Begrijpelijkquote:Op dinsdag 7 oktober 2014 10:53 schreef cynicus het volgende:
[..]
Ik vind dit topic eigenlijk te mooi voor de wederom een oefening "hoe te praten tegen een muur". Voor je het weet zijn we 100 posts verder zonder ook maar één stap vooruit gezet te hebben.
Studenten psychologie die geïnteresseerd zijn in een promotieonderzoek over cognitieve dissonantie op internetfora hebben aan dit topic meer dan genoeg materiaal.
Het is duidelijk dat je filosoof bent.quote:De aarde is rond
De aarde is plat
is de ene stelling waar en de andere niet? Ik neem toch aan van wel.
Wederom een prachtig voorbeeld van het verschillend taalgebruik van een filosoof en een natuurwetenschapper:quote:En uiteraard moet er meer onderzoek worden gedaan, maar je kunt t bewijs voor de invloed van Co2 op het klimaat niet negeren.
Nee, die “m.a.w” is van jouw hand.quote:Ik bedoel je geeft zelf al aan dat vulkanen invloed hebben, of maw dat een grote hoeveelheid co2 invloed heeft.
Dat beweer ik helemaal niet omdat de processen heel anders zijn. Daarbij; we WETEN helemaal niet hoeveel CO2 natuurlijk is. We kunnen de uitstoot van de mens redelijk bepalen, met name die van de industriële mens. Maar wat de natuur aan CO2 uitstoot (en opneemt!) is slechts bij grote benadering te achterhalen. Grote delen van de Aarde zijn nog niet eens in kaart gebracht (zie het prachtige werk van Fugro dat de zuidoostelijke Indische Oceaan (en dan nog maar een miniem stukje) in kaart aan het brengen is, op zoek naar MH370).quote:Hoe kun je nou beweren dat vulkanen wel invloed hebben, en andere uitstoot van Co2 niet?
We kunnen eindeloos doordiscussieren over de werkelijkheid/de beweringen van de hysterici. Dat heeft weinig zin en mij overtuig je niet door de persoonlijke aanvallen die worden ingezet. Ook niet door het steeds harder te schreeuwen en met een fictieve “97% van de wetenschappers (oh?) is van mening (!) dat CO2 het klimaat verandert en de Aarde globaal opwarmt “door ons”” op de proppen komen.quote:Ik ben er een beetje klaar mee.
Je begrijpt goed wat ik bedoelde met die aarde is rond of plat; ik wou t er nog achter schrijven maar dacht wel dat je snapte dat het om het voorbeeld ging. Je onderstreept iig dat een uitspraak niet juist is of juist. Waar of onwaar, juist of onjuist, correct of incorrect. Wel grappig dat je synoniemen geeft en dan doet alsof het compleet verschillende betekenissen zijnquote:Op dinsdag 7 oktober 2014 19:53 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Het is duidelijk dat je filosoof bent.
Natuurkundig gezien zijn beide uitspraken niet juist (natuurwetenschap spreekt niet van waar of onwaar, maar van correct en incorrect). De Aarde is ruwweg een afgeplatte bol. “rond” en “plat” zijn termen in 2D, de Aarde is 3D (en als je de factor tijd erbij neemt zelfs 4D maar om dan om grote vormveranderingen te zien moet je heel ver terug).
[..]
Wederom een prachtig voorbeeld van het verschillend taalgebruik van een filosoof en een natuurwetenschapper:
“bewijs”
“negeren”
Dat zijn geen termen uit de natuurwetenschap.
De relatie tussen CO2 en klimaat is nog maar zeer weinig begrepen. Er zijn zelfs onderzoeken die een omgekeerde relatie beschrijven (CO2-concentratie volgt de globale temperatuur).
[..]
Nee, die “m.a.w” is van jouw hand.
Ja, vulkaanuitbarstingen hebben grote invloed op het wereldwijde klimaat, daar zijn zowel in het recente verleden (de twee voorbeelden die ik je gaf) als in het verdere verleden (met als extremen twee grote massa-extincties die van het late Perm (~255-251 Ma; Siberian Traps) en het late Krijt (~68-65.5 Ma; Deccan Traps)) goed gedocumenteerde voorbeelden van bekend. Maar dat heeft niet (alleen) te maken met CO2, maar met allerlei andere factoren. Met name de blokkering van zonlicht door de aanwezigheid van as in de hogere atmosfeer.
[..]
Dat beweer ik helemaal niet omdat de processen heel anders zijn. Daarbij; we WETEN helemaal niet hoeveel CO2 natuurlijk is. We kunnen de uitstoot van de mens redelijk bepalen, met name die van de industriële mens. Maar wat de natuur aan CO2 uitstoot (en opneemt!) is slechts bij grote benadering te achterhalen. Grote delen van de Aarde zijn nog niet eens in kaart gebracht (zie het prachtige werk van Fugro dat de zuidoostelijke Indische Oceaan (en dan nog maar een miniem stukje) in kaart aan het brengen is, op zoek naar MH370).
Denk jij werkelijk dat er langs alle midoceanische ruggen CO2-metertjes staan die registreren hoeveel koolzuurgas er vrijkomt bij die onderzeese vulkaanuitbarstingen? Welnee. Er zijn schattingen, benaderingen en incidentele metingen. Met enorme onzekerheidsmarges. Dat is de “uitstoot”. Dan nog de opname, die vooral in de oceanen plaatsvindt, simpelweg omdat we op een waterplaneet wonen. Ook daar is weinig van bekend.
Dat is het grote bezwaar dat ik heb tegen die hele klimaathoax en vooral hoe die aan het grote “domme” publiek gebracht wordt; “wij weten hoe het zit, en de mens is schuldig!”. Nee, men weet helemaal niet hoe het zit en/of hoeveel bijdrage de mens aan de Aardse CO2-cyclus bijdraagt. Laat staan hoeveel invloed dat heeft op “het globale klimaat” en dus hoeveel “schuld” (geen natuurwetenschappelijke term) de mens zou dragen.
Dan heb je nog hele andere gassen die volgens de theorie meer tot veel meer bijdragen aan “een globaal klimaat” (wat al een jeukterm is). Waaronder methaan, dat ook spontaan ontgast op verschillende plekken in de wereld. Wederom met name in de oceanen. Als de hoaxers gelijk zouden hebben en “we het klimaat moeten redden”, zou men consequent moeten zijn en die “vreselijke” ontgassingen tegen moeten gaan. Grote afdichtingen op de oceaanbodems installeren, weet ik veel. In ieder geval zou men, “zo enorm begaan met ‘het’ klimaat”, er alles aan moeten doen te voorkomen dat juist de sterkste broeikasgassen niet meer in de atmosfeer komen, want o jee, dan verandert het klimaat en dat kunnen we niet gebruiken; de Natuur dient een aangeharkt parkje te zijn, in dienst van de mens, niet andersom.
Dat er als blinde Don Quijotes gereageerd wordt en men een massahysterie weet te creeeren is al erg genoeg. Dat men in die hysterie wetenschappelijk gezien volkomen de plank misslaat en niet eens consequent volgens de eigen religie kan handelen, is nog veel erger.
[..]
We kunnen eindeloos doordiscussieren over de werkelijkheid/de beweringen van de hysterici. Dat heeft weinig zin en mij overtuig je niet door de persoonlijke aanvallen die worden ingezet. Ook niet door het steeds harder te schreeuwen en met een fictieve “97% van de wetenschappers (oh?) is van mening (!) dat CO2 het klimaat verandert en de Aarde globaal opwarmt “door ons”” op de proppen komen.
Wetenschap werkt niet zo, dat zou jij als filosoof moeten weten.
Daarom vraag ik ook om een effectiviteitsonderzoek. Stel nou dat de hoaxers gelijk hebben in hun stelling (inderdaad; geen natuurwetenschappelijke term) dat “De Aarde opwarmt en het klimaat globaal verandert door onze (en niet andere) CO2-uitstoot”. Als dat zou is, en zeker als men denkt de aflaat gevonden te hebben (doneren aan een lachende Gore), dan mag je op zijn minst een gedegen, goed onderbouwd, onbetwistbaar (antiwetenschappelijke term) effectiviteitsonderzoek verwachten:
• De Aarde warmt X graden op, er komen elk jaar Y stormen bij en Z km2 Aarde wordt “aangetast” door droogtes of juist overvloedige regenval, allemaal door de menselijke uitstoot van P megaton CO2
• Hierom moeten we CO2 tegengaan (?) en opslaan
Ok, die stellingen voor waar aannemend (je ziet, ik hanteer jouw taalgebruik); bij de opslag van Q megaton CO2, wat gebeurt er dan met het klimaat? Koelt “de Aarde” dan X1 graden af? Komen er Y1 stormen per jaar minder? Wordt Z1 km2 Aarde dan minder droog of juist minder nat? Kun je me daar een gedegen onderzoek van laten zien? Een effectiviteitsonderzoek?
Zo’n onderzoek bestaat eenvoudigweg niet.
Het is allemaal spielerei, er is geen enkel ‘bewijs’ dat als je nu maar veel menselijke CO2 tegengaat, dat je dan “het globale klimaat”, ja wat, “terug”verandert? De veranderingen stopt? Een “stabiel” klimaat genereert? Dat als er toevallig nog zo’n crook is die zo’n vuile kolencentrale laat draaien, dat dan al het werk van alle anderen die “CO2-neutraal” (over jeuktermen gesproken) leven, in de war geschopt wordt? Het ruften van de een verneukt de schone lucht van de ander? Zo werkt de Aarde –gelukkig- niet.
Dat de mens last heeft van klimaatveranderingen is logisch en feitelijk. Sterker; dat is de hele oorsprong van ons bestaan. Vermoed wordt dat klimaatveranderingen in Afrika ons op twee benen hebben doen lopen of in ieder geval die evolutie versneld hebben. Klimaatveranderingen in de eerste millenia van onze beschaving hebben ons landbouw en nieuwe methoden en technieken gebracht. In nattere jaren zocht men andere gebieden op dan in drogere jaren. De warme middeleeuwse periode zorgde ervoor dat men wijnbouw kon ontwikkelen in landen die daar voorheen (en nu) niet geschikt voor waren. In de Laat-Romeinse tijd was het ineens mogelijk een land dat nu onder een dik pak ijs ligt; Groenland (waarom denk je dat het zo heet?) te koloniseren.
Logisch; de mens volgt het klimaat simpelweg omdat we ervan afhankelijk zijn.
Nu, in de 21e eeuw, denkt het gros van de wereld dat het andersom is. Dat de Natuur zich aan ons aan dient te passen. Grootschalige miljoenen doden veroorzakende mislukte oogsten kennen we nu niet eens en als er al mislukte oogsten zijn, dan is de paniek groot. Oh jee, de patat/friet wordt 35 cent duurder.
Dat is het punt; de mens is afhankelijk van zijn omgeving. Dat dat altijd zo geweest is, en dat dat volkomen natuurlijk is; we zijn dieren, begrijpt het volk niet. Dat we nog maar bar weinig weten van onze planeet ook niet. De onzekerheden die spelen in natuurwetenschappen als klimatologie, geologie, geofysica e.d. kunnen mensen helemaal niet aan. Dat zijn ze niet gewend. “Alles was toch duidelijk?” “De science is settled”? Welnee jongens, we weten nog maar heel weinig en maak je geen zorgen over die CO2.
Waar je je wel zorgen om moet maken en actief oplossingen voor ontwikkelen, zijn de daadwerkelijke milieuproblemen die ook daadwerkelijk oplosbaar zijn. En laat nu net daar veel minder energie en inzet naartoe gaan omdat er een Zwaard van Al Gore boven ons hangt; Global (uhuh) Warming (uhuh).
Dat microklimaten, met name in verstedelijkte gebieden, veranderen is een feit. Maar dat komt niet door CO2, maar door onze neiging de Natuur naar onze hand te zetten. Ontbossing, bebouwing, uitstoot van wél schadelijke gassen als zwaveloxides en aanverwanten, de aanleg van stuwdammen en de vervuiling van oppervlaktewateren, dat zijn allemaal menselijke acties die schade doen aan de leefomgeving (de letterlijke betekenis van milieu) en op die wijze microklimaatveranderingen veroorzaken.
Maar daar ligt de focus niet op. Je kunt elke euro maar een keer uitgeven, dus kiest men voor een waanzinnig megalomaan idee; de mens is schuldig (sic) aan globale klimaatveranderingen (die niet eens bewezen zijn; de gemiddelde globale temperatuur (voor wat die natuurwetenschappelijk waard is) stijgt al 15 jaar niet meer. In de jaren 70 sprak men van “een nieuwe IJstijd komt eraan!”.
Dat de architecten achter deze hoax politici zijn en geen wetenschappers (degenen die gequote worden, worden slechts gekidnapt en volgen al dan niet overtuigd deze scam) zou je als weldenkend kritische mens ook al moeten doen beseffen dat er andere belangen dan “het redden van onze planeet” spelen. De architecten die niet te beroerd zijn in hun privevliegtuigje te stappen om deze boodschap in tijden van Skype en Powerpoint overal ter wereld live te komen brengen. Uhuh.
Ik vind het dramatisch om te zien dat zovelen hierin trappen. Dat het gros van het volk niets van natuurwetenschap, onzekerheden en dergelijke begrijpt, kan ik begrijpen. Dat zij niet kritisch na kunnen denken kan ik me zo voorstellen. Dat zij voor de dure karretjes van politici gespannen worden, als onwetenden, is veel erger. Het betalen van de aflaat; “de mens is schuldig aan globale klimaatveranderingen, maar als je mij betaalt, dan stopt dat”.
Zou het niet zo’n groot walgelijk sterk religieus scamverhaal zijn, zou het lachwekkend zijn.
Misschien is het eens goed voor je als je deze video zietquote:Op dinsdag 7 oktober 2014 10:16 schreef cynicus het volgende:
"CO2 is een zwak broeikasgas" is mooie stelling voor een discussie in het natuurkunde lokaal waarvan veel te leren valt. Echter, wat volgt: "en daarmee is die hele hoax op niets gestoeld." geeft jammer genoeg feilloos het gebrek aan begrip bij het stierenvechtertje aan, of beter gezegd: het conflict met zijn vrijheid blijheid ideologie.
Lezers met een wat minder oppervlakkige interesse in dit onderwerp en die niet bang zijn voor een beetje natuurkunde en wiskunde vinden hier een leesbare maar diepgaande uiteenzetting waarom bovenstaande claim rabiate onzin is. Lezers met wat minder tijd kunnen de onderbouwing hier bekijken.
Ook de claim dat de gemeten toename van CO2 in de atmosfeer niet van menselijke oorsprong is werd eerder al gediscussieerd maar het stierenvechtertje blijkt nieuwe kennis niet aan te kunnen nemen wanneer het conflicteert met zijn overtuiging.
Iemand die jaren dezelfde aantoonbare onzin post en die ondanks alle onderbouwde tegenargumenten niks leert maar dezelfde argumenten blijft herhalen, daar hebben ze op internet een herkenbare benaming voor.
quote:Op dinsdag 7 oktober 2014 19:53 schreef El_Matador het volgende:
. In de Laat-Romeinse tijd was het ineens mogelijk een land dat nu onder een dik pak ijs ligt; Groenland (waarom denk je dat het zo heet?) te koloniseren.
.
En terecht.quote:
Sommigen trappen heden ten dage nog steeds in middeleeuwse reclame...quote:Groenland heet Groenland omdat Erik de Rode dat een betere naam vond om kolonisten uit Ijsland aan te trekken. Dat doet het beter dan 'Tering veel muggen, ijs en onvriendelijke inboorlingen-land'. Overigens heb ik je dat al eens verteld.
Stierenvechter gecondoleerd met het verlies van je vader.quote:Oceaanopwarming blijkt lange tijd onderschat
Nieuwe satellietmetingen laten zien dat de bovenste laag van de oceanen veel sterker is opgewarmd dan tot nu toe werd gedacht, terwijl de diepere lagen juist nauwelijks in temperatuur zijn gestegen.
Oceaanopwarming blijkt lange tijd onderschat
Foto: ANP
Dit zou erop wijzen dat het klimaatsysteem gevoeliger is voor koolstofdioxide dan tot nu toe verondersteld.
Dat melden klimaatwetenschappers van onder meer de NASA in twee verschillende artikelen het tijdschrift Nature Climate Change.
De afgelopen decennia is negentig procent van de door de mensen geproduceerde warmte door de oceanen geabsorbeerd.
Dit heeft ervoor gezorgd dat de luchttemperatuur relatief stabiel is gebleven, maar warm water heeft een groter volume en doet zee-ijs sneller smelten.
In de nieuwe studies combineerden de onderzoeksteams satellietbeelden, zeespiegelmetingen, temperatuurbepalingen en resultaten van klimaatmodellen.
Niet betrouwbaar
Eerdere bepalingen van de opwarmingssnelheid van de bovenste 700 meter van de oceanen blijkt 24 tot 55 procent te laag geweest, waarschijnlijk door een tekort aan metingen van het zuidelijk halfrond.
De onderzoekers voegen toe dat ook hun metingen nog niet erg exact en betrouwbaar zijn.
Op basis van deze metingen lijkt het erop dat de oceanen meer warmte hebben opgenomen dan gedacht. Dat zou erop duiden dat de CO2-uitstoot meer invloed heeft dan tot nu toe is aangenomen.
In de diepzee, blijkt uit metingen van het andere team, heeft nog maar weinig opwarming plaatsgevonden.
Toekomstige metingen aan beide delen van de oceaan moeten duidelijk maken hoe precies de oceanen invloed uitoefenen op de opwarming en of dit effect blijvend of tijdelijk is.
quote:Op zondag 19 oktober 2014 21:59 schreef SymbolicFrank het volgende:
Gezien het historische temperatuurverloop zijn we nu ongeveer over de top van de 62 jarige cyclus heen.
Ik ben heel benieuwd hoe lang men blijft volhouden dat Global Warming bestaat terwijl het ieder jaar kouder word. Ik verwacht dat de uitleg is: "De Global Warming wordt overschaduwd door de naderende ijstijd!"
En ik vraag me ook af of iedereen nog vind dat we NU moeten veranderen, voordat het te laat is.
Ik check over een paar jaar dit forum nog wel eens.
Hoe kom je erbij dat het elk jaar kouder wordt? En hoe kom je in godsnaam bij die 62 jarige cyclus?quote:Op zondag 19 oktober 2014 21:59 schreef SymbolicFrank het volgende:
Gezien het historische temperatuurverloop zijn we nu ongeveer over de top van de 62 jarige cyclus heen.
Ik ben heel benieuwd hoe lang men blijft volhouden dat Global Warming bestaat terwijl het ieder jaar kouder word. Ik verwacht dat de uitleg is: "De Global Warming wordt overschaduwd door de naderende ijstijd!"
En ik vraag me ook af of iedereen nog vind dat we NU moeten veranderen, voordat het te laat is.
Ik check over een paar jaar dit forum nog wel eens.
Dat komt door Jupiter en Saturnus! Echt waar!quote:En hoe kom je in godsnaam bij die 62 jarige cyclus?
Okquote:Op dinsdag 28 oktober 2014 08:06 schreef ExperimentalFrentalMental het volgende:
27-10-2014
Extra koud door opwarming van de aarde
klik hier voor video
We kennen in Europa dubbel zoveel strenge winters dan vroeger, door de opwarming van de aarde. Dat blijkt uit toonaangevend onderzoek van Japanse wetenschappers. Oorzaak is de smeltende Noordpool. Die zorgt onrechtstreeks voor meer sneeuw en wind uit het Noorden die onze richting uitblaast.
(HLN)
Met een paar grafiekjes erbij:quote:Op dinsdag 28 oktober 2014 08:06 schreef ExperimentalFrentalMental het volgende:
27-10-2014
Extra koud door opwarming van de aarde
klik hier voor video
We kennen in Europa dubbel zoveel strenge winters dan vroeger, door de opwarming van de aarde. Dat blijkt uit toonaangevend onderzoek van Japanse wetenschappers. Oorzaak is de smeltende Noordpool. Die zorgt onrechtstreeks voor meer sneeuw en wind uit het Noorden die onze richting uitblaast.
(HLN)
quote:
quote:Three advertisements have been banned from appearing in Brisbane airport because they were deemed “too political” – but it has emerged that similar material from energy giant Chevron and the Queensland government’s controversial mining-funded Reef Facts campaign was approved.
In the run-up to the G20 meeting in Brisbane this month, activist groups tried to place adverts inside the terminal, but were rebuffed by Ooh Media, the airport’s media buyer.
As Guardian Australia revealed on Sunday, environment and development groups led by the WWF attempted to place a billboard ad depicting a farmer calling for action on climate change, featuring the words: “Action on climate change is #onmyagenda, Dear G20 leaders please put it on yours.”
The groups agreed to remove the words “Dear G20 leaders”, but Ooh Media still rejected the new advert.
On Tuesday it emerged that campaign group Transparency International had had its own billboard advertisement rejected for the same reasons – it was “too political”.
quote:But earlier this year the airport hosted adverts as part of a campaign by the Queensland government – funded by the Queensland Resources Council, a peak body representing mining and energy companies.
The adverts pointed people to a government website which drew criticism for its selective use of statistics to imply that dredging, dumping and shipping were not having an adverse effect on the Great Barrier Reef.
But the campaign was not considered too political under the airport’s policy.
“Our judgment is that government advertising on government programs does not constitute advertising with a political intent,” a spokeswoman said.
Likewise, adverts promoting Chevron’s “We Agree” campaign were not deemed too political and were allowed to be placed in the airport.
quote:Op dinsdag 28 oktober 2014 10:06 schreef cynicus het volgende:
[..]
Met een paar grafiekjes erbij:
[ afbeelding ]
Zeeijsconcentratie in de Barents- en Karazee
[ afbeelding ]
Luchttemperatuuranomalie boven de Barents- en Karazee
Het idee hierachter is dat temperatuurverschillen de snelheid van de jetstream bepalen en dat deze door de sterke opwarming in de Arctic (in het bijzonder de Barentszee en Karazee) langzamer gaat. Een langzamere jetstream zou leiden tot een grotere uitslag van de golven in de jetstream, wat makkelijk atmosferische blokkeringen in de hand werkt. Atmosferische blokkeringen worden gerelateerd aan extreem weer (bijv. in de zomer extreem warm of nat, in de winter extreem koud of zacht).
De koude winters van de gematigde breedtes op het noordelijk halfrond zouden volgens de auteurs van deze studie slechts een tijdelijk fenomeen zijn, zij verwachten dat de transitie naar opwarming uiteindelijk ook daar doorzet in de winter.
Bron
Dat ziet er inderdaad erg indrukwekkend uitquote:Op vrijdag 7 november 2014 12:04 schreef cynicus het volgende:
Wat een prachtige foto, die gletscher lijkt door het mooie zonlicht net een lavastroom
Edit: de originele (grote) versie vind je hier:
http://commons.wikimedia.(...)f_Fjord,_glacier.jpg
Valt me tegen, die slordige vertaling van Scientias. De 'pauze' verwijst naar de oppervlaktetemperaturen, Sea Surface Temperature (SST), de oceanen zelf hebben over deze periode continue extra warmte opgenomen (vooral in de diepere lagen) en zijn dus blijven opwarmen:quote:De afgelopen zomer brak alle records als het gaat om de gemiddelde temperatuur van de oceanen wereldwijd. Daarmee lijkt een einde gekomen aan de 14 jaar durende pauze in de opwarming van de oceanen.
helemaal mee eensquote:Op vrijdag 12 december 2014 09:09 schreef cynicus het volgende:
Ontkenners zul je toch nooit overtuigen. Wat je wel kunt doen is de meelezers wijzen op de vele fouten, mythes en drogredenen die de ontkenners telkens maken en waar het overwicht van het bewijs ligt.
Typo. Een factor 100 minder: 0.025 C per jaarquote:Op dinsdag 27 januari 2015 09:59 schreef Zwoerd het volgende:
In de inleiding hebben ze het ook over een temperatuurstijging van 3.3 per jaar volgens het eerste IPCC rapport, terwijl ik hier in het FAR toch echt 2.5 zie staan als best estimate.
Per eeuw bedoelde ik iddquote:Op dinsdag 27 januari 2015 10:04 schreef cynicus het volgende:
[..]
Typo. Een factor 100 minder: 0.025 C per jaar![]()
Maar inderdaad, een andere veelgebruikte truuk van de misinformatie specialisten is het cherry-picken van de extreemste uitkomst uit de hele bandbreedte van mogelijke uitkomsten om zo eenvoudig een stroman argument te bouwen.
Maar in de procestechniek zijn toch juist ook maar veel processen alleen stabiel binnen kleine regeltoleranties.quote:Op dinsdag 27 januari 2015 10:04 schreef cynicus het volgende:
De aannames zijn trouwens ook van bizar laag niveau: omdat in de procestechniek de meeste processen stabiel zijn zal dat met het klimaat ook wel zo zijn (dus met een kleine positieve feedback). Simpelweg het bestaan van de ijstijden bewijst al het tegenovergestelde.
Zeker. De practica met diverse regeltechniek proeven waren altijd leuk. Oscillatie in de processen aanbrengen is ook een manier om de regelparameters te vinden. Maar ondermeer door de feedback versterking goed te bepalen kun je veel processen wel stabiel krijgen. Het is alleen geen gegeven dat dit met het klimaat ook automatisch zo werkt. Monckton lijkt te beweren van wel, overigens zonder solide bewijs hiervoor, de ijstijden bewijzen daarentegen wat anders.quote:Op dinsdag 27 januari 2015 12:37 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Maar in de procestechniek zijn toch juist ook maar veel processen alleen stabiel binnen kleine regeltoleranties.
Phys.orgquote:Climate models don't over-predict warming, study shows
If you listen to climate change skeptics, Earth's surface hasn't warmed appreciably in the last 15 years, and any "record" set last year is just the result of the planet doing what the planet naturally does.
It turns out they're right, but for the wrong reasons, according to a study published online Wednesday in the journal Nature.
There is no inherent bias in climate models that makes them over-estimate the effects of human activity, according to the study.
"Cherry picking" the most recent 15-year interval to refute climate change modeling is misleading and obscures the long-term agreement between the models and measurements, according to study co-author Piers Forster, an atmospheric physicist from the University of Leeds, England.
A study that combined 114 possible 15-year trends since 1900 found that there was nothing statistically biased in the ways model-generated data differed from actual measurements of global mean surface temperatures. These short trends cannot predict "chaotic" fluctuations in such factors as ocean currents, according to the study.
A similar analysis of every possible 62-year trend was much better at picking up the effects of human activity on rising global temperatures, the study found.
"What people have done before is cherry picking to try to come up with their preferred explanation for a particular period," Forster said. "We tried to be more objective than that and look at all the possible begin dates and end dates."
For instance, if you take 1927 as a beginning, then 110 of 114 simulations turn out to under-estimate the observed temperature trends, the study noted. With 1998 as a beginning date, the models over-estimate the actual change.
Critics of climate science have used the 1998 start date to dismiss the thesis that man-made activity is contributing to rising surface temperatures on Earth's surface, as a consensus of scientists say.
The researchers chose the 15- and 62-year intervals because they are the durations referenced most often by the Intergovernmental Panel on Climate Change, which focuses particularly on accelerated warming in the 1950-2012 period.
Forster and Jochem Marotzke, director of the Max Planck Institute for Meteorology in Hamburg, Germany, looked at how models handled "forcing" of the climate from man-made and other factors, at feedback from such forcing, and random climate variability.
They found that the models are not biased toward overstating the roles of forcing and feedback. Modeling over the shorter intervals, however, tends to be more susceptible to small errors from unpredictable periodic climate variations, they found.
That element of "chaos" most often is introduced by sudden shifts in ocean behavior, the authors suggest.
"The ocean just fluctuates and changes from time to time and that is quite unpredictable, so it can give significant 15-year counter-trends," Forster said. For that reason, some 15-year intervals can lag behind the measured temperature trends, he said.
The shorter intervals are not adequate at showing the effects of Earth responding to man-made forces, and to some natural ones, such as the after effects of volcanic eruptions, the study found. Longer-period analyses do a better job, the study concluded. But the climate models tend to be accurate and unbiased overall, they concluded.
For every start year after 1915, the modeled 62-year trends show too little warming, the study found. From about 1945 onward, they slightly over-estimate the measured warming, but by a difference that is well within the margin of natural climate variability, the study found.
The study bolsters other recent research that suggests the last 15 years, a so-called warming hiatus, do not mark an end to the acceleration in Earth's mean surface temperature since mid-20th century.
"The best explanation we offer is these chaotic and random fluctuations within the oceans," Forster said. "It does seem to be that the Pacific and the Atlantic are drawing heat down from the atmosphere."
Two separate analyses of global mean surface temperature released Jan. 16 by NASA and the National Oceanic and Atmospheric Administration noted that surface temperatures of oceans set an all-time record in 2014.
That ocean trend pushed overall global mean surface temperature to 58.2 degrees Fahrenheit, its highest level since measurement began in 1880, the agencies reported. It's a tight race, however, with contending years separated by fractions of a degree. Nine of the 10 warmest years on record have occurred since 2002, according to NOAA. The other was 1998, which ranked fourth, largely due to the effects of the naturally occurring El Nino ocean cycle.
While NASA said its confidence in 2014's status as the all-time temperature leader was about 38 percent (NOAA was 10 points higher), that still makes it 1.5-3 times more likely than 2010 to be the record, according to the agency.
Journal reference: Nature
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |