Nieuwsquote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.• Uitzending RTL Late Night - Transcriptie door ToniB - Screencaps van "de afgrond" zoals getoond bij RTL Late Night, door agter
Voor het maken van kaarten hebben we 5 mogelijkheden tot onze beschikkingSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Tijdlijn vermissing en vondst Lisanne en Kris - update 4-3-2015SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Foto's van de wandelingSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Vondsten Lisanne en Kris & algemene foto'sSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Interviews, getuigen & zoekactiesSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Nieuwslinks & Informatie op videoSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Extra informatieSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Status HERE-kaart van het gebied (samenwerking van de users in dit topic)SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 0% gewijzigd door jogy op 15-03-2015 01:51:33 ]![]()
Ze had contact met F en Eileen. Daar hebben we bronnen van. Waarom zou zij aangifte gaan doen terwijl F dat al deed?quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:15 schreef RapaNui het volgende:
[..]
Nee, jouw antwoorden zijn onvoldoende. Er werd op 2 april 's avonds melding van vermissing gedaan. Toen waren de meiden al zo'n 30-36 uur "weg". Ook op 3 april is meldign gedaan door F. Toen waren ze 48 uur weg. Nee, het antwoord dat ze een nacht wegbleven gaat niet op. Het ging inmiddels al om 2 nachten. En na de 1e nacht kwamen ze overdag niet terug om te douchen, om te kleden. Nee dus. Wat is de reden van Miriam geweest om geen aangifte te doen?
Waarom F dat pas op 3 april deed is ook bekend; hij moest hun papieren komen laten zien en dat lukte niet meer op 2 april. Bureaucratie dus.Daar is door anderen dus al een verklaring voor gegeven.quote:Tweede vraag: Eileen was niet op vakantie. Ze liep 6 maanden stage voor haar studie: van jan t/m eind juni. Dat staat ook in haar CV. Ze verliet Panama niet, misschien voor een paar dagen naar Costa Rica om een groep op te halen, maar ze bleef in de buurt. Haar land van stage was Panama. Zij was in de buurt toen de zoektochten werden gehouden, ook toen de NL-se honden kwamen in mei, ook toen de vondsten werden gedaan in juni. Dus: waarom verdween Eileen snel van het toneel? Op 3 april al.
Daarnaast schijnt het zo te zijn dat getuigen zichzelf moeten melden in Panama en de getuigenis in het Spaans moet worden afgelegd. Dat is voor een Duitse, al volgt ze een cursus Spaans, natuurlijk lastig.![]()
De Lijst Van Mysteries en Relevante Vragen:
(ongesorteerd)
• (mogelijke antwoorden)
1 - Van dat ravijn waaruit je niet meer weg kunt, waren/zijn niet veel mensen op de hoogte. Hoe kan dat?
2 - Wat is de verklaring voor de vreemde nachtfoto's?
3 - Wie waren de twee mannen waarmee ze zijn gesignaleerd in het restaurant?
4 - Waarom zijn ze verder gelopen na de Mirador?
• Hans K.: "het was mooi weer en ze hadden tijd genoeg"
• Iemand op de Mirador/de barman van Nelvis/iemand anders raadde ze de quebrada('s) aan om zwemmogelijkheid/afkoeling te vinden
5 - Waarom hebben ze geen bericht achtergelaten?
6 - Waarom lag het dichtgeknoopte spijkerbroekje daar?
7 - Wat is de verklaring voor het opvallende bel-patroon?
8 - Hoe kan een stuk huid van Lisannes dijbeen 4,5+ maanden overleefd hebben in een zeer vochtig en warm klimaat terwijl de rest van haar lichaam (erg) vergaan was?
9 - Hoe komt de rugzak, met ongeschonden inhoud, helemaal terecht waar ie gevonden is?
10 - Wat zijn de mogelijke redenen geweest om minstens foto _509 maar mogelijk meer foto's erna te wissen?
11 - Waar, hoe, wat en hoe laat hebben Kris en Lisanne die 1e april geluncht?
12 - Hoe kan het dat minstens 1 van de meiden in 10 dagen nooit is terug kunnen komen naar de bewoonde wereld?
13 - Waarom hadden Kris en Lisanne zoveel geld (83 dollar de meeste bronnen spreken van 83, 1 bron van 37 en 1 zelfs van 87... ) (nog) in hun rugzak zitten? Wat is waar; hoeveel geld hadden ze echt bij zich?
• gepind voor boodschappen en tour dag erna, en misschien meteen tour van zaterdag betalen aan F? Dus 4 x dagtoer. Ze werden die dag erna om 08:00 verwacht, aannemelijk om dan de dag ervoor te pinnen?
14 - Is er geprobeerd ook naar andere telefoonnummers dan het noodnummer te bellen?
15 - Hoe kan het dat als Lisanne en Kris "vast" zaten in het ravijn onderaan het Pianistapad, dat de speurhonden hen niet geroken hebben?
16 - Waarom hebben de helikopters, die vanaf 5 april t/m 15 april (Plinio) over het gebied vlogen Lisanne en Kris niet opgemerkt/zij hun aandacht niet weten te trekken?
17 - Heeft Plinio M. daadwerkelijk Kris en Lisanne op 1 april op het Pianistapad gezien en waren zij alleen of in gezelschap? Waar was dit punt en hoe laat ongeveer?
18 - Hoe kunnen juist de sterkste getuigen (Sigrid - gaf Lisanne vermoedelijk een massage) en Eileen (sprak de meiden de ochtend van 1 april) zich zo vreselijk in de tijd vergist hebben?
19 - Op wiens initiatief is men van Sinaproc juist rond de Barú gaan zoeken terwijl Kris en Lisanne daar op zaterdag 5 april met Feliciano heen zouden gaan?
20 - Welke mensen hebben zich gemeld die op 1 april na 13:00 aan de Caribische kant van de Mirador op het Pianistapad geweest zijn? Wat waren hun verklaringen?
• een Frans koppel dat ten tijde van de verdwijning van Kris en Lisanne in Boquete waren heeft een blog geschreven
21 - Zijn er met de iPhone en/of Samsung ook foto's gemaakt of alleen met de camera (en mogelijk 1 met de iPhone - Kris op de Mirador)?
22 - Waarom zijn er geen video's gemaakt als ze nog zoveel batterij in hun camera hadden om hem 3 uur lang te gebruiken?
23 - Wat is de betekenis van de zeer vreemde rode zakjesfoto _550?
24 - Heeft Lisanne in haar dagboek een hint gegeven naar de Pianista/heeft ze daar op maandagavond 31 maart nog in geschreven?
25 - Zijn de wikkels/verpakkingen die op de zakjesfoto _550 te zien zijn, dezelfde als die in de rugzak zijn aangetroffen? Zijn het ook dezelfde als die van de (keel?)pastilles die op hun kamer lagen?
26 - Had Lisanne daadwerkelijk last van astma of hoestte ze gewoon wat veel op 31 maart?
27 - Hadden Kris en Lisanne ook plannen duidelijk gemaakt voor donderdag 3 en vrijdag 4 april, tussen de aarbeientour van 2 en de Barú van 5 april?
• alleen een aardbeientour is wat zinloos voor een hele dag, mogelijk gecombineerd met een van de andere bekende trails als Quetzales/Cascadas Perdidas
28 - Waarom kozen de meiden voor de Pianistatrail en niet voor de Quetzales/Cascadas Perdidas?
29 - Toen een van de meiden (Kris?) 's ochtends op 1 april in de hangmat lag, heeft ze toen liggen appen/internetten? Heeft ze toen niemand verteld dat ze de Pianista zou gaan lopen?
30 - Als je om 14:00 bij de 1e quebrada bent, tot waar zou je in theorie door kunnen lopen voordat het donker wordt?
31 - Zijn er meldingen van koeientransporten juist op 1 april over het smalle stuk Pianista waar ook de familie K. last van had?
32 - Zijn er selfies/"we-fies" gemaakt van hen samen door de meiden op de Mirador/andere plekken?
33 - Hebben Kris en Lisanne daadwerkelijk "enorme hoeveelheden" muggenolie gekocht of waren dat toch andere meiden? Is er ook maar 1 flesje van die muggenolie in hun kamer aangetroffen?
34 - Hebben Kris en Lisanne 's avonds op 31 maart met Myriam G. besproken wat leuke trails zouden zijn/de Pianista besproken?
35 - Het plakband dat bericht werd om "de telefoons bij elkaar te houden", van wie was dat afkomstig?
36 - Is er in de telefoonlogs activiteit geregistreerd van de kompasfunctie op de iPhone?
37 - Hoeveel oproeppogingen (echt 112/911 geprobeerd) zijn er in werkelijkheid gedaan en (dus) hoeveel missen er in ons huidige overzicht (8; 4 iPhone, 4 Samsung)?
38 - Rookte Kris (overdag ook, niet (alleen) sociaal in de avond) en had ze mogelijk een aansteker bij zich op de hike?
39 - Had(den zowel) Kris (als) Lisanne roaming en wat was hun "preferred provider"?
40 - Wat was de concentratie aan fosfaten die op Kris' rib was gevonden? Hoe en waar zouden die erop gekomen kunnen zijn? Zijn er fosfaatrijke plekken in het gebied?
• uitwerpselen/urine van wilde dieren?
• mesthopen langs de paddocks waar de beenderen langere tijd in gelegen konden hebben?
41 - Hadden Lisanne en Kris de sleutel van hun huisje en is die in de rugzak aangetroffen?
• die sleutel hadden ze niet mee maar werd dagelijks achtergelaten bij hun host
• de manier om binnen te komen was met een verstopte sleutel in de tuin
42 - Zijn er (sporen van) zonnebrandcrème aangetroffen in de rugzak en/of op hun kamer?
• vooral Kris moet zonnebrand gebruikt hebben met haar type huid
43 - Hadden Kris en Lisanne een tekentangetje aangeschaft en is dat (niet) op hun kamer aangetroffen?
44 - Wie waren de "19 getuigen" over wie Hans K. het had?
• 1-Feliciano G.,2-Eileen,3-Sigrid,4-Leonardo M. (RIP),5-Myriam G.,6-Peter C.,7-Frank A.R.,8-Oliva de K.,9-Martina,10-Leonardo G.,11-Barman Nelvis,12-Plinio M. ...![]()
Myriam was hun host, een net zo geboren Panamese als Feliciano.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:22 schreef doorgaan het volgende:
[..]
+ - Felciano voerde aan dat dit taalkwestie was. Makkelijker voor hem om te doen.
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog![]()
Je draaft door. Ik zeg niet 'totaal' onwaarschijnlijk.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:22 schreef Injetta het volgende:
Ik vind het zoeken naar water en voedsel redelijk normaal menselijk overlevingsgedrag en misschien daarbij iets eten of drinken dat buikloop veroorzaakt niet bij voorbaat al geheel uit te sluiten of af te doen als totaal onwaarschijnlijk.Wat mij betreft hoort dit wel degelijk tot een van de mogelijke scenario's voor beiden of een van de twee. Niet DE enige, maar wel een die niet zo snel verworpen moet worden.
Verder is er een heel groot verschil tussen zoeken naar eten en drinken (en drinken hebben ze gevonden) en op goed geluk onbekende planten of bessen in je mond steken.
Ik verwerp ook niets maar reageer op 'het moet, kan niet anders'.![]()
Vraagje: - 8:14 - de screenshot en oproeppoging (iPhone)/Kris
Zou screenshot gemaakt kunnen zijn om andere reden of zeker dat google maps is bezocht?
Reden bijv. dat het schermpje onleesbaar was door vochtigheid, en er een vermoeden was dat er bijv. een bericht op stond? (geluidje gehoord van mobiel) - daarom screenshot - om later indien opgedroogd opnieuw te bekijken?![]()
Kan, hoeft niet. Ik deed dat vroeger ook maar werd al snel gek van die zooi in mijn portemonnee.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:17 schreef doorgaan het volgende:
[..]
Bonnetjes waarschijnlijk bewaard in de portemonnee. Dus bekend of het veel of weinig boodschappen warene en wat.
Dus ik stop alleen bonnetjes van dure aanschaffen in mijn portemonnee en stop de rest in mijn boodschappen tas om ze weg te gooien na het uitpakken.![]()
Ja ik maakte in eerste instantie slechts een vergelijking met de taalschool medewerkster. Ja beroepshalve en als mens voelde hij zich geroepen om te helpen met misschien in achterhoofd dat hij serieuzer wordt genomen als gids dan een host bij aangifte. HIj was al volledig overtuigd van een verdwaling of iets anders, in elk geval dat het niet ok. was en Myriam is vast vaker gewend dat gasten een nachtje wegblijven.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:32 schreef El_Matador het volgende:
Myriam was hun host, een net zo geboren Panamese als Feliciano.![]()
2 april:
- 6:58 - belpoging Lisanne
- 8:00 - afspraak met Feliciano
- 8:14 - screenshot (om onbekende reden) en belpoging Kris
- 10:53 - belpoging 2 Lisanne
- 11:13 - aardbeving M6.0
- 13:56 - belpoging 3 Lisanne - 1 vaag berichtje dat ze toen contact kreeg (maar als dat echt zo was, zou je het veul vaker proberen op zo'n moment: "eindelijk, we hebben contact!!"...)
Geen andere activiteit bekend van die dag....The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog![]()
Stel dat je tegen die rotswand gaat staan, de ander klimt op je rug/schouders en houdt de telefoon zo hoog mogelijk om te proberen contact te krijgen..quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:42 schreef El_Matador het volgende:
2 april:
- 6:58 - belpoging Lisanne
- 8:00 - afspraak met Feliciano
- 8:14 - screenshot (om onbekende reden) en belpoging Kris
- 10:53 - belpoging 2 Lisanne
- 11:13 - aardbeving M6.0
- 13:56 - belpoging 3 Lisanne - 1 vaag berichtje dat ze toen contact kreeg (maar als dat echt zo was, zou je het veul vaker proberen op zo'n moment: "eindelijk, we hebben contact!!"...)
Geen andere activiteit bekend van die dag....
Wat gebeurt er dan als die haar arm laat zakken om te kijken of het gelukt is? Zie je dan iets wat op contact lijkt?![]()
Mogelijk. Ik weet het exacte nieuwsbericht niet meer, maar meen me te herinneren dat er echt contact was met de centrale, volgens dat bericht dan, en dat dat gelijk weer verbroken werd. Dus dat er echt een stem gehoord werd.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:51 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Stel dat je tegen die rotswand gaat staan, de ander klimt op je rug/schouders en houdt de telefoon zo hoog mogelijk om te proberen contact te krijgen..
Wat gebeurt er dan als die haar arm laat zakken om te kijken of het gelukt is? Zie je dan iets wat op contact lijkt?
Wat vaag blijft is waarom ze van 6-11 april niets met de telefoons gedaan lijken te hebben -gebaseerd op onze onvolledige data- maar wel die iPhone nog ruim een uur (!) aan konden zetten.
Waterschade die opdroogde?
Op 8 april lijkt het alsof ze mobiel waren (de nachtfoto's). Dan zou je het toch proberen lijkt me.The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog![]()
Er is deze uitstekende Telemetro video, waarin de 70-plusser Mercedes Miranda op het Pianista pad uitlegt, na 40 seconden, waar Señor Lazaro, hoger op de berg, hen gezien heeft.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 04:02 schreef El_Matador het volgende:
44 - Wie waren de "19 getuigen" over wie Hans K. het had?
[...]14-Lazaro (wie is dit, kwam zijn naam tegen maar geen idee wie het is; is Lazaro dezelfde als Barman Nelvis??) ...
Je kunt het bankje zien, waar ze gezeten zouden hebben.
Mercedes Miranda zegt dat Kris en Lisanne rond 16:00 zijn huis passeerden en dat Señor Lazaro de laatste is die hen gezien heeft, later, op dat bankje, waarna ze verdwenen.
Deze video bevat ook zeer duidelijke beelden van een nachtelijke flash flood, waar de beken kolken van het water.![]()
Ja, reden voor bewaren kan zijn afspraak verdeling kosten naderhand.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:37 schreef Ouder1 het volgende:
Kan, hoeft niet. Ik deed dat vroeger ook maar werd al snel gek van die zooi in mijn portemonnee.
Dus ik stop alleen bonnetjes van dure aanschaffen in mijn portemonnee en stop de rest in mijn boodschappen tas om ze weg te gooien na het uitpakken.![]()
Aha..toch wel een hele interessante, want wie waren dit anders?quote:Op zaterdag 14 maart 2015 12:07 schreef Perico het volgende:
Er is deze uitstekende Telemetro video, waarin de 70-plusser Mercedes Miranda op het Pianista pad uitlegt, na 40 seconden, waar Señor Lazaro, hoger op de berg, hen gezien heeft.
Je kunt het bankje zien, waar ze gezeten zouden hebben.
Mercedes Miranda zegt dat Kris en Lisanne rond 16:00 zijn huis passeerden en dat Señor Lazaro de laatste is die hen gezien heeft, later, op dat bankje, waarna ze verdwenen.
Deze video bevat ook zeer duidelijke beelden van een nachtelijke flash flood, waar de beken kolken van het water.
Hebben zich geen meiden gemeld zo van: "wij melden ons even, want we lijken best op K&L en we vinden het vreselijk, we komen ook uit Nederland......of we zijn Duits??
- Waren er Nederlandse meiden die op K&L lijken en een cursus op de taalschool volgden? Zo ja, hebben we elkaar gesproken en plannen benoemd?![]()
quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:54 schreef El_Matador het volgende:
Wat vaag blijft is waarom ze van 6-11 april niets met de telefoons gedaan lijken te hebben -gebaseerd op onze onvolledige data- maar wel die iPhone nog ruim een uur (!) aan konden zetten.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
- op vrijdag 4 april..tijd moet ik opzoeken.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 12:03 schreef ootjekatootje het volgende:
wanneer begon precies het noodweer daar?
Op welke tijd en datum?![]()
quote:Op zaterdag 14 maart 2015 12:28 schreef doorgaan het volgende:
[..]ik denk dat je op een gegeven moment wel "afgekickt bent" van het constant gebruiken van de telefoons en camera. Je bent aan het overleven en die dingen hebben in de eerste dagen wel bewezen geen nut te hebben, Ding in de tas en af en toe aanzetten om te kijken of het lukt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Kloof of hutje of besloten plek in het bos, is er hier nog iemand die twijfelt of de meiden na 4 april zich nog verplaatst hebben?![]()
Dus nog meer vocht en nattigheid, dus hoe kunnen die telefoons dan opdrogen?quote:Op zaterdag 14 maart 2015 12:36 schreef doorgaan het volgende:
[..]
- op vrijdag 4 april..tijd moet ik opzoeken.![]()
- geen werkende Samsung toen.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:54 schreef El_Matador het volgende:
Wat vaag blijft is waarom ze van 6-11 april niets met de telefoons gedaan lijken te hebben -gebaseerd op onze onvolledige data- maar wel die iPhone nog ruim een uur (!) aan konden zetten.
- nog wel in de iPhone...een uur lang geeft misschien de urgentie aan. Batterij verbruik niet meer belangrijk!
Kom er op terug..moet weg.![]()
]quote:Op zaterdag 14 maart 2015 12:38 schreef ootjekatootje het volgende:
Kloof of hutje of besloten plek in het bos, is er hier nog iemand die twijfelt of de meiden na 4 april zich nog verplaatst hebben?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Het lijkt erop dat in ieder geval na 5 april kris niet meer bij machte was om haar telefoon te gebruikenNiets van dit alles is een wezensvreemde ontmoeting tussen een jij en een ik, zodat we nooit of te nimmer zullen weten wie die jij is en wie die ik.![]()
Je hebt mobiel en mobiel.. De foto's lijken aan te tonen dat ze zich een paar meters konden verplaatsen.. dat wil niet zeggen dat ze dat een kilometer konden.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:54 schreef El_Matador het volgende:
Op 8 april lijkt het alsof ze mobiel waren (de nachtfoto's). Dan zou je het toch proberen lijkt me.![]()
25 juni.. qua datum hebben we daar helaas niets aan..quote:Op zaterdag 14 maart 2015 12:07 schreef Perico het volgende:
Deze video bevat ook zeer duidelijke beelden van een nachtelijke flash flood, waar de beken kolken van het water.![]()
quote:Op zaterdag 14 maart 2015 12:28 schreef doorgaan het volgende:
[..]Oké, klinkt aannemelijk. Maar al die tijd zijn ze dus nergens gezien?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Het stikt daar van de huisjes en paddocks en men was naar ze aan het zoeken. Dan is dat toch vreemd?![]()
Zo'n telefoon heeft wel nog een niet te onderschatten psychologische component. Voor menigeen is het de kompaan die je dagelijks vaak bij de hand neemt.. waarmee je leuke foto's hebt gemaakt, gesprekken hebt gevoerd, waar lieve berichten op staan.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 12:38 schreef ootjekatootje het volgende:
ik denk dat je op een gegeven moment wel "afgekickt bent" van het constant gebruiken van de telefoons en camera. Je bent aan het overleven en die dingen hebben in de eerste dagen wel bewezen geen nut te hebben, Ding in de tas en af en toe aanzetten om te kijken of het lukt.
Als je daarmee dan in de angstaanjagende vijandige omgeving, in de kou, regen, misere en het donker, nog even een dierbare foto of bericht kunt bekijken.. dat kan je toch sterken. Het is de enige component die onveranderlijk vertrouwd is, net als je vriendin waarmee je in de hachelijke situatie zit. Het is een stukje thuis in het tropisch bos.![]()
Ik zie nu pas (de namen zijn moeilijk leesbaar in het video-screenshot) dat in de rechterbenedenhoek Alto Boquete staat, en iets hoger in het midden Bajo Boquete. Dat bevestigt mijn uitleg van de kaart, die dus ten opzichte van het noorden bijna een kwartslag naar links is gedraaid.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 04:45 schreef El_Matador het volgende:
[..]
ehh, ik zie het niet voor me eigenlijk.
Ik dacht dat dit kaartje gewoon noord-zuid was en die bergen die je dus aan de bovenkant ziet de CD?
Ik zou de Pianista leggen op het pad dat zo slingerend de bergen ingaat, ongeveer in het midden (iets rechts ervan) van de kaart?
Links ernaast is waar Martijn de Alto de Lino aanwees?
Die rechthoek in het midden wijst op Bajo Boquete en de bovenste horizontale lijn van dat vlak waar die de -in mijn ogen- Pianista kruist ligt Il Pianista?
Zo dus?
[ afbeelding ]
Nou ja, kaart... Misschien heeft Kloothommel gelijk en dachten ze dat het "noorden" op de kaart het echte noorden was.
[ Bericht 2% gewijzigd door Gorraay op 14-03-2015 13:37:17 ]Aldoor dat metalen ruischen van de metalen stralende zee ...![]()
Is er iemand die dit kan afluisteren? Mij lukt het niet:
http://www.radio1.nl/item(...)20en%20Lisanne.html#![]()
Lukte niet in Firefox, wel in IE. Wel van de volumeregeling op het scherm afblijven.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 13:59 schreef Dr.Kloothommel het volgende:
Is er iemand die dit kan afluisteren? Mij lukt het niet:
http://www.radio1.nl/item(...)20en%20Lisanne.html#
Het K&L item begint kort na 19:50. Het blijkt een herhaling te zijn van de reportage van Okke Ornstein die we al kenden.
[ Bericht 8% gewijzigd door Gorraay op 14-03-2015 14:19:10 ]Aldoor dat metalen ruischen van de metalen stralende zee ...![]()
Ik heb het nu helemaal afgeluisterd, het duurt ca. 38 minuten. Die reportage kende ik nog niet, maar het was duidelijk dat hij was gebaseerd op oude interviews, omdat een aantal van de besproken kwesties inmiddels zijn ingehaald door de werkelijkheid.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 14:09 schreef Gorraay het volgende:
[..]
Lukte niet in Firefox, wel in IE. Wel van de volumeregeling op het scherm afblijven.
Het K&L item begint kort na 19:50. Het blijkt een herhaling te zijn van de reportage van Okke Ornstein die we al kenden.
Niettemin nog wel de moeite waard op af te luisteren, speciaal voor de misdrijf-aanhangers.
In het kort: Panama wordt in deze reportage neergezet als een door-en-door corrupt land, waar men van gedegen politieonderzoek geen kaas heeft gegeten: geen kennis, geen ervaring, geen budget. Ook zijn verdwijningen tamelijk "normaal".
De beste rechercheur schijnt Pittí te zijn, ons welbekend, tevens vertrouweling van Anna Belfonte, die zelf een (zachtgezegd) dubieus verleden heeft als het gaan om verdwijningen van personen.
Een mooi woord vond ik Spurenvernichtigungscommando, wat door oud-rechercheur Westra wordt gebruikt om het werk van Sinafront aan te geven.
Ook wordt nog eens benadrukt dat F. al vrij snel achter de mirador wilde gaan zoeken, maar vanuit de hoofdstad werd teruggefloten, wat uiteindelijk 4 à 5 dagen vertraging opleverde (en mogelijk het overlijden van K. en L. heeft veroorzaakt, of althans niet heeft kunnen verhinderen).![]()
De Ongesorteerde Lijst Van Mysteries en Relevante Vragen en Mogelijke Antwoorden:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt..
[ Bericht 0% gewijzigd door Lavenderr op 14-03-2015 15:33:33 ]![]()
Hierboven de bijgewerkte lijst. Hierin heb ik de Engelstalige vragen nog niet verwerkt.
Het begint wel een lange lijst te worden...
Beter zou zijn een soort wiki te hebben, ergens, waaraan verschillende mensen dan kunnen werken.
Iemand ideeën hiervoor?![]()
Heb hem even gespoilerdquote:Op zaterdag 14 maart 2015 15:22 schreef Dr.Kloothommel het volgende:
Hierboven de bijgewerkte lijst. Hierin heb ik de Engelstalige vragen nog niet verwerkt.
Het begint wel een lange lijst te worden...
Beter zou zijn een soort wiki te hebben, ergens, waaraan verschillende mensen dan kunnen werken.
Iemand ideeën hiervoor?![]()
![]()
Mooie lijst Kloothommel
Misschien is het handig om de vragen in categorieën te verdelen, bv.
A voorbereiding reis, reis naar Panama, verblijf in Bocas del Toro
B verblijf in Boquete
C de wandeling tot het moment van foto 508
D K & L tussen 1 april 14:00 en 11 april
E zoekacties voor 12 april
F zoekacties vanaf 12 april
G overig
Ik noem maar wat.![]()
Ik heb het net getest, het kompas van de iPhone werkt ook in de vliegtuigmodus.. Je moet het kalibreren door een rondje met de telefoon te draaien.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 15:20 schreef Dr.Kloothommel het volgende:
De Ongesorteerde Lijst Van Mysteries en Relevante Vragen en Mogelijke Antwoorden:
36 - Is er in de telefoonlogs activiteit geregistreerd van de kompasfunctie op de iPhone?
•a nee, anders was dat wel in de media gekomen
•b nee, Kris wist helemaal niet dat ze een kompas op haar telefoon had
•c ja, maar dat kompas werkt alleen als je netwerk hebt - dat is te controleren, iemand een iPhone?
•d ja, maar niet in de media gekomen
Dus dat kompas konden ze gebruiken. Zelfs als je er helemaal niets mee hebt, of van snapt..
Als je het toestel draait merk je dat er nauwkeurige aanduidingen worden gegeven als "273 graden West" of "48 graden noordoost", waarbij je al snel doorhebt dat de verticale lijn stabiel blijft, bovenin het beeldscherm. Dus je kunt je scherm precies draaien naar het zuiden bijvoorbeeld en dan die richting uitlopen.
Snap je niets van windstreken, kun je toch 1 richting blijven aanhouden, als iets dat jou logisch lijkt om ergens uit te raken bij verdwaling.
Ook wordt de laatst opgeslagen geolocatie weergegeven qua breedte en lengtegraden (90 graden noorderbreedte is Noordpool, 90 graden zuiderbreedte is Zuidpool).
Zo bevind ik me op 50'52'17'' noorderbreedte en 5'58'49'' oosterlengte, volgens dit kompas
[ Bericht 1% gewijzigd door Perico op 14-03-2015 16:07:50 ]![]()
De Ongesorteerde Lijst Van Mysteries en Relevante Vragen en Mogelijke Antwoorden:
36 - Is er in de telefoonlogs activiteit geregistreerd van de kompasfunctie op de iPhone?
•a nee, anders was dat wel in de media gekomen
•b nee, Kris wist helemaal niet dat ze een kompas op haar telefoon had
•c ja, maar dat kompas werkt alleen als je netwerk hebt - dat is te controleren, iemand een iPhone?
•d ja, maar niet in de media gekomen
C is verkeerd geformuleerd. Er moet staan: nee, want het kan alleen activiteit registreren als je netwerk hebt.
Perico test net dat er wel kompas is zonder netwerk maar de vraag is of het geregistreerd is in de telefoonlogs.
[ Bericht 0% gewijzigd door Nieuwschierig op 14-03-2015 16:17:09 ]Wie dit leest is gek![]()
http://forum.fok.nl/templ(...)h272-no/panorama.jpg
wie ziet hier de cd bergkam liggen?
Of in welke richting zou je lopen gaan lopen om in Boquete terug te komen?![]()
Dat is die van Edwin's paddock toch? Als dat inderdaad "Matteo's paddock" zou zijn is de CD m.i. te ver om zo in beeld te komen.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 16:58 schreef ootjekatootje het volgende:
http://forum.fok.nl/templ(...)h272-no/panorama.jpg
wie ziet hier de cd bergkam liggen?
Of in welke richting zou je lopen gaan lopen om in Boquete terug te komen?
Ik denk dan ook dat die paddock van Edwin veel dichterbij de CD ligt en wat je links naast de huisjes ziet, de CD is. In de video maakt Edwin een 360 graden draai met de camera, daar zie je het goed.The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog![]()
Ja, goed punt, het zijn eigenlijk 2 vragen in 1:quote:Op zaterdag 14 maart 2015 16:08 schreef Nieuwschierig het volgende:
De Ongesorteerde Lijst Van Mysteries en Relevante Vragen en Mogelijke Antwoorden:
36 - Is er in de telefoonlogs activiteit geregistreerd van de kompasfunctie op de iPhone?
•a nee, anders was dat wel in de media gekomen
•b nee, Kris wist helemaal niet dat ze een kompas op haar telefoon had
•c ja, maar dat kompas werkt alleen als je netwerk hebt - dat is te controleren, iemand een iPhone?
•d ja, maar niet in de media gekomen
C is verkeerd geformuleerd. Er moet staan: nee, want het kan alleen activiteit registreren als je netwerk hebt.
Perico test net dat er wel kompas is zonder netwerk maar de vraag is of het geregistreerd is in de telefoonlogs.
- Kun je zonder netwerkbereik de kompasfunctie gebruiken? - Ja, dat heeft Perico getest (werkt dus op GPS, niet op netwerk)
- Wordt dit gebruik geregistreerd in de logs van de telefoon - lijkt me van wel, het is een app toch?
Het zou bizar zijn dat je dit niet probeert, kijken wat je telefoon allemaal biedt wat je kan redden om terug te komen. Zeker als je daarvoor 10 dagen hebt en na die 10 dagen de telefoon nog ruim een uur sap heeft. Of dat was juist het moment dat Lisanne (?) dat probeerde, maar was te verzwakt om het te begrijpen/terug te komen ermee...?The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog![]()
Goede tip.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 15:42 schreef Domnivoor het volgende:
Mooie lijst Kloothommel
Misschien is het handig om de vragen in categorieën te verdelen, bv.
A voorbereiding reis, reis naar Panama, verblijf in Bocas del Toro
B verblijf in Boquete
C de wandeling tot het moment van foto 508
D K & L tussen 1 april 14:00 en 11 april
E zoekacties voor 12 april
F zoekacties vanaf 12 april
G overig
Ik noem maar wat.![]()
Ik ben niet tevreden met de antwoorden op mijn twee eerder gestelde vragen over miriam en Eileen.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:31 schreef Ouder1 het volgende:
Waarom zou zij aangifte gaan doen terwijl F dat al deed?
Ik draai de vraag van Ouder1 om: waarom zou F. aangifte doen als miriam dat al deed? Waarom moest F.überhaupt aangifte doen? Daar heb ik moeite mee. K&L logeerden bij miriam, sliepen in haar logeerkamer, in haar bedden. Miriam gaf ze iedere ochtend ontbijt en avondeten, dat ze overigens lieten staan toen ze al vermist waren, terwijl miriam het niet eens door had.
Waarom heeft miriam geen aangifte gedaan, waarom heeft ze het aan F. overgelaten? Mata geeft een plausibele verklaring, dat ze't mogelijk niet zo op de politie heeft. Dat zou best kunnen. Maar ze heeft toch niets te verbergen? Dan neemt ze toch Eileen, F. en het hele dorp mee ter ondersteuning?
En waarom Eileen zo snel van het toneel verdween is mij nog steeds een raadsel. Ze werd overgeplaatst... so? Ze had het land niet verlaten, zoals men de buitenwereld deed denken. Ze was nog altijd in de buurt. Waar was dat voor nodig? Waarom heeft Eileen de ouders niet te woord gestaan in P.? Al die maanden? En toen ze terug was in NL? Al die maanden?![]()
Is het een app die je moet downloaden of is het een app die standaard op een Iphone 4 staat?quote:Op zaterdag 14 maart 2015 17:07 schreef El_Matador het volgende:
- Kun je zonder netwerkbereik de kompasfunctie gebruiken? - Ja, dat heeft Perico getest (werkt dus op GPS, niet op netwerk)
- Wordt dit gebruik geregistreerd in de logs van de telefoon - lijkt me van wel, het is een app toch?Wie dit leest is gek![]()
Ik vind het inderdaad ook een vreemde gang van zaken, ik heb een plausibele verklaring voor het van het toneel verdwijnen van Eileen. Niet voor het uiteindelijk niet doen van de vermissing door M. Politie verschijnt uiteindelijk toch voor haar neus dus niet willen is geen optie geweest imo.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 17:37 schreef RapaNui het volgende:
[..]
Ik ben niet tevreden met de antwoorden op mijn twee eerder gestelde vragen over miriam en Eileen.
Ik draai de vraag van Ouder1 om: waarom zou F. aangifte doen als miriam dat al deed? Waarom moest F.überhaupt aangifte doen? Daar heb ik moeite mee. K&L logeerden bij miriam, sliepen in haar logeerkamer, in haar bedden. Miriam gaf ze iedere ochtend ontbijt en avondeten, dat ze overigens lieten staan toen ze al vermist waren, terwijl miriam het niet eens door had.
Waarom heeft miriam geen aangifte gedaan, waarom heeft ze het aan F. overgelaten? Mata geeft een plausibele verklaring, dat ze't mogelijk niet zo op de politie heeft. Dat zou best kunnen. Maar ze heeft toch niets te verbergen? Dan neemt ze toch Eileen, F. en het hele dorp mee ter ondersteuning?
En waarom Eileen zo snel van het toneel verdween is mij nog steeds een raadsel. Ze werd overgeplaatst... so? Ze had het land niet verlaten, zoals men de buitenwereld deed denken. Ze was nog altijd in de buurt. Waar was dat voor nodig? Waarom heeft Eileen de ouders niet te woord gestaan in P.? Al die maanden? En toen ze terug was in NL? Al die maanden?
[ Bericht 17% gewijzigd door ootjekatootje op 14-03-2015 17:51:24 ]![]()
Toevallig kwam ik een stukje tegen over dat "Spuren-vernichtungs-commando" waar het NFI het over had.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:31 schreef ootjekatootje het volgende:
35 - Het plakband dat bericht werd om "de telefoons bij elkaar te houden", van wie was dat afkomstig?
Op de telefoons en het plakband werden in Nederland vingerafdrukken van 7 verschillende personen aangetroffen. Zes van die personen waren Panamese onderzoekers en op het plakband stond 1 onbekende vingerafdruk.Wie dit leest is gek![]()
Ik dacht het laatste, heb zelf nooit een iPhone gehad, dacht dat het standaard was. Er zijn hier mensen met een iPhone, die weten het vast.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 17:38 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Is het een app die je moet downloaden of is het een app die standaard op een Iphone 4 staat?The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog![]()
Hoezo te ver, het ding ligt op maximaal 3 uur wandelen en hemelsbreed op maximaal 4 km van de paddock's. Dat die niet zichtbaar is omdat er een heuvel voor zit, is voor mij aannemelijk, ik had alleen verwacht die bergkam duidelijker te zien. Die is 1800 meter hoog en de paddocks liggen veel lager, ik dacht op ongeveer 900 meter.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 17:03 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Dat is die van Edwin's paddock toch? Als dat inderdaad "Matteo's paddock" zou zijn is de CD m.i. te ver om zo in beeld te komen.
Ik denk dan ook dat die paddock van Edwin veel dichterbij de CD ligt en wat je links naast de huisjes ziet, de CD is. In de video maakt Edwin een 360 graden draai met de camera, daar zie je het goed.
http://forum.fok.nl/templ(...)mgur.com/vPqOtVO.jpg
Wanneer ze 's ochtends in de paddocks wakker zijn geworden dan hebben ze dus heel goed de verkeerde kant op kunnen lopen![]()
Als je zo ver van de CD bent, ziet ie er niet zo markant uit. Zie het filmpje van Edwin.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 17:50 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Hoezo te ver, het ding ligt op maximaal 3 uur wandelen en hemelsbreed op maximaal 4 km van de paddock's. Dat die niet zichtbaar is omdat er een heuvel voor zit, is voor mij aannemelijk, ik had alleen verwacht die bergkam duidelijker te zien. Die is 1800 meter hoog en de paddocks liggen veel lager, ik dacht op ongeveer 900 meter.
http://forum.fok.nl/templ(...)mgur.com/vPqOtVO.jpg
Wanneer ze 's ochtends in de paddocks wakker zijn geworden dan hebben ze dus heel goed de verkeerde kant op kunnen lopen
Matteo's paddock ligt op iets van 1250 m, de CD is iets van 1800-2100.
Ik situeer die scene van Edwin veel dichterbij de CD, rond "Mata's paddock".
Ik reageer ook alleen op het filmpje, verder niet op Lisanne en Kris, want wat zij gedaan hebben weten we niet. Kans is groot dat ze die paddocks nooit bezocht hebben omdat ze door de 2e quebrada door de rivier (moesten) klauter(d)en.The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog![]()
Behalve als je in zo'n kloof zit opgesloten want dan heb je niets aan zo'n kompas.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 17:07 schreef El_Matador het volgende:
Het zou bizar zijn dat je dit niet probeert, kijken wat je telefoon allemaal biedt wat je kan redden om terug te komen. Zeker als je daarvoor 10 dagen hebt en na die 10 dagen de telefoon nog ruim een uur sap heeft. Of dat was juist het moment dat Lisanne (?) dat probeerde, maar was te verzwakt om het te begrijpen/terug te komen ermee...?![]()
Had maanden niet geregend en voor mij is het aannemelijker dan een kloof. Op een open vlakte een bergkam van kilometers lang en 1851 meter hoog niet zien...quote:Op zaterdag 14 maart 2015 17:52 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Als je zo ver van de CD bent, ziet ie er niet zo markant uit. Zie het filmpje van Edwin.
Matteo's paddock ligt op iets van 1250 m, de CD is iets van 1800-2100.
Ik situeer die scene van Edwin veel dichterbij de CD, rond "Mata's paddock".
Ik reageer ook alleen op het filmpje, verder niet op Lisanne en Kris, want wat zij gedaan hebben weten we niet. Kans is groot dat ze die paddocks nooit bezocht hebben omdat ze door de 2e quebrada door de rivier (moesten) klauter(d)en.
Nogmaals de link van Toni B die een 60 graden foto heeft gemaakt uit de videostills van de paddock van Erwin. O en die zijn hier al aangewezen als Matteo's paddock.![]()
Klopt. Heb je dan wel iets aan al die noodoproepen doen? En op die gezette tijden?quote:Op zaterdag 14 maart 2015 17:55 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Behalve als je in zo'n kloof zit opgesloten want dan heb je niets aan zo'n kompas.
Ik volg Frans verklaring dat ze van het Pianistapad gegleden kunnen zijn en in een kloof terechtgekomen. Maar daarna laat ik ze er wel uitkomen en langs de 2e quebrada richting de kabelbruggen gaan. Dat verklaart voor mij hun vele pogingen en de nachtfoto's. Die zie ik dus op een andere plek dan Frank, het zou mooi zijn die plek te kunnen vaststellen maar dat is een hels karwei.The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog![]()
Door sommigen ja, ik zie dat anders.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 17:56 schreef ootjekatootje het volgende:.
Nogmaals de link van Toni B die een 60 graden foto heeft gemaakt uit de videostills van de paddock van Erwin. O en die zijn hier al aangewezen als Matteo's paddock.
Die "aanwijzing" is geen vaststaand feit. Net zomin als "Mata's paddock" dat is, dat is een locatie bij benadering, ik denk namelijk dat het meer in die hoek ligt want veel dichterbij de CD waardoor die veel markanter uitsteekt.
Ik heb precies zo'n "CD-kam" tegenover mijn huis. Als ik 4 km verderop (er vandaan dus) ga staan ziet die er heul anders uit.The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog![]()
Op die eerste kaart die met de vondsten zie je de route in vogelperspectief, slapen op de paddocks dus en terug richting de eerste grote heuvel, al is het maar om een beter zicht te krijgen op de bergkam en dus de route terug. Op dat kaartje zie je ook een kleinere berg voor de bergkam met een enorme scheur, zoeken we die dan?quote:Op zaterdag 14 maart 2015 17:57 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Klopt. Heb je dan wel iets aan al die noodoproepen doen? En op die gezette tijden?
Ik volg Frans verklaring dat ze van het Pianistapad gegleden kunnen zijn en in een kloof terechtgekomen. Maar daarna laat ik ze er wel uitkomen en langs de 2e quebrada richting de kabelbruggen gaan. Dat verklaart voor mij hun vele pogingen en de nachtfoto's. Die zie ik dus op een andere plek dan Frank, het zou mooi zijn die plek te kunnen vaststellen maar dat is een hels karwei.![]()
Maar je ziet hem wel!quote:Op zaterdag 14 maart 2015 17:58 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Door sommigen ja, ik zie dat anders.
Die "aanwijzing" is geen vaststaand feit. Net zomin als "Mata's paddock" dat is, dat is een locatie bij benadering, ik denk namelijk dat het meer in die hoek ligt want veel dichterbij de CD waardoor die veel markanter uitsteekt.
Ik heb precies zo'n "CD-kam" tegenover mijn huis. Als ik 4 km verderop (er vandaan dus) ga staan ziet die er heul anders uit.![]()
Daarvoor moet je de lijn der gebeurtenissen bekijken:quote:Op zaterdag 14 maart 2015 17:37 schreef RapaNui het volgende:
Ik draai de vraag van Ouder1 om: waarom zou F. aangifte doen als miriam dat al deed? Waarom moest F.überhaupt aangifte doen? Daar heb ik moeite mee. K&L logeerden bij miriam, sliepen in haar logeerkamer, in haar bedden. Miriam gaf ze iedere ochtend ontbijt en avondeten, dat ze overigens lieten staan toen ze al vermist waren, terwijl miriam het niet eens door had.
1 april; Ze ontbijten en gaan op pad, met de avondmaaltijd zijn ze afwezig; geen reden voor alarm; dat doen toeristes weleens vaker
2 april; Miriam maakt ontbijt, zet het klaar en gaat naar haar werk. Ze weet niet of de meiden nog slapen of er nog steeds niet zijn
F. belt Miriam dat de meiden niet zijn komen opdagen voor een afspraak; Miriam vertelt waar de sleutel ligt: nog steeds op haar werk
F. geeft de vermissing door maar moet papieren in komen leveren om aangifte te doen van vermissing
Daarna komt Miriam pas terug van haar werk. F. is al bezig met het voorbereiden van de aangifte, heeft de politie al gesproken. Waarom zou Miriam het op dat moment overnemen? Alleen omdat zij hun host is?![]()
Samen doen of inderdaad zij neemt het overquote:Op zaterdag 14 maart 2015 18:02 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Daarvoor moet je de lijn der gebeurtenissen bekijken:
1 april; Ze ontbijten en gaan op pad, met de avondmaaltijd zijn ze afwezig; geen reden voor alarm; dat doen toeristes weleens vaker
2 april; Miriam maakt ontbijt, zet het klaar en gaat naar haar werk. Ze weet niet of de meiden nog slapen of er nog steeds niet zijn
F. belt Miriam dat de meiden niet zijn komen opdagen voor een afspraak; Miriam vertelt waar de sleutel ligt: nog steeds op haar werk
F. geeft de vermissing door maar moet papieren in komen leveren om aangifte te doen van vermissing
Daarna komt Miriam pas terug van haar werk. F. is al bezig met het voorbereiden van de aangifte, heeft de politie al gesproken. Waarom zou Miriam het op dat moment overnemen? Alleen omdat zij hun host is?![]()
Ik weet even niet welk kaartje je bedoelt (we hebben er zoveel), maar jouw hypothese van eerst slapen op de paddocks, volgende ochtend teruglopen en dan in het ravijn vallen zie ik als net zo mogelijk als Franks idee dat ze ergens bij Q1/Q2/Begin paddocks (einde "afdaling") zijn omgedraaid en dan op 1 april al in het ravijn vallen.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 18:01 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Op die eerste kaart die met de vondsten zie je de route in vogelperspectief, slapen op de paddocks dus en terug richting de eerste grote heuvel, al is het maar om een beter zicht te krijgen op de bergkam en dus de route terug. Op dat kaartje zie je ook een kleinere berg voor de bergkam met een enorme scheur, zoeken we die dan?The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog![]()
Ja, maar hoe je hem ziet is van belang. Als een lagere bergrug vanuit de verte of als een "opdoemende bergkam" dichtbij.quote:The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog![]()
Ik vind dit echt de meest interessante topic lopende atmVoor mensen zoals ik die de hele dag ID kunnen kijken, moordzaken.com is ook aan te raden
Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else.![]()
Ik snap het niet zo goed. Wat maakt het nou uit hoe ze om het leven zijn gebracht?quote:Op zaterdag 14 maart 2015 18:05 schreef QueenKong het volgende:
Ik vind dit echt de meest interessante topic lopende atmVoor mensen zoals ik die de hele dag ID kunnen kijken, moordzaken.com is ook aan te raden
Net alsof jullie beter werk kunnen verrichten dan de politie, en buiten dat zijn het twee niks zeggende meiden.Groot fan van User Wotte![]()
Is deze foto ook van K en L?
Hij is gepost door Baru op Websleuths zegt het bijschrift
http://henhouse.freesmfhosting.com/index.php?topic=4.105
Wie dit leest is gek![]()
Die verklaringen zijn dan ook niet definitief. Als je betere verklaringen hebt, laat het weten.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 17:37 schreef RapaNui het volgende:
[..]
Ik ben niet tevreden met de antwoorden op mijn twee eerder gestelde vragen over miriam en Eileen.
Ik draai de vraag van Ouder1 om: waarom zou F. aangifte doen als miriam dat al deed? Waarom moest F.überhaupt aangifte doen? Daar heb ik moeite mee. K&L logeerden bij miriam, sliepen in haar logeerkamer, in haar bedden. Miriam gaf ze iedere ochtend ontbijt en avondeten, dat ze overigens lieten staan toen ze al vermist waren, terwijl miriam het niet eens door had.
Waarom heeft miriam geen aangifte gedaan, waarom heeft ze het aan F. overgelaten? Mata geeft een plausibele verklaring, dat ze't mogelijk niet zo op de politie heeft. Dat zou best kunnen. Maar ze heeft toch niets te verbergen? Dan neemt ze toch Eileen, F. en het hele dorp mee ter ondersteuning?
En waarom Eileen zo snel van het toneel verdween is mij nog steeds een raadsel. Ze werd overgeplaatst... so? Ze had het land niet verlaten, zoals men de buitenwereld deed denken. Ze was nog altijd in de buurt. Waar was dat voor nodig? Waarom heeft Eileen de ouders niet te woord gestaan in P.? Al die maanden? En toen ze terug was in NL? Al die maanden?![]()
Als jij je IRL ook zo opstelt dan zul je erg eenzaam zijn, aai over je bolletje....quote:Op zaterdag 14 maart 2015 18:08 schreef Tjacka het volgende:
[..]
Ik snap het niet zo goed. Wat maakt het nou uit hoe ze om het leven zijn gebracht?
Net alsof jullie beter werk kunnen verrichten dan de politie, en buiten dat zijn het twee niks zeggende meiden.![]()
onderbouwing zou fijn zijnquote:Op zaterdag 14 maart 2015 18:13 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Als jij je IRL ook zo opstelt dan zul je erg eenzaam zijn, aai over je bolletje....Groot fan van User Wotte![]()
Je snapt niet helemaal wat ik bedoel maar dat maakt niet uit. Kaartjes in mijn post hierboven.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 18:03 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Ik weet even niet welk kaartje je bedoelt (we hebben er zoveel), maar jouw hypothese van eerst slapen op de paddocks, volgende ochtend teruglopen en dan in het ravijn vallen zie ik als net zo mogelijk als Franks idee dat ze ergens bij Q1/Q2/Begin paddocks (einde "afdaling") zijn omgedraaid en dan op 1 april al in het ravijn vallen.
Ik ga hem uittekenen, tenminste ik ga een poging tot doen. Kan dus wel ff duren![]()
Volgens mij staat deze op de facebook van Plino.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 18:09 schreef Nieuwschierig het volgende:
Is deze foto ook van K en L?
Hij is gepost door Baru op Websleuths zegt het bijschrift
http://henhouse.freesmfhosting.com/index.php?topic=4.105
[ afbeelding ]![]()
Moet je hem naast die van K&L leggen, degene waar Lisanne opstaat, bijna identiekquote:Op zaterdag 14 maart 2015 18:09 schreef Nieuwschierig het volgende:
Is deze foto ook van K en L?
Hij is gepost door Baru op Websleuths zegt het bijschrift
http://henhouse.freesmfhosting.com/index.php?topic=4.105
[ afbeelding ]
En dan te bedenken dat bijna iedereen daarboven in de mist staat!![]()
Ten eerste is het juist nog onduidelijk of ze (a) inderdaad om het leven zijn gebracht, zoals jij stelt, of (b) om het leven zijn gekomen door de natuurlijke omstandigheden.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 18:08 schreef Tjacka het volgende:
[..]
Ik snap het niet zo goed. Wat maakt het nou uit hoe ze om het leven zijn gebracht?
Net alsof jullie beter werk kunnen verrichten dan de politie, en buiten dat zijn het twee niks zeggende meiden.
Ten tweede is het inderdaad mogelijk dat een groep geïnteresseerde amateurs tot beter resultaten kan komen, dan een corrupt OM in Panama, dat slecht heeft samengewerkt met het NFI.
Ten derde is jouw opmerking over deze twee jonge vrouwen ongepast; het had ook jouw zus, vriendin of dochter kunnen zijn.
Ten vierde blijft het een voor velen boeiend mysterie, alleen al getuige het feit dat er nog minimaal 45 onbeantwoorde vragen open staan.![]()
Daar komt bij dat F. hun gids was voor die dag.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 18:02 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Daarvoor moet je de lijn der gebeurtenissen bekijken:
1 april; Ze ontbijten en gaan op pad, met de avondmaaltijd zijn ze afwezig; geen reden voor alarm; dat doen toeristes weleens vaker
2 april; Miriam maakt ontbijt, zet het klaar en gaat naar haar werk. Ze weet niet of de meiden nog slapen of er nog steeds niet zijn
F. belt Miriam dat de meiden niet zijn komen opdagen voor een afspraak; Miriam vertelt waar de sleutel ligt: nog steeds op haar werk
F. geeft de vermissing door maar moet papieren in komen leveren om aangifte te doen van vermissing
Daarna komt Miriam pas terug van haar werk. F. is al bezig met het voorbereiden van de aangifte, heeft de politie al gesproken. Waarom zou Miriam het op dat moment overnemen? Alleen omdat zij hun host is?
Als je klanten spoorloos verdwijnen moet je als gids actie ondernemen.![]()
Als je naar de takjes en blaadjes kijkt en zelfs een beetje de wolk lijkt het vlak na elkaar genomen te zijn.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 18:17 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Moet je hem naast die van K&L leggen, degene waar Lisanne opstaat, bijna identiek
En dan te bedenken dat bijna iedereen daarboven in de mist staat!Wie dit leest is gek![]()
Dat doet hij pas 's avonds rond 7u en daarna weer om 21uquote:Op zaterdag 14 maart 2015 18:02 schreef Ouder1 het volgende:
F. geeft de vermissing door maar moet papieren in komen leveren om aangifte te doen van vermissing![]()
Ik zou als gastvrouw heel erg bezorgd zijn, als ik terug van mijn werk thuis zou komen en zou moeten constateren dat wie-dan-ook een aangifte van vermissing van mijn gasten aan het voorbereiden is. Als gastvrouw zou ik op zn minst aanwezig willen zijn bij het doen van aangifte. Ik vind het niet normaal.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 18:02 schreef Ouder1 het volgende:
Daarna komt Miriam pas terug van haar werk. F. is al bezig met het voorbereiden van de aangifte, heeft de politie al gesproken. Waarom zou Miriam het op dat moment overnemen? Alleen omdat zij hun host is?![]()
Als je klanten spoorloos verdwijnen moet je als gastvrouw actie ondernemen.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 18:24 schreef Domnivoor het volgende:
Als je klanten spoorloos verdwijnen moet je als gids actie ondernemen.
K&L logeerden/woonden bij miriam en zouden nog weken bij haar blijven wonen.![]()
quote:Op zaterdag 14 maart 2015 18:20 schreef Dr.Kloothommel het volgende:
[..]
Ten eerste is het juist nog onduidelijk of ze (a) inderdaad om het leven zijn gebracht, zoals jij stelt, of (b) om het leven zijn gekomen door de natuurlijke omstandigheden.
Ten tweede is het inderdaad mogelijk dat een groep geïnteresseerde amateurs tot beter resultaten kan komen, dan een corrupt OM in Panama, dat slecht heeft samengewerkt met het NFI.
Ten derde is jouw opmerking over deze twee jonge vrouwen ongepast; het had ook jouw zus, vriendin of dochter kunnen zijn.
Ten vierde blijft het een voor velen boeiend mysterie, alleen al getuige het feit dat er nog minimaal 45 onbeantwoorde vragen open staan.Wat voor band hebben jullie dan met die meiden? Niks toch?quote:Op zaterdag 14 maart 2015 18:20 schreef Dr.Kloothommel het volgende:
[..]
Ten eerste is het juist nog onduidelijk of ze (a) inderdaad om het leven zijn gebracht, zoals jij stelt, of (b) om het leven zijn gekomen door de natuurlijke omstandigheden.
Ten tweede is het inderdaad mogelijk dat een groep geïnteresseerde amateurs tot beter resultaten kan komen, dan een corrupt OM in Panama, dat slecht heeft samengewerkt met het NFI.
Ten derde is jouw opmerking over deze twee jonge vrouwen ongepast; het had ook jouw zus, vriendin of dochter kunnen zijn.
Ten vierde blijft het een voor velen boeiend mysterie, alleen al getuige het feit dat er nog minimaal 45 onbeantwoorde vragen open staan.
Het had mijn vriendin, zus of dochter kunnen zijn. Had ja. Maar dat is het niet. Ik vind het gewoon jammer dat de meeste users alleen in dit topic posten in BNW. Er zijn véél belangrijkere zaken dan twee dode meiden.Groot fan van User Wotte![]()
Klopt P om 12:00 boven en K&L om 1:00 boven, zijn eigen woorden. Hj is ze ook tegengekomen zegt Pquote:Op zaterdag 14 maart 2015 18:24 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Als je naar de takjes en blaadjes kijkt en zelfs een beetje de wolk lijkt het vlak na elkaar genomen te zijn.![]()
Hier staat ook nog een interessant verhaal, van het speurhondenteam uit Westervoort.
http://henhouse.freesmfhosting.com/index.php/topic,4.60.html
"De gebieden van alle groepen zijn zwaar, de heuvels stijl, met veel kloven en rotsen. We passeren diverse stroompjes en de ondergrond is erg glad en nat. De temperatuur is gemiddeld 28 graden"
"We komen weer van alles tegen; dazennesten, grotten, lianen, grote vogels etc. Regelmatig plukken we verse mandarijnen".
Hier zitten twee aanwijzingen in.
1: Je kunt overal wel in de diepte vallen, het is blijkbaar inherent aan het landschap
2: Er groeien in het wild eetbare mandarijen. Als je mobiel bent, niet onderkoeld of ziek, en je ze dus kunt plukken zou je het in theorie maanden uit kunnen houden.Wie dit leest is gek![]()
Gelukkig maak ik zelf wel uit wat ik belangrijk vind. Das nu het mooie aan een forumquote:Op zaterdag 14 maart 2015 18:51 schreef Tjacka het volgende:
[..]
[..]
Wat voor band hebben jullie dan met die meiden? Niks toch?
Het had mijn vriendin, zus of dochter kunnen zijn. Had ja. Maar dat is het niet. Ik vind het gewoon jammer dat de meeste users alleen in dit topic posten in BNW. Er zijn véél belangrijkere zaken dan twee dode meiden.![]()
Prima.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 18:56 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Gelukkig maak ik zelf wel uit wat ik belangrijk vind. Das nu het mooie aan een forum
Fijn dat je mijn mening dan ook accepteer.
Dit is een zeer kansloze reeks.Groot fan van User Wotte![]()
Dan moet je daar wel in de buurt zijn. Die mandarijnenbomen staan aan de Boquete-kant, vóór de Mirador.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 18:56 schreef Nieuwschierig het volgende:
[...]
2: Er groeien in het wild eetbare mandarijen. Als je mobiel bent, niet onderkoeld of ziek, en je ze dus kunt plukken zou je het in theorie maanden uit kunnen houden.![]()
OK. Hoe kan dat dan?quote:Op zaterdag 14 maart 2015 19:02 schreef Domnivoor het volgende:
[..]
Dan moet je daar wel in de buurt zijn. Die mandarijnenbomen staan aan de Boquete-kant, vóór de Mirador.Wie dit leest is gek![]()
Ik vind het gewoon jammer dat de meeste users alleen in dit topic posten in BNW
Ik vind het gewoon fijn dat jij niet in dit topic post.Hoe hoger de geest, hoe groter het beest.(Maaike Vaatstra)![]()
Wat moeten we hier met een trol die "jezelf" schrijft waar het "je zelf" moet zijn?quote:Op zaterdag 14 maart 2015 18:59 schreef Tjacka het volgende:
[..]
Prima.
Fijn dat je mijn mening dan ook accepteer.
Dit is een zeer kansloze reeks.Aldoor dat metalen ruischen van de metalen stralende zee ...![]()
Voor jou een vraag, en voor mij ook.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 19:05 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Meer zonlicht dan onder een bladerendek? Achter de cd te vochtig en natte grond?Wie dit leest is gek![]()
Iemand heeft ze daar geplant. Mandarijnen komen oorspronkelijk uit China.quote:
[ Bericht 0% gewijzigd door Domnivoor op 14-03-2015 20:41:50 ]![]()
Lekker afkraken om de spelling en niet om de feiten.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 19:05 schreef Gorraay het volgende:
[..]
Wat moeten we hier met een trol die "jezelf" schrijft waar het "je zelf" moet zijn?
Ik heb gelijk dus.Groot fan van User Wotte![]()
Dat denk ik persoonlijk.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 17:07 schreef El_Matador het volgende:
Zeker als je daarvoor 10 dagen hebt en na die 10 dagen de telefoon nog ruim een uur sap heeft. Of dat was juist het moment dat Lisanne (?) dat probeerde, maar was te verzwakt om het te begrijpen/terug te komen ermee...?![]()
Het is geen spelfout maar een denkfout. Hoepel toch op man. Ik ga toch ook niet bij jouw favoriete onderwerp roepen dat het niks voorstelt?quote:Op zaterdag 14 maart 2015 19:16 schreef Tjacka het volgende:
[..]
Lekker afkraken om de spelling en niet om de feiten.
Ik heb gelijk dus.Aldoor dat metalen ruischen van de metalen stralende zee ...![]()
Ik vind dat je snel weg moet wezen met zulke opmerkingen: respectloos in de eerste plaats naar de ouders toe van deze jonge vrouwen. Als je sensatie zoekt zijn we vast andere forums. Van de zotte.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 18:51 schreef Tjacka het volgende:
Er zijn véél belangrijkere zaken dan twee dode meiden.![]()
Misschien heeft P hen wat aanwijzingen gegeven.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 18:55 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Klopt P om 12:00 boven en K&L om 1:00 boven, zijn eigen woorden. Hj is ze ook tegengekomen zegt P![]()
Jemig, twee niets zeggende meiden? Ik zou je gelijk een ban geven als ik het kon!quote:Op zaterdag 14 maart 2015 18:08 schreef Tjacka het volgende:
[..]
Ik snap het niet zo goed. Wat maakt het nou uit hoe ze om het leven zijn gebracht?
Net alsof jullie beter werk kunnen verrichten dan de politie, en buiten dat zijn het twee niks zeggende meiden.![]()
![]()
Hij staat standaard erop, het is 1 van de basisapps die je ook niet kunt verwijderen. Ben het met El_Matador eens, op een gegeven moment moet je oog toch hierop vallen, ook al ben je een complete leek.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 17:38 schreef Nieuwschierig het volgende:
Is het een app die je moet downloaden of is het een app die standaard op een Iphone 4 staat?
Zelfs dan, merk je al snel hoe het werkt, hoe je het in jouw voordeel kunt gebruiken, door een richting aan te houden. Okee, in een "gevangenis" ben je begrensd... buiten dat lijkt mij het een cruciale overlevingstool.![]()
quote:Op zaterdag 14 maart 2015 13:05 schreef Ouder1 het volgende:
Oké, klinkt aannemelijk. Maar al die tijd zijn ze dus nergens gezien?
Het stikt daar van de huisjes en paddocks en men was naar ze aan het zoeken. Dan is dat toch vreemd?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
De vraag is liep hij er alleen of had hij klanten/vrienden bij?quote:Op zaterdag 14 maart 2015 19:55 schreef gynaika het volgende:
[..]
Misschien heeft P hen wat aanwijzingen gegeven.
En waarom heeft hij zich niet direct gemeld met de mededeling dat hij ze om het middaguur gezien had op de Pianista? 2 goede gidsen die melden dat ze "daar" liepen en toch ging men daar niet zoeken
Waarom liet hij Sinaproc zoeken Bij de Vullaan?
En dan een hele rare vraag: Hij werd geinterviewd door de Britt S op de Mirador en heeft met geen woord gerept over het feit dat hij ze was tegen gekomen.
[ Bericht 1% gewijzigd door ootjekatootje op 14-03-2015 20:21:32 ]![]()
Je kunt daar inderdaad vele vragen bij plaatsen, wat jij ook terecht doet.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 20:15 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
De vraag is liep hij er alleen of had hij klanten/vrienden bij?
En waarom heeft hij zich niet direct gemeld met de mededeling dat hij ze om het middaguur gezien had op de Pianista? 2 goede gidsen die melden dat ze "daar" liepen en toch ging men daar niet zoeken
Waarom liet hij Sinaproc zoeken Bij de Vullaan?
En dan een hele rare vraag: Hij werd geinterviewd door de Britt S op de Mirador en heeft met geen woord gerept over het feit dat hij ze was tegen gekomen.![]()
quote:Op zaterdag 14 maart 2015 19:44 schreef doorgaan het volgende:
[..]
Ik vind dat je snel weg moet wezen met zulke opmerkingen: respectloos in de eerste plaats naar de ouders toe van deze jonge vrouwen. Als je sensatie zoekt zijn we vast andere forums. Van de zotte.
Jij wilt het ontkennen dus.Groot fan van User Wotte![]()
De snelheid van de achteruitgang van Kris in dat scenario verbaast mij. Ik ben het met Ouder1 eens dat het niet door 'normale' omstandigheden zo snel gegaan kan zijn van gezond naar totale bewusteloosheid of onaanspreekbaarheid of overlijden tenzij...quote:Op zaterdag 14 maart 2015 12:43 schreef Injetta het volgende:
Het lijkt erop dat in ieder geval na 5 april kris niet meer bij machte was om haar telefoon te gebruiken
Ik ben mij gaan verdiepen in dat vreemde phosphoratemia. Schijnt dus gebeurd te kunnen zijn door falen van de lever of scheuren van spieren (geen botten dus trauma niet zichtbaar). Nu kan een val dit veroorzaakt hebben en ik vind dit het meest waarschijnlijk en het onderzoeksteam verbindt deze oorzaak (val) denk ik ook aan phosphoratemia op de botresten. Kris kan best lokaal (rond de middel/ bekken) een aantal spieren hebben gescheurd zonder bottrauma. Een goede tweede plaats kan zijn wat ik later las dat veel mensen met een slangenbeet ook (bij lang niet behandelen) lever falen krijgen inclusief phosphoratemia met de dood als gevolg als je niet naar het ziekenhuis gaat. Dit kan heel snel gaan. Een slangenbeet in Panama met lever falen als gevolg kan alleen gedaan zijn door viper slangen en water slangen. Wat nu als Kris werd gebeten door een (water)slang in de rivier bij de kabelbrug of eerder. Ik het geval bij kabelbrug zou ze gaan kijken waar de beet zit (de broek vervolgens vergeten lijkt mij niet zo logisch). In het geval van een beet eerder met zwelling kan ze best de broek definitief uitgedaan hebben. Het blijft een vreemd verhaal die broek en ik hou mij liever aan de bewijsstukken.
Wat mij opvalt is dat er door sommigen hier niet vanuit het bewijsmateriaal vragen worden gesteld maar ik het wildeweg. Zo zag je in het artikel een structuur waaraan de vragen werden opgehangen. Lijkt mij logisch. Natuurlijk kun je overal terechte vragen bij stellen maar als je aan waarheidsvinding wilt doen dien je beter uit te gaan van de bewijsstukken en deze te verklaren. En niet te ver afdwalen als de bewijsstukken er geen aanleiding toe geven anders kom je nooit ergens.![]()
quote:Op zaterdag 14 maart 2015 21:58 schreef lekarO het volgende:
De snelheid van de achteruitgang van Kris in dat scenario verbaast mij. Ik ben het met Ouder1 eens dat het niet door 'normale' omstandigheden zo snel gegaan kan zijn van gezond naar totale bewusteloosheid of onaanspreekbaarheid of overlijden tenzij...SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Mee eens. Verder denk ik dat er bij geen invloed van derden Kris is overleden en Lisanne de pincode niet meer had. Wat kun je er dan nog mee? Toch heeft ze 'm nog een uur aangehad op 11 april zonder de pincode in te drukken en ook weer uitgezet?! Ik heb ook een pincode op mijn toestel standaard en wat zie ik als ik 'm opstart? Ik zie een zelf gekozen achtergrond. Het kan best zijn dat Kris een tijd heeft gekeken naar een foto van hen beiden, of van Lisanne en een moment van emotionele ontlading had van uitputting en naderend einde. Iets opnemen als afscheid kon ze niet meer want het fototoestel had ze compleet verbruikt op 8 april om de aandacht te trekken (belangrijker dan opname) en de telefoon kon ze niet meer in. Einde verhaal.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 12:38 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
ik denk dat je op een gegeven moment wel "afgekickt bent" van het constant gebruiken van de telefoons en camera. Je bent aan het overleven en die dingen hebben in de eerste dagen wel bewezen geen nut te hebben, Ding in de tas en af en toe aanzetten om te kijken of het lukt.
Kloof of hutje of besloten plek in het bos, is er hier nog iemand die twijfelt of de meiden na 4 april zich nog verplaatst hebben?![]()
quote:Op zaterdag 14 maart 2015 22:08 schreef doorgaan het volgende:
[..]Ja zeker waarschijnlijk. Slangenbeet is te ver gezocht en dat doe ik liever niet ook al is alles mogelijk. Met alles is mogelijk komen we niet verder.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Nee en dan maak je ook niet de eerste ochtend met je telefoon een screenshot van mogelijk google maps. Ik weet dat het niet bewezen is maar tenzij er andere net zo logische verklaringen worden gegeven is het mijn nummer 1 voorlopig.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 17:55 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Behalve als je in zo'n kloof zit opgesloten want dan heb je niets aan zo'n kompas.
Voor mij is de volgrode op dit moment:
1. Val en dan vrij lopen naar beneden
2. verdwalen na paddocks
3. Val en dan vast (maar ook de afstand van de rugzak lijkt mij erg ver en is al tegengesproken door lokalen dat het waarschijnlijk is)![]()
Inderdaad, in Panama zijn wasmiddelen met fosfaten niet verboden.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 22:14 schreef 11en30 het volgende:
Als die fosfaten ook bij een wasplaats gevonden zijn dan denk ik nog eerder aan wasmiddelen.
En het kan ook nog dat degene die de botten vond ze heeft afgespoeld met waswater.![]()
Ik ben het helemaal met je eens. Als de bewijsstukken echter geen uitsluitsel geven kies ik voor de meest waarschijnlijke optie en dat heeft te maken met kans. Wat is de kans dat je eerst verdwaalt en vervolgens valt en wat is de kans dt je valt? Daarom is meteen vallen bij mij nummer 1 (ook al ligggen deze wel errrrggg dicht bij elkaar (kudos voor de extra diepgang deze doorzag ik nog niet)quote:Op zaterdag 14 maart 2015 18:03 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Ik weet even niet welk kaartje je bedoelt (we hebben er zoveel), maar jouw hypothese van eerst slapen op de paddocks, volgende ochtend teruglopen en dan in het ravijn vallen zie ik als net zo mogelijk als Franks idee dat ze ergens bij Q1/Q2/Begin paddocks (einde "afdaling") zijn omgedraaid en dan op 1 april al in het ravijn vallen.![]()
Wat ik me herinner is dat er in Panama een forse discussie ontstond omdat de 911 diensten daar geprivatiseerd zijn [en niet iedereen vindt dat OK]. De directeur heeft steeds heftig ontkend dat er een contact is geweest en het is ook niet aangetoond.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:54 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Mogelijk. Ik weet het exacte nieuwsbericht niet meer, maar meen me te herinneren dat er echt contact was met de centrale, volgens dat bericht dan, en dat dat gelijk weer verbroken werd. Dus dat er echt een stem gehoord werd.
Wat vaag blijft is waarom ze van 6-11 april niets met de telefoons gedaan lijken te hebben -gebaseerd op onze onvolledige data- maar wel die iPhone nog ruim een uur (!) aan konden zetten.
Waterschade die opdroogde?
Op 8 april lijkt het alsof ze mobiel waren (de nachtfoto's). Dan zou je het toch proberen lijkt me.
Wat m.i. kan is, dat er via een inversie of zo een korte ontvangst is geweest en geregistreerd op de telefoon, maar dat geen tweezijdig contact is gerealiseerd.
Duidelijk is dat er geen 'normaal' contact is in het gebied.![]()
leuk dat je er weer bent, dus toch geen een dags vlieg!quote:Op zaterdag 14 maart 2015 22:32 schreef lekarO het volgende:
[..]
Ik ben het helemaal met je eens. Als de bewijsstukken echter geen uitsluitsel geven kies ik voor de meest waarschijnlijke optie en dat heeft te maken met kans. Wat is de kans dat je eerst verdwaalt en vervolgens valt en wat is de kans dt je valt? Daarom is meteen vallen bij mij nummer 1 (ook al ligggen deze wel errrrggg dicht bij elkaar (kudos voor de extra diepgang deze doorzag ik nog niet)
vallen opstaan, verdwalen en weer vallen,
Juist omdat ze alleen flinke valpartij hadden gemaakt in jou scenario, kun je er toch van op aan dat ze extra alert waren om niet nog eens te vallen.![]()
Ja maar als je voor waarheidsvinding gaat kun je niet anders dan de aanwezige bewijsstukken aan elkaar verbinden. Dat doe je niet met wasmiddelen maar wel met val/trauma en hoog phosphaat gehalte. Helaas maar zo moet je redeneren als je op zoek bent naar de waarheid met de aanwezige bewijslast. Dat het niet perfect is en ook uiteindelijk niet de waarheid doet er niets aan af. Opmerkingen over wasmiddelen (wel of niet terecht) brengen je niet dichterbij de waarheid als ze niet verbonden kunnen worden met de overige bewijslast. We hebben gewoon niet alle puzzelstukjes en die puzzelstukjes die los liggen zullen we nooit met zekerheid kunnen verklaren. De puzzelstukjes die in elkaar passen moeten we in elkaar leggen. in dit geval is wasmiddel een los puzzelstukje die we voorlopig niet of misschien nooit kunnen verbinden. Wel een logische verklaring overigens.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 22:14 schreef 11en30 het volgende:
Als die fosfaten ook bij een wasplaats gevonden zijn dan denk ik nog eerder aan wasmiddelen.![]()
neee joh, goed lezen.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 22:42 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
leuk dat je er weer bent, dus toch geen een dags vlieg!
vallen opstaan, verdwalen en weer vallen,
Juist omdat ze alleen flinke valpartij hadden gemaakt in jou scenario, kun je er toch van op aan dat ze extra alert waren om niet nog eens te vallen.![]()
![]()
Reageer niet op zo'n respectloze *** (of hij zit te trollen maar dan nog steeds respectloos)quote:Op zaterdag 14 maart 2015 18:20 schreef Dr.Kloothommel het volgende:
[..]
Ten eerste is het juist nog onduidelijk of ze (a) inderdaad om het leven zijn gebracht, zoals jij stelt, of (b) om het leven zijn gekomen door de natuurlijke omstandigheden.
Ten tweede is het inderdaad mogelijk dat een groep geïnteresseerde amateurs tot beter resultaten kan komen, dan een corrupt OM in Panama, dat slecht heeft samengewerkt met het NFI.
Ten derde is jouw opmerking over deze twee jonge vrouwen ongepast; het had ook jouw zus, vriendin of dochter kunnen zijn.
Ten vierde blijft het een voor velen boeiend mysterie, alleen al getuige het feit dat er nog minimaal 45 onbeantwoorde vragen open staan.![]()
Wat zwets je nou over puzzelstukjes? Ik wil helemaal niet dat mijn losse ideeën aan jouw kapstok gehangen worden. Ik maak mijn eigen scenario's volgens mijn eigen methode.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 22:44 schreef lekarO het volgende:
[..]
Ja maar als je voor waarheidsvinding gaat kun je niet anders dan de aanwezige bewijsstukken aan elkaar verbinden. Dat doe je niet met wasmiddelen maar wel met val/trauma en hoog phosphaat gehalte. Helaas maar zo moet je redeneren als je op zoek bent naar de waarheid met de aanwezige bewijslast. Dat het niet perfect is en ook uiteindelijk niet de waarheid doet er niets aan af. Opmerkingen over wasmiddelen (wel of niet terecht) brengen je niet dichterbij de waarheid als ze niet verbonden kunnen worden met de overige bewijslast. We hebben gewoon niet alle puzzelstukjes en die puzzelstukjes die los liggen zullen we nooit met zekerheid kunnen verklaren. De puzzelstukjes die in elkaar passen moeten we in elkaar leggen. in dit geval is wasmiddel een los puzzelstukje die we voorlopig niet of misschien nooit kunnen verbinden. Wel een logische verklaring overigens.![]()
Ja jij maakt je eigen puzzel. Maar leg dan wel uit waar de wasmiddelen jouw andere eigen puzzelstukje raken. Mijn god is het echt zo moeilijk wat ik zeg?!quote:Op zaterdag 14 maart 2015 22:52 schreef 11en30 het volgende:
[..]
Wat zwets je nou over puzzelstukjes? Ik wil helemaal niet dat mijn losse ideeën aan jouw kapstok gehangen worden. Ik maak mijn eigen scenario's volgens mijn eigen methode.
De puzzelstukjes zijn echter wel de feiten, iets anders is er niet helaas. Ik heb de feiten niet bedacht!![]()
quote:Op zaterdag 14 maart 2015 22:20 schreef Domnivoor het volgende:
Op zaterdag 14 maart 2015 22:14 schreef 11en30 het volgende:
Als die fosfaten ook bij een wasplaats gevonden zijn dan denk ik nog eerder aan wasmiddelen.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Het is niet moeilijk wat je zegt maar niet iedereen hoeft zich aan jouw structuur te houden. Er zijn gewoon te weinig feiten bekend om zoiets toe te passen. Dan ben je heel snel klaar en verval je net als iedereen hier in het doen van de ene aanname na de andere.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 22:55 schreef lekarO het volgende:
[..]
Ja jij maakt je eigen puzzel. Maar leg dan wel uit waar de wasmiddelen jouw andere eigen puzzelstukje raken. Mijn god is het echt zo moeilijk wat ik zeg?!
De puzzelstukjes zijn echter wel de feiten, iets anders is er niet helaas. Ik heb de feiten niet bedacht!
Feit is ook dat de resten bij de rivier gevonden zijn en dat indianen allemaal hun was in de rivier doen. Maar de verhoogde concentratie van fosfaten kan veel oorzaken hebben, ikzelf denk nog steeds het meest aan urine van een dier dat zijn territorium afbakende.![]()
quote:Op zaterdag 14 maart 2015 23:29 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
lol, ik dacht 1,2 en daarna 3![]()
![]()
![]()
Weet je trouwens al wat mee over de taxichauffeur Leo? Ik probeer info te vinden maar gebruik dus niet de goede woorden of er is geen informatie meer te vinden.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 23:07 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
Het is niet moeilijk wat je zegt maar niet iedereen hoeft zich aan jouw structuur te houden. Er zijn gewoon te weinig feiten bekend om zoiets toe te passen. Dan ben je heel snel klaar en verval je net als iedereen hier in het doen van de ene aanname na de andere.
Feit is ook dat de resten bij de rivier gevonden zijn en dat indianen allemaal hun was in de rivier doen. Maar de verhoogde concentratie van fosfaten kan veel oorzaken hebben, ikzelf denk nog steeds het meest aan urine van een dier dat zijn territorium afbakende.![]()
Waarom sluit je een misdrijf uit? Ben namelijk benieuwd naar je mening hierover.quote:
Ook omdat je in je eerste post begon na de foto's bij q1![]()
Precies een jaar geleden, stapten ze dus in het vliegtuig naar Panama.
Rot moment voor de nabestaanden.
Laten we daar vandaag extra rekening mee houden.![]()
Ja, dat is wel iets om bij stil te staan...quote:Op zondag 15 maart 2015 00:09 schreef ootjekatootje het volgende:
Precies een jaar geleden, stapten ze dus in het vliegtuig naar Panama.
Rot moment voor de nabestaanden.
Laten we daar vandaag extra rekening mee houden.
Schiphol 15 maart 2014 6:43 in de ochtend:
[ Bericht 11% gewijzigd door Domnivoor op 15-03-2015 09:00:41 ]![]()
Zeker om bij stil te staan kris en Lisanne gingen vol goede moed dit avontuur aan om vrijwilligerswerk te doen in Boquete.
Te vreselijk voor woorden hoe dit is afgelopen.
De taalschool lied dit achter wegen http://www.volkskrant.nl/(...)an-vermeld~a3680236/
![]()
[ Bericht 28% gewijzigd door vronie op 15-03-2015 01:35:08 ]![]()
Je kunt dit bericht niet meer wijzigen omdat een moderator de reactie gesloten heeft. (edit_message::msg_locked)
Fijn dit, zo'n reactie.....
edit: beetje jammer![]()
Het is nu 15 maart, de dag van hun vertrek.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 23:58 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Weet je trouwens al wat mee over de taxichauffeur Leo? Ik probeer info te vinden maar gebruik dus niet de goede woorden of er is geen informatie meer te vinden.
1 april, de dag van hun vermissing, is komende.
Alle commoties na 1 april, zullen toch in herinnering komen.
Ik verwacht zeker nog wel berichten uit verschillende hoeken.![]()
bravo, hulde!quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:31 schreef ootjekatootje het volgende:
De Lijst Van Mysteries en Relevante Vragen:
(ongesorteerd)
• (mogelijke antwoorden)
1 - Van dat ravijn waaruit je niet meer weg kunt, waren/zijn niet veel mensen op de hoogte. Hoe kan dat?
2 - Wat is de verklaring voor de vreemde nachtfoto's?
3 - Wie waren de twee mannen waarmee ze zijn gesignaleerd in het restaurant?
4 - Waarom zijn ze verder gelopen na de Mirador?
• Hans K.: "het was mooi weer en ze hadden tijd genoeg"
• Iemand op de Mirador/de barman van Nelvis/iemand anders raadde ze de quebrada('s) aan om zwemmogelijkheid/afkoeling te vinden
5 - Waarom hebben ze geen bericht achtergelaten?
6 - Waarom lag het dichtgeknoopte spijkerbroekje daar?
7 - Wat is de verklaring voor het opvallende bel-patroon?
8 - Hoe kan een stuk huid van Lisannes dijbeen 4,5+ maanden overleefd hebben in een zeer vochtig en warm klimaat terwijl de rest van haar lichaam (erg) vergaan was?
9 - Hoe komt de rugzak, met ongeschonden inhoud, helemaal terecht waar ie gevonden is?
10 - Wat zijn de mogelijke redenen geweest om minstens foto _509 maar mogelijk meer foto's erna te wissen?
11 - Waar, hoe, wat en hoe laat hebben Kris en Lisanne die 1e april geluncht?
12 - Hoe kan het dat minstens 1 van de meiden in 10 dagen nooit is terug kunnen komen naar de bewoonde wereld?
13 - Waarom hadden Kris en Lisanne zoveel geld (83 dollar de meeste bronnen spreken van 83, 1 bron van 37 en 1 zelfs van 87... ) (nog) in hun rugzak zitten? Wat is waar; hoeveel geld hadden ze echt bij zich?
• gepind voor boodschappen en tour dag erna, en misschien meteen tour van zaterdag betalen aan F? Dus 4 x dagtoer. Ze werden die dag erna om 08:00 verwacht, aannemelijk om dan de dag ervoor te pinnen?
14 - Is er geprobeerd ook naar andere telefoonnummers dan het noodnummer te bellen?
15 - Hoe kan het dat als Lisanne en Kris "vast" zaten in het ravijn onderaan het Pianistapad, dat de speurhonden hen niet geroken hebben?
16 - Waarom hebben de helikopters, die vanaf 5 april t/m 15 april (Plinio) over het gebied vlogen Lisanne en Kris niet opgemerkt/zij hun aandacht niet weten te trekken?
17 - Heeft Plinio M. daadwerkelijk Kris en Lisanne op 1 april op het Pianistapad gezien en waren zij alleen of in gezelschap? Waar was dit punt en hoe laat ongeveer?
18 - Hoe kunnen juist de sterkste getuigen (Sigrid - gaf Lisanne vermoedelijk een massage) en Eileen (sprak de meiden de ochtend van 1 april) zich zo vreselijk in de tijd vergist hebben?
19 - Op wiens initiatief is men van Sinaproc juist rond de Barú gaan zoeken terwijl Kris en Lisanne daar op zaterdag 5 april met Feliciano heen zouden gaan?
20 - Welke mensen hebben zich gemeld die op 1 april na 13:00 aan de Caribische kant van de Mirador op het Pianistapad geweest zijn? Wat waren hun verklaringen?
• een Frans koppel dat ten tijde van de verdwijning van Kris en Lisanne in Boquete waren heeft een blog geschreven
21 - Zijn er met de iPhone en/of Samsung ook foto's gemaakt of alleen met de camera (en mogelijk 1 met de iPhone - Kris op de Mirador)?
22 - Waarom zijn er geen video's gemaakt als ze nog zoveel batterij in hun camera hadden om hem 3 uur lang te gebruiken?
23 - Wat is de betekenis van de zeer vreemde rode zakjesfoto _550?
24 - Heeft Lisanne in haar dagboek een hint gegeven naar de Pianista/heeft ze daar op maandagavond 31 maart nog in geschreven?
25 - Zijn de wikkels/verpakkingen die op de zakjesfoto _550 te zien zijn, dezelfde als die in de rugzak zijn aangetroffen? Zijn het ook dezelfde als die van de (keel?)pastilles die op hun kamer lagen?
26 - Had Lisanne daadwerkelijk last van astma of hoestte ze gewoon wat veel op 31 maart?
27 - Hadden Kris en Lisanne ook plannen duidelijk gemaakt voor donderdag 3 en vrijdag 4 april, tussen de aarbeientour van 2 en de Barú van 5 april?
• alleen een aardbeientour is wat zinloos voor een hele dag, mogelijk gecombineerd met een van de andere bekende trails als Quetzales/Cascadas Perdidas
28 - Waarom kozen de meiden voor de Pianistatrail en niet voor de Quetzales/Cascadas Perdidas?
29 - Toen een van de meiden (Kris?) 's ochtends op 1 april in de hangmat lag, heeft ze toen liggen appen/internetten? Heeft ze toen niemand verteld dat ze de Pianista zou gaan lopen?
30 - Als je om 14:00 bij de 1e quebrada bent, tot waar zou je in theorie door kunnen lopen voordat het donker wordt?
31 - Zijn er meldingen van koeientransporten juist op 1 april over het smalle stuk Pianista waar ook de familie K. last van had?
32 - Zijn er selfies/"we-fies" gemaakt van hen samen door de meiden op de Mirador/andere plekken?
33 - Hebben Kris en Lisanne daadwerkelijk "enorme hoeveelheden" muggenolie gekocht of waren dat toch andere meiden? Is er ook maar 1 flesje van die muggenolie in hun kamer aangetroffen?
34 - Hebben Kris en Lisanne 's avonds op 31 maart met Myriam G. besproken wat leuke trails zouden zijn/de Pianista besproken?
35 - Het plakband dat bericht werd om "de telefoons bij elkaar te houden", van wie was dat afkomstig?
36 - Is er in de telefoonlogs activiteit geregistreerd van de kompasfunctie op de iPhone?
37 - Hoeveel oproeppogingen (echt 112/911 geprobeerd) zijn er in werkelijkheid gedaan en (dus) hoeveel missen er in ons huidige overzicht (8; 4 iPhone, 4 Samsung)?
38 - Rookte Kris (overdag ook, niet (alleen) sociaal in de avond) en had ze mogelijk een aansteker bij zich op de hike?
39 - Had(den zowel) Kris (als) Lisanne roaming en wat was hun "preferred provider"?
40 - Wat was de concentratie aan fosfaten die op Kris' rib was gevonden? Hoe en waar zouden die erop gekomen kunnen zijn? Zijn er fosfaatrijke plekken in het gebied?
• uitwerpselen/urine van wilde dieren?
• mesthopen langs de paddocks waar de beenderen langere tijd in gelegen konden hebben?
41 - Hadden Lisanne en Kris de sleutel van hun huisje en is die in de rugzak aangetroffen?
• die sleutel hadden ze niet mee maar werd dagelijks achtergelaten bij hun host
• de manier om binnen te komen was met een verstopte sleutel in de tuin
42 - Zijn er (sporen van) zonnebrandcrème aangetroffen in de rugzak en/of op hun kamer?
.....![]()
jawel, maar dit is dus echt een super stroomvreter!quote:Op zaterdag 14 maart 2015 16:00 schreef Perico het volgende:
[..]
Ik heb het net getest, het kompas van de iPhone werkt ook in de vliegtuigmodus.. Je moet het kalibreren door een rondje met de telefoon te draaien.
Dus dat kompas konden ze gebruiken. Zelfs als je er helemaal niets mee hebt, of van snapt..
Als je het toestel draait merk je dat er nauwkeurige aanduidingen worden gegeven als "273 graden West" of "48 graden noordoost", waarbij je al snel doorhebt dat de verticale lijn stabiel blijft, bovenin het beeldscherm. Dus je kunt je scherm precies draaien naar het zuiden bijvoorbeeld en dan die richting uitlopen.
Snap je niets van windstreken, kun je toch 1 richting blijven aanhouden, als iets dat jou logisch lijkt om ergens uit te raken bij verdwaling.
Ook wordt de laatst opgeslagen geolocatie weergegeven qua breedte en lengtegraden (90 graden noorderbreedte is Noordpool, 90 graden zuiderbreedte is Zuidpool).
Zo bevind ik me op 50'52'17'' noorderbreedte en 5'58'49'' oosterlengte, volgens dit kompas![]()
Heb je daar een linkje naar?quote:Op zaterdag 14 maart 2015 22:17 schreef lekarO het volgende:
3. Val en dan vast (maar ook de afstand van de rugzak lijkt mij erg ver en is al tegengesproken door lokalen dat het waarschijnlijk is)![]()
Ik heb dat toen uitgezocht en dat lijkt zeer onwaarschijnlijk omdat de concentratie van fosfaten in urine gewoon heel erg laag is. Verse botten zijn niet poreus en het regende flink. Fosfaten uit urine zouden dan heel snel er afgespoeld zijn en je hebt wel heel erg veel urine nodig om te gaan spreken over 'verhoogde concentratie' fosfaten.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 23:07 schreef Grijzemassa het volgende:
Feit is ook dat de resten bij de rivier gevonden zijn en dat indianen allemaal hun was in de rivier doen. Maar de verhoogde concentratie van fosfaten kan veel oorzaken hebben, ikzelf denk nog steeds het meest aan urine van een dier dat zijn territorium afbakende.![]()
precies, voor mij ook een van de vele hamvragen. Ik denk dat hij zich al snel realiseerde dat het erg dom wasquote:Op zaterdag 14 maart 2015 20:15 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
De vraag is liep hij er alleen of had hij klanten/vrienden bij?
En waarom heeft hij zich niet direct gemeld met de mededeling dat hij ze om het middaguur gezien had op de Pianista? 2 goede gidsen die melden dat ze "daar" liepen en toch ging men daar niet zoeken
Waarom liet hij Sinaproc zoeken Bij de Vullaan?
En dan een hele rare vraag: Hij werd geinterviewd door de Britt S op de Mirador en heeft met geen woord gerept over het feit dat hij ze was tegen gekomen.
van hemzelf (niet veilig) om hier tegen de pers uberhaupt over te praten. Want criminelen lezen ook kranten.
En ik vermoed dat hij die ev. derde(n) wel kende, of een gezicht heeft gezien. De plaatselijke politiek gaf hem uit bescherming snel een publieke coordinatie functie, vwb. het plaatsen van die borden (als in tegen criminelli land: fuck off, leave him alone!)
Een taxi chauffeur is een heel wat lager wezen op de rangschaal daar. Hij had toch ook 2 mannen in zijn taxi, waar L en K toen bij instapte?
Zij hoorden L natuurlijk ook zeggen: "par el entrada del Pianista por favor"
[ Bericht 2% gewijzigd door Poekje01 op 15-03-2015 10:08:19 ]![]()
Nee er is nog niets te vinden over Leo. Overigens heb ik hem nooit verdacht van kwade zaken maar lijkt het me wel mogelijk dat hij juist een eerlijke getuige was en dat niet iedereen dat goed uitkwam.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 23:58 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Weet je trouwens al wat mee over de taxichauffeur Leo? Ik probeer info te vinden maar gebruik dus niet de goede woorden of er is geen informatie meer te vinden.
Maar geen nieuws en als de doodsoorzaak natuurlijk was horen we er mss niets meer van.![]()
De onderzoekers houden alle mogelijkheden open. Het is dus zeker een goede mogelijkheid.quote:Op zondag 15 maart 2015 09:48 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Ik heb dat toen uitgezocht en dat lijkt zeer onwaarschijnlijk omdat de concentratie van fosfaten in urine gewoon heel erg laag is. Verse botten zijn niet poreus en het regende flink. Fosfaten uit urine zouden dan heel snel er afgespoeld zijn en je hebt wel heel erg veel urine nodig om te gaan spreken over 'verhoogde concentratie' fosfaten.
Meer waarschijnlijk dan menselijk handelen. Ook fosfaten uit de omgeving komen niet met grote hoeveelheden vrij dus daar zou hetzelfde voor gelden. Pitti heeft nadrukkelijk gezegd dat de verhoogde concentratie fosfaten zowel een natuurlijke als andere oorzaak kan hebben.
Er is ook niet gezegd dat het om grote hoeveelheden ging, maar om een verhoogde concentratie en die onstaat wel als er overheen geplast wordt. Ik herinner me alleen dat er gezegd is dat de concentratie op het rib van Kris gevonden is. Zo'n dier loopt elke dag zijn rondje dus als het een dag niet geregend heeft heb je al dat effect.
[ Bericht 4% gewijzigd door Grijzemassa op 15-03-2015 10:17:12 ]![]()
ho ho. Wellicht mag ik hier nog eens mijn stukje onderzoek naar voren brengen van een maand of 3 geleden hier, wat ik heb gedaan naar de fabricage, toepassing en het gebruik van kippemest daar. Wordt veel gebruikt op de koffieplantages. Mag in NL al lang niet meer. Lees het maar eens terug. Composthopen kun je mooi wat onderstoppen.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 22:55 schreef lekarO het volgende:
[..]
Ja jij maakt je eigen puzzel. Maar leg dan wel uit waar de wasmiddelen jouw andere eigen puzzelstukje raken. Mijn god is het echt zo moeilijk wat ik zeg?!
De puzzelstukjes zijn echter wel de feiten, iets anders is er niet helaas. Ik heb de feiten niet bedacht!
En dieren komen niet snel op de kippemestfarm, om te gaan graven onder een composthoop, op zoek naar eh.. voedsel
[ Bericht 3% gewijzigd door Poekje01 op 15-03-2015 10:20:43 ]![]()
Ja dat is ook een plausibele verklaring (wasmiddel minder want in combinatie met stromend water lijkt mij dat minder hoog in concentratie, urine zelfde: te lage concentratie) alleen waarom dan alleen op het rib en niet de botresten van de bekken?quote:Op zondag 15 maart 2015 10:05 schreef Poekje01 het volgende:
[..]
ho ho. Wellicht mag ik hier nog eens mijn stukje onderzoek naar voren brengen van een maand of 3 geleden hier, wat ik heb gedaan naar de fabricage, toepassing en het gebruik van kippemest daar. Wordt veel gebruikt op de koffieplantages. Mag in NL al lang niet meer. Lees het maar eens terug. Composthopen kun je mooi wat onderstoppen.
En dieren komen net snel op de kippemestfarm, om te gaan graven onder een composthoop, op zoek naar lekkers.
Ik zou zelfs nog mee kunnen gaan met Jackie12 want die zal fosfor als oplosmiddel voor lichamen vast zien zitten. Maar ook dan moet het overal op zitten (ook op de schoen) en op beide dames.![]()
Het lokaal aanwezige fosfor op de aanwezige bewijsstukken doet mij logischerwijs aannemen dat er een lokale oorzaak moet worden gezocht. Een val met lokaal trauma voldoet wel aan die mogelijkheid. Zijn er nog andere ideeën, anyone?quote:Op zondag 15 maart 2015 10:21 schreef lekarO het volgende:
[..]
Ja dat is ook een plausibele verklaring (wasmiddel minder want in combinatie met stromend water lijkt mij dat minder hoog in concentratie, urine zelfde: te lage concentratie) alleen waarom dan alleen op het rib en niet de botresten van de bekken?
Ik zou zelfs nog mee kunnen gaan met Jackie12 want die zal fosfor als oplosmiddel voor lichamen vast zien zitten. Maar ook dan moet het overal op zitten (ook op de schoen) en op beide dames.![]()
Een composthoop was ook het eerste waar ik toen aan dacht.quote:Op zondag 15 maart 2015 10:05 schreef Poekje01 het volgende:
[..]
ho ho. Wellicht mag ik hier nog eens mijn stukje onderzoek naar voren brengen van een maand of 3 geleden hier, wat ik heb gedaan naar de fabricage, toepassing en het gebruik van kippemest daar. Wordt veel gebruikt op de koffieplantages. Mag in NL al lang niet meer. Lees het maar eens terug. Composthopen kun je mooi wat onderstoppen.
En dieren komen net snel op de kippemestfarm, om te gaan graven onder een composthoop, op zoek naar lekkers.
Maar stel dat kwaadwilligen de botten daarna in de rivier gegooid hebben, dan waren de fosfaten juist weer verdwenen omdat ze oplossen in water. Daarom denk ik aan een dier dat dagelijks zijn rondje liep en de botten van "verse fosfaten" voorzag.
Dat zegt natuurlijk nog niets over hoe de resten daar terechtgekomen zijn, ik zeg dit dus niet om een misdrijf uit te sluiten maar de fosfaten lijken me nou net iets dat te verklaren is.
Het is wel de jungle daar met veel dierenleven en dan zullen botten en andere resten niet onopgemerkt blijven.![]()
Sorry, ik waardeer je input, maar ik heb dit eerder al gepost: ik ben geen medicus en ook geen patholoog anatoom, maar fosforatemie is aantoonbaar in het bloed en berokkent schade aan verschillende organen met alle gevolgen van dien. Ik verwacht niet dat een verhoogd gehalte aan fosfaten aantoonbaar is in het botweefsel. Als iemand zo snel overlijdt tgv deze aandoening (als gevolg van een trauma), dan verwacht ik dat niet terug te kunnen zien in/op het botweefsel.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 22:44 schreef lekarO het volgende:
Dat doe je niet met wasmiddelen maar wel met val/trauma en hoog phosphaat gehalte. Helaas maar zo moet je redeneren als je op zoek bent naar de waarheid met de aanwezige bewijslast.
Jouw hypothese over verhoogd fosfaatgehalte in/op de botten, accepteer ik niet als waarheid. Zulke uitspraken kunnen wij hier niet doen.![]()
Zowel de taxichauffeur als P zijn personen die niet één, twee, drie met de zaak zelf te maken hebben gehad maar wel mensen die het één en ander opgemerkt kunnen hebben.quote:Op zondag 15 maart 2015 09:54 schreef Poekje01 het volgende:
[..]
precies, voor mij ook een van de vele hamvragen. Ik denk dat hij zich al snel realiseerde dat het erg dom was
van hemzelf (niet veilig) om hier tegen de pers uberhaupt over te praten. Want criminelen lezen ook kranten.
En ik vermoed dat hij die ev. derde(n) wel kende, of een gezicht heeft gezien. De plaatselijke politiek gaf hem uit bescherming snel een publieke coordinatie functie, vwb. het plaatsen van die borden (als in tegen criminelli land: fuck off, leave him alone!)
Een taxi chauffeur is een heel wat lager wezen op de rangschaal daar. Hij had toch ook 2 mannen in zijn taxi, waar L en K toen bij instapte?
Zij hoorden L natuurlijk ook zeggen: "par el entrada del Pianista por favor"![]()
Het rib en het bekkendeel zijn niet naast elkaar gevonden maar op verschillende plekken.quote:Op zondag 15 maart 2015 10:21 schreef lekarO het volgende:
[..]
Ja dat is ook een plausibele verklaring (wasmiddel minder want in combinatie met stromend water lijkt mij dat minder hoog in concentratie, urine zelfde: te lage concentratie) alleen waarom dan alleen op het rib en niet de botresten van de bekken?
Ik zou zelfs nog mee kunnen gaan met Jackie12 want die zal fosfor als oplosmiddel voor lichamen vast zien zitten. Maar ook dan moet het overal op zitten (ook op de schoen) en op beide dames.
Het rib kan in het territorium van een dier gelegen hebben en dagelijks van verse fosfaten voorzien zijn door dat dier door het afbakenen van zijn gebied.![]()
Ik denk dus aan kunstmest; het is de tijd om kunstmest op die akkers te doen. Veel akkers liggen langs de rivier. Als de rib net in een afwateringsstroompje van de akker heeft gelegen waar water van de akker de rivier insijpelt.. kan heel plaatselijk het fosfaten gehalte heel hoog zijn.quote:Op zondag 15 maart 2015 10:23 schreef lekarO het volgende:
[..]
Het lokaal aanwezige fosfor op de aanwezige bewijsstukken doet mij logischerwijs aannemen dat er een lokale oorzaak moet worden gezocht. Een val met lokaal trauma voldoet wel aan die mogelijkheid. Zijn er nog andere ideeën, anyone?![]()
Ik vind hem aannemelijker dat het urine verhaal omdat botten ook plasma opnemen in een lichaam maar verse botten geen vocht opnemen buiten het lichaam.quote:Op zondag 15 maart 2015 10:28 schreef RapaNui het volgende:
Jouw hypothese over verhoogd fosfaatgehalte in/op de botten, accepteer ik niet als waarheid. Zulke uitspraken kunnen wij hier niet doen.
Territorium afbakenen en dan steeds over de rib plassen... kan. Maar dan moet het niet regenen maar de urine opdrogen op het bot keer op keer en hoeveel urine blijft op een botje liggen?![]()
Volgens de P. media werd zijn lichaam overgebracht naar het gerechtelijk mortuarium voor onderzoek. Sindsdien geen nieuws meer. Ook niet over een begrafenis oid, dus misschien is zijn lichaam nog niet vrijgegeven?quote:Op zondag 15 maart 2015 09:59 schreef Grijzemassa het volgende:
Maar geen nieuws en als de doodsoorzaak natuurlijk was horen we er mss niets meer van.![]()
Ik heb toen die link geplaatst van de laatste eer aan Leo met die taxi parada door Boquete.quote:Op zondag 15 maart 2015 10:47 schreef RapaNui het volgende:
[..]
Volgens de P. media werd zijn lichaam overgebracht naar het gerechtelijk mortuarium voor onderzoek. Sindsdien geen nieuws meer. Ook niet over een begrafenis oid, dus misschien is zijn lichaam nog niet vrijgegeven?
Ik dacht dat dat de begrafenis/crematie was maar weet dat niet zeker.
Ja er werd gelijk in de eerste berichten gezegd dat er onderzoek naar de doodsoorzaak plaats zou vinden maar daarna geen verdere berichten meer.![]()
Genoeg voor een verhoogd concentratiegehalte op het botquote:Op zondag 15 maart 2015 10:44 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Ik vind hem aannemelijker dat het urine verhaal omdat botten ook plasma opnemen in een lichaam maar verse botten geen vocht opnemen buiten het lichaam.
Territorium afbakenen en dan steeds over de rib plassen... kan. Maar dan moet het niet regenen maar de urine opdrogen op het bot keer op keer en hoeveel urine blijft op een botje liggen?
Hier wordt nu te pas en te onpas gesproken over een verhoogde concentratie fosfaten in het botweefsel maar daar wil ik graag een link van zien dan.
Nogmaals,ik heb alleen gelezen over een verhoogde concentratie fosfaten op het rib van Kris.![]()
Kunstmest is ook een mogelijkheid voor de fosfaten, alleen zijn de resten in een zeer ontoegankelijk gebied gevonden, uren lopen door de wildernis. Dan is de kans wel kleiner dat daar vlak bij gecultiveerde grond is. De indianen verbouwen zelf van alles maar ik denk toch dat ze daar de meest toegankelijke stukken grond voor uitzoeken.
[ Bericht 4% gewijzigd door Grijzemassa op 15-03-2015 11:47:44 ]![]()
Inderdaad heb je die link geplaatst maar kan hem niet meer terugvinden. Kun jij die misschien nog een keer plaatsen? Heb je hem nog bij de hand?quote:Op zondag 15 maart 2015 11:06 schreef Grijzemassa het volgende:
[..]
Ik heb toen die link geplaatst van de laatste eer aan Leo met die taxi parada door Boquete.
Ik dacht dat dat de begrafenis/crematie was maar weet dat niet zeker.
Ja er werd gelijk in de eerste berichten gezegd dat er onderzoek naar de doodsoorzaak plaats zou vinden maar daarna geen verdere berichten meer.![]()
mee eens. Ik had gelezen dat het vorig jaar extreem droog is geweest, en boeren zich erg zorgen maakten over het -alsnog- redden van hun oogsten. En dat er daarom veel extra bemest en 'beregend' werd op het land, waar boeren dat zelf (nog) konden vanuit de rivieren met mobiele installaties ed.quote:Op zondag 15 maart 2015 11:18 schreef Grijzemassa het volgende:
Kunstmest is ook een mogelijkheid voor de fosfaten, alleen zijn de resten in een zeer ontoegankelijk gebied gevonden, uren lopen door de wildernis. Dan is de kans wel kleiner dat daar vlak bij gecultiveerde grond is. De indianen verbouwen zelf van alles maar ik denk toch dat ze daar de best toegankelijke stukken grond voor uitzoeken.
Forum Opties Forumhop: Hop naar: