maakt echt zoveel uit ditquote:Stap lekker af en loop met je fiets in de hand er overheen, dan heb je voorrang, maar anders echt niet
Eigenlijk ook niet eens, want dan nog is het een bestuurder....quote:Op dinsdag 20 januari 2015 13:08 schreef MacorgaZ het volgende:
Stap lekker af en loop met je fiets in de hand er overheen, dan heb je voorrang,
Juridisch gezien zijn fietsers eigenlijk ook voetgangers.quote:Op dinsdag 20 januari 2015 13:08 schreef MacorgaZ het volgende:
Waarom snappen die stomme fietsers niet dat het 'zebrapad' een fucking voetgangersoversteekplaats is, oftewel voor voetgangers?
Lijkt me sterk, fietsen op de stoep mag bijvoorbeeld niet. Helemaal gelijk zijn ze dus sowieso al niet.quote:Op dinsdag 20 januari 2015 13:39 schreef Werkman het volgende:
Juridisch gezien zijn fietsers eigenlijk ook voetgangers.
Dat lijkt me sowieso verstandig ja.quote:Wat automobilisten moeten is doen is dus gewoon wachten tot het pad leeg is.
Qua bescherming misschien, maar niet in het geval van een zebrapad.quote:Op dinsdag 20 januari 2015 13:39 schreef Werkman het volgende:
[..]
Juridisch gezien zijn fietsers eigenlijk ook voetgangers.
Wat automobilisten moeten is doen is dus gewoon wachten tot het pad leeg is.
Dat vind ik anders ook altijd erg irritant. Zijn vaak van die lui die uit principe voorrang willen en met een soort suicidesprong van de fiets springen zo het zebrapad op. En dan vaak ook nog dat ze eerst parallel aan de autoweg fietsen en dus opeens een hoek van 90 graden maken en jij met de auto onverwachts vol in de remmen moetquote:Op dinsdag 20 januari 2015 13:08 schreef MacorgaZ het volgende:
Stap lekker af en loop met je fiets in de hand er overheen, dan heb je voorrang, maar anders echt niet
Als je anticipeert zie je dat.quote:Op dinsdag 20 januari 2015 15:32 schreef Palomar het volgende:
[..]
Dat vind ik anders ook altijd erg irritant. Zijn vaak van die lui die uit principe voorrang willen en met een soort suicidesprong van de fiets springen zo het zebrapad op. En dan vaak ook nog dat ze eerst parallel aan de autoweg fietsen en dus opeens een hoek van 90 graden maken en jij met de auto onverwachts vol in de remmen moet
jij bent ook topcoureurquote:Op dinsdag 20 januari 2015 15:36 schreef NieuweNier het volgende:
[..]
Als je anticipeert zie je dat.
Echt waarom kijkt niemand in het verkeer verder dan de motorkap. De laatste keer dat ik een noodstop moest maken kan ik me niet herinneren.
Als je met een fiets aan de hand van het ene trottoir naar het andere trottoir oversteekt ben je een voetganger.quote:Op dinsdag 20 januari 2015 13:33 schreef goed_volk het volgende:
[..]
Eigenlijk ook niet eens, want dan nog is het een bestuurder....
Nope, als je vóór het zebrapad afstapt en denkt met de fiets aan de hand over te steken, ben je niet ineens een voetganger geworden. Zou een mooie bak zijn, aan komen kachelen, als een crosser van je fiets afspringen en het zebrapad met voorrang denken over te kunnen lopen. Daarentegen stoppen voor een aankomend voetganger is niet meer dan een normale omgangsvorm in het verkeer.quote:Op dinsdag 20 januari 2015 16:20 schreef Copthorne het volgende:
[..]
Als je met een fiets aan de hand van het ene trottoir naar het andere trottoir oversteekt ben je een voetganger.
Als je van je fiets afspringt, dan ben je wel een voetganger. Ik heb hier het theorieboek naast me liggen.quote:Op dinsdag 20 januari 2015 16:43 schreef buzz1291 het volgende:
[..]
Nope, als je vóór het zebrapad afstapt en denkt met de fiets aan de hand over te steken, ben je niet ineens een voetganger geworden. Zou een mooie bak zijn, aan komen kachelen, als een crosser van je fiets afspringen en het zebrapad met voorrang denken over te kunnen lopen. Daarentegen stoppen voor een aankomend voetganger is niet meer dan een normale omgangsvorm in het verkeer.
quote:Op dinsdag 20 januari 2015 16:45 schreef NotYou het volgende:
Zebrapaden?Finishstrepen zul je bedoelen!
Nee, je bent nog steeds bestuurder van de fiets.quote:Op dinsdag 20 januari 2015 16:20 schreef Copthorne het volgende:
[..]
Als je met een fiets aan de hand van het ene trottoir naar het andere trottoir oversteekt ben je een voetganger.
Best een goed punt inderdaad. Wat is het nut om helemaal af te stappen zodat je voldoet aan de voorwaarde en iedereen langer moet wachten?quote:Op dinsdag 20 januari 2015 13:38 schreef haan33 het volgende:
Een voetganger doet er langer over dan een fietser, wees blij dat ze fietsen
Iemand die met een paard loopt is een geleider van een rijdier en dus een bestuurder, maar iemand die op een trottoir loopt of die van trottoir naar trottoir oversteekt met een fiets aan de hand is een voetganger.quote:Op dinsdag 20 januari 2015 23:03 schreef goed_volk het volgende:
[..]
Nee, je bent nog steeds bestuurder van de fiets.
Waar haal je in hemelsnaam deze onzin vandaan?quote:Op dinsdag 20 januari 2015 13:39 schreef Werkman het volgende:
[..]
Juridisch gezien zijn fietsers eigenlijk ook voetgangers.
Wat automobilisten moeten is doen is dus gewoon wachten tot het pad leeg is.
Letterlijk deed een keer oom agent dit, voor mijn neus. Bijna een platte agent dus.quote:Op dinsdag 20 januari 2015 16:43 schreef buzz1291 het volgende:
[..]
Nope, als je vóór het zebrapad afstapt en denkt met de fiets aan de hand over te steken, ben je niet ineens een voetganger geworden. Zou een mooie bak zijn, aan komen kachelen, als een crosser van je fiets afspringen en het zebrapad met voorrang denken over te kunnen lopen. Daarentegen stoppen voor een aankomend voetganger is niet meer dan een normale omgangsvorm in het verkeer.
Nogmaals nee, want hij/zij bestuurt nog steeds de fiets. Of de fiets bereden wordt, det er niet toe....quote:Op woensdag 21 januari 2015 09:16 schreef Copthorne het volgende:
[..]
Iemand die met een paard loopt is een geleider van een rijdier en dus een bestuurder, maar iemand die op een trottoir loopt of die van trottoir naar trottoir oversteekt met een fiets aan de hand is een voetganger.
Hier in mijn theorieboek staat dat mensen die op een trottoir lopen met een fiets aan de hand onder voetgangers vallen (ook als ze oversteken van trottoir naar trottoir op een voetgangersoversteekplaats). Dat is toch ook logisch? Ander zou je plotseling geen voorrang meer hebben als je een voetgangersoversteekplaats bewandelt met toevallig een fiets aan je hand.quote:Op woensdag 21 januari 2015 12:49 schreef goed_volk het volgende:
[..]
Nogmaals nee, want hij/zij bestuurt nog steeds de fiets. Of de fiets bereden wordt, det er niet toe....
Omdat het moet.quote:Op dinsdag 20 januari 2015 15:29 schreef NieuweNier het volgende:
Zowiezo, waarom zou je afremmen voor een zebrapad als er achter je weinig auto's rijden.
Precies, volgens mij hoort het ook zo. Het is niet dat je opeens geen voetganger meer bent omdat je het stuur van een fiets in je handen hebt. Zodra jij loopt met je fiets aan de hand ben je een voetganger en dient men je voorrang te geven bij een voetgangersoversteekplaats.quote:Op woensdag 21 januari 2015 12:52 schreef Copthorne het volgende:
[..]
Hier in mijn theorieboek staat dat mensen die op een trottoir lopen met een fiets aan de hand onder voetgangers vallen (ook als ze oversteken van trottoir naar trottoir op een voetgangersoversteekplaats). Dat is toch ook logisch? Ander zou je plotseling geen voorrang meer hebben als je een voetgangersoversteekplaats bewandelt met toevallig een fiets aan je hand.
Vandaag trouwens geslaagd voor mijn theorie-examen!
Hoeveel automobilisten verlenen ook altijd netjes voorrang aan voetgangers, ik moet vaak al een paar stappen op het zebrapad zetten voordat de meesten eindelijk eens op de rem gaan staan.quote:Op woensdag 21 januari 2015 12:56 schreef AdoraBelle het volgende:
Wat ik wel moet zeggen is dat het niet echt netjes is om dan met een noodgang aan te komen fietsen, snel afstappen en zo voor auto's langs te schieten zonder dat die de kans krijgen om op een normale manier voorrang te verlenen aan jou.
Mee eens, maar we moeten niet vergeten dat fietsers en voetgangers t.o.v. auto's enorm kwetsbaar zijn. Mensen in een auto vergeten weleens dat zij een potentiële moordmachine besturen. Daarom zou het netjes zijn als auto's altijd voorrang verlenen aan kwetsbare verkeersdeelnemers, ook als deze deelnemers er volgens de regels geen recht op hebben.quote:Op woensdag 21 januari 2015 12:56 schreef AdoraBelle het volgende:
Wat ik wel moet zeggen is dat het niet echt netjes is om dan met een noodgang aan te komen fietsen, snel afstappen en zo voor auto's langs te schieten zonder dat die de kans krijgen om op een normale manier voorrang te verlenen aan jou.
Wel eens door de binnenstad van amsterdam gereden in de avond, met de auto? Zou je eens moeten doen, dan verander je meteen van gedachten.quote:Op woensdag 21 januari 2015 13:00 schreef Copthorne het volgende:
[..]
Mee eens, maar we moeten niet vergeten dat fietsers en voetgangers t.o.v. auto's enorm kwetsbaar zijn. Mensen in een auto vergeten weleens dat zij een potentiële moordmachine besturen. Daarom zou het netjes zijn als auto's altijd voorrang verlenen aan kwetsbare verkeersdeelnemers, ook als deze deelnemers er volgens de regels geen recht op hebben.
Het is irritant, maar als die fietser tegen jou aan knalt, dan heb jij krassen op je autolak. Knal jij echter tegen die fietser aan, dan kan die fietsers ernstige en zelfs dodelijke verwondingen oplopen.quote:Op woensdag 21 januari 2015 13:03 schreef goed_volk het volgende:
[..]
Wel eens door de binnenstad van amsterdam gereden in de avond, met de auto? Zou je eens moeten doen, dan verander je meteen van gedachten.
Omdat de wetgeving geregeld is zoals die is, wanen (met name) fietsers zich heer en meester van het openbaar gebied. Met een bloedvaart zonder verlichting ineens een weg oversteken is levensgevaarlijk. Zij zouden zich dat moeten beseffen. De meeste autobestuurders weten dat allang...
Ik steek als fietser langzaam met verlichting over bij wegen waar ik voorrang heb, en nog word ik soms bijna van mijn sokken gereden door automobilisten die als eerste bij het stoplicht vooraan willen staan.quote:Op woensdag 21 januari 2015 13:03 schreef goed_volk het volgende:
Met een bloedvaart zonder verlichting ineens een weg oversteken is levensgevaarlijk. Zij zouden zich dat moeten beseffen. De meeste autobestuurders weten dat allang...
quote:Op woensdag 21 januari 2015 12:49 schreef goed_volk het volgende:
[..]
Nogmaals nee, want hij/zij bestuurt nog steeds de fiets. Of de fiets bereden wordt, det er niet toe....
Het Betriebsgefahr.quote:Op woensdag 21 januari 2015 13:06 schreef Copthorne het volgende:
[..]
Het is irritant, maar als die fietser tegen jou aan knalt, dan heb jij krassen op je autolak. Knal jij echter tegen die fietser aan, dan kan die fietsers ernstige en zelfs dodelijke verwondingen oplopen.
bent jequote:Op woensdag 21 januari 2015 14:34 schreef hmmmz het volgende:
Als je loopt met een fiets aan de hand bent je een voetganger.
Als iemand snel aan komt fietsen, is het niet een voetganger die aanstalte maakt om over te gaan steken, dus hoef je daar ook niet voor te stoppenquote:Op woensdag 21 januari 2015 12:56 schreef AdoraBelle het volgende:
[..]
Precies, volgens mij hoort het ook zo. Het is niet dat je opeens geen voetganger meer bent omdat je het stuur van een fiets in je handen hebt. Zodra jij loopt met je fiets aan de hand ben je een voetganger en dient men je voorrang te geven bij een voetgangersoversteekplaats.
Wat ik wel moet zeggen is dat het niet echt netjes is om dan met een noodgang aan te komen fietsen, snel afstappen en zo voor auto's langs te schieten zonder dat die de kans krijgen om op een normale manier voorrang te verlenen aan jou.
dat is niet netjes, dat is levensgevaarlijkquote:Op woensdag 21 januari 2015 13:00 schreef Copthorne het volgende:
[..]
Mee eens, maar we moeten niet vergeten dat fietsers en voetgangers t.o.v. auto's enorm kwetsbaar zijn. Mensen in een auto vergeten weleens dat zij een potentiële moordmachine besturen. Daarom zou het netjes zijn als auto's altijd voorrang verlenen aan kwetsbare verkeersdeelnemers, ook als deze deelnemers er volgens de regels geen recht op hebben.
over t algemeen valt dat volgens mij wel mee. Ik heb t gevoel dat je overdrijft.quote:Op woensdag 21 januari 2015 14:25 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ik steek als fietser langzaam met verlichting over bij wegen waar ik voorrang heb, en nog word ik soms bijna van mijn sokken gereden door automobilisten die als eerste bij het stoplicht vooraan willen staan.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |