Voor commerciele zenders in de huidige vorm is er ook geen toekomst meer en dat is ook geen ramp, waarom het terugdringen of afschaffen van de PO dan opeens rampzalig zou zijn ontgaat me dan ook volledig.quote:Op woensdag 15 oktober 2014 13:19 schreef Pietverdriet het volgende:
Steeds meer mensen zullen naar dingen als Netflx uitwijken, waar mensen flatfee kunnen kijken wat ze willen. De klassiek zender formats zullen nog slechts bekeken worden door een steeds oninteressanter wordend publiek. Dat wat men kijkt zal steeds meer pull worden ipv push.
De Mol kijkt naar de VS met een bril van 15-20 jaar geleden van voor de komst van HBO kwaliteits betaal tv zonder reclame. De klassieke zenders in de VS zijn daar hun interessantste doelgroepen aan kwijt geraakt, inmiddels is er Netflix en consorten.quote:Op woensdag 15 oktober 2014 13:18 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
De frikandelmaker geeft een kijkje in de keuken:
[..]
http://www.maartenonline.(...)e-weinig-talent.html
Maar op die Amerikanen stemmen De Mol, Time Warner etc. wel hun strategie en producties af.
Nog een argument dus voor cultuurbehoud.
De klassieke zuilen kunnen allemaal hun eigen Flatrate zender beginnen via internet, de omroep en de zenders zijn legacy die zo in elkaar steekt door technologische beperkingen uit het verleden.quote:Op woensdag 15 oktober 2014 13:23 schreef Chewie het volgende:
[..]
Voor commerciele zenders in de huidige vorm is er ook geen toekomst meer en dat is ook geen ramp, waarom het terugdringen of afschaffen van de PO dan opeens rampzalig zou zijn ontgaat me dan ook volledig.
RTL volgt de wens van de adverteerders. Ik geloof dat meer dan twee-derde van hun reclame inkomsten uit de voedselketen komt. Dan zoek je dus naar de grootste gemene deler.quote:Op woensdag 15 oktober 2014 13:19 schreef Pietverdriet het volgende:
Heb ook de indruk dat de commerciële zenders en de reclamemakers geen idee hebben van hoe je het goed aanpakt. Men lijkt elkaar te onderbieden in het zoeken naar de grootste gemene deler, het moet volks, hoge kijkcijfers no matter what.
Maar is dat interessant? Is het niet veel interessanter voor een heel specifieke doelgroep die je wilt bereiken met een specifieke hoeveelheid reclame een zender te beginnen?
Is het wenselijk dat ze maar alles willen controleren en monitoren? In het analoge tijdperk konden ze niet zien wat je keek, konden ze je VHS recorder niet blocken en konden ze ook niet voorkomen dat je je videobanden uit leende.quote:Verder zijn HDD recorders de doodsteek voor reclame in de programma's, maar in nieuwe HD format en apparatuur zitten de mogelijkheden deze te blocken.
Wat is pull en wat is push?quote:Dat wat men kijkt zal steeds meer pull worden ipv push.
Ik dacht dat jij niet met mij wenste te discussiëren?quote:
Zoals ik zei, reclamemakers (adverteerders en hun opdrachtgevers) en de commerciële zenders, men wil met hagel schietenquote:RTL volgt de wens van de adverteerders. Ik geloof dat meer dan twee-derde van hun reclame inkomsten uit de voedselketen komt. Dan zoek je dus naar de grootste gemene deler.
Overigens zie je op dat 'geprezen' RTL Z wel programma's bedoelt voor een niche, en dan ook gesponsord worden door een vermogensbeheerder oid. Items over hebbedingetjes zie je ook, dat dan gesponsord wordt door Rolex om maar iets te noemen.
Nee, dat is niet wenselijk, maar het blokkeren van de mogelijkheid reclame door te spoelen op de HDD recorder zal er toe leiden dat mensen er helemaal niet meer naar zullen kijkenquote:Is het wenselijk dat ze maar alles willen controleren en monitoren? In het analoge tijdperk konden ze niet zien wat je keek, konden ze je VHS recorder niet blocken en konden ze ook niet voorkomen dat je je videobanden uit leende.
Pull -> Netflix, jij haalt de programma's binnen die je wilt kijken, de kijker bepaald wat hij kijkt en wanneerquote:Wat is pull en wat is push?
Goeie. Misschien is een zender die voornamelijk gericht is op kinderen, of middelbaar opgeleide mannen of juist hoogopgeleide vrouwen een idee? Dat ze daar bij RTL en SBS nog niet aan gedacht hebben..quote:Op woensdag 15 oktober 2014 13:19 schreef Pietverdriet het volgende:
Is het niet veel interessanter voor een heel specifieke doelgroep die je wilt bereiken met een specifieke hoeveelheid reclame een zender te beginnen?
Dit is nog steeds hetzelfde:quote:Op woensdag 15 oktober 2014 13:24 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
De Mol kijkt naar de VS met een bril van 15-20 jaar geleden van voor de komst van HBO kwaliteits betaal tv zonder reclame. De klassieke zenders in de VS zijn daar hun interessantste doelgroepen aan kwijt geraakt, inmiddels is er Netflix en consorten.
Maar als het aan figuren als Sander Dekker ligt gaan we ook die kant op, als het al niet die kant op is gegaan.quote:‘Sneller gesneden en gemonteerd.[...] In Amerika is televisie business.’
Derksen: ‘Hier niet dan?’
De Mol: ‘Bij de commerciëlen wel, maar nog steeds niet in dezelfde mate als in Amerika. Wij Nederlanders zijn opgevoed met de publieke omroep. In Amerika was het andersom: daar is het begonnen met commerciële televisie en is er later een publiek network bij gekomen. Er zijn 123 kanalen en de mensen zitten met hun afstandsbediening in de hand.In de VS zul je zelden een breedsprakig iemand op televisie zien. Amerikanen denken al bijna in montage. Ze produceren aan de lopende band oneliners. Want als je tien seconden niet interessant bent, zijn je kijkers weg.’ [...]‘In een land dat zo liberaal is in zijn opvattingen over wat je op televisie mag zeggen als het onze, is de ruimte voor politieke satire groot. De Amerikanen mogen nog geen 10 procent van wat wij mogen.
Keuzevrijheid klinkt altijd heel leuk, maar daarmee gaan mensen eraan voorbij dat daardoor bepaalde opties helemaal verdwijnen, en de keuze die een ander voor je maakt ook heel goed kan zijn, vooral wanneer die beter geinformeerd is omdat het zijn vak is. Met jouw argument zouden zelfbedieningsrestaurants ook hemel op aarde zijn en restaurants met een kok die op basis van zijn kunde zegt 'dit moet je proeven' moeten verdwijnen.quote:Op woensdag 15 oktober 2014 13:19 schreef Pietverdriet het volgende:
Steeds meer mensen zullen naar dingen als Netflx uitwijken, waar mensen flatfee kunnen kijken wat ze willen. De klassiek zender formats zullen nog slechts bekeken worden door een steeds oninteressanter wordend publiek. Dat wat men kijkt zal steeds meer pull worden ipv push.
Dit is nog steeds hetzelfde op de klassieke commerciële zendersquote:
Daarom word RTLZ ook een 24 uurs zender, met zo'n format werkt traditionele tv nog wel, voor de rest niet meer dus waarom zouden we dan de PO moeten blijven ontzien.quote:Op woensdag 15 oktober 2014 13:27 schreef Klopkoek het volgende:
Overigens zie je op dat 'geprezen' RTL Z wel programma's bedoelt voor een niche, en dan ook gesponsord worden door een vermogensbeheerder oid. Items over hebbedingetjes zie je ook, dat dan gesponsord wordt door Rolex om maar iets te noemen.
Het argument om voetbal uit te zenden is niet enkel vermaak. Dergelijke argumenten verliezen echter aan waarde in een steeds individualistischer wordende samenleving.quote:Op woensdag 15 oktober 2014 13:10 schreef BasEnAad het volgende:
Het gaat me er meer om dat de overheid dat vermaak niet tot haar taken moet rekenen.
Niet direct. Juist door commerciële producties uit het publieke bestel te bannen (en open te zetten voor culturele producties) ga je de 'veramerikanisering' van het Nederlands TV-Landschap tegen. De productiemaatschappijen die voor de NPO werken zijn gewoon reguliere bedrijven die graag hitjes willen afleveren. Dat mag, maar of dat overeenkomt met de opdracht van de NPO valt te betwijfelen.quote:Op woensdag 15 oktober 2014 13:36 schreef Klopkoek het volgende:
Maar als het aan figuren als Sander Dekker ligt gaan we ook die kant op, als het al niet die kant op is gegaan.
Nee, wat ik zeg is dat de technologie het nu mogelijk maakt zelf een "restaurant" te beginnen en je niet meer afhankelijk bent van een aantal grote zendmasten met beperkte bandbreedte. Het hele PO bestel is uit die beperking voortgekomen. Bij kranten was dat anders, daar zijn die beperkingen er niet, (er zijn wel andere) en iedere zuil had haar eigen krant, en er waren nog veel meer kranten buiten de zuilen om.quote:Op woensdag 15 oktober 2014 13:43 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Keuzevrijheid klinkt altijd heel leuk, maar daarmee gaan mensen eraan voorbij dat daardoor bepaalde opties helemaal verdwijnen, en de keuze die een ander voor je maakt ook heel goed kan zijn, vooral wanneer die beter geinformeerd is omdat het zijn vak is. Met jouw argument zouden zelfbedieningsrestaurants ook hemel op aarde zijn en restaurants met een kok die op basis van zijn kunde zegt 'dit moet je proeven' moeten verdwijnen.
Hoe ben je daar zo zeker van? De champagneflessen zijn bij de commercieel denkenden open gegaan:quote:Op woensdag 15 oktober 2014 13:47 schreef Ryon het volgende:
[..]
Niet direct. Juist door commerciële producties uit het publieke bestel te bannen (en open te zetten voor culturele producties) ga je de 'veramerikanisering' van het Nederlands TV-Landschap tegen. De productiemaatschappijen die voor de NPO werken zijn gewoon reguliere bedrijven die graag hitjes willen afleveren. Dat mag, maar of dat overeenkomt met de opdracht van de NPO valt te betwijfelen.
Omdat misschien niet iedereen een onevenredige invloed van adverteerders en bedrijven prettig vindt. Daar zijn leuke hollywoodfilms met russell crowe en al pacino over gemaakt...quote:Op woensdag 15 oktober 2014 13:45 schreef Chewie het volgende:
[..]
Daarom word RTLZ ook een 24 uurs zender, met zo'n format werkt traditionele tv nog wel, voor de rest niet meer dus waarom zouden we dan de PO moeten blijven ontzien.
Voetbal is bij uitstek iets wat prima achter decoder kan, zie geen enkele reden waarom er gigantische bedragen aan de Fifa en consorten betaald moeten worden uit publieke middelen.quote:Op woensdag 15 oktober 2014 13:46 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Het argument om voetbal uit te zenden is niet enkel vermaak. Dergelijke argumenten verliezen echter aan waarde in een steeds individualistischer wordende samenleving.
Heeft alles met rechten op programmas te makenquote:Trouwens: wat ik aan netflix e.d. wel behoorlijk nep vindt is dat het nog steeds in geografische eenheden is opgedeeld. De Britten kunnen andere programma's zien dan jijzelf. Amazon Prime bestaat in Duitsland maar niet in Nederland.
Natuurlijk kun je dit omzeilen met proxies, maar dat is niet de bedoeling en tegen de gebruikersvoorwaarden in.
Wanneer het bepaalde lieden ('graaiers') goed uit komt dan delen ze de wereld nog steeds maar wat graag op in geografische blokken.
Die 30 miljoen klanten zijn mensen die de meeste commerciële omroepen veel liever zouden hebben dan die 290 miljoen anderenquote:Ook om over na te denken: HBO (tot voor kort marktleider) heeft iets minder dan 30 miljoen betalende leden in de VS, op een bevolking van 320 miljoen.
Dat is dus nog steeds een klein deel tov het totaal.
Daarvoor moet je kijken naar wat de natuur van publieke omroep en commerciele omroep is. Kortgezegd gaat het de publieke omroep om kwaliteit/diversiteit te behouden en commerciele omroep om goed te verkopen. Daarbij zoeken ze vooral naar de grootste gemeenschappelijke deler (entertainmentprogramma's voor de massa) en dat werkt uiteraard funest voor programma's met diepgang.quote:Op woensdag 15 oktober 2014 13:21 schreef Chewie het volgende:
[..]
Waarom zou kritische media (wat ik nu niet echt vind slaan op de huidige PO) alleen publiek kunnen zijn?
Als ik kijk waar publiek links (joop.nl in dit geval) regelmatig mee loopt te pronken, last week tonight van John Oliver, dan is dat inderdaad een kritisch programma maar wel puur commercieel.
Beperkingen brengen vaak ook voordelen met zich mee, en iets aangereikt krijgen is ook wel eens prettig. Als bijvoorbeeld de VPRO met iets kwam wat zij hadden gemaakt of aangekocht, dan kon ik hun werkwijze kennende denken dat het de moeite waard was om eens te bekijken. Het vooruitzicht om reviews van allerlei series door te spitten van mensen die vooral iets over zichzelf willen zeggen om een leuk TV-programma te vinden oefent niet meteen een erg grote aantrekkingskracht op mij uit.quote:Op woensdag 15 oktober 2014 13:50 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Nee, wat ik zeg is dat de technologie het nu mogelijk maakt zelf een "restaurant" te beginnen en je niet meer afhankelijk bent van een aantal grote zendmasten met beperkte bandbreedte. Het hele PO bestel is uit die beperking voortgekomen. Bij kranten was dat anders, daar zijn die beperkingen er niet, (er zijn wel andere) en iedere zuil had haar eigen krant, en er waren nog veel meer kranten buiten de zuilen om.
Oh top, en dan nog specifiek op doelgroep afgestemde reclame ook? Ik word nu al gek van die e-matching commercials..quote:Op woensdag 15 oktober 2014 13:36 schreef Ryon het volgende:
[..]
Goeie. Misschien is een zender die voornamelijk gericht is op kinderen, of middelbaar opgeleide mannen of juist hoogopgeleide vrouwen een idee? Dat ze daar bij RTL en SBS nog niet aan gedacht hebben..
quote:Op woensdag 15 oktober 2014 13:43 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Keuzevrijheid klinkt altijd heel leuk, maar daarmee gaan mensen eraan voorbij dat daardoor bepaalde opties helemaal verdwijnen, en de keuze die een ander voor je maakt ook heel goed kan zijn, vooral wanneer die beter geinformeerd is omdat het zijn vak is. Met jouw argument zouden zelfbedieningsrestaurants ook hemel op aarde zijn en restaurants met een kok die op basis van zijn kunde zegt 'dit moet je proeven' moeten verdwijnen.
Waar dan ook het gevaar zit als je die 30 miljoen het nieuws en opinievorming laat bepalen.quote:Op woensdag 15 oktober 2014 13:56 schreef Pietverdriet het volgende:
Die 30 miljoen klanten zijn mensen die de meeste commerciële omroepen veel liever zouden hebben dan die 290 miljoen anderen
En je punt is?quote:Op woensdag 15 oktober 2014 13:59 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Beperkingen brengen vaak ook voordelen met zich mee, en iets aangereikt krijgen is ook wel eens prettig. Als bijvoorbeeld de VPRO met iets kwam wat zij hadden gemaakt of aangekocht, dan kon ik hun werkwijze kennende denken dat het de moeite waard was om eens te bekijken. Het vooruitzicht om reviews van allerlei series door te spitten van mensen die vooral iets over zichzelf willen zeggen om een leuk TV-programma te vinden oefent niet meteen een erg grote aantrekkingskracht op mij uit.
De omroepen willen hitjes, ze hebben geen stakeholders meer die om specifieke content vragen. Zou de VARA alleen programma's maken die op goedkeuring van haar leden kunnen rekenen had je al een heel ander landschap gehad. Een VARA lid is tegenwoordig iedereen die wel eens naar een opname van DWDD en/of P&W/Pauw ging of gaat. Dat kan praktisch iedereen zijn.quote:Op woensdag 15 oktober 2014 13:53 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Hoe ben je daar zo zeker van? De champagneflessen zijn bij de commercieel denkenden open gegaan:
http://www.bnr.nl/opinie/(...)-zwagerman-crimineel
Hoe voorkomt de macht bij de NPO organisatie leggen (ipv omroepen) en een pot met geld beschikbaar te stellen voor productiehuizen buiten het bestel de veramerikanisering?
En vervuild het publieke debat.quote:Op woensdag 15 oktober 2014 13:57 schreef keste010 het volgende:
[..]
Daarvoor moet je kijken naar wat de natuur van publieke omroep en commerciele omroep is. Kortgezegd gaat het de publieke omroep om kwaliteit/diversiteit te behouden en commerciele omroep om goed te verkopen. Daarbij zoeken ze vooral naar de grootste gemeenschappelijke deler (entertainmentprogramma's voor de massa) en dat werkt uiteraard funest voor programma's met diepgang.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |