Leuk zeg een woordenboek of een ency, een balans zou ik willen zien.quote:Op donderdag 25 juni 2015 16:07 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Het omslagstelsel betekent nu juist dat je geen potjes hebt, er wordt 0,0 gespaard.
Omslagstelsel
Ik hoef die niet te benoemen ik heb het land niet toegelaten, ja ik heb gestemd op het kabinet hier, denkt men.quote:Op donderdag 25 juni 2015 16:10 schreef L3gend het volgende:
[..]
Probleem van Griekenland is dat ze geen industrien hebben ontwikkeld in de afgelopen tig jaar. Hun hedendaagse economische model is volledig gebaseerd op toerisme.
Probeer jij Griekse bedrijven te benoemen, of hun exportproduct
Bij een balans van een omslagstelsel staan de premies en belastingen aan de inkomsten kant en de pensioenen aan de andere kant. Klopt die balans niet omdat de kosten hoger zijn dan moeten de premies en belastingen omhoog of je moet als staat geld lenen en staatsobligaties uitgeven zoals Griekenland heeft gedaan.quote:Op donderdag 25 juni 2015 16:10 schreef john2406 het volgende:
[..]
Leuk zeg een woordenboek of een ency, een balans zou ik willen zien.
Je weet wat een balans is neem ik aan?
Uitgaves en inkomsten, is er op grote voet geleefd of niet?
En hoe lang deed men dat al, was het b. v voor de vergrijzing al?quote:Op donderdag 25 juni 2015 16:16 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Bij een balans van een omslagstelsel aan de premies en belastingen aan de inkomsten kant en de pensioenen aan de andere kant. Klopt die balans niet omdat de kosten hoger zijndan moeten de premies en belastingen omhoog of je moet als staat geld lenen en obligaties uitgeven.
Ze doen dat al decennia net zoals Frankrijk en Italie. Niet sparen met toenemende vergrijzing betekent dat steeds minder werkenden steeds meer premie en belastingen moeten opbrengen of dat er op andere voorzieningen moet worden bezuinigd.quote:Op donderdag 25 juni 2015 16:17 schreef john2406 het volgende:
[..]
En hoe lang deed men dat al, was het b. v voor de vergrijzing al?
Het gaat vooralsnog precies zoals jij voorspeltquote:Op donderdag 25 juni 2015 16:43 schreef BarryOSeven het volgende:
Nadat we maandag uur U gemist hebben is vandaag uur V ook uitgesteld naar zaterdag, dan hebben we ECHT uur W!
De waarheid is echter dat de Grieken wel zeggen veel te snijden in de uitgaven, maar het nauwelijks doen. WMF had om 1% snijden in de pensioenen gevraagd, ze boden 0,07%quote:
Tja, als de situatie ernaar is...quote:
Dat zal de 'Troijka' natuurlijk nooit accepteren.quote:Op donderdag 25 juni 2015 20:05 schreef crystal_meth het volgende:
Dat ze een referendum over de bezuinigingen organiseren.
ja, kunnen ze beter nog verder besparen zodat het gdp verder zakt tot de schulden 400% van het gdp bedragen. Dan gaan ze die vast kunnen afbetalen.quote:Op donderdag 25 juni 2015 20:21 schreef Igen het volgende:
[..]
Tja, als de situatie ernaar is...
[ afbeelding ]
"Nóg minder bomen omhakken? Dan heb ik niet eens genoeg brandhout meer om drie keer per dag rijst te koken! Het is een schande, degenen die zeggen dat we minder hout moeten kappen zijn nog erger dan Hitler! Wij eisen veel brandhout maar geen ontbossing of droogte - daar hebben we voor gestemd bij de verkiezingen en als we dat niet krijgen dan is dat een belachelijke dictatuur van de hoge heren!"
Dat zeg ik niet. Ze moeten een keuze maken. "We willen wel de euro behouden maar geen bemoeienis van de Troika, daar heeft de kiezer voor gekozen en dat moeten jullie respecteren", dat gaat natuurlijk niet werken. Het is het een of het ander.quote:Op donderdag 25 juni 2015 20:33 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
ja, kunnen ze beter nog verder besparen zodat het gdp verder zakt tot de schulden 400% van het gdp bedragen. Dan gaan ze die vast kunnen afbetalen.
Oh wacht, het IMF voorspelt vast dat de voorgestelde maatregelen tot een herstel van de economie en een stijging van het gdp zullen leiden, net zoals ze vorige keer deden.
Ik weet niet of daar de tijd nog voor is? Zonder ELA vallen de banken al snel om en het lijkt erop dat het einde van de ELA is genaderd. De ECB vindt het vooral een politieke kwestie of er wel of niet een Grexit plaatsvind. Op het moment dat duidelijk wordt dat de politieke weg naar een akkoord is doodgelopen is er geen noodzaak meer voor de ECB verdere noodkredieten te verlenen en daarmee de EU-landen met steeds meer risico's op te zadelen. Wanbetaling op ELA treft overigens niet alleen de eurolanden maar alle EU-lidstaten.quote:Op donderdag 25 juni 2015 20:05 schreef crystal_meth het volgende:
Dat ze een referendum over de bezuinigingen organiseren.
Zag op het liveblog van de FAZ vanmiddag langskomen dat er een gerucht was dat de ECB de ELA's had beëindigd...quote:Op donderdag 25 juni 2015 20:45 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Ik weet niet of daar de tijd nog voor is? Zonder ELA vallen de banken al snel om en het lijkt erop dat het einde van de ELA is genaderd. De ECB vindt het vooral een politieke kwestie of er wel of niet een Grexit plaatsvind. Op het moment dat duidelijk wordt dat de politieke weg naar een akkoord is doodgelopen is er geen noodzaak meer voor de ECB verdere noodkredieten te verlenen en daarmee de EU-landen met steeds meer risico's op te zadelen. Wanbetaling op ELA treft overigens niet alleen de eurolanden maar alle EU-lidstaten.
quote:Emergency liquidity assistance (ELA) and monetary policy
Euro area credit institutions can receive central bank credit not only through monetary policy operations but exceptionally also through emergency liquidity assistance (ELA).
ELA means the provision by a Eurosystem national central bank (NCB) of central bank money and/or any other assistance that may lead to an increase in central bank money to a solvent financial institution, or group of solvent financial institutions, that is facing temporary liquidity problems, without such operation being part of the single monetary policy.
Dat uitgavenverhaal is 1, aan de inkomsten valt ook veel te doen.quote:Op donderdag 25 juni 2015 19:55 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
De waarheid is echter dat de Grieken wel zeggen veel te snijden in de uitgaven, maar het nauwelijks doen. WMF had om 1% snijden in de pensioenen gevraagd, ze boden 0,07%
Hilarische cartoons zijn één ding, de realiteit een andere
Er is in ieder geval een levering niet goedgekeurd eergisteren of zo.quote:Op donderdag 25 juni 2015 21:10 schreef Perrin het volgende:
Ik vraag me in hoeverre alle EU-landen hebben ingestemd met dit gebruik van de ELA de laatste paar dagen..
https://www.ecb.europa.eu/mopo/ela/html/index.en.html
[..]
Het kan zijn dat ik de klok heb horen luiden maar niet weet waar de klepel hangt. Maar voor zover ik weet tellen m.n. Griekse staatsobligaties tot nu toe nog mee als het gaat om de solvabiliteit van een bank aan te tonen. Dus als de klant z'n rekening leeghaalt maar de bank kan het niet uitkeren omdat die het geld in een 10-jarige Griekse obligatie heeft gestort, dan springt de ELA in. Tijdelijk (met een nogal lange tijdelijke tijdsduur).quote:Op donderdag 25 juni 2015 21:10 schreef Perrin het volgende:
Ik vraag me in hoeverre alle EU-landen hebben ingestemd met dit gebruik van de ELA de laatste paar dagen..
https://www.ecb.europa.eu/mopo/ela/html/index.en.html
[..]
Dat zou kunnen maar dan nog is het de vraag of de ECB doorgaat met ELA indien er dit weekeinde geen akkoord voorligt ter goedkeuring. Welk moment grijpen ze dan aan als credit event om het te beeindigen? Is dat wanbetaling aan het IMF of wanbetaling aan de ECB zelf op 20 juli. Of omdat de griekse banken niet meer over assets beschikken die geaccepteerd worden in ruil voor cash?quote:Op donderdag 25 juni 2015 21:08 schreef SureD1 het volgende:
Zag op het liveblog van de FAZ vanmiddag langskomen dat er een gerucht was dat de ECB de ELA's had beëindigd...
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |