Uiteindelijk wordt de beslissing om te pitten door de pitwall gemaakt, die hebben het overzicht. Maar die zaten duidelijk te pitten.quote:Op maandag 25 mei 2015 11:20 schreef Xylos het volgende:
[..]
Ik lees verschillende berichten dat Lewis degene was die zijn banden wilde wisselen, hij ging er vanuit dat Rosberg en Vettel dit ook zouden doen. Het team ging daarin mee. Lewis had ook zelf kunnen beslissen om gewoon door kunnen rijden.
Klopt die banden hadden het nog wel uitgehouden tot het einde van de race, maar het lijkt toch echt zijn eigen beslissing geweest:quote:Op maandag 25 mei 2015 11:24 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Uiteindelijk wordt de beslissing om te pitten door de pitwall gemaakt, die hebben het overzicht. Maar die zaten duidelijk te pitten.
Het is geen rocketscience dat op Monaco trackposition key is. Er moet toch wel iemand van de pitwall bekend zijn met Monaco 1992? Mansell die moet pitten vanwege in lekke band, net achter Senna weer de baan opkomt, maar ondanks dat hij 2-3 seconde per ronde sneller is, er niet langs komt.
Op Monaco is inhalen zo goed als onmogelijk, dus je gaat niet banden wisselen op 12 ronden van het einde, tenzij het écht noodzakelijk is, want zelfs op houten banden blijf je nog voor.
Ik vind het niet erg overigens, beter voor het kampioenschap en een beetje tegenslag voor Lewis kan geen kwaad. Hij begint steeds meer kapsones te krijgen.quote:“Lewis heeft gezegd dat de banden niet goed meer functioneerden. Hij wou ze wisselen. Dat zou wel eens van invloed kunnen geweest zijn om de strategische beslissing te nemen om hem toch binnen te roepen,” aldus Niki Lauda.
Dat vond ik wel meevallen. Zijn reactie op het podium was prima. Dat 'ie in eerste instantie baalt, vind ik nogal logisch.quote:Op maandag 25 mei 2015 11:27 schreef IBAZ het volgende:
Ik vind Hamilton een klein kind in zijn reacties.
Je bent niet de enige.quote:Op maandag 25 mei 2015 11:27 schreef IBAZ het volgende:
Ik vind Hamilton een klein kind in zijn reacties.
Het bord expres omrijden was jammer, voor de rest begrijpelijk.quote:Op maandag 25 mei 2015 11:29 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Dat vond ik wel meevallen. Zijn reactie op het podium was prima. Dat 'ie in eerste instantie baalt, vind ik nogal logisch.
Hij klaagde over koude banden. Dan had het team moeten reageren "daar hebben de anderen ook last van." Bottomline blijft dat het team beslist hem naar binnen te halen en dat hadden ze nooit moeten doen in dit geval,quote:Op maandag 25 mei 2015 11:29 schreef Xylos het volgende:
[..]
Klopt die banden hadden het nog wel uitgehouden tot het einde van de race, maar het lijkt toch echt zijn eigen beslissing geweest:
Precies,quote:Op maandag 25 mei 2015 11:24 schreef Rossdale het volgende:
Punten rijden is belangrijk, maar ik weet 100% zeker dat de sponsoren extreem blij met Max waren gisteren. Hoe vaak is hij wel niet in beeld geweest tijdens de race? Zelfs als Max tegen niemand aan het knokken was, was alsnog zijn auto continu in beeld.
Daar draait het bij sponsors om, exposure. Max krijgt nu dit seizoen al zoveel aandacht van alle media, sponsoren worden daar extreem blij van en Torro Rosso daardoor dus ook.
Punten zijn belangrijk maar in een geldgedreven sport als F1 slechts een van de factoren.
Voorspelbaar antwoord. Niet. Dit is Max zijn racestijl. Ziequote:Op maandag 25 mei 2015 11:31 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
Zonde dat Max ondanks zoveel intrinsieke snelheid uiteindelijk met lege handen staat. Zo'n fout als dit kan natuurlijk een keer gebeuren, maar een vervelende bijkomstigheid is wel dat er de volgende keer een dubbel vergrootglas op gericht is. Ben benieuwd hoe dit Max' racen gaat beïnvloeden.
Hij schoof het bord '3' even voorbij het bord '1'. Kinderachtig.quote:Op maandag 25 mei 2015 11:31 schreef alwaysonhold het volgende:
[..]
Het bord expres omrijden was jammer, voor de rest begrijpelijk.
Denk het ook niet nee. Maar dit is wel een nieuwe ervaring voor hem natuurlijk; een dusdanig breed uitgemeten fout maken. Tot nu toe gaat hij echter heel goed om met ophef over hem, dus ik heb er op zich vertrouwen in dat dat nu weer goed gaat komen.quote:Op maandag 25 mei 2015 11:33 schreef alwaysonhold het volgende:
[..]
Voorspelbaar antwoord. Niet. Dit is Max zijn racestijl. Zie
Wel grappigquote:Op maandag 25 mei 2015 11:34 schreef IBAZ het volgende:
[..]
Hij schoof het bord '3' even voorbij het bord '1'. Kinderachtig.
Tijdens de virtual safety car lag hij 19 seconden voor. Op dat moment reden alle wagens dezelfde snelheid. Tijdens de pitstop kwam de echte safety car op de baan waardoor de wagens sneller konden rijden. Dit was waarschijnlijk de rede dat hij net achter ze weer de baan op reed.quote:Op maandag 25 mei 2015 11:31 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Hij klaagde over koude banden. Dan had het team moeten reageren "daar hebben de anderen ook last van." Bottomline blijft dat het team beslist hem naar binnen te halen en dat hadden ze nooit moeten doen in dit geval,
Eerder dit jaar maakten ze ook al de fout om bij een vroege SC te pitten, terwijl Ferrari doorreed en Vettel won. De racestrategy bij Mercedes is niet goed.
In feite was de reden dat een Sauber ook binnenkwam toen Mercedes net klaar was met de pitstop, waardoor hij ongeveer een seconde langer moest stilstaan.quote:Op maandag 25 mei 2015 11:39 schreef Xylos het volgende:
[..]
Tijdens de virtual safety car lag hij 19 seconden voor. Op dat moment reden alle wagens dezelfde snelheid. Tijdens de pitstop kwam de echte safety car op de baan waardoor de wagens sneller konden rijden. Dit was waarschijnlijk de rede dat hij net achter ze weer de baan op reed.
lijkt me ook, die is gewoon op z'n Duits genaaidquote:Op maandag 25 mei 2015 11:29 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Dat vond ik wel meevallen. Zijn reactie op het podium was prima. Dat 'ie in eerste instantie baalt, vind ik nogal logisch.
Een onnodig risico inderdaad, maar leuk voor het kampioenschap. Ik ben geen fan van Hamilton vandaar dat ik er stiekem wel van geniet wanneer het hem niet meezit.quote:Op maandag 25 mei 2015 11:42 schreef Wombcat het volgende:
[..]
In feite was de reden dat een Sauber ook binnenkwam toen Mercedes net klaar was met de pitstop, waardoor hij ongeveer een seconde langer moest stilstaan.
19 seconden is ook ongeveer het tijdsverlies door een pitstop. Tijdens een pitstop kan altijd wat verkeerde gaan, wat dus ook gebeurde. Het is een risico wat je niet moet nemen op Monaco, want trackposition is waar het om gaat.
maar Monaco is wel een race die je op je naam wil hebben en het kampioenschap wordt er wel wat spannender door maar dat geeft eigenlijk ook maar een vertekend beeld dan van de werkelijke verhouding dit seizoen, de enige manier waarop het Hamilton kan ontgaan is door dit soort cadeautjes.quote:Op maandag 25 mei 2015 11:45 schreef Xylos het volgende:
[..]
Een onnodig risico inderdaad, maar leuk voor het kampioenschap. Ik ben geen fan van Hamilton vandaar dat ik er stiekem wel van geniet wanneer het hem niet meezit.
Hij is gewoon een smaakmaker. Die 'fout' van gisteren kan en mag hij maken. Als je het niet probeert kom je er ook nooit voorbij.quote:Op maandag 25 mei 2015 11:37 schreef alwaysonhold het volgende:
Leuke quote nog over Max door Martin Brundle ( zit nu terug te kijken de Sky F1 race coverage):
"Every team out there, is keeping an extra eye on Max Verstappen's performance, i know that for sure.''
Mooie quote
Op Monaco kun je ook eigenlijk niet inhalen. Wat dat betref is het een kutcircuit. Dat is geen reden of excuus om dan maar zulke risico's te nemen, dus wat dat betreft is de straf terecht.quote:Op maandag 25 mei 2015 12:12 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
Hij is gewoon een smaakmaker. Die 'fout' van gisteren kan en mag hij maken. Als je het niet probeert kom je er ook nooit voorbij.
Op het moment van beslissen was de marge groot genoeg (26s).quote:Op maandag 25 mei 2015 11:42 schreef Wombcat het volgende:
[..]
In feite was de reden dat een Sauber ook binnenkwam toen Mercedes net klaar was met de pitstop, waardoor hij ongeveer een seconde langer moest stilstaan.
19 seconden is ook ongeveer het tijdsverlies door een pitstop. Tijdens een pitstop kan altijd wat verkeerde gaan, wat dus ook gebeurde. Het is een risico wat je niet moet nemen op Monaco, want trackposition is waar het om gaat.
Misschien had het team hem even gas terug moeten laten nemen, maar die dachten waarschijnlijk dat P8 nog mogelijk was. Van de gekke eigenlijk, een 17 jarig ventje binnen halen, supersofts eronder zetten en dan denken dat hij van P14 in de punten rijdt, op een circuit waar je niet kunt inhalen. ik vind het fantastisch.quote:Op maandag 25 mei 2015 12:17 schreef NewHorizon het volgende:
[..]
Op Monaco kun je ook eigenlijk niet inhalen. Wat dat betref is het een kutcircuit. Dat is geen reden of excuus om dan maar zulke risico's te nemen, dus wat dat betreft is de straf terecht.
Maar hij is nog zo jong, die wijsheden komen vanzelf wel.
Dit.quote:Op maandag 25 mei 2015 12:47 schreef aesop het volgende:
[..]
Misschien had het team hem even gas terug moeten laten nemen, maar die dachten waarschijnlijk dat P8 nog mogelijk was. Van de gekke eigenlijk, een 17 jarig ventje binnen halen, supersofts eronder zetten en dan denken dat hij van P14 in de punten rijdt, op een circuit waar je niet kunt inhalen. ik vind het fantastisch.
Jep.quote:Op maandag 25 mei 2015 12:47 schreef aesop het volgende:
[..]
Misschien had het team hem even gas terug moeten laten nemen, maar die dachten waarschijnlijk dat P8 nog mogelijk was. Van de gekke eigenlijk, een 17 jarig ventje binnen halen, supersofts eronder zetten en dan denken dat hij van P14 in de punten rijdt, op een circuit waar je niet kunt inhalen. ik vind het fantastisch.
Hij heeft wel van een saaie race een leuke gemaaktquote:Op maandag 25 mei 2015 12:47 schreef aesop het volgende:
[..]
Misschien had het team hem even gas terug moeten laten nemen, maar die dachten waarschijnlijk dat P8 nog mogelijk was. Van de gekke eigenlijk, een 17 jarig ventje binnen halen, supersofts eronder zetten en dan denken dat hij van P14 in de punten rijdt, op een circuit waar je niet kunt inhalen. ik vind het fantastisch.
Nouja hadden ze dat niet gedaan was ie kleurloos 11e gewordenquote:Op maandag 25 mei 2015 12:47 schreef aesop het volgende:
[..]
Misschien had het team hem even gas terug moeten laten nemen, maar die dachten waarschijnlijk dat P8 nog mogelijk was. Van de gekke eigenlijk, een 17 jarig ventje binnen halen, supersofts eronder zetten en dan denken dat hij van P14 in de punten rijdt, op een circuit waar je niet kunt inhalen. ik vind het fantastisch.
quote:
mwoa denk dat zn plan was in iig een aantal rondes druk op grosjean te houden. Alleen net als bij Malledonna eerder zat hij er net iets te dicht opquote:Op maandag 25 mei 2015 13:22 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Nouja hadden ze dat niet gedaan was ie kleurloos 11e geworden
Ik bedoel als ze hem niet op nieuwe banden hadden gezetquote:Op maandag 25 mei 2015 13:24 schreef franklop het volgende:
[..]
mwoa denk dat zn plan was in iig een aantal rondes druk op grosjean te houden. Alleen net als bij Malledonna eerder zat hij er net iets te dicht op
Klopt, wat dat betreft prima call. Genoeg teams hadden dat niet gedaan om te hopen dat iemand zich uit de race knalt.quote:Op maandag 25 mei 2015 13:27 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Ik bedoel als ze hem niet op nieuwe banden hadden gezet
Hoe vaak heeft hij nu een grote fout gemaakt dit seizoen? In FP3 dat hij even de vangrail aanraakte en dit tijdens de race. Sainz heb ik meer fouten zien maken.quote:Op maandag 25 mei 2015 12:12 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
Hij is gewoon een smaakmaker. Die 'fout' van gisteren kan en mag hij maken. Als je het niet probeert kom je er ook nooit voorbij.
Het feit dat hij gestraft wordt spreekt dan wel in zijn nadeel, als hij puur gestraft is omdat hij een lesje moet leren zou het zeer spijtig zijn.quote:Op maandag 25 mei 2015 13:42 schreef Hartigan het volgende:
Ik denk niet echt dat Verstappen fout zat. Verstappen remt op een normaal punt, Grosjean remt wat eerder. Misschien om zijn lijn te verdedigen en daarna snel uit de bocht te accelereren, misschien omdat zijn banden al ver op waren. Om eerlijk te zijn denk ik dat ervaring hier een crash had kunnen voorkomen. Verstappen had misschien wat eerder gas terug kunnen nemen of verder naar rechts kunnen gaan.
Niet dat ik daarmee wil zeggen dat er sprake is van een fout. Noem het gewoon een race incident en ga dan weer verder. Waarom bestraffen? Is een DNF niet voldoende? Dat nog even los van de schrik, de blauwe plekken en een flink beschadigde auto. Onbegrijpelijke beslissing.
Hoe dan ook, ik heb genoten van de race. En het is ook mooi dat de Renaults geen problemen hebben gehad. Erg knap ook van Kvyat en Ricciardo.
Niet helemaal, ze namen de beslissing op het laatste moment, toen was de voorsprong al weer kleiner gewordenquote:Op maandag 25 mei 2015 12:34 schreef sasquatsch het volgende:
[..]
Op het moment van beslissen was de marge groot genoeg (26s).
Hamilton verloor 9 seconden ten opzichte van Rosberg in sector 2 (53s vs 44s) voordat hij binnenkwam. Daardoor werd het verschil met Rosberg en Vettel kritiek. De Sauber maakte dat hij uiteindelijk achter hen op de baan kwam.
http://www.auto-motor-und(...)schenkt-9603949.htmlquote:Zunächst einmal schien das virtuelle Safety Car Hamiltons Position zu festigen. Die Abstände werden ja eingefroren. Also kein Grund zur Panik. Tatsächlich gewann der Spitzenreiter zwischen der 63. und 64. Runde 6,6 Sekunden auf Nico Rosberg und Sebastian Vettel. In Runde 64 stieg Hamiltons Vorsprung von 19,1 auf 25,7 Sekunden an. Was damit zusammenhängt, dass er das VSC-Signal nach dem Zielstrich sah, während seine Gegner noch einen Teil der Runde mit gedrosseltem Tempo zurücklegen mussten.
quote:Op maandag 25 mei 2015 10:49 schreef S95Sedan het volgende:
De FIA zijn gewoon een stelletje incompetente prutsers.
De verschillen in afstand blijven dan hetzelfde, maar niet in tijd uiteraard, omdat langzamer gereden wordt zullen de tijdsverschillen gaan groeien. Als VSC weer opgeheven wordt zul je dezelfde tijdsverschillen hebben als voor de VSCquote:Op maandag 25 mei 2015 13:47 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Niet helemaal, ze namen de beslissing op het laatste moment, toen was de voorsprong al weer kleiner geworden
[..]
http://www.auto-motor-und(...)schenkt-9603949.html
Wat ik trouwens niet snap, is hoe het kan dat onder de VSC, waar de verschillen hetzelfde moeten blijven, Hamilton kennelijk 6,6 seconden uit kan lopen. Die 19,1 seconden was dan dus de voorsprong die hij had moeten hebben.
Tsja.. anderzijds bracht die mislukte pitstop hem weer in de positie om rete sneaky met Vettel langs Bottas en Sainz te geraken. Dat heeft iedereen gezien en daar werd hij om bejubeld.quote:Op maandag 25 mei 2015 13:59 schreef MakkieR het volgende:
Eigenlijk vind ik het wel jammer en triest dat door Verstappen zijn crash de grootste drama bij team Torros Rosso weg gesneeuwd is. De 20 seconden weggegeven door de pits bracht hem namelijk in de positie dat hij wel iets moest gaan doen.
Yup, incompetente prutsersquote:Op maandag 25 mei 2015 13:49 schreef Patrice_Consigny het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Wat een incompetente prutser ja.
Ik heb hem vaak genoeg een verwend nest en een klein kind genoemd wanneer daar aanleiding voor was, maar die zag ik deze keer niet. Wat me wel ergert is dat anderen dat dan massaal voor hem gaan doen, het is meteen weer het grote boze Mercedes en de grandioze pech. Ja, het is pech, maar anderen hebben ook wel eens pech, en als hij zelf dan alles goed had gedaan, waarom neemt hij dan niet zelf de beslissing om Rosberg achter zich te houden op versleten banden? En als het dan eenmaal zo is dat je derde ligt, probeer dan ook iets meer met je veel betere banden en auto.quote:Op maandag 25 mei 2015 11:29 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Dat vond ik wel meevallen. Zijn reactie op het podium was prima. Dat 'ie in eerste instantie baalt, vind ik nogal logisch.
Ik had eigenlijk ook wel wat meer uitleg verwacht. Nu blijft het achter gesloten deuren en blijft het gissen. Maar de stewards hadden dit weekend wel meer vreemde dingen zoals Raikkonen en Ricciardo.quote:Op maandag 25 mei 2015 13:47 schreef Tarado het volgende:
[..]
Het feit dat hij gestraft wordt spreekt dan wel in zijn nadeel, als hij puur gestraft is omdat hij een lesje moet leren zou het zeer spijtig zijn.
Jammer dat we er geen betere uitleg over krijgen, ik had wel willen weten of Grosjean werkelijk eerder remde.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |