Dan heeft hij zijn linkedin nog niet bijgewerktquote:Op woensdag 24 juni 2015 10:30 schreef CRWD het volgende:
Die Yak sport man gooit wel heel erg snel de handdoek in de ring. Maar goed, wie weet heeft hij wel een hele goeie baan aangeboden gekregen.
http://www.boomenbos.nl/nl/colin/quote:Op woensdag 24 juni 2015 10:33 schreef NaRegenDeZon het volgende:
Als je de cijfers die in de Pitch staan bekijkt zou je toch denken dat dit een goed levensvatbaar bedrijf is.
Misschien heeft meneer een Baan gevonden en bouwt hij de onderneming af.
De 315 euro per maand is dan vermoedelijk wel op te brengen.
Het blijft gissen. het is beter om aan het gissen een eind te maken dus....................
Ik zit er niet in maar als ik er in zat zou ik de vraag bij GVE neerleggen.
Wie?
Die naam iddquote:Op woensdag 24 juni 2015 11:34 schreef NaRegenDeZon het volgende:
Nieuwe Collin:
https://www.collincrowdfu(...)2FroHW8PNBynKX-14673
Grexx............................it![]()
Mee eens ja, mn eerste default heeft GVE ook nog een tijd de maandelijke bedragen zelf overgemaakt. Aan de ene kant fijn want ik kreeg daardoor nog wat meer binnen maar aan de andere kant ging ik er vanuit dat al mn projecten goed liepen en heb ik meer geld in andere projecten gestopt.quote:Op woensdag 24 juni 2015 10:52 schreef ZeKraut het volgende:
[..]
Wat vinden jullie, horen de geldverstrekkers standaard geïnformeerd te worden (bv via statusupdate) over:
-beëindiging van de activiteit waarvoor de lening was aangevraagd en verleend, met gevolgen aflossing
-achterstand in terugbetaling
-aanvullende crowdfundingaanvraag bij zelfde of andere site, met gevolgen voor zekerheden
- ...?
Nmm kan de nazorg in de projecten iig veel professioneler en vertrouwenwekkender...
investeerders Yak Sports opgelet!:quote:Op woensdag 24 juni 2015 09:54 schreef PvN1 het volgende:
quote:
Op woensdag 24 juni 2015 09:10 schreef Horsemen het volgende:
Bedankt voor het delen m.b.t. 8668.
Ik doe mee met dit project dus dit zou mijn eerste probleem project kunnen worden. Ik wacht het gewoon af en zolang ze netjes betalen is er niets aan de hand.....
Dit project is tevens ook mijn eerste crowfund project... Tot nu toe zijn ze bij met betalingen.
Heb dezelfde ervaring, met meerdere defaults, bij GvE. Ben daarom daar ook gestopt. Ik vind het van de gekke, dat je zelf telkens al die sites af moet gaan (en ook die geven niet altijd juiste, actuele beeld, zie bv. Grahams) of via via relevante informatie moet zien te krijgen. Proactieve info vanuit de projecten, zoals je voorstelt, zou helemaal mooi zijn, maar ik zou al blij zijn als ten minste de actuele projectstatus bijgehouden wordt. Nmm is dat niet teveel gevraagd, er ligt tenslotte een leenovereenkomst, met bepalingen zoals door NaRegenDeZon aangehaald!quote:Op woensdag 24 juni 2015 13:09 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Mee eens ja, mn eerste default heeft GVE ook nog een tijd de maandelijke bedragen zelf overgemaakt. Aan de ene kant fijn want ik kreeg daardoor nog wat meer binnen maar aan de andere kant ging ik er vanuit dat al mn projecten goed liepen en heb ik meer geld in andere projecten gestopt.
Ik heb in 1 van de begin topics al vermeld dat ik graag wel infromatie van elke project zou willen krijgen hoe ze het doen en wat ze verwachten voor het komende jaar enz. Beste is denk ik toch maar de website's afgaan van je projecten om te kijken of er nog leven is.
Ik ben nu zelf even gestopt en daarna ga ik verder met kleine bedragen per project. (200,- / 300,-)
De webshop was maandag al niet meer bereikbaar maar toen stond er iets in de trant van: "vanwege een update niet bereikbaar"...quote:Op woensdag 24 juni 2015 14:42 schreef Scooper het volgende:
Maar hoe zou GvE moeten weten dat die vent is gestopt met zijn onderneming? Ook zij zijn natuurlijk weer afhankelijk van de communicatie vanuit de lener...
Ik vind dit over het algemeen wat te stellig gesteld.quote:Op woensdag 24 juni 2015 13:19 schreef rockenfeller het volgende:
Als het dan op een default aankomt is er niets geregeld, informatievoorziening slecht vaak geen zekerheden of zekerheden met in mijn ogen weinig waarde. Voorbeeld is de kantoorvilla. Indrukwekkend is het zeker maar zoals ik gisteren al aangaf in mijn ogen een enorm risico met geen zekerheden.
Ik zal ze wel even mailen.quote:Op woensdag 24 juni 2015 10:33 schreef NaRegenDeZon het volgende:
Ik zit er niet in maar als ik er in zat zou ik de vraag bij GVE neerleggen.
Wie?
Ja en Nee.quote:Op woensdag 24 juni 2015 15:23 schreef obligataire het volgende:
Ik vind dit over het algemeen wat te stellig gesteld.
Niet om GvE in bescherming te nemen, maar ik denk dat we ons moeten realiseren dat er méér belangen spelen, met name die van de geldlener. Als iedere vertraging in de betaling van maandtermijnen wordt gecommuniceerd, loop je het risico dat dit door deze of gene op internet wordt gezet en dat geldlener daarmee in zijn bedrijfsvoering wordt geschaad.
Teveel communiceren kan ook tot onnodige paniek/ongerustheid leiden waardoor de helpdesk van GvE wordt lamgelegd waardoor andere zaken weer komen stil liggen. Waar het uiteindelijk om gaat is dat de schade voor de investeerders zoveel mogelijk wordt beperkt. Dat kan ook in alle stilte gebeuren zonder daarbij iedereen er bij te betrekken. Vaak zal dat de beste weg zijn, lijkt mij.
Ik zit niet in het project, was überhaupt net voordat ik met GvE begon, maar project met weinig risico?quote:Op woensdag 24 juni 2015 15:23 schreef obligataire het volgende:
Die Yaksports dat leek inderdaad een heel leuk project met weinig risico maar er zitten er ook bij waarvan ik niet snap dat iemand daar ooit geld in heeft gestopt![]()
Ik neem aan dat je in de eerste zin leningnemer bedoelt ipv investeerder?quote:Op woensdag 24 juni 2015 15:45 schreef NaRegenDeZon het volgende:
[..]
Ja en Nee.
In een geval van Yak is het denk ik de plicht van de investeerder leningnemer om GVE in te lichten voordat zijn website en winkel dicht gaan. Op zijn beurt is het de plicht van GVE om de investeerders in te lichten voordat de investeerder leningnemer de teloorgang van het bedrijf fysiek zichtbaar maakt.
Is een leningnemer een maand achter met zijn betaling en er is uitzicht op herstel dan hoef ik het als investeerder echt niet te weten. Werk in stilte aan verbetering.
Dankquote:Op woensdag 24 juni 2015 15:49 schreef MSR het volgende:
Ik neem aan dat je in de eerste zin leningnemer bedoelt ipv investeerder?
Ik zou zeggen beide.quote:Op woensdag 24 juni 2015 15:49 schreef MSR het volgende:
[..]
Ik neem aan dat je in de eerste zin leningnemer bedoelt ipv investeerder?
Begrijp ik, maar voor geldlener is het een kleine moeite om GvE even in te seinen, geldlener is er elke dag mee bezig.quote:Op woensdag 24 juni 2015 16:07 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Ik zou zeggen beide.
Ook GvE heeft natuurlijk geen glazenbol. Als GvE namelijk niet geïnformeerd is weten ze ook niets en we kunnen natuurlijk niet verwachten dat ze van alle lopende projecten maandelijks gaan controleren of alles nog goed draait.
GvE en Collin halen toch maar weer even in 2 dagen ruim 1.000.000 euro op! Natuurlijk zijn er een paar goede grote projecten bij maar ook het Gay Cafe, Zoo Foodware en Pata Negra zijn van 0 af volgelopen!quote:Op woensdag 24 juni 2015 16:13 schreef crowdiefunder het volgende:
Ik heb alsnog een klein beetje (200) in die Villa gedaan.
Grexx............................it is ook vol geschreven. Ik denk dat Griekenland dat vandaag in Brussel niet voor elkaar krijgt. Daar is al te veel op ingeschreven!quote:Op woensdag 24 juni 2015 12:39 schreef � het volgende:
quote:
Op woensdag 24 juni 2015 11:34 schreef NaRegenDeZon het volgende:
Nieuwe Collin:
https://www.collincrowdfu(...)2FroHW8PNBynKX-14673
Grexx............................it
Die naam idd .
Mijn bijdrage was 0,00. De uitgeleende crowdeuro's rollen de laatste tijd weer terug naar mijquote:Op woensdag 24 juni 2015 16:25 schreef NaRegenDeZon het volgende:
[..]
GvE en Collin halen toch maar weer even in 2 dagen ruim 1.000.000 euro op! Natuurlijk zijn er een paar goede grote projecten bij maar ook het Gay Cafe, Zoo Foodware en Pata Negra zijn van 0 af volgelopen!
Hij is overigens helemaal bij met de betalingen, inclusief deze maand.quote:Op woensdag 24 juni 2015 15:23 schreef obligataire het volgende:
Die Yaksports dat leek inderdaad een heel leuk project met weinig risico maar er zitten er ook bij waarvan ik niet snap dat iemand daar ooit geld in heeft gestopt
Rapportcijfer Collin:quote:Op woensdag 24 juni 2015 11:36 schreef crowdiefunder het volgende:
(Inzake Collin/Grexx)
Sja, ziet er leuk uit, maar blijft altijd een beetje abstract.
Daarom kan het ook best zo zijn dat hij een baan gevonden heeft en op een nette manier zijn klanten in wil lichten op zijn site zoals het bij goed ondernemerschap hoort. Is misschien alleen GVE vergeten in te lichten dan wel GVE zijn investeerders. Daarom is het zo belangrijk eerst de vraag bij GVE te leggen,quote:Op woensdag 24 juni 2015 17:55 schreef Horsemen het volgende:
Hij is overigens helemaal bij met de betalingen, inclusief deze maand.
quote:Op dinsdag 23 juni 2015 12:01 schreef Moralitas het volgende:
Zijn er mensen die in https://www.symbid.nl/ideas/5944-discovered-wereld-producten zitten? Zij zijn momenteel bezig met een 2e uitgifte op Symbid: https://www.symbid.nl/ideas/7091-discovered-tweede-ronde.
Hier sluit ik me bij aan. Het risico bestaat dat geruchten een eigen leven gaan leiden. Anderzijds, zoals ook rondom Yak Sports al gemeld is: als een toko daadwerkelijk formeel stopt is het wel chique om dat te melden. Al kan het inderdaad ook tricky zijn gezien de eerder aangehaalde voorwaarden: dan wordt het bedrag direct opeisbaar. Als te veel investeerders dat gaan doen, gaat een leningnemer mogelijk sneller failliet dan wanneer de boel wordt uitgesmeerd. De betalingen zijn dan mogelijk vanuit salaris van een andere baan wel op te hoesten over langere termijn, ipv van ineens de hoofdsom. Het kan dan in het belang van de gehele crowd zijn om het stil te houden. Anders zijn er mogelijk enkele die cashen en de rest vist achter het net.quote:Op woensdag 24 juni 2015 15:23 schreef obligataire het volgende:
[..]
Ik vind dit over het algemeen wat te stellig gesteld.
Niet om GvE in bescherming te nemen, maar ik denk dat we ons moeten realiseren dat er méér belangen spelen, met name die van de (zorgplicht voor de) geldlener. Als iedere vertraging in de betaling van maandtermijnen wordt gecommuniceerd, loop je het risico dat dit door deze of gene op internet wordt gezet en dat geldlener daarmee in zijn bedrijfsvoering wordt geschaad.
Teveel communiceren kan ook tot onnodige paniek/ongerustheid leiden waardoor de helpdesk van GvE wordt lamgelegd waardoor andere zaken weer komen stil liggen. Waar het uiteindelijk om gaat is dat de schade voor de investeerders zoveel mogelijk wordt beperkt. Dat kan ook in alle stilte gebeuren zonder daarbij iedereen er bij te betrekken. Vaak zal dat de beste weg zijn, lijkt mij. Volledige transparantie is lang niet altijd goed.
RIP aan de nabestaanden.quote:Op donderdag 25 juni 2015 07:09 schreef Horsemen het volgende:
Update Yak sports.
Ik heb (snel!) een reactie ontvangen van GvE.
GvE is niet geïnformeerd door Yak en wisten nog van niets. Betalingen zijn gecondoleerd en zijn bij (geen voorschotten vanuit GvE dus). Ze gaan onmiddellijk contact opnemen met Yak voor meer info en als die er is ons informeren.
Dank u (het was nog vroeg) 👍😉quote:Op donderdag 25 juni 2015 07:31 schreef Piet__Piraat het volgende:
[..]
Dat is wel heel erg definitief
Hi Coelo en Camogli, we werden net gewezen op de thread crowdfunding #49, maar daar kunnen we niet (meer) reageren. Allereerst bedankt voor de uitnodiging om te reageren. Ik hoop dat de moderator dat ook goed vindt ;-)quote:Op dinsdag 23 juni 2015 11:32 schreef Camogli het volgende:
[..]
ik vind dat wel een mooie observatie. De rentes zijn in de lendahand-landen vaak nog veel hoger, dus 25% is al netjes. Veel kosten worden ook gemaakt bij bijvoorbeeld het ophalen van de bedragen (gaat niet per internetbankieren). Maar staan blijft dat mensen daar ook 25% of meer moeten betalen. Blijft een woekerrente, net als in Estland of Finland.
Meelezend Lendahand: kom er maar in!
Bedankt voor de toelichting! Goede zaak om dit forum te volgen en hier ook te reageren.quote:Op donderdag 25 juni 2015 10:10 schreef mesokrediet het volgende:
[..]
Hi Coelo en Camogli, we werden net gewezen op de thread crowdfunding #49, maar daar kunnen we niet (meer) reageren. Allereerst bedankt voor de uitnodiging om te reageren. Ik hoop dat de moderator dat ook goed vindt ;-)
Het is onze missie om werkgelegenheid te creëren in opkomende landen door lokale ondernemers toegang te geven tot betaalbare financiering. Het is daarbij ons nadrukkelijke streven het goedkoopste alternatief voor deze ondernemers te zijn bij het aantrekken van kapitaal.
De rentes die ondernemers betalen in dergelijke landen liggen vaak hoog, omdat lokale overheden en banken doorgaans tegen veel hogere rentes lenen dan bijvoorbeeld de Nederlandse overheid. Zo leent de Ghanese overheid zelf al tegen 25% op jaarbasis. Hier bovenop komen de kosten voor het verstrekken en monitoren van deze leningen en het afdekken van risico’s. Er is ons alles aan gelegen om samen met onze lokale partners de rentes structureel omlaag te brengen. Als je daar meer over wilt weten, nodig ik jullie graag eens uit voor een kop koffie ;-)
Hartelijke groeten,
Hans Kramer, Lendahand
Dat gaan we vanaf nu zeker doen, Horsemen!quote:Op donderdag 25 juni 2015 10:17 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Bedankt voor de toelichting! Goede zaak om dit forum te volgen en hier ook te reageren.
Tof, een kort lijnjte met het platform zal voor mij (en ik denk wel voor meerdere mensen hier) een positieve uitwerking hebben op het aantal investeringen in de toekomst.quote:Op donderdag 25 juni 2015 10:50 schreef mesokrediet het volgende:
[..]
Dat gaan we vanaf nu zeker doen, Horsemen!
Dit is het restaurant in Zeeland waar eerder over gesproken is in deel 49 en waar de partner een hardloopwinkel wilde funden op een ander platform.quote:
quote:Op donderdag 25 juni 2015 11:28 schreef CaLeX het volgende:
[..]
Tof, een kort lijnjte met het platform zal voor mij (en ik denk wel voor meerdere mensen hier) een positieve uitwerking hebben op het aantal investeringen in de toekomst.
top dat jullie hier direct reageren!quote:Op donderdag 25 juni 2015 10:10 schreef mesokrediet het volgende:
[..]
Hi Coelo en Camogli, we werden net gewezen op de thread crowdfunding #49, maar daar kunnen we niet (meer) reageren. Allereerst bedankt voor de uitnodiging om te reageren. Ik hoop dat de moderator dat ook goed vindt ;-)
Het is onze missie om werkgelegenheid te creëren in opkomende landen door lokale ondernemers toegang te geven tot betaalbare financiering. Het is daarbij ons nadrukkelijke streven het goedkoopste alternatief voor deze ondernemers te zijn bij het aantrekken van kapitaal.
De rentes die ondernemers betalen in dergelijke landen liggen vaak hoog, omdat lokale overheden en banken doorgaans tegen veel hogere rentes lenen dan bijvoorbeeld de Nederlandse overheid. Zo leent de Ghanese overheid zelf al tegen 25% op jaarbasis. Hier bovenop komen de kosten voor het verstrekken en monitoren van deze leningen en het afdekken van risico’s. Er is ons alles aan gelegen om samen met onze lokale partners de rentes structureel omlaag te brengen. Als je daar meer over wilt weten, nodig ik jullie graag eens uit voor een kop koffie ;-)
Hartelijke groeten,
Hans Kramer, Lendahand
Aangezien de spaarrentes niet gaan stijgen, en de beurs instabiel blijft, zal het tempo van vollopen hoog blijven..quote:Op donderdag 25 juni 2015 11:50 schreef obligataire het volgende:
[..]
Pfff, net op tijd weer. Het lijkt wel de Californische goudkoorts
Plus dat Collin groot vertrouwen lijkt te genieten bij de investeerders. Wat een contrast met sommige andere platforms (die vaak ook best goede projecten hebben).quote:Op donderdag 25 juni 2015 12:01 schreef Gijsbertus het volgende:
[..]
Aangezien de spaarrentes niet gaan stijgen, en de beurs instabiel blijft, zal het tempo van vollopen hoog blijven..
dit geldt niet voor KoM, waar merkpartijtjes.com trouwens is teruggetrokkenquote:Op donderdag 25 juni 2015 12:01 schreef Gijsbertus het volgende:
[..]
Aangezien de spaarrentes niet gaan stijgen, en de beurs instabiel blijft, zal het tempo van vollopen hoog blijven..
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |