Waar haal jij het aannemelijke vandaan? Wanneer TS nu net op weg was naar de auto, de bestuurderskant opent, ja dan zou je kunnen spreken van aannemelijk.quote:Op zondag 22 juni 2014 19:02 schreef Parzival het volgende:
[..]
het gaat om het aannemelijk maken van een zaak.. een rechter moet uiteindelijk beslissen..
feit: Auto stond daar
feit: TS was onder invloed
feit: TS was al eerder veroordeeld
aannemelijk: TS wilde gaan rijden of had gereden
mogelijk verweer: TS had een BOB geregeld
nou weet ik niet of TS dat al direct had aangegeven die avond, maar dat zou wel slim geweest zijn
O danquote:Op maandag 23 juni 2014 01:10 schreef Droopie het volgende:
[..]
ik had rijbewijs en liet dronken een vriend rijden.. Die reed auto Total loss, gelukkig eenzijdig en zonder gewonden. Ik nam de schuld op me en moest mee naar het bureau, toen zei de agent we matsen je want je bent je auto al kwijt en dat is al een goede les. Andere agent vertelde me toen dat ze ook niets konden maken omdat ze het niet gezien hebben.
Politieagenten zijn idd ook maar mbo-ertjes.quote:Op zondag 22 juni 2014 15:52 schreef erwin0145 het volgende:
Ik vroeg waarom de agent de brief naar het cbr had gestuurd en wat daar in vermeld stond. De agent melde me dat hij nog niet was verstuurd omdat hij is na wou gaan vragen of dat zin had. Omdat zoals hij die zaterdag al verklaarde hij mij niet had zien rijden en niet aan had gehouden hij geen meeting had van het ugl waarde in mijn adem. Deze bevindingen staan ook in die brief melde hij.
Nope.quote:Op zondag 22 juni 2014 21:04 schreef Kapt-Ruigbaard het volgende:
[..]
Vraag blijft, waarom zou agent in godsnaam een brief naar het CBR sturen.
Is dat sowieso niet een beetje voor eigen rechter spelen van agent?
Lijkt mij dat een rechter of OvJ zoiets bepaald.
Je staat sterk als je het voor laat komen. Heel sterk zelfs met twee getuigen. Houd je daar aan vast en laat je niet gek maken door zo'n agent.quote:Op zondag 29 juni 2014 17:50 schreef erwin0145 het volgende:
Ik voel het nu als dat die agent er alles aan wil doen om via het cbr als nog te straffen voor iets waar hij zelf de bewijzen niet van heeft. En dat alles door een fout die ik in 2009 ben begaan en nu dus nog steeds achter volgt.
Gezien het alcoholgebruik van TS denk ik eerder dat hij wankel staat. Daarnaast heb je weinig keus als het CBR zijn alcoholgebruik en het rijbewijs nog eens gaat beoordelen. Met zijn verleden moet TS zich gewoon ver houden van deze situaties.quote:Op zondag 29 juni 2014 18:41 schreef Nizno het volgende:
[..]
Je staat sterk als je het voor laat komen. Heel sterk zelfs met twee getuigen. Houd je daar aan vast en laat je niet gek maken door zo'n agent.
pardon? er is niets gebeurd.quote:Op zondag 29 juni 2014 19:01 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Gezien het alcoholgebruik van TS denk ik eerder dat hij wankel staat. Daarnaast heb je weinig keus als het CBR zijn alcoholgebruik en het rijbewijs nog eens gaat beoordelen. Met zijn verleden moet TS zich gewoon ver houden van deze situaties.
Jawel TS heeft toegegeven twee biertjes te hebben gedronken en is in het verleden al eens gepakt voor rijden onder invloed. Als men bij het CBR het vermoeden krijgt van alcohol of drugsverslaving met een verleden waarbij je al eens gepakt bent voor rijden onder invloed kan men al een onderzoek gelasten. Het zal niet meevallen daaraan te ontkomen ook al heb je niet gereden of is dat niet geconstateerd.quote:Op zondag 29 juni 2014 19:02 schreef Nizno het volgende:
[..]
pardon? er is niets gebeurd.
Zou wat zijn als je dus niet meer een BOB mag regelen voor de toekomst.
Hij mag dus van jou nooit meer drinken en bij een ander in een auto zitten want o wee als je een stop hebt waarbij je zowel de BOB als TS naast de auto hebt staan.quote:Op zondag 29 juni 2014 19:07 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Jawel TS heeft toegegeven twee biertjes te hebben gedronken en is in het verleden al eens gepakt voor rijden onder invloed. Als men bij het CBR het vermoeden krijgt van alcohol of drugsverslaving met een verleden waarbij je al eens gepakt bent voor rijden onder invloed kan men al een onderzoek gelasten. Het zal niet meevallen daaraan te ontkomen ook al heb je niet gereden of is dat niet geconstateerd.
Nope.quote:Op zondag 22 juni 2014 21:24 schreef hottentot het volgende:
Er zijn zaken genoeg waarbij ondanks dat de overtreding wel gemaakt is er alsnog door fouten of whatever geen strafvervolging plaatsvind. Het CBR kan in die gevallen alsnog een cursus doorzetten, dit door het verschil tussen bestuursrechterlijke en strafrechtelijke vervolging.
In dit geval is er in beginsel al geen overtreding begaan, en kan het CBS volledig de pot op.
"Van mij" is niet van belang in dit geval. Het is als je eenmaal bent gepakt met alcohol op zaak om enige tijd behoorlijk voorzichtig te zijn want het CBR is niet mals als het gaat om alcohol en verkeer en bovendien hebben ze een mandaat om behoorlijk lastig te worden. Volgens mij is die staking van de psychologen ook al voorbij dus die test zullen ze weer graag opleggen. TS kan beter enige tijd zelf de Bob zijn.quote:Op zondag 29 juni 2014 20:38 schreef Nizno het volgende:
[..]
Hij mag dus van jou nooit meer drinken en bij een ander in een auto zitten want o wee als je een stop hebt waarbij je zowel de BOB als TS naast de auto hebt staan.
Op zich leuke theorie alleen moet de agent wel je huiskamer binnen moeten komen.quote:Op zondag 29 juni 2014 21:07 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Nope.
Als een agent jou bv in je eigen woonkamer onder invloed aantreft (terwijl je niet eens een auto hebt) kan hij indien hij dat wil wel een melding doen aan het CBR, dat bij hem het vermoeden is gerezen dat je niet voldoet aan de eisen voor de rijgeschiktheid.
Het CBR besluit dan (zonder strafbaar feit, zonder tussenkomst rechter, gewoon omdat het kan zeg maar) of jij wel of niet een medische keuring, in dit geval m.b.t. alcoholmisbruik, moet ondergaan.
Dat kost je dan 900+ euro, en als je die met goed gevolg aflegt mag je je rijbewijs houden, anders ben je hem voor minimaal 1 jaar kwijt. (Daarna mag je een nieuwe keuring aanvragen & betalen...)
En mocht blijken dat er totaal niks aan de hand is ben je hoe dan ook sowieso het geld voor de keuring kwijt.
Je begrijpt kennelijk niet dat die 'huiskamer' slechts 1 van de tienduizenden voorbeelden is die ik had kunnen aanhalen om aan te geven dat je niet gereden hoeft te hebben... Je hoeft zelfs geen auto te hebben. Het bezit van een rijbewijs is voldoende om een melding te kunnen doen!quote:Op zondag 29 juni 2014 21:15 schreef Geerd het volgende:
Op zich leuke theorie alleen moet de agent wel je huiskamer binnen moeten komen.
Zonder een brief om bij jou binnen te komen (der moeten al verdenkingen zijn) gaat het verhaal niet op.
Aah oke, maarja dronken op de fiets of lopend kun je je rbw ook kwijt raken.quote:Op zondag 29 juni 2014 21:17 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Je begrijpt kennelijk niet dat die 'huiskamer' slechts 1 van de tienduizenden voorbeelden is die ik had kunnen aanhalen om aan te geven dat je niet gereden hoeft te hebben... Je hoeft zelfs geen auto te hebben. Het bezit van een rijbewijs is voldoende om een melding te kunnen doen!
Strafrechterlijk gezien niet dacht ik. Maar als een agent een melding doet aan het CBR ga je met een beetje pech wel de malle molen in daar.quote:Op zondag 29 juni 2014 21:20 schreef Geerd het volgende:
Aah oke, maarja dronken op de fiets of lopend kun je je rbw ook kwijt raken.
Geen zin om het op te zoeken maar zelfs lopend kun je hem nog kwijtraken volgens mij.quote:Op zondag 29 juni 2014 21:22 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Strafrechterlijk gezien niet dacht ik. Maar als een agent een melding doet aan het CBR ga je met een beetje pech wel de malle molen in daar.
Ik ga er niet naar lopen zoeken want het artikel in de wet bestaat niet.quote:Op zondag 29 juni 2014 21:26 schreef Geerd het volgende:
Geen zin om het op te zoeken maar zelfs lopend kun je hem nog kwijtraken volgens mij.
Moet je een taxi pakken zeggen ze, maar die taxi komt niet in het cafe.
Er is wel een uitzondering op de regel. "Wanneer de verdachte een alcoholverleden heeft, dan is de politie wel gerechtigd om het rijbewijs in te nemen. Dit gebeurt dan op basis van recidive."quote:Op zondag 29 juni 2014 21:29 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Ik ga er niet naar lopen zoeken want het artikel in de wet bestaat niet.
Je kunt wel opgepakt worden voor openbare dronkenschap, voor dronken deelnemen aan het verkeer, maar je rijbewijs via het strafrecht kwijtraken lukt alleen als je een motorvoertuig bestuurt. En dat laatste geldt ook op eigen terrein (!)
Het C.B.R. heeft echter niks met strafrecht te maken, maar met bestuursrecht.
Ik heb geen idee uit welke context dit komt, maar het zou kunnen dat er een bepaling is opgenomen die de grove gevallen opvangt.quote:Op zondag 29 juni 2014 21:30 schreef Geerd het volgende:
Er is wel een uitzondering op de regel. "Wanneer de verdachte een alcoholverleden heeft, dan is de politie wel gerechtigd om het rijbewijs in te nemen. Dit gebeurt dan op basis van recidive."
Op de fietser dus/lopend maarja dan heb je het wel erg bont gemaakt denk ik.quote:Op zondag 29 juni 2014 21:32 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Ik heb geen idee uit welke context dit komt, maar het zou kunnen dat er een bepaling is opgenomen die de grove gevallen opvangt.
Ja dat een agent ten alle tijde een melding kan doen weet ik.quote:Op zondag 29 juni 2014 21:07 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Nope.
Als een agent jou bv in je eigen woonkamer onder invloed aantreft (terwijl je niet eens een auto hebt) kan hij indien hij dat wil wel een melding doen aan het CBR, dat bij hem het vermoeden is gerezen dat je niet voldoet aan de eisen voor de rijgeschiktheid.
Het CBR besluit dan (zonder strafbaar feit, zonder tussenkomst rechter, gewoon omdat het kan zeg maar) of jij wel of niet een medische keuring, in dit geval m.b.t. alcoholmisbruik, moet ondergaan.
Dat kost je dan 900+ euro, en als je die met goed gevolg aflegt mag je je rijbewijs houden, anders ben je hem voor minimaal 1 jaar kwijt. (Daarna mag je een nieuwe keuring aanvragen & betalen...)
En mocht blijken dat er totaal niks aan de hand is ben je hoe dan ook sowieso het geld voor de keuring kwijt.
CBR valt onder bestuursrecht. Dat is een dwingend recht. (Dus niet zoals het strafrecht dat een rechter enige vrijheid heeft om te beslissen)quote:Op zondag 29 juni 2014 23:29 schreef hottentot het volgende:
Ja dat een agent ten alle tijde een melding kan doen weet ik.
Alleen de grond voor het CBR mist wel om een straf op te kunnen leggen. Ik kan zo snel geen zaak terug vinden. Maar het lijkt mij dat een rechter het CBS terug fluit, en tevens de kosten van de rechtzaak moet betalen. Tevens ben ik benieuwd naar de motivatie van de agent, want als hij een melding doet zonder dat er vastgesteld is dat er teveel is gedronken en zonder dat er een voertuig is bestuurd of zelfs maar het idee is gewekt dat er een voertuig bestuurd zou gaan worden, gaat hij een zware dobber aan mij en hopelijk aan vele anderen krijgen.
Belachelijk.quote:Op zondag 29 juni 2014 23:36 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
CBR valt onder bestuursrecht. Dat is een dwingend recht. (Dus niet zoals het strafrecht dat een rechter enige vrijheid heeft om te beslissen)
Als het CBR een melding binnenkrijgt waardoor zij redelijkerwijs zouden kunnen vermoeden dat jij rijongeschikt bent (en een melding van een politieagent (gaat wel via de OvJ dacht ik) is er zo 1) dan zijn ze verplicht jou aan een medische keuring te onderwerpen.
En ook jij gaat daar niks tegenin kunnen brengen. Been there, done that. (Door een persoonverwisseling bij Justitie kreeg ik die ellende op mijn dak. Zelfs na anderhalf jaar toen ik eindelijk de papieren van Justitie in bezit had gaf het CBR niet thuis. Het boeit ze gewoon niet. Melding gedaan is klaar. Of die reden terecht is of niet maakt niks uit.)
Een (straf)rechter kan sowieso het CBR niet terugfluiten, een bestuursrechter wel. Maar die zal voornamelijk kijken of het bestuursrecht juist is uitgevoerd, niet of een en ander gezien de feiten 'redelijk' is.
Hoezo belachelijk? Er is een vermoeden: een politieagent doet namelijk een melding, of die terecht is of niet doet niet terzake (dat kan in principe zelfs alleen een keuring uitwijzen, die je juist wilt voorkomen...), een bestuursrechter heeft dus ook geen enkele grond om het CBR terug te fluiten.quote:Op zondag 29 juni 2014 23:42 schreef hottentot het volgende:
Belachelijk.
Maar goed in dit geval is er dus geen vermoeden en geen bewijs. Ik kan mijn niet anders voorstellen dan dat de bestuursrechter ze terugfluit.
Geloof het toch maar, wat betreft het CBR ben je vogelvrij.quote:Verder hoeven we de discussie niet voort te zetten, ik geloof je gelijk. Maar ik kan mij niet voorstellen dat je gerechtelijk niet op kunt treden tegen zulke dictatoriale willekeur.
Lees mijn post een stukje hierboven nog es. Je krijgt je rijbewijs heus wel terug (en het onderzoek kost je waarschijnlijk niets, leg het hele verhaal uit, geef de antwoorden die ze willen horen, nee op alle alcohol-gerelateerde vragen, 1 of 2 drankjes per week, zorg dat je 1 of 2 weken niks op hebt ivm bloedonderzoek) maar 't kan 3 maanden duren eer ze het onderzoek afgerond hebben en die 3 maanden zul je niet mogen rijden.quote:Op maandag 30 juni 2014 05:53 schreef erwin0145 het volgende:
De agent heeft me dus gewoon als onthouden om tegen bewijs te leveren en nu word het mijn woord tegen dat van hem wat ik dus nooit kan winnen. Want zelfs toen ik aangaf dat ik geen bestuurder was heeft hij niks met de getuigen gedaan en zei hij dat er geen bestuurder was gezien en dat het onderzoek niet nodig was en toch werd mij op het bureau verteld dat er inderdaad een brief zou zijn voor het cbr. Ik vind dit allemaal erg vreemd. Op het rijbewijs staat ook me groot rijbewijs dus die keuring kom ik dus sowieso niet door.
quote:
Yup. Als er een instantie bekend staat als een filantropische instelling, dan is het het CBR wel.quote:en het onderzoek kost je waarschijnlijk niets,
Doe voor de zekerheid maar minimaal 3 weken. Je wordt al afgekeurd als je nooit drinkt en 6 dagen 3 flesjes bier per dag drinkt. Better safe than sorry.quote:leg het hele verhaal uit, geef de antwoorden die ze willen horen, nee op alle alcohol-gerelateerde vragen, 1 of 2 drankjes per week, zorg dat je 1 of 2 weken niks op hebt ivm bloedonderzoek)
Onzin. Zolang er geen negatief resultaat uit de keuring bekend is houdt hij gewoon zijn rijbewijs. Mocht de keuring negatief uitvallen dan is hij hem voor minimaal 1 jaar kwijt. Als hij niet komt opdagen is hij hem ook kwijt tot hij de keuring ondergaat, EN met goed gevolg heeft doorstaan.quote:maar 't kan 3 maanden duren eer ze het onderzoek afgerond hebben en die 3 maanden zul je niet mogen rijden.
Deze periode zou ik nog maar verdubbelen als ik TS was. De gevolgen van alcohol (bijvoorbeeld de leverfunctie) zijn nog wel wat langer in het bloed te zien.quote:Op maandag 30 juni 2014 23:07 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Doe voor de zekerheid maar minimaal 3 weken. Je wordt al afgekeurd als je nooit drinkt en 6 dagen 3 flesjes bier per dag drinkt. Better safe than sorry.
Ik ga er vanuit dat hij gewoon iemand is die in het weekend wat af en toe wat drinkt.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 00:14 schreef Sandyman het volgende:
Deze periode zou ik nog maar verdubbelen als ik TS was. De gevolgen van alcohol (bijvoorbeeld de leverfunctie) zijn nog wel wat langer in het bloed te zien.
Inderdaad, bij 'normaal' alcoholgebruik zit je prima, maar als je een stevige drinker bent (ik weet niet onder welke noemer TS valt) dan inderdaad 6 a 8 weken.quote:Op dinsdag 1 juli 2014 00:16 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Ik ga er vanuit dat hij gewoon iemand is die in het weekend wat af en toe wat drinkt.
Als je een stevige drinker ben, dan inderdaad minimaal 6 weken aanhouden, liefst 2 maanden.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |