Oké... het is zo kleverig en zo... ben altijd bang dat ik de pan zo weg kan goooien. Een dikke pan heb ik wel, dus misschien een poging wagen dus.quote:Op maandag 8 september 2014 20:24 schreef Molo het volgende:
Hoezo een pan verpesten met caramel maken? Kookpan (dus geen koekenpan) zonde anti-aanbaklaag is prima, liefst beetje dikke bodem. Mocht het mis gaan, beetje af laten koelen (caramel is gruwelijk heet, heb er al jaren een naar litteken van op mijn hand zitten...) en in water zetten. Dan lost de aangekoekte caramel gewoon op zonder problemen.
Ik neem aan dat je de vla maakt met custardpoeder, dat is snel en makkelijk, maar niet de echte ouderwetse manier. Desondanks vind ik het ook lekker hoor en maak het ook regelmatig. Vooral warm vind ik het lekker
nee joh, elke pan kan daar tegen, komt echt goed.quote:Op maandag 8 september 2014 20:26 schreef ChildoftheStars het volgende:
[..]
Oké... het is zo kleverig en zo... ben altijd bang dat ik de pan zo weg kan goooien. Een dikke pan heb ik wel, dus misschien een poging wagen dus.
Ik maak vla op de ouderwetse manier, niet met custard. En het is zeker de moeite waard
Okéquote:Op maandag 8 september 2014 20:35 schreef Molo het volgende:
[..]
nee joh, elke pan kan daar tegen, komt echt goed.
Ah lekker! Nooit gedaan, ik ben meer van de hartige shizzle dan toetjes maar zal het ook eens oldskool proberen
Heb je receptjes?quote:Op maandag 8 september 2014 20:08 schreef ChildoftheStars het volgende:
Laatst heb ik de ontdekking gedaan dat zelfgemaakte vla veel lekkerder is dan pakken vla en ik maak het nu dus ook lekker ouderwets zelf. Alleen nu wil ik hopjesvla maken en ik vrees dat ik mijn pannen ga verpesten met de caramel. Eigenlijk durf ik nooit recepten met caramel aan.
Hoe kan ik dat maken zonder dat ik de pan verpest? En in wat voor soort pan kan ik dat het beste doen?
1 liter (volle) melkquote:
Ja dus.quote:
Dank je wel!quote:Op maandag 8 september 2014 21:36 schreef Pietverdriet het volgende:
Je wilt zelf caramel maken?
Je doet twee kopjes suiker in een steelpan met dikke bodem. Twee eetlepels water erbij en aan de kook brengen. Vuur niet te hoog, rustig laten pruttelen en erbij blijven. Als het goudbruin wordt zet je een zeef op de pan en giet er een kopje water bij, let op, de zeef is belangrijk, het zal voorkomen dat hete klodders caramel als napalm door je keuken vliegen en zich in je huid branden. Kook dit in tot siroop. Je hebt nu een caramelsiroop die je kan gebruiken overal een caramelsmaak aan te geven.
Neuh, hooguit heel lastig schoon te maken als je het echt laat verkolenquote:Op woensdag 10 september 2014 13:39 schreef RobinOok het volgende:
Ik kan me NIET voorstellen dat een pan kapot zou gaan als je suiker carameliseert.
Had ik laatst ook zelf gemaakt en het is echt heel makkelijk !quote:Op maandag 8 september 2014 20:08 schreef ChildoftheStars het volgende:
Laatst heb ik de ontdekking gedaan dat zelfgemaakte vla veel lekkerder is dan pakken vla en ik maak het nu dus ook lekker ouderwets zelf. Alleen nu wil ik hopjesvla maken en ik vrees dat ik mijn pannen ga verpesten met de caramel. Eigenlijk durf ik nooit recepten met caramel aan.
Hoe kan ik dat maken zonder dat ik de pan verpest? En in wat voor soort pan kan ik dat het beste doen?
Laatst deed ik de slagroom te snel bij de karamel waardoor het een dikke brok werd. Was niet meer uit de pan te krijgen. Had er kokend water in gedaan om het los te krabben. Resultaat: Helemaal verbrande onderarmquote:Op woensdag 10 september 2014 14:51 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Neuh, hooguit heel lastig schoon te maken als je het echt laat verkolen
Ook hierbij, let op dat je er eerst een zeef in zet voordat je de melk erop giet. Je wilt geen klodder caramel op je hand, arm of gezicht.quote:Op woensdag 10 september 2014 15:57 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
Had ik laatst ook zelf gemaakt en het is echt heel makkelijk !
Je doet gewoon suiker in de pan waarin je je vla gaat koken (zoek zelf maar recept voor hoeveelheden), en doet het vuur eerst heel hoog en blijft roeren. Zodra het een beetje vloeibaar begint te worden, vuur heel laag zetten en STOPPEN MET ROEREN. Je kunt nu de pan een beetje 'swirlen'. Ga door tot het allemaal gesmolten is en bruin is, maar niet super zwart want dat is vies/bitter.
Daarna gooi je gewoon je melk in de pan en maak je vla zoals normaal (nog schepje instantkoffie toevoegen evt.). De caramel wordt eerst hard op de bodem maar zal langzaam in de melk oplossen.
Voor het kokenquote:Op woensdag 10 september 2014 15:59 schreef sirdanilot het volgende:
Ik snap niet waarom mensen water toevoegen aan caramel? Duurt alleen maar langer dan...
Ah ná het carameliseren, ga ik eens proberen (hee dat rijmt).quote:Op woensdag 10 september 2014 16:04 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Voor het koken
Hoef je niet te roeren, en het kleurt gelijkmatig,
Na het carameliseren, zo maak je een caramelsaus.
Bovendien, als je caramel roert tijdens het koken kan hij gaan kristaliseren.quote:Op woensdag 10 september 2014 16:14 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
Ah ná het carameliseren, ga ik eens proberen (hee dat rijmt).
Ik roer altijd nog wel als het nog suiker is, maar zodra het vloeibaar wordt niet meer (dan kun je de pan ook gewoon 'swirlen').quote:Op woensdag 10 september 2014 16:20 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Bovendien, als je caramel roert tijdens het koken kan hij gaan kristaliseren.
Ik maak gewoon twee pannen. Heb al 3 maanden geen normale hachee gehad. Bij de filipijnse kok was het hondenvoer. (En mijn hond zou het niet eens op eten...)quote:Op woensdag 10 september 2014 18:40 schreef Molo het volgende:
Paddenstoelen in plaats van rundvlees in een deel van de hachee. En dan geen bouillon ofzo toevoegen, maar gewoon extra ui braden. Zou ik doen. Makkelijk voor jou en lekker voor de ander.
Ja dat bedoelde ik ook, vrijwel zelfde ingrediënten en dan twee pannen gebruiken. Lekker en makkelijk.quote:Op woensdag 10 september 2014 20:05 schreef Eris het volgende:
[..]
Ik maak gewoon twee pannen. Heb al 3 maanden geen normale hachee gehad. Bij de filipijnse kok was het hondenvoer. (En mijn hond zou het niet eens op eten...)
quote:Op woensdag 10 september 2014 20:35 schreef Eris het volgende:
Alleen de ene dan maar met paddo's ipv rundvlees
Chiapudding!quote:Op donderdag 11 september 2014 12:23 schreef sirdanilot het volgende:
Ik vind die superfoodhypes achterlijk, maar ik ben wel altijd benieuwd geweest naar één ervan: chia zaad. Vandaag zag ik het bij de action liggen (2 euro voor een bakje van 100 gram, achterlijke prijs maar goed...) dus heb ik het eens meegenomen. Ze hadden trouwens ook hennepzaad.
Voor de smaak hoef je het niet te kopen (smaakloos), maar de structuur is wel interessant, het wordt gelei achtig in je mond en bij vocht. Weet iemand nog een leuk ideetje ermee dat NIET raw-food achtig is, maar gewoon iets lekkers?
Ja, gewoon een bechamel net chedder, of een andere pittige kaas.quote:Op vrijdag 12 september 2014 16:58 schreef Lucky_Strike het volgende:
Ik wil voor bij wat overgebleven tortillachips een cheddardip maken. Is dat gewoon een bechamel met cheddar toegevoegd?
Het mag niet te ingewikkeld zijn en ook niet lang duren. Het moet gaan dienen als comfortfood wanneer ik me niet zo goed voel
Nee, echt niet. Gewoon met water opzetten en het probleem lost zich vanzelf op. Geen schrobben of wat dan ook nodig. Alleen geduld en de pan is als nieuw.quote:Op woensdag 10 september 2014 14:51 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Neuh, hooguit heel lastig schoon te maken als je het echt laat verkolen
Eensch!quote:Op woensdag 10 september 2014 15:59 schreef sirdanilot het volgende:
Ik snap niet waarom mensen water toevoegen aan caramel? Duurt alleen maar langer dan...
Heb niet over een beetje aangebrand, maar echt verkoold.quote:Op zaterdag 13 september 2014 17:45 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Nee, echt niet. Gewoon met water opzetten en het probleem lost zich vanzelf op. Geen schrobben of wat dan ook nodig. Alleen geduld en de pan is als nieuw.
Ontschubben en filets snijden, maar de huid laten zitten, door de bloem halen en op de huid bakken in boter, (niet te heet laten worden), filet uit de pan nemen, dan handvol peterselie in de boter, blussen met wat citroensap, witte wijn zout en peper, kappertjes. Dit over vis en serveren.quote:Op zaterdag 13 september 2014 16:27 schreef gcjoel het volgende:
Ik heb zojuist een verse zalmforel gekocht op de markt hoe maak ik deze het beste klaar en wat is hier lekker bij?
bedankt!quote:Op zaterdag 13 september 2014 18:49 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ontschubben en filets snijden, maar de huid laten zitten, door de bloem halen en op de huid bakken in boter, (niet te heet laten worden), filet uit de pan nemen, dan handvol peterselie in de boter, blussen met wat citroensap, witte wijn zout en peper, kappertjes. Dit over vis en serveren.
Zelfs dan. Echt, ik heb het meegemaakt.quote:Op zaterdag 13 september 2014 18:45 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Heb niet over een beetje aangebrand, maar echt verkoold.
Ik serveer hem het liefst met regenboogforel, en laat ik de zalmforel helemaal weg. Zalmforel is een kweekforel die ze veel worteltjes of zo hebben gevoerd om het vlees roze te krijgen, maar daar wordt die niet lekkerder van.quote:Op zaterdag 13 september 2014 16:27 schreef gcjoel het volgende:
Ik heb zojuist een verse zalmforel gekocht op de markt hoe maak ik deze het beste klaar en wat is hier lekker bij?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Siesta & Fiesta!
En anders een beetje zumagrill erop... Blinkend staal...quote:Op zondag 14 september 2014 14:54 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Zelfs dan. Echt, ik heb het meegemaakt.
Moet je natuurlijk niet zo'n geemailleerd pannetje hebben.
Maar gewoon een "stalen". Komt altijd goed.
Ja? Gooi maar eens wat suiker in een pan, vuurtje eronder, lekker laten gaan. Knap als je dat met water en dreft schoon krijgt.quote:Op maandag 15 september 2014 17:22 schreef SiGNe het volgende:
Of even een paar uurtjes laten weken met heet water met een drupje dreft.
Geëmailleerd, gietijzer, plaatstaal.. ik krijg het allemaal redelijk makkelijk schoon eigenlijk.
Evt kan het ook nog met soda trouwens, ook even weken.
Soda overigens niet in aluminiumpannen gebruiken overigens, wordt de pan dof van,
Wat rijst en water en dan stoken tot de keuken geheel blauw is doet het ook.quote:Op maandag 15 september 2014 18:41 schreef Klaploper het volgende:
[..]
Ja? Gooi maar eens wat suiker in een pan, vuurtje eronder, lekker laten gaan. Knap als je dat met water en dreft schoon krijgt.
Doce de leite (of in het spaans dulche de leche)quote:Op maandag 15 september 2014 19:44 schreef Coelho het volgende:
Ook een makkelijke manier om (een soort) karamel te maken is een blikje Friesche Vlag gecondenseerde melk gedurende een tot anderhalf uur in een pan kokend water zetten. Af en toe een keer omrollen voor gelijkmatige verwarming. De gecondenseerde melk is dan volledig gekarameliseerd, hemelse smaak!
Geen echte caramel, maar wel lekker inderdaad. Ik had wel wat langer nodig dan anderhalf uur trouwens.quote:Op maandag 15 september 2014 19:44 schreef Coelho het volgende:
Ook een makkelijke manier om (een soort) karamel te maken is een blikje Friesche Vlag gecondenseerde melk gedurende een tot anderhalf uur in een pan kokend water zetten. Af en toe een keer omrollen voor gelijkmatige verwarming. De gecondenseerde melk is dan volledig gekarameliseerd, hemelse smaak!
Dulce de leche.quote:Op maandag 15 september 2014 19:55 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
Doce de leite (of in het spaans dulche de leche)
Ik kan dan ook voornamelijk Portugees en niet echt spaansquote:
Snacken!quote:Op maandag 15 september 2014 21:21 schreef Karstman het volgende:
Ik vanavond mosselen gemaakt, gewoon klassiek koken met groente en witte wijn. Alleen nu heb ik best een boel gekookte mosselen over en geen idee wat ik daar mee moet gaan doen. Ik denk morgen voor het avondeten ergens door, iemand een idee?
Pastasaus?quote:Op maandag 15 september 2014 21:21 schreef Karstman het volgende:
Ik vanavond mosselen gemaakt, gewoon klassiek koken met groente en witte wijn. Alleen nu heb ik best een boel gekookte mosselen over en geen idee wat ik daar mee moet gaan doen. Ik denk morgen voor het avondeten ergens door, iemand een idee?
Wat meer maizena?quote:Op maandag 15 september 2014 21:19 schreef MutedFaith het volgende:
De vla wil hier niet echt stollen. Hij is wel een stuk dikker geworden, maar niet echt wat ik van vla verwacht had. Komt dat nog goed in de koelkast, of kan ik t beter morgen nog eens proberen?
maizena hoort niet in vla?quote:Op dinsdag 16 september 2014 10:13 schreef RobinOok het volgende:
Maizena hoort er niet in hoor. Beter een extra dooier volgende keer.
En geduld hebben bij het verhitten, tot de coating-the-back-of-a-spoon truc echt okay is.
Ik zou zeggen kookvocht zeven, indampen, room erbij en met de mosselen over de spaghetti.quote:Op dinsdag 16 september 2014 06:25 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Pastasaus?
Samen met het kookvocht en wat andere vis een vissoep maken?
De pagina begint met "Vla is een typisch Nederlands zuivelproduct, gemaakt van verse melk met toevoegingen die de viscositeit tot die van yoghurt verhogen. Het heeft wat weg van pudding, maar is vloeibaarder. Oorspronkelijk werd vla alleen met eieren ingedikt, maar recentelijk met custardpoeder of met een combinatie van eieren, maïzena en vanille. "quote:Op dinsdag 16 september 2014 14:29 schreef Elleska het volgende:
bij het custard recept staat geen maizena maar bij de rest van de vla recepten op die pagina wel.
ik vind het wat raar om dan te stellen dat maizena niet 'hoort' in vla.
Ik probeer room(saus) zoveel mogelijk te vermijden dus de mosselen gaan in een arrabiata en inderdaad over de spaghetti.quote:Op dinsdag 16 september 2014 14:33 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Ik zou zeggen kookvocht zeven, indampen, room erbij en met de mosselen over de spaghetti.
Hoe klassiek frans van je, RobinOokquote:Op dinsdag 16 september 2014 14:56 schreef RobinOok het volgende:
[..]
De pagina begint met "Vla is een typisch Nederlands zuivelproduct, gemaakt van verse melk met toevoegingen die de viscositeit tot die van yoghurt verhogen. Het heeft wat weg van pudding, maar is vloeibaarder. Oorspronkelijk werd vla alleen met eieren ingedikt, maar recentelijk met custardpoeder of met een combinatie van eieren, maïzena en vanille. "
Call me old fashioned. De enige reden om er wel maizena in te verwerken is om vals te spelen. Niet omdat het lekkerder is of zo, alleen makkelijker.
Ze op de vensterbank laten rijpen tot ze rood zijn?quote:Op vrijdag 19 september 2014 16:05 schreef minilot het volgende:
We hebben in de voortuin de enrome tomatenstruiken moeten rooien en nu zit ik met bijna vier kilo groene tomaten.
Afgezien van paneren & bakken (fried green tomatoes) of het maken van een groenetomaten-chutney, wat kan ik er nog meer voor leuke dingen mee doen?
Nee, dat lukt niet goed. Eenmaal enigzins oranje/lichtrode tomaten kun je wel verder laten rijpen tot extra lekker (doe ik zelf thuis ook meestal met gekochte tomaten), maar dat werkt niet ideaal met exemplaren die nog hard en knalgroen zijn. Ik wil ze graag in deze toestand verwerken, heb de afgelopen drie maanden al ruim voldoende zeer rijpe rode tomaten op.quote:Op vrijdag 19 september 2014 16:09 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ze op de vensterbank laten rijpen tot ze rood zijn?
Pickle? Ik denk dat je daarmee wel alles gehad hebt dan....quote:Op vrijdag 19 september 2014 16:05 schreef minilot het volgende:
We hebben in de voortuin de enrome tomatenstruiken moeten rooien en nu zit ik met bijna vier kilo groene tomaten.
Afgezien van paneren & bakken (fried green tomatoes) of het maken van een groenetomaten-chutney, wat kan ik er nog meer voor leuke dingen mee doen?
Ha, mijn koelkast puilt al dusdanig uit van allerlei pickles dat ik daar niet eens aan had gedacht! Ben onbewust geloof ik een beetje uit gepickled na de halve zomer zo'n beetje alles wat los en vast zat in azijn/water/suiker/zout te hebben gestopt.quote:Op vrijdag 19 september 2014 16:49 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Pickle? Ik denk dat je daarmee wel alles gehad hebt dan....
http://www.gardenbetty.co(...)kled-green-tomatoes/
Waar o waar vinden die mensen toch selleriezaad? Ik kan het echt nergens vinden. Wel selleriezout.quote:Op vrijdag 19 september 2014 16:49 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Pickle? Ik denk dat je daarmee wel alles gehad hebt dan....
http://www.gardenbetty.co(...)kled-green-tomatoes/
Handige structuur, strooit en portitioneert makkelijker.quote:Op vrijdag 19 september 2014 17:15 schreef Lucky_Strike het volgende:
[..]
Waar o waar vinden die mensen toch selleriezaad? Ik kan het echt nergens vinden. Wel selleriezout.
En ik zie steeds vaker kosher zout in recepten staan. Wat is er zo goed aan kosher zout t.o.v. gewoon zout?
Makkie!quote:Op vrijdag 19 september 2014 17:15 schreef Lucky_Strike het volgende:
[..]
Waar o waar vinden die mensen toch selleriezaad? Ik kan het echt nergens vinden. Wel selleriezout.
Ik kom daarvoor op de (Engelstalige) Wikipedia onder de toxiciteit van tomaten niks tegen..quote:Op vrijdag 19 september 2014 17:02 schreef RobinOok het volgende:
Ook nog een salade gevonden: http://www.bizzylizzysgoo(...)s-green-tomato-salad
Alleen, wat ik niet snap, ik dacht altijd dat ze kankerverwekkend waren, onrijpe tomaten? Zekere rauw.
raitaquote:Op vrijdag 19 september 2014 17:26 schreef Lucky_Strike het volgende:
Dank dames![]()
Nou ik toch de aandacht heb, hoe heet dat yoghurtspul dat bij een Indiase curry wordt geserveerd ook weer? Ik kan het echt 100 keer zeggen...
Leaves, stems, and green unripe fruit of the tomato plant contain small amounts of the toxic alkaloid tomatine.[1][52] They also contain solanine, a toxic alkaloid found in potato leaves and other plants in the nightshade family.[53][54] Use of tomato leaves in herbal tea has been responsible for at least one death.[52][53] However, levels of tomatine in foliage and green fruit are generally too small to be dangerous unless large amounts are consumed, for example, as greens.quote:Op vrijdag 19 september 2014 17:26 schreef minilot het volgende:
[..]
Ik kom daarvoor op de (Engelstalige) Wikipedia onder de toxiciteit van tomaten niks tegen..
Ik zei niet dat er niks stond. Ik zei alleen dat er niet stond dat het eten van groene tomaten kankerverwekkend zou zijn. Tomatine en solanine zijn weliswaar vervelend, maar vooral in de richting van (ik citeer) 'branderig en scherp gevoel in de keel, diarree, misselijkheid, versuftheid, angstgevoelens, uitbreken van zweet, ademnood, bewusteloosheid en krampen'.quote:Op vrijdag 19 september 2014 17:35 schreef Klaploper het volgende:
[..]
Leaves, stems, and green unripe fruit of the tomato plant contain small amounts of the toxic alkaloid tomatine.[1][52] They also contain solanine, a toxic alkaloid found in potato leaves and other plants in the nightshade family.[53][54] Use of tomato leaves in herbal tea has been responsible for at least one death.[52][53] However, levels of tomatine in foliage and green fruit are generally too small to be dangerous unless large amounts are consumed, for example, as greens.
Heb ook even een rondje gemaakt en het valt denk ik ook wel mee. Je moet er heel veel van eten wil het schadelijk zijn. http://www.food-info.net/nl/national/ww-tomaat.htmquote:Op vrijdag 19 september 2014 17:26 schreef minilot het volgende:
[..]
Ik kom daarvoor op de (Engelstalige) Wikipedia onder de toxiciteit van tomaten niks tegen..
Nooit. Echt nóóit.quote:Op vrijdag 19 september 2014 18:46 schreef ChildoftheStars het volgende:
[..]
Hoevaak heb jij last van je buik?
quote:Op vrijdag 19 september 2014 18:47 schreef minilot het volgende:
[..]
Nooit. Echt nóóit.
Ik eet in het buitenland ook graag van stalletjes langs de weg.
Gewoon geluk gehad tot nu toe, denk ik
Vorig jaar lukte me dat prima. Eventueel leg je er een banaan bijquote:Op vrijdag 19 september 2014 16:11 schreef minilot het volgende:
[..]
Nee, dat lukt niet goed. Eenmaal enigzins oranje/lichtrode tomaten kun je wel verder laten rijpen tot extra lekker (doe ik zelf thuis ook meestal met gekochte tomaten), maar dat werkt niet ideaal met exemplaren die nog hard en knalgroen zijn. Ik wil ze graag in deze toestand verwerken, heb de afgelopen drie maanden al ruim voldoende zeer rijpe rode tomaten op.
Wat is de perfecte verhouding voor het maken van een pizzadeegje? Dunne bodemquote:Op zaterdag 20 september 2014 09:25 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Vorig jaar lukte me dat prima. Eventueel leg je er een banaan bij
Die vraag kan je beter hier stellen, daar zitten de pizza expertsquote:Op zaterdag 20 september 2014 09:28 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Wat is de perfecte verhouding voor het maken van een pizzadeegje? Dunne bodem
Oke dank!quote:Op zaterdag 20 september 2014 09:31 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Die vraag kan je beter hier stellen, daar zitten de pizza experts
CUL / [Pizza] Zelf pizza maken, beginners en gevorderden #19
Lullig als je op vlieland woontquote:Op zondag 21 september 2014 13:20 schreef mascara-klodder het volgende:
Sjongejonge. Krijg net berichtje van mijn zusje. Ze moet haar eerste beest slachten van haar dubbeldoelbeestenboerderij. Ze durft niet zonder mij
Of ik even kan komen naar België
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |