Is dat zo simpel dan?quote:Op maandag 7 juli 2014 09:02 schreef mschol het volgende:
[..]
want een simpele PHP of javascript check of er voldoende gegevens zijn was te veel werk om in te bouwen?
Als iemand Plein 1813 invult, dan zal die ook naar dat adres gestuurd worden. In eerste instantie is het natuurlijk de verantwoordelijkheid van de klant om zijn of haar gegevens correct in te vullen. Ze gaan immers ook nog eens akkoord met de algemene voorwaarden waarin staat dat je de gegevens correct dient in te vullen en ik niet aansprakelijk ben voor verlies door onjuiste gegevens.quote:Op maandag 7 juli 2014 16:52 schreef n00b13 het volgende:
Maar ben ik nou dom of is checken of je adres eindigt op een nummer nou echt zo erg?
Ik bedoel als iemand Plein 1813 invult ga je dat toch nooit herkennen als straatnaam tenzij je een straten API gebruikt.
Waarom is het zo moeilijk dan? Welk systeem gebruik je?quote:Op maandag 7 juli 2014 17:03 schreef Dimens het volgende:
[..]
Als iemand Plein 1813 invult, dan zal die ook naar dat adres gestuurd worden. In eerste instantie is het natuurlijk de verantwoordelijkheid van de klant om zijn of haar gegevens correct in te vullen. Ze gaan immers ook nog eens akkoord met de algemene voorwaarden waarin staat dat je de gegevens correct dient in te vullen en ik niet aansprakelijk ben voor verlies door onjuiste gegevens.
Mja. Ik heb natuurlijk liever dat klanten hun bestelling ontvangen en tevreden zijn dan boze klanten terwijl ik wel in mijn recht sta.
Ik heb trouwens gekeken of ik een extra veld kon toevoegen. Is makkelijker gezegd dan gedaan dus momenteel zijn straatnaam en huisnummer nog een veld. Het zou overigens fijner zijn als er middels PHP of JS gecontroleerd wordt of er een cijfer is ingevuld en er een foutmelding wordt weergeven indien dit niet zo is.
mwha, ligt er wel een beetje aan hoe precies je zelf de check wilt hebben, maar kijken of alle benodigde velden (adres, huisnummer, postcode, Woonplaats) ingevuld zijn is al stap 1.. (het voorkomt geen foute invoer, zoals b.v. nummer 13 i.p.v. 13a maar dan kan je in iedergeval afdwingen dat het huisnummer is ingevuld zonder regexen te gebruiken)quote:
Hij heeft geen veld voor huisnummer.quote:Op maandag 7 juli 2014 18:14 schreef mschol het volgende:
[..]
mwha, ligt er wel een beetje aan hoe precies je zelf de check wilt hebben, maar kijken of alle benodigde velden (adres, huisnummer, postcode, Woonplaats) ingevuld zijn is al stap 1.. (het voorkomt geen foute invoer, zoals b.v. nummer 13 i.p.v. 13a maar dan kan je in iedergeval afdwingen dat het huisnummer is ingevuld zonder regexen te gebruiken)
uiteraard zou er ook nog naar zo'n postcode check service kunnen worden overgestapt: de klant moet dan alleen postcode + huisnummer op te geven en het systeem retouneert dan het volledige adres. Dit kost alleen wel geld...
Ik maak gebruik van osCommerce. Er is wel een oplossing vanuit osCommerce zelf die ik heb geprobeerd maar niet up to date is en niet goed werkt met mijn versie van osC. Moet ik dus het een en ander zelf uitzoeken.quote:Op maandag 7 juli 2014 17:17 schreef n00b13 het volgende:
[..]
Waarom is het zo moeilijk dan? Welk systeem gebruik je?
Voor een gemiddelde webshop gaat dat echt niet zo hoog oplopen dat je problemen krijgt met een gratis api hoor.quote:Op maandag 7 juli 2014 18:14 schreef mschol het volgende:
[..]
uiteraard zou er ook nog naar zo'n postcode check service kunnen worden overgestapt: de klant moet dan alleen postcode + huisnummer op te geven en het systeem retouneert dan het volledige adres. Dit kost alleen wel geld...
ik wist niet dat er gratis api's zijnquote:Op maandag 7 juli 2014 18:23 schreef KomtTijd... het volgende:
[..]
Voor een gemiddelde webshop gaat dat echt niet zo hoog oplopen dat je problemen krijgt met een gratis api hoor.
www.postcodeapi.nu
Volgens mij kan deze discussie beter verplaatst worden naar het PHP-topic overigens.
Met een postcode-api werken is natuurlijk een mooie oplossing maar vergt veel werk en vind ik persoonlijk niet nodig. Tevens heb ik ook te maken met Belgen en dan werken de meeste API's al niet meer.quote:Op maandag 7 juli 2014 17:14 schreef KomtTijd... het volgende:
De enige manier om een behoorlijk foolproof formulier te maken is door alleen postcode + huisnummer te vragen, en de adresgegevens via een postcode-api in te laden ter controle. En dit is in mijn ogen ook nog eens veruit het gebruiksvriendelijkst.
Maar gezien het verhaal over de verkeerd ingevulde forms denk ik dat bij jou eerder (in sommige gevallen) iets mis gaat met de layout van het formulier waardoor mensen verkeerde informatie invullen. Dan kun je al een hele grote slag maken door dat eens uit te zoeken, hoeft er aan de backend nieteens iets te veranderen.
Je email dude!!!quote:Op maandag 7 juli 2014 18:43 schreef Dimens het volgende:
[..]
Met een postcode-api werken is natuurlijk een mooie oplossing maar vergt veel werk en vind ik persoonlijk niet nodig. Tevens heb ik ook te maken met Belgen en dan werken de meeste API's al niet meer.
Het aanmaken van een account ziet er overigens zo uit:
[ afbeelding ]
Dit zou de beste oplossing zijn:
[ afbeelding ]
Maar dan natuurlijk mooi uitgewerkt. Dan moet men eerst het huisnummer invullen en daarna pas de naam van de straat. De kans dat ik dan Amsterdamstraat 1 1 krijg is ook kleiner dan wanneer ik eerst de straatnaam vraag en daarna pas het huisnummer.
Maar nu is de vraag; Hoe krijg ik het dan voor elkaar dat deze twee velden samengevoegd worden en dan in de database terecht komt met straatnaam eerst en daarna het huisnummer.
Uit het hoofdje.quote:Op maandag 7 juli 2014 18:43 schreef Dimens het volgende:
Maar nu is de vraag; Hoe krijg ik het dan voor elkaar dat deze twee velden samengevoegd worden en dan in de database terecht komt met straatnaam eerst en daarna het huisnummer.
| 1 2 3 | <?php $address = $_REQUEST['nummer'] ." ".$_REQUEST['straat']; ?> |
| 1 | <form onsubmit="concatAddress()"> |
| 1 2 3 4 5 | function concatAddress() { addNoElem = document.getElementById('adresnummerelementid'); addressELem = document.getElementById('adresstraatelementid'); addressElem.value = addressElem.value + " " + addNoElem.value; } |
met alle respect, maar als dat vaak voorkomt, dan is het toch allemaal niet zo duidelijkquote:Op donderdag 17 juli 2014 13:27 schreef Dimens het volgende:
Ik blijf het toch frappant vinden hoe klanten hun eigen schuld op mij kunnen afschuiven:
"Dus jullie sturen iets zonder huisnummer en daar ben ik de dupe van?"
"Jullie zijn verantwoordelijk voor de levering dus ga het maar oplossen."
Bovenstaande klanten hebben overigens gewoon hun bestelling alsnog gekregen. Maar de onderstaande is toch wel heel apart.
"Ik heb gewoon het huisnummer doorgegeven. Jullie hebben het gewoon zonder huisnummer verstuurd."
In de bijlage van de e-mail met de bevestiging van de bestelling is tevens te zien dat er geen huisnummer zichtbaar is.
Later in de mail:
"Er is kennelijk iets niet goed gegaan bij jullie. Ik wens zo snel als mogelijk mijn bestelling te ontvangen en het geld terug en doen jullie dat niet dan zal ik naar de consumentenbond en radar toe gaan. Dit is echt belachelijk."
Eigenlijk gun ik hem helemaal niets meer.
Dit zijn nog de mensen van voordat ik bewust was van het probleem. Het komt nu niet meer voor.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 13:52 schreef Catch22- het volgende:
[..]
met alle respect, maar als dat vaak voorkomt, dan is het toch allemaal niet zo duidelijk
Maar jij verzend dus dan gewoon het pakket zonder huisnummer?quote:Op vrijdag 18 juli 2014 13:56 schreef Dimens het volgende:
[..]
Dit zijn nog de mensen van voordat ik bewust was van het probleem. Het komt nu niet meer voor.
Gaat allemaal in brieven. En nee, eerste instantie lette ik niet op of er wel een huisnummer ingevuld was omdat het altijd goed ging. Totdat er ineens heel veel bestellingen zonder huisnummer verstuurd waren. Soms kom je ergens pas achter als het fout gaat en ik heb het ook allemaal opgelost. Op die ene persoon dus na. Daar ga ik na het weekend wel achteraan, nu te warm voor.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 14:22 schreef Catch22- het volgende:
[..]
Maar jij verzend dus dan gewoon het pakket zonder huisnummer?
Dan moet je de afweging maken of het gezeur het waard is, of dat je beter gewoon een nieuw product stuurtquote:Op vrijdag 18 juli 2014 14:28 schreef Dimens het volgende:
[..]
Gaat allemaal in brieven. En nee, eerste instantie lette ik niet op of er wel een huisnummer ingevuld was omdat het altijd goed ging. Totdat er ineens heel veel bestellingen zonder huisnummer verstuurd waren. Soms kom je ergens pas achter als het fout gaat en ik heb het ook allemaal opgelost. Op die ene persoon dus na. Daar ga ik na het weekend wel achteraan, nu te warm voor.
Ik laat hem eerst nog even met het vervelende gevoel zitten dat hij geen product heeft. Daarna stuur ik wel een mail waarin ik hem even op zijn fouten en leugens wijs en daarna stuur ik hem een nieuw product toe.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 14:29 schreef Catch22- het volgende:
[..]
Dan moet je de afweging maken of het gezeur het waard is, of dat je beter gewoon een nieuw product stuurt
Vervelend zulke zeurende klanten.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 14:36 schreef Dimens het volgende:
[..]
Ik laat hem eerst nog even met het vervelende gevoel zitten dat hij geen product heeft. Daarna stuur ik wel een mail waarin ik hem even op zijn fouten en leugens wijs en daarna stuur ik hem een nieuw product toe.
Mja, dan heeft hij nog zijn geld niet terug. Dat eist hij natuurlijk ook nog eens. Waarschijnlijk krijg ik het dan ook nog retour van hem met de melding dat hij zijn geld terug wil.
Handigste is om even hier te vragenquote:Op dinsdag 22 juli 2014 09:49 schreef KomtTijd... het volgende:
Iemand hier verstand van goedkope compactcamera's? Ik kan niet kiezen...
http://tweakers.net/pricewatch/compare/436/328525;327687;384876;386545;367848/categorie/
Jup. Zit in het ene topic moeilijk te doen of hij een Panasonic GH4 zal kopen (om te verhuren voor zijn verhuurbedrijf) maar in een ander topic wil hij graag een 'drone' (haat op dat woord, maar goed) die hij later ook wel wil verhuren voor videobeelden.quote:Op dinsdag 22 juli 2014 09:50 schreef Catch22- het volgende:
We hebben een nieuw pareltje in dig > http://forum.fok.nl/user/history/431329
quote:EA geeft de Sims 2, inclusief alle uitbreidingspakketten, tijdelijk gratis weg. Gamers hebben tot 31 juli de tijd om het spel via Origin te downloaden door een speciale code in te voeren. Bezitters van de Sims 2 konden al gratis upgraden naar de Ultimate Edition.
Er zitten heel veel woorden in de zin die ik niet begrijpquote:Op vrijdag 25 juli 2014 15:23 schreef KomtTijd... het volgende:
Wellicht (hopelijk niet) staat het wifi van dat ding standaard open na een factory reset. Anders zul je een USB-netwerkkaart nodig hebben of een andere computer.
quote:Op vrijdag 25 juli 2014 15:27 schreef KomtTijd... het volgende:
In dat geval: Haal er iemand bij die er verstand van heeft.
Euhm lijkt me die router resetten dan zal ie wel een netwerk uitzenden.quote:Op vrijdag 25 juli 2014 15:04 schreef Californium het volgende:
Is er iemand die mij kan helpen met internet in mijn nieuwe huisje? Ik kan er ook een heel topic over openen maar misschien dat iemand hier mij kan helpen.
Ik heb een macbook air (dus geen uitgang voor een gewone internetkabel of een cdrom drive) en ik heb een belkin router (die ik ooit op een oude laptop op een oud adres heb ingesteld volgens de werkwijze die is beschreven) maar dat gaat nu dus niet. Het lukt mij altijd om dingen te installeren ondanks dat ik een computer n00b ben maar nu dus even niet
Goed moment om je Origin inloggegevens te vergeten en kwijt te rakenquote:Op donderdag 24 juli 2014 11:29 schreef Iemand91 het volgende:
EA maakt Sims 2 Ultimate Edition tijdelijk gratis
[..]
quote:Op zondag 27 juli 2014 16:32 schreef Dimens het volgende:
[ afbeelding ]
Devvers [ afbeelding ][ afbeelding ]
waar woon je ergens in stad?quote:Op vrijdag 25 juli 2014 15:29 schreef Californium het volgende:
[..]!
Iemand die toevallig in Groningen woont en tijd heeft om er even naar te kijken voor een kleine vergoeding?
Als ik hier door de straat loop (vrijstaande woningen die niet pal op de straat staan) zie ik verscheidene Ziggo-netwerken.quote:Op dinsdag 5 augustus 2014 19:42 schreef remlof het volgende:
Ook KPN start met uitrol landelijk wifi-netwerk
In samenwerking met Fon dus, vandaag post erover en heb ook mijn hotspot opgezet, de 13.426.750e
Ben benieuwd hoe het werkt in de praktijk.
Ach in Nederland heb ik ook 4G meestal, dus niet echt wifi nodig, maar als dit in het buitenland ook werkt is het wel handig.quote:Op dinsdag 5 augustus 2014 19:45 schreef Iemand91 het volgende:
[..]
Als ik hier door de straat loop (vrijstaande woningen die niet pal op de straat staan) zie ik verscheidene Ziggo-netwerken.
Gaat een beetje tegen mijn ervaring in als dit echt goed zou werken. Wifi heeft niet zo'n geweldig bereik dus hoeveel je er op straat aan hebt...
Bij ons overigens geen hotspot; onze modem staat in bridge-modus.
jeuh.. nog meer vervuiling in de lucht (en nog meer potentiele storingsbronnen voor je eigen netwerk)quote:Op dinsdag 5 augustus 2014 19:42 schreef remlof het volgende:
Ook KPN start met uitrol landelijk wifi-netwerk
In samenwerking met Fon dus, vandaag post erover en heb ook mijn hotspot opgezet, de 13.426.750e
Ben benieuwd hoe het werkt in de praktijk.
er zijn ook NUC's met een i5 he?quote:Op woensdag 6 augustus 2014 15:57 schreef Iemand91 het volgende:
Iemand ervaring met de Intel NUC?
Zit weer voor iemand een PC te configureren en zo'n NUC is waarschijnlijk een slimmere keuze dan een reguliere kast. Slechts 2 tientjes duurder en qua hardware nagenoeg gelijk. (mist dan alleen een DVD-drive en iets mindere CPU).
Gróót voordeel is het zeer compacte formaat wat hij wel mooi vindt.
Zeker in combinatie met 2 schermen.
EDIT: CPU is toch wel een flink stuk minder...
Klopt, maar met in de versie met een 2.5" bay (naast een SSD ook een HDD nodig) is ¤70 duurder dan de i3 versie; en de i5 die in die NUC zit (i5-4250U) is nog steeds vergelijkbaar met een Pentium G3420.quote:
In de stad!quote:
| 1 2 | root@hostname:~# cat /etc/issue Ubuntu 6.06.1 LTS \n \l |
Tijd voor een shutdown -h ?quote:Op vrijdag 8 augustus 2014 10:44 schreef Jump het volgende:
Zo, een oude server op het werk waar bijna niemand meer naar kijkt of gebruikt:
[ code verwijderd ]
Als bij de eerste variant geel op is, dan moet je alle kleuren vervangen, bij de tweede variant alleen geel.quote:Op vrijdag 8 augustus 2014 19:13 schreef Iemand91 het volgende:
Nog weer een vraag; nu over printers.
Je hebt inktjets met 2 cartridges; zwart en kleuren.
Maar ook inktjets met nog meer; zwart, cyaan, magenta en geel.
Nou heb ik een versie van die laatste op het oog.
Is dat laatste nou echt een voordeel of niet? Ik lees overal van wel, maar mij lijkt cyaan, magenta en geel vervangen door 3 cartridges aanmerkelijk duurder dan door 1 kleuren cartridge...
Gaat overigens om een wat meer zakelijke inkjet-printer die lang zo duur niet print als standaard inkjets en waarmee een laser eigenlijk niet meer zo nodig is. (en dus ook niet de nadelen van laser)
Dat snap ik. Dus als je alles helemaal op wil maken (of 'groen' wil zijnquote:Op vrijdag 8 augustus 2014 19:23 schreef Bart het volgende:
Als bij de eerste variant geel op is, dan moet je alle kleuren vervangen, bij de tweede variant alleen geel.
Dat heb ik ook gelezen inderdaad. Dat is wel minder.quote:Op vrijdag 8 augustus 2014 19:25 schreef .Neovo. het volgende:
Nadeel (misschien alleen bij epson?) is dat het klereding stopt met printen zodra er een van die cartridges leeg is. Je kan dan ook niet meer in zwart-wit afdrukken totdat je de lege cartridge hebt vervangen.
Degene voor wie de printer is print genoeg; of i.i.g. niet te weinig dat een laser nodig wordt vanwege uitdrogen bij inkjet.quote:Nog een nadeel is dat die dingen verstopt kunnen raken als je een paar keer per jaar print. Een normale cartridge heeft de printkop op de cartridge (HP bijvoorbeeld), bij die andere zit er soort vaste printkop op, waardoor die na verloop van tijd verstopt kan raken.
Tja; veel keuze is er niet met de eisen/wensen die ze hebben. Uiteindelijk een gevonden die toch wel bekend staat als zeer goedkoop printen:quote:Ik zou de gewone pakken, die gaan tenminste door met printen, en dan zie je vanzelf wel wanneer de inkt echt op is.
Dat ligt aan de inhoud van de cartridges in ml, en hoe 'scheef' jij print (ene kleur ten opzicht van de andere kleur).quote:Op vrijdag 8 augustus 2014 19:59 schreef Iemand91 het volgende:
[..]
Dat snap ik. Dus als je alles helemaal op wil maken (of 'groen' wil zijn) koop je de 2e soort.
Maar laat een kleurencartridge ¤10 zijn; een cyaan, magente en gele kosten dat ook; ergo in totaal 3x zo duur.
Als je 'groen' wil zijn zou ik helemaal geen printer kopen. Wat valt er nou thuis nog uit te printen?quote:Op vrijdag 8 augustus 2014 19:59 schreef Iemand91 het volgende:
Dat snap ik. Dus als je alles helemaal op wil maken (of 'groen' wil zijn) koop je de 2e soort.
Maar laat een kleurencartridge ¤10 zijn; een cyaan, magente en gele kosten dat ook; ergo in totaal 3x zo duur.
Nog genoeg.quote:Op zondag 10 augustus 2014 14:33 schreef FredvZ het volgende:
Als je 'groen' wil zijn zou ik helemaal geen printer kopen. Wat valt er nou thuis nog uit te printen?
True that.quote:Wat ook meepeelt is de hoeveelheid inkt in een cartridge, in de losse zit vaak meer dan in de gecombieerde kleuren cartridges.
Tx. Zie je reply nu pas omdat je niet quotequote:Op woensdag 13 augustus 2014 19:26 schreef Bart het volgende:
Instellingen
Algemeen
Standaard applicaties
Het stond bij mij iets anders, wel bij algemeen en dan apps, daarna moest ik youtube aanklikken en daar kon ik de opties wijzigen. Maar het is gelukt iig.quote:
quote:Op woensdag 13 augustus 2014 20:58 schreef Karina het volgende:
[..]
Het stond bij mij iets anders, wel bij algemeen en dan apps, daarna moest ik youtube aanklikken en daar kon ik de opties wijzigen. Maar het is gelukt iig.
Wat heb je ervoor betaald als ik vragen mag?quote:Op vrijdag 15 augustus 2014 21:37 schreef FredvZ het volgende:
* FredvZ is in shock:
Ik heb zojuist een niet werk en/of studie gerelateerd boek gekocht![]()
Tis de biografie van Steve Jobs, dat dan weer wel
12,50 bij Bol.comquote:Op vrijdag 15 augustus 2014 22:16 schreef .Neovo. het volgende:
[..]
Wat heb je ervoor betaald als ik vragen mag?
Hmmm, dan troost ik me maar met de gedachte dat ik om bij de dichtstbijzijnde Action het verschil kwijt was geweest aan benzine (om nog maar te zwijgen van de tijd die het me gescheeld heeft)quote:
als dat al waar is (en het dezelfde is): Dat mag helemaal niet, iets met vaste boeken prijs enzo..quote:
Zelfde boek. Geen idee hoe ze dat doen met de prijzen .quote:Op zondag 17 augustus 2014 00:15 schreef mschol het volgende:
[..]
als dat al waar is (en het dezelfde is): Dat mag helemaal niet, iets met vaste boeken prijs enzo..
| 1 2 3 4 | if [ -x /usr/sbin/deluser ] then deluser --quiet --system ${TFTP_USERNAME} if |
Gaat veel tijd kosten om dat te implementeren. Heeft mij al een eeuwigheid gekost om het op deze manier op te lossen dat ze wel een huisnummer moeten invullen.quote:Op dinsdag 9 september 2014 14:27 schreef RobertNL het volgende:
lastig wel. Is zo'n database niet wat? PC + huisnummer = automagisch straat en woonplaats ophalen (en dat ze het dan niet kunnen laten veranderen)
Daar wil ik je wel mee helpen hoor schatjequote:
Ik vind het aardig van je maar ik wil er niet nog meer tijd in steken. Niet als het gelukkig maar zelden voorkomt.quote:Op dinsdag 9 september 2014 14:51 schreef Catch22- het volgende:
[..]
Daar wil ik je wel mee helpen hoor schatje
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |