abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:00:28 #1
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154515586
Waar gaat dit over ? De Eurozone situatie van Griekenland met onder een overzicht voorzien van links en tijdslijnen.
Topictstart is op 14 en 15jul15 door Vallon herschreven met behoud van oorspronkelijke opzet)

Rond 17 Juni 2015 deden zich de eerste serieuze berichten voor dat Griekenland wel eens de Eurozone zou kunnen verlaten en mogelijk misschien de EU.

Een dergelijk situatie zou leiden tot crisis en veel ellende voor de bevolking maar ook ernstig gezichtverlies van de EU cq. beschadiging Euromunt.
Met veel commotie, emoties, passie en talloze deadlines, werden en worden intensieve gesprekken gevoerd om Griekenland in de euro te (kunnen) houden.

Op het forum wordt met (of soms zonder) veel kennis, inzicht, diverse standpunten en iig meningen uitgewisseld.

Op 13 Juli 2015 is een finaal eindvoorstel gemaakt dat Griekenland zwaar gecontroleerd moet "hervormen" volgens EU model. Griekenland kan hierbij een hulppakket van ¤85 Miljard tegemoet te zien. Voor de zekerheid moet Griekenland ca. ¤50 Miljard aan eigendommen in bewaring afgeven.

Vanavond 15jul15 wordt in het Griekse parlement gestemd over 4 van de 13 eisen die tot wet moeten worden gemaakt (eis EU) voordat verder kan worden onderhandeld over geld. Op korte termijn moeten flinke bedragen worden betaald om te voorkomen dat de Griekse economie ineenstort. Er is mogelijk een maar Griekenland krijgt mogelijk niet de door de EU gevraagde deelsteun van het IMF. IMF verwacht in een analyse dat de Griekse schuld onhoudbaar is.
15jul15 21u30 Momenteel zijn er in Athene (relatief) kleine ongeregeldheden van protestanten, Hopelijk komt het niet tot erger.

Hieronder wat meer.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Op 06jul15 geeft ruim 60% steun aan het "OXI=Nee" van Tsipras die hiermee een psychologisch klimaat en mandaat denkt te hebben om door te gaan met Griekse onderhandelingen.

Helaas voor Tsipras trekt de EU zich niets aan van deze "vreemde" stemming en legt nu Griekenland een nog veel zwaarder pakket van eisen op. Griekenland heeft ondertussen veel meer steun nodig nl. 50 Miljard Euro.

Op 7 Juli 2015 hebben EU president Tusk met EC baas Juncker, er schoon genoeg van en zeggen Griekenland de wacht aan. Dit komt keihard en duidelijk aan.
Uiterlijk op 13 Juli 2015 moet er tijdens de ingelaste EU-top summit, overeenstemming zijn. Anders is het "grexit".
Deze move zet Griekenland zwaar onderdruk en minister Varoufakis geeft z'n portefeuille door aan vriend Tsakalotos. Varoufakis ligt moeilijk in de EU en steunt zo met z'n afwezigheid, zijn premier Tsipras.

In de week voorafgaand aan de deadline van 13jul15 wordt veel onderhandeld en loopt het benodigde bedrag op tot ca ¤70 Miljard. Probleem is dat de EU, Griekenland niet echt meer vertrouwd.
Heel opmerkelijk is dat Griekenland nu wel akkoord gaat met wat zij eerder op 25jun15 afwees. Sterker, zij is bereid eerdere wetten sinds het aantreden kabinet Tsirpas (25jan15) terug te draaien. Hoofdreden is Griekenland zeker niet uit EU noch zonder Euro wil.

Op zaterdag 12jul15 houden de EU ministers van financiën een lange meeting maar komen er niet echt uit. Intussen wordt duidelijk dat Griekenland nu zelfs ca ¤82-86 Miljard nodig heeft. Duitsland, MinFin Schaüble, wil ook een hard onderpand van ¤50 Miljard.

Het daaropvolgend overleg op Zondag 13ul15 met de 28 EU Regeringsleiders wordt door EU President Tusk omgezet naar één van alleen de Eurozone (19).

Na 17 uur vergaderen en uitoefenen van zeer veel druk binnenin combi Tusk, Merkel, Juncker en Tsipras, gaat Griekenland akkoord met een zeer zwaar pakket aan eisen. De eisen moeten uiterlijk 15 juli 2015 zijn goedgekeurd door het Griekse parlement.
Ook aantal EU landen (ca 6 of 7?) moeten nog hun nationale akkoord geven, hierbij zou mogelijk Finland dwarsliggen kunnen zijn vanwege haar interne (verkiezings)afspraken.

Na de moeizame dagen zijn de EU leiders teruggekeerd naar huis voor hun nationaal overleg. Voor Tsipras/Griekenland breken zware tijden aan omdat hij nu zijn parlement moet zien te overtuigen van het Agreekment. Binnen zijn partij, Syriza, is heftige weerstand en hij zal dan ook wat mensen moeten wisselen om met hulp van de oppositie, proberen de stemming er doorheen te jassen. Als vanouds, ontstaan in Griekenland revoltes bij de leiding en zelfs de 2e kamer gaat mogelijk proces procedurele proberen te traineren. Update 15jul15: Door wisseling vna de 2e kamervoorzitster, is een procedure blokkade niet aannemelijk.

Andere leiders zijn vreugdevoller thusigekomen w.o Rutte die een verkiezingsbelofte moest verbreken (geen geld naar Griekenland) en Dijsselbloem voor de komende 2.5 jaar mocht aanhouden als Eurogroep voorzitter. Minf.Fin Guidon is hiermee afgeserveerd en kan in Spanje waarschuwen hoe de Sirtaki voor Griekenland op de Stieren doodloopt. Engeland, criticaster, lijkt toch verder te worden betrokken in hun "verplichte" Eurobijdrage aan Griekenland, er is helemaal geen vrijkaart voor Cameron. President Hollande van Frankrijk kon thuis trots vertellen dat dankzij hem, Kanselier Merkel van Duitsland op aangave van Min.Fin Schaüble, Griekenland op de kapot geslagen knieën heeft gekregen. Nu nog afwachten of dit door Amerika wenselijk is verlopen, Jacob Lew (Min.Fin VS) komt op bezoek bij o.a. Draghi de geldmachine.

Op 14 Juli 2015 jour de la Bastille :) , toevallig ook de dag van het historisch Iraanse-Nucleaire akkoord, kwam ook een zogenaamd geheim IMF rapport op de proppen waarin werd aangetekend dat de ontlasting voor Griekenland te weinig is en dat moet worden getwijfeld of Griekenland kan voldoen aan de aflossingen. Dit is/wordt om onduidelijk redenen aangegrepen om schrik aan te jagen.

15jul15 In Griekenland wordt gebrainstormd, coups voorbereid en mobiliseren mensen zich om te protesteren tegen de oneerlijke eisen uit Brussel. Dijsselbloem vindt het oneerlijk wanneer Griekenland niet wil hervormen.

15jul15 18u00 Er doen zich onverwachte ontwikkelingen voor. Zover duidelijk wil het IMF geen akkoord geven wat Griekenland de EU wel als voorwaarde stelt. Verder zeer opmerkelijk is een detail verslag opgedoken omtrent de nacht van Tsipras en heeft de vakantiehoudende Yanis Varoufakis op zijn site, zeer stevige kritiek geuit..

Op het forum wordt driftig gespeurd, gediscussieerd omtrent gevoel, legaliteit, juistheid en grondslag van de Griekse situatie. Soms lopen de gemoederen wat op omdat we nu eenmaal praten over menselijk waarden versus zakelijke afspraken in een politiek mijnenveld.
Handige links
Referenties: ECB * ELA * EFSF * IMF * FED * EC * Wiki-EU * EU-Cijfers
Griekenland: Wiki-GR * deKolonels * GRinEU * MFin-GR * PM-GR * Parlement
Blogs: VaroufakisBig.V * Paraklo-Griekenland * Jacobinsiryza
Info: Grieks_Voorstel_10jul15 * 5yr_Schauble_paper * EU-Eisen1 * EU-Lijst2 * EU-Summit
Theorie: handboek-GREXIT
TV: Livestream Parlement (grieks)

Tijdslijn/CET zie ook Crisis wiki (nb ¤xxM staat voor Miljard)
25jan15: Syriza wint verkiezingen
20feb15: Griekenland krijgt uitstel van betaling leningen en onderhandelt over tranhce ¤7,5M
04jun15: Griekenland vraagt bij IMF uitstel betaling 05jun15 naar 30jun15.
25jun15: Griekenland loopt weg van de onderhandelingstafel weg vanwege onacceptabele EU eisen.
27jun15: Uitschrijven referendum voor mandaat Tsipras gesteund door Parlement/meerderheid Syriza
01jul15: Geldopnames beperkt tot ¤60(atm)/¤120(balie)
05jul15: Grieks referendum "EU" 25jun15 voorstellen, uitslag 61% Nee, niet akkoord
06jul15: Big V. (Varoufakis) geeft stokje door aan collega Tsakalotos
07jul15: (EU) Tusk en Juncker zetten een laatste deadline
09jul15: Dezelfde nieuwe Griekse beparings voorstellen Tsipras uitgelekt, doel ¤50M
10jul15: Voorstellen bijna gefiatteerd door Grieks parlement en zijn alvast opgestuurd naar EU (>Guardian)
11jul15: EU Ministers van Financiën bespreken voorstellen voor ¤70M/3j [/i] Verslag Guardian
12jul15 12:00: EU Ministers van Financiën beoordelen ¤86M verder Verslag Guardian
12jul15 16:00:EU/Eurozone Regeringsleiders (28 19) willen "iets?veelalles"
13jul15 10:45 Eurozone overleg afgerond en besluit eisenpakket (verslag Guardian) EU-notities
13jul15 17:00 Eurogroup vergadering (Dijsselbloem herkozen) (hier detail verslag)
14jul15: Geheim IMF rapport status Griekenland
15jul15 18u00: Big V. geeft op zijn Blog zijn commentaar van het EU proces.
15jul15 Beslissing Grieks parlement over voortzetting onderhandelingen (verslag: Guardian & NRC)
16-17jul15 Beslissing Nationale parlementen w.o. Nederland omtrent akkoorden.

Maps:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Belangrijke data:
30jun15 Betaling IMF ¤1,5M --> Griekenland heeft niet betaald.
20jul15 Betaling ECB ¤1,6M http://www.reuters.com/ar(...)dUSL8N0ZG1QR20150630
22jul15 Grieks Parlement moet eisen wettigen
20aug15 Betaling ¤3.2M aan ECB

M.vr.gr Vallon (11,12,13, 15jul15)

Credits to TS Vigen (18jun15) en natuurlijk alle anderen.
The view from nowhere.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:02:25 #2
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_154515622
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:00 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Je moet als onmachtige partij gewoon op je knieen gaan zitten.
Of je moet een geloofwaardig alternatief hebben.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:04:55 #3
-1 #ANONIEM
pi_154515684
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:00 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Je moet als onmachtige partij gewoon op je knieen gaan zitten. Als je niet akkoord gaat met extreme bezuinigingen draait de EU de geldkraan dicht, dan moeten banken kapitaal controle invoeren, en is alles dat daaruit voortvloeit het gevolg van de onwilligheid van de Griekse regering met alles akkoord te gaan. Als je machteloos bent, ben je wel gek als je je niet laat naaien. Dan begrijp je niet dat de wereld een machtsspel is, dan ben je zo naief dat je denkt een beroep te kunnen doen op redelijkheid. Dom hoor. Het enige gevolg is dat de EU de eisen verder opschroeft, en alle jou alle schuld in de schoenen schuiven.
Tja, wie betaalt bepaalt hè. Als je ervoor zorgt dat je niet van die "geldkraan" afhankelijk bent, dan lost de rest van het probleem zich vanzelf op.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:06:12 #4
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154515722
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:02 schreef Perrin het volgende:

[..]

Of je moet een geloofwaardig alternatief hebben.
Dat betekent dat je invloed niet verder reikt dan je machtspositie (goede alternatieve hebben). Dat is alleen waar, als je ervan uitgaat dat macht allesbepalend is. Wat zeuren we dan nog over mensenrechten of recht iha. Might makes right.
The view from nowhere.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:10:52 #5
306222 Harunobu
pi_154515840
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:04 schreef Igen het volgende:

[..]

Tja, wie betaalt bepaalt hè. Als je ervoor zorgt dat je niet van die "geldkraan" afhankelijk bent, dan lost de rest van het probleem zich vanzelf op.
En wie faalt, betaald.

Tot nu toe is het vooral Duitsland en aanhang die het monetaire en fiscale beleid dat het beste bij hun economie past op de gehele eurozone forceerd. Wat de Eurozone nodig heeft is een monetair en fiscaal beleid dat het beste is voor de hele Eurozone netto, ook als dat slecht uitpakt voor individuele landen (bijv Duitsland). Zeker in het geval dat het slecht uitpakt voor de landen met de beste economie. Als het slecht uitpakt voor de landen met de slechtste economie, dan kun je daar op een gegeven moment niet meer omheen. Maar ja, economieen die divergeren ipv convergeren is sowieso slecht voor de eurozone dus waarschijnlijk heb je in de praktijk alleen het probleem dat de sterke landen beleid moeten accepteren wat niet optimaal is voor hun economie.

Eigenlijk moeten de schulden die Griekenland heeft bij Duitsland, Nederland en Finland gevoid worden. Dan zijn ook onschuldige schuldeisers niet het slachtoffer van die drie landen. Zou niet echt eerlijk zijn als alle schuldeisers moeten bloeden vanwege de fouten van enkele schuldeisers die het toevallig voor het zeggen hebben binnen de eurogroep.
Genoeg schuldeisers die daar niet eens vertegenwoordig zijn. Die mogen enkel kijken terwijl Merkel de Titanic met hun goud tegen de ijsberg vaart?
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:11:43 #6
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_154515859
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:06 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Dat betekent dat je invloed niet verder reikt dan je machtspositie (goede alternatieve hebben). Dat is alleen waar, als je ervan uitgaat dat macht allesbepalend is. Wat zeuren we dan nog over mensenrechten of recht iha. Might makes right.
Om 't even terug te brengen naar de concreetheid van de Griekse situatie: Als je jezelf afhankelijk maakt van leenheren, is het handig om die leenheren niet teveel tegen de haren in te strijken. En het is helemaal niet handig om je eigen bevolking en economie te gijzelen om je persoonlijke punt te maken. Puur politiek amateurisme, en Yannis Modalis is er al helemaal niet mee geholpen.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:13:18 #7
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154515898
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:04 schreef Igen het volgende:
Tja, wie betaalt bepaalt hè.
De EU erkent heel wat rechtsprincipes die daar niet vanuit gaan. Dat is dan de incompetente tak van de EU die nog ontmanteld moet, een historische erfenis van de gekken en dwazen.

Engelen verwees naar Carl Smitt. Zijn opvatting van politiek als machtsspel is volgens 99.999 een Godwin waarmee Engelen zichzelf buiten het debat plaatst. Maar jullie zeggen tevens dat Carl Snmitt 100% gelijk heeft.

[ Bericht 0% gewijzigd door deelnemer op 21-07-2015 18:45:11 ]
The view from nowhere.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:13:27 #8
-1 #ANONIEM
pi_154515900
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:00 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Je moet als onmachtige partij gewoon op je knieen gaan zitten.
Nee, zeker niet. Dat zag je ook in de onderhandelingen, de Grieken werden in het begin redelijk welwillend benaderd waarbij redelijk grote toezeggingen werden gedaan. Echter de Grieken hadden niet de wil om tot een akkoord te komen (ze braken de onderhandelingen af op pakweg 60 miljoen euro, dan wil je gewoon niet). Ze moeten daarbij echter wel beseffen dat zij de partij zijn die om hulp vragen. En hulp krijg je enkel onder voorwaarden.

quote:
Als je niet akkoord gaat met extreme bezuinigingen draait de EU de geldkraan dicht, dan moeten banken kapitaal controle invoeren, en is alles dat daaruit voortvloeit het gevolg van de onwilligheid van de Griekse regering met alles akkoord te gaan.
Nu draai je toch wat zaken om. De Grieken voldeden niet meer aan eerder afgesproken verplichtingen. Op een gegeven moment kan de geldschieter dan geen oogje blijven toeknijpen.

quote:
Als je machteloos bent, ben je wel gek als je je niet laat naaien. Dan begrijp je niet dat de wereld een machtsspel is, dan ben je zo naief dat je denkt een beroep te kunnen doen op redelijkheid. Dom hoor. Het enige gevolg is dat de EU de eisen verder opschroeft, en alle jou alle schuld in de schoenen schuiven.
Een beroep op redelijkheid? Dat was niet bepaald de Griekse lijn natuurlijk. Die gingen gewoon voor het conflict. De Grieken zaten er veel en veel principiëler in dan hun onderhandelingspartners en principiële ideologen staan meestal niet echt bekend om hun redelijkheid.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:14:03 #9
-1 #ANONIEM
pi_154515916
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:13 schreef deelnemer het volgende:

[..]

De EU erkent heel wat rechtsprincipes die daar niet vanuit gaan. Dat in het incompetente tak van de EU die nog ontmanteld moet, een historische erfenis van de gekken en dwazen.

Engelen verweest naar Carl Smitt. Zijn opvatting van politiek als machtsspel is volgens 99.999 een Godwin waarmee Engelen zichzelf buiten het debat plaatst. Maar jullie zeggen tevens dat Carl Snmitt 100% gelijk heeft.
Leuk dat je precies het wezenlijke deel van mijn post wegknipt en negeert.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 21-07-2015 16:14:13 ]
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:18:29 #10
-1 #ANONIEM
pi_154516004
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:14 schreef Igen het volgende:

[..]

Leuk dat je precies het wezenlijke deel van mijn post wegknipt en negeert.
Die gedachte, dat de Grieken hun afhankelijkheid het beste zo snel mogelijk weer zouden moeten afbouwen, dringt niet erg door geloof ik.

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 21-07-2015 16:18:39 ]
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:19:57 #11
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154516037
quote:
2s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:18 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Die gedachte, dat de Grieken hun afhankelijkheid het beste zo snel mogelijk weer zouden moeten afbouwen, dringt niet erg door geloof ik.
Dat ze dat het snelst kunnen doen via een grexit dringt niet erg door geloof ik.
are we infinite or am I alone
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:25:08 #12
-1 #ANONIEM
pi_154516183
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:19 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

Dat ze dat het snelst kunnen doen via een grexit dringt niet erg door geloof ik.
Kan je dat dan ook onderbouwen? Hun schuld verdwijnt daarmee niet, immers.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:25:13 #13
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154516185
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:14 schreef Igen het volgende:

[..]

Leuk dat je precies het wezenlijke deel van mijn post wegknipt en negeert.
De schuldpositie is een probleem met meerdere wortels. En oplossingen kunnen verschillende vormen aannemen.

Nederland zou met de kredietcrisis ook in de problemen geraakt kunnen zijn, zodat ze een beroep moeten doen op hulp van buiten, de EU. Dan zou het IMF ook zijn ingeschakeld. Het IMF beschouwd de HRA al lang als fout beleid. Een eis zou kunnen:

Neem binnen 3 dagen een wet aan waarin de HRA per 1 januari wordt afgeschaft.

Daardoor komen de banken in problemen en moeten gered worden, met zeg 100 miljard aan nieuw kapitaal. Deze wordt aan Nederland geleend en op de staatsschuld geschoven. Deze verhoging van de staatsschuld vereist verdere bezuiniging, zodat de BTW verder omhoog moet ....

De overheid vindt dat te drastisch. Het IMF stelt dat de HRA niet past in het marktmodel en dus een vorm van corruptie. Zo ontstaat een dilemma tussen het radicaal afschaffen van de HRA vs een corrupt land dat de corruptie niet wil aanpakken.
The view from nowhere.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:26:17 #14
231576 -Techno-
De kracht van herhaling
pi_154516206
Uiteindelijk is dit akkoord/set maatregelen slechts uitstel van executie imho. Bij de eerst volgende verkiezingen zal het Griekse volk echt niet in 1 keer pro eu stemmen. Kans dat er een partij aan de macht komt die de maatregelen weer terugdraait is toch wel sterk aanwezig.
We stoppen niet met spelen omdat we oud worden.... We worden oud omdat we stoppen met spelen.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:26:45 #15
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154516217
quote:
2s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:25 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Kan je dat dan ook onderbouwen? Hun schuld verdwijnt daarmee niet, immers.
Schauble zei net het tegendeel, dat de schuld niet kon verdwijnen als ze in de euro bleven.
are we infinite or am I alone
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:27:02 #16
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154516223
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 12:32 schreef Gerolsteiner het volgende:

[..]

Klopt, de typische autistische econoom. Doodvermoeiend die lui.
Een autistische econoom die de nobelprijs heeft gewonnen!
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:28:21 #17
-1 #ANONIEM
pi_154516247
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:25 schreef deelnemer het volgende:

[..]

De schuldpositie is een probleem met meerdere wortels. En oplossingen kunnen verschillende vormen aannemen.

Nederland zou met de kredietcrisis ook in de problemen geraakt kunnen zijn, zodat ze een beroep moeten doen op hulp van buiten, de EU. Dan zou het IMF ook zijn ingeschakeld. Het IMF beschouwd de HRA al lang als fout beleid. Een eis zou kunnen:

Neem binnen 3 dagen een wet aan waarin de HRA per 1 januari wordt afgeschaft.
Je vergeet (of negeert) het feit dat het tijdens het grootste deel van de onderhandelingen ging om afspraken die in 2012 of eerder zijn gemaakt die de Grieken nog niet hadden doorgevoerd. Voor de meeste zaken werden geen onredelijke termijnen gesteld. Echter als je de deadlines steeds negeert, dan moet je op een gegeven moment wel snel handelen, wil je je steun ontvangen.

quote:
Daardoor komen de banken in problemen en moeten gered worden, met zeg 100 miljard aan nieuw kapitaal. Deze wordt aan Nederland geleend en op de staatsschuld geschoven. Deze verhoging van de staatsschuld vereist verdere bezuiniging, zodat de BTW verder omhoog moet ....

De overheid vindt dat te drastisch. Het IMF stelt dat de HRA niet past in het marktmodel en dus een vorm van corruptie. Zo ontstaat een dilemma tussen het radicaal afschaffen van de HRA vs een corrupt land dat de corruptie niet wil aanpakken.
Erg gezochte en magere vergelijking overigens.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:28:44 #18
446073 Gerolsteiner
Heilwasser
pi_154516255
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:26 schreef -Techno- het volgende:
Uiteindelijk is dit akkoord/set maatregelen slechts uitstel van executie imho. Bij de eerst volgende verkiezingen zal het Griekse volk echt niet in 1 keer pro eu stemmen. Kans dat er een partij aan de macht komt die de maatregelen weer terugdraait is toch wel sterk aanwezig.
Dat is het probleem inderdaad. Het volk gaat straks weer klagen/rellen omdat ze hun onredelijke eisen niet krijgen ingewilligd, en voor je het weet zit er een andere mafketel op de plek van Tsipras die de zooi weer laat klappen.
Naturheilmittel
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:29:20 #19
-1 #ANONIEM
pi_154516272
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:26 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

Schauble zei net het tegendeel, dat de schuld niet kon verdwijnen als ze in de euro bleven.
De schuld verdwijnt niet door een Grexit. De schuld is aangegaan in Euro's. Die schuld moeten ze dan met een waardeloze drachme proberen af te lossen.
Hoe moeten ze dat gaan doen volgens jou?
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:29:47 #20
-1 #ANONIEM
pi_154516280
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:27 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Een autistische econoom die de nobelprijs heeft gewonnen!
Dat zegt, zeker waar het gaat over economie, natuurlijk weinig of niets.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:29:48 #21
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_154516281
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:27 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Een autistische econoom die de nobelprijs heeft gewonnen!
Nobelprijs voor Economie :') Pas veel later erbij verzonnen door de Zweedse Centrale Bank. Bovendien zegt dat natuurlijk niks over de zinnigheid van zijn opiniërende stukjes van tegenwoordig.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:30:31 #22
446073 Gerolsteiner
Heilwasser
pi_154516300
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:27 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Een autistische econoom die de nobelprijs heeft gewonnen!
Ach, nobelprijzen. Dat betekent enkel iets in de exacte wetenschappen.
Naturheilmittel
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:30:39 #23
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154516304
quote:
2s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:29 schreef 99.999 het volgende:

[..]

De schuld verdwijnt niet door een Grexit. De schuld is aangegaan in Euro's. Die schuld moeten ze dan met een waardeloze drachme proberen af te lossen.
Hoe moeten ze dat gaan doen volgens jou?
jezus christus, Schauble legde het er erg dik op dat ze geen schuldkwijtschelding konden krijgen ZOLANG ze in de euro bleven. Tussen de regels door lezen is moeilijk voor jou?
are we infinite or am I alone
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:31:15 #24
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_154516322
quote:
2s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:29 schreef 99.999 het volgende:

[..]

De schuld verdwijnt niet door een Grexit. De schuld is aangegaan in Euro's. Die schuld moeten ze dan met een waardeloze drachme proberen af te lossen.
Hoe moeten ze dat gaan doen volgens jou?
Grenzen dicht, deurwaarders het land uit jagen.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:32:47 #25
-1 #ANONIEM
pi_154516350
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:30 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

jezus christus, Schauble legde het er erg dik op dat ze geen schuldkwijtschelding konden krijgen ZOLANG ze in de euro bleven. Tussen de regels door lezen is moeilijk voor jou?
Dan zijn ze dus zeker zo afhankelijk, zo niet nog afhankelijker van anderen.
Dus hoe ze daarmee hun afhankelijkheid af kunnen bouwen heb je nog altijd niet uitgelegd.

Als je zo stellig iets claimt, is het handig om vooraf ook even na te denken ;)
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:33:15 #26
-1 #ANONIEM
pi_154516364
quote:
14s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:31 schreef Perrin het volgende:

[..]

Grenzen dicht, deurwaarders het land uit jagen.
Echter geen geld meer om grenswachters te betalen :+
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:34:03 #27
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_154516383
Die krijgen versgeprinte nieuwe drachmes.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:34:25 #28
371563 Nintex
pi_154516398
De Grieken besefte allang dat een procentje minder op de DAX en AEX het 'ergste' was dat Europa kon overkomen en alleen het eigen land finaal naar de tering ging. Niet echt een goede voedingsbasis voor een nieuw begin en een Grexit.

Het enige wat de Grieken hebben aangetoond is de kracht van de Euro en de macht van Duitsland.

Varoufakis zit ondertussen in zijn tweede villa op zijn eigen vakantie eiland(?), dat je voor 5000 euro per week overigens zelf kunt huren. Tsipras vind het pluche wel fijn.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:34:31 #29
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154516402
neverlm
are we infinite or am I alone
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:34:45 #30
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154516412
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 15:15 schreef Ryan3 het volgende:
Artikeltje over de juridische onomkeerbaarheid van Europa. Europese regels gaan voor nationale regels en ze werken rechtstreeks door. Met twee arresten van de hoge raad, die meesten zich wellicht nog herinneren van het formele onderwijs. ;).

http://politiek.tpo.nl/20(...)et-misleidend-debat/

[..]

Als het volk ervan af wil en het lukt juridisch niet dan zal het volk andere middelen moeten gebruiken. Ik voorzie in dat geval een groei van de Anonymous-beweging met branching (niet-hackers) of een soortgelijke ontwikkeling.

Tijden veranderen, dat blijft hetzelfde. Als het volk wordt onderdrukt dan ontstaat er vroeg of laat een opstand en uiteindelijk een revolutie. De vraag is wanneer het Europese volk - m.u.v. landen zoals Noorwegen - zich voldoende onderdrukt voelt om in opstand te komen. Time will tell. De anti-globaliseringsbeweging, Occupy en de rellen nabij Paris en in London zijn eerste tekenen van een opstand. De EU-craten kunnen voorkomen dat het in de toekomst echt uit de hand gaat lopen door nu democratischer te worden en te handelen in het belang van het gewone volk, als ze doorgaan op dezelfde voet dan voorzie ik dat we meer en hevigere rellen gaan krijgen die een meer gewelddadig karakter krijgen, via ouderwetse middelen (fysiek geweld) en via moderne middelen (hacktivists).
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:35:56 #31
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_154516443
Idd, "juridisch onomkeerbaar".. Net zoals de Titanic onzinkbaar was.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:38:52 #32
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154516510
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:34 schreef Nintex het volgende:
Varoufakis zit ondertussen in zijn tweede villa op zijn eigen vakantie eiland(?), dat je voor 5000 euro per week overigens zelf kunt huren. Tsipras vind het pluche wel fijn.
Ik vind het een nogal eenvoudige woning voor dat geld.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:38:58 #33
-1 #ANONIEM
pi_154516513
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:25 schreef deelnemer het volgende:

[..]

De schuldpositie is een probleem met meerdere wortels. En oplossingen kunnen verschillende vormen aannemen.

Nederland zou met de kredietcrisis ook in de problemen geraakt kunnen zijn, zodat ze een beroep moeten doen op hulp van buiten, de EU. Dan zou het IMF ook zijn ingeschakeld. Het IMF beschouwd de HRA al lang als fout beleid. Een eis zou kunnen:

Neem binnen 3 dagen een wet aan waarin de HRA per 1 januari wordt afgeschaft.

Daardoor komen de banken in problemen en moeten gered worden, met zeg 100 miljard aan nieuw kapitaal. Deze wordt aan Nederland geleend en op de staatsschuld geschoven. Deze verhoging van de staatsschuld vereist verdere bezuiniging, zodat de BTW verder omhoog moet ....

De overheid vindt dat te drastisch. Het IMF stelt dat de HRA niet past in het marktmodel en dus een vorm van corruptie. Zo ontstaat een dilemma tussen het radicaal afschaffen van de HRA vs een corrupt land dat de corruptie niet wil aanpakken.
Wat een aanstelleritis.

Landen zoals Spanje, Portugal en Ierland hebben één reddingsprogramma gehad, hebben de maatregelen volgens schema uitgevoerd -zonder dat die bezuinigingen tot grote nieuwe tegenvallers leidden- en daarmee het vertrouwen van de markt teruggewonnen en kunnen nu weer doen wat ze willen zonder Troikabemoeienis.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:39:19 #34
-1 #ANONIEM
pi_154516530
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:35 schreef Perrin het volgende:
Idd, "juridisch onomkeerbaar".. Net zoals de Titanic onzinkbaar was.
Ja, vrij nietszeggende term inderdaad.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:41:20 #35
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154516578
quote:
2s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:28 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Je vergeet (of negeert) het feit dat het tijdens het grootste deel van de onderhandelingen ging om afspraken die in 2012 of eerder zijn gemaakt die de Grieken nog niet hadden doorgevoerd. Voor de meeste zaken werden geen onredelijke termijnen gesteld. Echter als je de deadlines steeds negeert, dan moet je op een gegeven moment wel snel handelen, wil je je steun ontvangen.

[..]

Erg gezochte en magere vergelijking overigens.
Goede inhoudelijk kennis van zaken is cruciaal om te kunnen beoordelen wat redelijk is en wat niet. De gedachte, dat een burger zo even ergens kan lezen wat waar is, is naief. In werkelijk is berichtgeving vaak onbetrouwbaar, zodat een burger zelf het onderzoekt moet doen die hem in staat stelt, onafhankelijk van informatie bronnen van derden, tot inzicht te komen. Maar dat is onmogelijk. Gewone burgers hebben geen andere optie dan in één of een ander verhaal te geloven. Echt kritische mensen weten daarom dat ze het niet kunnen weten. Dat is een probleem waar ik telkens op stuit. Daarom ben ik klaar met alle berichtgeving van partijen die teveel spinnen en belangen hebben. Dwz alle basisbronnen. Dus weet ik niets.

Ik wijs alleen op de gebrekkige argumentatie van sommige users. Het verwijt dat de Griekse regering pas iets mag vinden als ze het kunnen afdwingen, is onzin.
The view from nowhere.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:41:28 #36
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154516580
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:30 schreef Gerolsteiner het volgende:

[..]

Ach, nobelprijzen. Dat betekent enkel iets in de exacte wetenschappen.
Ik ben het met jullie eens dat je de economie als wetenschap niet al te serieus moet nemen maar het geeft wel aan dat hij in ieder geval leuke theorieën heeft, zoals met (bijna?) alles binnen de economie kan je die theorieën niet of amper toetsen.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:42:39 #37
446073 Gerolsteiner
Heilwasser
pi_154516622
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:41 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Ik ben het met jullie eens dat je de economie als wetenschap niet al te serieus moet nemen maar het geeft wel aan dat hij in ieder geval leuke theorieën heeft, zoals met (bijna?) alles binnen de economie kan je die theorieën niet of amper toetsen.
Krugman zal net wat slimmer zijn dan de rest, maar in essentie blijft het net zo'n charlatan als wij allemaal als het over de toekomst gaat. Hij weet het niet en zal het niet weten.
Naturheilmittel
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:43:10 #38
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_154516635
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:38 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Ik vind het een nogal eenvoudige woning voor dat geld.
Betere foto's:
http://en.protothema.gr/d(...)-for-5000-eurosweek/

Best wat huis voor nog geen ¤1000 per dag.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:45:17 #39
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154516697
quote:
Grexit may still be on the table

Economists say Greece may be forced out of Eurozone by end 2016 unless it secures debt write-down

Don’t pack away the currency presses just yet, Greece’s euro exit may be back on the table next year. There’s still a danger that Greece will be forced out of the euro region by the end of 2016, according to 71 per cent of respondents in a Bloomberg survey of 34 economists.

Seventy per cent said they reckon Greece should be safe for the rest of 2015, though almost half said they thought the ¤86 bn bailout package Prime Minister Alexis Tsipras is targeting will prove to be too small. While Tsipras is checking off the requirements to qualify for a third bailout, the flaws in the agreement he hammered out with euro-area leaders last week are fueling concerns thatGreece will struggle to implement the three-year program.

The European creditors are refusing to firm up their commitment to restructuring Greece’s debts, a move the International Monetary Fund says is essential for the country to stabilise its finances. There are also doubts about the ¤50 billion-euro target for asset sales and, more fundamentally, the merits of forcing more austerity on a shattered economy.

“Without some form of debt relief, the package will never be big enough,” Peter Dixon, a global economist at Commerzbank AG in London, said in his response to the survey. “Loading additional loans onto a country which cannot afford to repay them corresponds to Einstein’s definition of insanity: Trying the same thing over and over again in the expectation of different results.”

[..]

“Apart from Germany, it appears that most people are in agreement that Greece needs a substantial debt writedown,” said Alan McQuaid, chief economist at Merrion Capital. “Unless they get it, it is hard to see the country surviving within the euro zone indefinitely.”
http://www.irishtimes.com(...)-the-table-1.2291985
are we infinite or am I alone
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:45:20 #40
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154516698
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:41 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Goede inhoudelijk kennis van zaken is cruciaal om te kunnen beoordelen wat redelijk is en wat niet. De gedachte, dat een burger zo even ergens kan lezen wat waar is, is naief. In werkelijk is berichtgeving vaak onbetrouwbaar, zodat een burger zelf het onderzoekt moet doen die hem in staat stelt, onafhankelijk van informatie bronnen van derden, tot inzicht te komen. Maar dat is onmogelijk. Gewone burgers hebben geen andere optie dan in één of een ander verhaal te geloven. Echt kritische mensen weten daarom dat ze het niet kunnen weten.
Het gaat juist om dat laatste, inzien dat je niet weet wat de waarheid is en de waarheid in het midden laten. Schrödinger's kat dus. De meeste mensen kunnen blijkbaar niet omgaan met die onzekerheid. :?
Is dat een belangrijke reden dat propaganda zo verschrikkelijk effectief is?
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:46:30 #41
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_154516741
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:45 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Het gaat juist om dat laatste, inzien dat je niet weet wat de waarheid is en de waarheid in het midden laten. Schrödinger's kat dus. De meeste mensen kunnen blijkbaar niet omgaan met die onzekerheid. :?
Is dat een belangrijke reden dat propaganda zo verschrikkelijk effectief is?
Het helpt al als je je bewust probeert te zijn van je eigen oogkleppen.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:46:55 #42
-1 #ANONIEM
pi_154516753
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:42 schreef Gerolsteiner het volgende:

[..]

Krugman zal net wat slimmer zijn dan de rest, maar in essentie blijft het net zo'n charlatan als wij allemaal als het over de toekomst gaat. Hij weet het niet en zal het niet weten.
Mooi voorbeeld is ook dat ze op 1 bepaald jaar die prijs gewoon gelijktijdig aan een linkse socialist en een rechtse libertariër hebben uitgereikt. Grappig allemaal maar niet overdreven serieus te nemen.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:47:29 #43
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154516773
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:42 schreef Gerolsteiner het volgende:

[..]

Krugman zal net wat slimmer zijn dan de rest, maar in essentie blijft het net zo'n charlatan als wij allemaal als het over de toekomst gaat. Hij weet het niet en zal het niet weten.
Ja, het is duidelijk dat economen niet in staat zijn om de economische toekomst te voorspellen. Wat dat betreft is het gek dat zoveel economen worden betaald door de overheden om dit te doen, ik denk bijvoorbeeld aan ons eigen CPB. Let wel, ik maak hierbij onderscheid tussen het lopende jaar (daar valt nog wel iets zinnigs over te zeggen) en de middenlange/lange termijn.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  dinsdag 21 juli 2015 @ 16:59:10 #44
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154517118
quote:
14s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 04:03 schreef Ryan3 het volgende:
Hier nog een lezing op Stanford university van, in OP aangehaalde spijtoptant van Goldman Sachs, Greg Smith over de ethics van Goldman Sachs.


Grootste oorzaken dus (tromgeroffel):

1) repealment van Glass-Steagall act (1999 onder Clinton dus ism senator Philip Gramm (Rep)).
2) derivatenmarkt werd gedereguleerd (2000).
3) leverage ging van 1 op 5 à 6, naar 1 op 30 à 35.
4) toezicht was minder en onvoldoende (van waakhond SEC), waardoor o.m. proprietary trading (gokken tegen de deal die jij voor je cliënt gesloten hebt) de normaalste gang van zaken was.
5) zakenbanken gingen van BV naar NV, wat betekende van een 'long term greed' cultuur, naar een 'short term greed' cultuur (---> bonussen).
6) agv bovenstaande: de CDO's (collateralized debt obligation = verpakte rommelhypotheken) die in feite marked-to-model waren en vervolgens in CDS'en (creditdefaultswaps) terecht kwamen, die niemand meer begreep en zeker geen basis en dus waarde meer hadden in de realiteit, was ook een probleem natuurlijk (hetgeen Smith niet echt benoemd).
7) onderbelicht: London City was in concurrentie verwikkeld met NYC Wallstreet om global financial center te worden i.e. masters of the universe. Dankzij sociaaldemocraten Tony Blair en opvolger Gordon Brown kon in London City nog meer dan in NYC en in London City begon de creditcrunch bij filiaal Lehman Bros., door CDS'en die in NYC niet mogelijk waren (ook niet door Smith genoemd).

8) CEO van Goldman Sachs Lloyd Blankfeins verklaring: "we do god's work". Hubris dus.

Aan het eind die vraag hebben je morele c.q. religieuze opvattingen te maken met het feit dat je uit Goldman stapte? Ja, hij heeft het een paar keer gehad over het verschil tussen wettelijke en morele grenzen en als je weet dat iets wettelijk misschien wel mag, maar moreel verwerpelijk is, zou je het dan nog wel doen? Nou ja, bij Goldman Sachs wel dus, ook proprietary trading hoort daar toe.
Geeft-ie als antwoord dus, ja mijn religieuze opvoeding heeft er wel wat mee te maken, dat ik die verschillen tussen de wettelijke en morele grenzen wel ken. :').
Zal voor hem gelden, maar ik wil wel even zeggen dat religie er niets mee te maken heeft per se dat je die grenzen wel kunt trekken...... astemblieft zeg. (Zelfs op Stanford lullen over religie hoor. :'). )

Ha, ha, en dit is een zogenaamde gedramatiseerde documentaire, leuk om te zien en informatief:

Je moet het vetgedrukte in de culturele context plaatsen. Voor Nederlanders oogt dat vreemd maar in de USA is dat heel erg normaal.
Deze vind ik goed. Ik hoop dat deze paus nog vele jaren verder kan, hij is een verademing in vergelijking met de vorige twee pausen.
Een republikein die voor Fox werkt als 'journalist' werd pissed op de paus omdat hij het lef had om te religie te mengen met politiek. Eh, ja, als je doordeweeks de gewone mensen naait dan ga je niet naar de hemel toe omdat je op zondags naar de kerk gaat, voor wie in dat alles gelooft. :)
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  dinsdag 21 juli 2015 @ 17:06:03 #45
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154517330
Je hebt niet echt principes, bram?
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 17:06:06 #46
-1 #ANONIEM
pi_154517332
Dames, wat heeft dit nog met de huidige ellende in Griekenland te maken?

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 21-07-2015 17:06:14 ]
  dinsdag 21 juli 2015 @ 17:08:55 #47
272777 Digi2
pi_154517409
quote:
In Griekenland net zoveel bankbiljetten als bij ons

In Griekenland is voor 50 miljard euro aan bankbiljetten in omloop. In Nederland is dat evenveel, terwijl onze economie veel groter is.

Het bedrag aan bankbiljetten dat in de Griekse economie rouleert is 50,5 miljard euro. Dat is een recordhoogte. In Nederland zijn bankbiljetten met een totale waarde van zo'n 53,5 miljard euro in omloop, maar een klein beetje meer dus. In Nederland wonen bijna 17 miljoen mensen, tegen iets meer dan 11 miljoen in Griekenland. Daarbij ligt het inkomen per hoofd van de bevolking bij ons met 39.300 euro (in 2014) 2,4 maal zo hoog als in Griekenland. De totale omvang van de Nederlandse economie is met 662 miljard euro 3,7 maal zo groot als die van Griekenland.

Het bedrag steeg in Griekenland de laatste maanden zeer fors. Mensen waren bang dat ze misschien niet meer bij hun geld zouden kunnen en sloegen massaal aan het pinnen.
Dat het bedrag dat in beide landen aan bankbiljetten circuleert vrijwel gelijk geeft aan dat er in Griekenland veel meer betalingen in contanten worden gedaan, in plaats van dat er geld wordt overgemaakt. Daarnaast zal de zwarte economie in Griekenland relatief groter zijn. Als je zwart wordt betaald gebeurt dat handje contantje, niet via een officiële overschrijving.
Het bedrag dat aan bankbiljetten circuleert in Griekenland:


Belastingontduiking is alleen maar aantrekkelijker geworden vanwege de capital-controls van de banken en het vele cashgeld wat aanwezig is.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  dinsdag 21 juli 2015 @ 17:12:41 #48
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_154517516
Leuk voor het dieven- en roversgilde.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  dinsdag 21 juli 2015 @ 17:20:08 #49
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154517723
Dat het cash is opgenomen in Griekenland betekend dat niet dat het daar nog is, het allang in Zwitserland of Luxemburg zijn, in kluis of op nummerrekening.
Heb mijn geld in bakstenen zitten, als ik het op de bank had gehad stond dat ook al jaren in Zwitserse Kronen op een bankrekening in Bern of Zurich.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 17:28:18 #50
35511 Basp1
pi_154517915
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 17:20 schreef Pietverdriet het volgende:
Dat het cash is opgenomen in Griekenland betekend dat niet dat het daar nog is, het allang in Zwitserland of Luxemburg zijn, in kluis of op nummerrekening.
Heb mijn geld in bakstenen zitten, als ik het op de bank had gehad stond dat ook al jaren in Zwitserse Kronen op een bankrekening in Bern of Zurich.
Leuk dat ze een nieuwe munteenheid in zwitserland, wat is de wisselkoers vanuit hun franken geweest. :D

Ik denk dat er nog wel veel in griekenland aanwezig zal zijn en idd het gpd weer een flinke duik zal gaan maken. Dat er dan een grotere zwarte handel zal ontstaan denk ik ook nog wel.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 17:52:45 #51
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154518425
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 17:28 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Leuk dat ze een nieuwe munteenheid in zwitserland, wat is de wisselkoers vanuit hun franken geweest. :D

Ik denk dat er nog wel veel in griekenland aanwezig zal zijn en idd het gpd weer een flinke duik zal gaan maken. Dat er dan een grotere zwarte handel zal ontstaan denk ik ook nog wel.
Idd
Zweedse kronen, Zwitserse franken, het was een lange dag
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 18:27:03 #52
13387 Ryan3
pi_154519032
quote:
9s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 17:06 schreef 99.999 het volgende:
Dames, wat heeft dit nog met de huidige ellende in Griekenland te maken?
Het is allemaal aan elkaar gekoppeld, ik denk dat jij dat wrs weigert in te zien.
We zitten nu al weer te wachten op de volgende crisis, terwijl de oude niet eens over is. Ja, voor die bus Bulgaren die ik zondag bij de supermarkt tegenkwam is het geen crisis idd, in zo verre is het EU-project wel gelukt.
I´m back.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 18:40:37 #53
-1 #ANONIEM
pi_154519349
quote:
15s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 18:27 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Het is allemaal aan elkaar gekoppeld, ik denk dat jij dat wrs weigert in te zien.
We zitten nu al weer te wachten op de volgende crisis, terwijl de oude niet eens over is. Ja, voor die bus Bulgaren die ik zondag bij de supermarkt tegenkwam is het geen crisis idd, in zo verre is het EU-project wel gelukt.
Voor de eeuwigdurende crisis zijn er zat andere topics beschikbaar. Hier gaat het gewoon om de Grieken en wat daar redelijk direct mee samenhangt.

Ik snap prima dat jij graag alles aan alles probeert te koppelen maar het gaat soms echt nergens meer over.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 18:52:11 #54
13387 Ryan3
pi_154519606
quote:
10s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 18:40 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Voor de eeuwigdurende crisis zijn er zat andere topics beschikbaar. Hier gaat het gewoon om de Grieken en wat daar redelijk direct mee samenhangt.

Ik snap prima dat jij graag alles aan alles probeert te koppelen maar het gaat soms echt nergens meer over.
Ik krijg nu een beetje het idee van een autist bij je, grapje hoor.
Er zijn wel wat langere lijnen uit te zetten idd.

Leuk artikeltje voor je: https://decorrespondent.n(...)36940317988-8e9597ab
Gaat toch ook wel een beetje voor jou op? God's eye view?

quote:
Maar voor Terry Eagleton was de generatie die geloofde in het einde der ideologieën zelf sterk ideologisch bezig, omdat zij ervan overtuigd was dat haar eigen ideeën superieur waren en compleet losstonden van bestaande ideologische aannames.

De grote tekortkoming in de alledaagse opvatting van ideologie als tunnelvisie, aldus Eagleton, is dat het onmogelijk is om naar de wereld te kijken zonder bepaalde vooropgezette ideeën. Hij geeft het voorbeeld van veel economische modellen, die zijn gebaseerd op de aanname dat de mens rationeel handelt en dat daardoor markten rationeel functioneren. Door de financiële crisis zijn we er echter weer op dramatische wijze aan herinnerd dat dit niet altijd het geval is.
Op zich een interessante discussie in POL waard trouwens wmb. Ik herken me voor een deel in de generatie van Dijsselbloem natuurlijk. Maar ik stap nu toch weer geheel empirisch uiteraard een stapje verder. Zoals ik je gister al probeerde duidelijk te maken jouw mening komt bij mij open als religie of ideologie naar Popperiaanse maatstaven. Ik denk werkelijkwaar niet dat voor jou ooit het moment in de toekomst zal aanbreken waarop je zegt dat het genoeg is met de EU.

quote:
We leven ook niet meer in de tijd van Paars, toen er sprake was van een veelomvattende consensus op politiek en economisch gebied.
Lees hier bijvoorbeeld over de verminderde consensus op het gebied van de macro-economie.
De laatste jaren wordt de economische wetenschap gekenmerkt door een sterk ideologisch gekleurd debat tussen enerzijds neo-keynesianen en anderzijds supply-side-economen. De ene zijde stelt dat de overheid de economie moet stimuleren in crisistijd, de andere zijde gelooft in de noodzaak van harde bezuinigingen.

Er zijn geen posities in deze discussie die geheel vrij zijn van ideologie. Sinds de financiële crisis is herhaaldelijk naar voren gekomen dat de economie geen objectieve wetenschap is: elk model gaat uit van normatieve aannames over menselijk gedrag. Er is dus geen God's eye view. Wie pragmaticus wil zijn in deze tijd, moet kunnen denken vanuit verschillende ideologische perspectieven, om te kijken welk model het beste de huidige situatie verklaart.


[ Bericht 15% gewijzigd door Ryan3 op 21-07-2015 19:11:47 ]
I´m back.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 19:13:00 #55
-1 #ANONIEM
pi_154520115
Tja, gaan we dat bijna religieuze mantra van jou weer herhalen... Heb het je in deze reeks al een keer of 4-5 haarfijn uitgelegd volgens mij... Maar toch blijf je proberen mij die onzin aan te wrijven...
  dinsdag 21 juli 2015 @ 19:13:51 #56
13387 Ryan3
pi_154520139
quote:
10s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 19:13 schreef 99.999 het volgende:
Tja, gaan we dat bijna religieuze mantra van jou weer herhalen... Heb het je in deze reeks al een keer of 4-5 haarfijn uitgelegd volgens mij... Maar toch blijf je proberen mij die onzin aan te wrijven...
Mooi voorbeeld van hoe je nu reageert uit artikel:

quote:
Wie Dijsselbloem gevolgd heeft in de laatste maanden, moet constateren dat het begrip pragmaticus precies het tegenovergestelde is gaan betekenen van hoe het ooit is bedoeld. Wat eens een teken was van inschikkelijkheid en flexibiliteit – ‘ik ben niet van de ideologische rechte lijn’ - is verworden tot een uiting van rigiditeit en halsstarrigheid. Het is het ultieme autoriteitsargument: ‘Eenieder die het niet met mij eens is, is ideologisch, ik ben objectief.’
I´m back.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 19:20:20 #57
13387 Ryan3
pi_154520320
Om af te sluiten:
quote:
Dijsselbloem, als zaakgelastigde van het dominante Duitsland, staat dus ten dienste van een ideologische positie, en is bereid daartoe pragmatisme en nieuwe economische inzichten terzijde te schuiven. De dogma’s van het ordoliberalisme zijn de dogma’s van Dijsselbloem. Zo komt het Europese economische beleid in een geheel nieuw licht te staan: niet zozeer technocratisch en bestuurlijk, maar eerder ideologisch en gepolitiseerd.

Iets vergelijkbaars kan gezegd worden over de agenda van Dijsselbloem. In zijn motivatiebrief
Lees hier de motivatiebrief.
voor zijn tweede termijn als Eurogroep-voorzitter, stelt Dijsselbloem voor om de beleidscoördinatie op economisch terrein verder te intensiveren. Dit alles om zo concurrerend mogelijk te zijn: ‘we moeten elkaar aanzetten tot hogere niveaus van competitiviteit’. Een typische waslijst aan neoliberale hervormingen komt langs: arbeidsmarktflexibiliteit, pensioenhervormingen, modernisering van de sociale zekerheid. Concrete tijdslijnen en benchmarks, continu overzien door de Eurogroep, moeten ‘werkelijke economische convergentie’ mogelijk maken.

De brief rept van een Europees raamwerk van nationale concurrentiebureaus, die als een Europese versie van het Centraal Planbureau, deze hervormingen moeten gaan begeleiden. Nationaal ‘ownership’ van deze maatregelen is cruciaal, zo lezen we, inclusief de steun van nationale parlementen. In de openingsparagraaf van het met Griekenland geaccordeerde bezuinigingsplan staat een bijna identieke passage: ‘the ownership by the Greek authorities is key’. Wat Europa te wachten staat, heeft veel weg van een milde variant van het crisisbeleid in Griekenland. Zelfreflectie over de tot nu toe nogal tegenvallende resultaten van dergelijk beleid, lijkt geheel te ontbreken.

Laat u zich niets wijsmaken. Ook al probeert Dijsselbloem zich te hullen in de mantel van het pragmatisme. In werkelijkheid heeft de keizer geen kleren aan.
Veel mensen (niet iedereen natuurlijk) zijn het wel eens over deze conclusies, du_ke, jij blijft net als Dijsselbloem halsstarrig een bepaalde lijn uit zetten, en luistert niet naar je opponenten/tegenhangers. Ja, of je ziet dit echt alleen in de frame Griekenland en gelooft dat het bijna een soort incidentje is dat even opgelost dient te worden voordat de trein weer vrolijk voort kan denderen. Maar dan is dat sws een vrij autistische benadering. Ik denk echt dat je de boel een stuk breder moet trekken sws.
I´m back.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 19:30:33 #58
13387 Ryan3
pi_154520574
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 16:43 schreef Perrin het volgende:

[..]

Betere foto's:
http://en.protothema.gr/d(...)-for-5000-eurosweek/

Best wat huis voor nog geen ¤1000 per dag.
Hij heeft er goed van geboerd... zeker aardig wat consultancy werk gedaan?
I´m back.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 19:40:14 #59
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154520834
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 19:20 schreef Ryan3 het volgende:
Om af te sluiten:

[..]

Veel mensen (niet iedereen natuurlijk) zijn het wel eens over deze conclusies, du_ke, jij blijft net als Dijsselbloem halsstarrig een bepaalde lijn uit zetten, en luistert niet naar je opponenten/tegenhangers. Ja, of je ziet dit echt alleen in de frame Griekenland en gelooft dat het bijna een soort incidentje is dat even opgelost dient te worden voordat de trein weer vrolijk voort kan denderen. Maar dan is dat sws een vrij autistische benadering. Ik denk echt dat je de boel een stuk breder moet trekken sws.
Geweldig, al die zaken die de UK en de USA naar de rand van de afgrond hebben gebracht en die ervoor zorg(d)en dat veel leden van de middenklasse arm zijn (working poor) willen ze hier ook invoeren.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  dinsdag 21 juli 2015 @ 19:41:26 #60
13387 Ryan3
pi_154520866
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 19:40 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Geweldig, al die zaken die de UK en de USA naar de rand van de afgrond hebben gebracht en die ervoor zorg(d)en dat veel leden van de middenklasse arm zijn (working poor) willen ze hier ook invoeren.
En dus veel mensen die de oogkleppen op zetten onder het mom van pragmatisme of objectief blijven.
I´m back.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 19:41:49 #61
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154520883
Zou dat huis "af" zijn en zou hij belasting betalen voor dat zwembad?
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 19:42:37 #62
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154520916
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 17:08 schreef Digi2 het volgende:

[..]

Het bedrag dat aan bankbiljetten circuleert in Griekenland:
[ afbeelding ]

Belastingontduiking is alleen maar aantrekkelijker geworden vanwege de capital-controls van de banken en het vele cashgeld wat aanwezig is.
Pluk de rijkere mensen met hogere belastingen die specifiek hen raken en die moeilijk te ontduiken zijn, bijv. voor grotere woningen, grotere stukken grond privaat bezit zoals golfclubs etc.
Eigenlijk zouden de EU, de USA, Canada etc. moeten afspreken om hier 1 lijn in te trekken, gericht op dat doeleinde dat alle landen meer binnen halen van die groep dan dat nu het land wat het het best doet binnen haalt.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  dinsdag 21 juli 2015 @ 19:43:03 #63
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154520929
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 19:40 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Geweldig, al die zaken die de UK en de USA naar de rand van de afgrond hebben gebracht en die ervoor zorg(d)en dat veel leden van de middenklasse arm zijn (working poor) willen ze hier ook invoeren.
Jij bent toch iemand die de middenklasse zwaarder wil belasten?
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 19:43:35 #64
13387 Ryan3
pi_154520949
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 19:41 schreef Pietverdriet het volgende:
Zou dat huis "af" zijn en zou hij belasting betalen voor dat zwembad?
Ja, dat vraag je je meteen af idd, of hij zijn belasting wel eerlijk betaald heeft tijdens al die jaren dat-ie in het buitenland les gaf aan universiteiten. (En een hoop consultanties had wrs).
I´m back.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 19:43:45 #65
-1 #ANONIEM
pi_154520960
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 19:20 schreef Ryan3 het volgende:
Om af te sluiten:

[..]

Veel mensen (niet iedereen natuurlijk) zijn het wel eens over deze conclusies, du_ke, jij blijft net als Dijsselbloem halsstarrig een bepaalde lijn uit zetten, en luistert niet naar je opponenten/tegenhangers. Ja, of je ziet dit echt alleen in de frame Griekenland en gelooft dat het bijna een soort incidentje is dat even opgelost dient te worden voordat de trein weer vrolijk voort kan denderen. Maar dan is dat sws een vrij autistische benadering. Ik denk echt dat je de boel een stuk breder moet trekken sws.
Je blijft proberen allemaal verzonnen onzin op mij te projecteren :'). Sorry Ryan, dit gaat echt helemaal nergens meer over, het is bijna obsessief :{
  dinsdag 21 juli 2015 @ 19:43:47 #66
-1 #ANONIEM
pi_154520962
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 19:20 schreef Ryan3 het volgende:
Om af te sluiten:

[..]

Veel mensen (niet iedereen natuurlijk) zijn het wel eens over deze conclusies, du_ke, jij blijft net als Dijsselbloem halsstarrig een bepaalde lijn uit zetten, en luistert niet naar je opponenten/tegenhangers. Ja, of je ziet dit echt alleen in de frame Griekenland en gelooft dat het bijna een soort incidentje is dat even opgelost dient te worden voordat de trein weer vrolijk voort kan denderen. Maar dan is dat sws een vrij autistische benadering. Ik denk echt dat je de boel een stuk breder moet trekken sws.
Tja, concurrerend willen zijn is i.d.d. een politieke beslissing. Je kan ook niet concurrerend willen zijn, dat is niet objectief fout nee.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 19:44:45 #67
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154520996
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 19:43 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Jij bent toch iemand die de middenklasse zwaarder wil belasten?
Slechts de hoge middenklasse en alles wat daar boven zit. De lage middenklasse wordt n.m.m. juist te zwaar belast in Nederland, die moet de arme klasse onderhouden omdat de hoge middenklasse en alles wat daarboven zit het niet doet.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  dinsdag 21 juli 2015 @ 19:45:14 #68
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154521009
quote:
10s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 19:13 schreef 99.999 het volgende:
Tja, gaan we dat bijna religieuze mantra van jou weer herhalen... Heb het je in deze reeks al een keer of 4-5 haarfijn uitgelegd volgens mij... Maar toch blijf je proberen mij die onzin aan te wrijven...
Als de EU een Verenigde staten van Europa is geworden, dan is het een transfer unie. Als het daarnaar toegroeit moet ook toegroeien naar een transfer unie. Je moet noodscenario's hebben om incidenteel transfer toe te staan. Europiaan zijn en keihard staan op het principe dat een transfer niet is toegestaan, is tegenstrijdig.

[ Bericht 0% gewijzigd door deelnemer op 21-07-2015 21:28:11 ]
The view from nowhere.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 19:45:30 #69
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154521021
quote:
15s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 19:43 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Je blijft proberen allemaal verzonnen onzin op mij te projecteren :'). Sorry Ryan, dit gaat echt helemaal nergens meer over, het is bijna obsessief :{
Gek dan dat ik exact hetzelfde verzonnen heb. :s)
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  dinsdag 21 juli 2015 @ 19:47:01 #70
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154521080
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 19:44 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Slechts de hoge middenklasse en alles wat daar boven zit. De lage middenklasse wordt n.m.m. juist te zwaar belast in Nederland, die moet de arme klasse onderhouden omdat de hoge middenklasse en alles wat daarboven zit het niet doet.
Tja, die grote omverdeeloverheid die alles moet regelen is een dure hobby, wanneer realiseer jij je dat? En dat ga je op die manier niet betaald krijgen.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 19:48:15 #71
13387 Ryan3
pi_154521121
quote:
15s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 19:43 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Je blijft proberen allemaal verzonnen onzin op mij te projecteren :'). Sorry Ryan, dit gaat echt helemaal nergens meer over, het is bijna obsessief :{
Ik zie dus in jou een zekere mate van obsessie. En net zoals bij Dijsselbloem is dat eigenlijk een beetje een nieuw soort ideologie in disguise. Zie het artikel van de correspondent.
I´m back.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 19:49:35 #72
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154521179
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 17:06 schreef Pietverdriet het volgende:
Je hebt niet echt principes, bram?
Ik heb niets met de paus, de katholieke kerk (of de protestantse) etc. en in bepaalde opzichten heb ik sterk andere opvattingen (homohuwelijk bijvoorbeeld) maar deze paus heeft een heel erg interessant boek geschreven waarin hij prima bepaalde ontwikkelingen benoemt en die correct duidt. Ik weet niet in hoeverre hij dat zelf deed en in hoeverre medewerkers dat deden maar het is het lezen waard.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  dinsdag 21 juli 2015 @ 19:49:52 #73
272777 Digi2
pi_154521193
quote:
Griekse bedrijven hekelen beperkingen

Vele Griekse bedrijven vallen om als er niet gauw een einde wordt gemaakt aan de kapitaalcontroles bij banken met betrekking tot de handel met het buitenland. Daarvoor waarschuwt de Griekse Kamer van Koophandel dinsdag.

Door de beperkingen zijn veel bedrijven niet in staat om rekeningen van buitenlandse leveranciers te betalen. De Kamer waarschuwt in een brief aan het ministerie van Financiën voor grote problemen in vele sectoren. Een overgrote meerderheid van de Griekse bedrijven zijn slechts één stap verwijderd van gedwongen bedrijfsbeëindiging, meent de instelling. ,,Zouden de kapitaalcontroles nog tot half augustus duren, dan zullen vele bedrijven hun deuren moeten sluiten."

De Griekse banken zijn sinds maandag weer geopend. Wel blijven er diverse restricties van kracht. Onder meer is het nog niet mogelijk om zomaar geld naar het buitenland over te maken.

ANP
Aangezien de onderhandelingen eigenlijk nog moeten beginnen kan het nog minimaal enkele weken duren voordat er normaal betalingsverkeer mogelijk is. Tegen die tijd zijn veel bedrijven waarschijnlijk al omgevallen. Met name de zwakke bedrijven met een lagere solvabiliteit zijn als 1e het haasje omdat die vaak geld lenen alleen al om hun voorraad te kunnen betalen. Ook bestuurlijke zwakte wordt afgestraft. De bedrijven die vroegtijdig buitenlandse alternatieve betalingsnetwerken hebben opgezet kunnen overleven degenen die dat hebben verzaakt betalen nu de risicopremie en hebben ze daar de reserves niet voor is het einde oefening.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  dinsdag 21 juli 2015 @ 19:50:32 #74
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154521208
quote:
10s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 19:43 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Ja, dat vraag je je meteen af idd, of hij zijn belasting wel eerlijk betaald heeft tijdens al die jaren dat-ie in het buitenland les gaf aan universiteiten. (En een hoop consultanties had wrs).
Waarschijnlijk was hij werknemer van zijn lichtensteiner of Zwitserse bv of een ander land waar Griekenland een dubbelbelastingsverdrag mee heeft voor zijn consulting bezigheden, en in de tijd dat hij les gaf betaalde hij in de UK als Expat daar nauwelijks belasting.
Het is een soort Bono denk ik. Grote bek met nog grotere zakken
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 19:51:29 #75
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154521227
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 19:47 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Tja, die grote omverdeeloverheid die alles moet regelen is een dure hobby, wanneer realiseer jij je dat?
Ongeveer 10-20 jaar geleden. Dat ze heel erg veel overtollig vet hebben wat ze weigeren weg te snijden realiseer ik me sinds een jaar of 5, dat was best een harde klap voor mij. ;)
Het is een noodzakelijk kwaad, we zullen er alles aan moeten doen om de overheid ertoe aan te zetten om wel in het eigen vet te snijden daar waar het niet ten koste gaat van de zwakkeren.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  dinsdag 21 juli 2015 @ 19:53:05 #76
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154521278
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 19:49 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Ik heb niets met de paus, de katholieke kerk (of de protestantse) etc. en in bepaalde opzichten heb ik sterk andere opvattingen (homohuwelijk bijvoorbeeld) maar deze paus heeft een heel erg interessant boek geschreven waarin hij prima bepaalde ontwikkelingen benoemt en die correct duidt. Ik weet niet in hoeverre hij dat zelf deed en in hoeverre medewerkers dat deden maar het is het lezen waard.
Duidelijk, je hebt geen principes, je hebt een moraalzwanger verhaal maar intussen heb je geen probleem met een organisatie als de katholieke kerk, heerlijk, dat dualisme.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 19:55:19 #77
13387 Ryan3
pi_154521334
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 19:50 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Waarschijnlijk was hij werknemer van zijn lichtensteiner of Zwitserse bv of een ander land waar Griekenland een dubbelbelastingsverdrag mee heeft voor zijn consulting bezigheden, en in de tijd dat hij les gaf betaalde hij in de UK als Expat daar nauwelijks belasting.
Het is een soort Bono denk ik. Grote bek met nog grotere zakken
Ook rockstar. :).

Alhoewel ik mag die man ergens wel, en eh hij lijkt onwijs veel op Mr. Spock van Star Trek.

I´m back.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 19:56:21 #78
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154521358
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 19:53 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Duidelijk, je hebt geen principes, je hebt een moraalzwanger verhaal maar intussen heb je geen probleem met een organisatie als de katholieke kerk, heerlijk, dat dualisme.
Nee, ik erken dat organisaties die slechte opvattingen hebben eveneens goede opvattingen hebben, dat mensen die slechte opvattingen hebben eveneens intelligent kunnen zijn en goed bepaalde maatschappelijke problemen kunnen duiden en analyseren...
Zelfs Adolf Hitler had ook goede eigenschappen en zelfs Moeder Theresa had ook slechte eigenschappen. De huidige paus valt heel erg mee, hoewel hij een tegenstander is van het kerkelijk homohuwelijk staan zulke dingen voor hem heel erg laag op zijn prioriteitenlijstje, de economische tweedeling staat voor hem met stip op 1.
Maar dit is te offtopic, buiten dat economische tweedelingverhaal wat inderdaad wel met de huidige crisis verwoven is.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  dinsdag 21 juli 2015 @ 19:57:24 #79
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154521389
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 19:56 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Nee, ik erken dat organisaties die slechte opvattingen hebben eveneens goede opvattingen hebben, dat mensen die slechte opvattingen hebben eveneens intelligent kunnen zijn en goed bepaalde maatschappelijke problemen kunnen duiden en analyseren...
Zelfs Adolf Hitler had ook goede eigenschappen en zelfs Moeder Theresa had ook slechte eigenschappen. De huidige paus valt heel erg mee, hoewel hij een tegenstander is van het kerkelijk homohuwelijk staan zulke dingen voor hem heel erg laag op zijn prioriteitenlijstje, de economische tweedeling staat voor hem met stip op 1.
Maar dit is te offtopic, buiten dat economische tweedelingverhaal wat inderdaad wel met de huidige crisis verwoven is.
Moeder Theresa was een onmenselijke bitch! :r
are we infinite or am I alone
  dinsdag 21 juli 2015 @ 19:57:29 #80
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154521391
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 19:55 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Ook rockstar. :).

Alhoewel ik mag die man ergens wel, en eh hij lijkt onwijs veel op Mr. Spock van Star Trek.

[ afbeelding ]
Half god, half souflaki
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 19:58:48 #81
-1 #ANONIEM
pi_154521430
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 19:45 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Als de EU een Verenigde staten van Europa is geworden, dan is het een transfer unie. Als het daarnaar toegroeit moet ook toegroeien naar een transfer unie. Je noodscenario's hebben om incidenteel transfer toe te staan. Europiaan zijn en keihard staan op het principe dat een transfer niet is toegestaan, is tegenstrijdig.
De VS zijn ironisch genoeg geen transferunie. Een US state kan gewoon failliet gaan.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 20:02:18 #82
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154521524
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 19:56 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Nee, ik erken dat organisaties die slechte opvattingen hebben eveneens goede opvattingen hebben, dat mensen die slechte opvattingen hebben eveneens intelligent kunnen zijn en goed bepaalde maatschappelijke problemen kunnen duiden en analyseren...
Zelfs Adolf Hitler had ook goede eigenschappen en zelfs Moeder Theresa had ook slechte eigenschappen. De huidige paus valt heel erg mee, hoewel hij een tegenstander is van het kerkelijk homohuwelijk staan zulke dingen voor hem heel erg laag op zijn prioriteitenlijstje, de economische tweedeling staat voor hem met stip op 1.
Maar dit is te offtopic, buiten dat economische tweedelingverhaal wat inderdaad wel met de huidige crisis verwoven is.
Kortom, je hebt geen principes, moralistische praatjes, maar intussen lekker hypocriet cherry picking doen omdat deze paus wat in jouw richting zegt.
Even fijn wegstoppen over de postitie van de vrouw, homo's, hun zelfverrijking, het beschermen van kindermisbruikers (vorige week begon het eerste proces binnen het vaticaan tegen zo eentje, na decennia lang wegkijken), het belastingontduiker faciliteren door de vaticaanbank, net als het witwassen van drugsgeld en zo kan ik nog even doorgaan.
Hypocriet en ruggegraatloos, bram, niet getuigend van principes, maar gewoon met de wind van goedkoop populisme meewaaien.
Echt, dit had ik niet van je verwacht.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 20:04:04 #83
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154521574
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 19:58 schreef Igen het volgende:

[..]

De VS zijn ironisch genoeg geen transferunie. Een US state kan gewoon failliet gaan.
In realiteit zijn er allerlei federale gelden die wel een transfer doen plaatsvinden, Medicare, pensioengelden, etc.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 20:05:59 #84
-1 #ANONIEM
pi_154521633
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 20:04 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

In realiteit zijn er allerlei federale gelden die wel een transfer doen plaatsvinden, Medicare, pensioengelden, etc.
Ja, maar is dat wezenlijk? Vallen de VS uit elkaar als iedere staat zelf z'n eigen Medicare moet betalen?

Ik heb het gevoel dat het voor een échte muntunie veel belangrijker is dat het bankenstelsel ook echt geïnternationaliseerd is. Wat de f*ck boeit het nou eigenlijk als het Griekse bankensysteem instort, als alle Grieken een rekening bij een buitenlandse bank hebben en die buitenlandse banken ook geldautomaten in Griekenland neerzetten?
  dinsdag 21 juli 2015 @ 20:07:57 #85
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_154521686
Ik ben juist heel erg zakelijk, ik zie iets voor wat het is. Dat goede stuk staat los van die andere zaken, ik stel dat het stuk goed is en dat paus hiermee goed werk heeft geleverd, ik stel niet dat ik achter het Vaticaan en de RK kerk sta of iets dergelijks, sterker nog, ik distantiëerde mezelf direct van die organisaties.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  dinsdag 21 juli 2015 @ 20:08:09 #86
-1 #ANONIEM
pi_154521695
Griekenland komt afspraken weer niet na

In de kleine lettertjes blijken de Grieken bij de stemming van vorige week een heel aantal hervormingen toch weer slechts half te hebben doorgevoerd in vergelijking met wat ze in de deal hadden beloofd.

Onder andere het afschaffen van het vervroegd pensioen en van een speciaal belastingvoordeel voor boeren hebben ze uitgesteld.

[ Bericht 14% gewijzigd door #ANONIEM op 21-07-2015 20:12:45 ]
  dinsdag 21 juli 2015 @ 20:08:22 #87
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_154521701
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 19:49 schreef Digi2 het volgende:

[..]

Aangezien de onderhandelingen eigenlijk nog moeten beginnen kan het nog minimaal enkele weken duren voordat er normaal betalingsverkeer mogelijk is. Tegen die tijd zijn veel bedrijven waarschijnlijk al omgevallen. Met name de zwakke bedrijven met een lagere solvabiliteit zijn als 1e het haasje omdat die vaak geld lenen alleen al om hun voorraad te kunnen betalen. Ook bestuurlijke zwakte wordt afgestraft. De bedrijven die vroegtijdig buitenlandse alternatieve betalingsnetwerken hebben opgezet kunnen overleven degenen die dat hebben verzaakt betalen nu de risicopremie en hebben ze daar de reserves niet voor is het einde oefening.
* Perrin zet Occupy-hoedje op.

Even de interne markt schoonvegen en rijp maken voor multinationals.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  dinsdag 21 juli 2015 @ 20:14:30 #88
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154521891
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 20:08 schreef Igen het volgende:
Griekenland komt afspraken weer niet na

In de kleine lettertjes blijken de Grieken bij de stemming van vorige week een heel aantal hervormingen toch weer slechts half te hebben doorgevoerd in vergelijking met wat ze in de deal hadden beloofd.

Onder andere het afschaffen van het vervroegd pensioen en van een speciaal belastingvoordeel voor boeren hebben ze uitgesteld.
Waarom verbaasd mij dit niet?
En waarom hangen hier geen consequenties aan?
Ik zou zeggen, fuck you en stik er maar in, geen cent meer
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 20:16:03 #89
-1 #ANONIEM
pi_154521943
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 20:14 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Waarom verbaasd mij dit niet?
En waarom hangen hier geen consequenties aan?
Ik zou zeggen, fuck you en stik er maar in, geen cent meer
Te laat, uiteraard is dit pas ontdekt net op de dag nádat Griekenland weer 7 miljard euro overgemaakt heeft gekregen. :')
  dinsdag 21 juli 2015 @ 20:18:38 #90
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154522029
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 20:16 schreef Igen het volgende:

[..]

Te laat, uiteraard is dit pas ontdekt net op de dag nádat Griekenland weer 7 miljard euro overgemaakt heeft gekregen. :')
Junkenstreken
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 20:27:47 #91
-1 #ANONIEM
pi_154522292
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 20:14 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Waarom verbaasd mij dit niet?
En waarom hangen hier geen consequenties aan?
Ik zou zeggen, fuck you en stik er maar in, geen cent meer
Omdat de EU Griekenland niet mág laten vallen geloof ik.

Overigens las ik net bij l0gg0l op Twitter dat Tsiripas Putin geld heeft gevraagd als lening om het printen van de drachme weer op te starten. :').

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 21-07-2015 20:34:04 ]
  dinsdag 21 juli 2015 @ 20:30:16 #92
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154522353
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 20:27 schreef Scrummie het volgende:

[..]

Omdat de EU Griekenland niet mág laten vallen geloof ik.

Overigens las ik niet bij l0gg0l op Twitter dat Tsiripas Putin geld heeft gevraagd als lening om het printen van de drachme weer op te starten. :').
niet of net?
are we infinite or am I alone
  dinsdag 21 juli 2015 @ 20:33:51 #93
-1 #ANONIEM
pi_154522462
FT heeft ook een uitgebreid artikel: https://www.google.si/?gw(...)rs%27+taxes+-+FT.com

quote:
Athens has left a measure imposing higher taxes on farmers out of a reform bill that is essential to securing a new financial rescue worth up to ¤86bn.
The bill, which was submitted to parliament on Tuesday, includes an overhaul of the civil justice system and the incorporation into Greek law of an EU directive on procedures for closing down banks in a crisis. The legislature will vote on the measure on Wednesday.

(..)
Farmers at present pay 13 per cent income tax, compared with the general 25 per cent rate, and receive special treatment for fuel and fertiliser expenses. The benefits are so substantial that thousands of Greeks who live in rural areas but do not make a living from agriculture claim to be farmers.

The number of fake farmers is unrecorded, although they are believed to be tens of thousands, according to a former senior agriculture ministry official.
Volgens FAZ doet Syriza dit zowel om de interne muiterij aan de linkerflank tegen te gaan, maar ook voor de steun van de conservatieven (Nea Dimokratia?) die blijkbaar veel achterban op het platteland hebben.

Wat een prutszooi zeg. En geeft trouwens ook aan dat het niet alleen aan Syriza ligt; Nea Dimokratia is ook niet beter. Ik denk dat je wel kan stellen dat het gewoon ronduit hopeloos is met Griekenland.

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 21-07-2015 20:34:38 ]
  dinsdag 21 juli 2015 @ 20:34:33 #94
-1 #ANONIEM
pi_154522487
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 20:30 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

niet of net?
Ah, net, thanks ;)

Hier is ie:

L0gg0l twitterde op dinsdag 21-07-2015 om 19:06:54 TSIPRAS SAID TO HAVE ASKED RUSSIA'S PUTIN FOR $10 BLN LOAN IN ORDER TO PRINT DRACHMA, TO VIMA SAYS http://t.co/UNCv4507t6 reageer retweet


[ Bericht 11% gewijzigd door #ANONIEM op 21-07-2015 20:34:55 ]
  dinsdag 21 juli 2015 @ 20:36:50 #95
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_154522545
Tja, heb je een moestuin of een stukje land met wat olijfbomen dan noem je jezelf boer.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 20:39:08 #96
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_154522613
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 20:34 schreef Scrummie het volgende:

[..]

Ah, net, thanks ;)

Hier is ie:

L0gg0l twitterde op dinsdag 21-07-2015 om 19:06:54 TSIPRAS SAID TO HAVE ASKED RUSSIA'S PUTIN FOR $10 BLN LOAN IN ORDER TO PRINT DRACHMA, TO VIMA SAYS http://t.co/UNCv4507t6 reageer retweet
Hoax, je hebt helemaal geen 10 miljard nodig om wat drachmes te drukken. Of is dit weer zo'n Grieks truukje om een lening binnen te slepen? :P
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  dinsdag 21 juli 2015 @ 20:41:11 #97
-1 #ANONIEM
pi_154522675
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 20:39 schreef Perrin het volgende:

[..]

Hoax, je hebt helemaal geen 10 miljard nodig om wat drachmes te drukken. Of is dit weer zo'n Grieks truukje om een lening binnen te slepen? :P
Ik heb geen idee hoor :P.

Maar geloof dat die persen enzo zijn vernietigd, dus er zal vast wat geld nodig zijn :P. Verder, nu ik het artikel wat gelinkt word wat beter lees, schijnt dit al van een tijdje terug te zijn dat Tsiripas met Putin om de tafel zat hierom. Hij zou ook China en nog wat andere landen gevraagd hebben, maar die reageerden niet eens.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 20:41:33 #98
-1 #ANONIEM
pi_154522686
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 20:34 schreef Scrummie het volgende:

[..]

Ah, net, thanks ;)

Hier is ie:

L0gg0l twitterde op dinsdag 21-07-2015 om 19:06:54 TSIPRAS SAID TO HAVE ASKED RUSSIA'S PUTIN FOR $10 BLN LOAN IN ORDER TO PRINT DRACHMA, TO VIMA SAYS http://t.co/UNCv4507t6 reageer retweet
Dat artikel :D

quote:
Greek Prime Minister Alexis Tsipras has asked Russian President Vladimir Putin for 10 billion dollars in order to print drachmas, according to newspaper “To Vima.”
10 miljard euro voor de invoering van de drachme? Ter vergelijking: in Nederland, een veel groter en rijker en duurder land dan Griekenland, kostte de invoering van de euro 10 miljard gulden, ofwel 5 miljard euro.

quote:
Moscow’s response was a vague mention of a 5-billion-dollar advance on the new South Stream natural gas pipeline construction that will pass through Greece. Tsipras also sent similar loan requests to China and Iran, but to no avail, the report said.
Tot zo ver het verhaal van dat de Chinezen wel met geld zullen komen :+

quote:
In his first visit to Moscow, Tsipras condemned the European Union policy in Ukraine and supported the referendum of east Ukraine seeking secession. It was then that Germany realized Greece was prepared to shift alliances, something that would threaten the Eurozone cohesion. Tsipras was hoping that Germany would back down under that threat and offer Greece a generous debt haircut.
Nou ja, hij heeft in ieder geval daarmee bereikt dat men Griekenland per se bij de euro wou houden, dat er per se een lose-lose-deal moest komen.
quote:
The July 5 referendum was a test for Tsipras to see what the Greek people were thinking about Europe and the Eurozone. However, on the night of the referendum, word came from Russia that Putin did not want to support Greece’s return to the drachma. That was confirmed the days that followed. After that, Tsipras had no choice left but to “surrender” to German Chancellor Angela Merkel and sign the third bailout package.
En toen zei Poetin ook "nee bedankt". Dussss.... :D

Of het waar is? Maar het is een mooi verhaal i.i.g.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 21-07-2015 20:59:33 ]
  dinsdag 21 juli 2015 @ 20:42:23 #99
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154522719
kostprijs van een (euro) biljet is 3 tot 7 eurocent...
are we infinite or am I alone
  dinsdag 21 juli 2015 @ 21:21:58 #100
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154523894
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 18:52 schreef Ryan3 het volgende:
Leuk artikeltje voor je: https://decorrespondent.n(...)36940317988-8e9597ab
Gaat toch ook wel een beetje voor jou op? God's eye view?
In deze uitleg kan ik mij vinden.

[ Bericht 0% gewijzigd door deelnemer op 21-07-2015 21:52:43 ]
The view from nowhere.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 21:30:14 #101
379097 Kowloon
pi_154524101
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 20:33 schreef Igen het volgende:
FT heeft ook een uitgebreid artikel: https://www.google.si/?gw(...)rs%27+taxes+-+FT.com

[..]

Wat een prutszooi zeg. En geeft trouwens ook aan dat het niet alleen aan Syriza ligt; Nea Dimokratia is ook niet beter. Ik denk dat je wel kan stellen dat het gewoon ronduit hopeloos is met Griekenland.
De EU en de Eurozone zijn geen haar beter, deze ontwikkelingen mogen toch niet als een verrassing komen. Politiek gaat boven de ratio, dat is de rode draad in de hele problematiek.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 21:32:41 #102
-1 #ANONIEM
pi_154524163
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 21:30 schreef Kowloon het volgende:

[..]

De EU en de Eurozone zijn geen haar beter, deze ontwikkelingen mogen toch niet als een verrassing komen. Politiek gaat boven de ratio, dat is de rode draad in de hele problematiek.
Bij pure financiële ratio had men de Grieken jaren terug al in de stront laten zakken. Echter is in de wereld en de politiek meer dan geld alleen ;).
  dinsdag 21 juli 2015 @ 21:33:10 #103
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154524182
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 19:48 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Ik zie dus in jou een zekere mate van obsessie. En net zoals bij Dijsselbloem is dat eigenlijk een beetje een nieuw soort ideologie in disguise. Zie het artikel van de correspondent.
Het neoliberalisme. Een markt fundamentalistische stroming die de markt beschouwd als het kader voor de samenleving , en niet aan transfers of herverdeling doet omdat men concurrentie beschouwd als het heilzame ingredient.
The view from nowhere.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 21:34:18 #104
-1 #ANONIEM
pi_154524210
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 21:33 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Het neoliberalisme. Een markt fundamentalistische stroming die de markt beschouwd als het kader voor de samenleving , en niet aan transfers of herverdeling doet omdat men concurrentie beschouwd als het heilzame ingredient.
Niet bepaald het standpunt van een Dijsselbloem dit (en zeker ook niet van mij, hoe graag een Ryan dat ook probeert aan te wrijven).
  dinsdag 21 juli 2015 @ 21:37:51 #105
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154524318
Spuit 11.
The view from nowhere.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 21:39:41 #106
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_154524375
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 20:08 schreef Igen het volgende:
Griekenland komt afspraken weer niet na

In de kleine lettertjes blijken de Grieken bij de stemming van vorige week een heel aantal hervormingen toch weer slechts half te hebben doorgevoerd in vergelijking met wat ze in de deal hadden beloofd.

Onder andere het afschaffen van het vervroegd pensioen en van een speciaal belastingvoordeel voor boeren hebben ze uitgesteld.
in de EU-summitdeal wordt in mijn interpretatie niets genoemd en er zijn geen kleine lettertjes aangaande eisen of nemen "belasting" maatregelen voor boeren. Het bericht is mogelijk een aanloopje op toekomstige discussies.

Dat ze op termijn van schuldeisers wat moeten gaan doen aan het subsidieren "van de landbouwsector" is duidelijk maar in de nacht van Tsipras is dat niet expliciet met de EU overeengekomen.

Bij het voldoen aan de basiseisen op 15jul15 kreeg Griekenland een noodtransfusie kreeg en bij het morgen (22jul15) goedkeuren van de andere zaken, kan Griekenland weer deelnemen aan onderhandelingen om die ¤80-86M tegemoet te zien.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
  dinsdag 21 juli 2015 @ 21:41:44 #107
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154524439
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 21:39 schreef Vallon het volgende:

[..]

in de EU-summitdeal wordt in mijn interpretatie niets genoemd en er zijn geen kleine lettertjes aangaande eisen of nemen "belasting" maatregelen voor boeren. Het bericht is mogelijk een aanloopje op toekomstige discussies.

Dat ze op termijn van schuldeisers wat moeten gaan doen aan het subsidieren "van de landbouwsector" is duidelijk maar in de nacht van Tsipras is dat niet expliciet met de EU overeengekomen.

Bij het voldoen aan de basiseisen op 15jul15 kreeg Griekenland een noodtransfusie kreeg en bij het morgen (22jul15) goedkeuren van de andere zaken, kan Griekenland weer deelnemen aan onderhandelingen om die ¤80-86M tegemoet te zien.
stemmingmakerij van FAZ dus?
are we infinite or am I alone
  dinsdag 21 juli 2015 @ 21:45:15 #108
379097 Kowloon
pi_154524534
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 21:32 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Bij pure financiële ratio had men de Grieken jaren terug al in de stront laten zakken. Echter is in de wereld en de politiek meer dan geld alleen ;).
Dat heeft naar mijn idee weinig met in de stront zakken te maken hoor. De Griekse overheidsfinanciën zijn in beginsel door toedoen van de Grieken zelf in deze staat geraakt, daar kleven gewoon bepaalde gevolgen aan vast. Waar het mis is gegaan is dat de EU en de Eurozone die gevolgen niet tot uiting hebben willen laten komen. Onverstandig, want financiële problemen zijn het best op te lossen vanuit een financiële ratio te werk te gaan.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 21:45:37 #109
371563 Nintex
pi_154524553
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 20:39 schreef Perrin het volgende:

[..]

Hoax, je hebt helemaal geen 10 miljard nodig om wat drachmes te drukken. Of is dit weer zo'n Grieks truukje om een lening binnen te slepen? :P
Het gaat meer om het geld en kapitaal achter de valuta die het de waarde (en eventueel vertrouwen geeft). Griekenland heeft weinig goud reserves of grondstoffen dus het enige dat een munt kan backen is externe reserves. In dit geval $10 miljard of x-miljard Roebel ter waarde van $10 miljard.

Overigens geloof ik er weinig van, Varoufakis had het dan wel genoemd in een van de vele interviews en zelf geschreven terugblikken op het onderhandelingsproces.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 21:49:17 #110
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154524675
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 20:33 schreef Igen het volgende:
FT heeft ook een uitgebreid artikel: https://www.google.si/?gw(...)rs%27+taxes+-+FT.com

[..]

Volgens FAZ doet Syriza dit zowel om de interne muiterij aan de linkerflank tegen te gaan, maar ook voor de steun van de conservatieven (Nea Dimokratia?) die blijkbaar veel achterban op het platteland hebben.

Wat een prutszooi zeg. En geeft trouwens ook aan dat het niet alleen aan Syriza ligt; Nea Dimokratia is ook niet beter. Ik denk dat je wel kan stellen dat het gewoon ronduit hopeloos is met Griekenland.
Dat zou in Nederland ook zo gaan. In veel landen worden boeren gesubsidieerd. Fraude heb je overal.
The view from nowhere.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 21:52:50 #111
-1 #ANONIEM
pi_154524808
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 21:49 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Dat zou in Nederland ook zo gaan. In veel landen worden boeren gesubsidieerd. Fraude heb je overal.
In Nederland gaat niet alles net zo, en voor het deel dat het wel zo gaat is dat ook in Nederland kwalijk, en in Nederland is niet net zo veel fraude als in Griekenland.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 21:57:19 #112
-1 #ANONIEM
pi_154524998
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 21:30 schreef Kowloon het volgende:

[..]

De EU en de Eurozone zijn geen haar beter, deze ontwikkelingen mogen toch niet als een verrassing komen. Politiek gaat boven de ratio, dat is de rode draad in de hele problematiek.
Dat is waar. Het is eigenlijk ook allemaal zo voorspelbaar als wat. Volgende stappen: hervormingen verder ook maar half uitgevoerd, veel politiek gedoe, economie valt weer tegen, begrotingstekort valt weer tegen, eurotop over het derde noodpakket, gemoederen lopen hoog op, Griekenland belooft met tegenzin opnieuw écht écht écht écht écht de hervormingen te gaan implementeren, -> terug naar stap 1

Ach, zolang hun primaire begrotingstekort maar min of meer op nul blijft... dan zijn de schulden die Griekenland ooit niet gaat terugbetalen uiteindelijk door groei en inflatie toch niks meer waard. :+

Ik vind het alleen zo jammer voor de Grieken dat ze dan permanent onder curatele blijven en dat ze niet een keer écht hun best doen om daar vanaf te komen.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 21:59:33 #113
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154525108
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 21:57 schreef Igen het volgende:

[..]

Dat is waar. Het is eigenlijk ook allemaal zo voorspelbaar als wat. Volgende stappen: hervormingen verder ook maar half uitgevoerd, veel politiek gedoe, economie valt weer tegen, begrotingstekort valt weer tegen, eurotop over het derde noodpakket, gemoederen lopen hoog op, Griekenland belooft met tegenzin opnieuw écht écht écht écht écht de hervormingen te gaan implementeren, -> terug naar stap 1

Ach, zolang hun primaire begrotingstekort maar min of meer op nul blijft... dan zijn de schulden die Griekenland ooit niet gaat terugbetalen uiteindelijk door groei en inflatie toch niks meer waard. :+

Ik vind het alleen zo jammer voor de Grieken dat ze dan permanent onder curatele blijven en dat ze niet een keer écht hun best doen om daar vanaf te komen.
Dit op basis van een stuk in FAZ waar men het over niet uitgevoerde afspraken heeft die volgens Vallon helemaal niet in het akkoord voorkwamen?
are we infinite or am I alone
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:01:05 #114
-1 #ANONIEM
pi_154525169
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 21:39 schreef Vallon het volgende:

[..]

in de EU-summitdeal wordt in mijn interpretatie niets genoemd en er zijn geen kleine lettertjes aangaande eisen of nemen "belasting" maatregelen voor boeren. Het bericht is mogelijk een aanloopje op toekomstige discussies.

Dat ze op termijn van schuldeisers wat moeten gaan doen aan het subsidieren "van de landbouwsector" is duidelijk maar in de nacht van Tsipras is dat niet expliciet met de EU overeengekomen.

Bij het voldoen aan de basiseisen op 15jul15 kreeg Griekenland een noodtransfusie kreeg en bij het morgen (22jul15) goedkeuren van de andere zaken, kan Griekenland weer deelnemen aan onderhandelingen om die ¤80-86M tegemoet te zien.
Ik neem aan dat het onder het punt "the streamlining of the VAT system and the broadening of the tax base to increase revenue" valt?
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:03:46 #115
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_154525299
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 21:41 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

stemmingmakerij van FAZ dus?
Daar lijkt het wel op. Echt in de summit-overeenkomst staat alleen dat ze voorbereidende wetten moeten invoeren zodat het pensioenstelsel kan worden hervormd.

quote:
Bron:by 15 July
...
upfront measures to improve long-term sustainability of the pension system as part of a comprehensive pension reform programme;
Morgen 22jul15 moeten twee anderen dingen in het parlement worden goedgekeurd:
• adoptie van diverse Juridische zaken w.o. Burgerlijke Rechtsvordering (Code of Civil)
• Acceptatie BRRD (Bank Recovery and Resolution Directive) (= controle banken) met hulp van de EU.

Inzake eventuele speculaties dat Griekenland een GREXIT wil, zet het maar uit je hoofd.
De gemiddelde Griek is als de dood (en terecht) voor wat dan voor onheil op hem/haar af komt.
Wat Big.V. ook fijntjes meent te suggereren, het spelen met GREXIT is een maatschappelijke vuurbom wat zelfs Big.V oook niet actief wilde voorbereiden. Ze speelden, in de "speltheorie" wel met die gedachte, om dat dan te gebruiken in/bij de onderhandelingen.

[ Bericht 0% gewijzigd door Vallon op 21-07-2015 23:33:59 (spelling) ]
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:06:06 #116
-1 #ANONIEM
pi_154525409
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 21:59 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

Dit op basis van een stuk in FAZ waar men het over niet uitgevoerde afspraken heeft die volgens Vallon helemaal niet in het akkoord voorkwamen?
De Financial Times noemt het ook.

Sowieso slaat het nergens op om te gaan mierenneuken over details. Die hele set aan wetgeving die ze vorige en deze week moeten implementeren dient ervoor dat de Grieken kunnen laten zien dat ze e.e.a. serieus menen, door snel in te voeren maatregelen ook eens daadwerkelijk snel in te voeren. Als dan gelijk weer iets op de lange baan wordt geschoven door politieke onwil, dan geeft dat niet veel vertrouwen.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:06:13 #117
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154525419
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 21:52 schreef Igen het volgende:

[..]

In Nederland gaat niet alles net zo, en voor het deel dat het wel zo gaat is dat ook in Nederland kwalijk, en in Nederland is niet net zo veel fraude als in Griekenland.
In Nederland gaan politici ook staan voor belangen van deelgroepen in de samenleving.
In de VS, Japan en EU wordt de landbouw ook gesubsidieerd.
Vroeger was in Nederland belastingontduiking een nationale sport, tot de belastingdienst meer wist over je financieen dan jij.
The view from nowhere.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:06:45 #118
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_154525441
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:01 schreef Igen het volgende:

[..]

Ik neem aan dat het onder het punt "the streamlining of the VAT system and the broadening of the tax base to increase revenue" valt?
Yep, en hoe dat land dat binnenharkt, mogen ze helemaal zelf weten..... "increasing revenue" da's wat telt. De BTW is trouwens m.i. puur om "valse" concurrentie te voorkomen.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:07:02 #119
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154525458
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:06 schreef Igen het volgende:

[..]

De Financial Times noemt het ook.

ja, waar zouden die het gelezen hebben...
are we infinite or am I alone
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:07:14 #120
-1 #ANONIEM
pi_154525463
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:06 schreef deelnemer het volgende:

[..]

In Nederland gaan politici ook staan voor belangen van deelgropen in de samenleving.
In de VS, Japan en EU wordt de landbouw ook gesubsidieerd.
Vroeger was in Nederland belastingontduiking een nationale sport, totdat de belastingdienst meer wist over je financieen dan jij.
Yeah, right. En waarom is Nederland dan een financieel min of meer solide land en Griekenland een grote puinzooi?
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:07:59 #121
-1 #ANONIEM
pi_154525493
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:07 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

ja, waar zouden die het gelezen hebben...
:') De FT lijkt me bepaald geen krant die stemmingmakerij blind kopieert zonder te checken.

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 21-07-2015 22:08:11 ]
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:08:41 #122
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154525521
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:07 schreef Igen het volgende:

[..]

:') De FT lijkt me bepaald geen krant die stemmingmakerij blind kopieert zonder te checken.
Stond het in de voorwaarden JA of NEE?
Indien ja, dan neem ik aan dat één of andere EU functionaris het zou opmerken...
are we infinite or am I alone
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:09:33 #123
-1 #ANONIEM
pi_154525553
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:08 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

Stond het in de voorwaarden JA of NEE?
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:01 schreef Igen het volgende:

[..]

Ik neem aan dat het onder het punt "the streamlining of the VAT system and the broadening of the tax base to increase revenue" valt?
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:06 schreef Vallon het volgende:

[..]

Yep, en hoe dat land dat binnenharkt, mogen ze helemaal zelf weten..... "increasing revenue" da's wat telt. De BTW is trouwens m.i. puur om "valse" concurrentie te voorkomen.
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:06 schreef Igen het volgende:

Sowieso slaat het nergens op om te gaan mierenneuken over details. Die hele set aan wetgeving die ze vorige en deze week moeten implementeren dient ervoor dat de Grieken kunnen laten zien dat ze e.e.a. serieus menen, door snel in te voeren maatregelen ook eens daadwerkelijk snel in te voeren. Als dan gelijk weer iets op de lange baan wordt geschoven door politieke onwil, dan geeft dat niet veel vertrouwen.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:11:17 #124
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154525603
Maw: Griekenland doet wat de EU heeft opgelegd, maar dat is niet genoeg voor FAZ en Igen...
are we infinite or am I alone
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:12:49 #125
-1 #ANONIEM
pi_154525671
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:11 schreef crystal_meth het volgende:
Maw: Griekenland doet wat de EU heeft opgelegd, maar dat is niet genoeg voor FAZ en Igen...
Het gaat om commitment tonen en niet om strikt met tegenzin zo min mogelijk doen om maar net aan de "regels" te voldoen! Hoe moeilijk is dat te bevatten!?

Ik snap wel dat je Poetin-fan bent op deze manier. Zijn schaakspel-politiek is waarschijnlijk precies wat goed bij zo'n autistische wereldvisie past.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:13:38 #126
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154525698
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:12 schreef Igen het volgende:

[..]

Het gaat om commitment tonen en niet om strikt met tegenzin zo min mogelijk doen om maar net aan de "regels" te voldoen! Hoe moeilijk is dat te bevatten!?

Ik snap wel dat je Poetin-fan bent op deze manier. Zijn schaakspel-politiek is waarschijnlijk precies wat goed bij zo'n autistische wereldvisie past.
lol, Poetin wordt er weer bijgehaald. :') :') :')
are we infinite or am I alone
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:14:00 #127
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154525715
Oh, en autisme!
are we infinite or am I alone
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:14:38 #128
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154525740
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:12 schreef Igen het volgende:
Het gaat om commitment tonen en niet om strikt met tegenzin zo min mogelijk doen om maar net aan de "regels" te voldoen! Hoe moeilijk is dat te bevatten!?
Dat heb je als je regels oplegt.
The view from nowhere.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:15:48 #129
-1 #ANONIEM
pi_154525772
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:14 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Dat heb je als je regels oplegt.
Nee, dat heb je NIET per definitie als je regels oplegt.

Portugal hervormde juist meer en sneller dan van de "regels" moest. Daarom zijn zij nu ook terug op de markt en liggen ze niet meer aan de ketting van de Troika, terwijl Griekenland nog steeds als een krijsende baby gebabysit moet worden!

Edit: "oplegt" was goed hoor.

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 21-07-2015 22:16:34 ]
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:17:18 #130
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154525821
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:15 schreef Igen het volgende:

[..]

Nee, dat heb je NIET per definitie als je regels oplegt.

Portugal hervormde juist meer en sneller dan van de "regels" moest. Daarom zijn zij nu ook terug op de markt en liggen ze niet meer aan de ketting van de Troika, terwijl Griekenland nog steeds als een krijsende baby gebabysit moet worden!
autisten, krijsende babies. Wat ga je er nog bij sleuren? :D
are we infinite or am I alone
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:19:07 #131
-1 #ANONIEM
pi_154525877
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:17 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

autisten, krijsende babies. Wat ga je er nog bij sleuren? :D
Aangezien je er niks tegenin te brengen hebt behalve een :') en een :D neem ik aan dat ik de spijker op de kop sla met m'n vergelijkingen. :)
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:20:52 #132
-1 #ANONIEM
pi_154525954
Maar goed, wat vind jij dan wat in Griekenland moet gebeuren? Ik bedoel, we kunnen wel alle schulden kwijtschelden maar met hun politieke klimaat heb je dan over 10 jaar weer een schuldenberg van hier tot Tokio en een "humanitaire ramp" door het falen van de staat.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:30:40 #133
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_154526307
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:08 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

Stond het in de voorwaarden JA of NEE?
Indien ja, dan neem ik aan dat één of andere EU functionaris het zou opmerken...
Lees zelf maar. Er staat niets in bij naam over boeren noch brandstoffen etc.etc.
Wat de EU voor ogen had, was hun knieschijven kapotslaan en een voet in de servieskast zetten.

Net als op 15jul15 gaan ze morgen 22jul15 op de letter akkoord, mogelijk wat "uitdagend in een show" met 10 seconden na middernacht alsnog een akkoord. Beetje plagen, heet dat en kijken hoe ver je kunt gaan. Grieken zullen niet meer en minder doen wat ze nu moeten, dat heeft Syriza al wat laten doorschemeren in hun "snode " suggesties tot sabotage.

Dat gedrag. kunnen ze trouwens beter laten want dat wordt bij onderhandelingen (wel weer, in Grieks nadeel) subtiel afgestraft. Zo van: Oh laten we dat toch maar FF A, B, C met D beter preciseren doen zodat we elkaar beter begrijpen"

Boeren of brandstofaccijns is feitelijk geneuzel in de ruimte en m.i. voor de bühne. Griekse bevolking cq. oppositie moet imho zo een beleving hebben dat ze iets "hebben" (gewonnen).
Elk land heeft in de marge, z'n aanpak voor als er maar niet te veel "oneerlijke" concurrentie uit voortvloeit.

[ Bericht 0% gewijzigd door Vallon op 21-07-2015 23:31:58 (correctie: niet te veel) ]
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:33:43 #134
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154526406
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:20 schreef Igen het volgende:
Maar goed, wat vind jij dan wat in Griekenland moet gebeuren? Ik bedoel, we kunnen wel alle schulden kwijtschelden maar met hun politieke klimaat heb je dan over 10 jaar weer een schuldenberg van hier tot Tokio en een "humanitaire ramp" door het falen van de staat.
Ze hebben al een begrotingsevenwicht.

- Ik zou de gelegenheid te baad nemen om de echte bloedzuigers uit het systeem te verwijderen, als die er zijn en als dat mogelijk is. De rederijen die dreigen naar Cyprus uit te wijken als ze 10 procent belasting moeten betalen, zijn in EU havens niet meer welkom.

- Het is nog een vrij traditioneel land, met bijbehorende privileges voor allerlei groepen. Door onze bril bezien zijn zij corrupt. Maar niet alles is corruptie. Het is een arrangement, historisch gegroeid, en iedereen zit in dat schuitje. Als je daarop een economische regime change pleegt, op grond van een moderner marktmodel en overtuigingen, en dat radicaal doorvoert, hoeft dat niet goed uit te pakken.

- Kennis hoe dat systeem draait, is noodzakelijk om te kunnen beoordelen wat wel en niet redelijk is, Je kunt mensen niet zomaar de vloer onder hun voeten vandaan trekken. Die kennis heb je ook niet.

- Je hebt alleen een beeld ervan gemaakt. Je moet dat land niet demoniseren.
The view from nowhere.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:35:22 #135
-1 #ANONIEM
pi_154526457
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:33 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Ze hebben al een begrotingsevenwicht.

Bepaald niet, ze hebben niet voor niets zoveel steun nodig. Want hoe naar ook, ook schulden hebben hun invloed op de begroting...
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:36:56 #136
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154526509
quote:
10s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:35 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Bepaald niet, ze hebben niet voor niets zoveel steun nodig. Want hoe naar ook, ook schulden hebben hun invloed op de begroting...
Na een flinke kwijtschelding niet.
The view from nowhere.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:37:37 #137
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154526533
quote:
10s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:35 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Bepaald niet, ze hebben niet voor niets zoveel steun nodig. Want hoe naar ook, ook schulden hebben hun invloed op de begroting...
neem aan dat hij financieringsoverschot bedoelt.
are we infinite or am I alone
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:39:42 #138
-1 #ANONIEM
pi_154526588
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:33 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Ze hebben al een begrotingsevenwicht.
Ja nu wel ja. Maar wat als je ze een schone lei en volledige vrijheid geeft? Ik wed dat Syriza dan gelijk zo veel mogelijk hervormingen en bezuinigingen terugdraait met een beroep op Krugman o.i.d. die dan zou hebben gezegd dat je met een begrotingstekort de economie moet gaan aanjagen.
quote:
- Ik zou de gelegenheid te baad nemen om de echte bloedzuiger uit het systeem te verwijderen, als die er zijn en als dat mogelijk is. De rederijen die dreigen naar Cyprus uit te wijken als ze 10 procent belasting moeten betalen, zijn in EU havens niet meer welkom.
Eens
quote:
- Het is nog een vrij traditioneel land, met bijbehorende privileges voor allerlei groepen. Door onze bril bezien zijn zij corrupt. Maar niet alles is corruptie. Het is een arrangement, historisch gegroeid, en iedereen zit in dat schuitje. Als je daarop een economische regime change pleegt, op grond van moderner marktmodel en overtuigingen, en dat radicaal doorvoert, hoeft dat niet goed uit te pakken.

- Kennis hoe dat systeem draait, is noodzakelijk om te kunnen beoordelen wat wel en niet redelijk is, Je kunt mensen niet zomaar de vloer onder hun voeten vandaan trekken. Die kennis heb je ook niet.

- Je heb alleen een beeld ervan gemaakt. Je moet dat land niet demoniseren.
Ik heb niks tegen Grieken hoor. :)

Maar als het land zo is en je geen "regime change" wil en niet wil dat er constant een bemoeizuchtige Troika is, dan moeten ze misschien maar wel gewoon uit de euro. Want we kunnen toch ook niet het monetaire beleid van de hele Eurozone verlagen tot Griekenland als kleinste gemene deler. Dan hadden we destijds net zo goed gelijk de Maastricht-criteria niet hoeven invoeren en de Drachme als munt voor de hele Eurozone kunnen overnemen.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:43:47 #139
-1 #ANONIEM
pi_154526719
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:36 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Na een flinke kwijtschelding niet.
Dus nog veel en veel meer steun geven. Waarom zou men het dan plots wel goed blijven doen? Je beloont immers hun wangedrag en het is ook lekker tegenover andere landen.

En je vergeet even dat er al eens pakweg 100 miljard is kwijtgescholden en de betalingsvoorwaarden zo soepel zijn dat ze naar verhouding minder dan een Portugal of Italië kwijt zijn aan hun schulden.
Blijkbaar hielp dat niet, waarom zou nog veel meer kwijtschelden wel gaan werken?
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:44:37 #140
-1 #ANONIEM
pi_154526758
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:37 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

neem aan dat hij financieringsoverschot bedoelt.
Allicht maar als Europees land geen rekening houden met je schulden is wat naïef ;). Of bewust proberen de discussie te ontregelen natuurlijk.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:48:13 #141
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154526894
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:44 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Allicht maar als Europees land geen rekening houden met je schulden is wat naïef ;). Of bewust proberen de discussie te ontregelen natuurlijk.
Tja, onrealistische aannames als 3.5% groei per jaar voor de volgende decennia is ook wat naief. nochtans is dat wat de EU doet. En claimen dat het IMF het bij het verkeerde eind heeft.
are we infinite or am I alone
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:54:07 #142
312994 deelnemer
ff meedenken
pi_154527102
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:43 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Dus nog veel en veel meer steun geven. Waarom zou men het dan plots wel goed blijven doen? Je beloont immers hun wangedrag en het is ook lekker tegenover andere landen.

En je vergeet even dat er al eens pakweg 100 miljard is kwijtgescholden en de betalingsvoorwaarden zo soepel zijn dat ze naar verhouding minder dan een Portugal of Italië kwijt zijn aan hun schulden.
Blijkbaar hielp dat niet, waarom zou nog veel meer kwijtschelden wel gaan werken?
Nu is de staatsschuld nog 180% van het BNP en jij stelt dat er al 100 miljard is kwijtgescholden. Hoe kan zo'n land zulke hoge schulden hebben. Het aandeel daarin zoek ik in de eerste plaats in een krimpende economie, want dat gaat vaak met bakken tegelijk. In de tweede plaats wordt een land vaak ook uitgezogen als het falliet dreigt te gaan. Rente percentages zijn een tijdje erg hoog geweest toe men nog leende op de kapitaalmarkt. Schulden stijgen exponentieel.
The view from nowhere.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:57:04 #143
-1 #ANONIEM
pi_154527211
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:54 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Nu is de staatsschuld nog 180% en jij stelt dat er al 100 miljard is kwijtgescholden. Hoe kan zo'n land zulke hoge schulden hebben. Het aandeel daar in zoekt ik in de eerste plaats in een krimpende economie, want gaat vaak met bakken tegelijk. In de tweede plaats wordt een land vaak ook uitgezogen als het falliet dreigt te gaan. Rente percentages zijn een tijdje erg hoog geweest toe men nog leende op de kapitaalmarkt. Schulden stijgen exponentieel.
Die schuld hebben ze omdat een helaas een zooitje hebben gemaakt van hun staatshuishouding. Vervolgens hebben ze de weg naar herstel ook slechts halfslachtig ingeslagen. Dan neemt de schuld ten opzichte van de economie al snel een vlucht helaas.
  dinsdag 21 juli 2015 @ 22:57:46 #144
-1 #ANONIEM
pi_154527237
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:48 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

Tja, onrealistische aannames als 3.5% groei per jaar voor de volgende decennia is ook wat naief. nochtans is dat wat de EU doet. En claimen dat het IMF het bij het verkeerde eind heeft.
Wat heeft dat te maken met de discussie tussen mij een Deelnemer?
  dinsdag 21 juli 2015 @ 23:18:43 #145
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_154528026
Je kunt een land hel(p)en door te snijden of te etteren.

In het economenlandschap zie je de harde en softe lijn resp. amputatie of reanimeren.
Afhankelijk waar je qua mentaliteit en mate van (eigen)schuld staat, kies je voor:
payback - hard bezuinigen en werken zodat je snel je situatie snel op orde hebt
paycheck - herinvesteren met controle in de hoop dat het beter zal gaan

De waarheid zal ergens in het midden liggen waarbij tot op heden niet is gebleken dat een schuld ontstaan door gebrek aan moraal, minder werd. Bijspringen is derhalve alleen zinnig wanneer je een ultra-harde opvoeding oplegt, zoiets als een "WSNP".

Voor beide methoden zul je "geleerde" economen vinden die het één en ander, bewijzen of afwijzen.

In het geval van Grieken moet je ze imho "volledig" onder curatele stellen, afstoppen van alle corruptie (dmv Fakelaki=geld en Rousfeti=vriendjespolitiek) etc.etc. en daarbij externe investeringen laten doen (d.w.z. impliciet de boel dus verkopen). Met de winst betaal je dan je "rekening".

Het resultaat is een eerste "staat" binnen Europa die zowel financieel als ook politiek, de EU lijn volgt. Een mooi experiment en goed (dreigend) voorbeeld voor anderen.

Voor de Griek op straat, zal het - denk ik - beter zijn (al vinden ze dat vanwege hun rare cultuur zelf nog niet) omdat je dan niet langer (afhankelijk bent van Aristonassis of je) een feestbaan met gratis geld onder de parasol krijgt.
De "Rijken", "Reders" of "Globale Corpsen", gaan (mogelijk & hopelijk) weg en strijken ergens anders neer om daar de boel uit te vreten.

Maar goed dat ze weg zijn, want die leverden Griekenland toch al niets op.
Wanneer je je als land/bedrijf laat chanteren ("anders ga ik weg") door een relatie, kan je die maar beter (af)kappen

[ Bericht 1% gewijzigd door Vallon op 21-07-2015 23:26:50 ]
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
  dinsdag 21 juli 2015 @ 23:32:34 #146
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_154528474
quote:
The bailout bill also includes the adoption of new rules for the country's civil justice system, aimed at accelerating lengthy judicial processes and cutting costs.

It also deals with sensitive issues affecting forced home foreclosures, which banks have committed not to proceed with before the end of the year.

However it will not include pension reforms curbing early retirement or increasing tax rates paid by farmers from 13 percent to a range of 26-33 percent - an issue strongly opposed by the conservative New Democracy party.

Instead they will be dealt with in coming weeks under a full bailout deal with European partners.

The fact that the measures were not included in the bill aroused some media speculation that Athens was backtracking on reform commitments.

However Deputy Agriculture Minister Vangelis Apostolou said legislation would be passed in August or September or even later, depending on discussions with the lenders.

Officials from the government and the lenders say neither early retirement reforms or tax increases for farmers were required to be included in the two packages of legislation to be passed by July 15 and July 22.
http://www.reuters.com/ar(...)dUSKCN0PV0G620150721
are we infinite or am I alone
  dinsdag 21 juli 2015 @ 23:36:31 #147
-1 #ANONIEM
pi_154528588
quote:
10s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 22:35 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Bepaald niet, ze hebben niet voor niets zoveel steun nodig. Want hoe naar ook, ook schulden hebben hun invloed op de begroting...
Daar waar ik, of wij, de hypotheek hebben lopen is verhuist of verkocht aan China, zal ook wel van invloed zijn denk ik me?
Zal wellicht denk ik me dan niet meer in de Nederlands boekhouding voorkomen of niet?
  dinsdag 21 juli 2015 @ 23:36:39 #148
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_154528592
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 23:32 schreef crystal_meth het volgende:
However it will not include pension reforms curbing early retirement or increasing tax rates paid by farmers from 13 percent to a range of 26-33 percent - an issue strongly opposed by the conservative New Democracy party.
Check en correct dus !!!
FAZ/FT vertelden het dus niet compleet.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
  woensdag 22 juli 2015 @ 08:51:45 #149
-1 #ANONIEM
pi_154533572
quote:
Maar geloof jij nou zelf, dat als ze die maatregel nu niet willen invoeren om Nea Dimokratia het naar de zin te maken, dat ze het dan wél doorvoeren als het derde hulppakket helemaal rond is en het geld eenmaal binnen is?

Ik wed dat ze het dan weer uitstellen, en uitstellen, en nog verder uitstellen.
  woensdag 22 juli 2015 @ 09:11:52 #150
-1 #ANONIEM
pi_154533839
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 juli 2015 23:36 schreef john2406 het volgende:

[..]

Daar waar ik, of wij, de hypotheek hebben lopen is verhuist of verkocht aan China, zal ook wel van invloed zijn denk ik me?
Zal wellicht denk ik me dan niet meer in de Nederlands boekhouding voorkomen of niet?
De opbrengst van de verkoop zal van de Nederlandse staatsschuld worden afgetrokken. Daarmee verdwijnt het van de balans van de Nederlandse staat.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')