quote:Op woensdag 24 juni 2015 10:02 schreef Elfletterig het volgende:
De situatie zoals hierboven beschreven door simmu is dat mensen schijt hebben aan wet- en regelgeving. Dus zul je harder moeten ingrijpen. Of je moet voorstander zijn van een situatie waarin mensen wetten en regels kunnen negeren zonder dat het consequenties heeft? Zeg het maar.
Harder ingrijpen hoeft niet per definitie het gewenste effect te hebben. Die mensen hebben er nu al schijt aan, waarom zou dat dan veranderen? Tevens kan je iemand dan wel permanent opsluiten echter zal dit kosten met zich mee brengen die niet door die persoon betaald kan worden (meestal hebben ze al weinig tot geen geld voordat ze in een dergelijke situatie belanden) en dwangarbeid zal iemand anders van de arbeidsmarkt duwen, ook daar creeer je nieuwe problemen.quote:Op woensdag 24 juni 2015 10:04 schreef Elfletterig het volgende:
We hadden het over mensen die willens en wetens de wetten en regels negeren; dat is een keuze die je maakt, niet een situatie waarin je onverhoopt belandt. Het ging in het voorbeeld van simmu om mensen die worden gepakt met drank op (of iets dergelijks), de rijbevoegdheid kwijtraken, maar daar vervolgens schijt aan hebben en gewoon weer in een auto stappen.
Wie is er de baas in dit land? De overheid die wetten en regels oplegt en handhaaft, of het tuig dat zich nergens wat van aantrekt? Zeg het maar.
daarmee kweek je dus een volgende generatie die nog harder schijt heeft aan regels. want zie waar die regels hun gebracht heeft; pa in de bak en/of torenhoge boetes betalen. en geloof maar goed dat deze lui het naar hun gezin toe zo weten te draaien dat ze hem genaaid hebben hoor.quote:Op woensdag 24 juni 2015 10:02 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
De situatie zoals hierboven beschreven door simmu is dat mensen schijt hebben aan wet- en regelgeving. Dus zul je harder moeten ingrijpen. Of je moet voorstander zijn van een situatie waarin mensen wetten en regels kunnen negeren zonder dat het consequenties heeft? Zeg het maar.
Schrijven kun je sowieso goed en je beschrijft met deze anekdote perfect wat er mis is met het systeem in Nederland.quote:Op woensdag 24 juni 2015 10:58 schreef Djeez het volgende:
Hier op mijn werk ook zo'n gast. Is vorige week voor de derde keer betrapt op het rijden onder invloed. Vorige keer klapte hij met zijn auto op een geparkeerde auto en was hij zijn rijbewijs kwijt.
Nu moet die gast zijn brood verdienen door met de auto wegafzettingen te plaatsen. In plaats van hem de zak te geven omdat hij dus een jaar niet zou kunnen werken, hebben ze hem een jaar lang binnen aan het werk gezet. Toen hij zijn rijbewijs na een jaar weer terugkreeg, werd hij als een held onthaald met slingers en versierde wagens.
Nu is hij dus weer betrapt met drank op. Benieuwd hoelang hij zijn rijbewijs nu weer kwijt is en of hij dit wel terugkrijgt. Maar ze hebben hem inmiddels weer een functie binnen gegeven
Echt, die gast leert het nooit
Thnx. Echt, drankrijders zullen mijn held nooit worden. Begrijp me niet verkeerd, ik ben gek op bier. Dagelijks drink ik wel een of meer Belgische biertjes. Maar hierna in de auto stappen zal ik never nooit doen. Of mijn vrouw moet rijden natuurlijkquote:Op woensdag 24 juni 2015 11:19 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Schrijven kun je sowieso goed en je beschrijft met deze anekdote perfect wat er mis is met het systeem in Nederland.
We moeten dringend ophouden om drankrijders als "helden" te zien. De straffen moeten fors omhoog en de consequenties van rijden met drank op moeten voor de daders een stuk ingrijpender worden. Er zijn zat mensen die een baan zoeken en die maar wat graag aan het werk komen.
Het punt is precies dat er mensen zijn die dat wél doen en er veel te vaak mee wegkomen. Zelfs al rijden ze anderen dood in het verkeer, dan is de kans reëel dat ze slechts worden bestraft voor rijden met drank op, niet voor het doodrijden van een verkeersdeelnemer.quote:Op woensdag 24 juni 2015 11:30 schreef Djeez het volgende:
[..]
Thnx. Echt, drankrijders zullen mijn held nooit worden. Begrijp me niet verkeerd, ik ben gek op bier. Dagelijks drink ik wel een of meer Belgische biertjes. Maar hierna in de auto stappen zal ik never nooit doen. Of mijn vrouw moet rijden natuurlijk
Kap eens met dit soort leugens.quote:Op woensdag 24 juni 2015 11:48 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Het punt is precies dat er mensen zijn die dat wél doen en er veel te vaak mee wegkomen. Zelfs al rijden ze anderen dood in het verkeer, dan is de kans reëel dat ze slechts worden bestraft voor rijden met drank op, niet voor het doodrijden van een verkeersdeelnemer.
Nee, je zuigt dit gewoon uit je duim. Als iemand aantoonbaar schuldig is volgt er gewoon een veroordeling.quote:Op woensdag 24 juni 2015 12:05 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Leugens? Het is gewoon waar. Het gebeurt gewoon.
Dit is feitelijk onjuist. We hebben situaties gezien waarbij drankrijders mensen doodreden, maar slechts schuldig werden bevonden aan rijden met drank op. En in die gevallen dat er wél schuld aan doodrijden is, zijn de straffen een veelvoud lager dan wettelijk mogelijk is. Er kan tot 9 jaar worden opgelegd, je mag al blij zijn als zo'n doodrijder een jaar de cel in gaat.quote:Op woensdag 24 juni 2015 12:11 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Nee, je zuigt dit gewoon uit je duim. Als iemand aantoonbaar schuldig is volgt er gewoon een veroordeling.
Doe eens een casus waarbij dat wel aantoonbaar was maar er geen veroordeling op volgde. Eentje maar.quote:Op woensdag 24 juni 2015 12:14 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Dit is feitelijk onjuist. We hebben situaties gezien waarbij drankrijders mensen doodreden, maar slechts schuldig werden bevonden aan rijden met drank op.
Zoek maar terug in de diverse topics die er al geweest zijn over verkeershufters, drankrijders en dergelijke. Het gebeurt gewoon volop, daders die lang niet streng genoeg worden gestraft. Verhalen zoals van Djeez hierboven maken nog eens pijnlijk duidelijk waarom dat softe straffen zo funest is.quote:Op woensdag 24 juni 2015 12:32 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Doe eens een casus waarbij dat wel aantoonbaar was maar er geen veroordeling op volgde. Eentje maar.
nou ja. om bij djeez zn voorbeeld te blijven: denk je nou echt dat wanneer die dude ontslagen was, hij dan niet gewoon doorgegaan was met drinken?quote:Op woensdag 24 juni 2015 12:41 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Zoek maar terug in de diverse topics die er al geweest zijn over verkeershufters, drankrijders en dergelijke. Het gebeurt gewoon volop, daders die lang niet streng genoeg worden gestraft. Verhalen zoals van Djeez hierboven maken nog eens pijnlijk duidelijk waarom dat softe straffen zo funest is.
Het interesseert me geen moer hoe veel die man drinkt. Het gaat erom dat mensen niet met drank op achter het stuur stappen.quote:Op woensdag 24 juni 2015 14:14 schreef simmu het volgende:
[..]
nou ja. om bij djeez zn voorbeeld te blijven: denk je nou echt dat wanneer die dude ontslagen was, hij dan niet gewoon doorgegaan was met drinken?
Ja, want met hoge straffen doen mensen het ineens niet meer.quote:Op woensdag 24 juni 2015 15:50 schreef Elfletterig het volgende:
Het interesseert me geen moer hoe veel die man drinkt. Het gaat erom dat mensen niet met drank op achter het stuur stappen.
Maar goed, kennelijk barst het hier van de mensen die liever halfbakken maatregelen nemen waardoor het probleem gewoon voortduurt en waardoor er onschuldige en onnodige verkeersdoden blijven vallen. Want dát is namelijk de consequentie.
Net zo veel als in landen waar je 8 uur taakstraf krijgt?quote:Op woensdag 24 juni 2015 15:56 schreef muhahaha het volgende:
[..]
Ja, want met hoge straffen doen mensen het ineens niet meer.
Genoeg landen waar ze je hand(en) afhakken bij diefstal en ja, er wordt nog steeds gestolen ...
Goede vraagquote:Op woensdag 24 juni 2015 16:07 schreef computergirl het volgende:
[..]
Net zo veel als in landen waar je 8 uur taakstraf krijgt?
Zoals ik al aangaf: met drank op ergens tegenaan rijden kent feitelijk al de doodstraf (immers, je kan zelf ook het leven laten).quote:Op woensdag 24 juni 2015 15:50 schreef Elfletterig het volgende:
Maar goed, kennelijk barst het hier van de mensen die liever halfbakken maatregelen nemen waardoor het probleem gewoon voortduurt en waardoor er onschuldige en onnodige verkeersdoden blijven vallen. Want dát is namelijk de consequentie.
Ik denk zelfs meer. Om diverse redenen...quote:Op woensdag 24 juni 2015 16:07 schreef computergirl het volgende:
Net zo veel als in landen waar je 8 uur taakstraf krijgt?
Hier bij ons in het dorp ken ik er ook eentje. Iedere dinsdagavond repetitie van de fanfare, na afloop een heel aantal biertjes naar binnen tikken en dan in de Hummer naar huisquote:Op maandag 16 maart 2015 15:15 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Dorpskroeg, ons kent ons, rustige wegen, kleine kroegjes waar nog gerookt mag worden, etc.
Nee, Lutten had ik nooit van gehoord, maar genoeg andere dorpen in Nederland waar het wel zo werkt, dus 1+1=2.
De OP zelf geeft het ook aan; hij was een notoire drankrijder en ik vermoed dat het niet de eerste keer was dat hij daar aan de bar zat.
quote:De man die in maart onder invloed van alcohol in Lutten in de gemeente Hardenberg een baby doodreed, moet vandaag voor de rechtbank in Zwolle verschijnen.
Hij wordt verdacht van doodslag op de baby en poging tot doodslag op de vader. De 51-jarige man uit Hardenberg reed met zijn auto op 12 maart op de Dedemsvaartseweg-Noord een kinderwagen aan.
Automobilist zit sinds maart vast
De vader was met de baby langs de weg aan het wandelen. Het kind, een paar weken oud, overleed ter plekke. De automobilist zit sinds het ongeval vast.
De dood van de baby veroorzaakte een emotionele schokgolf in Lutten. Honderden mensen betoonden met een erehaag hun eer aan de overleden baby Milan. De mensen stonden aan weerszijden van de weg om de rouwstoet uitgeleide te doen.
Uiting aan verdriet en machteloosheid
De erehaag was een initiatief van Plaatselijk Belang Lutten. Dat merkte dat veel mensen in het dorp uiting wilden geven aan hun verdriet en machteloosheid.
quote:ZWOLLE - De rechtszitting over het verkeersongeval waarbij baby Milan dit voorjaar in Lutten om het leven kwam diende dinsdagmiddag voor de rechtbank in Zwolle. De officier van justitie vorderde een gevangenisstraf van 4 jaar. De advocaat van de verdachte meent dat een zware taakstraf voldoende is. De uitspraak van de rechter volgt 29 september.
De 51-jarige Gerrit G. – ook woonachtig in Lutten – is aangeklaagd wegens doodslag en poging tot doodslag; hij reed de baby en zijn vader (die ernstig gewond raakte) in de net ingevallen duisternis aan op 12 maart. Hij had flink gedronken, bijna 1,5 pro mille, driemaal het wettelijk toelaatbare.
De nieuwste updates verschijnen bovenaan in het liveblog.
Doodrijder baby Milan uit Lutten voor de rechter
Vandaag verschijnt Gerrit G., de man die in maart baby Milan in Lutten doodreed, voor de rechtbank in Zwolle. Verslaggever Paolo Laconi is aanwezig in de rechtbank en doet live verslag.
De rechter sluit de zitting. Uitspraak op 29 september om half twee. Sep 15, 2015 5:23 PM CEST
Laatste woord is aan verdachte Gerrit G. Die maakt daar geen gebruik van. 'Er is al genoeg gezegd.' Sep 15, 2015 5:22 PM CEST
Reactie OvJ op pleidooi door advocaat voor strafvermindering door berichtgeving in media. 'Zie geen aanleiding mijn eis te verminderen. Een maximale werkstraf is in deze zaak niet passend, dan rijst de vraag: hoeveel veroordelingen voor rijden onder invloed moet je op je naam hebben staan voor er een onvoorwaardelijke gevangenisstraf wordt opgelegd?' Sep 15, 2015 5:21 PM CEST
Advocaat is niet eens met strafeis van OvJ. Onvoorwaardelijke straf is logisch, maar grootste deel van straf heeft hij met voorarrest van 6 maanden al gehad. Daarbij kijk ik ook naar andere uitspraken. 'Kan me voorstellen dat er een maximale werkstraf wordt opgelegd.' Sep 15, 2015 5:17 PM CEST
Advocaat: Er moet rekening gehouden worden met de manier waarop er in de media over mijn cliënt bericht is. De pers is heel ongenuanceerd aan het schrijven geweest. G. is neergezet als een notoire alcoholist. Telegraaf noemde mijn client zelfs 'zuipschuit Gerrit'. De berichtgeving heeft erin geresulteerd dat er door de VVD in de Tweede Kamer zelfs vragen zijn gesteld. De media hadden zorgvuldiger moeten berichten. Daar moet in de stafmaat rekening mee worden gehouden. Sep 15, 2015 5:15 PM CEST
Advocaat: welke straf kan opgelegd worden? 'Realiseer mij heel goed dat voor nabestaanden geen enkele straf het leed kan goedmaken.' Volgens advocaat is zijn client volledig toerekeningsvatbaar en zou het goed kunnen dat hij de gevaren van rijden onder invloed heeft onderschat. Sep 15, 2015 5:11 PM CEST
Advocaat: Ja, er is sprake van rijden onder invloed. Maar er is geen sprake van roekeloosheid, van rare inhaalmanoeuvres et cetera. Wat overblijft is alleen het rijden onder invloed, 'aanmerkelijk onvoorzichtig rijden'. Sep 15, 2015 5:05 PM CEST
Advocaat eist vrijspraak voor doodslag en poging tot doodslag. Sep 15, 2015 5:02 PM CEST
Advocaat: Ja, de verklaringen van de cafévriend van G. zijn tegenstrijdig. OvJ wil er geen waarde aan hechten. Ik doe dat wel, want in zijn derde en laatste verklaring stond hij onder ede. In die verklaring zegt hij dat G. niet onder invloed was en dat mijn cliënt normaal wegreed bij het café. Mijn cliënt is dus niet als een soort zatlap weggereden. Wel als een paal boven water staat dat hij met te veel alcohol op achter het stuur is gaan zitten en naar huis is gereden. Sep 15, 2015 5:00 PM CEST
Advocaat: Getuigen in café hebben verklaringen afgelegd tegen mijn cliënt. Maar feit is ook dat, als het allemaal waar is wat zij hebben verklaard, zij niet hebben ingegrepen en G. ervan hebben weerhouden in zijn auto weg te rijden. Sep 15, 2015 4:58 PM CEST
Advocaat: Er is geen sprake geweest van onoplettend rijgedrag door mijn cliënt. Wel heeft hij gereden onder invloed. En ja, dat was veel te hoog. Sep 15, 2015 4:57 PM CEST
Advocaat: de reconstructie die in juli is uitgevoerd heeft meer inzicht verschaft. Daaruit komen een aantal interessante waarnemingen. Een van de belangrijkste is die van de agent die de tweede rijproef deed. Die zag twee koplampen in zijn richting schijnen. In een flits zag hij twee personen rechts langs de weg staan. Werd door licht koplampen belemmerd, had schrikreactie. Kon niet uitwijken door tegemoetkomend voertuig en had geen tijd om af te remmen. Advocaat vindt daarom, in tegenstelling tot OvJ, dat er wel sprake was van een gevaarlijke verkeerssituatie. Bovendien was het al vrij donker. Sep 15, 2015 4:50 PM CEST
Advocaat: Verkeers Ongevallen Analyse heeft onderzoek gedaan en komt ook niet tot een snelheid. Ook is er vlak voor de plek van het ongeval een snelheids beperkende drempel. Er kan daarom niet gesteld worden dat mijn client te hard heeft gereden. Sep 15, 2015 4:47 PM CEST
Advocaat: G. heeft verklaard dat hij niet te hard heeft gereden, 50 kilometer per uur, de maximaal toegestane snelheid. Advocaat: 'Ja, er zijn getuigenverklaringen die zeggen dat hij harder heeft gereden. Maar het is algemeen bekend dat het heel lastig is om snelheid in te schatten. Het zijn verklaringen die op gevoel zijn gegeven, daar kun je getuigentechnisch niet veel waarde aan hechten.' Sep 15, 2015 4:44 PM CEST
Advocaat: er is in deze zaak, hoe gruwelijk de zaak ook is, geen sprake van doodslag of poging tot doodslag. Er is nooit sprake geweest van opzet, mijn cliënt heeft baby Milan nooit willen doden en de vader nooit willen verwonden. Sep 15, 2015 4:39 PM CEST
Advocaat van verdachte neemt nu het woord. Sep 15, 2015 4:36 PM CEST
Strafeis OvJ: 'Ik vorder een gevangenisstraf van 4 jaar met aftrek van voorarrest. En vorder een ontzegging van de rijbevoegdheid van 5 jaar.' Sep 15, 2015 4:33 PM CEST
OvJ laat zwaar meewegen dat G. een groot strafblad had mbt alcohol in het verkeer. Dat heeft hem er blijkbaar niet van doordrongen dat alcohol en verkeer niet samen gaan. 'Dat reken ik hem heel zwaar in zijn nadeel aan.' Sep 15, 2015 4:31 PM CEST
OvJ: Natuurlijk heeft G. spijt, was er niet op uit leed te veroorzaken. Maar dat is wel gebeurd. Zijn berouw kan onpeilbare leed niet vergoeden. Geen enkele straf kan dit onrecht vergelden. Ouders krijgen Milan er niet voor terug. G. is voor heel veel leed verantwoordelijk. Sep 15, 2015 4:28 PM CEST
OvJ: het ongeluk heeft veel te weeg gebracht in de samenleving. Er zijn zelfs Kamervragen over gesteld. Hoe kon dit gebeuren? 'Omdat G. te veel had gedronken. Maar ook is de barvrouw alcohol blijven schenken terwijl ze wist dat hij vaker veroordeeld was voor rijden onder invloed.' Sep 15, 2015 4:26 PM CEST
OvJ over G's strafblad: die is aanzienlijk, is meermaals veroordeeld voor rijden onder invloed. Sep 15, 2015 4:25 PM CEST
OvJ: G. is volledig toerekeningsvatbaar. Advies reclassering om G. te behandelen, neemt OvJ niet over. 'Zie daar het nut niet van in.' Sep 15, 2015 4:24 PM CEST
OvJ: bij G. is sprake van een grote mate van verwijtbare aansprakelijkheid, er is sprake van 'grove schuld'. Dit kan wettig en overtuigend worden bewezen. Sep 15, 2015 4:21 PM CEST
OvJ: verdachte had te veel op, was niet oplettend, maar er was geen sprake van doldriest rijgedrag, dus was er in juridische zin geen sprake van roekeloosheid. Sep 15, 2015 4:20 PM CEST
OvJ: er is onvoldoende bewijs voor de doodslag op baby Milan en ook voor de poging tot doodslag op de vader en de zware mishandeling van de vader is onvoldoende bewijs. OvJ zal daarvoor vrijspraak vragen, gelooft niet dat G. baby Milan met opzet heeft doodgereden. Ook van voorwaardelijke opzet (willens en wetens risico aanvaarden door verkeersgedrag een dodelijk slachtoffer te maken) is geen sprake, daarvoor is te weinig bewijs. OvJ: 'Ik kan niet aantonen dat het G. om het even was dat hij iemand zou doodrijden. Ja, hij heeft risico genomen door met alcohol op achter stuur te kruipen, ja hij liep in een proeftijd, ja hij reed te veel naar rechts. Maar het is te weinig om te bewijzen dat hij willens en wetens het risico heeft genomen iemand dood te rijden.' Sep 15, 2015 4:13 PM CEST
Ik vind het ook te weinig, maar als je sommige mensen op FB tekeer ziet gaanquote:Op woensdag 16 september 2015 09:42 schreef maickeltje het volgende:
4 jaar....ik vind het 4 jaar te weinig.
Maar volgens mij zijn hier wel is taakstraffen voor gegeven...Dus opzich..
We moeten eerst maar eens zien wat het gaat worden.... als de eis van OM 4 jaar is, dan is de kans klein dat het meer dan dat gaat worden.quote:Op woensdag 16 september 2015 09:42 schreef maickeltje het volgende:
4 jaar....ik vind het 4 jaar te weinig.
Maar volgens mij zijn hier wel is taakstraffen voor gegeven...Dus opzich..
Volgens mij is het al uitzonderlijk dat die man überhaupt vast zit sinds ongeluk. Meestal staan ze 1 minuut na blaastest al weer buiten te huppelen dacht ikquote:Op woensdag 16 september 2015 09:42 schreef maickeltje het volgende:
4 jaar....ik vind het 4 jaar te weinig.
Maar volgens mij zijn hier wel is taakstraffen voor gegeven...Dus opzich..
ik heb het vermoeden dat de doodslag en poging tot doodslag niet bewezen kan worden...quote:Op woensdag 16 september 2015 10:15 schreef Leandra het volgende:
[..]
We moeten eerst maar eens zien wat het gaat worden.... als de eis van OM 4 jaar is, dan is de kans klein dat het meer dan dat gaat worden.
En toch kiest meneer ervoor om met drank op die gevaarlijke route te gaan rijden, en hij weet dat het een gevaarlijke route is....quote:Op woensdag 16 september 2015 10:28 schreef RM-rf het volgende:
[..]
ik heb het vermoeden dat de doodslag en poging tot doodslag niet bewezen kan worden...
de snelheid waarmee de persoon gereden heeft kan niet worden vastgesteld en bij een reconstructie werd ook een agent die de route reed erg verrast door een tegenligger en kon nauwelijks een persoon staand naast de weg ontwijken, wat doet vermoeden dat de betreffende situatie zelf al gevaarlijk genoeg was buiten de invloed van die automobilist.
Voor doodslag zal bewezen moeten worden dat de automobilist overdreven roekeloos gereden heeft, waarbij de alcohol hooguit een factor is, maar ook andere feiten vastgesteld moeten worden, en geheel zelf voor de dood vand e baby en zware verwonding vand e vader verwantwoordelijk was en geen andere factoren als een gevaarlijke verkeerssituatie.
Dat lijkt erg moeilijk te zijn.
de strafeis van 4 jaar is gebaseerd op die doodslag/poging tot doodslag... als dat niet bewezen kan worden geacht, moet ook de rechter in de strafmaat uiteindelijk naar beneden.
De keuze een route te rijden maakt iemand niet gelijk verantwoordelijk voor doodslag.quote:Op woensdag 16 september 2015 10:48 schreef Leandra het volgende:
[..]
En toch kiest meneer ervoor om met drank op die gevaarlijke route te gaan rijden, en hij weet dat het een gevaarlijke route is....
In de VS heeft een Nederlander die dronken achter het stuur iemand dood had gereden 20 jaar cel gekregen. Hij zit daar nog steeds vast.quote:Op woensdag 30 september 2015 00:14 schreef DonDruiper het volgende:
Over 2 jaar vrij na goed gedrag.
Echt, de strafmaten in dit land zijn soms weerzinwekkend.
Dat zou er ook nog eens bij moeten komen.quote:Op woensdag 30 september 2015 00:17 schreef polderturk het volgende:
[..]
De man heeft de baby niet opzettelijk doodgereden.
aightquote:Op woensdag 30 september 2015 00:23 schreef polderturk het volgende:
[..]
Ik heb de link gecorrigeerd.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.iets meer infoStop the violence
Down with the hate
Op vrijdag 21 augustus 2015 01:36 schreef engeopa het volgende:
Deadprez is een frequent bezoeker van Joop.nl. Kneusje eerste klas. walgelijke policor hoofd in de wolken multicultilover.
quote:Op woensdag 30 september 2015 00:27 schreef deadprez het volgende:
AightSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.iets meer info
quote:Op woensdag 30 september 2015 00:27 schreef deadprez het volgende:
De rechtbank legt een hogere rijontzegging op dan was geëist door de officier van justitie omdat hij niet leert van straffen in het verleden.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.iets meer info
Dit staat o.a. in het stuk.
Wauw.. hogere rijontzegging. Dat zal hem leren zeg. Na 2 jaar vrij na goed gedrag.
In wat voor land leef ik godverdomme.Zuiger van het FOK!-OMT
is misschien wel handig als in de op spits als bron wordt gebruikt.quote:
Idioot natuurlijk. Wat mij betreft mag je na drie keer dronken achter het stuur betrapt worden al nooit meer rijden.quote:Op woensdag 30 september 2015 00:31 schreef DonDruiper het volgende:
[..]
De rechtbank legt een hogere rijontzegging op dan was geëist door de officier van justitie omdat hij niet leert van straffen in het verleden.
Dit staat o.a. in het stuk.
Wauw.. hogere rijontzegging. Dat zal hem leren zeg. Na 2 jaar vrij na goed gedrag.
In wat voor land leef ik godverdomme.
Dan straffen die D66-rechters eens strenger dan de eis, is het weer niet goed.quote:Op woensdag 30 september 2015 00:31 schreef DonDruiper het volgende:
[..]
De rechtbank legt een hogere rijontzegging op dan was geëist door de officier van justitie omdat hij niet leert van straffen in het verleden.
Dit staat o.a. in het stuk.
Wauw.. hogere rijontzegging. Dat zal hem leren zeg. Na 2 jaar vrij na goed gedrag.
In wat voor land leef ik godverdomme.
Als je keer op keer de fout in gaat mag je wat mij betreft TBS krijgen. Zulke mensen zijn een gevaar voor de samenleving.quote:Op woensdag 30 september 2015 00:33 schreef OllieWilliams het volgende:
[..]
Idioot natuurlijk. Wat mij betreft mag je na drie keer dronken achter het stuur betrapt worden al nooit meer rijden.
Dronken achter het stuur is namelijk niet heel verschillend van willekeurig met een geweer rond je schieten in het openbaar.
quote:Op woensdag 30 september 2015 00:14 schreef DonDruiper het volgende:
Over 2 jaar vrij na goed gedrag.
Misschien mis ik iets, maar waar haal je dit vandaan?quote:
Nederlandse regelgeving, veelvoorkomende situatie in het Nederlandse rechtssysteemquote:Op woensdag 30 september 2015 00:37 schreef Tchock het volgende:
[..]
[..]
Misschien mis ik iets, maar waar haal je dit vandaan?
Ja, dat is dat een veroordeelde bij goed gedrag na tweederde van zijn straf vrij kan komen. Overigens blijft de rest dan wel als voorwaardelijke straf staan, dus als je opnieuw de fout in gaat moet je alsnog de rest uitzitten.quote:Op woensdag 30 september 2015 00:40 schreef Kaashapje het volgende:
[..]
Nederlandse regelgeving, veelvoorkomende situatie in het Nederlandse rechtssysteem
Dat is toch totaal niet relevant meer als je al honderdduizend keer ladderzat achter het stuur hebt gezeten?quote:Op woensdag 30 september 2015 00:46 schreef Tchock het volgende:
De dader heeft nooit dit gevolg gewild en is absoluut geen moordenaar.
Ik vind van wel. Laat ik voorop stellen: wat hij gedaan heeft is volkomen achterlijk en ik praat het op geen enkele manier goed.quote:Op woensdag 30 september 2015 00:57 schreef Mani89 het volgende:
[..]
Dat is toch totaal niet relevant meer als je al honderdduizend keer ladderzat achter het stuur hebt gezeten?
hij heeft de cursussen gevolgd en heeft kunnen weten wat de gevolgen kunnen zijn en toch stapt hij achter het stuurquote:Op woensdag 30 september 2015 01:02 schreef Tchock het volgende:
[..]
Ik vind van wel. Laat ik voorop stellen: wat hij gedaan heeft is volkomen achterlijk en ik praat het op geen enkele manier goed.
Maar het is wel iets anders dan berekenend iemand omleggen. Hij stapt dronken in een auto (volgens het vonnis heeft hij geen stoornissen of alcoholverslaving, dus dat betekent dat het echt een randdebiel is), rijdt naar huis, komt onderweg een kinderwagen tegen die half op de weg en half op een oprit staat en omdat hij traag reageert door de drank kan hij niet uitwijken.
Hij is nu zijn auto kwijt, moet meer dan 2,5 jaar de cel in, mag niet rijden tot er maximaal drie nieuwe Amerikaanse presidenten zijn geweest en moet verder leven met de gedachte dat hij een baby heeft gedood. Hoe veel zwaarder moet je iemand nog straffen? Los je iets op, of is het rechtvaardiger, om iemand in plaats van dit alles vijftien tot twintig jaar achter slot en grendel te stoppen zoals je zou doen met iemand die met voorbedachte rade een baby vermoordt?
Ik vind van niet.
Iedereen weet wat de gevolgen zijn. Deze man heeft overduidelijk een probleem en/of is niet in staat om de consequenties van zijn daden vooraf te overzien. De discussie kan toch wel iets genuanceerder dan dit?quote:Op woensdag 30 september 2015 01:06 schreef shiftsix het volgende:
[..]
hij heeft de cursussen gevolgd en heeft kunnen weten wat de gevolgen kunnen zijn en toch stapt hij achter het stuur
Hij is idd niet in staat om de consequenties van zijn daden vooraf te overzien en daarom een gevaar voor de samenlevingquote:Op woensdag 30 september 2015 01:09 schreef Tchock het volgende:
[..]
Iedereen weet wat de gevolgen zijn. Deze man heeft overduidelijk een probleem en/of is niet in staat om de consequenties van zijn daden vooraf te overzien. De discussie kan toch wel iets genuanceerder dan dit?
Bovendien: denk eens daadwerkelijk na wat het betekent om een rijontzegging te hebben van 12 jaar en daarnaast meerdere jaren de cel in te moeten. Baan kwijt, huis waarschijnlijk kwijt, relaties en contacten weg, het is niet niets
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |