Korte omschrijving depressie:quote:Op zondag 3 januari 2010 01:17 schreef Quickie_Butt het volgende:
Het viel me op dat er nog geen centraal topic is voor depressies en/of angstklachten. Wel een topic over medicatie bij psychische problemen en een hoe voel je je nu topic, maar die dekken naar mijn mening niet helemaal de lading.
Ik denk dat dit topic wel kan bijdragen in dit subforum. Veel mensen kampen namelijk met depressieve of angstklachten en zo kunnen we een beetje steun bij elkaar zoeken en elkaar van adviezen en tips voorzien
Korte uitleg van angststoornissen:quote:Depressie
Iemand met een depressie heeft last van een hevige neerslachtigheid.
Die neerslachtigheid klaart niet na een paar dagen vanzelf op, maar duurt minimaal twee weken. Depressie moet niet verward worden met 'gewone' neerslachtigheid die iedereen wel eens heeft. Bij een depressie is deze heviger en tast het dagelijks functioneren aan.
Bron: http://www.trimbos.nl/onderwerpen/psychische-gezondheid/depressie
Toepasselijke plaatjes:quote:Angststoornissen
Angststoornissen zijn in de psychiatrie de meest voorkomende aandoeningen. Sommige van deze aandoeningen worden fobie genoemd. Het gemeenschappelijke kenmerk van angststoornissen, is dat er sprake is van angst. Mensen kunnen zo angstig zijn dat het hun leven ontregelt.
Wanneer spreken we van een angststoornis?
Angst is een gevoel dat optreedt bij dreigend gevaar. De emotie ontstaat als het welzijn van een persoon direct wordt bedreigd, maar ook als een persoon een situatie als bedreigend ervaart. Als een angst geen reële grond heeft en de betrokken persoon er sociale of beroepsmatige problemen door ondervindt, is er sprake van een stoornis.
In het diagnostisch classificatiesysteem DSM-IV worden de volgende angststoornissen onderscheiden:
Paniekstoornis met of zonder agorafobie
Sociale fobie of angststoornis
Specifieke of enkelvoudige fobie
Obsessief-compulsieve stoornis of dwangstoornis
Gegeneraliseerde angststoornis
Posttraumatische stress-stoornis
Hypochondrie
Angststoornis door een lichamelijke aandoening
Acute stressstoornis
Angststoornis door alcohol of drugs
Voor de Multidisciplinaire Richtlijn Angststoornissen is de indeling van de DSM-IV als uitgangspunt genomen. Van de onderscheiden angststoornissen zijn de volgende aandoeningen opgenomen in de richtlijnen:
Paniekstoornis met en zonder agorafobie
Sociale fobie
Specifieke fobie
Obsessief-compulsieve stoornis
Gegeneraliseerde angststoornis
Posttraumatische stress-stoornis
Bron: http://www.trimbos.nl/ond(...)stoornissen-algemeen
quote:Op donderdag 21 augustus 2014 21:57 schreef Angkor het volgende:
Dat eerste plaatje in de OP is op sommige momenten best herkenbaar.
Jij hebt toch ook sociale angst? Wat mij zo frustreert is dat ik echt wel sociaal en communicatief vaardig kan zijn. Ik heb het al zo vaak bewezen. Een voorbeeld: het lukt mij nu bijna niet om te bellen op het werk, terwijl ik dit een paar jaren geleden vaak moest doen en dit prima ging. En toch lukt het nu gewoon niet. Zo frustrerend.quote:
Ken de achtergrond niet, maar in ieder geval sterkte gewenst.quote:Op donderdag 21 augustus 2014 21:57 schreef ALDOBRANDINO het volgende:
Tering naar de nering we gaan door, hoe dan ookEcht iedereen dan ook maar iedereen is even tegen mij. En ze proberen me met alles maar dan ook alles te raken, zo van ach als we wat verder duwen dan flikkert hij vanzelf wel van de brug af... Dat werkt averechts, olie op het vuur heet dat
Ja, maar ik vind mezelf helemaal niet sociaal vaardigquote:Op donderdag 21 augustus 2014 22:02 schreef Angkor het volgende:
[..]
Jij hebt toch ook sociale angst? Wat mij zo frustreert is dat ik echt wel sociaal en communicatief vaardig kan zijn. Ik heb het al zo vaak bewezen. Een voorbeeld: het lukt mij nu bijna niet om te bellen op het werk, terwijl ik dit een paar jaren geleden vaak moest doen en dit prima ging. En toch lukt het nu gewoon niet. Zo frustrerend.
Dank je wel, gebruik dit forum veelal om van mij af te schrijven. Achtergrond? Na een rottijd weer omhoog uit het dal aan het kruipen, andere mensen merken dat op zien dat niet zo zitten en proberen mij weer terug in te duwen.quote:Op donderdag 21 augustus 2014 22:05 schreef Angkor het volgende:
[..]
Ken de achtergrond niet, maar in ieder geval sterkte gewenst.
Klopt, alleen in m'n huidige functie hoef ik amper te bellen. Dat was een paar jaar geleden wel anders. Privé kan ik het over het algemeen wel goed, ook al moet ik bijvoorbeeld over iets klagen.quote:Op donderdag 21 augustus 2014 22:07 schreef kuolema het volgende:
[..]
Ja, maar ik vind mezelf helemaal niet sociaal vaardig
Wat dat bellen betreft, het is echt zo dat als je het regelmatig doet, het makkelijker gaat. Ik hoef het (gelukkig? helaas?) niet zo vaak te doen dus als het moet stel ik het vaak uit, doe ik het helemaal niet of doe ik het met trillende handen een nogal hoge hartslag.
Doe je het nu minder vaak dan vroeger?
Klinken niet als mensen waar je nog langer mee om moet gaan dan!quote:Op donderdag 21 augustus 2014 22:09 schreef ALDOBRANDINO het volgende:
[..]
Dank je wel, gebruik dit forum veelal om van mij af te schrijven. Achtergrond? Na een rottijd weer omhoog uit het dal aan het kruipen, andere mensen merken dat op zien dat niet zo zitten en proberen mij weer terug in te duwen.
M'n collega's bellen ook bijna niet, is echt back-office. Als ik vaak zou moeten bellen, wordt de druk ook minder. Een functie bij een klantenservice zou best goed kunnen gaan. Hoef ik echter maar een paar telefoontjes te doen, dan leg ik mezelf te veel druk op, waardoor ik erg veel spanning heb op dat moment.quote:Op donderdag 21 augustus 2014 22:14 schreef ALDOBRANDINO het volgende:
Als je daar last van hebt misschien eens met een goede collega oefengesprekken houden?
Natuurlijk niet, maar ze weten jou wel te vinden dat is het grootste probleem.quote:Op donderdag 21 augustus 2014 22:16 schreef duracellkonijntje het volgende:
[..]
Klinken niet als mensen waar je nog langer mee om moet gaan dan!
Volgens mij ben je daar niet alleen in, heb weleens een collega gehad. Moest het meestal overnemen, want begon direct te stotteren en te sputteren.quote:Op donderdag 21 augustus 2014 22:17 schreef Angkor het volgende:
[..]
M'n collega's bellen ook bijna niet, is echt back-office. Als ik vaak zou moeten bellen, wordt de druk ook minder. Een functie bij een klantenservice zou best goed kunnen gaan. Hoef ik echter maar een paar telefoontjes te doen, dan leg ik mezelf te veel druk op, waardoor ik erg veel spanning heb op dat moment.
Grappig, maar ook triest: toen ik net begon (en vaker moest bellen) deed ik telefoontjes voor een collega omdat zij niet durfde. Nu zou me dat helaas niet lukken.quote:Op donderdag 21 augustus 2014 22:18 schreef ALDOBRANDINO het volgende:
[..]
Volgens mij ben je daar niet alleen in, heb weleens een collega gehad. Moest het meestal overnemen, want begon direct te stotteren en te sputteren.
Is het vaak een standaard gesprek? Dan kan je iets van een afwerklijstje met vragen in elkaar knutselen. Zou kunnen helpen...quote:Op donderdag 21 augustus 2014 22:23 schreef Angkor het volgende:
[..]
Grappig, maar ook triest: toen ik net begon (en vaker moest bellen) deed ik telefoontjes voor een collega omdat zij niet durfde. Nu zou me dat helaas niet lukken.
Ja, een goede tip. Ook al geprobeerd, maar het helpt helaas niet bij mij. Ik weet wel wat ik moet zeggen (ook zonder zo'n lijstje), maar door de spanning kom ik moeilijk uit m'n woorden.quote:Op donderdag 21 augustus 2014 22:24 schreef ALDOBRANDINO het volgende:
[..]
Is het vaak een standaard gesprek? Dan kan je iets van een afwerklijstje met vragen in elkaar knutselen. Zou kunnen helpen...
Eens een Logopedist raadplegenquote:Op donderdag 21 augustus 2014 22:27 schreef Angkor het volgende:
[..]
Ja, een goede tip. Ook al geprobeerd, maar het helpt helaas niet bij mij. Ik weet wel wat ik moet zeggen (ook zonder zo'n lijstje), maar door de spanning kom ik moeilijk uit m'n woorden.
Hoe doen ze dat dan?quote:Op donderdag 21 augustus 2014 22:09 schreef ALDOBRANDINO het volgende:
[..]
Dank je wel, gebruik dit forum veelal om van mij af te schrijven. Achtergrond? Na een rottijd weer omhoog uit het dal aan het kruipen, andere mensen merken dat op zien dat niet zo zitten en proberen mij weer terug in te duwen.
Hoe komt het, denk je, dat het buiten je werk wel lukt? Wat maakt het enger op je werk?quote:Op donderdag 21 augustus 2014 22:13 schreef Angkor het volgende:
[..]
Klopt, alleen in m'n huidige functie hoef ik amper te bellen. Dat was een paar jaar geleden wel anders. Privé kan ik het over het algemeen wel goed, ook al moet ik bijvoorbeeld over iets klagen.
Hoge hartslag en trillende handen; herkenbaar..
Ik had in mn hoofd zitten dat ik iets met iemand had afgesproken maar dat is niet doorgegaan en dan ga ik twijfelen aan mezelf. Ik had gewoon te hoge verwachtingen ofzo.quote:
Oude zaken weer doen oprakelen, op de man spelen. Hoe leg je dat juist uit, je een hand reiken dan loslaten zodat jij op je gezicht valt en dan nog een emmer stront eroverheen gooien.quote:Op donderdag 21 augustus 2014 22:40 schreef kuolema het volgende:
Kak, ik heb weer eens een vreetbuiAltijd wel periodes dat ik dat vaker heb maar nu is het al maanden regelmatig. Altijd 's avonds. Ik zie een link met de mirtazapine.
[..]
Hoe doen ze dat dan?
Ellende weetje altijd te vinden, zo is het leven. Het is echter geen kwestie van of het je vindt, maar van hoe je er mee om gaat. Gelukkig kun je kiezen om die mensen uit je leven te snijden, of op zijn minst te negeren. Niet iedere mening is een ultieme waarheid.quote:Op donderdag 21 augustus 2014 22:18 schreef ALDOBRANDINO het volgende:
[..]
Natuurlijk niet, maar ze weten jou wel te vinden dat is het grootste probleem.
Weet je wat het is, ze komen letterlijk aan je stoep jankend aan. En dat zijn er veel welke met emmers ellende bij mij veelal voor de deur staan. Dan heeft men hulp nodig, welke ik ze bied met alle liefde, en zonder veroordelend te zijn.quote:Op donderdag 21 augustus 2014 23:09 schreef duracellkonijntje het volgende:
[..]
Ellende weetje altijd te vinden, zo is het leven. Het is echter geen kwestie van of het je vindt, maar van hoe je er mee om gaat. Gelukkig kun je kiezen om die mensen uit je leven te snijden, of op zijn minst te negeren. Niet iedere mening is een ultieme waarheid.
Tijd om die mensen buiten te houden, hoe hard t ook is. Mensen zijn verantwoordelijk voor hun eigen geluk. (dat heb ik ook moeten leren...)quote:Op donderdag 21 augustus 2014 23:23 schreef ALDOBRANDINO het volgende:
[..]
Weet je wat het is, ze komen letterlijk aan je stoep jankend aan. En dat zijn er veel welke met emmers ellende bij mij veelal voor de deur staan. Dan heeft men hulp nodig, welke ik ze bied met alle liefde, en zonder veroordelend te zijn.
Toch en heb enorm veel meegemaakt, dat ik zelf even ruimte nodig heb, dan komen de verwijten van zulke mensen. Dus dat komt dubbel hard aan, help eigenlijk iedereen maar bemerk dat zelf er juist vaak de dupe van ben. En zo kom jezelf nooit aan de dingen toe, die jezelf moet verwerken.
Volledig mee eens, blijft wel lastig. En zeker iets wat mijzelf moet aanleren.quote:Op vrijdag 22 augustus 2014 08:43 schreef zomertje het volgende:
[..]
Tijd om die mensen buiten te houden, hoe hard t ook is. Mensen zijn verantwoordelijk voor hun eigen geluk. (dat heb ik ook moeten leren...)
Lijken me een stel emotionele bloedzuigers; altijd nemen, nooit geven.quote:Op donderdag 21 augustus 2014 23:23 schreef ALDOBRANDINO het volgende:
[..]
Weet je wat het is, ze komen letterlijk aan je stoep jankend aan. En dat zijn er veel welke met emmers ellende bij mij veelal voor de deur staan. Dan heeft men hulp nodig, welke ik ze bied met alle liefde, en zonder veroordelend te zijn.
Toch en heb enorm veel meegemaakt, dat ik zelf even ruimte nodig heb, dan komen de verwijten van zulke mensen. Dus dat komt dubbel hard aan, help eigenlijk iedereen maar bemerk dat zelf er juist vaak de dupe van ben. En zo kom jezelf nooit aan de dingen toe, die jezelf moet verwerken.
Juist, ook tijdens gesprekken komt het maar van een kant, aan een stuk door. Alle ellende dumpen, en weg zijn ze. Nog even kijken of er wat te halen valt (heb veelal van alles liggen) en dan weg.quote:Op vrijdag 22 augustus 2014 14:19 schreef Gray het volgende:
[..]
Lijken me een stel emotionele bloedzuigers; altijd nemen, nooit geven.
Daar wordt niemand echt beter van hoor. Als je echt voor ze wil zorgen, dan zal je af en toe ook voor jezelf moeten zorgen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Je mag mij niet? Mooi ik jou ook niet.
quote:Op vrijdag 22 augustus 2014 15:52 schreef ALDOBRANDINO het volgende:
[..]
Juist, ook tijdens gesprekken komt het maar van een kant, aan een stuk door. Alle ellende dumpen, en weg zijn ze. Nog even kijken of er wat te halen valt (heb veelal van alles liggen) en dan weg.
Wat het is, ben heel aardig doe nergens moeilijk over... Zijn er problemen in welke vorm dan ook, los ze op. Ben zelf zwaar chronisch ziek, maar help je toch mee met die koelkast naar boven te slepen. Heb je geen geld, krijg je het, verkoop amper wat op Marktplaats want geef het zo weg, al kom ik ook maar net rond.
Geeft niks houd van eenvoud, behulpzaam zijn, en dat alles. Maar ben weel altijd de zak. Terwijl de rest loopt te bitchen dat hun huis, auto en zooi allemaal te duur is.
Houd me bijna altijd aan de acht liever nieten...Ik begrijp die 'liever niet' niet zo. Het is gewoon "ik wil niet dat". Wat nou 'liever niet'..SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Overigens herken ik het wel. Ik ben een deurmat die er pas later achterkomt dat ze een deurmat ismaar ik heb nu voor de zoveelste keer besloten dat ik niet meer over me heen laat lopen
![]()
Omdat 'ik wil' betekent dat ik mijn wil naar een ander oplegquote:Op vrijdag 22 augustus 2014 16:06 schreef Elvi het volgende:
[..]
Ik begrijp die 'liever niet' niet zo. Het is gewoon "ik wil niet dat". Wat nou 'liever niet'..
Overigens herken ik het wel. Ik ben een deurmat die er pas later achterkomt dat ze een deurmat ismaar ik heb nu voor de zoveelste keer besloten dat ik niet meer over me heen laat lopen
Ik heb het ook hoor, vandaag nog toevallig over gesproken met een collega. En hoe dichter die vragende personen bij me staan, hoe moeilijker ik het vind. Ook al hebben ze mij al teveel aangedaan.quote:Op vrijdag 22 augustus 2014 14:15 schreef ALDOBRANDINO het volgende:
[..]
Volledig mee eens, blijft wel lastig. En zeker iets wat mijzelf moet aanleren.
Je hoeft niet aan de boom te hangen om een eikel te wezen?quote:Op vrijdag 22 augustus 2014 16:48 schreef ALDOBRANDINO het volgende:
[..]
Omdat 'ik wil' betekent dat ik mijn wil naar een ander oplegDan klinkt 'liever niet' beter
![]()
Dat besluit heb ik aantal keer genomen en ook aangehouden bij bepaalde mensen, maar ze vallen iedere keer weer als eikels uit de boom (noem niemand een eikel hoor) voor je voeten
is ook zo...quote:Op vrijdag 22 augustus 2014 17:06 schreef zomertje het volgende:
[..]
Ik heb het ook hoor, vandaag nog toevallig over gesproken met een collega. En hoe dichter die vragende personen bij me staan, hoe moeilijker ik het vind. Ook al hebben ze mij al teveel aangedaan.
Die had ik gisteren al gehoordquote:Op vrijdag 22 augustus 2014 17:09 schreef zomertje het volgende:
[..]
Je hoeft niet aan de boom te hangen om een eikel te wezen?(de humor mag wel tochtochtoch?
)
Ik begrijp het niet helemaal.quote:Op donderdag 21 augustus 2014 22:54 schreef Elvi het volgende:
[..]
Ik had in mn hoofd zitten dat ik iets met iemand had afgesproken maar dat is niet doorgegaan en dan ga ik twijfelen aan mezelf. Ik had gewoon te hoge verwachtingen ofzo.
Groot gelijk!quote:En uiteraard heeft het GGZ niet gebeld. Ik geef ze morgen nog een kans. Als ze dan niet bellen dan dien ik maandag een klacht in en eis ik dat ze niks declareren. Ik ga mn eigen risico niet aanbreken voor een stel stumpers.
Je maakt het hiermee niet echt duidelijkerquote:Op donderdag 21 augustus 2014 23:06 schreef ALDOBRANDINO het volgende:
[..]
Oude zaken weer doen oprakelen, op de man spelen. Hoe leg je dat juist uit, je een hand reiken dan loslaten zodat jij op je gezicht valt en dan nog een emmer stront eroverheen gooien.
Klinkt goed, maar waarom voelt het dubbel?quote:Op vrijdag 22 augustus 2014 20:52 schreef kuolema het volgende:
Ik stop met de groepstherapie ... vandaag besloten tijdens een gesprek met de psycholoog.
Ik was best opgelucht, al had ik dat niet verwacht.
Maar het voelt toch dubbel nu.
En nu? Krijg je nog wel individuele therapie?quote:Op vrijdag 22 augustus 2014 20:52 schreef kuolema het volgende:
Ik stop met de groepstherapie ... vandaag besloten tijdens een gesprek met de psycholoog.
Ik was best opgelucht, al had ik dat niet verwacht.
Maar het voelt toch dubbel nu.
Goed dat je dat toch in overleg hebt gedaan, wel jammer ergens dat het "mislukt" is.quote:Op vrijdag 22 augustus 2014 20:52 schreef kuolema het volgende:
Ik stop met de groepstherapie ... vandaag besloten tijdens een gesprek met de psycholoog.
Ik was best opgelucht, al had ik dat niet verwacht.
Maar het voelt toch dubbel nu.
Omdat dat het soort van officieel maakt dat deze therapie niet werkt. De therapie duurt een jaar maar ik ga nu na vijf maanden weg. En toen ik eraan begon voelde het als mijn laatste hoop op verbetering. Dus dat maakt het ook wel eng.quote:Op vrijdag 22 augustus 2014 23:05 schreef Mange-tout het volgende:
[..]
Klinkt goed, maar waarom voelt het dubbel?
Je had enkele dagen geleden ook iets geschreven waarbij ik me iets afvroeg... Je was zo gefrustreerd geraakt van creatieve therapie dat je het daarna op jezelf hebt afgereageerd. Maar moeten de therapeuten juist niet zulke dingen opvangen en voorkomen? Of ben ik nu te naïef? (hoop dat het niet opdringerig of aanvallend overkomt, maar dat is iets waarover ik oprecht verbaasd was).
Dat is het plan ja. Ik wil namelijk verbetering.quote:Op vrijdag 22 augustus 2014 23:28 schreef Elvi het volgende:
[..]
En nu? Krijg je nog wel individuele therapie?
GGZ heeft overigens ook vandaag niet gebeldDus ik bel maandag en dan even vragen wat ze denken te gaan declareren. Ik schrijf me het liefste uit en dan meld ik me wel aan bij maatschappelijk werk ofzo. Ben dat gekluns van psychologen even zat.
Ja, bij de psycholoog die ook van de groepstherapie is. Dus ik weet niet hoe het dan zit met wachttijden. Dat ga ik nog wel vragen.quote:Op zaterdag 23 augustus 2014 01:32 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Goed dat je dat toch in overleg hebt gedaan, wel jammer ergens dat het "mislukt" is.
Ga je verder op individuele basis nu? Of doe je even geen therapie? (wat sowieso zal zijn gezien de wachtlijsten enzo)
Gewoon vragen, anders zit je strakjes in de knel omdat je niet weet hoe lang je nog moet wachtenquote:Op zaterdag 23 augustus 2014 09:19 schreef kuolema het volgende:
[..]
Ja, bij de psycholoog die ook van de groepstherapie is. Dus ik weet niet hoe het dan zit met wachttijden. Dat ga ik nog wel vragen.
Haha dan kom ik hier gewoon een uur per week zeikenquote:Op zaterdag 23 augustus 2014 15:22 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Gewoon vragen, anders zit je strakjes in de knel omdat je niet weet hoe lang je nog moet wachten
En je hebt altijd ons nog he?
Is goedquote:Op zaterdag 23 augustus 2014 15:42 schreef kuolema het volgende:
[..]
Haha dan kom ik hier gewoon een uur per week zeiken
Ja, dat is waar. Ik vind het alleen zo vervelend dat ik dan nog een week moet wachten. Ik heb het idee dat die medicijnen totaal niet werken. Ze maken me wel soort van gevoelloos, maar om de één of andere manier zijn bepaalde negatieve gevoelens sterker dan die medicijnen ofzo.quote:Op woensdag 20 augustus 2014 17:16 schreef zomertje het volgende:
[..]
28 augustus is volgende week. En ik wil je niet bang maken, maar zo'n gesprek is ook niet zaligmakend, het lost niet ineens alle problemen op. Je zult samen moeten zoeken naar de oorzaken en daar wat mee doen, en dat is een proces wat tijd nodig heeft. Voor de acute nood is dan toch misschien medicatie een goede oplossing.
Afleiding zoeken is goed, vooral doenquote:Op zondag 24 augustus 2014 11:16 schreef AdoraBelle het volgende:
[..]
Ja, dat is waar. Ik vind het alleen zo vervelend dat ik dan nog een week moet wachten. Ik heb het idee dat die medicijnen totaal niet werken. Ze maken me wel soort van gevoelloos, maar om de één of andere manier zijn bepaalde negatieve gevoelens sterker dan die medicijnen ofzo.
Nouja, ik ga m'n best doen om het vol te houden tot donderdag. Ik heb sowieso genoeg afleiding gepland. Maandag ga ik in m'n eentje lekker te winkelen en andere leuke dingen doen. Dinsdag en woensdag ben ik bij m'n beste vriendin en blijf ik bij haar slapen. En dan heb ik donderdag die afspraak met de psych.
Nu moet ik alleen voor vandaag nog even wat afleiding zoeken.
Dit is heel herkenbaar, want mijn moeder heeft hetzelfde probleem. Zij hebben jou nodig en je bent er voor ze, jij hebt hun nodig en ze zijn nergens te bekennen. Een tip, ben je beter of slechter af zonder die mensen? Vindt je het eng om jezelf in het diepe te storten, nieuwe mensen te zoeken en vervolgens die zoektocht aan te gaan of blijf je liever met de bloedzuigers die je nu hebt?quote:Op vrijdag 22 augustus 2014 15:52 schreef ALDOBRANDINO het volgende:
[..]
Juist, ook tijdens gesprekken komt het maar van een kant, aan een stuk door. Alle ellende dumpen, en weg zijn ze. Nog even kijken of er wat te halen valt (heb veelal van alles liggen) en dan weg.
Wat het is, ben heel aardig doe nergens moeilijk over... Zijn er problemen in welke vorm dan ook, los ze op. Ben zelf zwaar chronisch ziek, maar help je toch mee met die koelkast naar boven te slepen. Heb je geen geld, krijg je het, verkoop amper wat op Marktplaats want geef het zo weg, al kom ik ook maar net rond.
Geeft niks houd van eenvoud, behulpzaam zijn, en dat alles. Maar ben weel altijd de zak. Terwijl de rest loopt te bitchen dat hun huis, auto en zooi allemaal te duur is.
Houd me bijna altijd aan de acht liever nieten...
Enig idee wat je nu wilt gaan doen?quote:Op vrijdag 22 augustus 2014 20:52 schreef kuolema het volgende:
Ik stop met de groepstherapie ... vandaag besloten tijdens een gesprek met de psycholoog.
Ik was best opgelucht, al had ik dat niet verwacht.
Maar het voelt toch dubbel nu.
Bij mij het teken dat het niet goed met me gaat en ik een stapje terug moet doenquote:Op zondag 24 augustus 2014 20:37 schreef Californium het volgende:
Oke.
heb de afgelopen dagen het gevoel dat ik ben overreden door een vrachtwagen en of iemand messen heeft gebruikt om alles uit mijn hoofd te krijgen. Ontzettend veel hoofdpijn, op random momenten ontzettend duizelig (gewoon als ik zit). Naar buiten gaan is een uitdaging, want ik heb het gevoel dat iedereen mij aankijkt en ik word er heel zenuwachtig van en kom weer terug met nog meer hoofdpijn.
Enig idee?
Ik heb de klachten sinds donderdag en letterlijk nadat ik thuis kwam na een presentatie op werk had (1e sinds lange tijd) en de ik eerste bijeenkomt van mijn sociale-fobie angstgroep. Alsof ik zoveel spanning had die van me afviel en ineens kwamen de klachten. Ik ga dan maar uit van de te veel spanning. ik hoop dat het niet erger wordt want soms moet ik even 2 keer met mijn ogen knipperen of ik sommige dingen wel goed zag (vlinders die uit mijn vuilnisbak vliegen, sommige dingen lijken scheef). Dan gaat het echt downhill volgens mij.quote:Op zondag 24 augustus 2014 20:42 schreef kvd het volgende:
[..]
Bij mij het teken dat het niet goed met me gaat en ik een stapje terug moet doen
of
te veel spanning
Dan vermoed ik dat het een teken van je lichaam is.quote:Op zondag 24 augustus 2014 20:46 schreef Californium het volgende:
[..]
Ik heb de klachten sinds donderdag en letterlijk nadat ik thuis kwam na een presentatie op werk had (1e sinds lange tijd) en de ik eerste bijeenkomt van mijn sociale-fobie angstgroep. Alsof ik zoveel spanning had die van me afviel en ineens kwamen de klachten. Ik ga dan maar uit van de te veel spanning. ik hoop dat het niet erger wordt want soms moet ik even 2 keer met mijn ogen knipperen of ik sommige dingen wel goed zag (vlinders die uit mijn vuilnisbak vliegen, sommige dingen lijken scheef). Dan gaat het echt downhill volgens mij.
Nee, al sinds mei aan de AD. Bijwerkingen heb ik al tijdje geen last meer van gehad.quote:Op zondag 24 augustus 2014 20:56 schreef kvd het volgende:
[..]
Dan vermoed ik dat het een teken van je lichaam is.
Niet heel toevallig begonnen met medicatie? Want het klinkt ook als bijwerkingen van medicatie.
duizeligheid kan van de spanning zijn, hoofdpijn ook. Probeer te ontspannen en rust te vindenquote:Op zondag 24 augustus 2014 20:37 schreef Californium het volgende:
Oke.
heb de afgelopen dagen het gevoel dat ik ben overreden door een vrachtwagen en of iemand messen heeft gebruikt om alles uit mijn hoofd te krijgen. Ontzettend veel hoofdpijn, op random momenten ontzettend duizelig (gewoon als ik zit). Naar buiten gaan is een uitdaging, want ik heb het gevoel dat iedereen mij aankijkt en ik word er heel zenuwachtig van en kom weer terug met nog meer hoofdpijn.
Enig idee?
Ik heb sinds donderdag niets kunnen doenquote:Op zondag 24 augustus 2014 21:11 schreef zomertje het volgende:
[..]
duizeligheid kan van de spanning zijn, hoofdpijn ook. Probeer te ontspannen en rust te vinden
Mee eens, ben er al wat aan het afstoten of grenzen aan het aangeven. Zo van tot hier en niet verder... Heb op het moment wel wat beters te doenquote:Op zondag 24 augustus 2014 19:10 schreef duracellkonijntje het volgende:
[..]
Dit is heel herkenbaar, want mijn moeder heeft hetzelfde probleem. Zij hebben jou nodig en je bent er voor ze, jij hebt hun nodig en ze zijn nergens te bekennen. Een tip, ben je beter of slechter af zonder die mensen? Vindt je het eng om jezelf in het diepe te storten, nieuwe mensen te zoeken en vervolgens die zoektocht aan te gaan of blijf je liever met de bloedzuigers die je nu hebt?
Anderen helpen is prima, maar je kunt alleen anderen helpen als je jezelf ook eens wat rust en hulp gunt. Het zijn niet voor niets HUN problemen, je hoeft je er niet verantwoordelijk voor te gaan voelen. Bekijk gewoon voor jezelf wanneer je het kunt hebben om iemand te helpen en wees af en toe gewoon lekker egoïstisch. Eerst jij, dan anderen!
quote:Op zondag 24 augustus 2014 23:07 schreef Cue_ het volgende:
Afgelopen dinsdag weer eens gebeld met een goede vriend van me die ik al zeker een jaar niet heb gezien of echt uitgebreid gesproken heb. En vrijdag hebben we een erg goede avond gehad. Flesje wijn, openhaard en veel gepraat. Emoties die loskwamen, gelachen, gehuild, gewoon echt een nouja bijzondere avond eig. Als afsluiter nog even in de sauna gezeten om half 3 snachts![]()
Al met al heeft het me wel een beetje de ogen geopend. Vooral over mijn geslotenheid had ie wel wat nuttige dingen te zeggen. Eens kijken wat we daarmee kunnen doen
Het kon zo rechtstreeks uit een film komen.quote:Op zondag 24 augustus 2014 23:07 schreef Cue_ het volgende:
Afgelopen dinsdag weer eens gebeld met een goede vriend van me die ik al zeker een jaar niet heb gezien of echt uitgebreid gesproken heb. En vrijdag hebben we een erg goede avond gehad. Flesje wijn, openhaard en veel gepraat. Emoties die loskwamen, gelachen, gehuild, gewoon echt een nouja bijzondere avond eig. Als afsluiter nog even in de sauna gezeten om half 3 snachts![]()
Al met al heeft het me wel een beetje de ogen geopend. Vooral over mijn geslotenheid had ie wel wat nuttige dingen te zeggen. Eens kijken wat we daarmee kunnen doen
Behalve dan dat we de volgende ochtend ieders ons kant weer opgingen en er geen seks of liefde aan te pas kwamquote:Op maandag 25 augustus 2014 00:28 schreef duracellkonijntje het volgende:
Het kon zo rechtstreeks uit een film komen.
Lekker Cuequote:Op zondag 24 augustus 2014 23:07 schreef Cue_ het volgende:
Afgelopen dinsdag weer eens gebeld met een goede vriend van me die ik al zeker een jaar niet heb gezien of echt uitgebreid gesproken heb. En vrijdag hebben we een erg goede avond gehad. Flesje wijn, openhaard en veel gepraat. Emoties die loskwamen, gelachen, gehuild, gewoon echt een nouja bijzondere avond eig. Als afsluiter nog even in de sauna gezeten om half 3 snachts![]()
Al met al heeft het me wel een beetje de ogen geopend. Vooral over mijn geslotenheid had ie wel wat nuttige dingen te zeggen. Eens kijken wat we daarmee kunnen doen
Vriendschap is ook liefde!quote:Op maandag 25 augustus 2014 00:32 schreef Cue_ het volgende:
[..]
Behalve dan dat we de volgende ochtend ieders ons kant weer opgingen en er geen seks of liefde aan te pas kwam
Volgens mij is dat wel goed voor jou. Iemand die gewoon lief voor jou is omdat jij jij bent. En niet omdat er (misschien) sex aan te pas komt.quote:Op maandag 25 augustus 2014 00:32 schreef Cue_ het volgende:
[..]
Behalve dan dat we de volgende ochtend ieders ons kant weer opgingen en er geen seks of liefde aan te pas kwam
Ergens wou hij wel meer, dus moest alsnog af en toe de boot afhoudenquote:Op maandag 25 augustus 2014 07:01 schreef Murmeli het volgende:
Volgens mij is dat wel goed voor jou. Iemand die gewoon lief voor jou is omdat jij jij bent. En niet omdat er (misschien) sex aan te pas komt.
Grrr!quote:Op maandag 25 augustus 2014 08:26 schreef Cue_ het volgende:
[..]
Ergens wou hij wel meer, dus moest alsnog af en toe de boot afhouden
Ik herinner me de eerste dagen inderdaad ook nog wel: ik werd er echt ziek van. Toch heb ik toen doorgezet omdat ik verwachtte dat het zijn effect wel zou gaan hebben. Helaas bleef dat uit, en pas na vier jaar dus zelf de stekker eruitgetrokken. Viel gelijk een kilo of 20 af (was eerst iets van 105 kg, nu 83). Die kilo's waren er dus bij gekomen in de periode dat ik de antidepressiva slikte, zonder dat ik anders was gaan eten.quote:Op zondag 24 augustus 2014 23:29 schreef Californium het volgende:
Bij de afbouwen periode nog niet gekomen maar ik heb nooit een opbouw periode gehad. Klinkt als jouw ervaring. Geen pretje. Slik mijn medicijnen ook heilig om dat te voorkomen.
Wel fijn dat het zo goed gaat.
Kun je beter met mannen omgaan die al bezet zijn, dan is die kans veel kleinerquote:Op maandag 25 augustus 2014 08:26 schreef Cue_ het volgende:
[..]
Ergens wou hij wel meer, dus moest alsnog af en toe de boot afhouden
Heb je ook gezegd dat je een klacht wou indienen?quote:Op maandag 25 augustus 2014 10:24 schreef Elvi het volgende:
Pfff net GGZ gebeld en als ik stop dan brengen ze alleen de 2 intakegesprekken in rekening. Alleen moet ik zo terugbellen omdat de psycholoog dan pas vrij isOok leuk: op de website staat nog een telefoonnummer van het afsprakenbureau maar nu blijkt dat deze is opgeheven en mensen nu rechtstreeks met de behandelaar moeten bellen. Fijn dat ze dat ook communiceren naar de cliënten.
Ja klopt, maar dat wil nog niet zeggen dat het -dus- helemaal goed zit (denk niet dat ik dat jou hoef te vertellen, maar toch).quote:Op maandag 25 augustus 2014 10:35 schreef kvd het volgende:
![]()
Herinneren jullie je mijn vriendinnengroepje nog die allemaal spontaan niks meer van zich lieten horen?
Ik appte mijn voormalige BFF vanochtend om haar te feliciteren met haar verjaardag en ik kreeg zowaar een dankjewel terug...flabbergasted...net maar een beleefde vraag gesteld en nu kijken of er een antwoord op komt. tot nu toe iig erg verrast door haar reactie...
Deze was/is soort van bezet. Maar ook bij bezette mannen heb ik dit gedoe.quote:Op maandag 25 augustus 2014 12:13 schreef magnetronkoffie het volgende:
Kun je beter met mannen omgaan die al bezet zijn, dan is die kans veel kleiner
damnquote:Op maandag 25 augustus 2014 12:19 schreef Cue_ het volgende:
[..]
Deze was/is soort van bezet. Maar ook bij bezette mannen heb ik dit gedoe.
Zelfs vaker volgens mij
Nee in het eerste gesprek niet. Ik belde net terug en toen bleek dat de vorige die ik aan de lijn had niet goed in de agenda had gekeken waardoor de psycholoog nu volgens deze agenda wel in gesprek wasquote:Op maandag 25 augustus 2014 12:13 schreef magnetronkoffie het volgende:
Heb je ook gezegd dat je een klacht wou indienen?
Klopt. Ga er ook niet vanuit dat er verder contact gaat komen. Het was vast een beleefdheid dank je wel.quote:Op maandag 25 augustus 2014 12:13 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Ja klopt, maar dat wil nog niet zeggen dat het -dus- helemaal goed zit (denk niet dat ik dat jou hoef te vertellen, maar toch).
Zie je welquote:Op maandag 25 augustus 2014 12:27 schreef Elvi het volgende:
[..]
Nee in het eerste gesprek niet. Ik belde net terug en toen bleek dat de vorige die ik aan de lijn had niet goed in de agenda had gekeken waardoor de psycholoog nu volgens deze agenda wel in gesprek wasZe wilde een terugbel-afspraak maken maar zei "ik weet niet of hij dat doet want ik hoor wel vaker dat hij niet terugbelt" waarop ik antwoordde "misschien kan ik dan beter een klacht indienen zodat hij even wakker wordt en het wel doet?" Toen kon ze me ineens wel doorverbinden
Ik kreeg de psycholoog aan de lijn en heb nu morgenochtend een afspraak met hem dus ik geef m nog 1 kans en we kijken hoe het loopt.
Waarom nam je eigenlijk contact met haar op?quote:Op maandag 25 augustus 2014 12:28 schreef kvd het volgende:
[..]
Klopt. Ga er ook niet vanuit dat er verder contact gaat komen. Het was vast een beleefdheid dank je wel.
Geen idee, was een spontane actie van me omdat ik vond dat ik haar verjaardag niet kon laten voorbijgaan zonder een felicitatie. Had niet verwacht een reactie te krijgen en verwacht niet dat ik antwoord ga krijgen op de vraag die ik daarna stelde.quote:Op maandag 25 augustus 2014 13:00 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Zie je wel
Ik ben benieuwd
[..]
Waarom nam je eigenlijk contact met haar op?
Superactiequote:Op maandag 25 augustus 2014 13:17 schreef kvd het volgende:
[..]
Geen idee, was een spontane actie van me omdat ik vond dat ik haar verjaardag niet kon laten voorbijgaan zonder een felicitatie. Had niet verwacht een reactie te krijgen en verwacht niet dat ik antwoord ga krijgen op de vraag die ik daarna stelde.
Heb je dat gevoel?quote:Op maandag 25 augustus 2014 14:40 schreef Californium het volgende:
oke. Korte dag gehad op werk vandaag. op een gegeven moment hyperventilerend weggegaan. Alsof ik overal in de gaten wordt gehouden. Iemand bekend met de truman show?
Jep, dat gevoel heb ik regelmatig. Dat is ook precies hoe ik het omschreef, alsof je in de Truman-show zit. Dat had ik als kind al.quote:Op maandag 25 augustus 2014 14:40 schreef Californium het volgende:
oke. Korte dag gehad op werk vandaag. op een gegeven moment hyperventilerend weggegaan. Alsof ik overal in de gaten wordt gehouden. Iemand bekend met de truman show?
Jaquote:
Als kind ook wel eens ja. Maar nu lijkt het buitenproportioneel te worden...quote:Op maandag 25 augustus 2014 15:32 schreef kuolema het volgende:
[..]
Jep, dat gevoel heb ik regelmatig. Dat is ook precies hoe ik het omschreef, alsof je in de Truman-show zit. Dat had ik als kind al.
Ik weet hoe kut het is
Ik ben benieuwd hoe dit gaat aflopenquote:Op maandag 25 augustus 2014 12:27 schreef Elvi het volgende:
[..]
Nee in het eerste gesprek niet. Ik belde net terug en toen bleek dat de vorige die ik aan de lijn had niet goed in de agenda had gekeken waardoor de psycholoog nu volgens deze agenda wel in gesprek wasZe wilde een terugbel-afspraak maken maar zei "ik weet niet of hij dat doet want ik hoor wel vaker dat hij niet terugbelt" waarop ik antwoordde "misschien kan ik dan beter een klacht indienen zodat hij even wakker wordt en het wel doet?" Toen kon ze me ineens wel doorverbinden
Ik kreeg de psycholoog aan de lijn en heb nu morgenochtend een afspraak met hem dus ik geef m nog 1 kans en we kijken hoe het loopt.
Ik was ook van plan cold turkey te stoppen met ad. 1 dag niet genomen toen, maar toen bedacht ik me gelukkig. Nu ben ik langzaam aan het afbouwen.quote:Op zondag 24 augustus 2014 23:12 schreef UncleFunk het volgende:
In een grijs verleden heb ik vier jaar aan de Efexor gezeten vanwege een depressie. Op een dag besloot ik dat ik weer wilde léven. Ik ben toen cold turkey gestopt met de pillen, iets wat ik geweten heb ook. Drie weken lang echt ziek geweest. Ik lag te trillen in m'n bed, was gedesoriënteerd en voelde me buitengewoon naar. Maar het is het waard geweest. Toen de ontwenning voorbij was, werd ik langzamerhand weer mezelf. Ik ben zo blij met die overwinning.
Inmiddels is het een jaar of zes geleden en ben gelukkig nooit écht teruggevallen, maar soms trekt er iets aan me, vooral op de momenten dat het niet meezit. Dat blijft moeilijk, maar heb het tot op heden altijd wel weer overwonnen.
De reden om cold turkey te stoppen was overigens omdat ik geen steun kreeg van de huisarts. Ik wilde afbouwen, maar hij bleef maar zeggen dat we weer drie maanden moesten afwachten en dat we daarna zouden verderkijken. Het kan echter gevaarlijk zijn, heb ik begrepen.
Ik heb geen tips of zo denk ik ...quote:Op maandag 25 augustus 2014 15:46 schreef Californium het volgende:
[..]
Als kind ook wel eens ja. Maar nu lijkt het buitenproportioneel te worden...
Dat wilde ik dus niet zeggenquote:Op maandag 25 augustus 2014 16:21 schreef Californium het volgende:
Psycholoog gebeld. Ze gaat het morgen bespreken. Lijken psychotische klachten.
Sterkte...quote:Op maandag 25 augustus 2014 16:21 schreef Californium het volgende:
Psycholoog gebeld. Ze gaat het morgen bespreken. Lijken psychotische klachten.
Ik heb afgebouwd naar de helft. Hierdoor heb ik meer ups en downs, het gevoel meer te voelen. Maar het helpt nog net genoeg om de ergste paniek te onderdrukken.quote:Op maandag 25 augustus 2014 15:48 schreef kuolema het volgende:
[..]
Ik was ook van plan cold turkey te stoppen met ad. 1 dag niet genomen toen, maar toen bedacht ik me gelukkig. Nu ben ik langzaam aan het afbouwen.
Maar ik snap het wel, dat je niet wilde afwachten. Het maakt mij ook enorm ongeduldig.
Dit bevalt je dus beter?quote:Op maandag 25 augustus 2014 16:31 schreef zomertje het volgende:
[..]
Ik heb afgebouwd naar de helft. Hierdoor heb ik meer ups en downs, het gevoel meer te voelen. Maar het helpt nog net genoeg om de ergste paniek te onderdrukken.
Ik hoop het niet voor je ... sterkte.quote:Op maandag 25 augustus 2014 16:21 schreef Californium het volgende:
Psycholoog gebeld. Ze gaat het morgen bespreken. Lijken psychotische klachten.
Dan heeft t ook geen zin om ze te nemen. Bij mij bevalt t beter omdat ik ook meer plezier ervaar. En als t teveel paniek wordt dan heb ik een paar pammetjes voor nood gekregenquote:Op maandag 25 augustus 2014 16:43 schreef kuolema het volgende:
[..]
Dit bevalt je dus beter?
Ik zit nu sinds een week op de helft van mijn dosis, maar merk geen verschil. Kan ook wel kloppen aangezien ik niet het idee had dat het werkt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |