Welke internationale overeenkomsten zijn overboord gegooid na verkiezingen?quote:Op dinsdag 18 november 2014 16:55 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Het is wel vreemd om internationale overeenkomsten overboord te gooien na verkiezingen, sterker nog, dat maakt de staat onbetrouwbaar en achterbaks. Ook vreemd was dat de vredestichter de slechtst beveiligde politicus was sinds Kennedy in een open auto een rond tussen hoge gebouwen maakte.
Stoere taal van de arabieren zeg, maar uiteindelijk zijn ze toch (alweer) met de staart tussen de benen moeten afdruipen na een lesje in oorlog voeren.quote:Op dinsdag 18 november 2014 16:54 schreef waxxx het volgende:
[..]
Onze daad zal de wereld verbazen. Ze zullen zien dat de Arabieren klaar staan voor oorlog. … Wij erkennen het
bestaan van Israel niet. … Het is al oorlog sinds 1948.”(president van Egypte Gamel Abdel Nasser, 28 mei 1967)
“Wij willen een volledige bevrijdingsoorlog om de zionistische vijand te vernietigen.”(president van Syrie Nureddin al-Attasi, 22 mei 1967)
“Als militair geloof ik dat de tijd is gekomen om de slag tot vernietiging in te gaan.” (Syrische minister van Defensie Hafez Assad, 20 mei 1967)
“Het bestaan van Israel is een fout die gecorrigeerd moet worden. Ons doel is duidelijk: Israel van de kaart vegen. … Broeders, laten wij elkaar ontmoeten in Tel Aviv en Haifa.”(president van Irak Abdel-Rahman Aref, 31 mei en 1 juni 1967)
“Dit is een strijd voor het thuisland – het is wij of de Israeli’s. De Joden van Palestina zullen moeten vertrekken. Overlevenden van de oorspronkelijke Joodse bevolking kunnen blijven, maar ik schat dat geen een het zal overleven.”(voorzitter van de PLO Ahmed Shukairy, 1 juni 1967)
Na bovenvermelde jarenlange oorlogstaal stuurde de Egyptische president Nasser op 16 mei 1967 de VN-vredesmacht in de Sinai-woestijn naar huis, om zijn troepen vrije toegang tot Israel te geven. Vervolgens stelde hij op 22 mei een militaire blokkade van Eilat – Israels haven voor de aanvoer van olie – in en deed daarmee de eerste oorlogsdaad.
Ik vind dat altijd zo raar als ze het daar over hebben. Ik bedoel het gaat over de bouw van iets waarvan je bij het horen van de naam denkt daar hoeft toch niks aan gebouwd te worden? Je zet het toch gewoon neer? Het is een nederzetting.quote:Op zondag 16 november 2014 20:04 schreef xodox het volgende:
. 'In Europa heersen grote frustraties en is er nultolerantie voor de bouw van nederzettingen',
En in 1973 probeerde ze het weer, het Israëlische leger was toen op 40 km afstand van Damascus en 80 km van Caïro gekomen.quote:Op dinsdag 18 november 2014 20:51 schreef xodox het volgende:
[..]
Stoere taal van de arabieren zeg, maar uiteindelijk zijn ze toch (alweer) met de staart tussen de benen moeten afdruipen na een lesje in oorlog voeren.
Wat een kunst, met al dat geld en al dat spul van de USA je vijand verslaan. Echt iets om trots op te zijn. Primitief en oorlogszuchtig volkje daar, die Israëliërs zijn net zo erg als de Palestijnen, misschien nog erger aangezien zij dankzij de steun uit de USA de machtigere partij is en daar misbruik van maakt.quote:Op dinsdag 18 november 2014 20:51 schreef xodox het volgende:
[..]
Stoere taal van de arabieren zeg, maar uiteindelijk zijn ze toch (alweer) met de staart tussen de benen moeten afdruipen na een lesje in oorlog voeren.
In die tijd waren Amerika en Israël nog veel minder close hoor!quote:Op dinsdag 18 november 2014 21:11 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Wat een kunst, met al dat geld en al dat spul van de USA je vijand verslaan. Echt iets om trots op te zijn. Primitief en oorlogszuchtig volkje daar, die Israëliërs zijn net zo erg als de Palestijnen, misschien nog erger aangezien zij dankzij de steun uit de USA de machtigere partij is en daar misbruik van maakt.
Als je met vrede bedoelt Jeruzalem opsplitsen, dan zal er inderdaad geen vrede komen.quote:Op dinsdag 18 november 2014 21:46 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Het is overduidelijk dat Israël geen vrede wil.
Ik bedoel dat Israël iedere keer 1dag na het begin van vredesgesprekken aankondigt de illegale nederzettingen uit te breiden.quote:Op dinsdag 18 november 2014 22:01 schreef xodox het volgende:
[..]
Als je met vrede bedoelt Jeruzalem opsplitsen, dan zal er inderdaad geen vrede komen.
Nee, ze zijn constant redenen aan het verzinnen waarom een gesprekspartner niet voldoet om met het uitverkoren volk eindeloos over vrede te mogen praten terwijl ze in de tussentijd lekker doorgaan met land roven.quote:Op dinsdag 18 november 2014 22:01 schreef xodox het volgende:
[..]
Als je met vrede bedoelt Jeruzalem opsplitsen, dan zal er inderdaad geen vrede komen.
Jaja, dat klinkt mooi. Je haalt alleen de gunstige delen uit de voorstellen. Maar dat Israel de zeggenschap over het water, het luchtruim en de buitengrenzen wil houden, vergeet je even. Van die voorstellen die eerder op een belediging lijken dan op een serieus voorstel.quote:Op dinsdag 18 november 2014 05:38 schreef waxxx het volgende:
[..]
De Arabieren kunnen maar niet accepteren dat ze verloren hebben. Dat ze zelfs het erg vergaande voorstel van Barak in 2000 om 95% van de Westelijke Jordaanoever, heel de Gazastrook en delen van Oost-Jeruzalem te krijgen weigerde zegt genoeg. Erg dom vanuit Palestijns oogpunt, een vergelijkbaar aanbod krijgen ze in de toekomst niet meer.
Ach, soortgelijke taal bezigden zionisten t.o.v. de oorspronkelijke Palestijnen, dus ik snap je morele verontwaardiging niet.quote:Op dinsdag 18 november 2014 16:54 schreef waxxx het volgende:
[..]
Onze daad zal de wereld verbazen. Ze zullen zien dat de Arabieren klaar staan voor oorlog. … Wij erkennen het
bestaan van Israel niet. … Het is al oorlog sinds 1948.”(president van Egypte Gamel Abdel Nasser, 28 mei 1967)
“Wij willen een volledige bevrijdingsoorlog om de zionistische vijand te vernietigen.”(president van Syrie Nureddin al-Attasi, 22 mei 1967)
“Als militair geloof ik dat de tijd is gekomen om de slag tot vernietiging in te gaan.” (Syrische minister van Defensie Hafez Assad, 20 mei 1967)
“Het bestaan van Israel is een fout die gecorrigeerd moet worden. Ons doel is duidelijk: Israel van de kaart vegen. … Broeders, laten wij elkaar ontmoeten in Tel Aviv en Haifa.”(president van Irak Abdel-Rahman Aref, 31 mei en 1 juni 1967)
“Dit is een strijd voor het thuisland – het is wij of de Israeli’s. De Joden van Palestina zullen moeten vertrekken. Overlevenden van de oorspronkelijke Joodse bevolking kunnen blijven, maar ik schat dat geen een het zal overleven.”(voorzitter van de PLO Ahmed Shukairy, 1 juni 1967)
Grappig dat je de militaire blokkade een oorlogsdaad noemt. Dan pleegt Israel dus voortdurend een oorlogsdaad tegen Gaza en de bezette Westoever.quote:Na bovenvermelde jarenlange oorlogstaal stuurde de Egyptische president Nasser op 16 mei 1967 de VN-vredesmacht in de Sinai-woestijn naar huis, om zijn troepen vrije toegang tot Israel te geven. Vervolgens stelde hij op 22 mei een militaire blokkade van Eilat – Israels haven voor de aanvoer van olie – in en deed daarmee de eerste oorlogsdaad.
Als ik goed ben ingelicht, door een voorstander van Israel, dan heeft Israel heel veel geluk gehad dat het in 1948 een heel schip vol wapens binnen kon smokkelen. Tsjechisch, als ik me goed herinner, hoewel dat me wat onwaarschijnlijk lijkt.quote:Op dinsdag 18 november 2014 21:26 schreef xodox het volgende:
[..]
In die tijd waren Amerika en Israël nog veel minder close hoor!
Bij de oprichting in '48 geloofde niemand dat dat Joodse ministaatje een lang bestaan zou kennen. Toch zijn ze nog steeds alive and kicking
Ook al hebben ze uiteraard militaire en financiële steun gekregen van Amerika, Duitsland en andere landen, vind ik het toch klasse dat je kan overleven als je op een gegeven moment langs alle kanten bedreigd wordt met vernietiging. Het belangrijkste wapen van Israël is natuurlijk God die Zijn volk nooit in de steek zal laten
Spijker op z'n kop. Hier in Europa roept men discriminatie bij iedere scheet, maar grondwettelijke apartheid moet zomaar kunnen in Israel, Turkije en Saoedi-Arabiequote:Op zondag 16 november 2014 20:51 schreef xodox het volgende:
[..]
Je bedoelt dus dat Israël op dezelfde manier gesticht is als kandidaat EU lidstaat Turkije onder Mustafa Kemal Ataturk, die streefde naar een homogeen etnisch cultureel Turkije en daarom maar besloot alle Grieken en Armeniërs te deporteren?
quote:Op dinsdag 18 november 2014 21:26 schreef xodox het volgende:
[..]
Het belangrijkste wapen van Israël is natuurlijk God die Zijn volk nooit in de steek zal laten
De geachte schrijver hoopte vast wel dat Israel, evenals Turkije, bij Europa zou kunnen gaan horen.quote:Op donderdag 20 november 2014 14:38 schreef EdvandeBerg het volgende:
[..]
Spijker op z'n kop. Hier in Europa roept men discriminatie bij iedere scheet, maar grondwettelijke apartheid moet zomaar kunnen in Israel, Turkije en Saoedi-Arabie
Het werd eens tijd dat Israel aangepakt wordt. Het land heeft trouwens al geruime tijd hele enge nationalistische ketels aan de macht die schijt hebben aan de gojim. Zelfde geldt dus ook voor die andere schurkenstaat, Turkije.
De Israëlische bevolking is veel Europeser dan de Turkse of Iraanse bevolking. Nog steeds verlaten elk jaar duizenden Europeanen richting Israël om zich daar te gaan vestigen.quote:Op vrijdag 21 november 2014 02:26 schreef Kees22 het volgende:
[..]
De geachte schrijver hoopte vast wel dat Israel, evenals Turkije, bij Europa zou kunnen gaan horen.
Sinds Turkije zichzelf als steeds geloviger is gaan profileren, worden de kansen daarop kleiner. En terecht!
Hetzelfde zal gelden voor Israel. Al vind ik het in dat geval nog veel absurder om überhaupt enige verwantschap met Europa te veronderstellen of overwegen.
Iran opnemen in de EU lijkt me dan nog logischer.
Ten eerste hadden de andere partijen (Egypte, Jordanie, Syrie en Irak) die wapens ook gebruikt tijdens de oorlogen tussen Israel en de Arabische landen. Het verschil is alleen dat Israel in haar eentje moest vechten terwijl de tegenstanders een coalitie vormden van meerdere landen. Verder is het erg dom als je niet het beste materieel gebruikt in een oorlog, want je benut dan de kansen niet. Zie het als een belangrijke toets waar je een rekenmachine mag gebruiken, het zou onhandig zijn om je kansen niet te benutten.quote:Op dinsdag 18 november 2014 21:11 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Wat een kunst, met al dat geld en al dat spul van de USA je vijand verslaan. Echt iets om trots op te zijn. Primitief en oorlogszuchtig volkje daar, die Israëliërs zijn net zo erg als de Palestijnen, misschien nog erger aangezien zij dankzij de steun uit de USA de machtigere partij is en daar misbruik van maakt.
Het was geen morele verontwaardiging, het ging me erom dat niet Israël de Zesdaagse oorlog is begonnen.quote:Op woensdag 19 november 2014 23:59 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Ach, soortgelijke taal bezigden zionisten t.o.v. de oorspronkelijke Palestijnen, dus ik snap je morele verontwaardiging niet.
[..]
Grappig dat je de militaire blokkade een oorlogsdaad noemt. Dan pleegt Israel dus voortdurend een oorlogsdaad tegen Gaza en de bezette Westoever.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |