Vluchtstrook is geen rijbaanquote:Op woensdag 11 november 2015 16:35 schreef Anne het volgende:
http://i.fokzine.net/upload/13/03/130322_50937_Rijbaan.gif
Kun je het even voorrekenen van hoeveel minuten je kwijt bent aan een vrachtwagen die een andere inhaalt met 5 km/h verschil?quote:Op woensdag 11 november 2015 16:57 schreef ambertje90 het volgende:
Ah, tijd voor een reirritatie!
[..]
Vluchtstrook is geen rijbaan
Ja, daar was ik ook wel benieuwd naar. Reken eens voor, Ambertje.quote:Op woensdag 11 november 2015 18:12 schreef Falco het volgende:
[..]
Kun je het even voorrekenen van hoeveel minuten je kwijt bent aan een vrachtwagen die een andere inhaalt met 5 km/h verschil?
En dan gaat het niet over die ene auto die achter de ene vrachtauto 150 seconden verliest, maar het gaat over 30 auto's die daar die tijd verliezen.quote:Op woensdag 11 november 2015 20:20 schreef Ridocar het volgende:
5km/h? Nee, het moet natuurlijk 1km/h zijn, want dat is voor Amber een realistisch snelheidsverschil. Alle vrachtauto's die mij inhalen doen er zonder uitzondering ruim tweeënhalve minuut over om mij in te halen...
En dat allemaal omdat ik geen 78 wil rijden? Uhu...quote:Op woensdag 11 november 2015 20:29 schreef JaapB het volgende:
[..]
En dan gaat het niet over die ene auto die achter de ene vrachtauto 150 seconden verliest, maar het gaat over 30 auto's die daar die tijd verliezen.
En dat per uur door het hele land tienduizenden keren is wel heel veel verloren tijd (en ook brandstof) per uur door inhalende vrachtauto's tijdens de spits.
5km/h is een flink verschil. Het ging om kleine verschillenquote:Op woensdag 11 november 2015 18:12 schreef Falco het volgende:
Kun je het even voorrekenen van hoeveel minuten je kwijt bent aan een vrachtwagen die een andere inhaalt met 5 km/h verschil?
Ruime berekening! Ha! Nou probeer een wiskundig gaten te schieten in mijn geloofwaardigheid.quote:Op woensdag 11 november 2015 20:28 schreef Ridocar het volgende:
Zo, dat was even een ruime berekening die je in de pm hebt gezet. Post 'm even hier, want erg geloofwaardig ben je niet.
Zoals ik al zei, natuurlijk moest je 80 en 81 in je berekening stoppen, want anders klopte je theorie niet meer.quote:Op woensdag 11 november 2015 20:48 schreef ambertje90 het volgende:
[..]
5km/h is een flink verschil. Het ging om kleine verschillen
Totdat jij ze wil inhalen, dan kunnen ze opeens wel het gas vinden.quote:Op woensdag 11 november 2015 23:14 schreef deezler het volgende:
Veel vervelender vind ik de personenauto's die wel harder kunnen maar toch inhalen met een niet of nauwelijks waarneembaar snelheidsverschil. Terwijl die wel makkelijk even gas bij kunnen geven, inhalen en weer naar rechts. Of blijf sowieso rechts rijden dan.
Het mooie ervan is dat je ook 86 en 87 kunt gebruiken. Probeer het eens.quote:Op woensdag 11 november 2015 21:02 schreef Ridocar het volgende:
Zoals ik al zei, natuurlijk moest je 80 en 81 in je berekening stoppen, want anders klopte je theorie niet meer.
Mja, als je meer met formules gehad had was je geen trucker geworden natuurlijk.quote:Op woensdag 11 november 2015 21:02 schreef Ridocar het volgende:
Leuke rekensom, maar je staat zo ver van de realiteit. Verkeer laat zich niet vangen in formules.
Ik had nog meer opmerkingen in mijn post over je formules, die vergeet je voor het gemak maar even?quote:Op donderdag 12 november 2015 05:26 schreef ambertje90 het volgende:
[..]
Het mooie ervan is dat je ook 86 en 87 kunt gebruiken. Probeer het eens.
[..]
Probeer je een verband te leggen tussen mijn beroep en intelligentie?quote:Mja, als je meer met formules gehad had was je geen trucker geworden natuurlijk.
Ja, natuurlijk. Als je 10 automobilisten allemaal 30 seconden vertraging bezorgt is dat 5 minuten in totaal.quote:Op woensdag 11 november 2015 21:02 schreef Ridocar het volgende:
Net als het feit dat je de verloren seconden per auto gewoon bij elkaar optelt.
Zo jammer. En er gewoon van overtuigd zijn. Ik ga het niet eens uitleggen.quote:Op donderdag 12 november 2015 06:14 schreef ambertje90 het volgende:
Nee, met je beroepskeuze natuurlijk.
Want alle snelwegen hebben twee rijstroken en zitten 24/7 stampvol personenauto's.quote:Als je het niet eens bent met de parameters dan kan je ze wijzigen. een intensiteit van 600 op een tweestrookssnelweg is helemaal niet zo gek hoor (vandaar DT =3)
Per auto, schat. Niet optellen wanneer het je uitkomt. Of bestuur je ze allemaal tegelijk?quote:[..]
Ja, natuurlijk. Als je 10 automobilisten allemaal 30 seconden vertraging bezorgt is dat 5 minuten in totaal.
Nee, maar 300 voertuigen per strook per uur is serieus laag. Dat is ongeveer de bezetting tussen 23:00 en 24:00 op de tweestrooks A15. Tussen 20:00 en 21:00 is het al twee keer zo hoog.quote:Op donderdag 12 november 2015 06:31 schreef Ridocar het volgende:
Want alle snelwegen hebben twee rijstroken en zitten 24/7 stampvol personenauto's.
Ja per auto, maar ze hebben die allemaal. Wat jij nu zegt is dat het even "erg" is als je 1 persoon een minuut vertraging geeft , als dat je er 1000 een minuut geeft.quote:Op donderdag 12 november 2015 06:31 schreef Ridocar het volgende:
Per auto, schat. Niet optellen wanneer het je uitkomt. Of bestuur je ze allemaal tegelijk?
Ja, dit is de nulde orde benadering. Voor dynamische fileproblemen kunnen we ook de burgersvergelijking oplossen, maar ik denk dat dat een beetje teveel gevraagd is van het publiek.quote:Op donderdag 12 november 2015 06:31 schreef Ridocar het volgende:
Maar je probeert nog steeds iets dynamisch met ontelbare variaties in een formule te vatten
De meeste auto's rijden zuiniger bij 80 dan bij 120, dus dat stukje van verloren brandstof lijkt me niet relevant.quote:Op woensdag 11 november 2015 20:29 schreef JaapB het volgende:
[..]
En dan gaat het niet over die ene auto die achter de ene vrachtauto 150 seconden verliest, maar het gaat over 30 auto's die daar die tijd verliezen.
En dat per uur door het hele land tienduizenden keren is wel heel veel verloren tijd (en ook brandstof) per uur door inhalende vrachtauto's tijdens de spits.
Maar als Ridocar wordt ingehaald door iemand die 85 rijdt, is de vertraging al verwaarloosbaar. Dat kun je namelijk ook in die formules invullen.quote:Op donderdag 12 november 2015 07:33 schreef ambertje90 het volgende:
Duidelijk.
Ik wilde je, na je opmerking over egoisme, gewoon even duidelijk maken dat als jij 1 seconde inlevert door even van het gas te gaan, je de totale vertraging ordes van grootte kan beperken.
Klopt. had ik al gezegd dat een snelheidsverschil van 5km/h een flink verschil is? Anders doe ik dat nog eens hoor.quote:Op donderdag 12 november 2015 08:10 schreef Light het volgende:
Maar als Ridocar wordt ingehaald door iemand die 85 rijdt, is de vertraging al verwaarloosbaar. Dat kun je namelijk ook in die formules invullen.
Doe maar niet.quote:Op donderdag 12 november 2015 09:03 schreef ambertje90 het volgende:
[..]
Anders doe ik dat nog eens hoor.
Dat is jouw opvatting. Ik wilde alleen duidelijk hebben dat er veel meer factoren meespelen om wat dan ook te beslissen.quote:Op donderdag 12 november 2015 07:33 schreef ambertje90 het volgende:
Duidelijk.
Ik wilde je, na je opmerking over egoisme, gewoon even duidelijk maken dat als jij 1 seconde inlevert door even van het gas te gaan, je de totale vertraging ordes van grootte kan beperken.
Zo had ik laatst ook een oud golfje met (ik ga er vanuit achteraf ingebouwde) xenon.quote:Op donderdag 12 november 2015 11:48 schreef De_Dakgoot het volgende:
SUV's met verkeerd afgestelde verlichting die je vol verblinden van voor en achter
Volgens mij was het punt niet zo zeer bij 80, maar vooral 2 vrachtwagens die hun begrenzer 1 km van elkaar hebben liggen. Zoals ik dus gister tegen kwam, aansluiten bij een inhalende vrachtwagen en na 2 km is ie net halverwege (en was al bezig met inhalen toen ik aan sloot). Als daar de ingehaalde een seconde van zijn gas gaat of des noods de cruise control iets lager neer zet, dan is die inhaalactie zo voorbij. Nu liepen we in de file, maar ik was niet verbaasd geweest als deze inhaalactie een km of 8-9 geduurd had.quote:Op donderdag 12 november 2015 11:53 schreef Fer het volgende:
Sowieso is het overdreven, om van iemand die al 80 rijdt, nog maar even te verwachten dat ie af en toe nog langzamer gaat raden.
Dit overkomt mij echt zelden. Na zo'n vrachtwagen-haalt-vrachtwagen-inhaalactie is de snelweg overigens wel vaak lekker leeg waardoor je weer eventueel tijdsverlies kunt inhalen. Zoals eerder gezegd ondervind ik maar weinig last van henquote:Op donderdag 12 november 2015 14:03 schreef Pizza_Boom het volgende:
[..]
Volgens mij was het punt niet zo zeer bij 80, maar vooral 2 vrachtwagens die hun begrenzer 1 km van elkaar hebben liggen. Zoals ik dus gister tegen kwam, aansluiten bij een inhalende vrachtwagen en na 2 km is ie net halverwege (en was al bezig met inhalen toen ik aan sloot). Als daar de ingehaalde een seconde van zijn gas gaat of des noods de cruise control iets lager neer zet, dan is die inhaalactie zo voorbij. Nu liepen we in de file, maar ik was niet verbaasd geweest als deze inhaalactie een km of 8-9 geduurd had.
Soms is er een reden om 30-35 te rijden.quote:Op donderdag 12 november 2015 18:29 schreef BMWK111RS het volgende:
Irriteer me meer aan die mensen die vlak voor mijn bromscooter de weg oprijden zodat ik vol in de ankers moet en dan met 30-35 voor me blijven hangen. Kom op zeg! Dat ik moet remmen omdat je met je auto niet achter mij de weg op wil rijden is al irritant, maar dan ook nog eens niet optrekken naar 50 slaat helemaal nergens op.
Mag je jezelf er nog steeds aan irriteren.quote:Op donderdag 12 november 2015 19:37 schreef Fer het volgende:
[..]
Soms is er een reden om 30-35 te rijden.
Dat zei ik in het vorige deel ook al. Ik heb niet zoveel problemen met inhalende vrachtwagens mits ik er niet voor hoef te remmen en er als eerste achter zit. Kan daarna het gas er ten minste op.quote:Op donderdag 12 november 2015 17:43 schreef Falco het volgende:
Dit overkomt mij echt zelden. Na zo'n vrachtwagen-haalt-vrachtwagen-inhaalactie is de snelweg overigens wel vaak lekker leeg waardoor je weer eventueel tijdsverlies kunt inhalen. Zoals eerder gezegd ondervind ik maar weinig last van hen.
Dan zou het weleens kunnen zijn, dat je de reden op dat moment over het hoofd ziet.quote:Op donderdag 12 november 2015 20:02 schreef Anne het volgende:
[..]
Mag je jezelf er nog steeds aan irriteren.
ergerenquote:Op donderdag 12 november 2015 20:02 schreef Anne het volgende:
[..]
Mag je jezelf er nog steeds aan irriteren.
Overdag ook, 7 dagen in de week. Vooral in de weekenden. En in de vakantieperiode, Hilversum - Amersfoort dan vooral. En zelfs as het geen file is, kun je nog niet doorstampen.quote:Op vrijdag 13 november 2015 02:12 schreef NoBody122 het volgende:
De A1 tussen Amersfoort en Amsterdam is ook nog altijd klachtwaardig... Daar sta je in een nacht van zaterdag op zondag om 1:00 gewoon nóg in de file
Heb je gelijk in, maar in dit geval betrof het een rechte (voorrangs)weg, waarvan ik van achter de langzaam rijdende auto kon zien dat de weg geheel vrij was.quote:Op donderdag 12 november 2015 19:37 schreef Fer het volgende:
[..]
Soms is er een reden om 30-35 te rijden.
Leuk om te zien ook dat het op dat nieuwe driebaans-stuk vanaf/bij Amersfoort-Noord ineens een stuk beter gaat.quote:Op vrijdag 13 november 2015 07:17 schreef Fer het volgende:
[..]
Overdag ook, 7 dagen in de week. Vooral in de weekenden. En in de vakantieperiode, Hilversum - Amersfoort dan vooral. En zelfs as het geen file is, kun je nog niet doorstampen.
Zit daar een verhaal aan vast of blijft het bij deze opmerking?quote:Op vrijdag 13 november 2015 17:04 schreef S95Sedan het volgende:
Goh je kan wel merken dat het vrijdag de 13e is.
Vrachtwagens die je van de weg af drukken
Randdebielen.
Niet echt nee.quote:Op vrijdag 13 november 2015 17:29 schreef vannelle het volgende:
[..]
Zit daar een verhaal aan vast of blijft het bij deze opmerking?
Ik geloof nooit dat hij 100 reed, technisch onmogelijk.quote:Op vrijdag 13 november 2015 17:47 schreef S95Sedan het volgende:
[..]
Niet echt nee.
Ben hem voorbij gegaan bij opdraaien van de snelweg, N246, vervolgens worden het werkzaamheden, 70 en alles op de linker baan. Auto achter mij geeft ruimte zodat hij ertussen kon maar hij moest en zou perse op de plek waar ik zat terwijl hij met 100 rechts voorbij komt zetten.
Verder valt er weinig over te zeggen behalve dat het gewoon een randdebiel is.
Was er voor jouw wel ruimte? Misschien had ie geen zin om met 70 achter jouw te blijven hangen.quote:Op vrijdag 13 november 2015 17:47 schreef S95Sedan het volgende:
[..]
Niet echt nee.
Ben hem voorbij gegaan bij opdraaien van de snelweg, N246, vervolgens worden het werkzaamheden, 70 en alles op de linker baan. Auto achter mij geeft ruimte zodat hij ertussen kon maar hij moest en zou perse op de plek waar ik zat terwijl hij met 100 rechts voorbij komt zetten.
Verder valt er weinig over te zeggen behalve dat het gewoon een randdebiel is.
Nope, ik stond/reed +- 10-20m voor zo'n pijlwagen die ze op de weg zetten, voor mij zat een bmw en daarvoor ook een auto.quote:Op vrijdag 13 november 2015 18:54 schreef Fer het volgende:
[..]
Was er voor jouw wel ruimte? Misschien had ie geen zin om met 70 achter jouw te blijven hangen.
Waarom ging jij niet naar links dan? Reed die ander over doorgetrokken strepen?quote:Op vrijdag 13 november 2015 19:05 schreef winterstorm666 het volgende:
Ik reed achter een vrachtwagen de oprit van een snelweg op.
aangezien de vrachtwagen niet snel genoeg vaart kon maken reden we met 60 kilometer per uur op de oprit. achter mij zat een auto.
ik bleef achter de vrachtwagen vaart maken toen de auto achter mij de snelweg al op ging en vervolgens links van mij ging rijden zodat ik geen kant meer op kon.
via een stuk vluchtstrook en een hoop getoeter kon ik hem er uiteindelijk tussen proppen.
fok die achterliggers, ze kunnen toch niet door de vrachtwagen.quote:Op vrijdag 13 november 2015 19:11 schreef winterstorm666 het volgende:
omdat er verkeer op de snelweg al aankwam en ik met 60 kilometer per uur niet iemand achterop wil hebben. maar meneer vond dat wel kunnen.
Je houdt vast aan het feit dat hij 100/110 reed?quote:Op vrijdag 13 november 2015 19:06 schreef S95Sedan het volgende:
[..]
Nope, ik stond/reed +- 10-20m voor zo'n pijlwagen die ze op de weg zetten, voor mij zat een bmw en daarvoor ook een auto.
Hij kwam recht voorbij zetten trouwens met een verschil van 30-40km/h. Autos die ik eerder voorbij was gegaan daar (want ging van 100 > 70 en van 2 > 1 baan) zaten achter mij, auto achter mij hield ook ruimte voor hem.
Luchtvering is idd érg comfortabel!quote:Op vrijdag 13 november 2015 19:34 schreef Fer het volgende:
Ja je weet toch, een 50 tonner die met 110 op 10 meter voor de pijlwagen rijdt. Waarschijnlijk voelde hij die schuine riggels niet opmde rijstrook.
Waarom heet het dan Solid as a rock? Staat op die spatlappen.quote:Op vrijdag 13 november 2015 19:36 schreef vannelle het volgende:
[..]
Luchtvering is idd érg comfortabel!
Probeer maar eens een rots terug te duwen als je links rijdt en die rots wil met 30/40 km/h snelheidsverschil (wtf is dan eigenlijk het probleem?) jouw kant op.quote:Op vrijdag 13 november 2015 20:09 schreef Fer het volgende:
[..]
Waarom heet het dan Solid as a rock? Staat op die spatlappen.
Dat zijn dus de mensen die niet vooruit kijken, ze gaan pas kijken als ze ter plekke zijn.quote:Op vrijdag 13 november 2015 20:56 schreef Nattekat het volgende:
Mensen die niet normaal een rotonde over kunnen
Eerst langzaam het tempo verlagen tot 30km (buiten de bk), dan helemaal tot stilstand komen voor de rotonde terwijl er geen hond aankomt en met 5km de rotonde over... Gelukkig was de volgende rotonde wel 2-baaans.
Dat dat soort mensen ooit hun rijbewijs hebben kunnen krijgen, verbaas me er zo over
Hier zijn ze gewoon vlak, daar zal het wel niet aan gelegen hebben.quote:Op vrijdag 13 november 2015 21:13 schreef Fer het volgende:
De rotondes hier zijn nogal kegelvormig. Het midden is veel hoger en loopt dan af naar de randen. Dus vaak ga ik er ook niet hard overheen, geen zin om uit mijn stoel te vallen.
Rij vaak wel in een vloeiende beweging erop.
Vrachtwagens kunnen prima harder dan 100 hoor.quote:Op vrijdag 13 november 2015 19:31 schreef vannelle het volgende:
[..]
Je houdt vast aan het feit dat hij 100/110 reed?
Was het wel een vrachtwagen of was het een busje met een laadbak?
Niet dat het netjes van hem/haar was maar ik heb het verhaal graag compleet.
Als ze niet begrenst zijn wel ja.quote:Op vrijdag 13 november 2015 23:41 schreef jatochneetoch het volgende:
[..]
Vrachtwagens kunnen prima harder dan 100 hoor.
Toeters reageert niemand meer op, die kunnen net zo goed vervallen.quote:Op zaterdag 14 november 2015 21:35 schreef Pizza_Boom het volgende:
Vrachtwagens die zonder richting aan te geven de invoeger op gaan. Of met pas heel laat richting aangeven. Ik duik juist achter de vrachtwagen omdat ik hem voor niet wil afsnijden, maar weet ik dat hij daar ook af moet, dan trap ik hem ervoor. Scheelt een hoop tijd op die binnendoor weggetjes.
Mensen op de snelweg die met 70 van de rechter naar de linker rijstrook komen terwijl ik er bijna naast rijdt. En gewoon doodleuk doorsturen terwijl ik vol in de toeter hang. Denk je dat er voor lul getoeterd wordt ofzo. En waaorm? Omdat ze een invoegstrook tegen komen over 100 meter ofzo...
quote:Op zaterdag 14 november 2015 01:16 schreef d4v1d het volgende:
Mensen die midden op het fietspad staan de praten met een groepje, waarvan nota bene geen een een fiets vast heeft![]()
Kwam ik aanfietsen, ik bel. Niks.. Nog een paar keer bellen, rennen/springem ze opeens heel snel opzij omdat ik toch wel dichtbij kom... Gaat er een vol op zn bek omdat die over de stoeprand struikelde
Verstandiger dan afstappen en zelf in de weg gaan staan.quote:Op zondag 15 november 2015 15:21 schreef d4v1d het volgende:
[..]
Toen als een autist snel doorgefietst om de confrontatie te vermijden.
Deze Belgische mevrouw dacht ook nog even een paar vrachtwagen voor de afrit te kunnen inhalen:quote:Op zaterdag 14 november 2015 21:35 schreef Pizza_Boom het volgende:
Vrachtwagens die zonder richting aan te geven de invoeger op gaan. Of met pas heel laat richting aangeven. Ik duik juist achter de vrachtwagen omdat ik hem voor niet wil afsnijden, maar weet ik dat hij daar ook af moet, dan trap ik hem ervoor. Scheelt een hoop tijd op die binnendoor weggetjes.
Mensen op de snelweg die met 70 van de rechter naar de linker rijstrook komen terwijl ik er bijna naast rijdt. En gewoon doodleuk doorsturen terwijl ik vol in de toeter hang. Denk je dat er voor lul getoeterd wordt ofzo. En waaorm? Omdat ze een invoegstrook tegen komen over 100 meter ofzo...
Dit is heel herkenbaar.quote:Op zondag 15 november 2015 19:32 schreef Van_Poppel het volgende:
[..]
Deze Belgische mevrouw dacht ook nog even een paar vrachtwagen voor de afrit te kunnen inhalen:
Als je geen zicht op de uitrit of het verkeer voor de vrachtwagen hebt, dan kan het niet...Dat de knippers dan aan of uit staan is dan irrelevant.
Hey WcPot.quote:
Mevrouw had al veel eerder op de rechterrijstrook moeten gaan rijden. En niet de laatste 100/150 meter pas gaan uitvoegen.quote:Op zondag 15 november 2015 19:44 schreef Fer het volgende:
Het probleem is dat ze kort achter de gele truck zit, voordat ze opzij gaat.
Wat ook super vervelend is al je bij verkeerslichten staat te wachten met 2x2 rijstroken. Na een paar honderd meter gaat de weg naar 1x1 rijstrook. Natuurlijk wil je graag met je luxe auto voor een vrachtauto rijden. Maar vaak genoeg gaan ze bij de eerste de beste afslag mogelijkheid weer afslaan.quote:Op zondag 15 november 2015 19:46 schreef Van_Poppel het volgende:
[..]
Hey WcPot.
Begrijpelijk. Voor jullie vrachtwagenchauffeurs is het superirritant als zo'n idioot hem op het allerlaatste moment er nog voor gooit. Kan jij weer remmen (en kostbare snelheid en tijd verliezen).
Het probleem begint al als ze nog op rijstrook 1 (de meest linker) zit. Daar heeft ze al helemaal geen zicht op de uitvoegstrook (behalve als ze naar rechts door het passagiersraam kijkt) omdat er een gele vrachtwagen op rijstrook 3 rijdt. Voor die gele vrachtwagen zit waarschijnlijk nog een witte vrachtwagen. En op het moment dat ze van rijstrook 3 naar de uitvoegstrook gaat, zit ze idd veel te dicht op die gele vrachtwagen.quote:Op zondag 15 november 2015 19:44 schreef Fer het volgende:
Het probleem is dat ze kort achter de gele truck zit, voordat ze opzij gaat.
Zo! Die zat er goed op.quote:Op zondag 15 november 2015 19:32 schreef Van_Poppel het volgende:
[..]
Deze Belgische mevrouw dacht ook nog even een paar vrachtwagen voor de afrit te kunnen inhalen:
Als je geen zicht op de uitrit of het verkeer voor de vrachtwagen hebt, dan kan het niet...Dat de knippers dan aan of uit staan is dan irrelevant.
Gelukkig kan ik bij mijn afrit beide zien... En is het een dubbele afrit (want spitsstrook), dus wat ruimte. En die knipper is wel relevant, want staat die aan, dan laat ik hem niet al wat eerder uitrollen, maar trap ik 135-140 door totdat ik bij de afrit ben, in plaats van hem terug te laten lopen tot 100 en achter de vrachtwagen te gaan hangen om daarna de afrit op te steken. Doordat hij zijn knipper niet aan heeft, weet ik dus niet dat hij er ook af gaat. Ik doe dit vaker en dan laat ik hem rustig op de afrit uitrollen en kom ik daarbij naast de vrachtwagen. Geen probleem als die op de snelweg blijft. Maar dat deed deze niet. De eerste bocht is het probleem al, ik kan er met 70 doorheen, hij met 40. Moet ik dus mijn rem gaan gebruiken.quote:Op zondag 15 november 2015 19:32 schreef Van_Poppel het volgende:
Als je geen zicht op de uitrit of het verkeer voor de vrachtwagen hebt, dan kan het niet...Dat de knippers dan aan of uit staan is dan irrelevant.
Maar die vind ik ook in de auto irritant. Net als lui die links gaan staan en niet optrekken. Punt is, ik probeer sociaal te zijn naar vrachtwagens, met ze mee te denken ("Tegemoet komende vrachtwagen met wegversmalling, maar even van het gas af.") en ik verwacht, juist van de zogeheten professionals, dat zij ook sociaal zijn naar de rest van het verkeer. Dat een vrachtwagen de boel wat meer op houdt, snap ik, kan ie niets aan doen, zul je mij niet over horen. Ik ga echter wel miepen als ik opgehouden word door een vrachtwagen waar dit niet nodig was geweest.quote:Op zondag 15 november 2015 19:53 schreef WcPot het volgende:
Wat ook super vervelend is al je bij verkeerslichten staat te wachten met 2x2 rijstroken. Na een paar honderd meter gaat de weg naar 1x1 rijstrook. Natuurlijk wil je graag met je luxe auto voor een vrachtauto rijden. Maar vaak genoeg gaan ze bij de eerste de beste afslag mogelijkheid weer afslaan.Of ze halen nog net in over het verdrijvingsvlak en blijven dan 75 km/h voor je rijden dat is ook
Dat laatste heb ik vaak op de A20. Het stukje trajectcontrole is gewoon vervelend. Niet omdat je dan 80 moet rijden, maar omdat al die automobilisten krampachtig 75 blijven rijden. En met een inhaalverbod is dat gewoon irritant.quote:Op zondag 15 november 2015 19:53 schreef WcPot het volgende:
[..]
Wat ook super vervelend is al je bij verkeerslichten staat te wachten met 2x2 rijstroken. Na een paar honderd meter gaat de weg naar 1x1 rijstrook. Natuurlijk wil je graag met je luxe auto voor een vrachtauto rijden. Maar vaak genoeg gaan ze bij de eerste de beste afslag mogelijkheid weer afslaan.Of ze halen nog net in over het verdrijvingsvlak en blijven dan 75 km/h voor je rijden dat is ook
Ik snap het. Die tellerafwijking is idd de reden van de lage snelheid. Maar het gaat mij juist om het stukje voor de trajectcontrole, waar de mensen nog eventjes mij voorbij willen rijden en net voorbij de portalen met 80 afzakken tot 75 (of nóg langzamer).quote:Op maandag 16 november 2015 10:13 schreef Pizza_Boom het volgende:
Tsja, 75 op jouw teller is bij de meeste mensen natuurlijk gewoon rond de 80 km/h. Zeg maar dezelfde oorzaak als dat de maximale snelheid voor voertuigen met aanhanger met een totaal treingewicht van <3500 kg 90 mogen op de snelweg.
Geen idee, het zal misschien te maken hebben met het type lading. Tankwagens kunnen schommelen, en dat is lastig onder controle te houden. Gewoon zand gaat niet stuk, maar blijft ook mooi liggen.quote:Op maandag 16 november 2015 12:11 schreef Fer het volgende:
Ik heb trouwens het idee dat berijders van zand en betonwagens vaak minder sociaal zijn dan die van bak en vloeistof wagens, of is dat onzin?
Deze mensen zijn zich niet bewust van het feit dat ze geen 80 rijden.quote:Op maandag 16 november 2015 14:17 schreef Ridocar het volgende:
[..]
Ik snap het. Die tellerafwijking is idd de reden van de lage snelheid. Maar het gaat mij juist om het stukje voor de trajectcontrole, waar de mensen nog eventjes mij voorbij willen rijden en net voorbij de portalen met 80 afzakken tot 75 (of nóg langzamer).
En dan wordt het toch een beetje vervelend.
Omdat men in dat topic niet mijn vriendje wil zijn:quote:Op dinsdag 17 november 2015 09:48 schreef Ridocar het volgende:
Sorry, die kut was weer aan het zuigen. Geen vrienden irl, denk ik. het was idd offtopic.
Is het misschien een idee een beetje empathisch vermogen te ontwikkelen?quote:Op dinsdag 17 november 2015 10:02 schreef ambertje90 het volgende:
[..]
Omdat men in dat topic niet mijn vriendje wil zijn:
[ afbeelding ]
Ik vind het niet tijdig gebruiken van een knipperlicht bij het verlaten van de snelweg (50-100m voor begin uitvoegstrook) sowieso behoorlijk irritant, ook bij personenauto's. Dan wil je de afslag nemen, laat je je gas los om achter iemand te gaan die ruim onder de V-max rijdt (105 waar 130 ofzo), lange afrit, dus zodra de uitvoegstrook begint geef ik weer wat gas bij, en dan gaan dat soort figuren alsnog, zonder te kijken, tientallen meters na het begin van de strook en met enkel even 3-knipper of zelfs helemaal geen knipperlicht, alsnog uitvoegen, terwijl ik er al half naast zit. Echt, geef het verdomme aan, dan rij ik je met 130 nog even voorbij.quote:Op maandag 16 november 2015 01:13 schreef Pizza_Boom het volgende:
[..]
Gelukkig kan ik bij mijn afrit beide zien... En is het een dubbele afrit (want spitsstrook), dus wat ruimte. En die knipper is wel relevant, want staat die aan, dan laat ik hem niet al wat eerder uitrollen, maar trap ik 135-140 door totdat ik bij de afrit ben, in plaats van hem terug te laten lopen tot 100 en achter de vrachtwagen te gaan hangen om daarna de afrit op te steken. Doordat hij zijn knipper niet aan heeft, weet ik dus niet dat hij er ook af gaat.
Ik begrijp heel goed hoe de man in de Leon zich voelt. Hij is bang dat hij de weg kwijt raakt, en ik kan je zeggen: dat is niet prettig. Er komt een knoop in de buik, je gaat zweten, wordt gestressed, en dat veroorzaakt rijgedrag waar je vanachter je bureau geen begrip (meer) voor kunt opbrengen.quote:Op dinsdag 17 november 2015 10:33 schreef Ridocar het volgende:
Is het misschien een idee een beetje empathisch vermogen te ontwikkelen?
Amenquote:Op dinsdag 17 november 2015 11:26 schreef BigSmurf het volgende:
Ik vind het niet tijdig gebruiken van een knipperlicht bij het verlaten van de snelweg (50-100m voor begin uitvoegstrook) sowieso behoorlijk irritant, ook bij personenauto's.
ik zie het probleem niet ?quote:Op dinsdag 17 november 2015 11:28 schreef ambertje90 het volgende:
[..]
Ik begrijp heel goed hoe de man in de Leon zich voelt. Hij is bang dat hij de weg kwijt raakt, en ik kan je zeggen: dat is niet prettig. Er komt een knoop in de buik, je gaat zweten, wordt gestressed, en dat veroorzaakt rijgedrag waar je vanachter je bureau geen begrip (meer) voor kunt opbrengen.
Ik begrijp dus heel goed waarom hij een navigatiesysteem heeft aangeschaft. Dat gevoel wordt nu bijna volledig weggenomen door een stem die je precies zegt wat je moet doen. Het kan heel rustgevend zijn om orders op te volgen. Geen verantwoordelijkheid meer, oh wat een innerlijke kalmte.
Toegegeven er zijn momenten dat de bestuurder zich toch opwindt; hoe kan de navi nu zeggen dat ik hier rechtsaf moet? Die weg is opgebroken, ik moet een manier vinden om er omheen te gaan en ze blijft maar roepen dat ik moet keren. Aaaaaaahhh.
Oh gelukkig ze heeft een nieuwe route gevonden. Wat een geweldig ding! Ik geef me er helemaal aan over, dit moet elke rit mee, ik geef het een prominente plaats in de auto zodat ik altijd op dat ding kan vertrouwen en kijken. Prachtig!
Brommerrijder? Welke brommerrijder?
[ afbeelding ]
Nee, dat lijkt me sterk!quote:Op dinsdag 17 november 2015 11:50 schreef Martijn137 het volgende:
Ben er ooit eentje tegen gekomen die dat ding practisch recht voor zen neus had hangen....
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |