abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_145740667

Syrië is een seculiere republiek met 22,5 miljoen inwoners en heeft sinds 2000 als president Bashar al-Assad. In de presidentsverkiezingen van 2014 won hij met 88,7% van twee tegenkandidaten. Voor 2000 was vanaf 1971 zijn vader Hafiz al-Assad aan de macht die in 1981 een gewelddadige opstand van het Moslimbroederschap neersloeg. Nadat eind 2010 in Tunesië demonstraties begonnen en daarbij Ben Ali werd verjaagd verspreiden de demonstraties zich door de hele regio waaronder in Syrië. Volgens delen van de oppositie werd er door de overheid op vreedzame demonstranten geschoten.

In reactie op de demonstraties kondigde Assad hervormingen aan, er werd een nieuwe grondwet aangenomen waarin niet langer stond dat de Ba'ath-partij, een Arabisch nationalistische en socialistische partij, de staat en de samenleving leid en er ook andere politieke partijen mochten gevormd worden die niet lid zijn van het National Progressive Front, wel mochten partijen niet gebaseerd zijn op religie of etnische basis. Vervolgens werden er in 2012 parlementsverkiezingen gehouden waarbij ook partijen die niet lid zijn van het NPF zetels wonen, door de rebellen werden deze verkiezingen als ondemocratisch en oneerlijk beschouwd. In juni 2014 werden er presidentsverkiezingen gehouden waarbij ook andere kandidaten dan Assad mochten meedoen, dit werd door de rebellen ook als een farce gezien.

Tot nu toe zijn er in de oorlog meer dan 150.000 doden gevallen. Etnische groepen spelen een belangrijke rol in de oorlog, Syrië bestaat voor 74% uit soennieten (van wie 10% Koerden), 13% sjiieten (met de alawieten als belangrijkste subgroep), 10% christenen en 3% druzen.

Een factor in de oorlog zijn de Koerden, een volk van 35 miljoen mensen met een eigen taal en cultuur, maar geen eigen land. Ze zijn verspreid over onder meer Turkije, Syrië, Irak (Iraaks-Koerdistan), Iran en de vroegere Sovjet-Unie. De Syrische Koerden vechten tegen zowel de regering als de rebellen. Ze hebben in de door hun bestuurden gebieden autonomie uitgeroepen. Net als de regering zijn ze seculier.

Vechtende groeperingen:
Syrische regering onder leiding van Bashar al-Assad
Syrisch Arabisch Leger (SAA) - leger van Syrië
Al-Jaysh al-Shaabi - burger militie bestuurd door de regering
National Defence Force - civiele ondersteuning van het Syrische leger
Hezbollah - islamitische militie en politieke partij in Libanon
Shabiha - civiele milities onder leiding van leden van de Al-Assad familie
Syrian Resistance - communistische militie
Syrian Social Nationalist Party - Syrisch nationalistische politieke partij en militie

Landen die de Syrische regering steunen: Rusland (sinds de Koude Oorlog een bondgenoot en Syrië heeft de laatst overgebleven marinebasis van Rusland in de regio), China, Iran, Algerije, Soedan, Wit-Rusland, Venezuela, Irak en Noord-Korea.

Rebellen
Vrij Syrisch Leger - verschillende milities die zich zo noemen
Islamitisch Front - salafistische islamistische organisatie, verwerpt representatieve democratie en secularisme
Al-Nusra Front - onderdeel van Al Qaida

IS(IS) - soennitische terreurorganisatie dat zowel in Irak als in Syrië opereert. Iedereen die niet soennitisch is loopt kans onthoofd te worden door deze groepering. In februari 2014 verbrak Al-Qaeda de banden met IS. IS heeft aan zowel de regering als de andere rebellen groepen de oorlog verklaart.

Landen die de rebellen steunen: NAVO-landen, Jordanië, Libië, Tunesië, VAE, Saudi-Arabië en Qatar. De voornaamste reden van die landen om de rebellen te steunen is het bondgenootschap van Syrië met Iran en Rusland, en de steun aan Hezbollah.

Koerden
Volksbeschermingeenheden (YPG) - Koerdisch leger, gesteund door de PKK en de PJAK

Waarom geen NAVO-bombardementen zoals in Libië?
In de VN veiligheidsraad gebruiken Rusland en China hun veto over een dergelijke resolutie. Ook werd Cameron door het Britse parlement verboden een aanval op Syrië in te zetten.

Kaart van de huidige militaire situatie
Rood = Syrische regering
Geel = Koerden (YPG)
Grijs = IS(IS)
Groen = andere rebellen (oa Islamitisch Front, Al Nusra (Al Qaida) en het Vrije Syrische Leger)

Zie ook:
Hoe beoordeel je bronnen?
Syrische burgeroorlog - Wikipedia
BBC documentaire: A History of Syria with Dan Snow
Kaart van de huidige militaire situatie in Irak en Syrië
Uitgebreide kaart van de militaire situatie in Syrië

Updates:
The Levantine War - Reddit
SANA persbureau Syrië - pro-Assad
Al Jazeera Qatar - anti-Assad
pi_145740679
:P
  maandag 20 oktober 2014 @ 17:29:08 #3
358102 Senor__Chang
Consider yourself changed.
pi_145740681
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:27 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Ja, probeer eens.
De HDP stemt naar de lijn van Koerdische verwachtingen.
Guilty as changed.
The Best of Señor Chang --- Part II
pi_145740685
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:28 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Dat kunnen Koerden niet.
antikoerdmiet
  maandag 20 oktober 2014 @ 17:29:28 #5
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_145740691
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:26 schreef ClapClapYourHands het volgende:

[..]

Maar de Turkse Hizbullah kan er wel zo uit zien zoals op die foto's :')
Dus?
Anti-Turkije
pi_145740698
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:29 schreef ClapClapYourHands het volgende:

[..]

antikoerdmiet
Ik ben ook tegen Turken hoor.
pi_145740722
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:29 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Ik ben ook tegen Turken hoor.
antimiddenoosten dit dat
pi_145740732
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:30 schreef ClapClapYourHands het volgende:

[..]

antimiddenoosten dit dat
Ieder verstandig mens is dat.
  maandag 20 oktober 2014 @ 17:30:55 #10
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_145740745
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:30 schreef ClapClapYourHands het volgende:

[..]

Dat is wat firefly zei
Hij had het over de Libanese Hezbollah...
Anti-Turkije
pi_145740750
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:30 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Ieder verstandig mens is dat.
:')
Je bent dus ook anti Israël. Extreem rechts figuur jij
pi_145740773
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:29 schreef Senor__Chang het volgende:

[..]

De HDP stemt naar de lijn van Koerdische verwachtingen.
Ja, die stem was te verwachten voor de Koerden in nood zeker. :')
pi_145740802
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:31 schreef ClapClapYourHands het volgende:

[..]

:')
Je bent dus ook anti Israël. Extreem rechts figuur jij
Natuurlijk ben ik anti-Israel.
pi_145740815
quote:
10s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:31 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Ja, die stem was te verwachten voor de Koerden in nood zeker. :')
Marruhh, er bestaan nauwelijks meer mensen met echt blonde haren en blauwe ogen hoor.
  maandag 20 oktober 2014 @ 17:34:09 #15
358102 Senor__Chang
Consider yourself changed.
pi_145740863
quote:
10s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:31 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Ja, die stem was te verwachten voor de Koerden in nood zeker. :')
Een Turkse interventie was dat niet. Stoppen met het belegeren was het enige dat nodig was om Kobani te versterken. En dat kan nu door airdrops en Peshmerga eenheden die volgens berichten nu Kobani via Turkije mogen betreden.
Guilty as changed.
The Best of Señor Chang --- Part II
  maandag 20 oktober 2014 @ 17:34:12 #16
165392 TeenWolf
You are an animal! Woo!
pi_145740864
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:33 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Turken :')
Hou je bek toch anti Turk.
Op dinsdag 7 juni 2016 23:04 Papierversnipperaar het volgende:
En waarom staat Groot Brittannië er niet tussen? Alleen al het drugs geld dat door HSBC is witgewassen levert dat land een ereplaats op.
Website ware Islam: http://harun-yahya.net/
pi_145740872
Pas op boys, Teenwolf komt met die ekte ekte G,s.

mUAHAHAHA
pi_145740879
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:33 schreef TeenWolf het volgende:

[..]

Het is een topic tegen de Turken in Nederland geworden, het gaat steeds meer de verkeerde kant op en met provocerende topictitels.
Nee dat is het niet, het is tegen extreme Turken, en blijkbaar ben jij er een als je je zo aangesproken voelt.
pi_145740934
TeenWolf wat is jouw probleem serieus :') Als je er niet tegen kunt of denkt dat het fout is maak een melding over naar een FOK! mod die kunnen kijken of het klopt wat je zegt.
  maandag 20 oktober 2014 @ 17:36:30 #20
358102 Senor__Chang
Consider yourself changed.
pi_145740960
Worden we trouwens bedreigd? :@
Guilty as changed.
The Best of Señor Chang --- Part II
pi_145740967
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:34 schreef Senor__Chang het volgende:

[..]

Een Turkse interventie was dat niet. Stoppen met het belegeren was het enige dat nodig was om Kobani te versterken. En dat kan nu door airdrops en Peshmerga eenheden die volgens berichten nu Kobani via Turkije mogen betreden.
Als je weet dat Koerdische strijders niet mogen vertrekken naar Turkije en dat ook niet snel gaat veranderen - heb het over toen - en Kobani wordt letterlijk omsingeld met nog maar een paar duizend inwoners / strijders, dan tegen Turkse interventie stemmen 'omdat we het zelf wel kunnen, al kunnen we niet eens de grens over', uhuh.
pi_145741056
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:38 schreef TeenWolf het volgende:

[..]

Bij elke belediging een pm sturen naar de redactie en met meerderen tegelijk.
_O- Ja en de redactie controleert het en gaat dan niks doen. You lose we win.
  maandag 20 oktober 2014 @ 17:38:55 #23
358102 Senor__Chang
Consider yourself changed.
pi_145741061
quote:
7s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:36 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Als je weet dat Koerdische strijders niet mogen vertrekken naar Turkije en dat ook niet snel gaat veranderen - heb het over toen - en Kobani wordt letterlijk omsingeld met nog maar een paar duizend inwoners / strijders, dan tegen Turkse interventie stemmen 'omdat we het zelf wel kunnen, al kunnen we niet eens de grens over', uhuh.
Ja, er is iets als eer tegenover je volk. Een Turkse interventie zou al de vooruitgang van de afgelopen jaren teniet doen, zou de opofferingen van de martelaren teniet doen. Ik snap je punt enigszins, maar je moet de animositeit tussen de Koerden en Turken niet onderschatten op dit gebied.

En uiteindelijk is het ook goedgekomen, dus het was een goede beslissing.
Guilty as changed.
The Best of Señor Chang --- Part II
pi_145741069
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:38 schreef TeenWolf het volgende:

[..]

Bij elke belediging een pm sturen naar de redactie en met meerderen tegelijk.
En dan ?
  maandag 20 oktober 2014 @ 17:39:40 #25
165392 TeenWolf
You are an animal! Woo!
pi_145741087
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:37 schreef vigen98 het volgende:

[..]

Vergeet niet dat dit Nederland is he.
Weet ik en dit is een normale manier van opkomen tegen wat er tegen je wordt gezegd.
Op dinsdag 7 juni 2016 23:04 Papierversnipperaar het volgende:
En waarom staat Groot Brittannië er niet tussen? Alleen al het drugs geld dat door HSBC is witgewassen levert dat land een ereplaats op.
Website ware Islam: http://harun-yahya.net/
  maandag 20 oktober 2014 @ 17:39:53 #26
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_145741099
Now ISIS is operating INSIDE Turkey: Militants fail in attempt to kidnap Syrian rebel leader in city 20 miles from border
http://www.dailymail.co.u(...)r.html#ixzz3GhSGnRqX
Anti-Turkije
pi_145741103
Bro fuck jezelf niet zo op man _O- Het is niet zo alsof we tegen de Turkse bevolking zijn ofzo?
pi_145741120
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:39 schreef TeenWolf het volgende:

[..]

Weet ik en dit is een normale manier van opkomen tegen wat er tegen je wordt gezegd.
Door te dreigen met studenten verenigingen ?
  maandag 20 oktober 2014 @ 17:40:33 #29
358102 Senor__Chang
Consider yourself changed.
pi_145741124
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:38 schreef TeenWolf het volgende:

[..]

Bij elke belediging een pm sturen naar de redactie en met meerderen tegelijk.
De grijze wolven zijn ook niet meer wat ze ooit geweest waren.
Guilty as changed.
The Best of Señor Chang --- Part II
pi_145741128
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:39 schreef TeenWolf het volgende:

[..]

Weet ik en dit is een normale manier van opkomen tegen wat er tegen je wordt gezegd.
Nou je reageert wel wat opgefockt zeg en je komt opeens zeggen van ja dan maak ik meldingen oké en dan? Want meldingen gaan helemaal niks doen.
pi_145741147
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:38 schreef Senor__Chang het volgende:

[..]

Ja, er is iets als eer tegenover je volk. Een Turkse interventie zou al de vooruitgang van de afgelopen jaren teniet doen, zou de opofferingen van de martelaren teniet doen. Ik snap je punt enigszins, maar je moet de animositeit tussen de Koerden en Turken niet onderschatten op dit gebied.

En uiteindelijk is het ook goedgekomen, dus het was een goede beslissing.
Ik heb jarenlang in Turkije en Syrie gewoond, Koerdische en Turkse buren gehad, onderling waren het gewoon buren, er is geen strijd tussen Koerden en Turken er is een politiek conflict tussen 2 gewapende partijen, ik begrijp zowel de Koerden als de Turken ( georganiseerde groepen ) in dit geval dat ze beiden sceptisch tegenover elkaar zijn, maar de tegen-stem van de HDP heeft vrij weinig te maken gehad met het toestaan van Koerdische vechters.

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 20-10-2014 17:42:57 ]
pi_145741195
Ja, maar baklava-vretende-olieworstelaars zijn sowieso wel Turkse fag's.
  maandag 20 oktober 2014 @ 17:43:15 #33
358102 Senor__Chang
Consider yourself changed.
pi_145741232
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:41 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Ik heb jarenlang in Turkije en Syrie gewoond, Koerdische en Turkse buren gehad, onderling waren het gewoon buren, er is geen strijd tussen Koerden en Turken er is een politiek conflict tussen 2 gewapende partijen, ik begrijp zowel de Koerden als de Turken in dit geval dat ze beiden sceptisch tegenover elkaar zijn, maar de tegen-stem van de HDP heeft vrij weinig te maken gehad met het toestaan van Koerdische vechters.
Ik snap je punt niet echt. Kan je het even verduidelijken? (niet rot bedoeld trouwens)
Guilty as changed.
The Best of Señor Chang --- Part II
pi_145741292
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:44 schreef TeenWolf het volgende:
Van jou kan ik het hebben underdog.
Weet ik toch schatje, ik heb die nuance jeweetzelluf.

Kan het van twee kanten bekijken alluss.. Ben gewoon superieur.
pi_145741296
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:43 schreef Senor__Chang het volgende:

[..]

Ik snap je punt niet echt. Kan je het even verduidelijken? (niet rot bedoeld trouwens)
- De HDP is net zoals de AKP een smerig politiek spelletje aan het spelen.
- Conflict tussen de twee partijen gaat niet zo zeer om de etniciteiten maar het doorbreken van status quo.
pi_145741328
Koerden die eerst Turkije kapot terroriseren en nu gaan janken om het o zo stoute Turkije omdat Turkije hen niet steunt in Kobani.. :')

De slachtofferrol is triest, maar deze rol zo misplaatst gebruiken is helemaal.. :') :') :')
pi_145741378
pi_145741380
FSA fighters in a campaign to provide food to civilians in northern Syria.
#FSA_OurChoice
#FSA_Is_Our_Choice pic.twitter.com/4xGfTcyjUD
Exponentiële deflatie van Bitcoin maakt arme mensen nog veel sneller armer dan het grote probleem van inflatie. Gematigde burning van Ethereum is de gulden middenweg.
pi_145741399
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:47 schreef Djibril het volgende:
[ afbeelding ]
hehehe :')
pi_145741402
quote:
7s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:47 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Ga genocide 'bewijs'materiaal fotoshoppen joh, hond van de 'Romeinen'.
;)
  maandag 20 oktober 2014 @ 17:48:17 #41
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_145741410
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:41 schreef TeenWolf het volgende:

[..]

Zijn ze op de hoogte, elke keer 'Turkjes' , 'Kut Turken' , IS bestempelen als 'Turken' (gister nog) , 'Kloteturken' , 'Turkies/Turkjes'. etc
Dat valt in het niet bij wat hier over de Koerden wordt gezegd door jou en je vriendjes.
pi_145741413
Exponentiële deflatie van Bitcoin maakt arme mensen nog veel sneller armer dan het grote probleem van inflatie. Gematigde burning van Ethereum is de gulden middenweg.
pi_145741421
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:47 schreef firefly3 het volgende:
FSA fighters in a campaign to provide food to civilians in northern Syria.
#FSA_OurChoice
#FSA_Is_Our_Choice pic.twitter.com/4xGfTcyjUD
Ga weg takfiri
pi_145741427
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:48 schreef vigen98 het volgende:

[..]

;)
Je moest boos worden. :'(
pi_145741448
The Free Syrian Army was there when the whole world abandoned us. They remain with us and bravely fight everyday for freedom. #FSA_OurChoice
Exponentiële deflatie van Bitcoin maakt arme mensen nog veel sneller armer dan het grote probleem van inflatie. Gematigde burning van Ethereum is de gulden middenweg.
pi_145741451
quote:
9s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:48 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Je moest boos worden. :'(
Waarom zou ik boos worden op een kinderachtige bericht?

Kijk TeenWolf, zo moet het :D
  maandag 20 oktober 2014 @ 17:49:43 #47
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_145741452
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:46 schreef theunderdog het volgende:
Koerden die eerst Turkije kapot terroriseren en nu gaan janken om het o zo stoute Turkije omdat Turkije hen niet steunt in Kobani.. :')

De slachtofferrol is triest, maar deze rol zo misplaatst gebruiken is helemaal.. :') :') :')
Ik zie jou echt in elk topic twee 180 graden andere meningen geven. Ben je je daarvan bewust?
  maandag 20 oktober 2014 @ 17:49:55 #48
358102 Senor__Chang
Consider yourself changed.
pi_145741461
quote:
7s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:45 schreef Triggershot het volgende:

[..]

- De HDP is net zoals de AKP een smerig politiek spelletje aan het spelen.
- Conflict tussen de twee partijen gaat niet zo zeer om de etniciteiten maar het doorbreken van status quo.
Waarom is de HDP smerig bezig? Komen zij niet gewoon op voor hun electoraat? Die willen namelijk geen Turkse interventie, enkel dat Turkije stopt met het belegeren van Kobani en stopt met het internationaal tegenwerken van de strijders in Kobani. Op beide punten lijkt de HDP nu haar zin te hebben. Goed uitgespeeld lijkt me.

Tja, over het tweede punt kunnen we jaren discussiëren zolang men in Turkije geen volledige democratie heeft. Want wat nou als de HDP evenveel zendtijd krijgt als de AKP, wat nou als er een gematigd conservatieve Koerdische partij komt dat ook voor Koerdische autonomie is? Zou dit ook de conservatieve Koerden laten stemmen op een pro-Koerdische partij?
Guilty as changed.
The Best of Señor Chang --- Part II
  maandag 20 oktober 2014 @ 17:50:02 #49
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_145741466
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:49 schreef firefly3 het volgende:
The Free Syrian Army was there when the whole world abandoned us. They remain with us and bravely fight everyday for freedom. #FSA_OurChoice
:')
Anti-Turkije
pi_145741474
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:49 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Ik zie jou echt in elk topic twee 180 graden andere meningen geven. Ben je je daarvan bewust?
:')

Wat ben jij nu weer voor clown dan. _O-
  maandag 20 oktober 2014 @ 17:50:31 #51
343860 UpsideDown
Baas Boven Baas
pi_145741483
EjmAlrai twitterde op maandag 20-10-2014 om 17:35:02 Someone is not telling d truth here: KRG deny sending troops or weapons2 YPG Kobane.Turkey is saying we r allowing Peshmerga 2reach Kobane+ reageer retweet
EjmAlrai twitterde op maandag 20-10-2014 om 17:36:51 Turkey is saying "we saw weapons dropping but US didn't use our air space".KRG spokesman doesn't confirm sending weapons to Kobane /+ reageer retweet
EjmAlrai twitterde op maandag 20-10-2014 om 17:37:45 Ahmad Sheikho inside Kobane said "we have received ammo and medicine" but doesn't want to speak about "fighters"/+ reageer retweet
EjmAlrai twitterde op maandag 20-10-2014 om 17:40:13 Conclusion:Weapons/ammo and medicine reached Kobane sent by santa claus through an electro-plasma transfer system used by Star Trek. reageer retweet
_O- _O-
Say what?
  maandag 20 oktober 2014 @ 17:50:36 #52
358102 Senor__Chang
Consider yourself changed.
pi_145741490
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:49 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Ik zie jou echt in elk topic twee 180 graden andere meningen geven. Ben je je daarvan bewust?
Hij is een spiegel.
Guilty as changed.
The Best of Señor Chang --- Part II
pi_145741502
Dictatorlovers gaan haten wanneer de dictator gestopt is met het vermoorden van 9999 burgers, omdat hij zijn nekschot heeft gehad.
Exponentiële deflatie van Bitcoin maakt arme mensen nog veel sneller armer dan het grote probleem van inflatie. Gematigde burning van Ethereum is de gulden middenweg.
  maandag 20 oktober 2014 @ 17:51:10 #54
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_145741504
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:50 schreef theunderdog het volgende:

[..]

:')

Wat ben jij nu weer voor clown dan. _O-
Hoezo ben ik een clown als ik een vraag aan je stel?
  maandag 20 oktober 2014 @ 17:51:13 #55
358102 Senor__Chang
Consider yourself changed.
pi_145741505
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:50 schreef theunderdog het volgende:

[..]

:')

Wat ben jij nu weer voor clown dan. _O-
Klopt toch? Je probeert beide kanten van een conflict te laten zien. Komt soms schizofreen over, maar ja. Dan moet dat maar.
Guilty as changed.
The Best of Señor Chang --- Part II
pi_145741508
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:50 schreef theunderdog het volgende:

[..]

:')

Wat ben jij nu weer voor clown dan. _O-
Hij heeft wel gelijk. Hij komt er alleen beetje laat achter.
pi_145741518
teenwolf gebruikt ineens veel minder smileys.

En Koerden en Turken zijn vrienden? Ik had al voorspeld dat de Turken zo’n kaart weer eruit gaan trekken. Ze willen hun gezicht nog redden door barzani peshmergas door te laten naar Kobani. Barzani wil ook zijn gezicht redden nadat blijkt dat de PUK(zijn aartsrivaal) wapens heeft gestuurd naar de YPG. Barzani zelf blokkeert nog steeds de grens met Rojava.
Een probleem: De peshmergas zullen niet toegelaten worden door de YPG. Waarom zouden ze? Ze hebben genoeg mannen die zich willen aansluiten maar door Turkije niet worden toegelaten. Er zijn al duizenden Koerden van Turkije naar Kobani gegaan om zich aan te sluiten bij YPG. Maar Turkije heeft nu de grens strenger bewaakt om dit voor te komen.
pi_145741537
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:51 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Hoezo ben ik een clown als ik een vraag aan je stel?
Heel misschien doe ik het opzettelijk? het niveau is hier zodanig laag dat ik alles behalve de behoefte voel om mijn daadwerkelijke mening te posten.

Ik pas mij slechts aan.
  maandag 20 oktober 2014 @ 17:52:35 #59
358102 Senor__Chang
Consider yourself changed.
pi_145741553
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:51 schreef Djibril het volgende:
teenwolf gebruikt ineens veel minder smileys.

En Koerden en Turken zijn vrienden? Ik had al voorspeld dat de Turken zo’n kaart weer eruit gaan trekken. Ze willen hun gezicht nog redden door barzani peshmergas door te laten naar Kobani. Barzani wil ook zijn gezicht redden nadat blijkt dat de PUK(zijn aartsrivaal) wapens heeft gestuurd naar de YPG. Barzani zelf blokkeert nog steeds de grens met Rojava.
Een probleem: De peshmergas zullen niet toegelaten worden door de YPG. Waarom zouden ze? Ze hebben genoeg mannen die zich willen aansluiten maar door Turkije niet worden toegelaten. Er zijn al duizenden Koerden van Turkije naar Kobani gegaan om zich aan te sluiten bij YPG. Maar Turkije heeft nu de grens strenger bewaakt om dit voor te komen.
Mwa, de KNC en PYD houden wel gesprekken in Duhok. Is mogelijk dat er wat substantieels uit komt.
Guilty as changed.
The Best of Señor Chang --- Part II
  maandag 20 oktober 2014 @ 17:52:38 #60
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_145741554
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:52 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Heel misschien doe ik het opzettelijk? het niveau is hier zodanig laag dat ik alles behalve de behoefte voel om mijn daadwerkelijke mening te posten.

Ik pas mij slechts aan.
Ok, dat kan. Dat maakt mij echter nog geen clown als ik die vraag aan je stel :)
  maandag 20 oktober 2014 @ 17:53:02 #61
343860 UpsideDown
Baas Boven Baas
pi_145741571
EjmAlrai twitterde op maandag 20-10-2014 om 15:34:20 Thousands were killed during infighting btwn IS & JAN.If u like it better: IS & JAN killed each other @Jozelhind @AlOdailH @SaxtorphPoulsen reageer retweet
_O_
Say what?
pi_145741580
Exponentiële deflatie van Bitcoin maakt arme mensen nog veel sneller armer dan het grote probleem van inflatie. Gematigde burning van Ethereum is de gulden middenweg.
pi_145741581
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:52 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Ok, dat kan. Dat maakt mij echter nog geen clown als ik die vraag aan je stel :)
Je kwam nogal over als een leermeester met je "ben je daar van bewust".
pi_145741624
Daarbij, iedereen weet de waarheid.

Turkije heeft een erg smerige rol in dit conflict, mensen die dit ontkennen zijn kwaadwillig of zwakbegaafd.
  maandag 20 oktober 2014 @ 17:54:56 #65
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_145741638
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:53 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Je kwam nogal over als een leermeester met je "ben je daar van bewust".
Wel, dat krijg je met geschreven woorden, die kunnen soms nog wel eens anders overkomen omdat er geen context / intonatie bijzit.
pi_145741642
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:52 schreef Senor__Chang het volgende:

[..]

Mwa, de KNC en PYD houden wel gesprekken in Duhok. Is mogelijk dat er wat substantieels uit komt.
Gaat niks uit komen. Het is meer KDP-S en KDP-I tegen Gorran, PUK en PYD. Iedereen geeft genoeg van KDP gekregen.
pi_145741655
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:54 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Wel, dat krijg je met geschreven woorden, die kunnen soms nog wel eens anders overkomen omdat er geen context / intonatie bijzit.
Je bent een schat . :*

Onelove enzo
  maandag 20 oktober 2014 @ 17:55:46 #68
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_145741667
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:53 schreef UpsideDown het volgende:
EjmAlrai twitterde op maandag 20-10-2014 om 15:34:20 Thousands were killed during infighting btwn IS & JAN.If u like it better: IS & JAN killed each other @Jozelhind @AlOdailH @SaxtorphPoulsen reageer retweet
_O_
Naast inbreeding doen die Moslimgekkies ook nog eens aan infighting :') Het kan niet beter _O_
pi_145741668
quote:
Flikker toch op takfiri faggot. En als die mongolen echt een democratie wouden zouden ze niet 24/7 snackbarren maar seculair zijn. De fsa wilt ook gewoon de sharia alleen doen ze sneaky en doen ze dat pas later maar er is geen later want fsa word fucking hard gepakt door SAA
pi_145741677
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:54 schreef theunderdog het volgende:
Daarbij, iedereen weet de waarheid.

Turkije heeft een erg smerige rol in dit conflict, mensen die dit ontkennen zijn kwaadwillig of zwakbegaafd.
Welk partij niet dan, Israel, VS, Iran, Turkije, EU, Assad, Koerden :')?
pi_145741689
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:56 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Welk partij niet dan, Israel, VS, Iran, Turkije, EU, Assad, Koerden :')?
Dit topic gaat al de gehele tijd over Turkije, wel blijven opletten hé.
pi_145741715
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:56 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Dit topic gaat al de gehele tijd over Turkije, wel blijven opletten hé.
Goeie comeback hoor.
  maandag 20 oktober 2014 @ 17:57:27 #73
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_145741721
quote:
Anti-Turkije
  maandag 20 oktober 2014 @ 17:57:46 #74
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_145741731
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:56 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Welk partij niet dan, Israel, VS, Iran, Turkije, EU, Assad, Koerden :')?
De EU is nog wel de minst vieze speler in dit rijtje. Overigens heeft Israël ook geen duidelijke rol in dit conflict.

En Assad is gewoon de legitieme leider van Syrië. De Koerden in Noord-Irak en Syrië zijn ook bepaald niet de meest vieze partij in het Syrië-conflict.
pi_145741736
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:57 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Goeie comeback hoor.
Wacht, jij wil een serieuze discussie? _O-
  maandag 20 oktober 2014 @ 17:58:21 #76
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_145741750
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:57 schreef SadPanda het volgende:

[..]

[ afbeelding ]
Bashar _O_ _O_ _O_
pi_145741762
Zeer goed plaatje btw
Exponentiële deflatie van Bitcoin maakt arme mensen nog veel sneller armer dan het grote probleem van inflatie. Gematigde burning van Ethereum is de gulden middenweg.
pi_145741790
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:57 schreef Richestorags het volgende:

[..]

De EU is nog wel de minst vieze speler in dit rijtje. Overigens heeft Israël ook geen duidelijke rol in dit conflict.

En Assad is gewoon de legitieme leider van Syrië. De Koerden in Noord-Irak en Syrië zijn ook bepaald niet de meest vieze partij in het Syrië-conflict.
Mwuah, er valt over ieder genoemd partij wel genoeg te zeggen.
En Assad is net zo legitiem als dat Mussert dat was van Nederland. :')
pi_145741791


Joe Biden _O_
  maandag 20 oktober 2014 @ 18:00:09 #80
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_145741805
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:58 schreef firefly3 het volgende:
Zeer goed plaatje btw [ afbeelding ]
Het lijkt net alsof die een monstercock uit zijn broek heeft hangen.
pi_145741808
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:57 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Wacht, jij wil een serieuze discussie? _O-
Mwuah, zijn hier maar een paar users die vakkundig in discussie kunnen gaan. Schaar ik jou niet onder.
  maandag 20 oktober 2014 @ 18:00:46 #82
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_145741826
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:59 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Mwuah, er valt over ieder genoemd partij wel genoeg te zeggen.
En Assad is net zo legitiem als dat Mussert dat was van Nederland. :')
Meerderheid van de bevolking staat nog steeds achter hem.

Uit jouw rijtje is Turkije zo'n vieze speler dat mensen hun hond er nog vanaf zouden trappen.
pi_145741828
quote:
7s.gif Op maandag 20 oktober 2014 18:00 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Mwuah, zijn hier maar een paar users die vakkundig in discussie kunnen gaan. Schaar ik jou niet onder.
Oehh, zo lekker gevat vandaan.

_O-
  maandag 20 oktober 2014 @ 18:01:07 #84
343860 UpsideDown
Baas Boven Baas
pi_145741842
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:58 schreef firefly3 het volgende:
Zeer goed plaatje btw [ afbeelding ]
Nu lijk je net zo janktwitteraar die 24/7 kapotte lijken twittert met een lachende Assad er naast, met de tekst: RESPONSIBLE FOR 200.000 DEATHS :')
Say what?
pi_145741867
MYSTERY OF AMERICAN JOURNALIST KILLED IN CAR CRASH IN TURKEY... JUST DAYS AFTER CLAIMING INTELLIGENCE SERVICES HAD THREATENED HER OVER COVERAGE OF THE SIEGE OF KOBANE

Shim, an American citizen of Lebanese origin, had been working in Turkey for Press TV - the Iranian state-owned television network.
In a report published on the company's website, it is claimed she had been in a rental car on the way back to her hotel in the town of Suruc in Urfa Province when the 'suspicious' accident took place.
Neither the 'heavy vehicle' nor the driver involved in the crash have been located after the incident, Press TV claimed, adding that her parents 'refused to believe' the crash had been an accident and are planning to pursue the matter legally.
An American journalist has been killed in a car crash in Turkey just days after claiming she claimed the Turkish intelligence services had threatened her over her reporting of the siege of Kobane.
Serena Shim, who worked for Iran's state-owned Press TV as Turkey correspondent, died in the city of Suruc after the car in which she was travelling reportedly collided with a 'heavy vehicle'.
Shim's death came just days after she spoke on camera of her fears of being arrested, claiming Turkish intelligence agents had accused her of spying after one of her reports suggested ISIS militants were being smuggled back and forth over the Syrian border in the back of aid vehicles.

Press TV's account of the crash has been somewhat disputed by Turkish newspaper Hurriyet Daily News, however, who said the vehicle involved was a cement mixer and that the as-yet-unidentified driver had been arrested at the scene.

Only last Friday Shim was interviewed on camera by Press TV about her fears of being arrested by Turkish intelligence agencies.
In the short interview she alleged that she had been approached and accused of spying after a report in which he said she claimed to have received images of Islamic State terrorists being smuggled over the Turkey-Syria in vehicles belonging to the World Food Organization and other aid groups.
Shim described herself as 'surprised' at the accusation, 'because I have nothing to hide and I have never done anything aside my job.'
http://www.dailymail.co.u(...)r.html#ixzz3GhSGnRqX

What a shame. Zowel het smokkelen van Isisfighters door Turkije als het 'ongeluk'.
pi_145741875
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:59 schreef Djibril het volgende:
[ afbeelding ]

Joe Biden _O_
Jow wtf waar is Assyrië en een grotere Armenië
  maandag 20 oktober 2014 @ 18:02:13 #87
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_145741882
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:58 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Bashar _O_ _O_ _O_
Inderdaad, de enige echte legitieme leider van Syrië. _O_
Anti-Turkije
  maandag 20 oktober 2014 @ 18:03:27 #88
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_145741923
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 18:00 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Oehh, zo lekker gevat vandaan.

_O-
Die kan je in je zak steken. Triggershot schaart jou niet onder de kundige users :')
pi_145741931
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 18:00 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Meerderheid van de bevolking staat nog steeds achter hem.

Uit jouw rijtje is Turkije zo'n vieze speler dat mensen hun hond er nog vanaf zouden trappen.
Over welke meerderheid heb je het over, de Syrische verkiezingen zijn gedaan in de gebieden waar Assad aan de macht is, zo een 300.000 mensen zijn gedood, Syrische is letterlijk verdeeld in provinciestaatjes. Doe eens even normaal joh, met je meerderheid van de bevolking.

Eens zien hoe vies jij zou zijn als jij in die situatie zat.
pi_145741939
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 17:57 schreef SadPanda het volgende:

[..]

[ afbeelding ]
Dictatorlover. Je aanbid denk ik ook nog saddam.
Exponentiële deflatie van Bitcoin maakt arme mensen nog veel sneller armer dan het grote probleem van inflatie. Gematigde burning van Ethereum is de gulden middenweg.
pi_145741966
Nee, maar eerlijk gezegd snap ik niet zoveel van de verontwaardiging jegens Turkije. Natuurlijk hebben ze een rol waarover je kan discussiëren of het ethisch verantwoord is. Maar Turkije doet ook gewoon mee met het geopolitieke spel, zoals elk land.

Je kan het Turkije niet kwalijk nemen dat ze niet de groepering gaat steunen waarmee ze al zo lang in conflict zitten. Waar je hoogstens kritiek op kan hebben is het feit dat Turkije zo laconiek omging met ISIS strijders, hen verzorgen en daarna niet oppakken enz.
pi_145741971
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 18:02 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Inderdaad, de enige echte legitieme leider van Syrië. _O_
[ afbeelding ]
Als zijn broer nog in leven was, die zou het nooit zo ver hebben laten komen, hij was echt een baas. :')
  maandag 20 oktober 2014 @ 18:04:34 #93
358102 Senor__Chang
Consider yourself changed.
pi_145741976
quote:
8s.gif Op maandag 20 oktober 2014 18:02 schreef vigen98 het volgende:

[..]

Jow wtf waar is Assyrië en een grotere Armenië
Neem dat kaartje niet zo serieus. Tabriz on Koerdistan wtf.
Guilty as changed.
The Best of Señor Chang --- Part II
pi_145741986
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 18:03 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Die kan je in je zak steken. Triggershot schaart jou niet onder de kundige users :')
Hij is een lieverd hoor, soms wat bitchy alleen.
  maandag 20 oktober 2014 @ 18:05:07 #95
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_145741993
quote:
15s.gif Op maandag 20 oktober 2014 18:03 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Over welke meerderheid heb je het over, de Syrische verkiezingen zijn gedaan in de gebieden waar Assad aan de macht is, zo een 300.000 mensen zijn gedood, Syrische is letterlijk verdeeld in provinciestaatjes. Doe eens even normaal joh, met je meerderheid van de bevolking.

Eens zien hoe vies jij zou zijn als jij in die situatie zat.
http://www.washingtonpost(...)3d75b5459_story.html

Overigens ga ik maar mee met de flow van dit topic hoor, om users als ClapClapClap een beetje op de kast te jagen.
  maandag 20 oktober 2014 @ 18:05:25 #96
358102 Senor__Chang
Consider yourself changed.
pi_145742005
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 18:04 schreef theunderdog het volgende:
Nee, maar eerlijk gezegd snap ik niet zoveel van de verontwaardiging jegens Turkije. Natuurlijk hebben ze een rol waarover je kan discussiëren of het ethisch verantwoord is. Maar Turkije doet ook gewoon mee met het geopolitieke spel, zoals elk land.

Je kan het Turkije niet kwalijk nemen dat ze niet de groepering gaat steunen waarmee ze al zo lang in conflict zitten. Waar je hoogstens kritiek op kan hebben is het feit dat Turkije zo laconiek omging met ISIS strijders, hen verzorgen en daarna niet oppakken enz.
You gonna act like a bitch, you gonna die like a bitch.
Guilty as changed.
The Best of Señor Chang --- Part II
  maandag 20 oktober 2014 @ 18:06:02 #97
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_145742031
quote:
1s.gif Op maandag 20 oktober 2014 18:03 schreef firefly3 het volgende:

[..]

Dictatorlover. Je aanbid denk ik ook nog saddam.
Saddam :r
Anti-Turkije
pi_145742048
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 18:05 schreef Senor__Chang het volgende:

[..]

You gonna act like a bitch, you gonna die like a bitch.
Waar het omgaat is dat mensen janken om iets dat hartstikke evident is.
  maandag 20 oktober 2014 @ 18:07:03 #99
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_145742073
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 18:06 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Saddam :r
Saddam zou nog niet eens katoen mogen plukken voor Dr Assad _O_
  maandag 20 oktober 2014 @ 18:07:20 #100
358102 Senor__Chang
Consider yourself changed.
pi_145742080
quote:
0s.gif Op maandag 20 oktober 2014 18:06 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Waar het omgaat is dat mensen janken om iets dat hartstikke evident is.
Jij noemt het janken, anderen noemen het terechtwijzen. Het feit dat hunnie het ook doen, maakt niet dat je beschermd moet zijn van kritiek.
Guilty as changed.
The Best of Señor Chang --- Part II
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')