filmpje.
En ik snap er geen ruk van, ze plaatst een filmpje tegen terrorisme, maar gaat zelf met een bomgordel op stap?
Nee.quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:43 schreef mootie het volgende:
Maar dat meisje van het filmpje is het meisje wat opgeblazen is?
Nee, waar haal je dat vandaan?quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:43 schreef mootie het volgende:
[..]
Maar dat meisje van het filmpje is het meisje wat opgeblazen is?
De vraag is of die bomgordel nou vrijwillig is of niet... volgens mij is dat nog steeds nietquote:Op vrijdag 20 november 2015 22:41 schreef mootie het volgende:
[..]
Ik zie ook nergens haar naam bij dat filmpje.
En ik snap er geen ruk van, ze plaatst een filmpje tegen terrorisme, maar gaat zelf met een bomgordel op stap?
Volgens mij is het haar ook helemaal niet. Dat is hier in iemands gedachten ontstaan en wordt nu als waarheid verspreid.quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:43 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ik zie de link ook niet naar het pand.
Je bedoelt dat mensen van de andere kant dan ook gewelddadig worden?quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:43 schreef FANN het volgende:
[..]
ah... oh een ramp .... kan je best zo zeggen...
ik ben ook wel bang dat het steeds vaker gaat gebeuren en dat straks álle moslims hiervoor
worden aangekeken en dan kunnen er toch wel héle nare dingen gaan gebeuren.
Dat wordt hier steeds beweerd.quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:44 schreef Childofthe90s het volgende:
[..]
Nee, waar haal je dat vandaan?
En daar stond helemaal niet bij dat het die terroriste was,quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:46 schreef StaceySinger het volgende:
iemand heeft het in het vorige topic gepost met een FB link erbij
Daarom bleef ik er ook zo over doorzeuren.quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:46 schreef Childofthe90s het volgende:
[..]
Niet geloven, die vrouw lijkt er niet eens op. Enige overeenkomst is een hoofddoek.
pfft zal ff zoekenquote:Op vrijdag 20 november 2015 22:46 schreef ootjekatootje het volgende:
Stacey, doel je op die andere vrouw in dat pand?
Stacey is nogal goed met achtergrond info, zou me niets verbazen als Stacey al achter de naam van die tweede vrouw is.quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:46 schreef Childofthe90s het volgende:
[..]
Niet geloven, die vrouw lijkt er niet eens op. Enige overeenkomst is een hoofddoek.
Het gaat verder:quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:43 schreef FANN het volgende:
[..]
ah... oh een ramp .... kan je best zo zeggen...
ik ben ook wel bang dat het steeds vaker gaat gebeuren en dat straks álle moslims hiervoor
worden aangekeken en dan kunnen er toch wel héle nare dingen gaan gebeuren.
Gargouillesquote:Op vrijdag 20 november 2015 22:48 schreef motorbloempje het volgende:
Welke inheemse dieren heeft Parijs?
Ik bedoel dat bijvoorbeeld in Nederland dan een moskee wordt beklad, moslims boos,quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:45 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Je bedoelt dat mensen van de andere kant dan ook gewelddadig worden?
Krokodilquote:Op vrijdag 20 november 2015 22:48 schreef motorbloempje het volgende:
Welke inheemse dieren heeft Parijs?
quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:48 schreef motorbloempje het volgende:
Welke inheemse dieren heeft Parijs?
Ik neig daar ook naar hoor.quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:45 schreef FANN het volgende:
[..]
De vraag is of die bomgordel nou vrijwillig is of niet... volgens mij is dat nog steeds niet
helemaal duidelijk en ik neig er naar om te denken dat het niet vrijwillig was, maar dat
is alleen op basis van wat ik heb gelezen.
0 resultatenquote:Op vrijdag 20 november 2015 22:48 schreef Nielsch het volgende:
Je zou nu maar Ab de Slam genaamd zijn. Of is De Slam geen Nederlandse achternaam?
Dit is een onbekende vrouw die zich via Facebook uitspreekt tegen de terroristen en hun misbruik van de islam voor hun wandaden.quote:
Nou er was ook een geluidsfragment waarop ze om hulp riep en dat het niet haar vriendjequote:Op vrijdag 20 november 2015 22:50 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
[..]
Ik neig daar ook naar hoor..
Vrouwen zijn toch altijd het slachtoffer in de mohammedaanse cultuur ook.
Ze werd gevonden onder het puin van een etagevloer. Droeg dus geen bomgordelquote:Op vrijdag 20 november 2015 22:50 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ik neig daar ook naar hoor..
Vrouwen zijn toch altijd het slachtoffer in de mohammedaanse cultuur ook.
De Parijsvogel natuurlijk.quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:48 schreef motorbloempje het volgende:
Welke inheemse dieren heeft Parijs?
Oké, ook goedquote:Op vrijdag 20 november 2015 22:51 schreef Copycat het volgende:
[..]
Dit is een onbekende vrouw die zich via Facebook uitspreekt tegen de terroristen en hun misbruik van de islam voor hun wandaden.
Het duurt nogal.quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:47 schreef StaceySinger het volgende:
[..]
pfft zal ff zoeken
lui volk hier
we hebben het dus over 2 verschillende vrouwen, nu is het duidelijkerquote:Op vrijdag 20 november 2015 22:51 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ze werd gevonden onder het puin van een etagevloer. Droeg dus geen bomgordel
Mag dat wel, een link naar een persoon op FB?quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:52 schreef mootie het volgende:
[..]
Het duurt nogal.
https://www.facebook.com/(...)s/10154312996280606/
Ja, er bleken twee vrouwen in het pand te zijn.quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:52 schreef FANN het volgende:
[..]
we hebben het dus over 2 verschillende vrouwen, nu is het duidelijker
Daar zat je in het vorige topic ook niet mee.quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:53 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Mag dat wel, een link naar een persoon op FB?
Het is de FB-pagina van een organisatie.quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:53 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Mag dat wel, een link naar een persoon op FB?
Welke?quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:53 schreef mootie het volgende:
[..]
Daar zat je in het vorige topic ook niet mee.
Wtf, breng Fann nog meer in verwarring anders.quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:53 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ja, er bleken twee vrouwen in het pand te zijn.
Neh... ik zie dat ze raar bezig isquote:Op vrijdag 20 november 2015 22:54 schreef mootie het volgende:
[..]
Wtf, breng Fann nog meer in verwarring anders.
Dit mag ja.quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:53 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Mag dat wel, een link naar een persoon op FB?
Er waren twee vrouwen in de terroristenpand,quote:
Het is geen zwart maken. Dus geen probleem.quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:53 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Mag dat wel, een link naar een persoon op FB?
Je zou het linkje toch even opzoeken voor ons?quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:56 schreef StaceySinger het volgende:
pandje moet wel opgeknapt worden
[ afbeelding ]
Godsamme, daar gaat het nu toch helemaal niet om.quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:57 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Er waren twee vrouwen in de terroristenpand,
Bron:
http://fd.nl/ondernemen/1(...)-aanslagen-in-parijs
Ach, het steekt niet echt af, alles is een puinhoop in die wijken.quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:56 schreef StaceySinger het volgende:
pandje moet wel opgeknapt worden
[ afbeelding ]
U kunt dit artikel lezen nadat u bent ingelogd. Heeft u nog geen account, registreer u dan gratis bij het FD.quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:57 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Er waren twee vrouwen in de terroristenpand,
Bron:
http://fd.nl/ondernemen/1(...)-aanslagen-in-parijs
Die heb ik er niet ingezet.quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:55 schreef ..-._---_-.- het volgende:
[..]
NWS / Veel doden bij aanslagen in Parijs #55 - Islam is vrede
Maar dat kliederen van nazi-kruizen is toch nog redelijk onschuldig? Gaat niemand dood. Wordt een artikeltje gemaakt in de plaatselijke courant, zingt een beetje rond voor 2 dagen oa op twitter en that's it, niemand neemt dat serieus, toch?quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:48 schreef FANN het volgende:
[..]
Ik bedoel dat bijvoorbeeld in Nederland dan een moskee wordt beklad, moslims boos,
sommige nemen dan tegenactie, kerk in de fik, en zo van kwaad tot erger, dat bedoel ik,
gewoon mensen op straat die elkaar niet meer vertrouwen, als dat gebeurd heb je chaos...
Dus ik bedoel dat ik een beetje bang ben dat we straks niet meer naast en met elkaar kunnen
leven, tenminste dat sommige mensen dat niet kunnen.
Met bron en al, FANN snapte het toch niet. Leg ik het uit ook niet goed...quote:Op vrijdag 20 november 2015 22:57 schreef mootie het volgende:
[..]
Godsamme, daar gaat het nu toch helemaal niet om.
http://nos.nl/artikel/207(...)ichzelf-niet-op.htmlquote:Nicht Parijse terrorist blies zichzelf niet op
VANDAAG, 20:57BUITENLAND
De vrouw die woensdag omkwam bij de politieactie in de Parijse voorstad Saint-Denis, heeft zichzelf niet opgeblazen. Dat meldt een openbaar aanklager van de Franse justitie. Eerder was er nog sprake van dat de vrouw zichzelf had opgeblazen met een bomvest.
Er is wel iemand gevonden die zichzelf heeft opgeblazen, melden politiebronnen aan Franse media. Maar dat zou om een man gaan, waarschijnlijk de derde persoon die vandaag dood onder het puin werd gevonden. Over de identiteit van die derde dode is nog niets bekend.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |