Ja, dat kloot. Ik moet je hierin gelijk geven.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 03:13 schreef Dr.Schnautzer het volgende:
Voor en achternamen zijn ook persoonsgegevens.
http://www.rtvutrecht.nl/(...)en-kris-vermist.htmlquote:Op zaterdag 16 augustus 2014 00:31 schreef Domnivoor het volgende:
[..]
Daarvoor zou je de Panamese video's en artikelen moeten doorspitten. Daarin wordt meer gezegd over die zoektochten, ook door de betrokkenen zelf.
Hij-die-niet-genoemd-mag-worden vroeg een paar weken terug of iemand dat wilde uitzoeken
quote:1 uur 45 minuten geleden
DNA-match gevonden botresten Kris Kremers
© ANP
Botresten die begin deze maand in de Panamese jungle zijn gevonden, zijn afkomstig van Kris Kremers. Dat blijkt uit DNA-onderzoek, dat gisteren is afgerond.
De leidster van het onderzoek naar de verdwijning, Betzaida Pitti, heeft dat bevestigd. Er is in een laboratorium in Panama-Stad onderzoek gedaan op zes botresten. Er was één match met DNA van Kris Kremers.
Van de zes resten waren er drie afkomstig van mensen: Van Kris, van een kind en van een man. De drie andere resten zijn van varkens.
2 uur lopen
De vondst werd gedaan op 2 augustus, op 2 uur lopen van de plek waar de eerste botten van Kris Kremers en Lisanne Froon zijn gevonden. Het onderzoeksteam kan nog steeds niets zeggen over de doodsoorzaak, zegt Pitti.
Kris en Lisanne verdwenen op 1 april in de jungle bij Boquete. In afgelegen gebied in de jungle werd een rugzak van hen gevonden, en op 19 juni ook botten en schoenen. Enkele dagen later kwam de bevestiging dat de resten van de vermiste vrouwen afkomstig waren.
RTL Nieuws
Ik neem aan dat men in dit artikel een denkfout maakt. Er wordt beweerd dat het hier een derde vondst van botten betreft, en dat de tweede vondst geen positief resultaat heeft opgeleverd. Ik denk dat het hier nog steeds om de tweede vondst gaat. "Antropologen" hadden in eerste instantie "vastgesteld" dat er geen resten van de meiden bij waren (hoe?), maar DNA-onderzoek wees anders uit.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 06:54 schreef Spocke het volgende:
http://www.telemetro.com/(...)ers_0_725328364.html
Fiscalia P. aan het woord!
Wat ook wel een leuk doordenkertje is..quote:Op vrijdag 15 augustus 2014 20:10 schreef Za het volgende:
[..]
Zoals Mig al aangaf; indien je zou geloven in een scenario waarbij Feliciano en Lorenzo partners in crime zijn maakt het niks uit of ze wel of geen broers zijn.
Dan zouden jullie nu bij topic #9 zijn in plaats van topic #66.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 04:48 schreef mig72 het volgende:
[..]
Het zou ons beter vooruit helpen als we minder speculeerden en meer bij de feiten hielden.
Ga mj niks verwijten, ik doe pas aan deze lol sinds topic #62.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 10:58 schreef Bananapeel het volgende:
[..]
Dan zouden jullie nu bij topic #9 zijn in plaats van topic #66.
Ik verwijt Michael Jackson ook niets.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 11:00 schreef mig72 het volgende:
[..]
Ga mj niks verwijten, ik doe pas aan deze lol sinds topic #62.
Helemaal waar. De grote zwakheid van sommige speculaties is dat ze geen onderscheid maken tussen mogelijk en waarschijnlijk. Alles is mogelijk, en dus in de meeste gevallen niet interessant.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 10:55 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Hoe toevallig is dat? Waarom zou een eventuele dader nu net diegene moeten zijn die in de media staat? Als we alle verhalen en achtergronden van alle 20.000 inwoners en de vele toeristen zouden weten.. zouden we dan niet veel meer 'verdachte' verhalen tegenkomen? Misschien zelfs mensen met een zeer verdacht verleden? Is het niet wat kortzichtig om je te richten op de enige onder die 20.000 (en de vele toeristen) waar we iets van weten? Iedereen waar we niets van weten buiten beschouwing te laten?
Waar eigenlijk iedereen die daar bekend is het over eens is, is dat je op dat stuk van het pad eigenlijk niet kunt verdwalen. Als je dan uit gaat van een verdwaling én een val van die brug, dan zouden ze eigenlijk eerst die brug overgestoken moeten zijn, dan 11 dagen aan het zwerven, het pad terug gevonden moeten hebben, besloten hebben om terug te gaan en dan van de brug gevallen.quote:Op vrijdag 15 augustus 2014 23:11 schreef Greys het volgende:
Kan iemand (of iemanden ) me helpen om me nog één keer ajb uit te leggen wat er ook alweer niet zou kunnen kloppen hieraan? Niet sarcastisch bedoeld, want hij kan het natuurlijk heel goed mis hebben. Kunnen de noodoproepen er dan niet mee kloppen oid? Kunnen ze niet later na die laatste noodoproep alsnog bij dit punt zijn uitgekomen waar het uiteindelijk mis ging nadat ze een tijd verdwaald waren?
Dat onderscheid kunnen de meeste BNW complottertjes ook ook niet maken. Topic had al in den beginne hier moeten staan, na topic 5 of zo.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 11:02 schreef Gorraay het volgende:
[..]
Helemaal waar. De grote zwakheid van sommige speculaties is dat ze geen onderscheid maken tussen mogelijk en waarschijnlijk. Alles is mogelijk, en dus in de meeste gevallen niet interessant.
"Geen oog hebben dicht gedaan" en "hebben liggen malen" zijn natuurlijk ook gewoon uitdrukkingen die eigenlijk niets meer zeggen dan dat iemand onrustig geslapen heeft; moeilijk de slaap kunnen vatten, veel draaien en woelen en af en toe wakker worden.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 00:39 schreef Greys het volgende:
Daarom vond ik dat ene (AD?) verhaal ook zo'n raar artikel (dat ook in de theorie van Jackie langskomt), daarin klonk het alsof Feliciano tijden hysterisch in bed heeft gelegen omdat er niet gezocht werd. Waarna men zich (hier) afvroeg waarom hij dan zelf niet ging zoeken. 'Dat mocht ie niet'
Ik snap je punt, maar érgens hoeft het echt totaal niet onlogisch te zijn. Als Feliciano en Eileen daar aankomen en ze zien niemand, hebben ze misschien helemaal de telefoonnummers van Kris en Lisanne niet. Dus kunnen ze die zelf niet bellen. (Zou op zich echt prima kunnen, toch?quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 03:03 schreef Za het volgende:
[..]
Ik vind het alles behalve bijzonder logisch.
Allereerst, wanneer Eileen (vriendin en mede studente) en Feliciano tevergeefs op hen wachten, dan is imo het eerste wat je doet Kris en Lisanne proberen te bellen, en niet de mevrouw van het gastgezin, alsof je er al vanuit gaat dat ze hun telefoons toch niet gaan opnemen wanneer je die moeite niet eens neemt.
.
Miriam G. kende Feliciano niet (geeft aan dat de man zich aan haar voorstelde als "Feliciano") dus hoe zou Feliciano uberhaupt weten of en waar mevr. G. werkt?
Dat is wel te achterhalen, maar dan nog, waarom niet Kris en Lisanne bellen?
Nergens staat dat hij ze tevergeefs heeft geprobeert te bellen die ochtend, Feliciano belt de gastvrouw en zoekt de hele dag door Boquete, maar niemand heeft het erover dat Kris en Lisanne de vele oproepen van Feliciano niet beantwoorden, hun telefoons maar niet opnemen.
Daarnaast, wanneer iemand die je niet kent je belt op je werk, zegt Feliciano te zijn en tevergeefs te wachten op Kris en Lisanne, en deze jonge meisjes logeren bij je en al hun eigendommen, inclusief paspoorten, bankpasjes etc etc bevinden zich in hun kamer, waarom zou je dan tegen een volslagen vreemde zeggen pak de reserve sleutel maar in de tuin en ga hun kamer in
Miriam G. : "Op woensdag ochtend 2 april stelde een toeristen gids zich voor als meneer Feliciano"
Miriam G. : Añadió que el miércoles 2 de abril en la mañana un guía turístico que identificó como "el señor Feliciano".
http://noticias.lainforma(...)YWVEXzi7bI6sYAiOo3t/
Dat klinkt niet logisch. Als de lichamen bij/in de rivier hebben gelegen dat is het verspreiden te verklaren. Als ze echter ergens diep in de jungle hebben gelegen dan is het juist vreemd dat er verschillende resten én de rugzak en het broekje, langs de rivier gevonden worden. Want hoe komen die dan daar?quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 02:42 schreef Domnivoor het volgende:
Zo lijkt het maar dat kan een vertekend beeld zijn. Er is daar vooral bij de rivier gezocht. Misschien zijn alleen een paar botten gevonden die toevallig langs de rivier lagen, en ligt de rest diep in de jungle.
Exact. Als ik daar gids zou zijn of jij of wie ook en je weet dat je een afspraak had met die lieve jonge meisjes en je weet nu dat ze waarschijnlijk verdwaald zijn of een ongeluk hebben gehad in 'jouw' gebied, zou ik ook héél onrustig slapen en liggen malen. Niks verdachts aan imho.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 11:09 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
"Geen oog hebben dicht gedaan" en "hebben liggen malen" zijn natuurlijk ook gewoon uitdrukkingen die eigenlijk niets meer zeggen dan dat iemand onrustig geslapen heeft; moeilijk de slaap kunnen vatten, veel draaien en woelen en af en toe wakker worden.
Ik vind dat het nogal overdreven en te letterlijk door sommigen wordt opgepakt, om Feliciano maar verdacht te maken.
Hier heb je wel een heel goed punt. Ook vreemd dat de gastvrouw (of was dat Eileen??) het nummer van de ouders in Nederland belt en denkt naar Lisanne te bellen..quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 03:03 schreef Za het volgende:
Nergens staat dat hij ze tevergeefs heeft geprobeert te bellen die ochtend, Feliciano belt de gastvrouw en zoekt de hele dag door Boquete, maar niemand heeft het erover dat Kris en Lisanne de vele oproepen van Feliciano niet beantwoorden, hun telefoons maar niet opnemen.
Waarom zou Feliciano hun nummers hebben als ze hem, volgens zijn zeggen, nog nooit eerder echt hebben ontmoet en met hem hebben gesproken?quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 11:19 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Hier heb je wel een heel goed punt. Ook vreemd dat de gastvrouw (of was dat Eileen??) het nummer van de ouders in Nederland belt en denkt naar Lisanne te bellen..
Zouden ze hun mobiele nummers niet hebben gegeven?
Goed info! Daarmee kunnen we dus bijna wel uitsluiten dat ze zich bevonden hebben op of rond het pad tot de kabelbrug , wachtende op hulp want immobiel, in dat stuk verdwaald (wat al onwaarschijnlijk was) of te uitgeput om verder te gaan.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 06:25 schreef Domnivoor het volgende:
Ik kwam dit net tegen in een bericht uit april:
Vandaag wordt volgens een woordvoerder van de hulpdiensten verder gezocht rond de Pianista Trail en nabijgelegen paden. Ook wordt de zoektocht uitgebreid naar een route richting de kust voor de eilandgroep Bocas del Toro. De zegsman acht het echter onwaarschijnlijk dat zij de afwijkende vier uur durende tocht zomaar zijn aangevangen.
Bron: http://www.nrc.nl/nieuws/(...)liepen-andere-route/
Er werd dus op 6 april al achter de Mirador gezocht.
Nog een interessante vraag: Is er geprobeerd te bellen NAAR Kris of Lisanne? Dat zou ik steeds proberen vanuit een helikopter o.i,d.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 11:20 schreef Greys het volgende:
[..]
Waarom zou Feliciano hun nummers hebben als ze hem, volgens zijn zeggen, nog nooit eerder echt hebben ontmoet en met hem hebben gesproken?
Eileen was er ook bij en die werkte op de taalschool waar de meiden een sterke connectie mee hadden. Sterker nog, ze zaten bij/in de taalschool op de meiden te wachten. Als iemand hun telefoonnummers daar had dan was dat de gastvrouw en de taalschool. Lijkt mij.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 11:20 schreef Greys het volgende:
[..]
Waarom zou Feliciano hun nummers hebben als ze hem, volgens zijn zeggen, nog nooit eerder echt hebben ontmoet en met hem hebben gesproken?
Laat ik het zo zeggen. De lichamen hebben bij de rivier hebben gelegen. De resten zijn verspreid door:quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 11:16 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Dat klinkt niet logisch. Als de lichamen bij/in de rivier hebben gelegen dat is het verspreiden te verklaren. Als ze echter ergens diep in de jungle hebben gelegen dan is het juist vreemd dat er verschillende resten én de rugzak en het broekje, langs de rivier gevonden worden. Want hoe komen die dan daar?
True, maar:quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 11:34 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Eileen was er ook bij en die werkte op de taalschool waar de meiden een sterke connectie mee hadden. Sterker nog, ze zaten bij/in de taalschool op de meiden te wachten. Als iemand hun telefoonnummers daar had dan was dat de gastvrouw en de taalschool. Lijkt mij.
Dat weet ik nog niet. Ze hebben het over een 'afwijkende vier uur durende tocht' waar gezocht is. In vier uur loop je bv. van de Mirador tot de tweede quebrada/begin van de paddock en weer terug. Dan ben je nog lang niet bij de rivier geweest.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 11:23 schreef Ouder1 het volgende:
Goed info! Daarmee kunnen we dus bijna wel uitsluiten dat ze zich bevonden hebben op of rond het pad tot de kabelbrug , wachtende op hulp want immobiel, in dat stuk verdwaald (wat al onwaarschijnlijk was) of te uitgeput om verder te gaan.
Dit sterkt mij in de gedachte dat ze zich daar niet hebben bevonden.
Tweede paddock?quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 11:47 schreef Domnivoor het volgende:
[..]
Dat weet ik nog niet. Ze hebben het over een 'afwijkende vier uur durende tocht' waar gezocht is. In vier uur loop je bv. van de Mirador tot de tweede paddock en weer terug. Dan ben je nog lang niet bij de rivier geweest.
Sorry, tweede quebrada/begin van de paddock. Gecorrigeerdquote:
Foei, Telegraafquote:Op zaterdag 16 augustus 2014 12:16 schreef Loekie1 het volgende:
waarvan een rib aan Kremers toebehoord, aldus Pitti.
Waarom dan?quote:Tussen die botten van een kind en een oude vrouw? Ik krijg daar wel lugubere gedachten bij.
Dat is volgens mij ook de meest logische verklaringquote:Op zaterdag 16 augustus 2014 11:34 schreef Domnivoor het volgende:
[..]
Laat ik het zo zeggen. De lichamen hebben bij de rivier hebben gelegen. De resten zijn verspreid door:
- de rivier, stroomafwaarts
- aaseters, alle kanten op
Ik denk dat het om vertaalfouten gaat. Er stond in eerste instantie in Panamese berichtgevingen dat het om een jong kind en volwassen vrouw ging. Ook stond er dat het om oudere botten ging dan die van de eerdere vondst. Dus niet oude vrouw, maar oude botresten.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 12:16 schreef Loekie1 het volgende:
Toch DNA-materiaal Kremers in nieuwe resten
BOQUETE -
Botresten die begin augustus werd gevonden in Panama bevat toch DNA-materiaal dat matcht met dat van de Nederlandse Kris Kremers. Dat heeft onderzoeksleidster Bethsaida Pitti bekendgemaakt. De familie is door de Panamese autoriteiten geïnformeerd over de match, aldus een woordvoerster van de familie.
Eerder werd juist beweerd dat de gevonden botresten niet overeenkwamen met het DNA van Kremers of Lisanne Froon. De twee Nederlandse vrouwen verdwenen 1 april in Panama. In juni werden botresten en een rugzak van het overleden tweetal gevonden bij een rivier in de jungle in het noorden van het Midden-Amerikaanse land.
Langs diezelfde rivier zijn ook de nieuwe resten gevonden. In totaal ging het om zes botresten, waarvan een rib aan Kremers toebehoord, aldus Pitti. Wat het tweetal is overkomen is nog altijd niet duidelijk, aldus de woordvoerster van de familie. De ouders van Kris Kremers zijn in het gebied om daarover meer duidelijkheid te verkrijgen.
http://www.telegraaf.nl/b(...)riaal_Kremers__.html
Tussen die botten van een kind en een oude vrouw? Ik krijg daar wel lugubere gedachten bij.
Maar nooit door officiële instanties, bij mijn weten.quote:Eerder werd juist beweerd dat de gevonden botresten niet overeenkwamen met het DNA van Kremers of Lisanne Froon.
Er is geen eerder DNA-onderzoek geweest. Telegraaf...quote:Eerder werd juist beweerd dat de gevonden botresten niet overeenkwamen met het DNA van Kremers of Lisanne Froon.
Of overleden bij de rivier door ontbering en later meegevoerd.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 12:47 schreef Loekie1 het volgende:
Het wordt steeds waarschijnlijk dat ze door het opkomende water overvallen zijn.
Nee want dan hadden ze wel een filmpje gemaakt oid voor de nabestaanden.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 12:56 schreef Poolbal het volgende:
[..]
Of overleden bij de rivier door ontbering en later meegevoerd.
Dit denk ik ook.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 12:56 schreef Poolbal het volgende:
[..]
Of overleden bij de rivier door ontbering en later meegevoerd.
Daar hadden ze op dat moment misschien al geen batterij meer voor.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 13:09 schreef Loekie1 het volgende:
[..]
Nee want dan hadden ze wel een filmpje gemaakt oid voor de nabestaanden.
Dat eerdere 'vaststellen' was vast duimzuigerij van lokale mensen en media.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 13:10 schreef MissJ het volgende:
[..]
Dit denk ik ook.
Hoorde net bij het nieuws op de radio dat eerder werd gesteld dat de gevonden botten niet van de meiden zijn (zoals wij hier ook hadden vernomen), maar dat nu is vastgesteld dat er dus DNA van Kris bij zit. Echt vaag dit, er klopt hier iets niet.. maar wat?
Idd, foto's en filmpjes maken trekt de batterij sneller leeg. Ze zouden tot het laatst hoop kunnen hebben gehad om aandacht te kunnen trekken met de flitser. Bovendien weten we niet of ze een boodschap achtergelaten hebben, die gegevens zijn nog niet vrijgegeven, alleen de noodoproepen.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 13:12 schreef Greys het volgende:
[..]
Daar hadden ze op dat moment misschien al geen batterij meer voor.
mwah, een archeloog kan best zeggen wat ie denkt. Dna bevestiging (of niet) komt een weekje erna. Als familie zijnde loodzwaar maar wil je toch een schriftelijke dna uitslag, maar wil je ook zsm nieuws.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 13:13 schreef Greys het volgende:
[..]
Dat eerdere 'vaststellen' was vast duimzuigerij van lokale mensen en media.
Kennelijk is nu het DNA onderzoek pas klaar. Eerder hadden ze er niets over moeten zeggen.
Was het nu een man of een vrouw? De bronnen spreken elkaar tegen. Volgens mij was het in het eerste bericht dat het wél om een bot van Kris ging een man en geen vrouw waar dat andere bot aan toebehoorde.quote:Op zaterdag 16 augustus 2014 12:16 schreef Loekie1 het volgende:
Tussen die botten van een kind en een oude vrouw? Ik krijg daar wel lugubere gedachten bij.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |