Het gaat toch ook om de gekleurde bevolking of zij het als discriminerend/racistisch ervaren? Elfletterig zegt dat er diverse peilingen zijn waaruit blijkt dat heel weinig mensen het als racistisch ervaren (die bronnen heeft hij overigens nog steeds niet gegeven). En die 2-4% die weet niet heeft ingevuld verandert daar niet zoveel aan.quote:Op dinsdag 16 september 2014 16:21 schreef Alentejana het volgende:
Sorry, ik kom even laat binnenvallen weer, ik heb een paar rondes niet meegedaan, maar ik zie dat ook hier weer ontzettend krampachtig vanuit eigen patronen gedacht wordt soms en het meest lachwekkende staat meteen op de eerste pagina.
Er wordt gezegd dat maar weinig mensen Zwarte Piet als racistisch ervaart. Dat wordt dat dan niet geloofd, en vervolgens komt er als tegenpost van ja maar " Daarin zeggen slechts respectievelijk 19, 24 en 28 procent van de Surinaamse, Antilliaanse en Ghanese bevolking dat ze het niet discriminerend vinden." Met andere woorden, veel vinden het wel racistisch.
Maar wat wil nou het geval:
a als zoveel procent het niet discriminerend vind, wil dat niet zeggen dat de rest het wel discriminerend vindt, want er zijn er ook die geen mening hebben (of niet eens weten waar het over gaat). Je kunt niet alles zomaar omkeren van niet nee is dus ja.
b de nederlandse bevolking bestaat niet alleen uit Surinamers, Antiliianen en Ghanezen. Met andere woorden, het is echt wel een heel klein percentage op de hele bevolking die er een probleem mee heeft, zelfs al zouden ALLE zwarten in nederland er een probleem mee hebben.
Het ook nog eens een specifiek deel, namelijk die een en ander in verband brengen met slavernij en willens en wetens niet willen meegaan in de legende dat het gaat om een vrijgekochte slaaf en alleen willen vasthouden aan hun eigen verzonnen versie waar geen enkel document of overlevering over bestaat.
Het is eigenlijk te bizar voor woorden dat het zover heeft moeten komen, maar het is al een politieke discussie geworden. De zaken die je zelf noemde, zoals het bezoek van die VN-commissie, zijn daar mede debet aan.quote:Op dinsdag 16 september 2014 16:21 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Is het trouwens wel echt een politieke discussie? Hebben ze er in het parlement over gediscussiëerd? Bij mijn weten is het slechts in 1 wijk van 1 stad een politieke discussie geworden en hebben verder wat politici een uitspraak gedaan op het moment dat een journalist erover begon. Big deal.
Je mag niet met ISIS-vlaggen rondlopen hoor.quote:Op dinsdag 16 september 2014 16:50 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Het is eigenlijk te bizar voor woorden dat het zover heeft moeten komen, maar het is al een politieke discussie geworden. De zaken die je zelf noemde, zoals het bezoek van die VN-commissie, zijn daar mede debet aan.
Ik heb geen glazen bol, maar het zou me werkelijk niks verbazen als Wilders, populist als hij is, morgen bij de Algemene Beschouwingen een sneer uitdeelt die ongeveer zo gaat: "In de Schilderswijk kunnen jongeren ongestoord met ISIS-vlaggen lopen en ondertussen moet onze Zwarte Piet in de ban."
En het trieste is: hij heeft nog gelijk ook, als hij dat zegt.
Als Pieten een andere kleur schmink dragen is het Sinterklaasfeest dusdanig veranderd dat er geen lol meer te beleven valt? Stel je niet aan.quote:Op dinsdag 16 september 2014 16:46 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Het is echt fascinerend dat je zelfs in deze discussie weer de ultieme struisvogel uithangt. Ik zou graag wat anders vaststellen, maar het kan niet.
Is het je dan werkelijk ontgaan dat er een VN-commissie in Nederland op bezoek is geweest vanwege (o.a.) Zwarte Piet? Heb je werkelijk niet meegekregen dat er rechtszaken rondom dit onderwerp gaande zijn? Niet gehoord dat er Sinterklaasintochten zijn verstoord en dat er protestacties zijn gehouden? Niet gemerkt dat 2,1 miljoen Nederlanders op Facebook de Pietitie steunen? Niet gelezen dat diverse bedrijven zonder ruggengraat inmiddels Zwarte Piet angstvallig vermijden?
Serieus kerel: nog los van je mening, wanneer stop je eens met struisvogel zijn en begin je met de realiteit onder ogen zien?
Het is tuulk wel opvallend dat veel meer mensen het discriminerend voor een ander vinden dan dat zij het discriminerend voor zichzelf vinden. Bij iedere groep dus.quote:Op dinsdag 16 september 2014 16:49 schreef Gramulanion het volgende:
[..]
Het gaat toch ook om de gekleurde bevolking of zij het als discriminerend/racistisch ervaren? Elfletterig zegt dat er diverse peilingen zijn waaruit blijkt dat heel weinig mensen het als racistisch ervaren (die bronnen heeft hij overigens nog steeds niet gegeven). En die 2-4% die weet niet heeft ingevuld verandert daar niet zoveel aan.
Het concept Piet is al meerdere decennia aan verandering onderhevig. Nog nooit is het feest zelf er minder om geworden. En als de Pieten een andere kleur schmink op doen is het Sinterklaasfeest ook niet ineens dusdanig anders dat kinderen en volwassenen er geen lol meer aan kunnen beleven.quote:Op dinsdag 16 september 2014 16:47 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Mwoah, het feit dat Piet niet eens meer afgebeeld is op een aantal onderdelen of überhaupt niet meer in de schappen ligt bij bedrijven doet me toch denken dat er wel degelijk iets hardhandig en vakkundig uit de Sinterklaas traditie gesloopt wordt.
Dat mensen gekwetst worden door een racistische karikatuur.quote:Op dinsdag 16 september 2014 16:54 schreef sp3c het volgende:
maar waarom moeten ze een andere kleur krijgen?
welk probleem lost dit op?
Dat een kennelijk relatief grote groep mensen zich niet langer gediscrimineerd voelt.quote:Op dinsdag 16 september 2014 16:54 schreef sp3c het volgende:
maar waarom moeten ze een andere kleur krijgen?
welk probleem lost dit op?
Een rechtszaak, Poeh hé!quote:Op dinsdag 16 september 2014 13:35 schreef Montagui het volgende:
[..]
Dat heeft van der Laan gedaan, met als resultaat een rechtszaak!
Volgens mij heb jij niet in de gaten dat het die gasten menens is....
'Wij moeten niet willen met zijn allen.....'quote:Op dinsdag 16 september 2014 16:56 schreef hugecooll het volgende:
En dan dus voornamelijk dat mensen denken dat andere mensen gekwetst worden
Zoiets jaquote:Op dinsdag 16 september 2014 16:59 schreef Specularium het volgende:
[..]
'Wij moeten niet willen met zijn allen.....'
Mijn vorige post was erop gericht om je duidelijk te maken dat er niks wordt uitvergroot, maar dat dat allang is gebeurd. Het is het stadium van onbeduidendheid allang, maar dan ook echt allang voorbij.quote:Op dinsdag 16 september 2014 16:52 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Als Pieten een andere kleur schmink dragen is het Sinterklaasfeest dusdanig veranderd dat er geen lol meer te beleven valt? Stel je niet aan.
het is een karikatuur ja mawr is het echt racistisch?quote:Op dinsdag 16 september 2014 16:55 schreef Gramulanion het volgende:
[..]
Dat mensen gekwetst worden door een racistische karikatuur.
Maar dat station zijn we allang voorbij. De discussie is veel harder; je bent of voor of tegen Piet. Een tussenweg is geen oplossing meer blijkbaar.quote:Op dinsdag 16 september 2014 16:55 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Het concept Piet is al meerdere decennia aan verandering onderhevig. Nog nooit is het feest zelf er minder om geworden. En als de Pieten een andere kleur schmink op doen is het Sinterklaasfeest ook niet ineens dusdanig anders dat kinderen en volwassenen er geen lol meer aan kunnen beleven.
Die 'grote' groep is verwaarloosbaar. Laten we dit nu ook niet gaan uitvergroten hé.quote:Op dinsdag 16 september 2014 16:56 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Dat een kennelijk relatief grote groep mensen zich niet langer gediscrimineerd voelt.
Dat bleek niet uit wat ik las, omdat het een gedeeltelijke quote was, maar zelfs onder de gehele gekleurde bevolking zijn de cijfers niet zoals uit een zeer plaatselijke peiling.quote:Op dinsdag 16 september 2014 16:49 schreef Gramulanion het volgende:
[..]
Het gaat toch ook om de gekleurde bevolking of zij het als discriminerend/racistisch ervaren? Elfletterig zegt dat er diverse peilingen zijn waaruit blijkt dat heel weinig mensen het als racistisch ervaren (die bronnen heeft hij overigens nog steeds niet gegeven). En die 2-4% die weet niet heeft ingevuld verandert daar niet zoveel aan.
Verklaar je nader.quote:Op dinsdag 16 september 2014 17:03 schreef Alentejana het volgende:
Niet om het een of ander is zie bij bepaalde groepen, met name in Amsterdam, ook een gekweekte haat naar blanken.
Klopt. En het heeft ook geen zin meer om nog naar een tussenweg te zoeken. Kleine aanpassingen om de klagers tegemoet te komen, zoals het schrappen van oorbellen en al te rode lippen (ooit een neger met knalrode lippen gezien, trouwens?) hebben niks opgeleverd. De Zwarte Piet-hetze is onverminderd voortgezet.quote:Op dinsdag 16 september 2014 17:01 schreef Scorpie het volgende:
Maar dat station zijn we allang voorbij. De discussie is veel harder; je bent of voor of tegen Piet. Een tussenweg is geen oplossing meer blijkbaar.
Die vindt wel weer wat anders.quote:Op dinsdag 16 september 2014 16:56 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Dat een kennelijk relatief grote groep mensen zich niet langer gediscrimineerd voelt.
Helemaal jouw ding dus?quote:Op dinsdag 16 september 2014 17:01 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Maar dat station zijn we allang voorbij. De discussie is veel harder; je bent of voor of tegen Piet. Een tussenweg is geen oplossing meer blijkbaar.
Ook daarin laat je blijken dat je zaken uitvergroot, met complottheorieën en alles. Het was niet de VN die onderzoek deed, maar iemand die werkzaam was bij de VN. Playmobil heeft Zwarte Piet niet in de ban gedaan uit angst voor ophef, maar omdat de serie was afgerond. Dat Hema Zwarte Piet niet afbeeldt op de verpakkingen kan ook niet anders dan kwade opzet zijn. En zo wordt overal wel iets achter gezocht. Onzinnig dramatisch gedoe.quote:Op dinsdag 16 september 2014 17:00 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Mijn vorige post was erop gericht om je duidelijk te maken dat er niks wordt uitvergroot, maar dat dat allang is gebeurd. Het is het stadium van onbeduidendheid allang, maar dan ook echt allang voorbij.
Dat je dat nu weer negeert en komt met een flauwe opmerking over een ander kleurtje is eigenlijk wel veelzeggend. De realiteit niet onder ogen willen zien is immers des Xa1pt's.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |