Mwah, er zit een verschil tussen foutje en asociaal rijgedrag.quote:Op woensdag 21 mei 2014 19:55 schreef Alt-tab het volgende:
[..]
Ik wilde niet als 'opa' overkomen (niet dat jij dat doet hoor) maar in essentie is dat wel de kern ja. Echter kan ik voor de volle 100% zeggen dat ik mij als een heer in het verkeer gedraag. Dit omvat 3 aspecten, namelijk;
- Ik wil geen schade aan mijn auto
- Ik wil anderen niet hinderen
- Ik doe niet aan vergeldingsgedrag. Dit 'lik op stuk beleid' komt voort uit onmacht.
Op basis van deze 3 criteria, relativeer ik alles in het verkeer. Dit heeft als resultaat dat ik mij niet zozeer erger, maar meer verbaas over handelingen van anderen.
Hiermee wil ik niet zeggen dat ik geen fouten maak. Ik schat af en toe zaken ook verkeerd in. Maar ik word niet warm of koud van asociaal gedrag van anderen. Het is ten eerste niet persoonlijk bedoeld, en komt voort uit puur eigenbelang. Je komt jezelf wel tegen, denk ik dan. Die gedachte geeft genoeg voldoening, en ik ga vervolgens verder waar ik mee bezig was.
Dit is dus echt 'Wijsheid komt met de jaren'. Vroeger als iemand mij afsneed, of iets deed wat mij niet beviel, stapte ik uit en ging ik verhaal halen op een erg agressieve manier. Nu jaren later, schaam ik mij daarvoor. Zo ga je niet met elkaar om.
Toch niet dusquote:Op donderdag 15 mei 2014 19:03 schreef Turbomuis het volgende:
Terechte boete, maar wel irritant.
In Eindhoven heb je een rondweg. Daar mag je 70. Ik rijd elke dag over die rondweg. Op het stuk waar ik rijd is een stukje van 140 meter waar je 50 mag. Lukt prima, als het verkeerslicht waar die 140 meer begint rood is. Maar als die groen is rijdt iedereen met 70 door, niemand gaat op de rem.
En nu heb ik dus een boete. Ik denk dat heel veel mensen een boete hebben van 2 mei op de Marconilaan.
Grom.
http://www.ed.nl/regio/ei(...)-eindhoven-1.4371529quote:EINDHOVEN - Het CJIB verscheurt 10.800 snelheidsbekeuringen, die in de periode 1 april - 9 mei werden uitgeschreven op de Marconilaan in Eindhoven. Reden: de digitale flitspaal die er eind maart werd geplaatst, staat te dicht op het snelheidsbord met de aanduiding 50. Op de Ring mag bijna overal 70 gereden worden, met uitzondering van enkele rotondes, waaronder die in Woensel.
Komend vanaf het Strijps Bultje in de richting Marconiplein geldt ook een limiet van 70. Vlak na de kruising met de Edisonstraat - Van der Waalsweg staat echter een bord met de aanduiding 50. Enkele tientallen meters gevolgd door de nieuwe, digitale flitspaal. Volgens de richtlijnen moet er minstens 140 meter tussen bord en paal zitten, zodat mensen hun snelheid kunnen aanpassen.
De politie spreekt van een 'menselijke fout'. Naar aanleiding van klachten is de flitsfunctie voor snelheid op 9 mei uitgezet; de paal flitst nog wel voor rood licht. De oude, analoge flitskast die hier voorheen stond, werkte al jarenlang niet meer, aldus de politie.
Mensen die hun bon al betaald hebben, krijgen hun geld teruggestort.
Ik fietste een keer langs het kanaal op een smal fietspad, komt er uit de tegenovergestelde richting iemand aanfietsen die naar beneden kijkt en niet voor zich uit. Die gast rijdt recht op mij af en op bellen en schreeuwen reageert hij niet (oortjes in). Dus of ik kon uitwijken naar links en het water in rijden, of rechts tegen de ophoging aan. Uiteindelijk toch voor rechts gekozen, met tot gevolg dat mijn fiets en mijn knie deels kapot waren. En die jongen reed gewoon door alsof er niets aan de hand was. Wat bezielt mensen om niet te kijken waar ze rijden.quote:Op donderdag 22 mei 2014 13:10 schreef dick_laurent het volgende:
Over rechts inhalen, ik fiets ook regelmatig naar mijn werk...want ja, het is ook te fietsen en zo kom ik tenminste nog aan mijn beweging toe
En dan heb ik best wel vaak dat mensen helemaal links fietsen op het fietspad, met een slakkegang....en dan denk ik echt van... why??
En tis niet een enkeling die dat doet, nee vrij regelmatig kom ik dat tegen onderweg naar mijn werk. Waardoor ik mensen rechts op het fietspad dan maar inhaal.
quote:Op donderdag 22 mei 2014 13:03 schreef Turbomuis het volgende:
[..]
Toch niet dus![]()
[..]
http://www.ed.nl/regio/ei(...)-eindhoven-1.4371529
Wel een beetje vreemd dat deze bonnen worden vernietigd, want het is toch juist de bedoeling dat je ter hoogte van het bord 50 je snelheid al hebt aangepast?!?quote:Op donderdag 22 mei 2014 13:03 schreef Turbomuis het volgende:
[..]
Toch niet dus![]()
[..]
http://www.ed.nl/regio/ei(...)-eindhoven-1.4371529
Ik heb gelukkig een vrij harde toeter op mijn scooter.quote:Op donderdag 22 mei 2014 13:10 schreef dick_laurent het volgende:
Over rechts inhalen, ik fiets ook regelmatig naar mijn werk...want ja, het is ook te fietsen en zo kom ik tenminste nog aan mijn beweging toe
En dan heb ik best wel vaak dat mensen helemaal links fietsen op het fietspad, met een slakkegang....en dan denk ik echt van... why??
En tis niet een enkeling die dat doet, nee vrij regelmatig kom ik dat tegen onderweg naar mijn werk. Waardoor ik mensen rechts op het fietspad dan maar inhaal.
Dat klopt, alleen de afstand tussen bord en flitspaal voldoet niet aan de regels. Dus daarom worden de boetes vernietigd.quote:Op donderdag 22 mei 2014 16:31 schreef eNaSnI het volgende:
[..]
Wel een beetje vreemd dat deze bonnen worden vernietigd, want het is toch juist de bedoeling dat je ter hoogte van het bord 50 je snelheid al hebt aangepast?!?
Soms zie je zo'n bord kort van te voren (omdat er bochten zijn of omdat er eerder wat voor staat) en het is niet de bedoeling dat je dan bovenop je rem gaat staan.quote:Op donderdag 22 mei 2014 16:31 schreef eNaSnI het volgende:
[..]
Wel een beetje vreemd dat deze bonnen worden vernietigd, want het is toch juist de bedoeling dat je ter hoogte van het bord 50 je snelheid al hebt aangepast?!?
Anticiperen en zeker voor degene die er dagelijks langskomen geen issue. Maar ik ben met je eens dat dat door een te abrupte vertraging je je overige weggebruikers onnodig in gevaar kunt brengen en om daar nu een artikel 5 voor te riskeren....quote:Op donderdag 22 mei 2014 16:43 schreef Buurpoes het volgende:
[..]
Soms zie je zo'n bord kort van te voren (omdat er bochten zijn of omdat er eerder wat voor staat) en het is niet de bedoeling dat je dan bovenop je rem gaat staan.
Ik wist niet dat er regels voor waren. Als je je aan de verkeersregels houdt, zou die paal er direct achter kunnen staan zonder dat je op de foto wordt gezetquote:Op donderdag 22 mei 2014 16:42 schreef sneakydesert het volgende:
[..]
Dat klopt, alleen de afstand tussen bord en flitspaal voldoet niet aan de regels. Dus daarom worden de boetes vernietigd.
Ah mooi. Weet ik dat ook weer.quote:Op donderdag 22 mei 2014 16:42 schreef sneakydesert het volgende:
Dat klopt, alleen de afstand tussen bord en flitspaal voldoet niet aan de regels. Dus daarom worden de boetes vernietigd.
Dit staat in het artikel:quote:Op donderdag 22 mei 2014 18:09 schreef eNaSnI het volgende:
[..]
Ik wist niet dat er regels voor waren. Als je je aan de verkeersregels houdt, zou die paal er direct achter kunnen staan zonder dat je op de foto wordt gezet
Ja dat gaat over een richtlijn. Dat is geen regel of wet, toch?quote:Op donderdag 22 mei 2014 18:13 schreef sneakydesert het volgende:
[..]
Dit staat in het artikel:
"Komend vanaf het Strijps Bultje in de richting Marconiplein geldt ook een limiet van 70. Vlak na de kruising met de Edisonstraat - Van der Waalsweg staat echter een bord met de aanduiding 50. Enkele tientallen meters gevolgd door de nieuwe, digitale flitspaal. Volgens de richtlijnen moet er minstens 140 meter tussen bord en paal zitten, zodat mensen hun snelheid kunnen aanpassen."
En het artikel staat een paar post terug
Onder het kopje beleidsregels op om.nlquote:Op donderdag 22 mei 2014 18:14 schreef eNaSnI het volgende:
[..]
Ja dat gaat over een richtlijn. Dat is geen regel of wet, toch?
Anticiperen op n bord wat je nog niet ziet? Sommige borden zie je echt geen tientallen meters van te voren...quote:Op donderdag 22 mei 2014 18:08 schreef eNaSnI het volgende:
[..]
Anticiperen en zeker voor degene die er dagelijks langskomen geen issue. Maar ik ben met je eens dat dat door een te abrupte vertraging je je overige weggebruikers onnodig in gevaar kunt brengen en om daar nu een artikel 5 voor te riskeren....
Gewoon na de vrachtwagen naar rechts gaan, ik kijk niet eens meer. Alsof die vrachtwagen opeens van 80 naar 140 optrekt in luttele seconden.quote:Op vrijdag 23 mei 2014 20:54 schreef Eix het volgende:
Ik kijk over mijn schouder, geef richting aan en net als ik wil opschuiven komt dat kreng opnieuw rechtsinhalend voorbij met 140 km/u.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |