Van binnenuit? De Poolse immigranten pakken de wapens op als de EU klapt? Of hoe moet ik dat voor me zien?quote:Op woensdag 21 mei 2014 20:52 schreef El_Matador het volgende:
[..]
En in dat laatste zit hem precies het fundamentele verschil tussen pro-EU'ers ("oh jee, dat kutlandje is onbeduidend en we kunnen niet alleen") versus anti-EU'ers ("Nederland is sterk, heeft economisch, technisch, educatief en historisch een enorme kracht, laten we die benutten en weer een sterk en geen kwakkelend land van maken").
Dat we van de NAVO afhankelijk zijn bij Russische bombardementen snap ik.
Dat is dan ook niet het echte gevaar; dat komt van binnenuit. Als die Europese foie gras-gans ontploft.
Als je goed gelezen hebt, zie je dat ik dat nadeel aanstip.quote:Op woensdag 21 mei 2014 20:51 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
En daarom bepleit jij een nieuwe monetaire wissel, zodat sommige sectoren dat vermeende geintje weer kunnen flikken?
Welke protesten dan ook. Er is maar weinig nodig om de vonk te doen overslaan. In de afgelopen 15 jaar zijn er in verscheidene landen protesten geweest.quote:Op woensdag 21 mei 2014 20:54 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Van binnenuit? De Poolse immigranten pakken de wapens op als de EU klapt? Of hoe moet ik dat voor me zien?
Wat is in vredesnaam de "economische machtsfactor van Nederland"?quote:Op woensdag 21 mei 2014 20:50 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Handelen zal doorgaan. De economische machtsfactor van Nederland is veel groter dan de politieke afhankelijkheid.
Dat Nederland zich bescheiden opstelt met dweeps als Balkenende en Rutte betekent niet dat het "kutlandje" niets voorstelt.
Dus we moeten protesten in eigen land de kop indrukken met onze eigen strijdkracht - en daarin dus niet afhankelijk zijn van het buitenland - en daarom moeten we uit de EU stappen.quote:Op woensdag 21 mei 2014 21:00 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Welke protesten dan ook. Er is maar weinig nodig om de vonk te doen overslaan. In de afgelopen 15 jaar zijn er in verscheidene landen protesten geweest.
Met meer harmonisering neemt ook de tegenstand steeds georganiseerdere vormen aan.
Voorlopig wordt de strijd nog netjes in het parlement gevoerd, wat als die overslaat naar de straat?
Mislukte oogsten, brandstoftekorten, oorlogen elders, allemaal factoren die het fragiele EU-kaartenhuis kunnen doen instorten.
Ik geef mijn beslissingsbevoegdheden liever niet over aan iemand die bij mijn denkbeelden denkt aan Auschwitz en ondanks verdiende miljoenen geen tandarts en kapper kan vinden die hem wil helpen.
Goed, je je niets verbeeldt, ben je niks, maar je kunt natuurlijk ook overdrijven.quote:Op woensdag 21 mei 2014 21:00 schreef beantherio het volgende:
[..]
Wat is in vredesnaam de "economische machtsfactor van Nederland"?
En dat is het hem. Creeer die stress bij de EU. Laat ze maar zien dat het ernst is, dat Nederland ermee wil stoppen gedicteerd worden wat die lui (vergeet niet: die streven GEEN Nederlands belang na) allemaal voor het "kutlandje" in petto hebben.quote:Op woensdag 21 mei 2014 20:54 schreef Igen het volgende:
Als we nu helemaal blanco konden beginnen, laten we zeggen zoals Zwitserland voor het jaar 2000, dan was de situatie heel anders geweest.
Ja, geeeeeen idee....quote:Op woensdag 21 mei 2014 21:00 schreef beantherio het volgende:
[..]
Wat is in vredesnaam de "economische machtsfactor van Nederland"?
Nee, jij vrees ik, aangezien je je eigen stroman aanvalt.quote:Op woensdag 21 mei 2014 21:01 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dus we moeten protesten in eigen land de kop indrukken met onze eigen strijdkracht - en daarin dus niet afhankelijk zijn van het buitenland - en daarom moeten we uit de EU stappen.
Wat heb je gezopen?
"Die lui", dat zijn dus de politici van de andere landen, zoals Griekenland en Polen.quote:Op woensdag 21 mei 2014 21:04 schreef El_Matador het volgende:
[..]
En dat is het hem. Creeer die stress bij de EU. Laat ze maar zien dat het ernst is, dat Nederland ermee wil stoppen gedicteerd worden wat die lui (vergeet niet: die streven GEEN Nederlands belang na) allemaal voor het "kutlandje" in petto hebben.
Ik heb het zelf net meegemaakt. Ik zei dat ik wilde kappen met mijn werk, grote stress, bijna huilende baas. En toen kon ik ineens van alles regelen, waarbij ik vooral aan mijn vrijheid denk. Dat moet en kan Nederland ook. Het "kutlandje" is veel te belangrijk voor de andere EU-landen.
Als je werkelijk meegaat in het paradigma dat de EU een enorm belang heeft, betekent die argumentatie dus ook dat Nederland voor de EU zelf ook een enorm belang heeft.
Als dat zo is, kun je met het creeeren van een stress-situatie veel voor elkaar krijgen. Helaas was de electorale weg daartoe in 2005 niet voldoende om die machtshonger te stillen (en de democratie te vermoorden), dan maar hardere methodes.
Luisteren zullen ze, dat geef ik je op een briefje.
Ik snap het gewoon oprecht niet. Wat bedoel je met op militair vlak niet afhankelijk zijn van het buitenland? Hoe zie je dat voor je?quote:Op woensdag 21 mei 2014 21:07 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Nee, jij vrees ik, aangezien je je eigen stroman aanvalt.
Ik meen het. Uit de posting van El_Matador haal ik dat je blijkbaar het complete fundament van je economie kunt wegslopen en dat dan de boel overeind blijft door de "economische machtsfactor". Ik dacht zelf altijd dat er zoiets bestond als "The global economy" waarbij bedrijven al bij de minste geringste politieke verandering in een ander land gaan zitten en qua bedrijfsvoering altijd op zoek zijn naar de weg van de minste weerstand. Maar blijkbaar is dat niet zo en vinden ze het puur vanwege de "economische machtsfactor van Nederland" wel prettig om in de stront te blijven zitten.quote:Op woensdag 21 mei 2014 21:03 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Goed, je je niets verbeeldt, ben je niks, maar je kunt natuurlijk ook overdrijven.
Ja, geen idee waarom die onder de indruk zijn.quote:Op woensdag 21 mei 2014 21:08 schreef Igen het volgende:
[..]
"Die lui", dat zijn dus de politici van de andere landen, zoals Griekenland en Polen.
Waarom zouden die onder de indruk zijn? Wat is het argument waarom die landen zouden moeten instemmen om hun voordelen kwijt te raken en Nederland z'n voordelen te laten behouden?
Waarom zouden al die instanties blijven als we niet meer in de EU zitten? Het zou me verbazen als ze de draaiboeken voor een verhuizing naar een ander land niet al hebben klaarliggen.quote:Op woensdag 21 mei 2014 21:07 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Ja, geeeeeen idee....
*kuch*
*Schiphol*
*Rotterdam*
*bloemen*
*kaas*
*zuivel*
*Philips*
*Shell*
*Unilever*
*Rabobank*
*Van Oord, etc.*
....
*kuch*
Bla bla bla.quote:Op woensdag 21 mei 2014 21:11 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Ja, geen idee waarom die onder de indruk zijn.
Die politici hebben toevallig een nationaliteit maar handelen niet in hun landsbelang, behalve Guy en Rompuy die juist wel "goede" voorbeelden zijn.
Barroso schijt op de Portugezen en knijpt ze uit waar hij maar kan, Schulz trekt zich niets aan van de Duitse cultuur die juist extreem pro-privacy en anti-dictatuur is en wil bepalen welke partijen wel of niet in het EP plaats mogen nemen.
Die lui denken aan Nederland als asset en zullen dus zeker luisteren.
Denk je dat die demonisering tegen de "uitstappers" uit de lucht komt vallen? Die lui zijn doodsbang man.
Nee, breder dan militair, dat bedoel ik juist.quote:Op woensdag 21 mei 2014 21:09 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik snap het gewoon oprecht niet. Wat bedoel je met op militair vlak niet afhankelijk zijn van het buitenland? Hoe zie je dat voor je?
Juist omdat die bedrijven vechten voor hun belangen. Dan niet meer via lobbygroepen in Brussel, wat nog steeds doorgang kan vinden, om juist de inzichten en de handel in en met andere landen te verkennen, maar via Nederlandse lijnen, Nederlandse belangen nastrevend.quote:Op woensdag 21 mei 2014 21:13 schreef beantherio het volgende:
[..]
Waarom zouden al die instanties blijven als we niet meer in de EU zitten? Het zou me verbazen als ze de draaiboeken voor een verhuizing naar een ander land niet al hebben klaarliggen.
En heb je ook een idee over hoe dat geregeld zou moeten worden, of is het gewoon een "het zou leuk zijn als het kon"-ideetje.quote:Op woensdag 21 mei 2014 21:18 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Juist omdat die bedrijven vechten voor hun belangen. Dan niet meer via lobbygroepen in Brussel, wat nog steeds doorgang kan vinden, om juist de inzichten en de handel in en met andere landen te verkennen, maar via Nederlandse lijnen, Nederlandse belangen nastrevend.
Bedrijven vertrekken echt niet om politieke redenen, wel om economische. Als je de economische kant van een Nexit goed regelt en de politieke draadjes doorknipt, heb je een hoop te winnen, ook voor bedrijven.
Een tweede gunstige bijkomstigheid is dat je de innerlijke band tussen bedrijven en mega-overheid een beetje vermindert. Juist die combinatie heeft tot de enorme schandalen in de VS geleid.
Beter vriendjes met Den Haag dan met Straatsbrussel. Vriendjes met Brussel (de hoofdstad van Belgie) blijft gewoon bestaan.
Ik ben niet in de positie op de stoel van economische experts te gaan zitten.quote:Op woensdag 21 mei 2014 21:19 schreef Igen het volgende:
[..]
En heb je ook een idee over hoe dat geregeld zou moeten worden, of is het gewoon een "het zou leuk zijn als het kon"-ideetje.
Nogmaals: wat de "EU-baasjes" er van vinden zal in principe worst wezen, want die gaan er niet over. Het zijn juist de figuren als Tusk en Basescu die je met een goed verhaal moet zien te overtuigen. En ik heb nog niet eens een beginnetje van zo'n verhaal gezien.quote:Op woensdag 21 mei 2014 21:21 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Ik ben niet in de positie op de stoel van economische experts te gaan zitten.
Jij volgt de EU-experts, prima. Ik zou andere experts inzetten die een Nexit verdedigen. Zit daar niet zo diep in, bovendien speelt het nog niet direct. Eerst de reactie op de gezichten van de EU-baasjes zien.
Hoe het nu zit:quote:Op woensdag 21 mei 2014 21:14 schreef Igen het volgende:
[..]
Bla bla bla.
Waarom geil je toch zo op de namen van Barroso en Van Rompuy enzo, terwijl de echte belangrijke beslissingen door de nationale regeringsleiders worden genomen, dus door Rutte en Merkel enzo? Door personen zoals Passos Coelho, Orbán, Basescu of Tusk? Überhaupt wel eens van die namen gehoord?
Duh, hij is ook een doorgesnoven Colombiaan.quote:Op woensdag 21 mei 2014 21:21 schreef KoosVogels het volgende:
Ik vind persoonlijk dat je vooral een eind in de rondte ouwehoert, Matador.
Wat jij beschrijft is hoe de besluitvorming werkt over hoe krom bananen mogen zijn ofzo. Niet hoe de echte belangrijke beslissingen worden genomen.quote:Op woensdag 21 mei 2014 21:23 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Hoe het nu zit:
EC doet voorstel - richtlijn voor de lidstaten
EP stemt in (want stemt altijd ja, slaapt, leest voorstellen niet, of de amendementen zijn zo debiel genummerd dat je niet inhoudelijk kan stemmen)
Nationale regeringen moeten die richtlijnen uitvoeren
Leuk dat die Europese Raad invloed heeft, wat mij betreft gaan we ALLEEN met hun verder. Iedere leider verdedigt het belang van zijn/haar land, maar wel met het oog op "het beste voor ons".
Daar is -in tegenstelling tot wat de valse EU-propaganda stelt- GEEN politieke overkoepelende organisatie voor nodig.
Zie de landen buiten de EU waarmee gehandeld wordt, op verschillende bases.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |