abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 22 juli 2014 @ 21:34:54 #176
277319 Tinos85
Gewoon lekker
pi_142613325
Duur stuurfoutje :P
pi_142613637
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 juli 2014 21:34 schreef Tinos85 het volgende:
Duur stuurfoutje :P
Ach anders moet men weer een training voor de brandweer inlassen, dat kost ook geld ;)
2015: <span class="s">MLA - JFK - PMI</span>
  dinsdag 22 juli 2014 @ 21:46:14 #178
16918 flipsen
Argentinie-specialist!
pi_142613869
Waarschijnlijk iets teveel met zijn systemen bezig en daardoor niet op de taxibaan gelet?
Ik hou me bezig met het organiseren van reizen naar Argentinie, Chili en Peru voor Tipica Reizen.
pi_142619673
Voor de mensen met een zwak hart....even wegkijken; mogelijk PH-KCI (maar ik gok dat die - net als de PH-KCH - al is gesloopt),anders -KCK, of -KCG. :'( ;(
Ik geloof dat ik PH-KCF nog op een andere foto van 10 juli zie staan.

Gemaakt op 10 juli:



En ja; dat is een oud Martinair 767 daarachter; PH-MCI, stored als N325MP.
Die staat al jaren angstvallig dichtbij de scrapping area maar bestaat nog steeds.

[ Bericht 4% gewijzigd door Iemand91 op 23-07-2014 00:18:40 ]
pi_142620544
Vandaag in de geschiedenis:

- 23 juli 1954: een Douglas C-54A-10-DC Skymaster, VR-HEU Avro Anson 1 "Silver Wings" van Bangkok naar Hong Kong wordt een half uur voor aankomst door 2 Chinese Lavochkin La-11 gevechtsvliegtuigen beschoten en de crew moet een noodlanding op zee maken.
9 inzittenden werden gedood door de kogels en de noodlanding.

Doordat ze nog voor de landing nog 10 Mayday-berichten kon uitsturen was hulp snel op weg. 10 inzittenden konden nog uit een reddingsboot gered worden; 1 vrouw overleed echter 10 minuten voor landing op Kai Tak.

Een US Air Force SA-16 haalt overlevenden uit het water:


Er gaan verschillende theorieën rond waarom de piloten de kist hebben aangevallen; Peking heeft het officieel op dat ze het aanzagen voor een Taiwanees vliegtuig dat een Chinese basis wou overvallen.
Er gaan verhalen rond dat de 2 piloten van de La-11's door de Chinese regering zijn geëxecuteerd.

VR-HEU was een Douglas C-54A-10-DC Skymaster, de militaire variant van de DC-4. Heeft 2 jaar voor de USAAF gevlogen en daarna 3 jaar voor KLM gevlogen. Werd in 19 augustus 1949 aan Cathay verkocht.



- 23 juli 1956: Frank Kendall "Pete" Everest wordt “The Fastest Man Alive” wanneer hij met een Bell X-2 (SN 46-674) naar Mach 2.87 vliegt; 3.150 km/h op 26.764 meter hoogte.
De X-2 was d.m.v. een Boeing EB-50D Superfortress (een aangepaste Boeing B-50 Superfortress) gedropt.

Van de X-2 zijn maar 2 gebouwd; beiden werden in de jaren 50 verwoest.



- 22 juli 1970: de rollout, eigenlijk de roll-in van de McDonnell Douglas DC-10 op de McDonnel Douglas plant op Long Beach Airport. (de gegadigden - waaronder toenmalig Vice-President Spiro Agnew (onder Nixon) en gouverneur en latere president Ronald Reagan - stonden in de hangar en de DC-10 kwam vanuit een andere hangar de hangar ingereden; dus een roll-in.


Deze kist zou later als N101AA haar hele leven voor American Airlines vliegen. Is gekocht door FedEx voor cargo-conversion maar uiteindelijk toch op Phoenix Goodyear gezet waar het in 2002 is gesloopt. (De American Airlines livery is nog duidelijk zichtbaar)





- 23 juli 1973: Japan Airlines vlucht 404 van Amsterdam naar Tokyo (via Anchorage) wordt vlak na takeoff gekaapt door 5 leden van de Japanse Rode Leger en PFLP. Een handgranaat doodt een vrouwelijke terrorist en verwondt de purser.
Nadat de Boeing 747-246B, JA8109 met 123 passagiers (waaronder de terroristen) en 22 crew door verscheidene vliegvelden werd geweigerd landde het op Dubai. (foto hierboven)
Nadat het daar enkele dagen heeft gestaan eisten ze de vrijlating van Kozo Okamoto; een van de terroristen die verantwoordelijk was voor het bloedbad op Lod Airport (het huidige Ben-Gurion in Tel Aviv): mijn eerdere bericht over deze aanslag.

De Israëlische regering weigerde dit en de kist werd naar Damascus (Syrië) gevlogen en daarna naar Benghazi (Libië). 89 uur nadat de kaping begon werden de inzittenden op 24 juli vrijgelaten; de 747 werd opgeblazen (kan geen grotere - of überhaupt meer - foto's hier van vinden):



- 23 juli 1983: op Air Canada vlucht 143 - een Boeing 767-233, C-GAUN van Montreal naar Edmonton - raakt door miscalculatie de brandstof op; beide motoren vallen uit en veel avionics daarmee ook. De 767 wordt 's werelds grootste en zwaarste zweefvliegtuig.
De Co-piloot kon zich nog een oude luchtmachtbasis herinneren waar hij vroeger als RCAF piloot kwam; RCAF Station Gimli. Wat hij niet wist was het feit dat de basis was omgebouwd en er nu onder andere een circuit lag; deels over de oude landingsbaan.

Met veel moeite wisten zij de kist toch te landen; het feit dat de front gear het begaf (deze was niet gelocked tijdens het vallen; hydraulisch laten zakken was immers geen optie meer) hielp bij het afremmen; iets wat ze nodig hadden.
Uiteindelijk raakte niemand zwaargewond in de later genoemde en bekende Gimli Glider.





C-GAUN werd gerepareerd en vloog nog vele jaren door en maakte haar een na laatste vlucht op 24 januari 2008 van Montreal naar Tucson met aan boord de beide piloten en 3 v.d. 6 flight attendants.

Flyby op Montreal voor vertrek naar Tucson:


Later vloog het door naar Mojave Air and Space Port waar de kist nu nog steeds staat. (een van die 2 bij Mojave link of deze.

- 23 juli 1999: Op All Nippon Airways vlucht 61 van Tokyo Haneda naar New Chitose Airport - uitgevoerd door een Boeing 747-481D JA8966 - met 503 passagiers en 14 crew bedreigt Yuji Nishizawa een flight attendant en forceert zichzelf in de cockpit waar hij de co-piloot weg stuurt. Hij steekt de gezagvoerder neer (die hier aan overlijdt) en neemt controle over de kist over en vliegt onder andere tijdelijk op slechts 300 meter hoogte. Crew members konden hem uiteindelijk overmeesteren en de co-piloot maakt een noodlanding op Haneda.

Bij onderzoek werd duidelijk dat hij een grote dosis antidepressiva had genomen en hij de kist onder de Rainbow Bridge wou doorvliegen.
Hij werd veroordeeld tot levenslang in maart 2005.

JA8966 vloog tot januari dit jaar door voor ANA; het vloog daarna door naar Tupelo Regional Airport in Mississippi. Zij was de op 2 na laatste 747 onder Japanse registratie. De laatste Japans geregisteerde 747 (JA8961) vloog in maart haar laatste vlucht en was sloot hiermee 35 jaar Japanse 747 geschiedenis én 747-400D geschiedenis af.

Vluchtnummer 61 wordt nog steeds door ANA gebruikt, ook op dezelfde route maar wordt nu gevlogen door een 777-300. (non-ER: domestic versie met 514 zitplaatsen).

[ Bericht 0% gewijzigd door Iemand91 op 23-07-2014 00:31:09 ]
pi_142703791
Vandaag in de geschiedenis:



- 25 juli 1909: Louis Blériot vertrekt om 04:41 uur met zijn Blériot XI van Calais richting Engeland.
Omdat hij geen kompas gebruikte hij de Franse Torpedobootjager Escopette die richting Dover voer als visueel kompas. Vliegend met zo'n 72 km/h en op zo'n 76 meter hoogte haalde hij dit schip echter al snel in. Het zicht verslechterde en hij vloog zo'n 10 minuten zonder zicht (alleen de zee onder hem kon hij zien). Uiteindelijk was de Engelse kust in zicht; hij realiseerde dat hij richting het Oosten was afgedreven door de wind en vloog een aantal kilometer langs de kustlijn richting Dover totdat hij een correspondent van een Franse krant de Franse vlag zag zwaaien. Uiteindelijk zette hij de kist (zeer stevig) aan de grond; vlakbij Dover Castle bij Dover. Deel van landingsgestel was kapot een propeller was gebroken; maar dat deerde niet; hij was de eerste persoon die met een vliegtuig Het Kanaal was overgestoken! Vlucht heeft 36 minuten en 30 seconden geduurd.

Monument waar hij geland is.


De kist heeft nooit meer gevlogen; hangt nu in het Musée des Arts et Métiers in Parijs:



KLM heeft PH-BUK (een 747-206SUD) naar Bleriot genoemd. PH-BUK staat sinds 2005 in het Aviodome in Lelystad:




(Foto gemaakt door een Japanse zakenman in een 747 die op een taxibaan reed)

- 25 juli 2000: De crash van Air France 4590. Concorde F-BTSC zou van Charles de Gaulle airport in Parijs naar JFK Airport in New York vliegen; de kist was gecharterd door Peter Deilmann Cruises; de passagiers zouden een cruise maken met hun MS Deutschland.

5 minuten voor de Concorde was een Continental McDonnell Douglas DC-10 (N13067) vertrokken van baan 26R. Deze had een 43 centimeter lange strip van de engine cowling verloren en deze lag op de baan.
Toen de Concorde hier overheen reed sloeg dit een gat in een van de banden; een strip rubber sloeg tegen de onderkant van de vleugel wat een schokgolf door de tank gaf met als uiteindelijk gevolg dat deze tank begon te lekken. De brandstof vloog in brand en beide linkermotoren verloren vermogen. Motor #1 kon weer bijkomen maar #2 werd door de crew uitgezet.
Het vliegtuig had al teveel snelheid en te weinig baan over om de start af te breken; ze moesten wel opstijgen.




Maar de 3 overige motoren konden niet genoeg stuwkracht leveren om de kist te laten stijgen; de landing gear gaf teveel drag en deze kon niet meer omhoog.
De linkervleugel verloor lift (de vleugel begon te desintegreren door de vlammen/hitte en motor #1 verloor weer vermogen) en de crew kon dit niet meer herstellen; het stortte neer op het Hôtelissimo Les Relais Bleus Hotel bij Gonesse.
Alle inzittenden (100 passagiers en 9 crew) en 4 werknemers van het hotel overleefden de crash niet.

De crew heeft nog geprobeerd om uit te wijken naar nabijgelegen Paris–Le Bourget Airport; maar gezien de vluchtpad hadden ze dit hoogwaarschijnlijk nooit gelukt.

Deze crash is de enige crash met een Concorde; maar deze crash liet aantal passagiers afnemen; minder reizigers door de aanslagen in september 2011 en de oplopende onderhoudskosten (de kist stamt immers al uit 1969) deed de Concorde uiteindelijk de das om. De allerlaatste vlucht met een Concorde was op 26 november 2003.
(Zie: post van 13 juni)




- 25 juli 2008: Qantas vlucht 30; een 747-400 (VH-OJK) uit London was om 09:00 uur lokale tijd van Hong Kong vertrokken op weg naar Melbourne; toen 67 minuten na vertrek een luide knal werd waargenomen; een zuurstof tank was ontploft en had een gat van zo'n 2 bij 1.5 meter in de fuselage geslagen. Tevens ontstaat er een gat in de vloer in de galley tussen Business en Economy.

De crew daalde snel naar 10.000 feet zodat men weer zuurstof kreeg en maakten een noodlanding op Ninoy Aquino airport in Manilla.
De kist werd uiteindelijk gerepareerd op Avalon (waar het na alle reparaties nóg eens beschadigd werd toen het in contact kwam met een andere Qantas 747. Eind 2009 deed Qantas de kist met pensioen; in 2011 kwam het in de vloot van de Nigeriaanse Max Air.

[ Bericht 0% gewijzigd door Iemand91 op 26-07-2014 22:29:40 ]
  vrijdag 25 juli 2014 @ 00:50:51 #182
16918 flipsen
Argentinie-specialist!
pi_142705821
Mooie posts weer _O_
Ik hou me bezig met het organiseren van reizen naar Argentinie, Chili en Peru voor Tipica Reizen.
pi_142725414
Oke, ik hoorde dus net een vliegtuig over mn huis heenkomen dus ik surfde even snel naar FR24.

toen zag ik dit:



een Iraqi Airways A320 op Rotterdam???

Heeft iemand enig idee wat dat vliegtuig hier doet??
"Get busy living, or get busy dying"
pi_142727322
Gister stond bij ons voor Hangar 14 de 9M-MPP.
Ik begreep dat ze deze weer uit de woestijn gehaald hebben nu Malaysia 2 777's kwijt is.
Iemand die hier meer over weet?

De 9M-MPP:
pi_142727348
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 juli 2014 18:11 schreef BazZz2 het volgende:
Oke, ik hoorde dus net een vliegtuig over mn huis heenkomen dus ik surfde even snel naar FR24.

toen zag ik dit:

[ afbeelding ]

een Iraqi Airways A320 op Rotterdam???

Heeft iemand enig idee wat dat vliegtuig hier doet??
Uitgeweken van Schiphol (Geen idee waarom).
Is vervanging van Transavia vlucht naar Erbil. Vliegt t/m 29 augustus elke week.

Best uniek; want komen niet vaak Iraaks geregistreerde kisten in Nederland.
Op 4 juli kwam een A320 (YI-AQU) van Zagrosjet op Schiphol; voor het eerst een Iraaks geregistreerde kist in jaren
(de laatste keer zal ergens in de jaren '90 zijn geweest)
Zie m'n eerdere bericht.

quote:
0s.gif Op vrijdag 25 juli 2014 19:27 schreef blingbling11 het volgende:
Gister stond bij ons voor Hangar 14 de 9M-MPP.
Ik begreep dat ze deze weer uit de woestijn gehaald hebben nu Malaysia 2 777's kwijt is.
Iemand die hier meer over weet?

De 9M-MPP:
[ afbeelding ]
Stond gepland om nabestaanden naar Oekraïne te brengen maar dat is dus niet door gegaan.
Kist zal wel weer een keer vertrekken naar Kuala Lumpur.

Ik lees ook dat er problemen zijn met motor #3. Staat hier al sinds 18 juli.
Is maandag geloof ik verkast vanaf Romeo platform (foto hieronder) naar Hangar 14.



[ Bericht 16% gewijzigd door Iemand91 op 26-07-2014 13:30:17 ]
pi_142728216
As we speak hangt hij in de lucht. Vertrokken vanaf Kiev. Bestemming onbekend. Kuala Lumpur?
http://fr24.com/MAS5001
pi_142728671
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 juli 2014 19:28 schreef Iemand91 het volgende:

[..]

Uitgeweken van Schiphol (Geen idee waarom).
Is vervanging van Transavia vlucht naar Erbil. Vliegt t/m 29 augustus elke week.

Best uniek; want komen niet vaak Iraaks geregistreerde kisten in Nederland.
Op 4 juli kwam een A320 (YI-AQU) van Zagrosjet op Schiphol; voor het eerst een Iraaks geregistreerde kist in jaren (de laatste keer zal ergens in de jaren '90 zijn geweest)
Zie m'n eerdere bericht.


De touroperator die 'm chartert zit in Den Haag, misschien vonden ze het wel praktisch om hem wat dichterbij te laten landen :P maar ik verwacht eerder vergunningenwerk oid..
2015: <span class="s">MLA - JFK - PMI</span>
pi_142728858
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 juli 2014 19:57 schreef blingbling11 het volgende:
As we speak hangt hij in de lucht. Vertrokken vanaf Kiev. Bestemming onbekend. Kuala Lumpur?
http://fr24.com/MAS5001
Nee, terug naar Amsterdam. Is vanmorgen naar Kiev vertrokken.
Zullen wel personen/goederen voor het onderzoek e.d. brengen.


On a different note:

- De 737 fuselages die in een rivier terecht kwamen nadat de trein was ontspoord op 3 juli?



Die worden ter plekke gescrapped. Gaat om 6 kisten:
1
2
3
4
5
6
ln 5029 - 737-900ER United Airlines
ln 5030 - 737-800 Southwest
ln 5031 - 737-800 Nok Air
ln 5032 - 737-800 Southwest
ln 5035 - 737-800 Shenzen Airlines
ln.5036 - 737-900ER Delta Airlines




En de eerste oud-KLM Fokker F70 in nieuwe livery: PH-WXA voor het Surinaamse Blue Wing Airlines, overigens nog steeds in Norwich (foto van afgelopen woensdag):



Andere F70's die zijn vertrokken zijn PH-KZV (op 5 januari ook voor Blue Wing).
PH-KZG (op 3 februari), PH-JCH (op 3 maart), PH-JCT (12 mei) en PH-KZH (28 mei), alle 4 voor Insel Air (Curaçao)
Wat met PH-KZW (30 april) gaat gebeuren weet ik zo niet.

EDIT: PH-JCH nu als PJ-JCH op Curaçao bij de levering op 12 juli. Eerst even een low fly :7 :



Dus als jullie op Curaçao komen; je kunt daar oude KLM Fokkers tegenkomen ;)

[ Bericht 2% gewijzigd door Iemand91 op 26-07-2014 15:35:55 ]
pi_142746239
^O^ _O_
"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC
pi_142747316
:@

Dacht PM heeft wat met verjaardag te maken ofzo, maar heb nergens m'n verjaardag ingevoerd.

Maareh, bedankt hoor aan degene die mij voorgedragen heeft. :D

En direct een correctie:
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 juli 2014 20:17 schreef Iemand91 het volgende:
Nee, terug naar Amsterdam. Is vanmorgen naar Kiev vertrokken.
Zullen wel personen/goederen voor het onderzoek e.d. brengen.
Flightradar geeft aan dat deze inderdaad terug naar Kuala Lumpur is.

En de Google jet staat ook op Schiphol:



N2767, oud VH-EAQ van Qantas; een 767-238ER die in 2005 aan een holding is verkocht. Eigenaren zijn Larry Page en Sergey Brin van Google.

De kist is vaak te vinden op Moffett Federal Airfield (Google Maps); een oud militair vliegbasis dat nu in de handen is van NASA en waar haast geen private kisten mogen komen; maar zij hebben een deal gesloten waardoor NASA ook apparatuur aan boord van hun kisten heeft).
Let ook op de Google 757 die naast de 767 staat; een van de meerdere Google jets naast een aantal Gulfstreams.

[ Bericht 10% gewijzigd door Iemand91 op 26-07-2014 14:47:48 ]
  zaterdag 26 juli 2014 @ 14:55:36 #192
16918 flipsen
Argentinie-specialist!
pi_142749420
Van harte iemand *O*
Ik hou me bezig met het organiseren van reizen naar Argentinie, Chili en Peru voor Tipica Reizen.
pi_142751369
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 juli 2014 12:52 schreef Cobra4 het volgende:
^O^ _O_
Zeg het met smileys:
  zaterdag 26 juli 2014 @ 17:29:46 #194
6941 APK
Factual, I think.
pi_142753846
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 juli 2014 14:55 schreef flipsen het volgende:

Van harte iemand *O*
:Y ^O^
Who the fuck can sleep with all this shit going on?
  zaterdag 26 juli 2014 @ 20:40:16 #195
392884 Sunri5e
Watch the sunrise
pi_142758740
Gefeliciteerd!
pi_142759393
Ik ben persoonlijk niet de grootste fan van de geschiedenisposts. Maar respect voor de tijd die je erin steekt :)
2015: <span class="s">MLA - JFK - PMI</span>
pi_142760182
quote:
0s.gif Op woensdag 23 juli 2014 00:00 schreef Iemand91 het volgende:
Vandaag in de geschiedenis:

Ik kijk altijd weer uit naar je volgende stukje. Bedankt voor alle moeite en de zeer fijne info. Wordt erg gewaardeerd _O_ _O_ _O_
pi_142760448
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 juli 2014 21:22 schreef Shaggy8675 het volgende:

[..]

Ik kijk altijd weer uit naar je volgende stukje. Bedankt voor alle moeite en de zeer fijne info. Wordt erg gewaardeerd _O_ _O_ _O_
Dit. :) ^O^
"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC
pi_142762287
:@ :@ Bloos...

Sinds 21 juli heb je ook een nieuwe manier om naar New York te vliegen. Het France La Compagnie vliegt sinds dan met een 757-200 in all-business configuratie naar Newark vanaf Parijs. Dus als de A318 van BA met 32 stoelen wat klein aanvoelt; kun je met deze 74-zitter naar andere kant van de plas.
Uiteindelijk willen ze 6x p/week vliegen; alleen dinsdag niet.

Benieuwd of ze het volhouden; eerdere pogingen zijn mislukt.
Maar blijkbaar kun/kon je voor augustus nog een one-way ticket voor ¤233 krijgen; erg goedkoop dus. :9

Hier de pushback van de 757 op CDG op 21 juli:



[ Bericht 7% gewijzigd door Iemand91 op 27-07-2014 00:54:44 ]
  zaterdag 26 juli 2014 @ 22:40:00 #200
392884 Sunri5e
Watch the sunrise
pi_142762646
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 juli 2014 22:30 schreef Iemand91 het volgende:
:@ :@ Bloos...

Sinds 21 juli heb je ook een nieuwe manier om naar New York te vliegen. Het France La Compagnie vliegt sinds dan met een 757-200 in all-business configuratie naar Newark vanaf Parijs. Dus als de A318 van BA met 32 stoelen wat klein aanvoelt; kun je met deze 74-zitter naar andere kant van de plas.
Uiteindelijk willen ze 6x p/week vliegen; alleen dinsdag niet.

Benieuwd of ze het volhouden; eerdere pogingen zijn mislukt.
Maar blijkbaar kun/kon je voor augustus nog een one-way ticket voor ¤233 krijgen; erg goedkoop dus. :9

Hier de pushback van de 757 op CDG op 21 juli:

[ afbeelding ]
74x233 euro... Willen ze ook nog wat verdienen?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')