Op een school moet ruimte zijn voor alle meningen, nu wordt de suggestie gewekt dat degenen die het hardste schreeuwen gelijk krijgen. Ook als de poster nu weer teruggehangen wordt is dat alleen maar ten gevolge van de publiciteit.quote:Op woensdag 14 januari 2015 10:30 schreef TorroFernandes het volgende:
[..]
Het libertarisme slaat op inmenging van de wetgeving. De school heeft in deze juist de vrijheid om te bepalen hoe ze hierop reageren en ze hebben de moslimkinderen gelijk gegeven. Dan is vrijheid opeens niet meer zo leuk zie ik.
Precies!quote:Op woensdag 14 januari 2015 10:30 schreef TorroFernandes het volgende:
[..]
Het libertarisme slaat op inmenging van de wetgeving. De school heeft in deze juist de vrijheid om te bepalen hoe ze hierop reageren en ze hebben de moslimkinderen gelijk gegeven. Dan is vrijheid opeens niet meer zo leuk zie ik.
dit. een gemiste kans, erg jammer...quote:Op woensdag 14 januari 2015 10:32 schreef Yasmin23 het volgende:
Ik had liever gezien dat in de lessen over deze prenten gesproken kon worden.
Alsof ze het uitsluitend op moslims gemunt hebben.quote:Op woensdag 14 januari 2015 10:47 schreef Pietjevrijheid het volgende:
Vrijheid van mening, sure... Vrijheid om anderen bevolkingsgroepen te beledigen en te bespotten, nee doe maar liever niet. Als ik moslim was dan had ik ook een anti charlie gehad, fuck charlie trouwens. Geen respect voor die gasten en ik heb ook absoluut geen respect voor hetgeen zij proberen, namelijk moslims boos maken en moslims uitlokken. We weten allemaal dat moslims niet dezelfde cultuur en normen en waarden hebben zoals wij in het westen, en het zijn WIJ en onze voorouders die deze moslims naar binnen hebben gebracht en dus houdt dat in dat het onze gasten zijn! En gasten hoor je niet te beledigen maar juist te respecteren. Wat Charlie doet is gewoon benzine op het vuur gooien.
Ik vraag me eigenlijk vooral af wie de "wij" is waarover deze "pietje" het heeft.quote:Op woensdag 14 januari 2015 10:50 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Alsof ze het uitsluitend op moslims gemunt hebben.![]()
Volkomen terecht toch?quote:Op woensdag 14 januari 2015 08:58 schreef KingRadler het volgende:
ik vind dat de school heel minachtend denkt over de kinderen.
omdat ze stom zijn snappen ze de poster niet en moet het weg.
Hier ben ik het mee eens. Ik ben zelf moslim, en vind dat Charlie Hebdo zijn gang moet kunnen gaan. Alleen het opdringen van het tijdschrift aan scholieren slaat nergens op. Ongeacht de boodschap.quote:Op woensdag 14 januari 2015 08:59 schreef Weltschmerz het volgende:
Ik vind het wel een verschil of iemand een obscuur cartoonblaadje koopt waarvan hij weet dat hem zich beledigd laat voelen om vervolgens beledigd te raken, of dat kinderen die op die school moeten zijn vanwege de leerplicht dat opgedrongen krijgen zonder dat dit iets met het onderwijs te maken heeft.
Ja dat hebben ze ja, lees dat blad eens.... Het zijn vooral mohammed spotprenten en andere anti islamitische leuzen die ze verspreiden. Achterlijk gewoon!quote:Op woensdag 14 januari 2015 10:50 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Alsof ze het uitsluitend op moslims gemunt hebben.![]()
Nee, het is op een ludieke manier tegengas geven aan een groep moslims die mensen onderdrukken en dit vergoelijken door te beweren dat het in de naam van de profeet gebeurd.quote:Op woensdag 14 januari 2015 10:47 schreef Pietjevrijheid het volgende:
Vrijheid van mening, sure... Vrijheid om anderen bevolkingsgroepen te beledigen en te bespotten, nee doe maar liever niet. Als ik moslim was dan had ik ook een anti charlie gehad, fuck charlie trouwens. Geen respect voor die gasten en ik heb ook absoluut geen respect voor hetgeen zij proberen, namelijk moslims boos maken en moslims uitlokken. We weten allemaal dat moslims niet dezelfde cultuur en normen en waarden hebben zoals wij in het westen, en het zijn WIJ en onze voorouders die deze moslims naar binnen hebben gebracht en dus houdt dat in dat het onze gasten zijn! En gasten hoor je niet te beledigen maar juist te respecteren. Wat Charlie doet is gewoon benzine op het vuur gooien.
quote:Op woensdag 14 januari 2015 10:57 schreef Pietjevrijheid het volgende:
[..]
Ja dat hebben ze ja, lees dat blad eens.... Het zijn vooral mohammed spotprenten en andere anti islamitische leuzen die ze verspreiden. Achterlijk gewoon!
Ik geloof niet dat een echte moslim die Charlie wel oke vindt, waarschijnlijk ben jij ´niet-praktiserend´ en hier en daar weleens een biertje drinkt?quote:Op woensdag 14 januari 2015 10:56 schreef WoordenShuffelaar het volgende:
[..]
Hier ben ik het mee eens. Ik ben zelf moslim, en vind dat Charlie Hebdo zijn gang moet kunnen gaan. Alleen het opdringen van het tijdschrift aan scholieren slaat nergens op. Ongeacht de boodschap.
Wat is dit voor onzin? Worden wij westerlingen door de Mohammedanen onderdrukt? Wees realistisch!quote:Op woensdag 14 januari 2015 10:58 schreef eight het volgende:
[..]
Nee, het is op een ludieke manier tegengas geven aan een groep moslims die mensen onderdrukken en dit vergoelijken door te beweren dat het in de naam van de profeet gebeurd.
Juist omdat een school een plek is waar zeer verschillende meningen samenkomen, is het niet de plek waar iedereen zijn mening op posters moet gaan hangen. Als een leraar IS-posters zou ophangen zou dat hopelijk ook op wat verzet stuiten. Uiteindelijk is het aan de school om te bepalen wat zij hiermee doen, ook als ze dit doen op basis van wie het hardst schreeuwt.quote:Op woensdag 14 januari 2015 10:34 schreef DroogDok het volgende:
[..]
Op een school moet ruimte zijn voor alle meningen
Vrijheid van meningsuiting is de vrijheid om anderen te beledigen zonder dat deze het recht hebben zich beledigd te voelen.quote:Op woensdag 14 januari 2015 10:41 schreef zatoichi het volgende:
[..]
Precies!
Het ironische is dat, mijns inziens, de hele beweging rondom Charlie Hebdo draait om het geven van je mening, maar als een moslim aangeeft als mening te hebben dat hij/zij een bepaalde afbeelding kwetsend vind, dat juist weer niet mag.
Kortom voor mijn gevoel roepen veel te veel mensen maar wat zonder erbij na te denken wat de daadwerkelijk betekenis is. Vrijheid van meningsuiting, zolang het maar mijn mening is...
Je zou er zo een spotprent over kunnen maken...
Tuurlijk.quote:Op woensdag 14 januari 2015 10:57 schreef Pietjevrijheid het volgende:
[..]
Ja dat hebben ze ja, lees dat blad eens.... Het zijn vooral mohammed spotprenten en andere anti islamitische leuzen die ze verspreiden. Achterlijk gewoon!
Ik snap je punt, maar dit is natuurlijk een kromme vergelijking. Je kan IS niet vergelijken met Charlie Hebdo.quote:Op woensdag 14 januari 2015 11:00 schreef TorroFernandes het volgende:
Als een leraar IS-posters zou ophangen
Dat is toch helemaal niet relevant? Wat ze publiceren maakt eigenlijk geen bal uit. Dat ze zouden moete kunnen publiceren zonder afgeknald te worden, daar gaat het om. En dat zien veel mensen echt wel.quote:Op woensdag 14 januari 2015 10:07 schreef erodome het volgende:
[..]
Nope, die staat prima....
Al met al is het een hartstikke links blad, ze nemen helemaal niet iedereen op de hak, sterker nog, vroeger deden ze niet eens zoveel met cartoons.
Ik vind het niet oké. Ik vind belachelijk wat ze doen. Maar ik vind het nog erger om ons vrijheid in te perken uit angst voor terrorisme. Wat Charlie Hebdo doet keur ik absoluut niet goed, maar ik vind wel dat je het recht moet hebben om het te doen mocht je het willen.quote:Op woensdag 14 januari 2015 10:59 schreef Pietjevrijheid het volgende:
[..]
Ik geloof niet dat een echte moslim die Charlie wel oke vindt, waarschijnlijk ben jij ´niet-praktiserend´ en hier en daar weleens een biertje drinkt?
Je moet eerlijk zijn, zelfs Sjiieten en non-salafistische moslims ergeren zich aan Charlie en het beledigen van Mohammed.quote:Op woensdag 14 januari 2015 11:06 schreef UpsideDown het volgende:
Hollande is in dat opzicht gewoon baas, hij staat boven de cartoons van Charlie Hebdo en geeft geen fuck. Radicale salafistjes laten zich daarentegen op de kast jagen en beginnen te schuimbekken.
Dat klinkt al gelijk een stuk genuanceerder.quote:Op woensdag 14 januari 2015 11:07 schreef WoordenShuffelaar het volgende:
[..]
Ik vind het niet oké. Ik vind belachelijk wat ze doen. Maar ik vind het nog erger om ons vrijheid in te perken uit angst voor terrorisme. Wat Charlie Hebdo doet keur ik absoluut niet goed, maar ik vind wel dat je het recht moet hebben om het te doen mocht je het willen.
Klopt, zelfs gematigde moslims kennen nauwelijks zelfspot.quote:Op woensdag 14 januari 2015 11:08 schreef Pietjevrijheid het volgende:
[..]
Je moet eerlijk zijn, zelfs Sjiieten en non-salafistische moslims ergeren zich aan Charlie en het beledigen van Mohammed.
Ja en? Dat is toch hun probleem? Zij beledigen met grote regelmaat homo's, Christenen, Joden, ongelovigen, vrouwen en dat alles. Maar o wee als hun zandrover wordt beledigd.quote:Op woensdag 14 januari 2015 11:08 schreef Pietjevrijheid het volgende:
[..]
Je moet eerlijk zijn, zelfs Sjiieten en non-salafistische moslims ergeren zich aan Charlie en het beledigen van Mohammed.
Hun probleem.quote:Op woensdag 14 januari 2015 11:08 schreef Pietjevrijheid het volgende:
[..]
Je moet eerlijk zijn, zelfs Sjiieten en non-salafistische moslims ergeren zich aan Charlie en het beledigen van Mohammed.
Vandaar dat velen zich afvragen of er wel een gematigde Islam bestaat.quote:Op woensdag 14 januari 2015 11:09 schreef Specularium het volgende:
[..]
Klopt, zelfs gematigde moslims kennen nauwelijks zelfspot.
Het gaat er niet om of de twee vergelijkbaar zijn, maar of je je mening op posters in de school mag hangen.quote:Op woensdag 14 januari 2015 11:02 schreef DroogDok het volgende:
[..]
Ik snap je punt, maar dit is natuurlijk een kromme vergelijking. Je kan IS niet vergelijken met Charlie Hebdo.
Elke vorm van volks-belediging moet je gewoon wettelijk verbieden, dan ben je gelijk van al het gezeik af.quote:Op woensdag 14 januari 2015 11:09 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ja en? Dat is toch hun probleem? Zij beledigen met grote regelmaat homo's, Christenen, Joden, ongelovigen, vrouwen en dat alles. Maar o wee als hun zandrover wordt beledigd.
Nee hoor, met een cartoon over Mohammed beledig je geen volkquote:Op woensdag 14 januari 2015 11:12 schreef Pietjevrijheid het volgende:
[..]
Elke vorm van volks-belediging moet je gewoon wettelijk verbieden, dan ben je gelijk van al het gezeik af.
Je beledigd er bijna elke Arabier en moslim ermee, inderdaad je beledigd er geen volk mee.... Je beledigd er namelijk volk(eren) ermee!quote:Op woensdag 14 januari 2015 11:12 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Nee hoor, met een cartoon over Mohammed beledig je geen volk
Dat is hun probleem. Als ik zeg dat Justin Bieber lelijk is beledig ik ook hele volkeren. Ze moeten maar eens wat ballen groeien en leren dat die zandrover van hen als die werkelijk zo machtig is wel boven wat beledigingen van enkele Kafr kan staan. En anders denken als Weird Al Yankovic in Amish Paradise:quote:Op woensdag 14 januari 2015 11:13 schreef Pietjevrijheid het volgende:
[..]
Je beledigd er bijna elke Arabier en moslim ermee, inderdaad je beledigd er geen volk mee.... Je beledigd er namelijk volk(eren) ermee!
Ik heb het toch niet over achter de vrijheid van meningsuiting staan? Ik heb het over de mensen die nu ineens perse dat blad willen hebben en helemaal ermee weglopen. Terwijl dat(de mensen waar ik op doel, niet iedereen dus) diezelfde mensen nog niet eens hun kont hadden afgeveegd met dat blad voor deze aanslag.quote:Op woensdag 14 januari 2015 11:02 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Dat is toch helemaal niet relevant? Wat ze publiceren maakt eigenlijk geen bal uit. Dat ze zouden moete kunnen publiceren zonder afgeknald te worden, daar gaat het om. En dat zien veel mensen echt wel.
Natuurlijk heb je altijd meelopers die gewoon op de bangwagon springen maar die zul je altijd houden.
Jij vindt het ophangen van een IS-vlag hetzelfde als het ophangen van een Charlie Hebdo cover?quote:Op woensdag 14 januari 2015 11:10 schreef TorroFernandes het volgende:
[..]
Het gaat er niet om of de twee vergelijkbaar zijn, maar of je je mening op posters in de school mag hangen.
Vrijheid van meningsuiting.quote:Op woensdag 14 januari 2015 11:12 schreef Pietjevrijheid het volgende:
[..]
Elke vorm van volks-belediging moet je gewoon wettelijk verbieden, dan ben je gelijk van al het gezeik af.
Die mensen zijn niet ineens fan van het blad, maar laten zien dat ze vierkant voor de vrijheid van meningsuiting staan.quote:Op woensdag 14 januari 2015 11:15 schreef erodome het volgende:
[..]
Ik heb het toch niet over achter de vrijheid van meningsuiting staan? Ik heb het over de mensen die nu ineens perse dat blad willen hebben en helemaal ermee weglopen. Terwijl dat(de mensen waar ik op doel, niet iedereen dus) diezelfde mensen nog niet eens hun kont hadden afgeveegd met dat blad voor deze aanslag.
Waarom eigenlijk niet?quote:Op woensdag 14 januari 2015 11:16 schreef Re het volgende:
waarom moet men eigenlijk 12-jarigen confronteren met 2, met veel speeksel, lebberende homo's?
Ik heb het over een heel aantal die wel ineens fan van het blad zijn.quote:Op woensdag 14 januari 2015 11:17 schreef DroogDok het volgende:
[..]
Die mensen zijn niet ineens fan van het blad, maar laten zien dat ze vierkant voor de vrijheid van meningsuiting staan.
Christelijke of seculiere Arabieren geven geen fuck hoor.quote:Op woensdag 14 januari 2015 11:13 schreef Pietjevrijheid het volgende:
[..]
Je beledigd er bijna elke Arabier en moslim ermee, inderdaad je beledigd er geen volk mee.... Je beledigd er namelijk volk(eren) ermee!
Die zijn ook een kleine minderheid in de arabische wereld. En Seculiere Arabieren zijn geen moslims, je kan niet seculier en moslim tegelijk zijn neem ik aan.quote:Op woensdag 14 januari 2015 11:17 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Christelijke of seculiere Arabieren geven geen fuck hoor.
Is zolang het niet een absoluut recht is, gewoon subjectief.quote:
Pietje wat is je echte voornaam?quote:Op woensdag 14 januari 2015 11:13 schreef Pietjevrijheid het volgende:
[..]
Je beledigd er bijna elke Arabier en moslim ermee, inderdaad je beledigd er geen volk mee.... Je beledigd er namelijk volk(eren) ermee!
Bekijk het in de context. Als de redactie van Le Figaro was afgeknald zou links ook ineens fan van dat blad zijn.quote:Op woensdag 14 januari 2015 11:17 schreef erodome het volgende:
[..]
Ik heb het over een heel aantal die wel ineens fan van het blad zijn.
Daar heb je gelijk in....quote:Op woensdag 14 januari 2015 11:15 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Dat is hun probleem. Als ik zeg dat Justin Bieber lelijk is beledig ik ook hele volkeren. Ze moeten maar eens wat ballen groeien en leren dat die zandrover van hen als die werkelijk zo machtig is wel boven wat beledigingen van enkele Kafr kan staan. En anders denken als Weird Al Yankovic in Amish Paradise:
"I really don't care in fact I wish him well, because I'll be laughing my ass off when he's burning in hell!"
En wat is daar precies mis mee?quote:Op woensdag 14 januari 2015 11:15 schreef erodome het volgende:
[..]
Ik heb het toch niet over achter de vrijheid van meningsuiting staan? Ik heb het over de mensen die nu ineens perse dat blad willen hebben en helemaal ermee weglopen. Terwijl dat(de mensen waar ik op doel, niet iedereen dus) diezelfde mensen nog niet eens hun kont hadden afgeveegd met dat blad voor deze aanslag.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |