Omdat het condensaat een hoge zuurgraad heeft. Dit tast het zink aan.quote:Op zondag 15 februari 2015 11:37 schreef Crimineel87 het volgende:
Ik ben een elektro-boer, dus het volgende snap ik niet:
Waarom mag condens niet in een zinkendakgoot worden afgevoerd?
Omdat het condenswater sterk zuur is, en dus het zink aantast met gaten tot gevolg.quote:Op zondag 15 februari 2015 11:37 schreef Crimineel87 het volgende:
Ik ben een elektro-boer, dus het volgende snap ik niet:
Waarom mag condens niet in een zinkendakgoot worden afgevoerd?
Ja, dat mag.quote:Op zondag 15 februari 2015 10:18 schreef Erasmo het volgende:
Alles is en blijft van zink hier dus dat gaat sowieso niet gebeuren. Maar CV-boer, weet jij of een condenswaterafvoer in een rioolontluchting mag?
Bedankt voor de waardevolle aanvulling op mijn antwoord.quote:Op zondag 15 februari 2015 11:53 schreef blomke het volgende:
[..]
Omdat het condenswater sterk zuur is, en dus het zink aantast met gaten tot gevolg.
En waarom is het condens dan zuur (om maar een vraag voor te zijn)?
Omdat diverse stikstofoxiden (NO, NO2) in de rookgassen oplossen in het condens, zodat er HNO3 onstaat (salpeterzuur).
Iets genuanceerder mag ook wel. Genoeg mensen die je wel ter wille zijn.quote:Op zondag 15 februari 2015 13:02 schreef Sarahtje2014 het volgende:
Of iets stront irritant is, dat bepaal ik zelf, het zijn mijn metingen.
Ik meet per dag, per uur en ook per maand; en dat is verder aan mijzelf.
Misschien vind ik dit wel leuk; ik heb toch ook het dag verbruik doorgegeven, lezen!!!
Leandra, wat heb jij een geweldige mensen kennis zeg; alleen lezen, dat gaat je moeilijk af.
Dat dus. Mijn gasverbruik/uur is om 6:30 a.m. ook heel hoog, maar om 8:30 is het weer 0,0. Ik dacht dus dat de getoonde getallen van je dochter waren, maar blijkbaar lope er twee huishoudens door elkaar heen?quote:Op zondag 15 februari 2015 13:43 schreef Leandra het volgende:
Maar geef nou eens relevante cijfers.
Wat was het verbruik van de afgelopen 24 uur (niet omgerekend, maar het liefst gewoon meterstanden) of afgelopen week of 2 weken.
Van je eigen huishouden, of van je dochter's ???quote:Op zondag 15 februari 2015 13:02 schreef Sarahtje2014 het volgende:
Misschien vind ik dit wel leuk; ik heb toch ook het dag verbruik doorgegeven, lezen!!!
Ja, en dan ook nog eens twee verschillende huishoudens in 2 verschillende woningtypes met 2 verschillende ketels...quote:Op zondag 15 februari 2015 15:22 schreef blomke het volgende:
[..]
Dat dus. Mijn gasverbruik/uur is om 6:30 a.m. ook heel hoog, maar om 8:30 is het weer 0,0. Ik dacht dus dat de getoonde getallen van je dochter waren, maar blijkbaar lope er twee huishoudens door elkaar heen?
1375m³ gas (1-2-2014 t/m1-2-2015) / vrijstaande woning aan de kust / 2 hete personen + houtkachel / Remeha Quinta HR Solo & Vaillant badgeiser t.b.v. ww.quote:Op zondag 15 februari 2015 15:29 schreef Leandra het volgende:
Misschien jouw verbruik/huis/gezinssamenstelling/ketel ook nog even Blomke,
Bij mij krijgen ze altijd eerst koffie !! EN daarna gaan we wel even kijken naar de CV etcquote:Op vrijdag 6 februari 2015 21:48 schreef klipper het volgende:
[..]![]()
Welke monteur heeft zoiets niet meegemaakt.....
Ik kwam binnen, draaide me om en ging weer weg.
quote:Op zondag 15 februari 2015 15:33 schreef blomke het volgende:
[..]
1375m³ gas (1-2-2014 t/m1-2-2015) / vrijstaande woning aan de kust / 2 hete personen + houtkachel / Remeha Quinta HR Solo & Vaillant badgeiser t.b.v. ww.
140 m² excl. garage en plantage.quote:
Ik heb ook wel toegang tot kaarten waar hoofdgasleidingen, hoogspanningsleidingen en olie en gaswinningsinstallaties van heel Europa instaan op land en op zee.quote:
Gaafquote:Op zondag 15 februari 2015 15:59 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
Ik heb ook wel toegang tot kaarten waar hoofdgasleidingen, hoogspanningsleidingen en olie en gaswinningsinstallaties van heel Europa instaan op land en op zee.
Maar dat is nou niet echt een openbaar Google Maps nee.
Ja, ik woonde toen in Leiden. Er werd daar ook voor de kust geboord; zag je 's nachts grote gele vlammen van het affakkelenquote:Op zondag 15 februari 2015 16:09 schreef bluemoon23 het volgende:
Ze hebben vroeger ook nog wel verscheidene putten geboord bij Wassenaar wist je dat ?
Maar daar zat niks
En de goede monteur antwoord dan: "Als u dat kopje koffie zet, ga ik alvast even kijken"quote:Op zondag 15 februari 2015 15:34 schreef Geerd het volgende:
[..]
Bij mij krijgen ze altijd eerst koffie !! EN daarna gaan we wel even kijken naar de CV etc
Een weersafhankelijke aan/uit functie op een modulerende thermostaat? Ik ben een kleine 20 jaar werkzaam als cvboer, maar hier heb ik nog nooit van gehoord. Die meetgegevens wil ik wel zien. Dat ze die niet vrijgeven vind ik raar. Wat gaf hij als reden op, toen je hem er naar vroeg?quote:Op maandag 16 februari 2015 17:38 schreef Sarahtje2014 het volgende:
Hallo,
De baas van het installatie bedrijf belde ons vanmiddag.
Morgen komt er een monteur een nieuwe thermostaat monteren.
Hij vertelde ook nog even, dat de Poolse monteur de metingen goed had uitgevoerd, maar dat de ketel van dit type Intergas nooit mag blijven branden.
Verder stelde hij, dat een Honeywell Round modulation, een z.g.n. weersafhankelijke aan/uit functie heeft.
Deze moet uit staan, zo vertelde hij.
Dit is wat deze man ons vertelde, ik kan hier verder niets zinnigs over zeggen, misschien de deskundigen hier wel??
Er wordt nu wel actie ondernomen, óók was deze man verbolgen over het feit, dat er niet eerder actie richting mijn dochter was ondernomen.
Hij heeft daarvoor zijn excuses gemaakt; hij is natuurlijk verantwoordelijk voor zijn personeel, maar is er niet altijd bij.
Koffie staat klaar voor de monteur morgen of iets anders.
Groet Rico
Ik denk een spraakverwarring; bedoeld zal worden "een thermostaat die modulerend regelt en weersafhankelijk kan zijn. Die weersafhankelijkheid moet op uit staan"quote:Op maandag 16 februari 2015 18:01 schreef cvboer2 het volgende:
Een weersafhankelijke aan/uit functie op een modulerende thermostaat? ?
Een honeywell round modulation reageert überhaupt niet weersafhankelijk. Ook al sluit je een buitensensor aan op de ketel, dan nog kan de thermostaat er niks mee.quote:Op maandag 16 februari 2015 19:43 schreef blomke het volgende:
[..]
Ik denk een spraakverwarring; bedoeld zal worden "een thermostaat die modulerend regelt en weersafhankelijk kan zijn. Die weersafhankelijkheid moet op uit staan"
(Toelichting: de thermostaatregeling moet van de ruimtetemperatuur afhankelijk zijn).
Als ik dit zo lees, begrijp ik dat de monteur een laptop aan de ketel heeft gehangen, anders kom je niet aan het aantal starts en stops. Uiteindelijk kan je hier ook weinig mee, want je weet niet wat de ketel op dat moment deed. Het verteld je sowieso niet of de ketel zuinig is danwel veel verbruikt.quote:Op maandag 16 februari 2015 20:48 schreef Sarahtje2014 het volgende:
Hoi CVBoer,
Vanavond belde de baas van het installatie bedrijf om de afgesproken tijd van morgen aan te passen.
Hij vertelde ons, dat hij even in de computer van de monteur had gekeken en kon alleen uit de meetgegevens het aantal keren terug vinden die de ketel aan en uit is gegaan.
Hij kon zien, dat de ketel, die er hangt vanaf maart 2013 (hierin had ik mij vergist, ik dacht 2014,)
19600 keer is aan en uit gegaan.
Hij vond dit veel, maar koppelde er wel de conclusie aan vast, dat de ketel ooit wel degelijk aan en uit ging.
Als je dan het daggemiddelde berekent, dan kom je op ongeveer 28 keer per dag.
Maar in de zomer staat de ketel v.w.b. de verwarming natuurlijk niet aan.
Dus gemiddeld zal het waarschijnlijk voor de ketel nog wel hoger kunnen zijn.
Ik kan verder met deze gegevens niets, maar jij misschien wel.
Volgende week krijg ik de exacte meetgegevens toegestuurd.
Groet Rico
Of je hebt mengkranen en die staan altijd in het midden als je de kraan aandoet.quote:Op maandag 16 februari 2015 22:40 schreef qajariaq het volgende:
Ik ben leek! Maar als dat ding gedurende de winter door een keer of veertig per dag schakelt voor verwarming... Dan gaat er duidelijk iets mis met moduleren. Is die thermostaat wel als modulerend ingesteld? Of praat ik nu onzin?
Je hebt gelijk. Als de ketel voor warmwater op de comfort stand staat (dus altijd een voorraadje water warm in het blok) dan slaat ie natuurlijk ook al regelmatig aan.quote:Op maandag 16 februari 2015 22:42 schreef Leandra het volgende:
[..]
Of je hebt mengkranen en die staan altijd in het midden als je de kraan aandoet.
Als je overdag thuis bent kom je dan zo aan heel vaak een warm water vraag terwijl je er eigenlijk net geen gebruik van maakt.
Wie zegt dat het toestel inkomt voor verwarming? Ik niet. Dus om nu gelijk te concluderen dat er iets niet goed gaat is wel erg kort door de bocht. Zonder dat je weet waarvoor hij start, kan je er niks over zeggen. Dus ja, je praat onzin.quote:Op maandag 16 februari 2015 22:40 schreef qajariaq het volgende:
Ik ben leek! Maar als dat ding gedurende de winter door een keer of veertig per dag schakelt voor verwarming... Dan gaat er duidelijk iets mis met moduleren. Is die thermostaat wel als modulerend ingesteld? Of praat ik nu onzin?
mooi werk.quote:Op dinsdag 17 februari 2015 16:47 schreef Sarahtje2014 het volgende:
Hoi,
Monteur is geweest, heeft de standen van de ketel bekeken, stonden keurig op 11-12.
Ketel brandde wel, heeft de thermostaat vervangen en de ketel ging spontaan uit.
Dit kwam wel, omdat de monteur deze nieuwe thermostaat even op 15 graden terug zette, dat was de temperatuur in zijn auto.
Wij hebben daarna gewacht en de temperatuur op 22 graden gezet.
Toen het aantal gevraagde graden was bereikt, stopte de ketel om daarna na een minuut of 20 weer even aan te gaan.
Vooralsnog is de conclusie van de monteur, dat het zó hoort en dat het wat hem betrof er goed uitzag.
Tóch waarschijnlijk een kapotte thermostaat; dan maar een diagnose bij uitsluiting proberen, aldus de monteur.
Toffe gast, die al een dagelijkse koffievergiftiging had opgelopen en geen koffie wilde, en voor het bier was het nog iets te vroeg.
We houden jullie op de hoogte en de meetresultaten komen hopelijk volgende week.
Groet Rico
Jij woont gratis?quote:Op dinsdag 17 februari 2015 17:07 schreef naaa het volgende:
Zonder het hele verhaal gevolgd te hebben; maar een goede installatie waarbij de comfort wensen van de klant aansluiten op de technische mogelijkheden van de installatie (type regeling, afstelling, waterzijdig ingeregeld, etc) zijn schaars.
Ik woon in een pand met een ketelruimte op zolder waar twee Remeha Quinta Pro's hangen,
en nog een ketelruimte in de kelder waar twee ketels staan van het type "gasklep open/dicht en de directeur van het energiebedrijf kan weer op vakantie".
Volgens mij stond het hele zooitje vorige week met de koude dagen vrolijk 24/7 te stoken, ben ik even blij dat ik die rekening niet betaal.
Nee dat niet. Maar ik betaal slechts een geringe energiebijdrage voor gas/elektra :pquote:
Met een laptop lees je alleen de parameters en het storingsgeheugen uit. Een belastingsmeting en een rendementsmeting is alleen mogelijk dmv een rookgasanalyse. Op een andere manier is simpelweg niet mogelijk. Tevens zie ik weer het ea misgaan. Er wordt weer met een verbruik per uur gerekend....Ik wil graag weten wat het verbruik na 1 dag is, dus na 24 uur. Dat geeft een reëel beeld. Houd er rekening mee dat de kosten van een monteur van Intergas mogelijk voor eigen rekening komen.quote:Op maandag 23 februari 2015 11:29 schreef Sarahtje2014 het volgende:
Hoi CVBoer,
Zou je mij nog eens willen uitleggen, waarom het CV ketel meten met een laptop niet voldoende is om te kunnen vaststellen waarom een ketel geen normaal aanvaardbaar gasverbruik heeft??
We hebben hieraan gerefereerd bij de eigenaar van het installatie bedrijf en die belt aan het einde van de middag om hierover met ons van gedachten te wisselen.
Wat is er na het plaatsen van de nieuwe thermostaat gebeurd; aanvankelijk liet de ketel een zeer aanvaardbaar verbruik zien van ongeveer 0.4 m3.
De monteur adviseerde ook om twee radiatoren, waar niet geleefd werd, te sluiten.
Maar het was die dag zeer zonnig en de kamertemperatuur was ook zonder verwarming rond de 21 graden.
Maar tegen de avond steeg het weer boven de 1m3 per uur zodat het dag verbruik na 6 uur weer boven de 5 m3 lag.
Terug bij af en zelfs slechter.
In overleg met Intergas Coevorden en de installateur komt er mogelijk een monteur van Intergas om de boel op juistheid te testen.
Vandaar óók mijn vraag aan jou over de juiste manier van CV ketel meten.
Bij voorbaat dank.
Groet Rico.
Een gemiddeld gezin zal stoken tot 20 graden tot 22 graden zou ongeveer 14% meer verbruik opleveren, dus ipv 1525 zou het naar 1700 m³ moeten zijn.quote:Op maandag 23 februari 2015 12:10 schreef quinoahipster het volgende:
Volgens Nibud verbruikt een gemiddeld huishouden In 2014 ongeveer 1.525 m³
Dan is 5 kuub per dag tijdens het stookseizoen in een huis dat op 22 graden wordt gestookt toch niet heel bizar?
Als je nou eens gewoon 24-uurs cijfers hanteert (feiten geen omgerekende uur/dag/week/maand/jaar cijfers, dan gaat het ten minste werkelijk ergens over, maar je blijft maar met cijfer goochelen en doet vervolgens alsof de rest van de wereld het niet begrijpt.quote:Op maandag 23 februari 2015 21:08 schreef Sarahtje2014 het volgende:
Ja beste mensen, dat is natuurlijk juist, maar dit is over een periode van 6 uur; een hele dag branden is volgens het NIBUD geen 6 uur!!!
Bovendien, scheen de zon de huiskamer in en dan ligt het verbruik eigenlijk aanzienlijk hoger, en dit is gemiddeld bedoeld.
Oh.. En de mildste winter ooit is al BS.quote:Op maandag 23 februari 2015 21:13 schreef Sarahtje2014 het volgende:
Een verbruik van boven de 5m3 over 6 uur gemeten, met de zon in kamer en dit tijdens de mildste winter OOIT.
Als het echt koud zou zijn, dan was dit aanzienlijk hoger; ook hoor ik niemand over het stil zetten van twee radiatoren.
Wat wil je horen over het dichtdraaien van die radiatoren? Dat is toch normaal? Je stookt toch alleen waar je bent?quote:Op maandag 23 februari 2015 21:13 schreef Sarahtje2014 het volgende:
Een verbruik van boven de 5m3 over 6 uur gemeten, met de zon in kamer en dit tijdens de mildste winter OOIT.
Als het echt koud zou zijn, dan was dit aanzienlijk hoger; ook hoor ik niemand over het stil zetten van twee radiatoren.
Hou toch op.. Je hebt geen flauw benul.quote:Op maandag 23 februari 2015 21:20 schreef Sarahtje2014 het volgende:
BS????
Dit is wetenschap dame!!!!!
Lezen en de media volgen!!!!!
Loze kreten uiten, ik zie je dit niet alleen hier doen, maar ook op andere topics.
I'll rest my case!!!
Nog steeds totaal zinloos om te vergelijken. Hou eens op met hele dagen als een halvegare neuroot op die meter loeren.quote:Op maandag 23 februari 2015 21:21 schreef Sarahtje2014 het volgende:
Zoals gezegd, dit is gemeten over 6 uur!!!!!
En dan ben ik degene die loopt te schelden?quote:Op maandag 23 februari 2015 21:30 schreef Sarahtje2014 het volgende:
En tegen Leandra tot slot, heb je ook andere zaken te doen als de hele dag op alle forums te schrijven en rond te hangen????
Alles is bij jou bagger, je zit wel heel erg negatief in elkaar.
Kom met een ander verhaal over de winter.
Tja, hoe meer vermogen de ketel "kwijt kan" hoe meer gas dit kost.quote:Op maandag 23 februari 2015 21:23 schreef Sarahtje2014 het volgende:
En wij waren in de veronderstelling, dat een ketel zijn vermogen kwijt moet kunnen.
Dit was een tip van de monteur en daarom hebben we dit opgevolgd.
cv-tuining is de oplossing. stoken met lage temperaturen.quote:Op maandag 23 februari 2015 21:57 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
Tja, hoe meer vermogen de ketel "kwijt kan" hoe meer gas dit kost.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |