 
		 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Die Glenmorangie wel, die paffert mag je houden...quote:Op woensdag 31 december 2014 16:57 schreef Iwanius het volgende:
Laatst heb ik in een lounge een glas Glenmorangie 18 jaar gerijpte whisky gedronken i.c.m. een top paffert. Bekend hier?
 
			 
			
			
			quote:Op woensdag 31 december 2014 13:53 schreef JeMoeder het volgende:
Is een flesje Flora en Fauna Mortlach onderweg naar LeidenDie gaat smaken
 Die is lekker
 Die is lekker   
  
  
			 
			
			
			ik heb nog een la vol met Cubaanse en dominicaanse, misschien maar eens aanbreken vanavondquote:Op woensdag 31 december 2014 16:57 schreef Iwanius het volgende:
Laatst heb ik in een lounge een glas Glenmorangie 18 jaar gerijpte whisky gedronken i.c.m. een top paffert. Bekend hier?
 
			 
			
			
			Bowmore wel bewaren. Wellicht als je meer whisky hebt gedronken, dat je dit wél kan waarderen.quote:Op woensdag 31 december 2014 10:57 schreef MagnumPI het volgende:
Als beginnende whisky-drinker heb ik me laten informeren in de winkel. Ik heb een fles Glenfiddich (lekker, kan ik echt van genieten) en een fles Bowmore (rokerig, echt niet mijn smaak) meegekregen.
Op basis van deze ervaringen, welke whisky raden jullie me aan?
 
			 
			
			
			Highland Parkquote:Op woensdag 31 december 2014 17:54 schreef CrashO het volgende:
[..]Die is lekker

Ik heb vanmorgen ook nog even ingeslagen om het nieuwe jaar in stijl in te gaan.
Highland Park 18
Bowmore - White Sands 17
The BigSmoke (46% versie)
Net die Bowmore open getrokken en ik vindt hem beter dan verwacht (die andere travel-versies vielen toch wat tegen i.v.m. de prijs)
 
   Heb toch wel een zwak voor deze destilleerderij ontwikkeld merk ik.
 Heb toch wel een zwak voor deze destilleerderij ontwikkeld merk ik.   
											 
			 
			
			
			Die White Sands is inderdaad de lekkerste van de drie laatste travel retails als ik me het goed herinner. De Black Rock en Gold Reef vond ik volgens mij wat minder lekker.quote:Op woensdag 31 december 2014 17:54 schreef CrashO het volgende:
[..]Die is lekker

Ik heb vanmorgen ook nog even ingeslagen om het nieuwe jaar in stijl in te gaan.
Highland Park 18
Bowmore - White Sands 17
The BigSmoke (46% versie)
Net die Bowmore open getrokken en ik vindt hem beter dan verwacht (die andere travel-versies vielen toch wat tegen i.v.m. de prijs)
 
			 
			
			
			Ik ben sinds vanmorgen lichtelijk verkouden dus ik zou mijn tastenotes op het moment even niet al te serieus nemen aangezien mijn kop boven een kampvuur houden waarschijnlijk een "licht rokerig" op zal leverenquote:Op donderdag 1 januari 2015 16:28 schreef JeMoeder het volgende:
Big Smoke heb ik nog nooit op, recensie?


 , olieachtig, mini hint van toffee.
, olieachtig, mini hint van toffee.
 
			 
			
			
			Thanks. Jammer dat hij zo vlak over komt. Nog even wachten totdat je smaak weer helemaal hersteld isquote:Op donderdag 1 januari 2015 17:01 schreef CrashO het volgende:
[..]
Ik ben sinds vanmorgen lichtelijk verkouden dus ik zou mijn tastenotes op het moment even niet al te serieus nemen aangezien mijn kop boven een kampvuur houden waarschijnlijk een "licht rokerig" op zal leveren
De tastenotes die er bij zitten:
Nose: Salted butter on toast, distant driftwood bonfires, meringues, peaches and strawberries.
Taste: Cool and minty. Then smoke and soft charcoal. Currant buns and icing sugar.
Finish: Crisp and clean with growing oily saltiness and wet wood smoke. Wet grass and a touch of leather.
Waar ik het wel aardig mee eens ben op basis van gisteren toen ik nog wel kon ruiken
Kwa geur een lichte zeelucht, maar niet van dat zeewier zoals een laphroaig. Rook ruik ik voor een Big Smoke weinig.
Smaak: Rook, olieachtig, mini hint van toffee.
Afdronk: Rook
Ik vindt hem vergelijkbaar met de Finlaggan Original Peat (Single Malt, dit is een Blended Malt) die een stuk goedkoper is, hij smaakt redelijk vlak, heeft duidelijk "smoke" maar mist karakter, echte peat smaak mis ik ook. Wel lekker, maar niet zijn prijs waard imo.
 
											 
			 
			
			
			
 
											 
			 
			
			
			 heel erg zacht in de mond, erg fijn als ik zin heb in een wat lichts, maar toch met een licht rokerige afdronk.
 heel erg zacht in de mond, erg fijn als ik zin heb in een wat lichts, maar toch met een licht rokerige afdronk. 
			 
			
			
			Highland Park 12 staat hier standaard in de kast. Een fijnere whisky onder de 30 euro heb ik nog niet gevonden. Lekkere daily dram.quote:Op zaterdag 3 januari 2015 02:57 schreef Sapstengel het volgende:
Voor mijn verjaardag 2 flessen gekregen, Highland Park 12 en Ardbeg Coreyvreckan.
De Highland Park laatst geopend, erg lekker, maar die is ook vast wel bekend hierheel erg zacht in de mond, erg fijn als ik zin heb in een wat lichts, maar toch met een licht rokerige afdronk.
Corryvreckan heb ik nog niet geprobeerd, want heb nog een 75% volle fles Ardbeg 10 staan die eerst op gaat.
 
			 
			
			
			De Caol Ila 12 kostte tot voor kort minder dan ¤30 (¤26,95). Die vind ik lekkerder, maar ik ben dan ook een Caol Ila adeptquote:Op zaterdag 3 januari 2015 18:04 schreef Daklem het volgende:
[..]
Highland Park 12 staat hier standaard in de kast. Een fijnere whisky onder de 30 euro heb ik nog niet gevonden. Lekkere daily dram.
 Helaas is het een Diageo merk, dus zullen de prijzen blijven doorgaan met stijgen.
 Helaas is het een Diageo merk, dus zullen de prijzen blijven doorgaan met stijgen. 
			 
			
			
			Lees ook goede dingen over Ardmore Traditional, daar heb je ook een fles van voor rond de 25 euro, maar zelf nog niet geprobeerd. Highland Park is sowieso een blijverquote:Op zaterdag 3 januari 2015 18:04 schreef Daklem het volgende:
[..]
Highland Park 12 staat hier standaard in de kast. Een fijnere whisky onder de 30 euro heb ik nog niet gevonden. Lekkere daily dram.
 
											 
			 
			
			
			
 
											 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Ardmore is een fijne voor een fijne prijs. En nu nog te krijgen, wordt vervangen door Ardmore Legacy en die is een stuk slapper.quote:Op zaterdag 3 januari 2015 21:35 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Lees ook goede dingen over Ardmore Traditional, daar heb je ook een fles van voor rond de 25 euro, maar zelf nog niet geprobeerd. Highland Park is sowieso een blijver
 
			 
			
			
			Oh dan moet ik er binnenkort maar een halen nu het nog kanquote:Op zondag 4 januari 2015 00:12 schreef Karstman het volgende:
[..]
Ardmore is een fijne voor een fijne prijs. En nu nog te krijgen, wordt vervangen door Ardmore Legacy en die is een stuk slapper.
 25 euro is geen enorme investering dat kan altijd wel.
 25 euro is geen enorme investering dat kan altijd wel.
											 
			 
			
			
			Inderdaad.quote:Op zondag 4 januari 2015 00:37 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Oh dan moet ik er binnenkort maar een halen nu het nog kan25 euro is geen enorme investering dat kan altijd wel.
 Gisteren heb ik Glenkinchie 12yo op.
 Gisteren heb ik Glenkinchie 12yo op.  
			 
			
			
			Wat ik prettig vind bij de Highland Park is dat er een beetje rook bij zit tijdens de afdronk. Voor het geld een redelijk complexe, maar toegankelijke whisky.quote:Op zaterdag 3 januari 2015 22:04 schreef Cynix ® het volgende:
Ik lijk hier wel de enige die niet zo kapot was van Highland Park 12yo.
Maar ik moet zeggen dat mijn ervaring al even geleden was en misschien vind ik m nu wel lekker(der). Zal 'm binnenkort nog eens uitchecken.
 
			 
			
			
			 
											 
			 
			
			
			Goeie prijsquote:Op dinsdag 6 januari 2015 13:35 schreef Winski05 het volgende:
Heb gisteren de Highland Park 18 aan m'n collectie toegevoegd. Zag hem staan voor 65 euro en voor die prijs moest ik hem wel meenemen. Heerlijke whisky
 Een paar jaar geleden geen unicum, maar met die recente verhogingen in Whiskyland helaas steeds moeilijker te vinden voor een knappe prijs.
 Een paar jaar geleden geen unicum, maar met die recente verhogingen in Whiskyland helaas steeds moeilijker te vinden voor een knappe prijs. 
			 
			
			
			Precies! Dat is ook de reden dat ik hem heb meegenomen. Goedkoper dan 65 euro vind je 'm niet meer... En de prijs blijft maar stijgen. Dus ja, ben tevreden met m'n aankoopquote:Op dinsdag 6 januari 2015 13:40 schreef CrashO het volgende:
[..]
Goeie prijsEen paar jaar geleden geen unicum, maar met die recente verhogingen in Whiskyland helaas steeds moeilijker te vinden voor een knappe prijs.
 
											 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Gall is standaard zo'n 20% te duur, dus compenseert weer mooiquote:Op zaterdag 10 januari 2015 19:03 schreef zatoichi het volgende:
Weten jullie of dat bij gall en gall de moeite waard is of zou het beter zijn die 20% ergens anders aan te besteden?


 
			 
			
			
			Ik was daar vorig jaar in de distilleerderijquote:Op zondag 4 januari 2015 11:46 schreef Daklem het volgende:
[..]
Inderdaad.Gisteren heb ik Glenkinchie 12yo op.
Lowland whisky, zacht in de neus, fruitig en bloemig. Hetzelfde geldt voor de smaak. afdronk een beetje droog.
Voor mij geen topper, maar dat komt omdat ik zelf niet echt een liefhebber ben van lowland whisky. Is mij te licht.
 
											 
			 
			
			
			Goeie tour hebben ze daarquote:Op zondag 11 januari 2015 00:14 schreef Joooo-pi het volgende:
[..]
Ik was daar vorig jaar in de distilleerderij
 Allemaal schaalmodellen van het hele proces eerst zoals een museum om rustig te bekijken en dan die rondleiding
 Allemaal schaalmodellen van het hele proces eerst zoals een museum om rustig te bekijken en dan die rondleiding   . Alleen jammer dat er een grote glasplaat in het warehouse staat voor de gasten
  . Alleen jammer dat er een grote glasplaat in het warehouse staat voor de gasten  
 
			 
			
			
			Ja, dat laatste is wel jammer, maar verder zeker de moeite waard. Mooie landelijke omgeving daar ook.quote:Op zondag 11 januari 2015 00:24 schreef CrashO het volgende:
[..]
Goeie tour hebben ze daarAllemaal schaalmodellen van het hele proces eerst zoals een museum om rustig te bekijken en dan die rondleiding
. Alleen jammer dat er een grote glasplaat in het warehouse staat voor de gasten
 
			 
			
			
			Goede tip, ga maar eens vergelijkend warenonderzoek doen.quote:Op zaterdag 10 januari 2015 19:07 schreef CrashO het volgende:
[..]
Gall is standaard zo'n 20% te duur, dus compenseert weer mooi
Zou alsnog eerst even online kijken (bij VanZuylen en/of drankgigant bijvoorbeeld) voordat je de Gall inloopt. Heb er wel eens een fles (Laphroaig 18) zien staan voor 95 euro die bij drankgigant een euro of 60 was
 
			 
			
			
			Wat is je budget?quote:Op zondag 11 januari 2015 16:49 schreef zatoichi het volgende:
[..]
Goede tip, ga maar eens vergelijkend warenonderzoek doen.
Maar iemand tips voor Japanse whiskey? Welke moet ik echt opnemen in mijn verzameling?
 
			 
			
			
			Ah dat wist ik dus niet eens. Ik ben enkele jaren geleden in Japan geweest en had dus moeten inslaan...quote:Op zondag 11 januari 2015 17:03 schreef MadMaster het volgende:
[..]
Wat is je budget?
De meest interessante Japanse whisky's zijn voor de meeste mensen niet of nauwelijks meer betaalbaar...
Misschien de blended whisky's onder het Hibiki label, hoewel die niet heel uitgesproken Japans zijn...
 
											 
			 
			
			
			Tip: Ga eens naar een whiskyfestival en bezoek de stand van Intercaves.quote:Op zondag 11 januari 2015 17:42 schreef zatoichi het volgende:
[..]
Ah dat wist ik dus niet eens. Ik ben enkele jaren geleden in Japan geweest en had dus moeten inslaan...
Ik wil niet meer dan 80 euro, of als ie heel bijzonder is 100 euro uitgeven aan een fles whisky. Daarmee zou het wel gelijk de duurste fles in mijn collectie zijn overigens.
Een dan moet hij wel uitgesproken Japans zijn anders kan ik het net zo goed niet doen
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			 
											 
			 
			
			
			Glendronach 15, Aberlour 15, Glengoyne 12... Zomaar een paar suggesties die ongeveer in dezelfde prijsklasse liggenquote:Op woensdag 14 januari 2015 12:06 schreef Questular het volgende:
Mn Glenfiddich 15 is op dus ik mag weer eens een nieuw flesje gaan kopen van mezelf. Als mensen hier suggesties hebben in de prijsrange van Glenfiddich 15 dan hoor ik het graag
 
											 
			 
			
			
			Glendronach 15 wordt mijn volgende whisky.quote:Op woensdag 14 januari 2015 12:44 schreef hagelslagfabrikant het volgende:
[..]
Glendronach 15, Aberlour 15, Glengoyne 12... Zomaar een paar suggesties die ongeveer in dezelfde prijsklasse liggen
 
											 
			 
			
			
			 
  
			 
			
			
			Ik hoop dit weekend mijn Tomintoul Oloroso te ontkurken, wellicht heb ik dan een tip voor je.quote:Op woensdag 14 januari 2015 12:06 schreef Questular het volgende:
Mn Glenfiddich 15 is op dus ik mag weer eens een nieuw flesje gaan kopen van mezelf. Als mensen hier suggesties hebben in de prijsrange van Glenfiddich 15 dan hoor ik het graag
 
			 
			
			
			Lege flessen met doos moeten eigenlijk ' het circuit' niet in. Zeker als het ' dure' flessen zijn/waren.quote:Op donderdag 15 januari 2015 08:50 schreef kahlie het volgende:
Zijn er mensen die lege flessen plus doos sparen?
Mijn Johnnie Walker - Explorers Club - Gold Route is leeg
Hij heeft een mooie groene doos en fles is ook best mooi, maar ik heb echt geen ruimte voor dat soort dingen.
Op te halen in regio R'dam of D'haag.
 
			 
			
			
			Geen age statement. Das niks voor mijquote:Op zaterdag 17 januari 2015 13:12 schreef mrPanerai het volgende:
iemand deze al eens gehad?
[ afbeelding ]
 
   
											 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Isle of Speyside?quote:Op zondag 18 januari 2015 02:58 schreef Martijn_77 het volgende:
Gezocht: Milde Isle of Speyside whisky zonder al te veel rook.
Iemand nog tips?
 
			 
			
			
			Dan nog, 'Isle'?quote:Op zondag 18 januari 2015 09:38 schreef zatoichi het volgende:
Volgens mij moet je "of" in het Nederlands lezen en niet in het Engels
 
			 
			
			
			Maar om nou Islay en Speyside in 1 zin te noemen als je een whisky zoektquote:Op zondag 18 januari 2015 11:29 schreef mrPanerai het volgende:
Aangezien hij het over rook heeft zal hij wel Islay bedoelen.
 De verschillen kunnen niet veel groter dan dat worden
 De verschillen kunnen niet veel groter dan dat worden  
Neem aan dat je de Laphroaigs al afgegaan bent?quote:Op zondag 18 januari 2015 11:35 schreef Ferdii het volgende:
Iemand nog een leuke tip voor een malt waarin duidelijk de jodium Zit? Eurootje of 50

 
			 
			
			
			Zeker. En toch vind ik ze allebei erg lekker.quote:Op zondag 18 januari 2015 15:21 schreef CrashO het volgende:
Maar om nou Islay en Speyside in 1 zin te noemen als je een whisky zoektDe verschillen kunnen niet veel groter dan dat worden
 
											 
			 
			
			
			Celp al geprobeert?quote:Op zondag 18 januari 2015 11:35 schreef Ferdii het volgende:
Iemand nog een leuke tip voor een malt waarin duidelijk de jodium Zit? Eurootje of 50
 
			 
			
			
			Jonge laphroaig met een aquariumplant erin. Tja...quote:

 
											 
			 
			
			
			De meeste ken ik al ja 😋quote:Op zondag 18 januari 2015 15:21 schreef CrashO het volgende:
[..]
Maar om nou Islay en Speyside in 1 zin te noemen als je een whisky zoektDe verschillen kunnen niet veel groter dan dat worden
[..]
Neem aan dat je de Laphroaigs al afgegaan bent?
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Lagavulin 16 al gehad, één van mijn persoonlijke favorieten?quote:Op zondag 18 januari 2015 11:35 schreef Ferdii het volgende:
Iemand nog een leuke tip voor een malt waarin duidelijk de jodium Zit? Eurootje of 50
 
			 
			
			
			Tja, duur is relatief, al is hij geloof ik in NL rond de 80 euro de fles.quote:Op zaterdag 17 januari 2015 12:31 schreef SevenWonders het volgende:
[..]
Lege flessen met doos moeten eigenlijk ' het circuit' niet in. Zeker als het ' dure' flessen zijn/waren.
Wordt zo gevuld met koude thee en op Marktplaats gezet!
 Ik vond weggooien beetje zonde
 Ik vond weggooien beetje zonde
											 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			
 wordt toch te gek
 wordt toch te gek 
 
											 
			 
			
			
			Ga ik volgende keer proberenquote:Op maandag 19 januari 2015 01:33 schreef jasperz89 het volgende:
[..]
Lagavulin 16 al gehad, één van mijn persoonlijke favorieten?
 
											 
			 
			
			
			Bij mij krijgen gasten voortaan Glenn Glen Talloch, Aangezien het toch paupers zijn die Cola erbij willen..quote:Op zaterdag 24 januari 2015 10:09 schreef Ferdii het volgende:
Daarnaast om te voorkomen dat die hibiki weer zo snel op is ook een Chivas regal gekocht voor whisky zuipende gasten

 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Voor dat soort gasten heb ik altijd wel een Monkey Shoulder oid staan.quote:Op zaterdag 24 januari 2015 10:55 schreef CrashO het volgende:
[..]
Bij mij krijgen gasten voortaan Glenn Glen Talloch, Aangezien het toch paupers zijn die Cola erbij willen..
Zat donderdag aan een glaasje Highland Park 18 toen er bezoek kwam, OH, WHISKY, lekkerrrr.
Dus ik glaasje aanbieden. "Mag ik er cola bij? Anders is het zo sterkkk..."
 
			 
			
			
			Ik kan niet te veel zeggen wegens een blind tasting vandaag (en je weet maar nooit wie er mee leest), maar ik moest even lachen wegens één van de flessen die je noemt. Die gaat bij mij vandaag ook open namelijk...quote:Op zondag 25 januari 2015 10:16 schreef totalatool het volgende:
[..]
Voor dat soort gasten heb ik altijd wel een Monkey Shoulder oid staan.
Vanavond is het Burns' Night. Haggis wordt een beetje lastig, maar ik ga wel een mooi flesje whisky openen. Vrijwel zeker wordt dat een Littlemill, maar ik twijfel nog tussen een 1989/2014 Liquid Library, een 1989/2014 Whisky-Doris of een 1992/2014 Whisky-Fässle.
Of wordt het toch een peater in de vorm van ofwel een Laphroaig Cairdeas 2014 ofwel een Port Charlotte PC11...
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Wat is er mis met Monkey Shoulder?quote:Op zondag 25 januari 2015 10:16 schreef totalatool het volgende:
[..]
Voor dat soort gasten heb ik altijd wel een Monkey Shoulder oid staan.
Hmm die extra virgin olive oil lijkt me wel wat, wanneer is die gebottled?quote:Op zondag 25 januari 2015 20:53 schreef MadMaster het volgende:
[ afbeelding ]
Iets eerder dan morgen de beloofde foto van onze (Usquebaugh Society Regio Noord Holland) blind tasting vandaag...
 
			 
			
			
			Jij hebt smaak, ik begrijp je liefde voor de Monkey Shoulder...quote:Op zondag 25 januari 2015 20:55 schreef YoshiBignose het volgende:
Hmm die extra virgin olive oil lijkt me wel wat, wanneer is die gebottled?
 
			 
			
			
			Wat zit er in die meest linker en meest rechter flesquote:Op zondag 25 januari 2015 20:53 schreef MadMaster het volgende:
Iets eerder dan morgen de beloofde foto van onze (Usquebaugh Society Regio Noord Holland) blind tasting vandaag...

 
			 
			
			
			De eerste fles bevat de inhoud van de blauwe Bruichladdich decanter ernaast en de kleine, nog ingepakte, fles rechts bevat Aberlour A'Bunadh, batch 10 uit 2003.quote:Op zondag 25 januari 2015 22:17 schreef CrashO het volgende:
[..]
Wat zit er in die meest linker en meest rechter fles
 
			 
			
			
			Zaterdag voor het eerst gedronken en ik weet nog niet echt wat ik er van vind, de afdronk is erg bitter.quote:Op zaterdag 17 januari 2015 10:58 schreef Questular het volgende:
Ben eens bij de lokale slijter naar binnen gelopen en heb een
[ afbeelding ]
gehaald, ik ben benieuwd

| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |