quote:The regime of Syrian President Bashar al Assad is holding 150,000 civilians in custody, all of whom are at risk of being tortured or killed by the state, the Syrian defector known as “Caesar” told Congress Thursday
quote:“I am not a politician and I don’t like politics,” Caesar said through his translator. “I have come to you honorable Congress to give you a message from the people of Syria… What is going on in Syria is a genocidal massacre that is being led by the worst of all the terrorists, Bashar al Assad.”
WARNING - HEADER FOTO IS AL EXTREEM NSFWquote:At the hearing, members of both parties called out the administration for not doing enough to confront the ongoing crimes against humanity in Syria.
Maar wat zijn je verwachtingen als IS daadwerkelijk de macht zou krijgen in Syrie. Is de gewone Syrier dan beter af ? Ik denk niet, onder Assad is het niet al te beroerd voor de gemiddelde a-politieke Syrier (ik zeg niet dat ik Assad een fris ventje vindt), maar onder IS krijgt elke Syrier, en zeker de vrouwen, in het dagelijks leven met terreur te maken.quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 13:59 schreef luxerobots het volgende:
Extra treurig als je weer eens op de frontpage leest hoe enthousiast met reageert als Assad een slag heeft gewonnen of een plaatsje heeft heringenomen. Ja, de terroristen van IS zaaien dood en verderf, maar qua aantallen slachtoffers doet Assad er door een betere infrastructuur nog een schepje bovenop.
Is er geen alternatief? Is het Asad of ISIS?quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 14:03 schreef mvdejong het volgende:
[..]
Maar wat zijn je verwachtingen als IS daadwerkelijk de macht zou krijgen in Syrie. Is de gewone Syrier dan beter af ? Ik denk niet, onder Assad is het niet al te beroerd voor de gemiddelde a-politieke Syrier (ik zeg niet dat ik Assad een fris ventje vindt), maar onder IS krijgt elke Syrier, en zeker de vrouwen, in het dagelijks leven met terreur te maken.
Zoals ik al zei, ik zie IS als terroristen. In potentie zijn ze gevaarlijker dan de wrede dictator Assad. Alleen is mijn inschatting dat IS absoluut te weinig organisatie en mankracht heeft om een echte staat te worden. IS voert momenteel een meerfrontenoorlog, tegen Assad, het Irakese leger, tegen de Koerden. Terwijl ze zelf slechts een klein leger hebben van ongeveer 15000 man. IS heeft vooral gebieden in handen in de armste stukken van die regio.quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 14:03 schreef mvdejong het volgende:
[..]
Maar wat zijn je verwachtingen als IS daadwerkelijk de macht zou krijgen in Syrie. Is de gewone Syrier dan beter af ? Ik denk niet, onder Assad is het niet al te beroerd voor de gemiddelde a-politieke Syrier (ik zeg niet dat ik Assad een fris ventje vindt), maar onder IS krijgt elke Syrier, en zeker de vrouwen, in het dagelijks leven met terreur te maken.
Je hebt anders toch 27 woorden gevonden.quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 14:03 schreef G.Fawkes het volgende:
Ik kan geen woorden meer vinden. Echt niet. Er zullen vast mensen die een dikke huid hebben en het relativeren maar ik kan gewoon geen woorden vinden...
Voor de nabije toekomst (de komende 5-10 jaar) is dat wel degelijk de enige keuze, of je moet zin hebben daar zelf weer oorlog te gaan voeren. Een Arabische lente heeft daar weinig kans van slagen, bovendien zou je daarna dan weer kunnen kiezen uit het Lybie-scenario (interne machtstrijd) of het Egypte-scenario (een staatsgreep uitgevoerd in opdracht van een van de grootmachten).quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 14:11 schreef luxerobots het volgende:
Daarnaast ben ik het ook eens met G.Fawkes. Het is niet of IS of Assad.
De enige keuze, vervolgens geef je zelf al een paar opties.quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 14:14 schreef mvdejong het volgende:
[..]
Voor de nabije toekomst (de komende 5-10 jaar) is dat wel degelijk de enige keuze, of je moet zin hebben daar zelf weer oorlog te gaan voeren. Een Arabische lente heeft daar weinig kans van slagen, bovendien zou je daarna dan weer kunnen kiezen uit het Lybie-scenario (interne machtstrijd) of het Egypte-scenario (een staatsgreep uitgevoerd in opdracht van een van de grootmachten).
Nee, want die zijn totaal onrealistisch :quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 14:15 schreef luxerobots het volgende:
[..]
De enige keuze, vervolgens geef je zelf al een paar opties.
Wat is het alternatief dan?quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 14:06 schreef G.Fawkes het volgende:
[..]
Is er geen alternatief? Is het Asad of ISIS?
Opvallend ook, dat de grote 'duivel' Israel het regime van Assad al meerdere malen bestookt heeft.quote:
De gebeurtenissen onder het tijdperk Obama doen me denken aan deze quote:quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 14:29 schreef Kapt-Ruigbaard het volgende:
[..]
Wat is het alternatief dan?
In die regio is degene met de meeste wapens toch gewoon simpel de baas?
Iedereen vroeg zich af wat er zou gebeuren als de Amerikanen zich weer alleen met hun eigen land bezig zouden houden en niet meer 'world police' zouden spelen, nou ja dit dus.quote:"We’re going to have to make a judgment as to what role our country [The United States] ought to play, and a passive role would be terribly dangerous. I mean, who do we want to lead—provide leadership—in the world? Somebody else?" - Donald Rumsfeld
Alsof Amerika ooit de rol van world police heeft gespeeld.quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 14:32 schreef Nintex het volgende:
[..]
De gebeurtenissen onder het tijdperk Obama doen me denken aan deze quote:
[..]
Iedereen vroeg zich af wat er zou gebeuren als de Amerikanen zich weer alleen met hun eigen land bezig zouden houden en niet meer 'world police' zouden spelen, nou ja dit dus.
Er zijn geen goede opties in Syrië, niks doen hoort daarbij. Maar ik ben het ook zeker niet eens met de perceptie dat Assad aan de macht laten verstandig is. Hij is onderdeel van het probleem en bovendien gevaarlijk voor ons.quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 14:14 schreef mvdejong het volgende:
[..]
Voor de nabije toekomst (de komende 5-10 jaar) is dat wel degelijk de enige keuze, of je moet zin hebben daar zelf weer oorlog te gaan voeren. Een Arabische lente heeft daar weinig kans van slagen, bovendien zou je daarna dan weer kunnen kiezen uit het Lybie-scenario (interne machtstrijd) of het Egypte-scenario (een staatsgreep uitgevoerd in opdracht van een van de grootmachten).
True, maar de 'illusie' dat je gebombardeerd kon worden was al voldoende om de meeste gekken in toom te houden. Je laat het neerslaan van opstanden toe, je laat groepen als het Moslim broederschap toe, je laat chemische aanvallen toe nadat je expliciet zegt dat het consequenties heeft... je laat vevolgens concentratiekampen (Assad) en massaslachtingen (ISIS) toe.quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 14:34 schreef Kapt-Ruigbaard het volgende:
[..]
Alsof Amerika ooit de rol van world police heeft gespeeld.
Amerika doet alleen dingen als zij er zelf baat bij hebben. Net zoals alle andere landen.
Alsof al dat andere voor Obama niet gebeurde.quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 14:37 schreef Nintex het volgende:
[..]
True, maar de 'illusie' dat je gebombardeerd kon worden was al voldoende om de meeste gekken in toom te houden. Je laat het neerslaan van opstanden toe, je laat groepen als het Moslim broederschap toe, je laat chemische aanvallen toe nadat je expliciet zegt dat het consequenties heeft... je laat vevolgens concentratiekampen (Assad) en massaslachtingen (ISIS) toe.
Obama's Red Line was een Green Light voor mensenrechtenschendingen op grote schaal.
Tuurlijk gebeurde dat soort zaken eerder ook, maar het escaleert steeds verder. Denk jij dat Putin het in zijn hoofd had gehaald om Oekraine binnen te vallen als Bush daar met zijn freedom vlaggetjes had rondgehuppeld? Het russische leger maakte in Georgie rechtsomkeert toen Bush dreigde met militair ingrijpen.quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 14:40 schreef Kapt-Ruigbaard het volgende:
[..]
Alsof al dat andere voor Obama niet gebeurde.
Om wat oliepijpleidingen veilig te stellen ja. Niet omdat men zo begaan is met het Georgische volk.quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 14:44 schreef Nintex het volgende:
[..]
Tuurlijk gebeurde dat soort zaken eerder ook, maar het escaleert steeds verder. Denk jij dat Putin het in zijn hoofd had gehaald om Oekraine binnen te vallen als Bush daar met zijn freedom vlaggetjes had rondgehuppeld? Het russische leger maakte in Georgie rechtsomkeert toen Bush dreigde met militair ingrijpen.
Waarom is hij voor ons gevaarlijk ? Net als Saddam Hoessein (na zijn mislukte Koeweit-experiment en de resulterende eerste Golfoorlog) concentreert hij zich helemaal op het consolideren van zijn macht in Syrie.quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 14:36 schreef Frikandelbroodje het volgende:
Er zijn geen goede opties in Syrië, niks doen hoort daarbij. Maar ik ben het ook zeker niet eens met de perceptie dat Assad aan de macht laten verstandig is. Hij is onderdeel van het probleem en bovendien gevaarlijk voor ons.
Irak, Libie allebei van kwaad tot erger.quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 14:54 schreef mvdejong het volgende:
[..]
Waarom is hij voor ons gevaarlijk ? Net als Saddam Hoessein (na zijn mislukte Koeweit-experiment en de resulterende eerste Golfoorlog) concentreert hij zich helemaal op het consolideren van zijn macht in Syrie.
En, wat zou je dan tegen Assad willen doen ? Als je het land destabiliseert, dan krijg je alleen maar meer van het soort gedoe als mt IS(IS). En moeten de Amerikanen dan weer het leger opdracht gaan geven om een staatsgreep te plegen zoals in Egypte ? Dat wordt moeilijker omdat Syrie geen vazal-staat van de VS is, zoals Egypte dat wel was.
Assad is geen fris baasje, maar ik zie op de kortere termijn geen verandering waar wie dan ook beter van wordt, behalve IS.
quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 09:25 schreef oksel12 het volgende:
[..]
Propaganda artikel... Die foto's bewijzen niks. Ook al zijn ze van slachtoffers van het Assad regime dan nog hoeft het geen concentratiekamp te zijn.
quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 13:55 schreef oksel12 het volgende:
[..]
Omdat ik niet geloof dat Syrië concentratiekampen zou hebben, je bereikt daar weinig 'positiefs' mee maar wel veel negatieve publiciteit.
Waarom is er eerder nooit wat over naar buiten gekomen terwijl er 150.000 mensen zitten?
Noord-Korea is veel meer gesloten en toch is er heel veel bekend over de kampen daar.
[..]
Ligt aan de bron.
Als het Syrische regime met foto's zou komen zou je het ook niet geloven (en terecht). Bij de rebellen zou je het zelfde moeten denken.
Een Iraakse overloper kwam ook met het 'bewijs' dat Irak WMD's zou hebben.
Een Arabische Lente is daar door Assad in zeeën van bloed gesmoord. Het Westen had de overlopende soldaten van Assad moeten steunen. Omdat ze dat niet deden zitten we nu met extremisten als ISIS. Het Westen is verantwoordelijk voor ISIS in de Levant.quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 14:14 schreef mvdejong het volgende:
[..]
Voor de nabije toekomst (de komende 5-10 jaar) is dat wel degelijk de enige keuze, of je moet zin hebben daar zelf weer oorlog te gaan voeren. Een Arabische lente heeft daar weinig kans van slagen, bovendien zou je daarna dan weer kunnen kiezen uit het Lybie-scenario (interne machtstrijd) of het Egypte-scenario (een staatsgreep uitgevoerd in opdracht van een van de grootmachten).
Want?quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 14:36 schreef Frikandelbroodje het volgende:
en bovendien gevaarlijk voor ons.
Welnee.quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 15:02 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Het Westen is verantwoordelijk voor ISIS in de Levant.
'Arabische Lente'quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 15:02 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Een Arabische Lente is daar door Assad in zeeën van bloed gesmoord. Het Westen had de overlopende soldaten van Assad moeten steunen. Omdat ze dat niet deden zitten we nu met extremisten als ISIS. Het Westen is verantwoordelijk voor ISIS in de Levant.
De aanzet was goed (Tunesie). Helaas gekaapt door gekkies als de Moslimbroederschap.quote:
Eens. Maar het heeft ondertussen meer weg van de Islamitische Winter.quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 15:04 schreef El_Matador het volgende:
[..]
De aanzet was goed (Tunesie). Helaas gekaapt door gekkies als de Moslimbroederschap.
Waarom?quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 15:01 schreef El_Matador het volgende:
Turkije zal wel flink in de broek schijten....
Turkije is lid van de NAVO, die mag straks aan hun arabische vrienden gaan uitleggen waarom ze aan de kant van de Amerikanen vechten.quote:
Als het Syrische leger een staatsgreep wou plegen hadden ze dat allang gedaan, de steun van het westen en de overgrote meerderheid van de Arabische landen hadden ze dan.quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 14:14 schreef mvdejong het volgende:
het Egypte-scenario (een staatsgreep uitgevoerd in opdracht van een van de grootmachten).
Plus het feit dat je met Syrië en Irak als directe buren en Rusland en Oekraïne via de zee als buren niet echt op een geografisch gunstige plek ligt.quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 15:05 schreef Nintex het volgende:
[..]
Turkije is lid van de NAVO, die mag straks aan hun arabische vrienden gaan uitleggen waarom ze aan de kant van de Amerikanen vechten.
Dat had ik in een volgende post al aangegeven. Egypte is een vazal-staat van de VS geweest, met een leger dat daar wel bij voer. Dus toen de democratie in Egypte de verkeerde kant op ging, voor de belangen van de VS, was het makkelijk om het leger weer een staatsgreep te laten plegen. In Syrie is de huidige situatie goed voor het leger, maar helaas voor de VS is dat een minder welwillig regime.quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 15:06 schreef oksel12 het volgende:
[..]
Als het Syrische leger een staatsgreep wou plegen hadden ze dat allang gedaan, de steun van het westen en de overgrote meerderheid van de Arabische landen hadden ze dan.
Het lijkt erop dat het leger dus loyaal is en dat niet kan.
Nota bene jij!quote:
Vreemde complottheorie. De VS kon het prima vinden met het Moslimbroederschap, voerde druk uit op Egypte na de staatsgreep en stopte de hulp tijdelijk. Ze zijn juist niet blij met het nieuwe regime van Sisi dat op bezoek ging naar Rusland voor wapens wat Moebarak nooit gedaan heeft.quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 15:08 schreef mvdejong het volgende:
Dus toen de democratie in Egypte de verkeerde kant op ging, voor de belangen van de VS, was het makkelijk om het leger weer een staatsgreep te laten plegen.
Ja, en dan? Turkije is het gewend om onstabiele buren te hebben...quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 15:09 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Nota bene jij!
Bekijk Google Maps eens.
'Arabische vrienden'...quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 15:05 schreef Nintex het volgende:
[..]
Turkije is lid van de NAVO, die mag straks aan hun arabische vrienden gaan uitleggen waarom ze aan de kant van de Amerikanen vechten.
De enige Arabische vriend van Turkije is Qatar, en die is erg pro-Amerikaans.quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 15:05 schreef Nintex het volgende:
[..]
Turkije is lid van de NAVO, die mag straks aan hun arabische vrienden gaan uitleggen waarom ze aan de kant van de Amerikanen vechten.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |