Ik heb jouw woorden niet verdraaid, ik heb het idee dat ik het je hooguit verkeerd begrijp. Daarom snap ik ook niet zo goed waarom mijn argument nergens op slaat. Er wordt niemand gediscrimineerd, er is gewoon ergens een grens getrokken wat betreft de snelheid en als je die overtreedt krijg je een boete. Ik begrijp echt niet zo goed waarom die grens dan aangevochten moet worden? Met welk doel?quote:Op dinsdag 17 juni 2014 23:03 schreef DS4 het volgende:
[..]
Ik hou er niet zo van dat mijn woorden verdraaid worden.
[..]
Harder rijden dan toegestaan is ook niet per definitie gevaarlijk.
[..]
Jouw argument voor het verbod is dat je er geen last van hebt als je het maar niet overtreedt en dat slaat gewoon nergens op.
Dat laatste lijkt me toch ook niet zo slecht? Ik rijd in Duitsland ook vaak zat 100 of zelfs nog minder omdat er ergens Lärmschutz staat. Daarnaast lijkt het mij dat een ongeluk veroorzaken door onoplettendheid met een gangetje van 90 minder vaak dodelijk afloopt dan er eentje veroorzaken met 140. Ik ben geen verkeersdeskundige (overduidelijkquote:Op woensdag 18 juni 2014 01:45 schreef Arthur_Spooner het volgende:
[..]
Te hard rijden is niet gevaarlijk want verreweg de meeste ongelukken gebeuren door onoplettendheid of te weinig afstand houden. Snelheden worden veel vaker begrensd op basis van milieuregels of overlast voor omwonenden.
Uh whut? Ok, jij weet niet waar je over praat. Even een simpele verkeersles voor je:quote:Op woensdag 18 juni 2014 01:45 schreef Arthur_Spooner het volgende:
[..]
Te hard rijden is niet gevaarlijk want verreweg de meeste ongelukken gebeuren door onoplettendheid of te weinig afstand houden. Snelheden worden veel vaker begrensd op basis van milieuregels of overlast voor omwonenden.
Wat jij niet lijkt te snappen is dat het niet zo zeer om de boetes of over de overtredingen van mensen die kritiek hebben op het beleid gaat, maar om de verkeersveiligheid.quote:Op dinsdag 17 juni 2014 13:36 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Ja, kom maar weer met je moraalgeneuzel over dat het niet eerlijk is etcetera. Nou en? Big deal! Gewoon niet te hard rijden, word je ook nooit op de bon geslingerd om redenen die jij niet OK vindt. Dan is er niets aan de hand.
En dat andere mensen nog wel te hard rijden, levert de staatskas extra geld op. Niets mis mee toch? De mensen die hier uitgemolken worden, zijn mensen die er voor kiezen om te hard te rijden. Die hadden zich dus ook niet uit hoeven laten melken.
Waar je als politie trouwens wel tegenaan loopt is een aantal dingen:quote:Op woensdag 18 juni 2014 08:05 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Wat jij niet lijkt te snappen is dat het niet zo zeer om de boetes of over de overtredingen van mensen die kritiek hebben op het beleid gaat, maar om de verkeersveiligheid.
Zeker wie kinderen heeft kan dat doorgaans beamen. Bij basisscholen en op de route naar scholen voor het voortgezet onderwijs komen veel gevaarlijke verkeersituaties voor waarbij te hard rijden heel vaak een klacht is. Scholen en ouders geven dit heel vaak aan maar er komt vrijwel nooit actie vanuit de politie. Waarom niet? Omdat die mankracht en de flitsers meer geld opbrengen wanneer ze op een veilig stuk weg staan te controleren ipv op doorgaande routes in de bebouwde kom of provinciale wegen.
Het doel van deze controles zou verkeersveiligheid en/of terugbrengen van overlast moeten zijn en niet puur zoveel mogelijk geld ophalen.
Je hebt gelijk dat te hard rijden te hard rijden is en dat je dan niet moet gaan miepen als je een prent krijgt. Maar snap jij de frustratie van bv ouders die hun pubers langs een weg moeten laten fietsen waar de maximumsnelheid regelmatig wordt overschreden en veel ongelukken gebeuren maar waar maar zelden of nooit gecontroleerd wordt? Die dan op de snelweg binnen het gebied van hetzelfde politiekorps dan bijna dagelijks 1 of 2 controles zien staan terwijl er op die weg zo goed als geen ongelukken gebeuren?
De wegen waar ik het over heb wordt dus wel eens gecontroleerd dus ze zijn geschikt.quote:Op woensdag 18 juni 2014 08:10 schreef DW457 het volgende:
[..]
Waar je als politie trouwens wel tegenaan loopt is een aantal dingen:
1. Je kan niet op alle wegen dd maximum snelheid controleren: een weg moet er wel geschikt voor zijn om een snelheid te kunnen meten.
2. Mankracht. De controles op de snelwegen worden gedaan door het KLPD. De controles in steden door het lokale korps. Dat lokale korps heeft ook nog andere zaken die gedaan moeten worden en heeft dus simpelweg niet altijd de mankracht beschikbaar.
Provinciale- en Rijkswegen worden meestal door t KLPD gedaan.quote:Op woensdag 18 juni 2014 08:13 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
De wegen waar ik het over heb wordt dus wel eens gecontroleerd dus ze zijn geschikt.
Wie controleert de provinciale wegen? Ik heb het hier specifiek over A30 en N304.
Dus de KLPD staat liever dagelijks op 1 of 2 plaatsen langs de A30 waar zelden of nooit een ongeluk gebeurd dan langs de N304 waar het om de haverklap raak is. Dat bedoel ik. En dan zeiken over verkeersveiligheid. My ass.quote:Op woensdag 18 juni 2014 08:19 schreef DW457 het volgende:
[..]
Provinciale- en Rijkswegen worden meestal door t KLPD gedaan.
Tsja, ik ken hun beleid verder niet, dus kan daar ook geen zinnige reactie op geven.quote:Op woensdag 18 juni 2014 08:24 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Dus de KLPD staat liever dagelijks op 1 of 2 plaatsen langs de A30 waar zelden of nooit een ongeluk gebeurd dan langs de N304 waar het om de haverklap raak is. Dat bedoel ik. En dan zeiken over verkeersveiligheid. My ass.
Het beleid lijkt voor de leek duidelijk. Op de A30 rijden meer voertuigen en absoluut ook meer voertuigen te hard. Dat is dus kassa. Op de N304 rijden minder voertuigen (maar nog steeds veel) en absoluut minder voertuigen te hard. Dat levert dus mindergeld aan boetes op.quote:Op woensdag 18 juni 2014 08:26 schreef DW457 het volgende:
[..]
Tsja, ik ken hun beleid verder niet, dus kan daar ook geen zinnige reactie op geven.
Volgens mij is het wat verkeersveiligheid betreft ook beter verkeersremmende maatregelen in het wegdek te bouwen. Dat zie ik ook meer gebeuren. Vaste flitspalen zie ik ook met regelmaat op de provinciale wegen.quote:Op woensdag 18 juni 2014 08:24 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Dus de KLPD staat liever dagelijks op 1 of 2 plaatsen langs de A30 waar zelden of nooit een ongeluk gebeurd dan langs de N304 waar het om de haverklap raak is. Dat bedoel ik. En dan zeiken over verkeersveiligheid. My ass.
Verkeersdrempels ben ik niet zo'n voorstander van. De N304 gaat vooral door het bos en heeft vrij veel bochten e.d. Het zijn dus met name locals die hier soms echt heel hard rijden. Daar helpen vaste flitspalen niet tegen. Dan is het een paar meter langzaam en dan het gas er weer vol op.quote:Op woensdag 18 juni 2014 08:37 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Volgens mij is het wat verkeersveiligheid betreft ook beter verkeersremmende maatregelen in het wegdek te bouwen. Dat zie ik ook meer gebeuren. Vaste flitspalen zie ik ook met regelmaat op de provinciale wegen.
Ik ken die weg niet, maar niet elke weg zal zich lenen voor maatregelen. Dan loont het van tijd tot tijd te flitsen. Dat zijn nog steeds momentopnames, dus wordt het er echt veiliger van? Ik heb mij laten vertellen dat permanente maatregelen in het wegdek het meeste effect hebben. Je moet nog steeds 80 kunnen rijden, dus drempels is geen optie. Je moet echter geen 120 kunnen halen. Dan krijg je vaak rotondes of chicanes. Daar zie ik zelf niet veel problemen in.quote:Op woensdag 18 juni 2014 08:40 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Verkeersdrempels ben ik niet zo'n voorstander van. De N304 gaat vooral door het bos en heeft vrij veel bochten e.d. Het zijn dus met name locals die hier soms echt heel hard rijden. Daar helpen vaste flitspalen niet tegen. Dan is het een paar meter langzaam en dan het gas er weer vol op.
In Nederland wordt men van alle kanten getreiterd auto te rijden. Het is dan ook precies de reden dat Nederlandse verkeersdeelnemers zulke ongelooflijke hufters zijn.quote:Op woensdag 18 juni 2014 08:50 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Ik ken die weg niet, maar niet elke weg zal zich lenen voor maatregelen. Dan loont het van tijd tot tijd te flitsen. Dat zijn nog steeds momentopnames, dus wordt het er echt veiliger van? Ik heb mij laten vertellen dat permanente maatregelen in het wegdek het meeste effect hebben. Je moet nog steeds 80 kunnen rijden, dus drempels is geen optie. Je moet echter geen 120 kunnen halen. Dan krijg je vaak rotondes of chicanes. Daar zie ik zelf niet veel problemen in.
Je leest ook vaak dat de provincie de weg aanpast naar aanleiding van veel dodelijke ongelukken, niet dat de politie-inzet wordt verhoogd.
Autorijden is toch ook bedoeld om jezelf van A naar B te verplaatsen? Dat hoeft dus niet leuk te zijn.quote:Op woensdag 18 juni 2014 08:53 schreef El_Matador het volgende:
[..]
In Nederland wordt men van alle kanten getreiterd auto te rijden. Het is dan ook precies de reden dat Nederlandse verkeersdeelnemers zulke ongelooflijke hufters zijn.
War on terror creates terror
War on drugs brings drugs
War on poverty increases poverty
Je blijft toch ook een calvinistische socialist he?quote:Op woensdag 18 juni 2014 08:55 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Autorijden is toch ook bedoeld om jezelf van A naar B te verplaatsen? Dat hoeft dus niet leuk te zijn.
Das echt onzin. De wegen hier zijn gewoon erg complex en druk. We zitten met te veel mensen op te weinig asfalt en lange rechte stukken heb je hier niet. Er is altijd wel een af- of oprit, kruising of wat dan ook. Omdat niet iedereen even goed kan rijden krijg je daardoor veel ergenis en irritatie.quote:Op woensdag 18 juni 2014 08:53 schreef El_Matador het volgende:
[..]
In Nederland wordt men van alle kanten getreiterd auto te rijden. Het is dan ook precies de reden dat Nederlandse verkeersdeelnemers zulke ongelooflijke hufters zijn.
War on terror creates terror
War on drugs brings drugs
War on poverty increases poverty
Neuh, geen onzin, maar daar moet je misschien iets meer op buitenlandse wegen kijken, met name buiten Europa. Geen land dat zo enorm hufterig is als Nederland.quote:Op woensdag 18 juni 2014 08:56 schreef DW457 het volgende:
[..]
Das echt onzin. De wegen hier zijn gewoon erg complex en druk. We zitten met te veel mensen op te weinig asfalt en lange rechte stukken heb je hier niet. Er is altijd wel een af- of oprit, kruising of wat dan ook. Omdat niet iedereen even goed kan rijden krijg je daardoor veel ergenis en irritatie.
Die kun je ook omdraaienquote:Op woensdag 18 juni 2014 08:56 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Je blijft toch ook een calvinistische socialist he?
Niet begrijpen dat mensen lol in hun bezigheden willen.
Andere mensen jouw visie willen opdringen.
En blijkbaar zijn die maatregelen nodig. Onze wegen zijn echt enorm veilig: het aantal doden/gewonden per gereden km is echt heel erg laag als je het vergelijkt met andere landen, zoals België.quote:Op woensdag 18 juni 2014 09:00 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Neuh, geen onzin, maar daar moet je misschien iets meer op buitenlandse wegen kijken, met name buiten Europa. Geen land dat zo enorm hufterig is als Nederland.
Dat het veel te vol is in Nederland ben ik direct met je eens, maar het ligt aan de mentaliteit en de terreurstaat die de Nederlandse wegen zijn. Je voelt je opgesloten en wordt enorm beperkt in je mogelijkheden, al dan niet fysiek (drempels; hét woord dat elke Duitser kent), dan wel psychologisch (de flitsterreur).
Druk je de ballon teveel in aan 1 kant, komt het er elders uit.
De cirkelredenering.quote:Op woensdag 18 juni 2014 09:03 schreef DW457 het volgende:
[..]
En blijkbaar zijn die maatregelen nodig.
Klopt helemaal.quote:Onze wegen zijn echt enorm veilig: het aantal doden/gewonden per gereden km is echt heel erg laag als je het vergelijkt met andere landen, zoals België.
Is het al niet regelmatig ter discussie gesteld dat de mobiele flitsers misschien juist wel zorgen voor onveilige situaties?quote:Op woensdag 18 juni 2014 09:03 schreef DW457 het volgende:
[..]
En blijkbaar zijn die maatregelen nodig. Onze wegen zijn echt enorm veilig: het aantal doden/gewonden per gereden km is echt heel erg laag als je het vergelijkt met andere landen, zoals België.
Cirkelredenering of niet, t is wel zo. Alcohol en drugs in het verkeer is inderdaad een erg groot probleem en moeilijk aan te pakken. Om iemand te controleren daarop moet je hem laten stoppen en testen. Dat kan je dus veel minder makkelijk doen dan snelheidscontroles waarbij het overige verkeer gewoon door kan rijden.quote:Op woensdag 18 juni 2014 09:08 schreef El_Matador het volgende:
[..]
De cirkelredenering.
[..]
Klopt helemaal.
Groot probleem blijft alcohol in het verkeer. Dat moet veul strenger aangepakt worden.
Een beetje lekker verantwoord doorrijden zonder elke seconde een flitsterrorist is niet gevaarlijk.
Ook dat is helemaal waar. Wegaanpassingen zijn, zoals al eerder gezegd, vele malen beter. Controles zijn slechts symptoombestrijding.quote:Op woensdag 18 juni 2014 09:09 schreef ShaoliN het volgende:
[..]
Is het al niet regelmatig ter discussie gesteld dat de mobiele flitsers misschien juist wel zorgen voor onveilige situaties?
Deze gaat in mijn fobo.quote:Op woensdag 18 juni 2014 09:12 schreef DW457 het volgende:
[..]
Cirkelredenering of niet, t is wel zo.
Ik kan niet voor anderen spreken, maar na (niet tijdens) een XTC-trip kan ik best rijden. Ik neem dan ook geen 13 pillen, zoals idioten die ik met uitgaan ontmoet heb.quote:Alcohol en drugs in het verkeer is inderdaad een erg groot probleem en moeilijk aan te pakken.
De bestraffing moet veel strenger. Notoire drankrijders moet je gewoon vastzetten. Hallo, wat krijgen we nou.quote:Om iemand te controleren daarop moet je hem laten stoppen en testen. Dat kan je dus veel minder makkelijk doen dan snelheidscontroles waarbij het overige verkeer gewoon door kan rijden.
Wie risicoloos wil leven kan beter doodgaan.quote:Gewoon even lekker doorrijden zoals jij dat noemt gaat wel degelijk gepaard met risico's, zoals ik al eerder heb beschreven. Zeker als het snelheidsverschil tussen het overige verkeer groter en groter wordt.
Zegt iedereen dat niet die net na zoiets de auto tegen een boom oid heeft geparkeerd? Daarbij...hoe goed is je beoordelingsvermogen als je net wat pillen naar binnen hebt gewerktquote:Op woensdag 18 juni 2014 09:18 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Deze gaat in mijn fobo.![]()
[..]
Ik kan niet voor anderen spreken, maar na (niet tijdens) een XTC-trip kan ik best rijden. Ik neem dan ook geen 13 pillen, zoals idioten die ik met uitgaan ontmoet heb.
Das in ieder geval iets positiefsquote:Alcohol vind ik veel gevaarlijker, wiet voor mijzelf ook (nogo).
Zwaardere straffen hebben geen zin als de pakkans nog steeds laag is.quote:Je kan niet zeggen dat alle drugs hetzelfde zijn en natuurlijk kan je met 2 biertjes op best rijden. Maar als die 2 biertjes op een zwoele zomernamiddag op een lege maag met tegenzon en fietsende kinderen is, kan het heul makkelijk foutgaan, zeker als de muziek net hapert op dat moment... of er moet een 'selfie'gemaakt worden.
[..]
De bestraffing moet veel strenger. Notoire drankrijders moet je gewoon vastzetten. Hallo, wat krijgen we nou.
Whoa! Voor iemand die zo moet lachen om een cirkelredenering lever je wel belachelijk veel drogredenen aanquote:Iemand die gewoon als voetganger of fietser elke keer debiel gaat lopen doen in het 'verkeer' (al dan niet door alcohol veroorzaakt) wordt ook opgesloten.
Waarom Guusje Nadorst laten lopen en een waxinelichtjeshouderhoudergooiergooier 1,5 jaar zonder proces opsluiten?
[..]
Wie risicoloos wil leven kan beter doodgaan.
Het gaat niet om het verbod zelf, maar over de keuzes in de handhaving. Die zijn niet meer gericht op verkeersveiligheid en/of corrigeren van verkeerd gedrag, maar om maximalisatie van de inkomsten.quote:Op woensdag 18 juni 2014 07:23 schreef Mystikvm het volgende:
Ik heb jouw woorden niet verdraaid, ik heb het idee dat ik het je hooguit verkeerd begrijp. Daarom snap ik ook niet zo goed waarom mijn argument nergens op slaat. Er wordt niemand gediscrimineerd, er is gewoon ergens een grens getrokken wat betreft de snelheid en als je die overtreedt krijg je een boete. Ik begrijp echt niet zo goed waarom die grens dan aangevochten moet worden? Met welk doel?
Dus nogmaals, ik heb echt niet het idee dat ik je woorden verdraai, en waarom ik zo'n slecht punt maak als dat punt is "het beste overtreed je de wet niet". Het is niet alsof ik zeg dat je je Joden op zolder maar aan moet geven (om zelf maar de Godwin te maken) want ik zie de verkeerswetgeving niet als discriminerend of oneerlijk.
SWOV staat op de payrol van BVOM... Niet teveel geloven van wat ze schrijven.quote:Op woensdag 18 juni 2014 08:04 schreef DW457 het volgende:
Uh whut? Ok, jij weet niet waar je over praat. Even een simpele verkeersles voor je:
De exacte relatie tussen snelheid en ongevallen is afhankelijk van veel factoren. In algemene zin is die relatie echter zeer duidelijk: naarmate er op een bepaalde weg harder wordt gereden, neemt de kans op een ongeval steeds meer toe. De ongevalskans is ook groter voor een individueel voertuig dat sneller rijdt dan het overige verkeer op die weg. Naarmate de snelheid hoger is, resulteert een botsing ook in ernstiger letsel, zowel voor de veroorzaker van het ongeval als voor de tegenpartij. Daarbij speelt ook nog de massa en kwetsbaarheid van de betrokken voertuigen/verkeersdeelnemers een rol. Bij een botsing tussen een lichter en een zwaarder voertuig zijn de inzittenden van het lichtere voertuig over het algemeen aanzienlijk slechter af dan die van het zwaardere voertuig. In versterkte mate geldt dat ook voor voetgangers en (brom)fietsers in botsingen met (veel) zwaardere gemotoriseerde voertuigen.
Bron:SWOV
Waar jij geen rekening mee houdt is dat veel van die BOA's gewoon pensionado's zijn die alleen maar ingezet worden om bij zo'n kastje te waken... Het gaat dus zeker niet per definitie ten koste van andere zaken.quote:Op woensdag 18 juni 2014 08:10 schreef DW457 het volgende:
Waar je als politie trouwens wel tegenaan loopt is een aantal dingen:
1. Je kan niet op alle wegen dd maximum snelheid controleren: een weg moet er wel geschikt voor zijn om een snelheid te kunnen meten.
2. Mankracht. De controles op de snelwegen worden gedaan door het KLPD. De controles in steden door het lokale korps. Dat lokale korps heeft ook nog andere zaken die gedaan moeten worden en heeft dus simpelweg niet altijd de mankracht beschikbaar.
Onze wegen zijn veilig vanwege het relatief nieuwe wagenpark, de zeer goede staat van de wegen (moet je het onderhoud in België eens onder de loep nemen... om te huilen!), het gematigde klimaat en het vlakke landschap.quote:Op woensdag 18 juni 2014 09:03 schreef DW457 het volgende:
Onze wegen zijn echt enorm veilig: het aantal doden/gewonden per gereden km is echt heel erg laag als je het vergelijkt met andere landen, zoals België.
Ok. Dat zijn de nadelen.quote:Op woensdag 18 juni 2014 09:42 schreef twiFight het volgende:
Mensen die te hard rijden en vinden dat dat niets uitmaakt vergeten helaas altijd de natuurkundige kant van het verhaal. Natuurlijk, "een ongeluk overkomt mij niet", totdat het je wel overkomt. Dan is de remweg wel veel langer. Tel daarbij op dat de impactenergie ook nog eens een stuk hoger is (er komt veel meer energie vrij en een kreukelzone kan maar een beperkte hoeveelheid energie opvangen) en je hebt gewoon een probleem.
Mijn ervaringen in Duitsland zijn anders behoorlijk negatief.quote:Op woensdag 18 juni 2014 09:00 schreef El_Matador het volgende:
Neuh, geen onzin, maar daar moet je misschien iets meer op buitenlandse wegen kijken, met name buiten Europa. Geen land dat zo enorm hufterig is als Nederland.
Ik heb ook nooit gezegd dat snelheid de belangrijkste oorzaak is van ongelukken, maar het is wel een factor die bepaald hoe ernstig een ongeluk wordt. Je hoeft geen raketgeleerde te zijn om te snappen dat een klap van 100 km/u tegen iets harder aan komt dan met 10 km/u.quote:Op woensdag 18 juni 2014 09:53 schreef DS4 het volgende:
[..]
SWOV staat op de payrol van BVOM... Niet teveel geloven van wat ze schrijven.
Het verhaal is niet onwaar, maar geldt eigenlijk alleen voor niet snelwegen.
Feit is dat het aandeel van snelheid in dodelijke verkeersongevallen 2-4% is (afhankelijk van het land, in NL is het 3%). En dat is dus inclusief de wegen waar snelheid echt een kenmerkende rol speelt. Simpele dingen als niet opletten zit op ongeveer een derde. Dus eigenlijk kun je beter al die radio's verbieden. Of praten in de auto met medereizigers...
Juist daar waar men het meeste geld ophaalt speelt snelheid geen rol als het gaat om verkeersveiligheid. Logisch, want mensen willen liever niet dood, dus het merendeel mindert snelheid zodra de snelheid tov de situatie gevaarlijk wordt. Probleem is daarbij wel dat niet ieder gevaar zich duidelijk vooraf aankondigt... maar op de snelweg word je eigenlijk nooit verrast, logischerwijs.
Volgens mij mogen BOA's dit niet en moeten het echt agenten zijn, maar dit weet ik niet zeker.quote:Op woensdag 18 juni 2014 09:55 schreef DS4 het volgende:
[..]
Waar jij geen rekening mee houdt is dat veel van die BOA's gewoon pensionado's zijn die alleen maar ingezet worden om bij zo'n kastje te waken... Het gaat dus zeker niet per definitie ten koste van andere zaken.
Ik doelde in mijn post ook niet zo zeer op snelheid, maar wel op de inrichting van ons wegennet. Het project Duurzaam Veilig heeft zeker wel zijn vruchten afgeworpen.quote:Op woensdag 18 juni 2014 09:58 schreef DS4 het volgende:
[..]
Onze wegen zijn veilig vanwege het relatief nieuwe wagenpark, de zeer goede staat van de wegen (moet je het onderhoud in België eens onder de loep nemen... om te huilen!), het gematigde klimaat en het vlakke landschap.
Heeft werkelijk niets met snelheid te maken. De gemiddelde Belg houdt zich beter aan de snelheid. Wat zeg ik: die rijdt als een slome zak.
T is alleen jammer dat je bij zo'n schuiver altijd een medeweggebruiker tegen komt die de klap nog net even iets erger maakt.quote:Op woensdag 18 juni 2014 10:05 schreef DS4 het volgende:
[..]
Ok. Dat zijn de nadelen.
Voordeel: hoe harder je rijdt, hoe alerter je wordt.
Daarnaast: op snelwegen rij je allemaal dezelfde kant op. Een hoge snelheid die plotsklaps tot 0 wordt gereduceerd (twee auto's die met 30 km/u frontaal op elkaar klappen) heeft een veel hogere impact dan een auto die 300 km/u rijdt en via de vangrail terug de weg op stuitert en over zeg 80 meter tot stilstand komt.
Natuurkunde: het is niet snelheid, maar de decelleratie die het probleem vormt...
O: die link... moderne auto's staan met 100 km/u na ongeveer 35 meter stil ipv 64 meter. Uitgaande van ideale omstandigheden, maar toch.
Dat hangt er dus vanaf. Beter schamp je met 100 km/u dan dat je met 10 km/u tegen een rots aan komt (zie Schumacher).quote:Op woensdag 18 juni 2014 11:35 schreef DW457 het volgende:
Ik heb ook nooit gezegd dat snelheid de belangrijkste oorzaak is van ongelukken, maar het is wel een factor die bepaald hoe ernstig een ongeluk wordt. Je hoeft geen raketgeleerde te zijn om te snappen dat een klap van 100 km/u tegen iets harder aan komt dan met 10 km/u.
Ik snap dit punt, maar de overheid zet echt beleidsmatig in op het ophalen van zoveel mogelijk geld. Ook de politievakbond en de ANWB zijn ter zake kritisch. Dat is niet voor niets.quote:Snelheid is echter wel het beste te controleren. Er bestaan geen flitspalen tegen handheld bellen, alcohol gebruik etc., dus dan maar op snelheid. De discussie of deze controles enkel zijn om de staatskas te vullen of om de verkeersveiligheid te vergroten is onbeslist. Hangt ook heel erg af van de locatie. Zo staan ze bijvoorbeeld geregeld op de A16 bij Zwijndrecht te controleren, daar is het ook wel nuttig vanwege de drukte (grote snelheidsverschillen maken het daar echt onveilig), op de A2 tussen Utrecht en Amsterdam controleren ze ook omdat er anders niemand is die zich aan die snelheid houdt (omdat het daar ook veilig harder kan, maar ja, milieuafspraken met de dorpen langs die snelweg verhinderen dat). T is maar net hoe je het bekijkt.
De pakkans vergroten op overtredingen die echt gevaarlijk zijn (zoals alcohol achter t stuur, wat trouwens geen overtreding is, maar een misdrijf) ben ik helemaal voor. T is praktisch alleen erg moeilijk uitvoerbaar.
Ik weet zeker dat het wel mag en dat het gebeurt.quote:Volgens mij mogen BOA's dit niet en moeten het echt agenten zijn, maar dit weet ik niet zeker.
Vast. Het is op bepaalde plekken zinvol. Maar het is ook een schot hagel geworden.quote:Ik doelde in mijn post ook niet zo zeer op snelheid, maar wel op de inrichting van ons wegennet. Het project Duurzaam Veilig heeft zeker wel zijn vruchten afgeworpen.
Nee hoor.quote:T is alleen jammer dat je bij zo'n schuiver altijd een medeweggebruiker tegen komt die de klap nog net even iets erger maakt.
Niet per definitie. Zoals je zelf ook al zei is snelheid 1 van de factoren die speelt, andere factoren bepalen ook de ernst van de klap.quote:Op woensdag 18 juni 2014 13:07 schreef DS4 het volgende:
[..]
Dat hangt er dus vanaf. Beter schamp je met 100 km/u dan dat je met 10 km/u tegen een rots aan komt (zie Schumacher).
Dit geloof ik wel, maar ik zou er wel wat meer over willen weten voordat ik hier zomaar iets over ga roepen.quote:[..]
Ik snap dit punt, maar de overheid zet echt beleidsmatig in op het ophalen van zoveel mogelijk geld. Ook de politievakbond en de ANWB zijn ter zake kritisch. Dat is niet voor niets.
[..]
Heb je hier ook een onderbouwende bron of is het enkel je eigen interpretatie of waarneming?quote:Ik weet zeker dat het wel mag en dat het gebeurt.
Kan je dit toelichten en onderbouwen?quote:[..]
Vast. Het is op bepaalde plekken zinvol. Maar het is ook een schot hagel geworden.
Hangt inderdaad enorm af van de situatie. Ik denk wel dat je geluk hebt gehad. Er hoeft er maar eentje verkeerd tegen je aan te knallen en ze voeren je netjes af in een plastic tas.quote:[..]
Nee hoor.
Ik ben in Duitsland ooit bij ruim 300 km/u de macht over het stuur verloren (ineens keiharde bui, van het gas af en daardoor aquaplaning aan de achterzijde). Maar het was zo rustig dat ik honderden meters verder de controle weer verkreeg zonder dat de bijrijder ook maar iets heeft gemerkt (ja, de bui was hem opgevallen...).
Vandaar ook: soms kan het prima... En soms ook niet. Afhankelijk van de omstandigheden.
Al je voorbeelden gaan over snelwegen terwijl er op de snelwegen veel minder (dodelijke) ongevallen voorkomen dan op de provinciale wegen. En juist op die provinciale wegen is de oorzaak vaker te vinden in hardrijden en heeft harder rijden ook meer impact op de gevolgen van dat ongeluk. Op een snelweg rijdt men tenslotte allemaal dezelfde kant op en is de kans op een frontale botsing met een auto die stil staat of van de andere kant komt of een frontale botsing met een stilstaand voorwerp (boom, lantaarnpaal) bijna nihil.quote:Op woensdag 18 juni 2014 11:35 schreef DW457 het volgende:
Snelheid is echter wel het beste te controleren. Er bestaan geen flitspalen tegen handheld bellen, alcohol gebruik etc., dus dan maar op snelheid. De discussie of deze controles enkel zijn om de staatskas te vullen of om de verkeersveiligheid te vergroten is onbeslist. Hangt ook heel erg af van de locatie. Zo staan ze bijvoorbeeld geregeld op de A16 bij Zwijndrecht te controleren, daar is het ook wel nuttig vanwege de drukte (grote snelheidsverschillen maken het daar echt onveilig), op de A2 tussen Utrecht en Amsterdam controleren ze ook omdat er anders niemand is die zich aan die snelheid houdt (omdat het daar ook veilig harder kan, maar ja, milieuafspraken met de dorpen langs die snelweg verhinderen dat). T is maar net hoe je het bekijkt.
Dan nog zijn controles niet de oplossing, maar is het de bestrijding van n symptoom van t eigenlijke probleem!quote:Op woensdag 18 juni 2014 13:51 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Al je voorbeelden gaan over snelwegen terwijl er op de snelwegen veel minder (dodelijke) ongevallen voorkomen dan op de provinciale wegen. En juist op die provinciale wegen is de oorzaak vaker te vinden in hardrijden en heeft harder rijden ook meer impact op de gevolgen van dat ongeluk. Op een snelweg rijdt men tenslotte allemaal dezelfde kant op en is de kans op een frontale botsing met een auto die stil staat of van de andere kant komt of een frontale botsing met een stilstaand voorwerp (boom, lantaarnpaal) bijna nihil.
Als het puur gaat om verkeersveiligheid kunnen ze beter op de provinciale wegen en binnenwegen controleren. Gaat het puur om het milieu dan is een traject controle zinniger.
De meeste mensen gaan beter op hun snelheid letten als ze recent een boete hebben ontvangen. Zowel op de snelweg als op provinciale wegen.quote:Op woensdag 18 juni 2014 13:51 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Al je voorbeelden gaan over snelwegen terwijl er op de snelwegen veel minder (dodelijke) ongevallen voorkomen dan op de provinciale wegen. En juist op die provinciale wegen is de oorzaak vaker te vinden in hardrijden en heeft harder rijden ook meer impact op de gevolgen van dat ongeluk. Op een snelweg rijdt men tenslotte allemaal dezelfde kant op en is de kans op een frontale botsing met een auto die stil staat of van de andere kant komt of een frontale botsing met een stilstaand voorwerp (boom, lantaarnpaal) bijna nihil.
Als het puur gaat om verkeersveiligheid kunnen ze beter op de provinciale wegen en binnenwegen controleren. Gaat het puur om het milieu dan is een traject controle zinniger.
Aan de andere kant gaan mensen ook massaal en plotseling (hard) op de rem als ze zo'n controle zien, wat de verkeersveiligheid ook niet ten goede komt.quote:Op woensdag 18 juni 2014 14:32 schreef tofastTG het volgende:
[..]
De meeste mensen gaan beter op hun snelheid letten als ze recent een boete hebben ontvangen. Zowel op de snelweg als op provinciale wegen.
Kijk overigens eens op flitsservice.nl ,meeste controles staan op provenciale wegen.
Het is dus vooral decelleratie wat het probleem vormt.quote:Op woensdag 18 juni 2014 13:18 schreef DW457 het volgende:
Niet per definitie. Zoals je zelf ook al zei is snelheid 1 van de factoren die speelt, andere factoren bepalen ook de ernst van de klap.
Ok.quote:Dit geloof ik wel, maar ik zou er wel wat meer over willen weten voordat ik hier zomaar iets over ga roepen.
Ik heb er wel eens een gesproken. Ze moeten natuurlijk een cursusje doen om te leren hoe het apparaat werkt en aangesteld worden, maar meer is het niet.quote:Heb je hier ook een onderbouwende bron of is het enkel je eigen interpretatie of waarneming?
Ten aanzien van snelheid (duurzaam veilig is meer dan dat natuurlijk) is het gewoon niet gericht op situaties, maar wordt de snelheid op bijzonder veel wegen verlaagd zonder echt te kijken waar het wel en waar het niet zinnig is.quote:Kan je dit toelichten en onderbouwen?
Natuurlijk heb ik geluk gehad. Om te beginnen dat ik wist wat ik moest doen. Maar goed, we komen allemaal wel eens in een situatie waar je met een beetje pech eindigt onder de grond.quote:Hangt inderdaad enorm af van de situatie. Ik denk wel dat je geluk hebt gehad. Er hoeft er maar eentje verkeerd tegen je aan te knallen en ze voeren je netjes af in een plastic tas.
Je hebt dus kennelijk niet begrepen dat het in dezen ging om het waarom op snelwegen (waar iedereen dezelfde kant op rijdt) snelheid volstrekt anders uitpakt dan op wegen waar obstakels zijn, verkeer elkaar kruist of tegemoet komt... enz.quote:Op donderdag 19 juni 2014 09:35 schreef twiFight het volgende:
Zucht, wat een appel- en perenmoes hier. Je kunt beter met 50 km/u een vangrail schampen dan met 100 km/u en je kunt beter met 50 km/u tegen een rots aanrijden dan met 100 km/u.
Decelleratie is wel het probleem, maar met hogere snelheid zul je altijd meer decellereren dan bij hetzelfde ongeluk met lagere snelheid.
Je moet niet twee compleet verschillende ongelukken gaan vergelijken en dan denken dat je bewezen hebt dat snelheid een kleinere rol speelt.
Je kan ook gewoon even bovenstaande posts goed lezen.quote:Op donderdag 19 juni 2014 09:54 schreef twiFight het volgende:
Best, dan ga ik wel mee in waar jij wil dat de discussie over gaat. Je hebt aannemelijk gemaakt dat het harder aankomt als je tegen een muur knalt dan als er geen muur staat. Chapeau, dat weet elk kind van 4 ook al. Hoe deze informatie helpt bij het argument om wel of niet te flitsen op snelwegen is mij verder een raadsel, maar met die wijsheid kom je vast nog wel op de proppen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |