abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_143436024
quote:
1s.gif Op woensdag 13 augustus 2014 08:44 schreef Shokirbek85 het volgende:

[..]

Jij hebt het over tsunami's joden die daar even lekker voor hun lol komen. Die aanslagen pleeegden (het waren terorristen in jouw ogen) en dat de Britten ze niet wilden.
Dat voor hun lol is een suggestieve verdraaiing.
quote:
Klopt niet. De britten stonden postitief tegenover een vorming van een joodse staat. Staat duidelijk geschreven in de Balfourverklaring van 1917. De Britten gebruikten ook veel joden die daar woonden om voor hen te bespioneren. Hier waren de Turken van bewust en lieten hen (de joden) daarom bijeen drijven in Galilea in de hoop dat ze zouden sterven.

Het Ottomaanse rijk verkeerde in een gigantische crisis. En hield niet meer stand. En dat weten we ook al de geschiedenis bekijken. In 1918 nam de Britten geheel Palestine over. Toen de Britse generaal Jeruzalem binnentrok werd hij door veel joden ontvangen als de Massiach. Dus jouw verhaaltje dat er " pakweg rond 1900" joden tegen alles door een zin wilden doordrijven en ook nog eens tegen de britten waren is gewoon onzin.

De Britten begonnen daarna idd te irriteren en zeer zeker heb je gelijk dat er continiu irritaties waren tussen de Joden en Arabieren . Ja met geweld.

Overigens denkt men dat Herzl de grondlegger van het moderne zionisme is. Dit is niet juist.

Ten eerste: Herzl was een (keurige) Weense jood. Goed geassimileerd en seculier. Een westerse man een journalist. Hij was bekend met de diplomatie en de vrede macht. Hij was vertrouwd met de taal en het protocol van koningen en diplomaten.

Ten tweede zijn 'zionisme' was van orgine een boek , een roman. Wat later uitgevoerd werd in de praktijk. Zijn gedachte aan een joodse staat begon voor het eerst omdat hij getuige was waarop Dreyfus in het openbaar zijn baan verloor en werd vernederd en hij de Parijse meute hoorde scanderen " dood aan de joden" Herzl zag en en voelde en nam het serieus. Hij voelde zich gegregen door een idee waarvan hij nauwelijks van kon ontwaken. In zijn dagboek schreef hij hier ook over:

" een werk van oneindige grootsheid een machtige droom"

"Het is nog te vroeg om te gissen wat ervan zal worden.. Als mijn ontwerp niet wordt omgezet in werkelijkheid kunnen mijn activiteiten toch minstens een roman opleven. Titel : Het beloofde land! Eerlijk gezegd ben ik er niet meer zeker van dat het in feite niet de roman was die ik eerst in gedachten had.."

"Mischien zijn deze ideeen helemaal niet praktisch en maak ik mezelf alleen maar de risee van al die mensen met wie ik er zo serieus over praat. Ben ik soms alleen maar een figuur in mijn eigen roman?"

Veel mensen vielen Herzl aan om zijn gebrek bij de joodse traditie en de Hebreeuwse taal. Hij geloofde namelijk dat Duits de taal van de nieuwe joodse staat zou zijn. Hij schreef in 1898 hierover:

"De tegenstellingen steken de kop op...Ze willen me al aan de kant zetten.."

Herzl wilde Oeganda aannemen als nieuwe joodse staat. Het land dat de Britten wilde geven. De enorme interne ruzie hierover in de Zionistische wereldorganistatie waar Herzl min of meer ingzogen werd om daar president van te worden tastte zijn laaste gezondheid aan en stief hij in juli 1904

Niets wat Herzl had gedaan leek van blijvende betekenis. Joden beleven Palestine koloniseren.

Herzl wilde een Joodse staat realiseren. Geen kolonistatie. Om dit te realiseren heeft hij de wereld afgereisd. Toestemming gevraagd aan de Duitse Keizer. Heeft onderhandeld met de Sultan. En reisde naar Londen om met de Britten te onderhandelen. Hij zocht , tevergeefs, steun bij de joodse bankiers.

Alles wat Herzl gedaan heeft of voor ogen had is niet uitgekomen. Er is wel een joodse staat in Israel gekomen, maar niet op de manier die Herzl voor ogen had.
Ik zag Simon Schama afgelopen zondag en die beschreef treffend hoe Herzl geraakt was door het onrecht dat Dreyfus aangedaan werd. Dat was 1894.
Ik geef ook Herzl niet de schuld. Ik geef niemand de schuld. Ik constateer op basis van eenvoudige statistische bevolkingscijfers dat een wrijving tussen de tsunami's van joden en de bestaande Palestijnse bevolking wel tot ruzie moest leiden. Zeker omdat de joden zeer gericht waren op het vestigen van een eigen staat.

Voor de goede orde: ik heb Herzl niet gelezen en laat het bekritiseren van zijn teksten dus aan anderen over.
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
pi_143436153
quote:
0s.gif Op woensdag 13 augustus 2014 10:38 schreef SilkTie het volgende:

[..]

De eigenaren hebben het verkocht, of het nu lokale eigenaren waren, of dat het in handen van rijke buitenlanders (Libanezen, Syriërs, Jordaniërs etc.) was.

Bijvoorbeeld de grond rond Jeruzalem was in eigendom van lokale bewoners. Iedere keer werd er weer een lap bijgekocht van de respectievelijke eigenaar.
Weet je nog over welke tijd je spreekt?
In een documentaire (ja, je ziet wat van de wereld als je tv kijkt) meldde een Arabische professor dat de villa waar ze als kind gewoond had tijdens de naqba opgeëist was door een joodse familie van wie de villa in Tunesië was opgeëist. Ze vond het terecht dat die familie het aangedane onrecht goed wilde maken, maar dan wel in Tunesië. Het was toch geen reden om haar onrecht aan te doen.
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
pi_143436182
quote:
9s.gif Op woensdag 13 augustus 2014 10:52 schreef Karrs het volgende:

[..]

Zo werkt het menselijke brein. Dit verschijnsel wordt wel cognitieve dissonantie genoemd; het automatisch accepteren, ophemelen en versterken van argumenten die het eigen beeld ondersteunen en het negeren, bagatelliseren of ontkennen van standpunten die daar strijdig mee zijn.

Een afgeleide daarvan is confirmation bias; het waanidee dat je eigen mening verstandig, logisch en correct is, en bestaat uit een zorgvuldige afweging van voor-en tegenargumenten, terwijl die eigenlijk louter is opgebouwd uit argumenten die je standpunt ondersteunen, waarbij tegenargumenten onbewust worden genegeerd, weggewoven of zelfs over het hoofd worden gezien.

Beide verschijnselen zijn extra zichtbaar bij eigenwijze en koppige mensen - en als er haat om de hoek komt kijken, zoals bij Kees22 en vele islamitische reageerders, is het vrijwel onmogelijk om een discussie met hen te voeren. Zij zullen je bevreemd aankijken omdat je je argumenten aanvoert, omdat ze in de waan verkeren een heldere, logische, correcte kijk op de zaak te hebben in plaats van een eenzijdige, gemankeerde en haatvolle.

Het zorgt er trouwens ook voor dat er al 186 topiques lang hetzelfde wordt gezegd. ;)
_O- _O- _O- Moet je horen wie het zegt! _O- _O- _O-

Je beschuldiging dat er haat om de hoek komt kijken maakt je kwaadaardig: }) }) }) })
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
pi_143436260
quote:
0s.gif Op woensdag 13 augustus 2014 10:54 schreef CynicusRomanticusRob het volgende:

[..]

Ja de mens heeft herhaling nodig :Y

Toch had ik niet het idee dat Kees22 bij de groep van confirmation bias hoorde. Ja hij is wel wat naïef, en zijn vooroordelen lijken nu pas naar de oppervlakte te komen, maar toch zie ik hem er wel open voor staan. De anderen negeren namelijk echt alles voor de volle 100% wat hun niet aanstaat

Cognitieve dissonantie... het blijft een vreemd fenomeen. Ik geloof in logica en een keuze op basis van feiten of de mogelijkheid dat lang niet alle feiten bekend zijn, etc. Toch kom ik minstens net zo veel mensen tegen die dat niet hebben als mensen die dat wel hebben. De ene staat er wel open voor, (maar meestal 1 op 1 of 2 op 1), de andere weer niet. Ik begrijp gewoon het waarom niet. Waarom werkt cognitieve dissonantie? Zijn mensen dan echt zo bang om te moeten toegeven dat ze het fout hebben, of zijn mensen zo bang om toe te geven achter een kant te staan waar ze in eerste instantie niet achter willen staan?

Dat laatste heb ik overigens ook meegemaakt. Ik had ooit (toen ik het nog vaak voor Wilders opnam) een gesprek met een gematigde Afrikaanse moslim. En die had mij toch een rechtse mening, maar was tegelijkertijd vet-anti-Wilders. Vervolgens zei ik dat de mening precies hetzelfde was als die van Wilders (was ook echt zo) en ter plekke werd de net nog overtuigde mening voor de volle 100% aangepast, enkel en alleen omdat 'de vijand' dezelfde mening had.

Dank voor je cursief. Ik ben het er uiteraard niet mee eens, maar misschien dat Karrs nu ook eens in beweging gaat komen. Die is wel erg vastgevroren in zijn haat.

Cognitieve dissonantie is een vreemd verschijnsel. Ik heb gelijk, want ik heb gelijk. En als ik niet gelijk heb, geldt regel 1 weer.

Je kunt werkelijk elk standpunt verdedigen. Ik heb het wel eens als sport geprobeerd.
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
pi_143436331
quote:
0s.gif Op woensdag 13 augustus 2014 11:39 schreef Shokirbek85 het volgende:
Hamas gebruikt hetzelfde techniek ( human child) als de Duitsers in 1914 deed en daarna Sadam Housein. Hij heeft Amerikanen en Engelsen op lantarnpalen vastgebonden zodat de Amerikanen niet konden bombaderen. En Hamas doet precies hetzelfde. Ergens in een druk gebied raket klaarmaken. De voorbereidingen afbouwen. Wachten... En dan BOEM laten afvuren richting Israel en vertrekken ze weer .Wetende dat Israel gaat terugvuren. Dit is Guerrilla.

Dit is hun techniek. Het gaat hem vooral om Saudia Arabia crediet oftewel poen. Elke terreurbeweging heeft geld nodig he. Hun eigen bevolking betaalt de prijs. En daar gaat mijn medeleven naar uit. En dat moet gewoon stoppen. Maar hoe???

Tja...
En nu nog enig verband met de realiteit?
En je medeleven gaat uit naar de bevolking?
Moet ik dat geloven?
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
pi_143437459
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 augustus 2014 01:41 schreef Kees22 het volgende:

[..]

Dank voor je cursief. Ik ben het er uiteraard niet mee eens, maar misschien dat Karrs nu ook eens in beweging gaat komen. Die is wel erg vastgevroren in zijn haat.
Ach gut. :')
Is definitief vertrokken na een ban voor het opstaan tegen slechteriken
pi_143438112
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 augustus 2014 01:08 schreef Kees22 het volgende:

Welnee, al veel eerder. Er zijn Europese kaarten van rond 1850, dus nog van de Ottomaanse tijd, dat het gebied Palestina genoemd wordt.
Yep de Europese Bijbel sfeer. Het staat ook in de Bijbel 'Palestine'

quote:
Naar ik begreep uit diverse bronnen zijn de Filistijnen uit het oude testament verdwenen en hebben de Romeinen het land Palestina genoemd om de joden te pesten.
Ja uiteindelijk maar je slaat een paar eeuwen over. In eerste instantie werd door de Romeinen het gebied dat door de Filistijnen Filine werd genoemd uitgebreid van klein kust gebied naar een groter gebied ene Palestine genoemd als "land van de joden" omdat joden de hoofdzakelijke bewoners waren. En dan pas eeuwen later 135 noemden ze het Syria Palestinea om de joden te pesten ja.

quote:
Inderdaad: wat de geschiedenis ook moge zijn: het wordt tijd dat de niet-joodse Palestijnen eindelijk eens recht wordt gedaan.
Pan Arabia??
pi_143438181
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 augustus 2014 01:22 schreef Kees22 het volgende:

Ik constateer op basis van eenvoudige statistische bevolkingscijfers dat een wrijving tussen de tsunami's van joden en de bestaande Palestijnse bevolking wel tot ruzie moest leiden. Zeker omdat de joden zeer gericht waren op het vestigen van een eigen staat.
Je snap de hele ballen niet van he? Lees je alsjeblieft in. Want dit is weer herhalingen wat je wederom in alle topic reeks vertelt. Je kan van alles concluderen. Het is je goed recht maar het is niet zo dat dit dan ook zo is gegaan.

http://nl.m.wikipedia.org/wiki/Sykes-Picotverdrag

http://avalon.law.yale.edu/20th_century/sykes.asp

http://avalon.law.yale.edu/20th_century/balfour.asp

http://avalon.law.yale.edu/20th_century/balfour.asp

http://avalon.law.yale.edu/20th_century/brwh1922.asp

http://avalon.law.yale.edu/20th_century/palmanda.asp

Rest van links : http://avalon.law.yale.edu/subject_menus/mideast.asp


Mischien begrijp je het nu beter waarom de Arabieren geen joodse staat wilden in dat gebied.

[ Bericht 27% gewijzigd door Shokirbek85 op 15-08-2014 08:57:02 (links toegevoegd) ]
pi_143438201
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 augustus 2014 01:46 schreef Kees22 het volgende:

[..]

En nu nog enig verband met de realiteit?
En je medeleven gaat uit naar de bevolking?
Moet ik dat geloven?
Deze post van jou negeer ik maar.
  vrijdag 15 augustus 2014 @ 10:41:30 #250
314582 Japie77
Alle harten naar links!
pi_143439970
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 augustus 2014 01:34 schreef Kees22 het volgende:

[..]

_O- _O- _O- Moet je horen wie het zegt! _O- _O- _O-

Je beschuldiging dat er haat om de hoek komt kijken maakt je kwaadaardig: }) }) }) })
Zou me er niet teveel van aantrekken. Karss is duidelijk aan het trollen. Of hij is niet goed bij zijn hoofd, dat kan ook.
Feyenoord!
  vrijdag 15 augustus 2014 @ 12:26:17 #251
343860 UpsideDown
Baas Boven Baas
pi_143442495
quote:
NL'er geeft Israël medaille terug

vrijdag 15 aug 2014, 12:09 (Update: 15-08-14, 12:19)

Een Nederlandse man die door Israël is onderscheiden omdat zijn gezin tijdens de Tweede Wereldoorlog onderdak gaf aan Joden, heeft zijn medaille teruggegeven. De 91-jarige Henk Zanoli verloor bij een luchtaanval op de Gazastrook zes familieleden. Hij is daar volgens de krant Haaretz zo kwaad over, dat hij niets meer met Israël te maken wil hebben.

Bij de slachtoffers gaat het om naasten van een achternicht van Zanoli. Die is getrouwd met een man die in Gaza is geboren. Zijn ouders woonden daar nog, tot op 20 juli hun huis werd bestookt door de Israëlische luchtmacht. Zijn moeder, drie broers, een schoonzus en een neefje van hem kwamen daarbij om het leven. Ook iemand die bij het gezin op visite was, overleefde de aanval niet.

Zanoli aarzelde niet toen hij bericht kreeg over de aanval. Hij schreef ambassadeur Daivon een brief en stuurde de onderscheiding 'Righteous Among the Nations' per koerier terug. Ook de medaille die zijn moeder had gekregen, leverde hij in. In de brief schreef Zanoli dat het verraad aan zijn moeder en aan zijn familie zou zijn als hij de onderscheiding zou houden.

"Schokkend en tragisch"
Zanoli en zijn moeder gaven de Joodse jongen Pinto van 1943 tot 1945 onderdak. De vader van het gezin was twee jaar eerder gedeporteerd omdat hij zich openlijk tegen de nazi's had verzet. Hij stierf in 1945 in concentratiekamp Mauthausen. Een zwager van Zanoli, die in het verzet zat, werd door de nazi's geëxecuteerd.

"Gezien deze omstandigheden is het bijzonder schokkend en tragisch dat onze familie nu, vier generaties later, wordt geconfronteerd met deze moord door de staat Israël", schrijft Zanoli.

Het is volgens Haaretz niet duidelijk waarom het huis van Zanoli's familie is beschoten. De krant heeft aan Defensie gevraagd of het een doelwit was of dat het om een afzwaaier ging, maar het leger wil niet reageren.
Say what?
pi_143449530
quote:
9s.gif Op woensdag 13 augustus 2014 10:52 schreef Karrs het volgende:

[..]

Zo werkt het menselijke brein. Dit verschijnsel wordt wel cognitieve dissonantie genoemd; het automatisch accepteren, ophemelen en versterken van argumenten die het eigen beeld ondersteunen en het negeren, bagatelliseren of ontkennen van standpunten die daar strijdig mee zijn.

Een afgeleide daarvan is confirmation bias; het waanidee dat je eigen mening verstandig, logisch en correct is, en bestaat uit een zorgvuldige afweging van voor-en tegenargumenten, terwijl die eigenlijk louter is opgebouwd uit argumenten die je standpunt ondersteunen, waarbij tegenargumenten onbewust worden genegeerd, weggewoven of zelfs over het hoofd worden gezien.

Beide verschijnselen zijn extra zichtbaar bij eigenwijze en koppige mensen - en als er haat om de hoek komt kijken, zoals bij Kees22 en vele islamitische reageerders, is het vrijwel onmogelijk om een discussie met hen te voeren. Zij zullen je bevreemd aankijken omdat je je argumenten aanvoert, omdat ze in de waan verkeren een heldere, logische, correcte kijk op de zaak te hebben in plaats van een eenzijdige, gemankeerde en haatvolle.

Het zorgt er trouwens ook voor dat er al 186 topiques lang hetzelfde wordt gezegd. ;)
Is het misschien tijdens het typen van dit hele verhaal in je opgekomen dat jij misschien degene bent die hier aan lijdt, en niet 'de mensen die het volgens jou allemaal verkeerd hebben'?

Daarnaast vind ik Kees22 een heel slecht voorbeeld als je het hebt over haat die om de hoek komt kijken. Met Kees22 is altijd een discussie te voeren, wat van sommige andere personen hier niet gezegd kan worden.
  vrijdag 15 augustus 2014 @ 17:38:10 #253
369021 tfors
gaarne wijzigen naar #ANONIEM
pi_143452243
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 augustus 2014 16:15 schreef tapirrr het volgende:

[..]

Is het misschien tijdens het typen van dit hele verhaal in je opgekomen dat jij misschien degene bent die hier aan lijdt, en niet 'de mensen die het volgens jou allemaal verkeerd hebben'?

Daarnaast vind ik Kees22 een heel slecht voorbeeld als je het hebt over haat die om de hoek komt kijken. Met Kees22 is altijd een discussie te voeren, wat van sommige andere personen hier niet gezegd kan worden.
Het geldt in meer of mindere mate voor iedereen van allebei de kanten, vandaar dat het niet vreemd zou zijn dat dit conflict oneindig lang door zal gaan, tenzij de VN of zo er zich echt mee gaat bemoeien.
pi_143452317
quote:
7 Things to Consider Before Choosing Sides in the Middle East Conflict

Are you "pro-Israel" or "pro-Palestine"? It isn't even noon yet as I write this, and I've already been accused of being both.

These terms intrigue me because they directly speak to the doggedly tribal nature of the Israeli-Palestinian conflict. You don't hear of too many other countries being universally spoken of this way. Why these two? Both Israelis and Palestinians are complex, with diverse histories and cultures, and two incredibly similar (if divisive) religions. To come down completely on the side of one or the other doesn't seem rational to me.

It is telling that most Muslims around the world support Palestinians, and most Jews support Israel. This, of course, is natural -- but it's also problematic. It means that this is not about who's right or wrong as much as which tribe or nation you are loyal to. It means that Palestinian supporters would be just as ardently pro-Israel if they were born in Israeli or Jewish families, and vice versa. It means that the principles that guide most people's view of this conflict are largely accidents of birth -- that however we intellectualize and analyze the components of the Middle East mess, it remains, at its core, a tribal conflict.

By definition, tribal conflicts thrive and survive when people take sides. Choosing sides in these kinds of conflicts fuels them further and deepens the polarization. And worst of all, you get blood on your hands.

So before picking a side in this latest Israeli-Palestine conflict, consider these 7 questions:

http://www.huffingtonpost(...)stine_b_5602701.html
Weet niet of deze al bekend was hier. Maar een heel goed stuk naar mijn mening
If you're absent during my struggle, don't expect to be present during my succes. - Will Smith
  vrijdag 15 augustus 2014 @ 17:53:04 #255
314582 Japie77
Alle harten naar links!
pi_143452712
quote:
14s.gif Op vrijdag 15 augustus 2014 17:40 schreef LosBuenosMuchachos het volgende:

[..]

Weet niet of deze al bekend was hier. Maar een heel goed stuk naar mijn mening
Mark van Bommel?
Feyenoord!
pi_143452908
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 augustus 2014 17:53 schreef Japie77 het volgende:

[..]

Mark van Bommel?
;)
If you're absent during my struggle, don't expect to be present during my succes. - Will Smith
pi_143453880
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 augustus 2014 01:08 schreef Kees22 het volgende:
Voor zover ik weet denken de Palestijnen niet dat ze afstammelingen zijn van de Filistijnen. Dus dat tevens kun je vergeten.
Je weet wel meer dingen niet
quote:
Inderdaad: wat de geschiedenis ook moge zijn: het wordt tijd dat de niet-joodse Palestijnen eindelijk eens recht wordt gedaan.
Hahahaha, en wat is dat? Dat ze gewoon door mogen gaan met hun zelfmoord aanslagen? Of dat ze alle Joden mogen uitroeien zoals ze dat zo graag willen?
pi_143453941
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 augustus 2014 01:41 schreef Kees22 het volgende:

[..]

Dank voor je cursief. Ik ben het er uiteraard niet mee eens, maar misschien dat Karrs nu ook eens in beweging gaat komen. Die is wel erg vastgevroren in zijn haat.
Wat? je staat niet open? :)

Maar Karrs vastgevroren in zijn haat? Nee, dat idee heb ik totaal niet van Karrs.
pi_143453992
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 augustus 2014 10:41 schreef Japie77 het volgende:

[..]

Zou me er niet teveel van aantrekken. Karss is duidelijk aan het trollen. Of hij is niet goed bij zijn hoofd, dat kan ook.
Dat is niet van toepassing op Karrs maar op jou.
pi_143454120
quote:
14s.gif Op vrijdag 15 augustus 2014 17:40 schreef LosBuenosMuchachos het volgende:

[..]

Weet niet of deze al bekend was hier. Maar een heel goed stuk naar mijn mening
Ik ben er even vluchtig doorheen gegaan en het lijkt wel een goed stuk ja muv punt2 .
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')