Dat is vooral om te kijken of er kans is dat je een soa hebt toch? Als je met een prostituee seks gehad hebt bijvoorbeeld wordt je geweigerd bijvoorbeeld dacht ik.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 16:40 schreef Maanvis het volgende:
is het trouwens illegaal om te liegen op het formulier wat je moet invullen? het gaat ze namelijk niets aan met wie ik sex heb gehad en wat voor geslacht die personen hadden...
klopt en als je als man op mannen valt word je sowieso geweigerdquote:Op donderdag 7 augustus 2014 18:00 schreef KapiteinKoala het volgende:
[..]
Dat is vooral om te kijken of er kans is dat je een soa hebt toch? Als je met een prostituee seks gehad hebt bijvoorbeeld wordt je geweigerd bijvoorbeeld dacht ik.
Ik voel mij gediscrimineerd. Misschien ga ik als protest wel lekker liegen dat ik regelmatig naar de hoeren ga.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 18:11 schreef Bos81 het volgende:
Gisteren ben ik door Sanquin gebeld over de multi-componenten donatie.
Begin september (ik mag toch pas weer doneren vanaf eind augustus, omdat mijn laatste volbloeddonatie eind juni was) mag ik voor het eerst aan die machine![]()
Haast jammer dat uit protest lesbo worden geen zin heeft he?quote:Op donderdag 7 augustus 2014 18:31 schreef computergirl het volgende:
[..]
Ik voel mij gediscrimineerd. Misschien ga ik als protest wel lekker liegen dat ik regelmatig naar de hoeren ga.
als lesbo mag het wel, tenzij je als bi-vrouw ook sex hebt met bi-mannen ofzo, dan denk ik dat er een groot risico isquote:Op donderdag 7 augustus 2014 18:57 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Haast jammer dat uit protest lesbo worden geen zin heeft he?
Daarom zegt ze ook dat uit protest lesbo worden GEEN zin heeftquote:Op donderdag 7 augustus 2014 19:08 schreef Maanvis het volgende:
[..]
als lesbo mag het wel, tenzij je als bi-vrouw ook sex hebt met bi-mannen ofzo, dan denk ik dat er een groot risico is.
sorry, ik ben er niet bij met mijn hoofdquote:Op donderdag 7 augustus 2014 19:09 schreef KaBuf het volgende:
[..]
Daarom zegt ze ook dat uit protest lesbo worden GEEN zin heeft
Wat wil je daarmee bereiken? Het gaat ze inderdaad niets aan met wie jij seks hebt, maar het gaat ze wel iets aan of het mogelijk een risico kan zijn, voor het bloed, niet voor jou. Zij oordelen niet over met wie jij seks hebt, zij (be)oordelen jouw bloed.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 16:40 schreef Maanvis het volgende:
is het trouwens illegaal om te liegen op het formulier wat je moet invullen? het gaat ze namelijk niets aan met wie ik sex heb gehad en wat voor geslacht die personen hadden...
Je krijgt uitstel, je wordt niet geweigerd. Tenzij je elke 3 maanden gaat, dan heeft het geen zin.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 18:00 schreef KapiteinKoala het volgende:
[..]
Dat is vooral om te kijken of er kans is dat je een soa hebt toch? Als je met een prostituee seks gehad hebt bijvoorbeeld wordt je geweigerd bijvoorbeeld dacht ik.
ja da's ook wel weer zo, ik vind het gewoon klote dat ze homo's standaard weigeren als risicogroep. of lievergezegd, mensen die ooit sex met een man hebben gehad. Ik ben zelf bi maar doe het altijd safe..quote:Op donderdag 7 augustus 2014 19:22 schreef wyccie het volgende:
[..]
Wat wil je daarmee bereiken? Het gaat ze inderdaad niets aan met wie jij seks hebt, maar het gaat ze wel iets aan of het mogelijk een risico kan zijn, voor het bloed, niet voor jou. Zij oordelen niet over met wie jij seks hebt, zij (be)oordelen jouw bloed.
Wat denk jij wat de patiënten die jouw, mogelijk besmette, bloed krijgen ervan vinden dat jij wil liegen?
Ik had het vooral over hiv en aids en zo.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 19:23 schreef wyccie het volgende:
Je krijgt uitstel, je wordt niet geweigerd.
Je ondertekent dat je hem naar waarheid invult. Ik denk, in zo'n prachtige 'stel dat-situatie', je in het meest extreme geval best de sjaak kunt zijn als je door liegen andere mensen bewust in gevaar brengt.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 16:40 schreef Maanvis het volgende:
is het trouwens illegaal om te liegen op het formulier wat je moet invullen? het gaat ze namelijk niets aan met wie ik sex heb gehad en wat voor geslacht die personen hadden...
En dat is het beleid dat Sanquin voert, om de ontvanger van het bloed zo min mogelijk risico te laten lopen. Die zijn immers al ziek genoeg.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 19:25 schreef Maanvis het volgende:
[..]
ja da's ook wel weer zo, ik vind het gewoon klote dat ze homo's standaard weigeren als risicogroep. of lievergezegd, mensen die ooit sex met een man hebben gehad. Ik ben zelf bi maar doe het altijd safe..
Daarom zeg ik ook dat dat geen zin heeft.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 19:08 schreef Maanvis het volgende:
[..]
als lesbo mag het wel, tenzij je als bi-vrouw ook sex hebt met bi-mannen ofzo, dan denk ik dat er een groot risico is.
Ik mocht 3 jaar geleden ook meteen weer bloed geven, terwijl ik in 2003 mijn tot dan toe enige donatie had.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 20:45 schreef Buurpoes het volgende:
Ik ben vrijdag weer geweest.Goedgekeurd!
En dat na drie jaar afwezigheid..
Ik had er al een stuk of 15 op zitten, maar te licht geworden wat tot flauwvallen leidde. Nu ben ik weer zwaarderquote:Op donderdag 7 augustus 2014 21:15 schreef Bos81 het volgende:
[..]
Ik mocht 3 jaar geleden ook meteen weer bloed geven, terwijl ik in 2003 mijn tot dan toe enige donatie had.![]()
Hiep hiep...Hb!!!quote:Op donderdag 7 augustus 2014 21:20 schreef Buurpoes het volgende:
[..]
Ik had er al een stuk of 15 op zitten, maar te licht geworden wat tot flauwvallen leidde. Nu ben ik weer zwaarder
En Hb was hoger dan ooit!!
Okee. Nee ik stopte toendertijd vanwege het opheffen van de dichstbijzijnde locatie...quote:Op donderdag 7 augustus 2014 21:20 schreef Buurpoes het volgende:
[..]
Ik had er al een stuk of 15 op zitten, maar te licht geworden wat tot flauwvallen leidde. Nu ben ik weer zwaarder
En Hb was hoger dan ooit!!
quote:Op donderdag 7 augustus 2014 16:40 schreef Maanvis het volgende:
is het trouwens illegaal om te liegen op het formulier wat je moet invullen? het gaat ze namelijk niets aan met wie ik sex heb gehad en wat voor geslacht die personen hadden...
Klopt, in een extreem geval zou het een veroordeling en gevangenisstraf voor dood door schuld op kunnen leveren. Of als ze een hele serie bloedproducten moeten weggooien dan de bedrijfsschade moeten vergoeden, dure grap...quote:Op donderdag 7 augustus 2014 21:07 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Je ondertekent dat je hem naar waarheid invult. Ik denk, in zo'n prachtige 'stel dat-situatie', je in het meest extreme geval best de sjaak kunt zijn als je door liegen andere mensen bewust in gevaar brengt.
Dat is ook een rot-streek, lokaties opheffen.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 22:21 schreef Bos81 het volgende:
[..]
Okee. Nee ik stopte toendertijd vanwege het opheffen van de dichstbijzijnde locatie...![]()
En volbloed kan wel in de buurt?quote:Op vrijdag 8 augustus 2014 11:28 schreef Erasmo het volgende:
Ik moet 40 kilometer rijden om plasma te geven
Ze zijn heul, heul erg blij met mijn plasma of in ieder geval iets wat er in zitquote:
Niet drie jaar later, ik ben gestopt in 2003 (dacht ik) en ben drie jaar geleden (2011) weer gestart, omdat ik toen dichtbij de afnamelocatie was gaan wonen. Nu woon ik er inmiddels weer wat verder vandaan, maar dichtbij genoeg om te fietsen en met de bus is nu ook een optie, want gratis...quote:Op vrijdag 8 augustus 2014 10:27 schreef Buurpoes het volgende:
[..]
Dat is ook een rot-streek, lokaties opheffen.![]()
Groot gelijk dat je ermee gekapt was. Waarom besloot je drie jaar later er toch weer voor te gaan?
Die vragen zijn er niet voor niets, vul dat formulier gewoon naar waarheid inquote:Op donderdag 7 augustus 2014 16:40 schreef Maanvis het volgende:
is het trouwens illegaal om te liegen op het formulier wat je moet invullen? het gaat ze namelijk niets aan met wie ik sex heb gehad en wat voor geslacht die personen hadden...
nee die zijn er om mensen uit te sluiten die ooit sex met mannen hebben gehad, heeft niets met risico's te maken want een vrouw die elke dag sex met een ander heeft mag gewoon bloed gevenquote:Op donderdag 28 augustus 2014 15:23 schreef quinoahipster het volgende:
[..]
Die vragen zijn er niet voor niets, vul dat formulier gewoon naar waarheid in
Inderdaad... en toch zou ik het niet doenquote:Op donderdag 28 augustus 2014 15:24 schreef Maanvis het volgende:
[..]
nee die zijn er om mensen uit te sluiten die ooit sex met mannen hebben gehad, heeft niets met risico's te maken want een vrouw die elke dag sex met een ander heeft mag gewoon bloed geven.
dan kun je toch beter gewoon een soa test doen ipv mensen op hun sexuele verleden uitsluitenquote:Op donderdag 28 augustus 2014 15:28 schreef quinoahipster het volgende:
Het heeft natuurlijk wel met risico's te maken, want hiv komt onder homo's nou eenmaal veel vaker voor dan onder hetero's.
En ja, voor het gemak sluiten ze daarom een hele groep uit, maar de primaire taak van Sanquin is nou eenmaal niet het bevorderen van de homo-emancipatie, maar het zorgen voor zo veilig mogelijk bloed.
Dat vind jij. Sanquin zal er vast ook wel over nagedacht hebben.quote:Op donderdag 28 augustus 2014 15:35 schreef Maanvis het volgende:
[..]
dan kun je toch beter gewoon een soa test doen ipv mensen op hun sexuele verleden uitsluiten
geen jarenquote:Op donderdag 28 augustus 2014 15:37 schreef quinoahipster het volgende:
Klopt, maar het probleem is dat het even duurt voordat hiv opspoorbaar is.
ze veranderen het nog wel, bij sanquin zelf zijn veel mensen het er niet mee eens dat homo's standaard worden uitgesloten.quote:Op donderdag 28 augustus 2014 15:39 schreef quinoahipster het volgende:
Ze zullen wel denken 'eens homo, altijd homo'![]()
Nee serieus, normen zijn altijd een beetje arbitrair, maar zeker in dit geval zijn ze er niet voor niets.
Als vrouw kan ik ook worden uitgesloten met seksuele activiteiten. Zoals met partners uit bepaalde Afrikaanse gebieden, of in ruil voor drank/drugs/geld. Het is gewoon risicogedrag en beleid van sanquin is daarop aangepast. Als je het daar niet mee eens bent stuur je je menig maar naar de klachtenfunctionaris van de bloedbankquote:Op donderdag 28 augustus 2014 15:24 schreef Maanvis het volgende:
[..]
nee die zijn er om mensen uit te sluiten die ooit sex met mannen hebben gehad, heeft niets met risico's te maken want een vrouw die elke dag sex met een ander heeft mag gewoon bloed geven.
Volgens mij alleen HIVquote:Op donderdag 28 augustus 2014 16:05 schreef Elvi het volgende:
Test Sanquin het bloed trouwens standaard op SOA's met die buisjes bloed die je afgeeft steeds?
Maar ook niet altijd volgens mij, iemand hier (ben zijn naam even kwijt) werkt in zo'n laboratorium en had heel veel interessante info hierover.quote:
Hoe lang mag je niet na n ingreep?quote:Op donderdag 28 augustus 2014 18:55 schreef computergirl het volgende:
Ik mag volgende week weer na lange pauze wegens gastroscopie
Half jaar niet, na gastroscopie. Weet niet of dat bij alle ingrepen isquote:Op vrijdag 29 augustus 2014 12:28 schreef Buurpoes het volgende:
[..]
Hoe lang mag je niet na n ingreep?
Ah, ik moet dus gaan uitleggen wat er gebeurd is.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 14:54 schreef computergirl het volgende:
[..]
Half jaar niet, na gastroscopie. Weet niet of dat bij alle ingrepen is
Op de site van Sanquin kan je checken of je mag donerenquote:Op vrijdag 29 augustus 2014 21:09 schreef Buurpoes het volgende:
[..]
Ah, ik moet dus gaan uitleggen wat er gebeurd is.
Ohja, thx!quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 21:11 schreef computergirl het volgende:
[..]
Op de site van Sanquin kan je checken of je mag doneren
Nu ben ik wel benieuwd wat daaruit gaat komen, het afwijzen van mannen die seks hebben gehad met mannen was ook een onderwerp. Hebben jullie die mail ook gehad?quote:Beste Donor,
Graag nodigen wij u uit om deel te nemen aan een onderzoek naar bloeddonatie en risicofactoren. Dit onderzoek wordt uitgevoerd door de afdeling Toegepaste Sociale Psychologie van de Universiteit Maastricht in opdracht van Sanquin Bloedvoorziening op verzoek van het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS).
Doel onderzoek
Het is bij bloeddonatie van belang dat uw bloed veilig is, ter bescherming van uzelf en de ontvanger van uw bloed. Daarom mag u soms (tijdelijk) geen bloed geven als u volgens de richtlijnen van Sanquin bepaalde risico’s heeft gelopen. Door nieuwe ontwikkelingen is het belangrijk dat deze richtlijnen blijvend kritisch worden bekeken. Met dit onderzoek krijgen we graag meer inzicht in seksueel risicogedrag onder donoren. Ook zijn we benieuwd naar uw mening over donatie en het donatieproces. Het is daarom belangrijk dat zoveel mogelijk donoren meedoen met dit onderzoek.
Volledige Anonimiteit
De vragen kunnen persoonlijk en gevoelig zijn. We begrijpen dat sommige vragen indringend over kunnen komen. Juist daarom willen we benadrukken dat we uw gegevens met uiterste zorgvuldigheid behandelen. Uw e-mailadres is willekeurig geselecteerd uit het bestand van donoren. Deze uitnodiging voor deelname is vanuit Sanquin verstuurd en uw e-mailadres is niet verstrekt aan de Universiteit Maastricht en/of andere instanties.
De vragenlijst vult u volledig anoniem in. Dit betekent dat wij de resultaten van de online vragenlijst op geen enkele manier kunnen herleiden tot uw e-mailadres, uw persoonlijke gegevens of uw donorgegevens. De resultaten van de vragenlijst zullen verwerkt worden door de Universiteit Maastricht in verband met privacy en gevoeligheid van de vragen. De Universiteit heeft geen inzicht in uw e-mailadres. Deelname aan dit onderzoek heeft uiteraard geen enkel gevolg voor uw donorschap. Het onderzoek is goedgekeurd door de Ethische Toetsingscommissie Psychologie van de Universiteit Maastricht (ECP-05-09-2012).
Meedoen aan het onderzoek is geheel vrijwillig en kan op elk moment worden onderbroken of stopgezet. Het invullen van de vragenlijst duurt ongeveer 10 minuten. Wij danken u alvast hartelijk voor uw medewerking!
Klik hier op de link: https://xxx
Heeft u nog vragen en/of opmerkingen over dit onderzoek? Dan kunt u contact opnemen met het volgende e-mailadres: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx, of met de hoofdonderzoeker: xxxxxxxxxxxxxxx.
Met vriendelijke groet,
Prof.dr. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Afdeling Toegepaste Sociale Psychologie
Universiteit Maastricht
Die hoop ik eind van het jaar ook binnen te hebbenquote:Op vrijdag 29 augustus 2014 12:46 schreef quinoahipster het volgende:
Ik mocht bij mijn 10e keer een kadootje uitzoeken, dus ik heb nu echt een huge-ass badlaken
Badlakenquote:Op zaterdag 30 augustus 2014 00:08 schreef Mark het volgende:
[..]
Die hoop ik eind van het jaar ook binnen te hebben
Kreeg ik donderdag ook idd, dacht dat het de random spam was. maar even invullen danquote:Op vrijdag 29 augustus 2014 23:22 schreef KapiteinGasthof het volgende:
Ik kreeg vandaag deze mail, gelijk maar even ingevuld:
[..]
Nu ben ik wel benieuwd wat daaruit gaat komen, het afwijzen van mannen die seks hebben gehad met mannen was ook een onderwerp. Hebben jullie die mail ook gehad?
Suske en Wiske heb ik al, net als de meeste geschenkjes, dus dit was een welkome aanvulling op het assortimentquote:
Had je die suske en wiske als kerst kado gehad? Ik sprak namelijk met een zuster en die zei dat het zo was. Toen ik opmerkte dat ik niks had gekregen kreeg ik hem toen, zonder dat ik op mijn zoveel donaties zatquote:Op zaterdag 30 augustus 2014 00:35 schreef Mark het volgende:
[..]
Suske en Wiske heb ik al, net als de meeste geschenkjes, dus dit was een welkome aanvulling op het assortiment
Nee, jammer, ik had de vragenlijst graag ingevuld.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 23:22 schreef KapiteinGasthof het volgende:
Hebben jullie die mail ook gehad?
De suske en wiske was een cadeau tijdens wereldbloeddonorendag in juni vorig jaar. Toen kon je deze aanvragen..quote:Op zaterdag 30 augustus 2014 00:43 schreef Krediax het volgende:
[..]
Had je die suske en wiske als kerst kado gehad? Ik sprak namelijk met een zuster en die zei dat het zo was. Toen ik opmerkte dat ik niks had gekregen kreeg ik hem toen, zonder dat ik op mijn zoveel donaties zat![]()
ik heb nog nooit een kadootje gehad en ik ben toch al zo'n 20 jaar donor.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 12:46 schreef quinoahipster het volgende:
Ik mocht bij mijn 10e keer een kadootje uitzoeken, dus ik heb nu echt een huge-ass badlaken
Nou, en dan ben je ziek. Word je ook nog eens homo door bloed van een kontenbonker.quote:Op donderdag 7 augustus 2014 21:07 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
En dat is het beleid dat Sanquin voert, om de ontvanger van het bloed zo min mogelijk risico te laten lopen. Die zijn immers al ziek genoeg.
Wat merk ik ervan? Mijn uithoudingsvermogen wordt minder? Nou en! Ik heb een kantoorbaan.quote:Op maandag 1 september 2014 19:45 schreef Huisjesmelkert. het volgende:
Ik ben nu 18 en loop al een aantal jaar rond met het plan om bloeddonor te worden zodra ik 18 zou zijn. Nu heb ik me ingeschreven maar ga ik me toch weer uitschrijven. Ik las dat als er 500mL bloed bij mij werd afgenomen het ongeveer 8 weken zou duren voordat ik weer mijn oude aantal aan rode bloedcellen terug zou hebben. Nu weet ik vanuit de biologie en de wielersport dat het aantal rode bloedcellen ontzettend belangrijk is voor sportprestaties/uithoudingsvermogen. Ik schrik van hoe lang het duurt voordat het aantal rode bloedcellen weer op peil is en dat is de reden waarom ik toch besluit om niet te doneren. Ik vind het slecht dat dit eigenlijk nergens duidelijk vermeldt staat.
Hoe staan jullie hier tegenover?
Een topsporter moet niet doneren, maar ik merkte vroeger na een paar dagen al geen verschil bij hardlopen. Je HB niveau wordt voor donatie gecontroleerd zodat je geen tekort kan oplopen.quote:Op maandag 1 september 2014 19:45 schreef Huisjesmelkert. het volgende:
Ik ben nu 18 en loop al een aantal jaar rond met het plan om bloeddonor te worden zodra ik 18 zou zijn. Nu heb ik me ingeschreven maar ga ik me toch weer uitschrijven. Ik las dat als er 500mL bloed bij mij werd afgenomen het ongeveer 8 weken zou duren voordat ik weer mijn oude aantal aan rode bloedcellen terug zou hebben. Nu weet ik vanuit de biologie en de wielersport dat het aantal rode bloedcellen ontzettend belangrijk is voor sportprestaties/uithoudingsvermogen. Ik schrik van hoe lang het duurt voordat het aantal rode bloedcellen weer op peil is en dat is de reden waarom ik toch besluit om niet te doneren. Ik vind het slecht dat dit eigenlijk nergens duidelijk vermeldt staat.
Hoe staan jullie hier tegenover?
quote:Sport
Ons advies is om geen forse lichamelijke inspanning kort na het bloed geven te doen. Sport voorafgaand aan het bloed geven is geen bezwaar.
Wanneer iemand topsport bedrijft, is het verstandig om geen volbloed te geven in de maand voorafgaand aan de forse inspanning (bijvoorbeeld marathon). Ook in de eerste maand na de inspanning wordt het geven van volbloed afgeraden. Het geven van plasma zou een goed alternatief kunnen zijn, omdat het lichaam daarvan sneller herstelt. Om sneller te herstellen van het bloed geven, is het belangrijk om voldoende water te drinken, zowel voorafgaand als na het bloed geven.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |