Zijn eerste antwoord viel beter dan dat van Trump.quote:Op woensdag 11 november 2015 03:09 schreef Intellectueel het volgende:
Carson heeft zijn hele familie meegenomen. Slim.
Yes.quote:Op woensdag 11 november 2015 03:12 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Zijn eerste antwoord viel beter dan dat van Trump.
Wist goed te onderscheiden, maar struggelde wel met woorden. Zenuwachtig waarschijnlijk.quote:Op woensdag 11 november 2015 03:21 schreef Elfletterig het volgende:
Oké... goed antwoord van Bush, redelijk veel applaus.
Ja, maar in dat percentage worden mensen die uberhaupt niet meer naar een baan op zoek zijn niet meer meegeteld.quote:Op woensdag 11 november 2015 03:21 schreef Intellectueel het volgende:
1 op de 10 mensen heeft volgens Bush geen werk. Ik dacht dat de werkloosheidscijfer in de VS op zo'n 5% staat?
Voor zijn doen was het vrij goed. Fiorina oogst overigens (weer eens) meer applaus.quote:Op woensdag 11 november 2015 03:22 schreef Intellectueel het volgende:
[..]
Wist goed te onderscheiden, maar struggelde wel met woorden. Zenuwachtig waarschijnlijk.
In hoeverre is dat Obama's schuld? Volgens mij trekt de economie in de VS redelijk aardig aan, en gingen meer mensen in oktober aan het werk dan men verwachtte.quote:Op woensdag 11 november 2015 03:23 schreef Royyy het volgende:
[..]
Ja, maar in dat percentage worden mensen die uberhaupt niet meer naar een baan op zoek zijn niet meer meegeteld.
Bij mij ook.quote:Op woensdag 11 november 2015 03:25 schreef Intellectueel het volgende:
Mijn stream is er mee gestopt.
Hier ook. Bij mij stopte de stream toen Rand Paul net aan het woord was.quote:Op woensdag 11 november 2015 03:26 schreef Elfletterig het volgende:
Ik heb nu de bumber voor "commercial break" in beeld staan.
Ik vind zijn toonhoogte ook opmerkelijk anders. Alsof hij geforceerd presidentieel wilt overkomen vanavond.quote:Op woensdag 11 november 2015 03:27 schreef Elfletterig het volgende:
Het antwoord van Paul hebben we gemist, maar voor de rest was het antwoord van Trump zo'n beetje het zwakste van het veld...
Maar tegelijkertijd is het aantal mensen die geen baan meer zoeken omdat ze 'veilig' zitten met een uitkering enorm gestegen. Dat is een van de reden waarom de kosten van welfare programma's de pan uitrijzen.quote:Op woensdag 11 november 2015 03:24 schreef Intellectueel het volgende:
[..]
In hoeverre is dat Obama's schuld? Volgens mij trekt de economie in de VS redelijk aardig aan, en gingen meer mensen in oktober aan het werk dan men verwachtte.
Ik vind Trump inderdaad ook geen sterke indruk maken. Carson houdt zich beter staande. Bush doet het deze keer vrij goed. Rubio opnieuw goed, Fiorina ook.quote:Op woensdag 11 november 2015 04:36 schreef Intellectueel het volgende:
Trump zakt door het ijs. Die gaat langzaam wegvallen in de peilingen.
Paul was eindelijk eens zichtbaarquote:Op woensdag 11 november 2015 14:35 schreef Elfletterig het volgende:
Het is moeilijk te zeggen wie er nou het meeste garen spint bij het debat van gisteren. Ik denk dat de peilingen dat komende dagen moeten uitwijzen. Sowieso heeft Carson ten opzichte van Trump geen slechte zaken gedaan.
Ik las een artikel waarin hij ook tot de winnaars wordt gerekend.quote:Op woensdag 11 november 2015 14:36 schreef martijnde3de het volgende:
[..]
Paul was eindelijk eens zichtbaar
Kansloos om de nominatie winnen zolang cruz, carson en trump meedoen.quote:
Daar zou ik Rubio en Bush nog wel aan toevoegen.quote:Op woensdag 11 november 2015 15:24 schreef martijnde3de het volgende:
[..]
Kansloos om de nominatie winnen zolang cruz, carson en trump meedoen.
Mocht Clinton om de een of andere reden wegvallen dan is Sanders in ieder geval niet kansloos, zo te zien. Al is het natuurlijk de vraag hoe die zich in de presidentiële race staande zou houden.quote:
Mwoah, ik zou nog niet al te veel concluderen uit deze cijfers. Allereerst zeggen deze subgroepen niet direct iets over het totaal aantal stemmen. Het 'all voters' grafiekje ontbreekt. 30% populairder zijn in een kleine demografische groep is soms minder effectief dan 10% populairder in een grote groep (zeker als dat ook nog groepen zijn met een hoger opkomstpercentage).quote:Op woensdag 11 november 2015 15:40 schreef Euribob het volgende:
[..]
Mocht Clinton om de een of andere reden wegvallen dan is Sanders in ieder geval niet kansloos, zo te zien. Al is het natuurlijk de vraag hoe die zich in de presidentiële race staande zou houden.
Als het om standpunten gaat, is Rubio voor mij iets te links, ik zie liever Cruz (of Jindal). Maar verkiesbaarheid telt ook mee, en in een directe confrontatie met Hillary zie ik Rubio nog winnen ook.quote:Op woensdag 11 november 2015 17:36 schreef thettes het volgende:
Ik vond Rubio weer ernstig zwak. Hij lijkt constant nerveus als hij het woord krijgt, totaal geen leider. Eigenlijk nog precies dezelfde man die in 2013 zweterig z'n waterflesje zocht.
Toch wonderlijk dat hij nog zoveel support krijgt. Of ben ik de enige op wie hij zo'n indruk wekt?
Vermakelijk, inderdaad, maar ik verwacht dat die heteluchtballon sowieso nog wel leegloopt.quote:Op woensdag 11 november 2015 23:41 schreef Monolith het volgende:
Ik lees dat Carson ook weer eens heeft laten zien volstrekt onnozel te zijn als het op buitenlandbeleid aankomt:
https://www.washingtonpos(...)explained/?tid=sm_fb
Trump's opmerkingen daarover verrasten me gisteren wel, was totaal niet wat ik van hem verwacht had. Toen het over Syrie/Irak en Libie ging kwamen een heleboel van zijn punten overeen met de posities van Paul.quote:Op donderdag 12 november 2015 06:43 schreef Lyrebird het volgende:
Voor wat betreft Syrie/Irak: er zijn volgens mij geen good guys die we daar het vuile werk op kunnen laten knappen. Of je stapt er met twee benen in en legt het zaakje zelf in de as tot er niemand meer tegensputtert, of je houdt schone handen en doet niets. Ik zou voor het laatste kiezen. In dat 'in de as leggen' zijn we namelijk niet zo goed. Hebben we er uberhaupt wel de kogels voor?
En de Amerikanen zullen illegaal andere soevereine landen blijven binnenvallen met honderdduizenden doden en regionaal instabiliteit als gevolg, drones blijven gebruiken wetende dat 90% van de slachtoffer onschuldige burgers zijn, mensen blijven martelen in een detentiecentrum dat door de internationale gemeenschap is veroordeeld en tegen de mensenrechten indruist, civiele vliegtuigen uit de lucht blijven schieten (lang voor MH17 schoot de Amerikaanse marine een Iraanse civiele vliegtuig uit de lucht boven de Perzische Golf), en zo kan ik wel even blijven doorgaan.quote:Op donderdag 12 november 2015 06:43 schreef Lyrebird het volgende:
Sinds ik van mijn multiculturele geloof ben afgevallen, ben ik ook van mening dat we andere landen wat minder de maat moeten nemen. They cannot help themselves, zo zijn ze nou eenmaal geprogrammeerd: Russen zullen bijvoorbeeld homo's blijven mishandelen en vliegtuigen uit de lucht blijven schieten. Daar over klagen is een beetje onnozel. Voor IS, Cubanen en de Noord-Koreanen geldt hetzelfde.
Niemand ontkent dat de VS ook wat goede punten op haar CV heeft staan, maar daar tegenover staan genoeg negatieve voorbeelden, waarvan ik een paar al eerder opsomde.quote:Op donderdag 12 november 2015 09:15 schreef Lyrebird het volgende:
De Amerikanen hebben juist ontzettend veel goeds gedaan. Als je dat niet gelooft, dan moet je maar eens in het voormalige Oost-Duitsland gaan kijken. Of in Noord- en Zuid-Korea.
WO2 daargelaten, zet de VS zet haar defensie voornamelijk in om haar positie als globale leider te behouden en haar nationale belangen te beschermen. Zie de vele werken van Kissinger als strategisch uitleg voor de vele interventies van de VS. Dat ze vervolgens interveniëren onder het mom van humanisme is natuurlijk een politieke farce.quote:De VS zijn het enige land ter wereld (de Britten volgen op gepaste afstand) die hun eigen defensie in willen zetten om het leed van anderen te verzachten. Daar kun je alleen maar respect voor hebben. Ga eens op een van de vele oorlogskerkhoven kijken. In Normandie, in Seoul, of in Nederland.
De oorlog in Irak was helemaal niet begonnen met de juiste intentie. Men zocht naar een reden om Saddam van de troon te werpen, en dat was in eerste instantie niet omdat men daadwerkelijk geloofde dat er massavernietigingwapens in Irak werden gehuisvest of vanuit humanitair opzicht. De reden van interventie was klassiek geopolitiek en geostrategisme, met 9/11, WMDs en 'democratie-verspreiding' als excuses.quote:Alleen zijn ze wat gemakkelijk voor het karretje van een ander te spannen. De oorlogen in Afghanistan en Irak waren begonnen met de juiste intenties, maar op basis van verkeerde informatie en de verkeerde diagnose. In Syrie zie je nu hetzelfde - ga daar maar eerst eens kaas van maken, voordat je daar met bommen begint te gooien.
Zou het grote verschil tussen 'white' en 'non-white' volledig op klassenverschil berusten? Dat blanken over het algemeen tot een hogere klasse behoren en dus eerder rechts stemmen, waar niet blanken als lagere economische klasse graag in een government controlled society leven? Of is er momenteel meer aan de hand dat dit enorme verschil kan verklaren?quote:
Je ziet het specifiek in deze cijfers niet terug, maar ook 'Asian Americans' stemmen echt in overgrote mate op de Democraten, terwijl die gemiddeld genomen in een 'hogere economische klasse' zitten dan de blanke Amerikanen. De Republikeinse partij heeft al jaren het probleem dat ze demografische gezien nog voornamelijk leunt op de wat oudere blanke man (in ieder geval in de presidentsverkiezingen). Willen ze echt nog kans blijven maken bij de presidentsverkiezingen dan moet daar wel wat gaan veranderen, want ook de te verwachten demografische ontwikkelingen zijn niet in hun voordeel.quote:Op donderdag 12 november 2015 11:59 schreef Coelho het volgende:
[..]
Zou het grote verschil tussen 'white' en 'non-white' volledig op klassenverschil berusten? Dat blanken over het algemeen tot een hogere klasse behoren en dus eerder rechts stemmen, waar niet blanken als lagere economische klasse graag in een government controlled society leven? Of is er momenteel meer aan de hand dat dit enorme verschil kan verklaren?
Het leed van anderen verzachten? Of misschien toch gewoon een invloedssfeer uitbreiden en behouden? Dat ze West-Europa, Japan en Zuid-Korea hebben "gered" van het communisme was ook puur eigen belang. Je hoort mij niet klagen hoor, maar de rol van barmhartige Samaritaan is er een die je niet op de Verenigde Staten van Amerika kan plakken.quote:Op donderdag 12 november 2015 09:15 schreef Lyrebird het volgende:
De Amerikanen hebben juist ontzettend veel goeds gedaan. Als je dat niet gelooft, dan moet je maar eens in het voormalige Oost-Duitsland gaan kijken. Of in Noord- en Zuid-Korea.
De VS zijn het enige land ter wereld (de Britten volgen op gepaste afstand) die hun eigen defensie in willen zetten om het leed van anderen te verzachten. Daar kun je alleen maar respect voor hebben. Ga eens op een van de vele oorlogskerkhoven kijken. In Normandie, in Seoul, of in Nederland.
Alleen zijn ze wat gemakkelijk voor het karretje van een ander te spannen. De oorlogen in Afghanistan en Irak waren begonnen met de juiste intenties, maar op basis van verkeerde informatie en de verkeerde diagnose. In Syrie zie je nu hetzelfde - ga daar maar eerst eens kaas van maken, voordat je daar met bommen begint te gooien.
De olie, de bedrijven die daar aan de slag konden die de kas van de twee partijen spekten en de andere financiële belangen van toppolitici uit die tijd (er zijn nogal wat dwarslijntjes te vinden met bestuur en aandelenbezit) bij dergelijke bedrijven hadden er niets mee te maken? Het is leuk en aardig dat je een gruwelijke dictator of een gruwelijk regime afzet maar dan moet je wel een basis hebben waardoor het land vervolgens een stabiele democratie krijgt, die was er helaas niet.quote:Op donderdag 12 november 2015 09:15 schreef Lyrebird het volgende:
De oorlogen in Afghanistan en Irak waren begonnen met de juiste intenties, maar op basis van verkeerde informatie en de verkeerde diagnose.
Dat ze er een bijdrage aan hebben geleverd om ons van de Duitsers te redden heeft hen in essentie voor het grootste deel de millitaire voorsprong gegeven die ze nu hebben. Het Manhattanproject (op initiatief van de UK, uitgevoerd door de USA, de UK en Canada), de straaljagers en de ruimtevaart en de rakettechnologie zijn allemaal voor een zeer groot deel te danken aan Europese wetenschappers en ingenieurs uit die tijd. Onder Hitler werden de eerste straaljagers gebouwd, de knappe koppen die hierachter zaten (en anderen) liepen al dan niet vrijwillig over naar de USA. Lyrebird gaf echter niet aan dat hij van mening is dat de USA altruïstisch handelde, hij gaf slechts aan dat hij vindt dat de effecten netto meer goed dan slecht zijn geweest.quote:Op donderdag 12 november 2015 13:16 schreef Euribob het volgende:
[..]
Het leed van anderen verzachten? Of misschien toch gewoon een invloedssfeer uitbreiden en behouden? Dat ze West-Europa, Japan en Zuid-Korea hebben "gered" van het communisme was ook puur eigen belang. Je hoort mij niet klagen hoor, maar de rol van barmhartige Samaritaan is er een die je niet op de Verenigde Staten van Amerika kan plakken.
quote:Karl Rove is a biased dope who wrote falsely about me re China and TPP. This moron wasted $430 million on political campaigns and lost 100%
Uitstekend. Laat ze maar peentjes zweten.quote:Op vrijdag 13 november 2015 07:24 schreef Intellectueel het volgende:
GOP in paniek:
https://www.washingtonpos(...)id=pm_politics_pop_b
Er zit wel een klein beetje waarheid in hoor.quote:Op woensdag 11 november 2015 04:55 schreef Intellectueel het volgende:
Fiorina: 'socialism starts because governments create problems governments want to solve'.
Dat dit soort idioten überhaupt nog in de race zijn om POTUS te worden.
Nou, nee, het ligt natuurlijk aan je definitie maar de grote socialistische denkers waren filosofen en waren niet in de overheid, en de grote meerderheid is het er over eens dat socialisme echt start met de Franse revolutie.quote:Op vrijdag 13 november 2015 10:29 schreef Freak188 het volgende:
[..]
Er zit wel een klein beetje waarheid in hoor.
Net als de terreur van het socialismequote:Op vrijdag 13 november 2015 11:26 schreef Monopoly_Man het volgende:
[..]
Nou, nee, het ligt natuurlijk aan je definitie maar de grote socialistische denkers waren filosofen en waren niet in de overheid, en de grote meerderheid is het er over eens dat socialisme echt start met de Franse revolutie.
Mooi en gelukkig heeft Bernie nog genoeg tijd.quote:Op donderdag 12 november 2015 19:16 schreef martijnde3de het volgende:
Nieuwste peiling:
democraten: Clinton 52, Sanders 33, O'Malley 5
http://www.nytimes.com/po(...)g-lead-over-sanders/
Voornamelijk effect van wegvallen van Biden en in mindere mate Webb en Chaffee.quote:Op vrijdag 13 november 2015 17:12 schreef KingRoland het volgende:
Bernie klimt een beetje![]()
http://www.realclearpolit(...)nomination-3824.html
Als democraat in de VS heb je eigenlijk bar weinig keuze. Je kan kiezen uit een elitaire oude vrouw of een socialist. Jammer dat er geen goede jonge kandidaten zijn.quote:Op vrijdag 13 november 2015 17:26 schreef Monolith het volgende:
[..]
Voornamelijk effect van wegvallen van Biden en in mindere mate Webb en Chaffee.
De democraten kunnen kiezen uit "een elitaire oude vrouw" (om jouw woorden te gebruiken) en een nog oudere socialist, die 74 jaar is.quote:Op vrijdag 13 november 2015 19:10 schreef martijnde3de het volgende:
[..]
Als democraat in de VS heb je eigenlijk bar weinig keuze. Je kan kiezen uit een elitaire oude vrouw of een socialist. Jammer dat er geen goede jonge kandidaten zijn.
Met een beetje geluk (voor de GOP) helpen Trump en Carson elkaar om zeep.quote:Op vrijdag 13 november 2015 19:41 schreef JimmyDean het volgende:
http://www.foxnews.com/po(...)speech/?intcmp=hpbt1
Trump gaat los.
Carson en Trump worden ook vaak niet serieus genomen. De media gaat er al zo'n beetje van uit dat Rubio de nominee wordt.quote:Op vrijdag 13 november 2015 19:43 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Met een beetje geluk (voor de GOP) helpen Trump en Carson elkaar om zeep.
Dit interessante artikel van CNN laat een prominente adviseur van Obama aan het woord over de GOP-kandidaten. Lees vooral wat hij over Carson zegt: http://edition.cnn.com/20(...)andidates/index.html
quote:Op vrijdag 13 november 2015 17:12 schreef KingRoland het volgende:
Bernie klimt een beetje![]()
http://www.realclearpolit(...)nomination-3824.html
O'Malley lijkt mij beter dan Clinton of Sanders maar hij is deze keer kansloosquote:Op vrijdag 13 november 2015 19:40 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
De democraten kunnen kiezen uit "een elitaire oude vrouw" (om jouw woorden te gebruiken) en een nog oudere socialist, die 74 jaar is.
Maar wacht eens... er is nog een derde kandidaat: Martin O'Malley heet -ie. Hij is beduidend jonger dan die twee fossielen, hij is bijzonder geschikt en heeft uitstekende, concrete ideeën én een bewezen staat van dienst.
Deze reactie had je vast al van mij verwacht, nietwaar? Waarom is het zo dat de kandidatuur van O'Malley genegeerd wordt? Waarom wordt er zo lacherig over gedaan? Waarom wordt er alleen maar gefocust op zijn lage scores in de peilingen? Zijn die mensen bang voor inhoud of zo?
Republikeinen die onder nabij de 5 procent peilen, zoals Bush, Fiorina en Paul, worden wél serieus genomen. Ik vind het bijzonder kwalijk dat er wordt gedaan alsof er maar twee kandidaten zijn bij de Democraten, terwijl er drie zijn. Als je O'Malley niks vindt, prima, maar verzwijg zijn kandidatuur niet.
Ik ben beslist nog niet bereid om die conclusie te trekken. Mocht hij morgen een waardeloos debatoptreden hebben, dan komt die conclusie wél dichterbij. Maar wie weet steelt hij morgen wel de show. Het grote voordeel: er zijn maar drie kandidaten meer in de race. O'Malley krijgt nu automatisch veel meer aandacht dan eerst.quote:Op vrijdag 13 november 2015 19:48 schreef martijnde3de het volgende:
[..]
O'Malley lijkt mij beter dan Clinton of Sanders maar hij is deze keer kansloos
Liever Clinton dan O'Malley, eerste wat hij deed toen hij gouverneur werd was de belastingen met 14% verhogen...quote:Op vrijdag 13 november 2015 19:48 schreef martijnde3de het volgende:
[..]
O'Malley lijkt mij beter dan Clinton of Sanders maar hij is deze keer kansloos
Ik kijk het later de dag wel op youtubequote:Op vrijdag 13 november 2015 19:50 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik ben beslist nog niet bereid om die conclusie te trekken. Mocht hij morgen een waardeloos debatoptreden hebben, dan komt die conclusie wél dichterbij. Maar wie weet steelt hij morgen wel de show. Het grote voordeel: er zijn maar drie kandidaten meer in de race. O'Malley krijgt nu automatisch veel meer aandacht dan eerst.
En serieus... de man is uitstekend op inhoud (concrete voorstellen) en presentatie. Ik ben dus bijzonder benieuwd naar morgen. Het debat begint om 03.00 uur zondagochtend, onze tijd.
Dit is echt een geweldig artikel. Mooie beschrijving van hoe de democraten aankijken naar de republikeinse kandidaten.quote:Op vrijdag 13 november 2015 19:43 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Met een beetje geluk (voor de GOP) helpen Trump en Carson elkaar om zeep.
Dit interessante artikel van CNN laat een prominente adviseur van Obama aan het woord over de GOP-kandidaten. Lees vooral wat hij over Carson zegt: http://edition.cnn.com/20(...)andidates/index.html
Ik vond het ook erg grappig, vooral die - nogal korte - analyse van Carson.quote:Op vrijdag 13 november 2015 19:53 schreef martijnde3de het volgende:
[..]
Dit is echt een geweldig artikel. Mooie beschrijving van hoe de democraten aankijken naar de republikeinse kandidaten.
Hij heeft kennelijk niet goed naar de peilingen gekeken. Dit zijn de laatste 6 peilingen:quote:Op zaterdag 14 november 2015 05:24 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik vond het ook erg grappig, vooral die - nogal korte - analyse van Carson.
Of hij hecht niet zo heel veel waarde aan de huidige head-to-head standen.quote:Op zaterdag 14 november 2015 11:39 schreef martijnde3de het volgende:
[..]
Hij heeft kennelijk niet goed naar de peilingen gekeken. Dit zijn de laatste 6 peilingen:
Carson 48 Clinton 50
Carson 50 Clinton 40
Carson 47 Clinton 47
Carson 48 Clinton 47
Carson 50 Clinton 39
Carson 48 Clinton 44
Een klein lichtpuntje voor Bernie, hij heeft nog een relatief goed gevulde kas, hij heeft veel minder geld gekregen dan Hillary aangezien hij geen geld aanneemt van de grote donoren die iets in ruil eisen (en dat krijgen) maar hij is tot nu toe relatief zuinig geweest en is desalniettemin zeer duidelijk de nummer twee bij de Democraten, hij kan het nog even volhouden. Hillary heeft al best veel geld besteed, in dat tempo kan ze niet het geld blijven besteden.quote:Op vrijdag 13 november 2015 17:12 schreef KingRoland het volgende:
[..]
Mooi en gelukkig heeft Bernie nog genoeg tijd.
Sanders kreeg ook niet de steun van het establishment, aanvankelijk werd hij kansloos geacht door bijna iedereen die dit circus volgt, hij zou te oud zijn en zo. Hij staat er nu redelijk goed voor dankzij een bottomup-beweging.quote:Op vrijdag 13 november 2015 19:40 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
De democraten kunnen kiezen uit "een elitaire oude vrouw" (om jouw woorden te gebruiken) en een nog oudere socialist, die 74 jaar is.
Maar wacht eens... er is nog een derde kandidaat: Martin O'Malley heet -ie. Hij is beduidend jonger dan die twee fossielen, hij is bijzonder geschikt en heeft uitstekende, concrete ideeën én een bewezen staat van dienst.
Deze reactie had je vast al van mij verwacht, nietwaar? Waarom is het zo dat de kandidatuur van O'Malley genegeerd wordt? Waarom wordt er zo lacherig over gedaan? Waarom wordt er alleen maar gefocust op zijn lage scores in de peilingen? Zijn die mensen bang voor inhoud of zo?
Carson die het wint van Clinton, dat vind ik nogal ongeloofwaardig, ongeacht wat die peilingen op dit moment zeggen. Ik ga af op allerlei extreme uitspraken die Carson heeft gedaan over typisch conservatieve kwesties. Dat trekt wellicht stemmen van een deel van de typische Republikeinse kiezers maar toch niet bij de rest van het volk? Zit er een flinke bias in die peilingen? Dat op de een of andere manier het meer extreme deel van bepaalde achterbannen oververtegenwoordigd is of zo.quote:Op zaterdag 14 november 2015 11:39 schreef martijnde3de het volgende:
[..]
Hij heeft kennelijk niet goed naar de peilingen gekeken. Dit zijn de laatste 6 peilingen:
Carson 48 Clinton 50
Carson 50 Clinton 40
Carson 47 Clinton 47
Carson 48 Clinton 47
Carson 50 Clinton 39
Carson 48 Clinton 44
Ook met kiesmannen staat hij voorquote:Op zaterdag 14 november 2015 11:41 schreef Monolith het volgende:
[..]
Of hij hecht niet zo heel veel waarde aan de huidige head-to-head standen.
Volgens snap je niet helemaal wat een 'head to head' is. Het gaat om het feit dat je hier twee kandidaten vergelijkt die nog niet helemaal symmetrisch zijn qua media aandacht, bekendheid, kritiek, enzovoort. Waar een avondje Republikeins debat behoorlijk wat Hillarybashing kent, zit Carson nog aardig in de luwte. Gaat het daadwerkelijk een race tussen Hillary en Carson worden, dan gaat dat heel snel veranderen.quote:Op zaterdag 14 november 2015 12:39 schreef martijnde3de het volgende:
[..]
Ook met kiesmannen staat hij voor
http://www.270towin.com/polling-maps/clinton-carson-electoral-map
Wow, zou wat zijn als al die Democratische staten echt Republikeins worden!quote:Op zaterdag 14 november 2015 12:39 schreef martijnde3de het volgende:
[..]
Ook met kiesmannen staat hij voor
http://www.270towin.com/polling-maps/clinton-carson-electoral-map
Wat is er veranderd?quote:Op zaterdag 14 november 2015 14:10 schreef Lyrebird het volgende:
Tot nu toe was ik van mening dat Hillary deze verkiezingen met twee vingers in haar neus zou winnen.
Ik ben daar niet meer zo zeker van.
Als de Republikein die naar voren wordt geschoven een beetje salonfahig is, dan voorspel ik een walkover voor de Republikeinen.
Een Rubio zie ik nog wel kans maken, verder zie ik eigenlijk geen serieuze kanshebbers.quote:Op zaterdag 14 november 2015 14:10 schreef Lyrebird het volgende:
Tot nu toe was ik van mening dat Hillary deze verkiezingen met twee vingers in haar neus zou winnen.
Ik ben daar niet meer zo zeker van.
Als de Republikein die naar voren wordt geschoven een beetje salonfahig is, dan voorspel ik een walkover voor de Republikeinen.
Even serieus:quote:
Ik ben niet echt bekend met het effect dat Obamacare in VS heeft, maar zolang Obama de economie draaiende weet te houden zie ik Clinton wel de meeste kans maken. Banen en groei gaan een grotere effect op de verkiezingsuitslag hebben dan wat kinderziektes in Obamacare verwacht ik zo.quote:Op zaterdag 14 november 2015 14:23 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Even serieus:
Amerikanen zijn net kinderen, en die moet je dus zo nu en dan iets nieuws voorschotelen. De Democraten tappen al jaren uit hetzelfde vaatje. Ik denk dat mensen hun identity politics een beetje moe zijn.
Daarnaast begint langzaam duidelijk te worden dat Obamacare echt de mislukking is die de Republikeinen voorspeld hadden. De een na de andere co-op valt om, en mensen raken hun verzekering kwijt. Dat zal zich uiteindelijk in stemmen gaan vertalen.
De peiling die je aanhaalt, is niet de nieuwste. Hij is pas later naar buiten gekomen, maar die 52-33-5 is de nieuwste. Zie: http://www.realclearpolit(...)nomination-3824.htmlquote:Op zaterdag 14 november 2015 11:13 schreef martijnde3de het volgende:
Nieuwe peiling:
Democraten
Clinton 57, Sanders 35, O'Malley 4
http://maristpoll.marist.(...)_November%202015.pdf
Je ziet dus dat het stabiliseert. Clinton zit tussen de 50 en de 60 en Sanders tussen de 30 en 35.
Dit zijn dus de laatste 4 peilingen(inclusief deze hierboven)
C 52 S 33 O 5
C 57 S 35 O 4
C 56 S 31 O 2
C 53 S 35 O 0
Sanders verwoordt op een knappe manier de onvrede die onder kiezers leeft. Daardoor trekt hij veel bekijks en scoort hij hoog in de peiling. Ik vind hem sympathiek, maar verder totaal ongeschikt.quote:Op zaterdag 14 november 2015 12:20 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Sanders kreeg ook niet de steun van het establishment, aanvankelijk werd hij kansloos geacht door bijna iedereen die dit circus volgt, hij zou te oud zijn en zo. Hij staat er nu redelijk goed voor dankzij een bottomup-beweging.
Dat bedoel ik, identity politics.quote:Op zaterdag 14 november 2015 15:05 schreef OMG het volgende:
Als mensen identity politics zat zouden zijn, dan is de white man's party nou niet echt een lekker alternatief. Tenzij je vind dat vrouwen, homo's, en mensen met een kleurtje niks mogen, dan wel natuurlijk.
Wat is dat voor mislukte site dan? Clinton tegen Rubio, Clinton wint Texas?!?quote:Op zaterdag 14 november 2015 17:40 schreef martijnde3de het volgende:
Hier kan je zien hoe de tussenstand per staat is. Uiteindelijk gaat het over het aantal kiesmannen en niet om het aantal stemmen.
Op deze site kan je Clinton tegen de republikeinse kandidaten door middel van kiesmannen(Electoral Map):
http://www.270towin.com/c(...)-maps-based-on-polls
Op deze site kan je Sanders tegen de republikeinse kandidaten door middel van kiesmannen(Electoral Map):
http://www.270towin.com/c(...)-maps-based-on-polls
Dat vind ik vrij forse leeftijdsdiscriminatie. Ben jij van mening dat elke 75-jarige te oud is om nog 4 jaar lang zeer goed te functioneren? Nee toch? Jij erkent toch zeker wel dat de ene persoon met 75 jaar oud net zo fit en gezond is als de ander met 50 jaar oud?quote:Op zaterdag 14 november 2015 15:11 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Sanders verwoordt op een knappe manier de onvrede die onder kiezers leeft. Daardoor trekt hij veel bekijks en scoort hij hoog in de peiling. Ik vind hem sympathiek, maar verder totaal ongeschikt.
Hij zou niet te oud zijn om president te worden, hij is gewoon te oud. Sorry, maar de man is - bij leven en welzijn - 75 jaar als hij aan dit karwei begint. Dat is bijna net zo oud als de gemiddelde levensverwachting van een man in de VS. President zijn is een loodzware baan.
Dat vind ik juist een heel erg groot pluspunt. Als hij wel 'echt voor de Democraten had gekozen' dan had hij vele honderden miljoenen Dollars moeten aannemen van sponsoren die iets in ruil hiervoor eisen. Zoals Hillary Rodham.quote:Wat mij ook tegenstaat, is dat Sanders een Independent is, die nooit echt voor de Democraten heeft gekozen.
Tja, die Americanen zijn wat dat betreft gestoord. Vraag een voor een of dat ze standpunten van Sanders goed vinden zonder de naam te noemen en ze zeggen volmondig ja.quote:Verder labelt hij zichzelf als "socialist democrat". In de VS is "socialist" een soort vloekwoord. Als Sanders presidentskandidaat wordt, is dat volgens mij een enorme zwakte die de Republikeinen volop zullen uitbuiten.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Noem het woord socialisme en hun brein krijgt korsluiting.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
De uitdrukking dat het niet uitmaakt of dat je door de hond of de kat wordt gebeten was zelden zo toepasselijk.quote:Los van Trump en Carson, moet Bush zowel Rubio als Cruz voor zich dulden.
Dat mag jij leeftijdsdiscriminatie vinden. Ik vind het vooral getuigen van realisme om zulke vragen te stellen bij iemand die 75 is als hij aan z'n karwei begint. We hebben het hier niet over een rol als senator, het gaat om een loodzware functie, namelijk die van president. Ik vind de hoge leeftijd van Sanders een probleem in twee opzichten: ten eerste is het de vraag of hij goed kan functioneren, ten tweede is het in mijn optiek munitie voor de Republikeinen, zeker als die er een jong, energiek iemand als Rubio tegenover zetten als kandidaat.quote:Op zaterdag 14 november 2015 18:20 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Dat vind ik vrij forse leeftijdsdiscriminatie. Ben jij van mening dat elke 75-jarige te oud is om nog 4 jaar lang zeer goed te functioneren? Nee toch? Jij erkent toch zeker wel dat de ene persoon met 75 jaar oud net zo fit en gezond is als de ander met 50 jaar oud?
Dat je bij een ouder iemand graag even nagaat of dat hij nog geen tekenen van aftakelen vertoont begrijp ik maar met 75 jaar gaat het nog wel hoor als je een beetje gezond hebt geleefd en je niet een flinke dosis pech hebt. Tot mid-80 kan je in principe heel erg goed functioneren als je dat wil, daarna is het voor bijna iedereen een sterk aflopende zaak.
Dan had Sanders nu ook niet voor de Democraten moeten gaan, maar als Independent-kandidaat een gooi moeten doen. Dat was zuiver geweest.quote:Op zaterdag 14 november 2015 18:20 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Dat vind ik juist een heel erg groot pluspunt. Als hij wel 'echt voor de Democraten had gekozen' dan had hij vele honderden miljoenen Dollars moeten aannemen van sponsoren die iets in ruil hiervoor eisen. Zoals Hillary Rodham.
quote:Op zaterdag 14 november 2015 18:20 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Tja, die Americanen zijn wat dat betreft gestoord. Vraag een voor een of dat ze standpunten van Sanders goed vinden zonder de naam te noemen en ze zeggen volmondig ja.Amerikanen zijn geen fan van socialisme. Zelfs al vinden ze de voorstellen van Sanders goed, dan nog kan dat labeltje "socialist" een belemmering zijn om op hem te stemmen.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Noem het woord socialisme en hun brein krijgt korsluiting.![]()
O'Malley is 52quote:Op zondag 15 november 2015 03:20 schreef Lyrebird het volgende:
Ja, ik ben wakker. Maar ik ga niet voor mijn plezier naar een stel bejaarden kijken.
In dit deel mocht er dan toch geapplaudiseerd worden, kennelijk. Sanders kreeg de handen twee keer op elkaar.quote:Op zondag 15 november 2015 03:45 schreef OMG het volgende:
"I'm not that much of a socialist when compared to Eisenhower." Ha. Feel the Bern.
Wel lekker makkelijk scoren trouwens, met 9/11, bijna gegarandeerd applaus.quote:Op zondag 15 november 2015 04:06 schreef Elfletterig het volgende:
Clinton reageert bijzonder fel en giftig. Ze staat nog net niet te schuimbekken.
twitter:billclinton twitterde op zondag 15-11-2015 om 04:20:38As we're seeing tonight, @HillaryClinton has the best vision and ideas to move us forward and keep us safe. #ImWithHer reageer retweet
twitter:realDonaldTrump twitterde op zondag 15-11-2015 om 04:40:02Hillary and Sanders are not doing well, but what is the failed former Mayor of Baltimore doing on that stage? O'Malley is a clown. reageer retweet
Tja, als O'Malley herhaaldelijk "carnival barker" over Trump zegt, is het logisch dat Trump ook terugslaat.quote:Op zondag 15 november 2015 04:49 schreef OMG het volgende:
Ehehe. Trump.. Smakeloze troll. Die man mag zich wel eens van z'n eigen leven ontslaan. You're fired.
Uiteraard, maar ik vond 'm voornamelijk smakeloos met het makkelijk scoren met de gebeurtenissen in Parijs.quote:Op zondag 15 november 2015 04:52 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Tja, als O'Malley herhaaldelijk "carnival barker" over Trump zegt, is het logisch dat Trump ook terugslaat.
De dynamiek van de race verandert er niet wezenlijk door. Maar één verschil: Martin O'Malley heeft zich prima bewezen als de volwaardige derde kandidaat, niet iemand die achterbleef of die net als Webb en Chafee z'n biezen had moeten pakken.quote:Op zondag 15 november 2015 04:59 schreef Gambetta het volgende:
O'Malley zou wel eens een paar procentpuntjes kunnen stijgen, maar de dynamiek van de race is niet veranderd. Denk niet dat dit debat een blijvende invloed zal hebben.
Het was dus eigenlijk weer een Clinton & Sanders-show. Het was vooral schandalig dat O'Malley geen gelegenheid kreeg om ook maar iets over medicare te zeggen.twitter:TaylorPopielarz twitterde op zondag 15-11-2015 om 05:06:57#DemDebate speaking times, per @politico:#HillaryClinton: 28 min, 15 sec#BernieSanders: 24 mins, 35 sec#MartinOMalley: 17 m, 38s reageer retweet
En ook omdat clinton voor irak heeft gestemd.quote:Op zondag 15 november 2015 06:25 schreef Lyrebird het volgende:
Sanders schijnt Hillary aangevallen te hebben vanwege haar miljoenen die ze van Wall Street heeft gekregen? En Hillary zei dat dit door 11 september kwam?
Objectief ookquote:Op zondag 15 november 2015 04:24 schreef Elfletterig het volgende:
twitter:billclinton twitterde op zondag 15-11-2015 om 04:20:38As we're seeing tonight, @HillaryClinton has the best vision and ideas to move us forward and keep us safe. #ImWithHer reageer retweet
Nee. Ze verdedigde haar donaties vanuit New York en Wall Street door te zeggen dat veel voor New Yorkers heeft betekend in de nasleep van 11 september.quote:Op zondag 15 november 2015 06:25 schreef Lyrebird het volgende:
Sanders schijnt Hillary aangevallen te hebben vanwege haar miljoenen die ze van Wall Street heeft gekregen? En Hillary zei dat dit door 11 september kwam?
Is dat ergens terug te zien?quote:Op zondag 15 november 2015 04:53 schreef Elfletterig het volgende:
Het slotstatement van Sanders krijgt duidelijk het meeste applaus in de zaal.
Hij zou dus 83 jaar oud zijn aan het einde van zijn tweede termijn. Als hij gezond heeft geleefd en hij niet veel pech heeft dan zou hij met 83 jaar fitter en gezonder zijn dan iemand van 63 die al 40 jaar lang een sedimentair bestaan leidde en ongezond at. Hoe ouder mensen worden hoe groter het verschil wordt in functie tot hoe je leefde, totdat mensen zeer oud (hoogin de 80) worden, dan wordt het minstens gedeeltelijk een loterij. Bovendien kan hij altijd nog na 1 termijn stoppen.quote:Op zondag 15 november 2015 01:15 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Dat mag jij leeftijdsdiscriminatie vinden. Ik vind het vooral getuigen van realisme om zulke vragen te stellen bij iemand die 75 is als hij aan z'n karwei begint.
Daarover verschillen de meningen maar het is in ieder geval duidelijk dat een onafhankelijke kandidaat in dat land niet de kans krijgt om de president te worden. Zie bijvoorbeeld Ralph Nader. Sanders begrijpt dat hij enkel als lid van de partij de veranderingen kan bewerkstelligen die hij ambiëert, het pleit voor hem dat hij die realiteitszin heeft.quote:Dan had Sanders nu ook niet voor de Democraten moeten gaan, maar als Independent-kandidaat een gooi moeten doen. Dat was zuiver geweest.
Een nogal zwakke verdediging.quote:Op zondag 15 november 2015 07:25 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Nee. Ze verdedigde haar donaties vanuit New York en Wall Street door te zeggen dat veel voor New Yorkers heeft betekend in de nasleep van 11 september.
Maar dat is continu de tactiek van Hillary; afwijkende antwoorden geven en niet echt inhoudelijk op een vraag ingaan. Daar mogen ze haar best wel eens serieus op aanpakken. Nu wordt ze nog steeds met fluwelen handschoenen behandeld. De vraag is of ze wel iets er van weet te maken als ze echt op kritische vragen in moet gaan en niet de vraag mag ontwijken.quote:Op zondag 15 november 2015 08:14 schreef Lyrebird het volgende:
Beetje raar antwoord. Het is ondertussen al weer 14 jaar geleden - beetje flauw excuus om dat nu te gebruiken.
De republikeinen kunnen daar anders ook een houtje van, waarbij je op elke vraag dezelfde antwoorden krijgt als "Because of the failed policies...", "There are too many regulations", "First thing I'm going to is repeal...", ook op vragen die compleet algemeen zijn en iets in de trant van "wat is je favoriete kleur" of "wat heb je vanavond gegeten" zijn.quote:Op zondag 15 november 2015 14:21 schreef drexciya het volgende:
[..]
Maar dat is continu de tactiek van Hillary; afwijkende antwoorden geven en niet echt inhoudelijk op een vraag ingaan.
Slick Hillary.quote:Op zondag 15 november 2015 14:21 schreef drexciya het volgende:
[..]
Maar dat is continu de tactiek van Hillary; afwijkende antwoorden geven en niet echt inhoudelijk op een vraag ingaan. Daar mogen ze haar best wel eens serieus op aanpakken. Nu wordt ze nog steeds met fluwelen handschoenen behandeld. De vraag is of ze wel iets er van weet te maken als ze echt op kritische vragen in moet gaan en niet de vraag mag ontwijken.
Ze draait ook continu mee wat betreft standpunten; dus min of meer anti-TT(I)P als het uitkomt, maar dat strookt niet helemaal met haar eerdere uitlatingen en dergelijke.
Dat slinkse, haast leugenachtige, in combinatie met die kille uitstraling en het feit dat ze voortdurend van standpunt switcht, maakt dat ik geen Hillary-fan ben. Ik heb dan zowaar nog meer met de authenticiteit van zo'n Bernie Sanders. Die man oogt oprecht, gemeend.quote:Op maandag 16 november 2015 06:08 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Slick Hillary.
Het mooie aan de Clintons is dat ze nooit liegen, maar ook nooit de waarheid vertellen. Het zijn net politici.
Wat haar denk ik op zal gaan breken, is het feit dat ze niet erg likeable is. Haar man had dat wel. Mitt Romney had dat ook niet.
Maar ja, ik heb er wel vaker naastgezeten.
Je geeft het antwoord zelf al.quote:Op maandag 16 november 2015 06:20 schreef Lyrebird het volgende:
likeable (wat is daar een goed Nederlands woord voor?)
[..]
sympathieke gast
twitter:costareports twitterde op maandag 16-11-2015 om 16:52:34Steve King has endorsed Ted Cruz. It's a major get for the senator. King is a power broker on the right, a force in western IA. reageer retweet
twitter:costareports twitterde op maandag 16-11-2015 om 16:54:30King's endorsement underscores Cruz's status as the favorite of House hard-liners. Many like Trump, but have deep ties to the Texan. reageer retweet
Verwar je John Kerry nu niet met Al Gore? Kerry legde het in 2004 ruimschoots af tegen Bush. Al Gore haalde in 2000 meer stemmen dan Bush, maar werd geen president...quote:Op maandag 16 november 2015 06:20 schreef Lyrebird het volgende:
Ik heb die verkiezingen een paar keer van dicht bij mee mogen maken, en of je likeable (wat is daar een goed Nederlands woord voor?) bent, telt volgens mij veel meer mee dan welk standpunt dan ook. Beste voorbeeld was dat stoethaspel Bush het van Kerry won, die zo koud was als een graf. Te veel botox gespoten. Maar objectief gezien had Kerry veel betere papieren voor de overwinning (ja, ik weet het, Kerry had eigenlijk gewonnen).
Obama staat wat betreft politieke ideologie mijlenver van mij vandaan, maar toch komt hij over als een sympathieke gast. Daarmee scoor je bij de kiezer.
Bron: http://www.realclearpolit(...)s_were_shameful.html / CNNquote:Martin O'Malley: "She had a lot of friends in the hall, let's say. Secretary Clinton has a lot of friends on Wall Street. Her friends on Wall Street from the big banks, have given her hundreds of thousands of dollars in speakin fees, and are the ones that will be guiding our country's economic policies should Hillary Clinton be elected. I think that notion was shameful. I don't think the people watching were applauding the notion that she was putting up this smokescreen and wrapping herself in the tragedy of 9/11, I don't think they saw that as something that is appropriate to do, to mask her coziness and her closeness to Wall Street and all of the architects of the crash of 2008."
Waarom zou je dat willen? Zoals de vlag er nu bijhangt, wordt Clinton de Democratische kandidaat. Waarom zou je daar een 70-plusser naast willen zetten? In vredesnaam: laat de Democraten een jongere VP-kandidaat kiezen. Het is natuurlijk raar om te zeggen, maar als Obama geen president was geweest, zou hij nu de ideale VP-kandidaat zijn.quote:Op maandag 16 november 2015 18:37 schreef rubbereend het volgende:
Hypothetische vraag: Zou Biden wel weer running mate mogen worden?
Wellicht zou juist een type als O'Malley wel een interessante keuze kunnen zijn. Zal ongetwijfeld vanuit Republikeinse hoek op gehamerd worden dat je bij een eventueel terugtreden van Clinton een onervaren iemand krijgt, maar verder redelijk complementair aan Hillary zou ik zeggen.quote:Op maandag 16 november 2015 18:46 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Waarom zou je dat willen? Zoals de vlag er nu bijhangt, wordt Clinton de Democratische kandidaat. Waarom zou je daar een 70-plusser naast willen zetten? In vredesnaam: laat de Democraten een jongere VP-kandidaat kiezen. Het is natuurlijk raar om te zeggen, maar als Obama geen president was geweest, zou hij nu de ideale VP-kandidaat zijn.
puur hypothetische vraag. Een jongere keuze zou logisch zijn. Biden trekt wel kiezers die net wat minder makkelijk voor Clinton kiezen volgens mij, omdat hij wat sympathieker is. Maar zoals gezegd, het is vooral een hypothetische vraagquote:Op maandag 16 november 2015 18:46 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Waarom zou je dat willen? Zoals de vlag er nu bijhangt, wordt Clinton de Democratische kandidaat. Waarom zou je daar een 70-plusser naast willen zetten? In vredesnaam: laat de Democraten een jongere VP-kandidaat kiezen. Het is natuurlijk raar om te zeggen, maar als Obama geen president was geweest, zou hij nu de ideale VP-kandidaat zijn.
O'Malley als VP is geen verstandige keuze, denk ik. Hij komt uit een te kleine staat.quote:Op maandag 16 november 2015 18:51 schreef Monolith het volgende:
[..]
Wellicht zou juist een type als O'Malley wel een interessante keuze kunnen zijn. Zal ongetwijfeld vanuit Republikeinse hoek op gehamerd worden dat je bij een eventueel terugtreden van Clinton een onervaren iemand krijgt, maar verder redelijk complementair aan Hillary zou ik zeggen.
Complementair? Jong<->oud misschien, verder voegt hij weinig aan het ticket toe. Brengt ook geen stemmen in een belangrijke staat/regio met zich mee. Ik denk dat de Democratische VP-kandidaat een minderheid zal zijn of uit een battleground state komt, niet een blanke man uit een veilige linkse staat. Zeker zolang hij <15% blijft scoren zie ik zijn kandidatuur enkel als een voorbereiding op 2020/2024.quote:Op maandag 16 november 2015 18:51 schreef Monolith het volgende:
[..]
Wellicht zou juist een type als O'Malley wel een interessante keuze kunnen zijn. Zal ongetwijfeld vanuit Republikeinse hoek op gehamerd worden dat je bij een eventueel terugtreden van Clinton een onervaren iemand krijgt, maar verder redelijk complementair aan Hillary zou ik zeggen.
Mogen misschien wel, maar ik denk dat Biden met zichzelf aan het worstelen is of het niet tijd is om met pensioen te gaanquote:Op maandag 16 november 2015 18:37 schreef rubbereend het volgende:
Hypothetische vraag: Zou Biden wel weer running mate mogen worden?
O'Malley is nou niet bepaald onervaren. 8 jaar als gouverneur is gewoon prima voor een presidentskandidaat. Verder is hij in januari 2017 geloof ik 54 en dat is zo ongeveer de gemiddelde leeftijd voor een president daar. Maar ik denk niet dat hij de running mate wordt.quote:Op maandag 16 november 2015 18:51 schreef Monolith het volgende:
[..]
Wellicht zou juist een type als O'Malley wel een interessante keuze kunnen zijn. Zal ongetwijfeld vanuit Republikeinse hoek op gehamerd worden dat je bij een eventueel terugtreden van Clinton een onervaren iemand krijgt, maar verder redelijk complementair aan Hillary zou ik zeggen.
Lijkt me wel zo relevant om daar ook even bij te vermelden dat Webb afkomstig is uit Virginia. Het zijn dus ook niet bepaald resultaten die direct representatief zijn voor overige staten.quote:Op dinsdag 17 november 2015 12:25 schreef martijnde3de het volgende:
Weer een peiling(Virginia) met Webb als onafhankelijk kandidaat.
[ afbeelding ]
https://www.umw.edu/news/(...)_Topline-Day-One.pdf
Biden komt uit Delaware, nota benequote:Op maandag 16 november 2015 19:18 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
O'Malley als VP is geen verstandige keuze, denk ik. Hij komt uit een te kleine staat.
Hij stond laatst op 9% in Iowa en op 8% in North Carolina. Ik zeg niet dat hij president gaat worden maar landelijk de 5% halen lijkt mij niet onmogelijk.quote:Op dinsdag 17 november 2015 14:49 schreef Monolith het volgende:
[..]
Lijkt me wel zo relevant om daar ook even bij te vermelden dat Webb afkomstig is uit Virginia. Het zijn dus ook niet bepaald resultaten die direct representatief zijn voor overige staten.
Ik zeg ook niets over zijn daadwerkelijke uitslag, ik zeg dat een peiling in zijn thuisstaat niet bepaald representatief is.quote:Op dinsdag 17 november 2015 16:17 schreef martijnde3de het volgende:
[..]
Hij stond laatst op 9% in Iowa en op 8% in North Carolina. Ik zeg niet dat hij president gaat worden maar landelijk de 5% halen lijkt mij niet onmogelijk.
In een thuisstaat in een kandidaat inderdaad altijd populairquote:Op dinsdag 17 november 2015 16:26 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ik zeg ook niets over zijn daadwerkelijke uitslag, ik zeg dat een peiling in zijn thuisstaat niet bepaald representatief is.
Hè hè... dat werd tijd.quote:Op woensdag 18 november 2015 00:58 schreef Royyy het volgende:
Bobby Jindal drops out of White House race
Dit zou Sanders in de kaart kunnen spelen, hij is te netjes om openlijk te zeggen waar het op staat, O'Malley doet dit nu wel. Als het brede publiek er kennis van zou nemen en zou inzien dat ook Hillary Clinton in de zak van het grootkapitaal zit (en dat ze dus een marionet zou zijn als ze de president zou worden) dan zou de steun voor Hillary kunnen afnemen, ik zie die stemmen dan eerder naar de sympathieke Sanders gaan dan naar O'Malley.quote:Op maandag 16 november 2015 18:24 schreef Elfletterig het volgende:
Interessant fragmentje:
[..]
Bron: http://www.realclearpolit(...)s_were_shameful.html / CNN
Er zijn trouwens mensen die denken dat O'Malley uit is op een baan als VP onder Clinton. Het lijkt me sterk, moet ik zeggen. Zijn kritiek op Clinton wordt steeds harder (en terecht, trouwens). Voor wie het nog niet door had - wat je er verder ook van vindt - O'Malley heeft maar één doel: zelf president worden.
Omdat Clinton in de zakken van het grootkapitaal zit kan ze wanneer het eventueel spannend wordt makkelijk Sanders compleet fileren met een ongekende media-lawine.quote:Op woensdag 18 november 2015 15:38 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Dit zou Sanders in de kaart kunnen spelen, hij is te netjes om openlijk te zeggen waar het op staat, O'Malley doet dit nu wel. Als het brede publiek er kennis van zou nemen en zou inzien dat ook Hillary Clinton in de zak van het grootkapitaal zit (en dat ze dus een marionet zou zijn als ze de president zou worden) dan zou de steun voor Hillary kunnen afnemen, ik zie die stemmen dan eerder naar de sympathieke Sanders gaan dan naar O'Malley.
Laat Sanders maar de lachende derde worden die er met het bot vandoor gaat.
Met Sanders als Democratische presidentskandidaat winnen de Republikeinen het Witte Huis; daarvan ben ik 99 procent overtuigd. Zeker als ze een jonge kandidaat als Rubio neerzetten.quote:Op woensdag 18 november 2015 15:38 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Dit zou Sanders in de kaart kunnen spelen, hij is te netjes om openlijk te zeggen waar het op staat, O'Malley doet dit nu wel. Als het brede publiek er kennis van zou nemen en zou inzien dat ook Hillary Clinton in de zak van het grootkapitaal zit (en dat ze dus een marionet zou zijn als ze de president zou worden) dan zou de steun voor Hillary kunnen afnemen, ik zie die stemmen dan eerder naar de sympathieke Sanders gaan dan naar O'Malley.
Laat Sanders maar de lachende derde worden die er met het bot vandoor gaat.
quote:Rubio strides onstage to a roaring young crowd at the Dion Center of Rivier University. He is like a cross of Joel Osteen and Bobby Kennedy, jacketless with a red tie and shirtsleeves. He is short but prickishly good-looking, all hair and teeth and self-confidence. He's the kind of guy that no group of men wants to go to a bar with, both because he spoils the odds and because he seems like kind of an asshole generally.
Dit is maar één van de twee nieuwe peilingen. In de andere peiling, van PPP, zijn dit de cijfers:quote:Op donderdag 19 november 2015 18:08 schreef martijnde3de het volgende:
Nieuwste peiling:
Het lijkt erop of het een 4-way battle zal worden, misschien kan Bush nog aanhaken door een sterk buitenlandbeleid.
Trump 24, Carson 20, Rubio 12, Cruz 9, Bush 6, Kasich 3, Fiorina 3, Paul 3, Huckabee 3, Christie 4, Pataki 1, Santorum 1, Graham 1, Gilmore 0
http://www.scribd.com/doc(...)Poll-GOP-Nov-19-2015
Hij maakt zichzelf aan de lopende band belachelijk, hetgeen hem niet belet het goed te doen in de peilingen, niettemin.quote:Op vrijdag 20 november 2015 05:08 schreef Elfletterig het volgende:
Overigens heeft Carson zich historisch belachelijk gemaakt vandaag.
Zie dit artikel op de FP: Presidentskandidaat Carson noemt vluchtelingen dolle honden
Hij lijkt nu toch weer wat terug te vallen ten faveure van Trump...quote:Op vrijdag 20 november 2015 07:07 schreef Reya het volgende:
[..]
Hij maakt zichzelf aan de lopende band belachelijk, hetgeen hem niet belet het goed te doen in de peilingen, niettemin.
Het idee erachter is niet slecht, Vluchtelingen alleen binnenlaten als je een goede screening kan doen. Echter, deze vergelijking is echt verschrikkelijk.quote:Op vrijdag 20 november 2015 05:08 schreef Elfletterig het volgende:
Overigens heeft Carson zich historisch belachelijk gemaakt vandaag.
Zie dit artikel op de FP: Presidentskandidaat Carson noemt vluchtelingen dolle honden
Als ik mij niet vergis is het in Turkije zo dat je religie op je identiteitskaart vermeld wordt?quote:Op vrijdag 20 november 2015 14:58 schreef martijnde3de het volgende:
Heerlijk, die opmerking van Trump, over het registeren van moslims, wordt wel heel erg overdreven. Hij zegt ,indien hij president is, te overwegen of het een goed idee is om in databasis te kunnen zien wie moslim is en wie niet. Een mogelijkheid zou een databasis betreft religie kunnen zijn. Iedere Amerikaan moet zijn religie opgeven.
Ik betwijfel of dit veel zin(betreft terroristen bestrijden) heeft maar het scheelt wel weer de kosten van de jaarlijkse religie peiling
Ik ben niet naïef, ik schat de kans klein in. Het is echter wel mogelijk dat er een bottomup-beweging ontstaat, niet alles wat viral gaat kost veel geld.quote:Op woensdag 18 november 2015 15:43 schreef Morendo het volgende:
[..]
Omdat Clinton in de zakken van het grootkapitaal zit kan ze wanneer het eventueel spannend wordt makkelijk Sanders compleet fileren met een ongekende media-lawine.
Sanders gaat geen presidentskandidaat worden, geef die hoop eens op.
Dat wat vroeger inderdaad zo weet niet of het nu nog is.quote:Op vrijdag 20 november 2015 15:10 schreef Columbiafan het volgende:
[..]
Als ik mij niet vergis is het in Turkije zo dat je religie op je identiteitskaart vermeld wordt?
Je bent niet de enige die dat is opgevallen.quote:Op vrijdag 20 november 2015 16:33 schreef Braindead2000 het volgende:
Ik kon er maar niet opkomen waar die stem van Bernie Sanders nou zo op lijkt, eindelijk schiet het me te binnen: Steinbrenner van Seinfeld (stem van Larry David).
Ik zie dat beiden joods zijn en in Brooklyn opgegroeid zijn. Dat verklaart een hoop.quote:Op vrijdag 20 november 2015 16:38 schreef Mani89 het volgende:
[..]
Je bent niet de enige die dat is opgevallen.
twitter:realDonaldTrump twitterde op vrijdag 20-11-2015 om 19:51:41I didn't suggest a database-a reporter did. We must defeat Islamic terrorism & have surveillance, including a watch list, to protect America reageer retweet
Met maar liefst 3% van de stemmen.quote:Op zaterdag 21 november 2015 01:18 schreef Elfletterig het volgende:
En alweer een nieuwe, landelijke peiling. Deze keer van NBC News / Survey Monkey:
http://www.theblaze.com/s(...)rump-remains-on-top/
Trump 28, Carson 18, Cruz 18, Rubio 11, Bush 4, Fiorina 3, Christie 3, Huckabee 2, Kasich 2, Paul 2, Santorum 1, Jindal* 1, Graham -, Pataki -, Gilmore -
(* inmiddels uit de race)
Opvallend is de opmars van Cruz, nu gedeeld tweede met Carson. Bush lijkt echt steeds verder weg te zakken, terwijl Christie juist weer wat concurrenten achter zich laat.
Lijkt mij stug. Turkije is, in naam althans, een tamelijk seculiere Republiek.quote:Op vrijdag 20 november 2015 15:10 schreef Columbiafan het volgende:
[..]
Als ik mij niet vergis is het in Turkije zo dat je religie op je identiteitskaart vermeld wordt?
Ik noemde het, omdat Christie bij het vorige debat buiten de top-8 viel en niet aan het grote debat mocht meedoen. Bij de huidige stand is hij gedeeld zesde, samen met Fiorina. Kandidaten die wél aan het vorige grote debat meededen, zoals Kasich en Paul, liggen nu achter Christie.quote:Op zaterdag 21 november 2015 01:30 schreef Morendo het volgende:
[..]
Met maar liefst 3% van de stemmen.
Eigenlijk vind ik het vooral verrassend dat de tea party de top drie en 64%. Dat lijkt me nog het beste nieuws voor Cruzquote:Op zaterdag 21 november 2015 01:18 schreef Elfletterig het volgende:
En alweer een nieuwe, landelijke peiling. Deze keer van NBC News / Survey Monkey:
http://www.theblaze.com/s(...)rump-remains-on-top/
Trump 28, Carson 18, Cruz 18, Rubio 11, Bush 4, Fiorina 3, Christie 3, Huckabee 2, Kasich 2, Paul 2, Santorum 1, Jindal* 1, Graham -, Pataki -, Gilmore -
(* inmiddels uit de race)
Opvallend is de opmars van Cruz, nu gedeeld tweede met Carson. Bush lijkt echt steeds verder weg te zakken, terwijl Christie juist weer wat concurrenten achter zich laat.
Trumps support komt niet van de teapartyquote:Op zaterdag 21 november 2015 05:06 schreef thijsdetweede het volgende:
[..]
Eigenlijk vind ik het vooral verrassend dat de tea party de top drie en 64%. Dat lijkt me nog het beste nieuws voor Cruz
Dat is niet zo opvallend. Uiteindelijk zal het tussen Cruz en Rubio gaan, dat wordt in de US pers al wat langer gespeculeerd. De grote vraag is of Trump zich zal blijven handhaven, in dat geval heeft Rubio de meeste kans. Als Trump wegvalt, zal Cruz goede zaken doen.quote:Op zaterdag 21 november 2015 01:18 schreef Elfletterig het volgende:
Opvallend is de opmars van Cruz, nu gedeeld tweede met Carson. Bush lijkt echt steeds verder weg te zakken, terwijl Christie juist weer wat concurrenten achter zich laat.
Hetzelfde sentiment wat bij Trump stemmers leeft, leeft bij Cruz stemmers. Het label 'Tea Party' is sowieso niet echt meer relevant.quote:Op zaterdag 21 november 2015 10:38 schreef martijnde3de het volgende:
[..]
Trumps support komt niet van de teaparty
Gek, want Cruz is een van die kandidaten die wel gewoon een lakei is voor de rijke burgers en bedrijven (PAC's).quote:Op zaterdag 21 november 2015 11:38 schreef JimmyDean het volgende:
[..]
Hetzelfde sentiment wat bij Trump stemmers leeft, leeft bij Cruz stemmers.
Ik las dat als Trump South Carolina wint Cruz uit de race stapt en Trump zal steunen en waarschijnlijk, indien hij wint, zijn VP wordt.quote:Op zaterdag 21 november 2015 11:38 schreef JimmyDean het volgende:
[..]
Hetzelfde sentiment wat bij Trump stemmers leeft, leeft bij Cruz stemmers. Het label 'Tea Party' is sowieso niet echt meer relevant.
Dat lijkt me een beetje sterk eigenlijk, maar we zullen zien.quote:Op zaterdag 21 november 2015 11:55 schreef martijnde3de het volgende:
[..]
Ik las dat als Trump South Carolina wint Cruz uit de race stapt en Trump zal steunen en waarschijnlijk, indien hij wint, zijn VP wordt.
Wat een nachtmerriescenario. Ik zou bijna Hillary Rodham gaan aanmoedigen.quote:Op zaterdag 21 november 2015 11:55 schreef martijnde3de het volgende:
[..]
Ik las dat als Trump South Carolina wint Cruz uit de race stapt en Trump zal steunen en waarschijnlijk, indien hij wint, zijn VP wordt.
Alles is beter dan een Republikein als president (zo extreem als dat die kandidaten tegenwoordig zijn) maar het is alsof je blij bent dat je niet wordt aangevallen door een leeuw om vervolgens omver gelopen te worden door een kudde olifanten. Waarom zien die Americanen niet in dat ze stemmen op mensen die in de zak zitten van de lobbygroepen? Stem toch eens op een onafhankeiljke kandidaat die het wel goed met het volk voor heeft.quote:Op zaterdag 21 november 2015 12:03 schreef JimmyDean het volgende:
Ik ben wel bang dat Trump of Cruz de nominatie krijgt, wat ervoor zorgt dat Hillary de volgende President wordt.
Dat is de vraag, als ik de volgende link volg http://harpers.org/blog/2015/11/shaky-foundations/ heeft Hillary (en Bill ook natuurlijk) met de Clinton Foundation wat onfrisse acties uitgehaald. Ik denk dat de Republikeinen wachten tot ze genomineerd wordt om er dan vol in te gaan.quote:Op zaterdag 21 november 2015 12:03 schreef JimmyDean het volgende:
Ik ben wel bang dat Trump of Cruz de nominatie krijgt, wat ervoor zorgt dat Hillary de volgende President wordt.
Wat er gebeurt maakt niks uit, de demografie in de VS is zo dat de Democraten meer kans hebben. Ik zie Trump of Cruz niet winnen in swing states, dus het wordt Hillary, of het moet raar lopen.quote:Op zaterdag 21 november 2015 15:11 schreef drexciya het volgende:
[..]
Dat is de vraag, als ik de volgende link volg http://harpers.org/blog/2015/11/shaky-foundations/ heeft Hillary (en Bill ook natuurlijk) met de Clinton Foundation wat onfrisse acties uitgehaald. Ik denk dat de Republikeinen wachten tot ze genomineerd wordt om er dan vol in te gaan.
Kort samengevat; hun zogenaamde liefdadigheidsinstelling/organisatie (Clinton Foundation) lijkt nogal over de schreef te zijn gegaan. Het jaarverslag/audit rapport over 2014 geeft nogal wat stof voor discussie. Een serieuze partij deed de audit, omdat er uit de officiële hoek nogal wat kritiek was over de vorige partij die dat had gedaan, en de verslaglegging nogal te wensen overliet.
Aan de andere kant; dit soort zaken wordt blijkbaar als normaal gezien in Washington, anders was er door justitie en de belastingdienst al eerder ingegrepen.
Sanders en Trump zijn dan de enige keuze.quote:Op zaterdag 21 november 2015 12:27 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Wat een nachtmerriescenario. Ik zou bijna Hillary Rodham gaan aanmoedigen.
[..]
Alles is beter dan een Republikein als president (zo extreem als dat die kandidaten tegenwoordig zijn) maar het is alsof je blij bent dat je niet wordt aangevallen door een leeuw om vervolgens omver gelopen te worden door een kudde olifanten. Waarom zien die Americanen niet in dat ze stemmen op mensen die in de zak zitten van de lobbygroepen? Stem toch eens op een onafhankeiljke kandidaat die het wel goed met het volk voor heeft.
Alleen Trump dan nog zonder Pacquote:Op zaterdag 21 november 2015 20:49 schreef Royyy het volgende:
Sanders drops line attacking super PACs from speech after super PAC backs him
Zelfs Sanders is blijkbaar te koop. Jammer, ondanks dat ik het absoluut niet met z'n standpunten eens ben kon ik z'n integriteit en oprechtheid altijd wel waarderen.
Er is er nog 1: Lessig. Ja, het is totaal niet realistisch, zoals het er nu voorstaat, dat hij ook maar een kansje heeft, maar hij is een optie als je op zo'n kandidaat wil stemmen. Verder zit je bij Trump wel met het probleem dat hij een hele sterke bias (in het voordeel van de 0,01%'ers) heeft die niet in het voordeel van het leeuwendeel van het volk is, hij maakt er geen geheim van dat hij graag het huidige fiscale beleid voortzet. Je mag daar op stemmen maar weet iedereen die op hem gaat stemmen dat hij/zij daarvoor stemt?quote:Op zaterdag 21 november 2015 15:57 schreef martijnde3de het volgende:
[..]
Sanders en Trump zijn dan de enige keuze.
Laten we het even rustig afwachten.quote:Op zaterdag 21 november 2015 20:49 schreef Royyy het volgende:
Sanders drops line attacking super PACs from speech after super PAC backs him
Zelfs Sanders is blijkbaar te koop. Jammer, ondanks dat ik het absoluut niet met z'n standpunten eens ben kon ik z'n integriteit en oprechtheid altijd wel waarderen.
Lessig is al bijna 3 weken geleden uit de race gestapt.quote:Op zondag 22 november 2015 00:40 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Er is er nog 1: Lessig. Ja, het is totaal niet realistisch, zoals het er nu voorstaat, dat hij ook maar een kansje heeft, maar hij is een optie als je op zo'n kandidaat wil stemmen. Verder zit je bij Trump wel met het probleem dat hij een hele sterke bias (in het voordeel van de 0,01%'ers) heeft die niet in het voordeel van het leeuwendeel van het volk is, hij maakt er geen geheim van dat hij graag het huidige fiscale beleid voortzet. Je mag daar op stemmen maar weet iedereen die op hem gaat stemmen dat hij/zij daarvoor stemt?
Jammer.quote:Op zondag 22 november 2015 01:08 schreef Royyy het volgende:
[..]
Lessig is al bijna 3 weken geleden uit de race gestapt.
Geen enkele kandidaat neemt geld van Super PACs aan. Super PACs zijn volledig onafhankelijk van de kandidaten en hun campagnes, ze mogen wettelijk zelfs niet met elkaar overleggen.quote:Op zondag 22 november 2015 00:47 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Laten we het even rustig afwachten.
1. Het geld is hem aangeboden. Heeft hij het aangenomen?
2. Is het aannemen van geld zelfs een probleem als je:
- dit doet zonder ook maar iets te beloven
- de belangen toevallig volledig overeenkomen
Het bovendien om kleingeld in vergelijking met de usual suspects. Ik claim niet het antwoord te hebben, ik stel slechts de vraag. Het is een grijs gebied waarmee je moet opletten, dat is duidelijk.
Als er een oorzakelijk verband tussen beide is dan heb ook ik daar problemen mee, ik hoop nog dat het op toeval berust. Ik wacht even rustig de uitleg af.quote:Op zondag 22 november 2015 01:15 schreef Royyy het volgende:
Er wordt bekend gemaakt dat een Super PAC besloten heeft Sanders te steunen, en vervolgens verwijdert Sanders meteen een groot deel van z'n commentaar op Super PACs uit z'n speech... dat is op z'n zachtst gezegd toch wel zeer bedenkelijk.
Van wat ik ervan begreep heeft 'ie pacs niet 2 maar 1 keer gemeld, kan best dat je een praatje eens aanpast. Daarnaast zit er nogal een verschil tussen een pac waar Koch brothers achtige figuren achter zitten, of in het geval van Bernie, een Union waarvan 't geld uit de leden komt (wat ik erover las is dat 't er zo'n 185.000 zijn). Deze "pac" is nauwelijks Super te noemen. Dus 't valt allemaal wel mee.quote:Op zondag 22 november 2015 01:19 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Als er een oorzakelijk verband tussen beide is dan heb ook ik daar problemen mee, ik hoop nog dat het op toeval berust. Ik wacht even rustig de uitleg af.
Merkwaardig, want Sanders heeft helemaal geen geld nodig; hij heeft voorzover ik weet door bijdragen van individuen meer geld tot zijn beschikking dan Hillary.quote:Op zondag 22 november 2015 01:15 schreef Royyy het volgende:
[..]
Er wordt bekend gemaakt dat een Super PAC besloten heeft Sanders te steunen, en vervolgens verwijdert Sanders meteen een groot deel van z'n commentaar op Super PACs uit z'n speech... dat is op z'n zachtst gezegd toch wel zeer bedenkelijk.
Nee. Hij heeft een veel hoger percentage van zijn budget te danken aan kleine donaties (ongeveer $250 als bovengrens). Ik weet niet zeker of dat het in absolute zin ook meer was (ik denk het wel).quote:Op zondag 22 november 2015 16:50 schreef drexciya het volgende:
[..]
Merkwaardig, want Sanders heeft helemaal geen geld nodig; hij heeft voorzover ik weet door bijdragen van individuen meer geld tot zijn beschikking dan Hillary.
http://www.politico.com/s(...)mber-11-claim-216162quote:Ben Carson on Monday backed Donald Trump’s claim that he saw “thousands” of people “cheering” in a part of New Jersey with a heavy Arab presence after the deadly Sept. 11, 2001, attacks, saying he saw it, too. [...] Carson added that he saw “the film of it.” Asked what film he was referring to, Carson said "the news reels." [...] Politifact has rated Trump's claim "Pants on Fire," and no evidence has emerged to corroborate his account.
Je hebt meer vrouwelijke dan mannelijke kiezers.quote:Op zondag 22 november 2015 04:47 schreef KingRoland het volgende:
Als Hillary bij de Democraten wint dan hebben de republikeinen al gewonnen. Die hebben zoveel munitie en het feit dat de mannelijke kiezer niet snel op een vrouw stemt.
Carson heeft inmiddels zijn uitspraken enigszins teruggenomen:quote:Op maandag 23 november 2015 23:13 schreef Gambetta het volgende:
in New Jersey met gejuich was begroet. Nadat hij er op werd gewezen dat hier totaal geen bewijs voor is en het door de autoriteiten werd ontkend volhardde hij in zijn claims, het waren er wel degelijk duizenden en hij had het toch echt op TV gezien. Factchecks van de Washington Post en Politifact hebben het nog eens onderzocht en geen enkel bewijs voor zijn uitspraken gevonden. Maar, die zitten er waarschijnlijk tóch naast, Trump kreeg immers zojuist bijval van een zéér betrouwbare bron!
twitter:KFaulders twitterde op maandag 23-11-2015 om 23:49:16Carson camp says he doesn't stand behind comments & apologizes.Was thinking of Middle East, not New Jersey,camp says https://t.co/JVHh7VAYvt reageer retweet
Ook in 2016?quote:Op maandag 23 november 2015 23:15 schreef Morendo het volgende:
[..]
Je hebt meer vrouwelijke dan mannelijke kiezers.
Die (landelijke) trend is al jaren aan de gang.quote:Op dinsdag 24 november 2015 00:13 schreef KingRoland het volgende:
Ook in 2016?en dan heb ik het nog niet eens over per staat.
En na al die jaren nog steeds geen vrouw als president.quote:Op dinsdag 24 november 2015 00:41 schreef Morendo het volgende:
[..]
Die (landelijke) trend is al jaren aan de gang.
http://www.cawp.rutgers.e(...)urces/genderdiff.pdf
Hoe komt dat? Maakt een groter deel van de vrouwen gebruik van haar stemrecht?quote:Op maandag 23 november 2015 23:15 schreef Morendo het volgende:
[..]
Je hebt meer vrouwelijke dan mannelijke kiezers.
https://en.wikipedia.org/(...)sement#United_Statesquote:Op dinsdag 24 november 2015 13:53 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Hoe komt dat? Maakt een groter deel van de vrouwen gebruik van haar stemrecht?
Dat had ik zelf moeten raden.quote:Op dinsdag 24 november 2015 13:59 schreef Morendo het volgende:
[..]
https://en.wikipedia.org/(...)sement#United_States
Zal ook een grote rol spelen.
Hoezo? Het zou nergens op slaan om het in VBL zelf te zeggen natuurlijk.quote:Op dinsdag 24 november 2015 00:13 schreef KingRoland het volgende:
[..]
Beetje laf om dat hier in POL te zeggen, maar ik ben niets anders van je gewend.
De actuele peilingen die ik hierboven heb gepost, laten duidelijk een ander beeld zien. Clinton heeft de grootst mogelijke moeite om Trump en Carson achter zich te houden. En tegen Rubio legt ze het ruimschoots af.quote:Op dinsdag 24 november 2015 14:29 schreef Monolith het volgende:
Hillary mag dan niet echt een sterke kandidaat zijn, maar als de Republikeinen opgescheept worden met een kandidaat als Trump of Carson, dan wordt het twee vingers in de neus voor de Democraten. Iemand als Rubio zou nog wel een aardige kans kunnen maken.
Zoals al eerder aangegeven, de head-to-head peilingen voor de general election zijn op dit moment nog niet zo interessant gezien de volstrekte assymetrie tussen beide partijen op het moment.quote:Op dinsdag 24 november 2015 14:54 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
De actuele peilingen die ik hierboven heb gepost, laten duidelijk een ander beeld zien. Clinton heeft de grootst mogelijke moeite om Trump en Carson achter zich te houden. En tegen Rubio legt ze het ruimschoots af.
Wat bedoel je met assymetrie? Bij beide partijen zijn kandidaten komen bovendrijven die inmiddels redelijk vaak in de publiciteit zijn geweest en een zekere mate van bekendheid genieten. En uit het grafiekje dat ik plaatste, blijkt dat Clinton alleen maar terrein inlevert ten opzichte van Rubio en anderen.quote:Op dinsdag 24 november 2015 15:15 schreef Monolith het volgende:
[..]
Zoals al eerder aangegeven, de head-to-head peilingen voor de general election zijn op dit moment nog niet zo interessant gezien de volstrekte assymetrie tussen beide partijen op het moment.
Het is assymetrisch aangezien er vanuit Republikeinse kant al volop Hillarybashing is, omdat de nominatie haar eigenlijk al praktisch niet meer kan ontgaan. Vanuit de Democratische hoek is er nog niet heel veel gerichte kritiek op specifieke kandidaten, omdat de race bij de Republikeinen nog zo open ligt.quote:Op dinsdag 24 november 2015 15:23 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Wat bedoel je met assymetrie? Bij beide partijen zijn kandidaten komen bovendrijven die inmiddels redelijk vaak in de publiciteit zijn geweest en een zekere mate van bekendheid genieten. En uit het grafiekje dat ik plaatste, blijkt dat Clinton alleen maar terrein inlevert ten opzichte van Rubio en anderen.
Ik vind het in elk geval een zorgwekkend beeld voor de Democraten.
Totdat de kandidaat aan beide kanten (praktisch) bekend is zijn dergelijke peilingen van weinig waarde, inderdaad.quote:Op dinsdag 24 november 2015 15:39 schreef Monolith het volgende:
[..]
Het is assymetrisch aangezien er vanuit Republikeinse kant al volop Hillarybashing is, omdat de nominatie haar eigenlijk al praktisch niet meer kan ontgaan. Vanuit de Democratische hoek is er nog niet heel veel gerichte kritiek op specifieke kandidaten, omdat de race bij de Republikeinen nog zo open ligt.
Je voordat er nog maar één primary is geweest druk gaan maken om de head-to-head resultaten voor de GE is wat voorbarig.
Misschien doet dit artikel je van gedachten veranderen: http://www.nationaljourna(...)16-presidential-racequote:Op dinsdag 24 november 2015 15:39 schreef Monolith het volgende:
[..]
Het is assymetrisch aangezien er vanuit Republikeinse kant al volop Hillarybashing is, omdat de nominatie haar eigenlijk al praktisch niet meer kan ontgaan. Vanuit de Democratische hoek is er nog niet heel veel gerichte kritiek op specifieke kandidaten, omdat de race bij de Republikeinen nog zo open ligt.
Je voordat er nog maar één primary is geweest druk gaan maken om de head-to-head resultaten voor de GE is wat voorbarig.
Hier zijn zeker vier argumenten op te geven.quote:Op dinsdag 24 november 2015 15:57 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Misschien doet dit artikel je van gedachten veranderen: http://www.nationaljourna(...)16-presidential-race
Een tijdje geleden was de gedachte nog dat het "kat in't bakkie" zou worden voor Clinton. Inmiddels hangt de vlag er duidelijk anders bij.
In tegendeel, het bevestigt enerzijds exact wat ik hier de hele tijd al stel, namelijk dat de Republikeinen best een goede kans maken als ze een kandidaat als Rubio weten te nomineren, maar ze zijn aardig bezig om een kandidaat te nomineren die volstrekt kansloos is. Hoewel van Rubio nog wel steeds verwacht wordt dat hij aan het langste eind gaat trekken.quote:Op dinsdag 24 november 2015 15:57 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Misschien doet dit artikel je van gedachten veranderen: http://www.nationaljourna(...)16-presidential-race
Een tijdje geleden was de gedachte nog dat het "kat in't bakkie" zou worden voor Clinton. Inmiddels hangt de vlag er duidelijk anders bij.
Anderzijds gaat het stuk ook volstrekt voorbij aan wat ik in deze discussie concreet zeg, namelijk dat de head-to-head peilingen in dit stadium op zichzelf nog niet zo heel veel zeggen en dat er pas naarmate het ook echt head-to-head gaat en roept het eigenlijk niet veel meer dan 'paniek, paniek voor de democraten!'.quote:Most pundits are expecting a very close presidential election. I’m not so sure. With terrorism on the march, rising fear of crime at home, growing racial polarization, pervasive economic anxiety, and a president detached from it all, the pieces are in play for a GOP landslide. The only thing stopping Republicans is themselves.
Inderdaad, ik snap niet dat men daar nu al zo druk mee bezig is, terwijl er nog niet eens duidelijk is wie de kandidaat aan beide zijden gaat worden. Maar goed, het zal wel bij al het spektakel horen als je het mij vraagt.quote:Op dinsdag 24 november 2015 15:15 schreef Monolith het volgende:
[..]
Zoals al eerder aangegeven, de head-to-head peilingen voor de general election zijn op dit moment nog niet zo interessant gezien de volstrekte assymetrie tussen beide partijen op het moment.
Waarom is dat erg?quote:Op dinsdag 24 november 2015 14:29 schreef Monolith het volgende:
Met enkel bejaarde blanke mannen win je in de VS geen verkiezing meer en dat wordt alleen maar erger.
Ik zeg nergens dat het erg is. Ik zeg dat het alleen maar erger wordt als in de blanke man als demografische groep zal een steeds kleiner aandeel van de totale stemgerechtigde bevolking worden.quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Reis ver, drink wijn, denk na, lach hard, duik diep. Kom Terug.
echt niet?quote:Op dinsdag 24 november 2015 21:38 schreef OMG het volgende:
Misschien ligt 't aan m'n telefoon, maar ik zie niks, behalve de interessante spelling van interessant.
Die sites zoals BreitBart zijn echt vreselijk..quote:Op vrijdag 27 november 2015 19:48 schreef Monolith het volgende:
Nog wel een aardig stuk over hoe Trump al langere tijd bezig is de steun van het 'crackpot' gedeelte van de Republikeinse achterban voor zich te winnen:
https://www.washingtonpos(...)908580b1f_story.html
BreitBar is gewoon de Amerikaanse geenstijll/dagelijkse standaardquote:Op vrijdag 27 november 2015 20:31 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Die sites zoals BreitBart zijn echt vreselijk..
Pff.
Ergens is dit wel poetic justice voor de Republikeinen; zij hebben er zelf voor gekozen om deze kant op te gaan en dat werkt nu als een boemerang.quote:Op vrijdag 27 november 2015 19:48 schreef Monolith het volgende:
Nog wel een aardig stuk over hoe Trump al langere tijd bezig is de steun van het 'crackpot' gedeelte van de Republikeinse achterban voor zich te winnen:
https://www.washingtonpos(...)908580b1f_story.html
Nou ja, niet echt. Het establishment heeft juist altijd geprobeerd om de 'fringe' kandidaten een beetje buiten de partij te houden. Dat lijkt echter steeds lastiger te worden. Ze moeten echter natuurlijk wel enigszins proberen de boel bij elkaar te houden, want als de partij echt in tweeën splitst dan wordt het wel erg eenvoudig voor de Democraten.quote:Op zaterdag 28 november 2015 14:18 schreef drexciya het volgende:
[..]
Ergens is dit wel poetic justice voor de Republikeinen; zij hebben er zelf voor gekozen om deze kant op te gaan en dat werkt nu als een boemerang.
Trump lijkt mij echt wel 'coachbaar' mocht hij de kandidaat worden. Hij is denk ik slimmer dan hij soms overkomt.quote:Op zaterdag 28 november 2015 15:52 schreef Monolith het volgende:
[..]
Nou ja, niet echt. Het establishment heeft juist altijd geprobeerd om de 'fringe' kandidaten een beetje buiten de partij te houden. Dat lijkt echter steeds lastiger te worden. Ze moeten echter natuurlijk wel enigszins proberen de boel bij elkaar te houden, want als de partij echt in tweeën splitst dan wordt het wel erg eenvoudig voor de Democraten.
Oh vast wel, maar zit Trump daar zelf op te wachten? Het is Amerika's aandachtshoer nummer één. Verder is het gewoon een vastgoedboer die een imperium van papa heeft geërfd. Echt dom is ie niet, maar erg visionair ook niet.quote:Op zaterdag 28 november 2015 15:59 schreef Morendo het volgende:
[..]
Trump lijkt mij echt wel 'coachbaar' mocht hij de kandidaat worden. Hij is denk ik slimmer dan hij soms overkomt.
Trump is zo'n cartoonfiguur en anti-politicus dat het moeilijk te voorspellen valt hoe gematigden op hem gaan reageren mocht Trump gekandideerd worden en hij wat meer concrete plannen naar voren brengt.quote:Op zaterdag 28 november 2015 16:05 schreef Monolith het volgende:
[..]
Oh vast wel, maar zit Trump daar zelf op te wachten? Het is Amerika's aandachtshoer nummer één. Verder is het gewoon een vastgoedboer die een imperium van papa heeft geërfd. Echt dom is ie niet, maar erg visionair ook niet.
Feit blijft dat deze Trump de ideale tegenkandidaat is voor de Democraten. Met een zwakke, kwetsende kandidaat als Hillary zouden ze het nog flink moeilijk kunnen krijgen tegen een kandidaat als Rubio. Zoals ook in het oorspronkelijke artikel van de WaPo is aangegeven lijkt hij al langer bezig met een strategie om het 'fringe' gedeelte van de Republikeinse achterban voor zich te winnen. Vervelende aan dat stukje van het electoraat is wel dat wanneer je die voor je moet winnen, je een heel groot deel van het electoraat vervreemd. Daar komt bijvoorbeeld een Wilders in het Nederlandse pluriforme stelsel wel mee weg, maar in de VS is dat een stuk lastiger.
Met 'fringe' worden vooral de gekkies ter rechterzijde bedoeld die nogal vatbaar zijn voor 'factfree politics'. De birthers, de antivaxxers, mensen die denken dat er een soort samenzwering is om het blanke, Christelijke element te verwijderen uit de Amerikaanse samenleving, enzovoort. Je ziet het ook aan de polls. Feiten doen er niet toe, gewoon lekker schreeuwen. Sterker nog, hoe meer de feiten tegen de uitspraken van Trump tegenspreken, des te beter voor zijn vaste achterban.quote:Op zaterdag 28 november 2015 16:19 schreef Morendo het volgende:
[..]
Trump is zo'n cartoonfiguur en anti-politicus dat het moeilijk te voorspellen valt hoe gematigden op hem gaan reageren mocht Trump gekandideerd worden en hij wat meer concrete plannen naar voren brengt.
Overigens vind ik wat Trump doet des te knapper omdat blanke evangelicals, en dan zeker de leiders binnen die gemeenschap, hem echt verafschuwen. Zo fringe zijn de mensen die Trump steunen niet perse, denk ik. Althans niet op het vlak van religie en ethische kwesties.
Dat snap ik wel. Toch zie ik ook dat er nu min of meer een karikatuur wordt gemaakt van mensen die achter Trump staan. Het zijn natuurlijk niet louter vollidioten. Dat het vervolgens zo gespind wordt is begrijpelijk maar ook wat bezijden de waarheid.quote:Op zaterdag 28 november 2015 17:23 schreef Monolith het volgende:
[..]
Met 'fringe' worden vooral de gekkies ter rechterzijde bedoeld die nogal vatbaar zijn voor 'factfree politics'. De birthers, de antivaxxers, mensen die denken dat er een soort samenzwering is om het blanke, Christelijke element te verwijderen uit de Amerikaanse samenleving, enzovoort. Je ziet het ook aan de polls. Feiten doen er niet toe, gewoon lekker schreeuwen. Sterker nog, hoe meer de feiten tegen de uitspraken van Trump tegenspreken, des te beter voor zijn vaste achterban.
Oh er zitten ook veel mensen tussen die het partij-establishment een beetje zat zijn. De Trump achterban is over de hele linie wel wat minder opgeleid en minder verdienend dan de doorsnee Republikein.quote:Op zaterdag 28 november 2015 17:28 schreef Morendo het volgende:
[..]
Dat snap ik wel. Toch zie ik ook dat er nu min of meer een karikatuur wordt gemaakt van mensen die achter Trump staan. Het zijn natuurlijk niet louter vollidioten. Dat het vervolgens zo gespind wordt is begrijpelijk maar ook wat bezijden de waarheid.
Niet met je eens, ik vind dat het establishment dit zichzelf mag aanrekenen. Kijk maar naar een tv-zender als FOX, wat in feite de propaganda-arm van het establishment zou moeten zijn. Die hebben de afgelopen acht jaar de kijkers zoveel onzin voorgeschoteld om ze maar naar de stembussen te krijgen dat ze er inmiddels van overtuigd zijn dat Obama een communistische moslim is die het land kapot wil maken. Deze strategie heeft op korte termijn zeker succes gehad, dat hebben we de afgelopen jaren wel gezien aan de groei van de Republikeinse partij op landelijk en statelijk niveau. Bij de presidentiele verkiezingen komt de Democratische basis echter wel opdagen en heb je een boodschap nodig die uit meer bestaat dan waar de Republikeinen de afgelopen acht jaar succesvol mee zijn geweest. Ik denk dus wel dat de Republikeinse partij dit monster Trump zelf heeft gecreeerd door een stilzwijgend verbond te sluiten met het gestoorde deel van de partij.quote:Op zaterdag 28 november 2015 15:52 schreef Monolith het volgende:
[..]
Nou ja, niet echt. Het establishment heeft juist altijd geprobeerd om de 'fringe' kandidaten een beetje buiten de partij te houden. Dat lijkt echter steeds lastiger te worden. Ze moeten echter natuurlijk wel enigszins proberen de boel bij elkaar te houden, want als de partij echt in tweeën splitst dan wordt het wel erg eenvoudig voor de Democraten.
Sanders VS Trump zou wel leuk zijn(wel onwaarschijnlijk). Opkomst van meer dan 70% dan?quote:Op maandag 30 november 2015 04:57 schreef Lyrebird het volgende:
De taktiek werkt prima. Trump is een aandachtshoer, maar het lukt hem wel om het initiatief bij de Republikeinen te houden. In ieder ander verkiezingsjaar verlekkeren de media zich over alle leuke plannetjes van de Democraten die met geleend geld betaald moeten gaan worden; nu gaat het om idiote uitspraken van Trump en Carson. Lood om oud ijzer.
En Clinton zal uiteindelijk als een nachtkaars uitgaan. Ze heeft de uitstraling van een grafsteen en zal strafrechtelijk vervolgd worden voor haar serveruitspattingen. Good riddance...
Afijn, Trump gaat het ook niet redden. Daarvoor is het populistische deel van de GOP te klein. Maar dat deel is wel enthousiast, en die stemmen heeft de GOP hard nodig.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |