Zijn dat van die ijsblokzakjes?quote:Op maandag 27 oktober 2014 16:06 schreef ChilllayD het volgende:
Hallo pizza-saus, lekker de vriezer in![]()
[ afbeelding ]
Het gaat ook om buffelmozzarella die je in de supermarkt koopt voor 1,99 per pakje, van dat spul waar 100.000 kilo per dag van gemaakt wordt.quote:Op donderdag 30 oktober 2014 22:35 schreef derLudolf het volgende:
Een tijdje geleden kwam ik deze reportage tegen. Had er nog niet aan gedacht om hem hier te delen. Een aantal van jullie moest na een of ander propaganda filmpje van Wakker Dier niets meer hebben van buffelmozerella. Wel, zie hier een veel reeëler beeld van de situatie op een dergelijk bedrijf. Ongezonde dieren geven immers minder melk
http://www.boerderij.nl/R(...)uid-Italie-1607903W/
Niet doen, zonde van je geldquote:Op vrijdag 24 oktober 2014 03:53 schreef SiGNe het volgende:
Gevonden, een Itimat:
[ afbeelding ]
Nu maar eens uitzoeken hoe warm dat ding kan worden...
http://www.hatrading.nl/W(...)met-thermostaat.html
50-300 graden dus.. hmm 't wordt al interessanter
Ik zat er al best aan te twijfelen, zo vaak eet ik ook geen pizza.quote:Op zaterdag 8 november 2014 20:11 schreef Eslem het volgende:
[..]
Niet doen, zonde van je geld. Het lijkt heel wat maar de temperatuur is bijna niet te controleren (of snoeiheet of slechts lauwwarm), het ding zelf wordt ook loeiheet, het valt bijna uit elkaar als je ernaar kijkt en hij verwarmt niet gelijkmatig dus je blijft draaien en doen. In Turkije hebben veel mensen zo'n davul firin maar echt 100x liever een gewone oven.
1 zakje (recept uit OP). Pizza zit er nu in. Heb toch wel zin in warm avondeten ipv warme lunchquote:Op zondag 30 november 2014 16:21 schreef ChilllayD het volgende:
Is juist beter, langer in de koelkast.
Althans, ligt er aan, hoeveel gist?
maar gisteren hadden wij ook pizza gemaakt met "bloem"quote:
wij doen altijd de bodem met tomatensaus eerst een minuut of vijf in de oven, dan beleggen en dan weer in de ovenquote:Op zondag 30 november 2014 23:43 schreef LintuxCx het volgende:
Gisteren weer eens een paar gemaakt.
[ afbeelding ]
Echt mooi bruin lukt me niet zonder dat de toppings zo ongeveer aanbranden. Maar het smaakte iig wel.
Semolina is dat; fijn gemalen griesmeel. Pizzabakkers gebruiken het vaak op hun pizzaschep, zodat het deeg er makkelijk vanaf schuift. Dat verklaard ook de witte 'korrels' op de rand.quote:Op dinsdag 9 december 2014 17:02 schreef mauriceke22 het volgende:
vraagje he, wat zit er hier op de rand van deze pizza ?
https://dl.dropboxusercon(...)za/220512/pizza2.jpg
En dan bedoel ik die puntjes want dat hebben ze volgens bij bij new york pizza ook.
Nee, tenzij je het het enorm verhit maar aangezien er ook broodjes met sesam bij de bakkerij gefabriceerd worden lijkt het me met een normale oven prima te doen.quote:Op woensdag 10 december 2014 21:40 schreef mauriceke22 het volgende:
Als je sesam op de rand zou strooien zou dat lekker zijn of verbrand de sesam dan.. lijkt me niet toch?
Tomaat, rode ui, paddestoelen (champignon, portobello, oesterzwam), aubergine zou kunnen, mijn zus vindt dat heerlijk, ik vind het de meest nietszeggende groente die er is, en nog wat groens om het af te maken als in basilicum, rucola etc. Qua kaas vind ik port salut heerlijk op pizzaquote:Op zaterdag 13 december 2014 09:25 schreef AlexRow het volgende:
Ik ga vandaag een pizzafeestje geven, maar zou graag nog wat insoirarie willen hebben qua mogelijke toppings.
Ik heb nu zelf bedacht:
ui
Gerapte kaas
mozerella
een blauwe kaas
paprika
ananas(voor de liefhebbers)
Salami
misschien nog een andere worst
Ik zoek voornamelijk nog naar wat vegetatische dingen die ik zou kunnen gebruiken.
Ik vind zelf kip cajun of kip met pesto erg lekker. Kip cajun is dan het makkelijkst, gewoon in de supermarkt een potje cajunkruiden kopen, lekker met wat olie de kip in laten marineren en gaan met die banaan.quote:Op zaterdag 13 december 2014 12:56 schreef AlexRow het volgende:
Iemand misschien ook nog een kip idee? Voor de niet varkensvleesetenden is dat wel fijn.
Die kun je zelf maken van een stukje triplexquote:Op zaterdag 27 december 2014 18:40 schreef D. het volgende:
Hoe verhuizen jullie een verse pizza van het aanrecht de oven in?
Neem aan dat niet iedereen een pizzaschep heeft
We hebben een pizza-maker, dus dan zouden we 'm weer van het papier af moeten trekkenquote:Op zaterdag 27 december 2014 18:45 schreef vinnypassy het volgende:
Het deeg op bakpapier uitrollen en beleggen en die dan op de baksteen slepen.
Ik denk er nog ff over naquote:Op zaterdag 27 december 2014 19:41 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Die kun je zelf maken van een stukje triplex
Ik heb een vergelijkbare oven, werkt prima. Ik ben zelf op zoek gegaan naar een oud model van de Pizza Alfredo. Die gaat tot bijna 400 graden. Door een verandering van de Europese wetgeving hebben ze de nieuwe lijn aangepast en wordt deze tussen de 250 en 300 graden. Verder zijn het prima oventjes. Veel sneller op temperatuur en makkelijker om je pizza in te schieten. Door dat oventje is mijn pizza verslaving alleen maar groter geworden en heb ik inmiddels een steenoven in de tuin staan.quote:Op woensdag 10 december 2014 21:35 schreef Che_ het volgende:
Heeft iemand ervaring met die Ferrari pizzaoven ?
300 graden is wel genoeg voor zo'n Ferrari pizzaoven. Ik ga er eentje halen, wel handigquote:Op zondag 28 december 2014 09:18 schreef MonkNL het volgende:
[..]
Ik heb een vergelijkbare oven, werkt prima. Ik ben zelf op zoek gegaan naar een oud model van de Pizza Alfredo. Die gaat tot bijna 400 graden. Door een verandering van de Europese wetgeving hebben ze de nieuwe lijn aangepast en wordt deze tussen de 250 en 300 graden. Verder zijn het prima oventjes. Veel sneller op temperatuur en makkelijker om je pizza in te schieten. Door dat oventje is mijn pizza verslaving alleen maar groter geworden en heb ik inmiddels een steenoven in de tuin staan.
Rucola..quote:Op zondag 28 december 2014 13:18 schreef djkoelkast het volgende:
Jij gourmet met konijnenstekken (beter bekend als paardenbloemblad)?
Haha en dan met oudjaar in de hens?quote:Op dinsdag 30 december 2014 00:53 schreef djkoelkast het volgende:
Komt door al die geïmpregneerde schuttingen. Vandaag of morgen trek ik ze er uit.
Dan zou ik eens goed naar je kneedtechniek kijken..quote:Op dinsdag 30 december 2014 07:57 schreef HansvanOchten het volgende:
Zo mijn vriendin heeft een kitchenaid deegmixer gekregen voor kerst, en het deeg wat uit zo een apparaat komt is toch wel stukken beter/luchtiger dan met de hand
Dan heb je helemaal overal gifquote:Op dinsdag 30 december 2014 01:23 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Haha en dan met oudjaar in de hens?
quote:Op dinsdag 30 december 2014 15:46 schreef d4v1d het volgende:
Hoe heette datgeen nou wat je op de pizzaschep ding moest doen zodat het niet vast ging zitten?
Ziet er goed uit.quote:Op woensdag 31 december 2014 14:29 schreef benkruk het volgende:
Vandaag mijn eerste pizza gemaakt. Was fanatiek bezig met zelf brood bakken en nu dus ook pizza!
Recept van fok! gebruikt en gebakken op een pizzasteen in een hete lucht oven op 250 graden.
Resultaat was geweldig! Zo anders dan een diepvries of domino pizza.
Is overigens den tonijn pizza!
[ afbeelding ]
Ik gebruik best vaak deze:quote:Op dinsdag 13 januari 2015 14:31 schreef d4v1d het volgende:
Wel een beetje dood hier
Wat zijn nou alternatieven voor een bodem van tomatensaus?
Ik bedoelde meer of er ook lekkere sauzen voor op de bodem waren die helemaal niet op basis van tomatenquote:Op dinsdag 13 januari 2015 14:51 schreef Gripper het volgende:
[..]
Ik gebruik best vaak deze:
[ afbeelding ]
Ff in een maatbeker, blender erop, klein schepje suiker of kneepje honing en een snufje zout. Heerlijk dunne en goed smeerbare saus heb je dan.
En als het wat meer tijd mag kosten tomaten inkoken, maar waarom zou je als je al hele goede zuid-europese tomaten in blik hebt?
Die frito gebruik ik nu ook meestalquote:Op dinsdag 13 januari 2015 14:59 schreef benkruk het volgende:
Ik gebruik Heinz Tomato Frito. Klaar voo gebruik uit een pakje. En erg goedkoop (meen iets van 60 cent, genoeg voor ca 8 pizza's gok ik).
Afgelopen week nog een pizza gemaakt trouwens. Was weer heerlijk en de vorm was top!
[ afbeelding ]
Aha. Nou, nu gaat iedereen lachen, maar: nutella!!quote:Op dinsdag 13 januari 2015 15:04 schreef d4v1d het volgende:
[..]
Ik bedoelde meer of er ook lekkere sauzen voor op de bodem waren die helemaal niet op basis van tomaten
wtf?quote:Op dinsdag 13 januari 2015 15:25 schreef Gripper het volgende:
[..]
Aha. Nou, nu gaat iedereen lachen, maar: nutella!!
Maak een rotolino ( lange reep pizzadeeg, oprollen met vulling erin)
Die bakken op de steen; en direct als ie uit de oven is in stukjes snijden en eten als snack. Omnomnomnom !!!
Uit het fantastische boek "pizza" van alba pezzone
Niksquote:
Bedankt voor de Nutella tip. Lijkt me erg lekkerquote:Op dinsdag 13 januari 2015 16:06 schreef Gripper het volgende:
Wat nou, t is echt superlekker als toetje of snack
Italianen maken echt alles met pizzadeeg.
Zoek maar eens op rotolino, pizza frita, ze maken ook kleine ronde broodjes (schijfje van 10 cm, beleg er tussen, nog een schijfje erop) eigenlijk een soort calzone.
Zijn ook heel veel pizza dolce te vinden op de menukaart in napolitaanse pizzeria's. con Mele, con Pere... Waarom niet, wij flikkeren ook appel en rozijn op onze pannekoek maar beleggen m evengoed met ham kaas en champignons.
Als je dat boek tegenkomt in een kookwinkel, blader maar eens door
Ik heb die van mij bij een steenhandel weg. Volgens mij ¤8 inclusief op maat zagen. Steen is 3 cm dik.quote:Op donderdag 15 januari 2015 11:36 schreef LenP het volgende:
Weet iemand waar je een pizzasteen kan kopen in de buurt van Rotterdam?
edit: en dan niet bij het kookpunt...
Als je een triplex plankje hebt van zeg 6 mm, dan wil je een klein schuin randje eraan hebben om beter te kunnen scheppen. Die rand moet je goed schuren om alle splinters weg te krijgen. En verder zou ik m helemaal naturel houden, niks lakken. Betekent dan natuurlijk wel dat er vlekken in zullen komen, maar je pakt er toch alleen maar bebloemde bodems mee op?quote:Op zaterdag 24 januari 2015 20:45 schreef d4v1d het volgende:
Ik ga binnenkort van wat triplex wat ik nog heb liggen een pizzaschep zagen. Is het handig om die dingen te lakken of zeg ik dan iets heel geks? Wat doen ze in de fabriek nog aan bewerking met dat hout?
hoe kom je aan die rvs schep? Zelfgemaakt of ergens gekocht?quote:Op maandag 26 januari 2015 10:11 schreef Gripper het volgende:
[..]
Als je een triplex plankje hebt van zeg 6 mm, dan wil je een klein schuin randje eraan hebben om beter te kunnen scheppen. Die rand moet je goed schuren om alle splinters weg te krijgen. En verder zou ik m helemaal naturel houden, niks lakken. Betekent dan natuurlijk wel dat er vlekken in zullen komen, maar je pakt er toch alleen maar bebloemde bodems mee op?
Een dunne RvS schep is trouwens wel prettiger dan een houten plaatje hoor. Sinds ik daarmee werk, komt het een stuk minder vaak voor dat m'n pizza in een ongewenste calzone verandert.
Wat is het adres?quote:Op dinsdag 20 januari 2015 23:36 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Ik heb die van mij bij een steenhandel weg. Volgens mij ¤8 inclusief op maat zagen. Steen is 3 cm dik.
Die vraag wou ik net ook stellen.quote:Op dinsdag 13 januari 2015 14:51 schreef Gripper het volgende:
[..]
Ik gebruik best vaak deze:
[ afbeelding ]
Ff in een maatbeker, blender erop, klein schepje suiker of kneepje honing en een snufje zout. Heerlijk dunne en goed smeerbare saus heb je dan.
En als het wat meer tijd mag kosten tomaten inkoken, maar waarom zou je als je al hele goede zuid-europese tomaten in blik hebt?
Gekocht bij een kookwinkel, als je ff zoekt op Google vind je meerdere aanbieders. Geen ronde schep nemen maar een vierkant blad, dan heb je een goede rechte platte kant waarlangs de pizza op de steen kan schudden.quote:Op donderdag 29 januari 2015 11:31 schreef LenP het volgende:
[..]
hoe kom je aan die rvs schep? Zelfgemaakt of ergens gekocht?
Geen meel op je steen doen, maar gewoon genoeg griesmeel onder de bodem.quote:Op maandag 9 februari 2015 01:20 schreef Opblaaspop077 het volgende:
Hmm onze oven wordt ook warm 250+. Maar sommige mensen thuis vinden de oven dan enorm stinken. (Teveel meel op de steen wordt bruin en gaat zo raar ruiken.) Wat kan ik hier tegen doen?
Het gaat om het meel wat langs de pizza vliegt en valt en dus op de steen blijft liggen. Of op de oven zelf komt.quote:Op maandag 9 februari 2015 01:22 schreef djkoelkast het volgende:
[..]
Geen meel op je steen doen, maar gewoon genoeg griesmeel onder de bodem.
Ik doe nooit meel/griesmeel op de steen zèlf.
Mijn ervaring is eerst even voorbakken met alleen tomatensaus werkt het beste in een standaard thuisoven. Dan is de bodem al een beetje harder aan de onderkant, er uithalen, verder beleggen, terug de oven in.
Zo'n pan lijkt mij ook wel wat, lijkt mij dat je er flink hoge temperaturen mee kunt halen. Hoe ziet je topping eruit wanneer de bodem aan de onderkant gaar is?quote:Op zaterdag 13 december 2014 16:43 schreef AlexRow het volgende:
Zou iemand mij het verschil tussen instant gist en vers gist kunnen vertellen, behalve dat je van verse gist meer nodig hebt?
Ik heb zelf nog nooit verse gist gebruikt.
[ afbeelding ]
Dit is trouwens mijn pizzasteen(eigenlijk een pan om vlees op te bakken), ooit gekocht toen ik in Brazilie was. Ongeveer een a anderhalf dik met een koperen rand. Gemaakt van dit spul http://en.wikipedia.org/wiki/Soapstone
Blijkbaar maken ze in Brazilie hele pannen van dit spul, ik was zelf helemaal vergeten dat ik hem nog had liggen.
In Veenendaal maar die steenhandels zitten op veel meer plaatsen.quote:Op donderdag 29 januari 2015 11:31 schreef LenP het volgende:
[..]
Wat is het adres?
Heb inmiddels een ronde steen van ca. 1cm bij de V&D aangeschaft, maar toch...
Roomkaasquote:Op dinsdag 13 januari 2015 15:04 schreef d4v1d het volgende:
[..]
Ik bedoelde meer of er ook lekkere sauzen voor op de bodem waren die helemaal niet op basis van tomaten
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |