Zie je wel. Al het werk wordt overgenomen door de goedkope Oost-Europese werknemer. Zelf de recruiters komen tegenwoordig uit Oost-Europa.quote:Op vrijdag 10 januari 2014 10:27 schreef Fer het volgende:
Shit over een uur belt een Bulgaarse recruiter, ben bang dat me Engels opeens niet meer fluent is... moet soms ff op gang komen.
Tis trouwens voor een Nederlands functie, modern weer he.
Die kun je er zo weer uit mieteren natuurlijk.quote:Op vrijdag 10 januari 2014 12:02 schreef ManianMan het volgende:
Ik heb werk bij een kleding merk op oproepbasis sta nu de volgende week ingepland voor 20 uur. Als ik de avondienst
ook erbij neem zijn het er 40. Hoe kan dat?Er is genoeg werk en ze vragen alleen oproepkrachten...
Nou van mij mogen ze dat wel vaker doen, aardig mens en een leuk gesprek.quote:Op vrijdag 10 januari 2014 10:31 schreef zweefbij het volgende:
Zie je wel. Al het werk wordt overgenomen door de goedkope Oost-Europese werknemer. Zelf de recruiters komen tegenwoordig uit Oost-Europa.
Maar is toch krom je wilt godverdomme een vast inkomen krijg je dit soort acties. Nu kun je samenwonen wel vergeten lekker is dat. Of de bijstand moet het bijvullen dat ga ik echt even checken. Ik vind het persoonlijk niet normaal zoveel miljoen winst per jaar en dan iemand die echt de onderste uit de kan haalt niet een vast nkomen gunnen. Eigenlijk moeten ze de hele oproepbasis de nek omdraaien.quote:Op vrijdag 10 januari 2014 12:03 schreef Fer het volgende:
[..]
Die kun je er zo weer uit mieteren natuurlijk.
Dat zou ik niet weten maar als dat zo is heb je toch een soort van vast inkomen waar je mee kunt rekenen. Echter ik heb gesolliciteerd op fulltime jobs altijd afgewezen dus het einde is zoek zo'n beetje. Nu ben ik met de gemeente bezig voor een opleiding maar als ik die zelf zou moeten betalen ben ik bijna failliet/bankroet of zelfs in de schuld. Maar als het mogelijk is om de rest aan te vullen zodat ik dat aan een opleiding kan besteden is dit de ultieme kans op zoek naar een fulltime job.quote:Op vrijdag 10 januari 2014 12:15 schreef Fer het volgende:
Het is wel gebruikelijk bij logistiek/productiewerk denk ik. Stel dat er opeens minder werk is, hebben ze waarschijnlijk ook geen vervangende werkzaamheden en zouden jullie duimen moeten draaien. Daarom zoeken ze mensen via een uitzendbureau.
Je zou op directe vacatures moeten solliciteren, maar voor sommige banen kan je bijna alleen maar via een uitzendbureau.
Overigens vult de bijstand altijd aan tot bijstandsniveau toch?
Ik vraag dat altijd. Maar dit schoot me ineens te binnenquote:Op vrijdag 10 januari 2014 12:49 schreef Fer het volgende:
Tja, had ik maandag. Ze keken opeens weg en niet geïnteresseerd, hadden geen vragen meer. Maar vreemd genoeg belden ze 2 dagen later op voor 2e gesprek.
Je zou misschien gewoon kunnen vragen wat hun eerste indruk is. Hoeft niet persoonlijk te zijn.
Precies. Heb het zelf nog niet meegemaakt of kan het me niet herinneren. Kreeg ooit wel het compliment dat ik goed voorbereid was en werd aangenomen ook. Helaas duurde het maar een half jaarquote:Op vrijdag 10 januari 2014 12:54 schreef Fer het volgende:
Was wel apart, ze draaiden weg. Keken elkaar aan, wisten geen vragen meer. Misschien slecht voorbereid.
Altijd positief blijven, in ronde twee ze omver blazen met je beste Engelsquote:Op vrijdag 10 januari 2014 16:23 schreef koffiemetmelkensuiker het volgende:
Net een telefonisch interview gehad.
Man wat was mijn engels brak en hakkerig![]()
![]()
![]()
Terwijl ik jaren engels als werktaal heb gehad en zeer goed engels kan.
Ik kon gewoon niet goed op mijn woorden komen .. stress
Maar goed ondanks dat is er aan me gevraagd om mijn cv op te sturen en eind van volgende week hoor ik dan meer.
Spannend !
Probeer ik ook!quote:Op vrijdag 10 januari 2014 16:28 schreef Ordos20 het volgende:
[..]
Altijd positief blijven, in ronde twee ze omver blazen met je beste Engels
Wat voor Job eigenlijk?
Dat hoef je er toch niet bij te zetten. Zeg gewoon dat het via het UZB was en eventueel gemiddeld aantal uren erbij.quote:Op vrijdag 10 januari 2014 14:07 schreef ManianMan het volgende:
Hoe ga je eigenlijk om met werk op oproepbasis die je op het CV wilt noemen zodat het toch lijkt dat je geregeld bezig bent.
Oké dank ik wist even niet hoe te plaatsen.quote:Op vrijdag 10 januari 2014 20:25 schreef Fer het volgende:
[..]
Dat hoef je er toch niet bij te zetten. Zeg gewoon dat het via het UZB was en eventueel gemiddeld aantal uren erbij.
Orderpicker bij Hugo Boss (via Adecco) gem. 32 uur/wk
Zoeits ?
En ik heb de baanquote:Op dinsdag 7 januari 2014 11:29 schreef Crohnjurist het volgende:
Morgen op gesprek bij een merkenbureau voor de functie van paralegal/administratief medewerkster! Lijkt me echt heel gaaf, dus vanmiddag nog maar even goed voorbereiden
quote:Op zaterdag 11 januari 2014 09:10 schreef Crohnjurist het volgende:
[..]
En ik heb de baan
Woehoe jippie ajee!!!
Ik ben echt zo blij!!!![]()
![]()
![]()
Gefeliciteerd!!!quote:Op zaterdag 11 januari 2014 09:10 schreef Crohnjurist het volgende:
[..]
En ik heb de baan
Woehoe jippie ajee!!!
Ik ben echt zo blij!!!![]()
![]()
![]()
Misschien was je te langdradig of teveel aan het woord? Ik zou in zo'n geval vragen gaan stellen aan die persoon om de aandacht er weer bij te krijgen.quote:Op vrijdag 10 januari 2014 12:45 schreef El_Thijs het volgende:
Mensen, even een kleine vraag:
Stel, je hebt een sollicitatiegesprek met een personeelsfunctionaris/directeur/etc. Het gesprek loopt goed in het begin, maar op een moment zie je dat de persoon tegenover je wegkijkt/niet oplet/etc, dus ongeïnteresseerd (lijkt) te worden.
Kan je hier iets subtiel van zeggen? Het is misschien niet handig, maar aan de andere kant is het erg onbeleefd als je gesprekspartner er een beetje als slappe was bij gaat zitten.
Mooi zo.quote:Op zaterdag 11 januari 2014 09:10 schreef Crohnjurist het volgende:
[..]
En ik heb de baan
Woehoe jippie ajee!!!
Ik ben echt zo blij!!!![]()
![]()
![]()
Dank allemaal!quote:
Is het een kennismaking met een detacheringsbureau?quote:Op zaterdag 11 januari 2014 15:06 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Mooi zo.Ik ben zenuwachtig voor maandag (dan gaat het uiteraard sneeuwen net als ik redelijk ver moet reizen
) en het gaat alleen nog maar om een kennismakingsbijeenkomst van het bedrijf en dergelijke.
![]()
Nee bij 'n bedrijf zelf. (DSM)quote:Op zondag 12 januari 2014 12:14 schreef zweefbij het volgende:
[..]
Is het een kennismaking met een detacheringsbureau?
De werktaal is gelukkig engelsquote:Op zaterdag 11 januari 2014 19:09 schreef suus21 het volgende:
[..]
En dan raar vinden dat je geen werk kunt vinden
Dat is mooi. Hopelijk wordt het wat. Succesquote:
Ja dat weet ik, detacheringsbureaus en uitzendbureaus verschillen niet zoveel van elkaar volgens mij dus daar zou ik ook niet heel ver voor willen reizen. Dankjewel trouwens voor het succes wensen.quote:Op zondag 12 januari 2014 12:42 schreef zweefbij het volgende:
[..]
Dat is mooi. Hopelijk wordt het wat. Succes
Voor kennismakingsgesprekken met detacheringsbureaus rij ik al niet meer zo ver. Het enige wat ze te melden hebben dat ik nu in het systeem sta en dat ze me graag persoonlijk wilde spreken. Voor hun is het een kruisje voor de bonus, en voor mij kosten voor de kat zijn *** . Ik spreek tegenwoordig af in een hotel/restaurant in de buurt. Daar hebben ze ook koffie en kost mij geen benzine.
Top!quote:Op zaterdag 11 januari 2014 09:10 schreef Crohnjurist het volgende:
[..]
En ik heb de baan
Woehoe jippie ajee!!!
Ik ben echt zo blij!!!![]()
![]()
![]()
Wat voor bedrijf is dat? Uitzendbureau?quote:Op maandag 13 januari 2014 17:54 schreef Mint_Clansell het volgende:
Ik kreeg een paar uur geleden een telefoontje van Page Personnel, dat ze mijn cv op Monsterboard hadden gezien en of ik tijd had voor een kennismakingsgesprek. Toen ik ze eraan herinnerde dat ik nog geen twee maanden geleden daar al was geweest voor een inschrijving bleef het angstvallig stil aan de andere kant. Na een hoop gestamel werd me medegedeeld dat ze daar geen notitie van hadden en of ik niet alsnog tijd wilde vrijmaken om even langs te komen. Ik heb ze vriendelijk verzocht me niet meer te contacteren. Prutsers.
Succes!!quote:Op maandag 13 januari 2014 19:48 schreef BlueMage het volgende:
Nou even 'n korte update: vandaag naar Geleen geweest voor 'n rondleiding bij 'n chemische fabriek (DSM) en kennismaking met het bedrijf en etc. Donderdag de 23ste heb ik het eerste sollicitatiegesprek en ga heel goed m'n best doen maar m'n verwachtingen zijn niet heel erg hoog aangezien er van de 22 kandidaten maar twee ofzo ook daadwerkelijk deze baan krijgen maar ik vind dat ik het op z'n minst moet proberen.
Ja klopt helemaal. Ja ik ga gewoon m'n stinkende (figuurlijk danquote:Op maandag 13 januari 2014 19:57 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Succes!!De chemie is toch de richting die je het liefst op wil gaan? Hopelijk kun je jouw enthousiasme overbrengen, dat scheelt enorm ten opzichte van de kandidaten die net zo lief champignons sorteren.
Werving & Selectiebureau. Vermijden die toko is mijn advies.quote:Op maandag 13 januari 2014 19:24 schreef Luco het volgende:
[..]
Wat voor bedrijf is dat? Uitzendbureau?
Ja dat is balen. Ik heb een ict diploma maar daar zijn ook moeilijk banen in te vinden dus kijk ik ook verder naar andere dingen, Echt vrolijk wordt je er niet van.quote:Op maandag 13 januari 2014 22:31 schreef driouch het volgende:
Ik zit ook al 6 maanden thuis en word er gek van. In augustus ben ik afgestudeerd als pedagogisch medewerker en kan sinds dien geen baan vinden. Ook niet in de productie jammer genoeg. Ik word veel afgewezen omdat ik niet het juiste profiel hebt ofzo iets en de afstand vinden ze te ver. Ik woon in een dorp waar je echt gewoon geen baan kan vinden. Je moet echt ver zoeken om aan een baan te komen. Ik heb nu contact gezocht met de gemeente en ik moet dagelijks 4 sollicitaties per dag sturen en dat 4 weken lang om in aanmerking te komen voor bijstand. Ik ben nog maar 24 en werkloos thuis belachelijk terwijl ik gewoon wil werken. maarja wat doe je eraan helemaal niks. En dan komen die polen ook nog die al het productiewerk gaan inpikken het moet niet gekker worden.. Tips zijn welkom??
Ik zal duimen dat het wat wordt.quote:Op maandag 13 januari 2014 21:16 schreef Etcetera het volgende:
Gesprek bij werving- en selectiebureau gehad vanmiddag, voor 2 functies. Gesprek ging goed, ze willen me gaan voorstellen bij het bedrijf en dan is het afwachten of die ook geinteresseerd zijn. Zoals gewoonlijk ben ik nu vol enthousiasme, ik probeer mezelf al af te remmen
Ik weet natuurlijk niet precies wat je zoekt.quote:Op maandag 13 januari 2014 23:55 schreef rdwilbrink het volgende:
[..]
Ja dat is balen. Ik heb een ict diploma maar daar zijn ook moeilijk banen in te vinden dus kijk ik ook verder naar andere dingen, Echt vrolijk wordt je er niet van.
Zo heb je wel meer van dat soort onzin.quote:Op maandag 13 januari 2014 17:54 schreef Mint_Clansell het volgende:
Ik kreeg een paar uur geleden een telefoontje van Page Personnel, dat ze mijn cv op Monsterboard hadden gezien en of ik tijd had voor een kennismakingsgesprek. Toen ik ze eraan herinnerde dat ik nog geen twee maanden geleden daar al was geweest voor een inschrijving bleef het angstvallig stil aan de andere kant. Na een hoop gestamel werd me medegedeeld dat ze daar geen notitie van hadden en of ik niet alsnog tijd wilde vrijmaken om even langs te komen. Ik heb ze vriendelijk verzocht me niet meer te contacteren. Prutsers.
Daar heb ik ook ervaring mee. Het is bij Maandag zo dat de vestigingen met elkaar kunnen concurreren om dezelfde functie.... Ze werken intern volgens een soort Amerikaans model waarbij de recruiters echt targets moeten halen en anders is het volgens mij over voor ze...quote:Op dinsdag 14 januari 2014 07:43 schreef zweefbij het volgende:
[..]
Zo heb je wel meer van dat soort onzin.
Bijvoorbeeld het bureau maandag. Op gesprek geweest in Breda. Word ik nog geen 2 weken later gebeld door Maandag Rotterdam en Maandag Den Haag. Of ik langs wilde komen voor een kennismaking. Op mijn vraag of ze geen centrale database hebben of zoiets werd het stil.
Herkenbare situatie. Woon zelf ook in een dorp en moet dus ook verder weg zoeken. Maar weinig werkervaring dus afwijzing. Ik volg zelf nu een cursus voor basiskennis loonadministratie om mijn kansen een beetje te verhogen. Misschien dat je ook een cursus kunt gaan volgen. De gemeente gaat er tenminste met je over hebben om door te leren. Kansen pakken die je pakken kunt. Je weet dat je overal op moet solliciteren, ook al is het niet in je vakgebied?quote:Op maandag 13 januari 2014 22:31 schreef driouch het volgende:
Ik zit ook al 6 maanden thuis en word er gek van. In augustus ben ik afgestudeerd als pedagogisch medewerker en kan sinds dien geen baan vinden. Ook niet in de productie jammer genoeg. Ik word veel afgewezen omdat ik niet het juiste profiel hebt ofzo iets en de afstand vinden ze te ver. Ik woon in een dorp waar je echt gewoon geen baan kan vinden. Je moet echt ver zoeken om aan een baan te komen. Ik heb nu contact gezocht met de gemeente en ik moet dagelijks 4 sollicitaties per dag sturen en dat 4 weken lang om in aanmerking te komen voor bijstand. Ik ben nog maar 24 en werkloos thuis belachelijk terwijl ik gewoon wil werken. maarja wat doe je eraan helemaal niks. En dan komen die polen ook nog die al het productiewerk gaan inpikken het moet niet gekker worden.. Tips zijn welkom??
Is het een idee om misschien voorzichtig iets voor je zelf op te zetten. Maakt niet uit wat,als je maar iets verzint waar je echt goed in bent,waar vraag naar is en waar je misschien in de toekomst je brood mee kan verdienen.quote:Op maandag 13 januari 2014 22:31 schreef driouch het volgende:
Ik zit ook al 6 maanden thuis en word er gek van. In augustus ben ik afgestudeerd als pedagogisch medewerker en kan sinds dien geen baan vinden. Ook niet in de productie jammer genoeg. Ik word veel afgewezen omdat ik niet het juiste profiel hebt ofzo iets en de afstand vinden ze te ver. Ik woon in een dorp waar je echt gewoon geen baan kan vinden. Je moet echt ver zoeken om aan een baan te komen. Ik heb nu contact gezocht met de gemeente en ik moet dagelijks 4 sollicitaties per dag sturen en dat 4 weken lang om in aanmerking te komen voor bijstand. Ik ben nog maar 24 en werkloos thuis belachelijk terwijl ik gewoon wil werken. maarja wat doe je eraan helemaal niks. En dan komen die polen ook nog die al het productiewerk gaan inpikken het moet niet gekker worden.. Tips zijn welkom??
En als geen ene drol je inhuurt wat dan? Enig idee hoeveel zzp'er hun kinderen zonder te vreten naar school sturen? Als de zzp'ers ook in de werkloosheidstatistieken opgenomen zouden worden, zou het werkloosheidscijfer vele male hoger liggen.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 13:04 schreef Iwanius het volgende:
[..]
Is het een idee om misschien voorzichtig iets voor je zelf op te zetten. Maakt niet uit wat,als je maar iets verzint waar je echt goed in bent,waar vraag naar is en waar je misschien in de toekomst je brood mee kan verdienen.
Er is een oud gezegde: Als er geen werk is,maak dan zelf werk.
Zo'n rondleiding is sowieso wel leuk!quote:Op maandag 13 januari 2014 19:48 schreef BlueMage het volgende:
Nou even 'n korte update: vandaag naar Geleen geweest voor 'n rondleiding bij 'n chemische fabriek (DSM) en kennismaking met het bedrijf en etc. Donderdag de 23ste heb ik het eerste sollicitatiegesprek en ga heel goed m'n best doen maar m'n verwachtingen zijn niet heel erg hoog aangezien er van de 22 kandidaten maar twee ofzo ook daadwerkelijk deze baan krijgen maar ik vind dat ik het op z'n minst moet proberen.
Kom maar op.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 13:47 schreef Markeerstift het volgende:
Is er hier iemand aan wie ik een alinea van mijn Engelse brief mag voorschotelen? Op korte termijn, wil vanmiddag de brief op de post doen maar had wat zitten sleutelen en al mijn Engelstalige vrienden zijn aan het werk..
Bedankt voor de tip ga er is op kijken op die sitequote:Op dinsdag 14 januari 2014 07:40 schreef zweefbij het volgende:
[..]
Ik weet natuurlijk niet precies wat je zoekt.
http://www.werkenbijdeoverheid.nl/vacatures/zoekresultaat
Idd! Wij hadden een rondleiding waar ze kunststoffen maakten gebaseerd op cyaniden, dus er stroomde ook blauwzuurgas door de leidingen. Wel een apart gevoel om dicht langs 'n grote tank waar HCN op staat te lopen moet ik zeggen. Ook weet ik nu dat je voornamelijk in de open lucht werkt, d'r zit geen dak boven zo'n fabriek, weer wat geleerd.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 13:52 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Zo'n rondleiding is sowieso wel leuk!
Alleen heb je wel startkapitaal nodig en als het mislukt zit je met een toren hoge schuld. Nee dankje!quote:Op dinsdag 14 januari 2014 13:18 schreef Iwanius het volgende:
Joh...als jij altijd maar in het negativisme denkt dat schiet je nog geen ene drol op bij werkloosheid.
Punt is dat als er geen werk is voor je dan is het misschien zo slecht nog niet om zelf eens erover na te denken of je misschien niet beter zelf iets kan opzetten. Vraag is alleen wat!
En heb je iets wat aanspreekt dan zal je altijd iemand treffen die graag van je diensten gebruik wil maken. Dus er is altijd wel vraag naar iets. Hoe klein en misschien onbelangrijk ook.
Alleen maar mokken dat niets lukt en niemand je zal inhuren is een goed begin als je uit je vicieuze cirkel wilt komen die werkloosheid heet.![]()
Niet overal heb je veel startkapitaal voor nodig. Ik ben nu voorzichtig wat aan het opzetten waar ik op dit moment alleen tijd aan kwijt ben. Het is maar hoe je alles insteekt. Je moet iets vinden waar mogelijk behoefte aan is en dat eens uittesten op een manier die je zo min mogelijk geld kost.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 15:22 schreef ManianMan het volgende:
[..]
Alleen heb je wel startkapitaal nodig en als het mislukt zit je met een toren hoge schuld. Nee dankje!
Dat is het echt zo'n standaard antwoord.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 13:18 schreef Iwanius het volgende:
Joh...als jij altijd maar in het negativisme denkt dat schiet je nog geen ene drol op bij werkloosheid.
Punt is dat als er geen werk is voor je dan is het misschien zo slecht nog niet om zelf eens erover na te denken of je misschien niet beter zelf iets kan opzetten. Vraag is alleen wat!
En heb je iets wat aanspreekt dan zal je altijd iemand treffen die graag van je diensten gebruik wil maken. Dus er is altijd wel vraag naar iets. Hoe klein en misschien onbelangrijk ook.
Alleen maar mokken dat niets lukt en niemand je zal inhuren is een goed begin als je uit je vicieuze cirkel wilt komen die werkloosheid heet.![]()
Mooi!quote:Op donderdag 9 januari 2014 13:41 schreef Droplollie het volgende:
Heb 15 gemeentes en enkele onderzoeksbureaus gemaild voor een werkervaringsplek.
Twee gemeentes en onderzoeksbureaus waren positief. Ik kon dus kiezen.
Vanaf maandag voor de helft bij een gemeente en de andere twintig uur bij een onderzoeksbureau aan het werk. Beiden krijg ik een kleine stagevergoeding, meer zat er helaas niet in.
Het onderzoeksbureau is groeiende, dus hopelijk kan ik er over een half jaar blijven plakken.
Hoe dan ook, beide banen staan goed op mijn cv.
Serieus reageren op captain obvious Iwaniusquote:Op dinsdag 14 januari 2014 18:06 schreef Mint_Clansell het volgende:
[..]
Dat is het echt zo'n standaard antwoord.
'Als je niks kunt vinden dan begin je toch gewoon voor jezelf?'
Alsof dat zo makkelijk is.
Ja lijkt me ook tof ja dan heb je er sowieso nog wat aan gehad opzich.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 15:00 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Idd! Wij hadden een rondleiding waar ze kunststoffen maakten gebaseerd op cyaniden, dus er stroomde ook blauwzuurgas door de leidingen. Wel een apart gevoel om dicht langs 'n grote tank waar HCN op staat te lopen moet ik zeggen. Ook weet ik nu dat je voornamelijk in de open lucht werkt, d'r zit geen dak boven zo'n fabriek, weer wat geleerd.
Oh en ik duim ook voor je, Etcetera!
Je wordt er idd nooit dommer van, ook zo'n selectiegesprek niet.quote:Op dinsdag 14 januari 2014 22:06 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Ja lijkt me ook tof ja dan heb je er sowieso nog wat aan gehad opzich.
Klinkt wel interessantquote:Op dinsdag 14 januari 2014 15:00 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Idd! Wij hadden een rondleiding waar ze kunststoffen maakten gebaseerd op cyaniden, dus er stroomde ook blauwzuurgas door de leidingen. Wel een apart gevoel om dicht langs 'n grote tank waar HCN op staat te lopen moet ik zeggen. Ook weet ik nu dat je voornamelijk in de open lucht werkt, d'r zit geen dak boven zo'n fabriek, weer wat geleerd.
Oh en ik duim ook voor je, Etcetera!
'n Goeie standaardvraag is altijd wel "Hoe is de vacature onstaan?"quote:Op woensdag 15 januari 2014 09:26 schreef zweefbij het volgende:
Ik heb vrijdag een gesprek, direct bij een werkgever zonder detachering ertussen. Ik was positief verrast dat ik uitgenodigd ben. Het is voor een HBO-functie, ik heb MBO met 20 jaar ervaring.
Ik ben me al aan het voorbereiden. Nog wat info opgezocht, alvast de kleren uitgezocht. Wat voor vragen kan ik stellen. Altijd positief zijn, geen negatieve gebeurtenissen vermelden m.b.t. eerdere werkgevers.
quote:Op woensdag 15 januari 2014 09:26 schreef zweefbij het volgende:
Ik heb vrijdag een gesprek, direct bij een werkgever zonder detachering ertussen. Ik was positief verrast dat ik uitgenodigd ben. Het is voor een HBO-functie, ik heb MBO met 20 jaar ervaring.
Ik ben me al aan het voorbereiden. Nog wat info opgezocht, alvast de kleren uitgezocht. Wat voor vragen kan ik stellen. Altijd positief zijn, geen negatieve gebeurtenissen vermelden m.b.t. eerdere werkgevers.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Opbellen en zeggen dat als ze wat willen dat ze sneller moeten beslissen. Dat je anders weg bent. Niks mis mee om te laten zien dat je goed in de markt ligt.quote:Op woensdag 15 januari 2014 14:55 schreef Fer het volgende:
Damn, sollicitatie die uiteindelijk 4 uur in beslag nam. Wel een goede introductie gekregen enzo.
Maar goed morgen 2e gesprek van een andere vacature, van het gesprek van vandaag hoor ik pas over 2 weken iets. Wat nu als ik morgen al aangenomen wordt voor die functie?
quote:Op woensdag 15 januari 2014 14:58 schreef the85mc het volgende:
[..]
Opbellen en zeggen dat als ze wat willen dat ze sneller moeten beslissen. Dat je anders weg bent. Niks mis mee om te laten zien dat je goed in de markt ligt.
Ondanks dat ik in de techniek zit, is het inderdaad zo dat er tegenwoordig voor alle functie meerdere kandidaten goed geschikt zijn en de voorkeuren voor iemand soms minimaal zijn.quote:Op woensdag 15 januari 2014 15:01 schreef Leonos het volgende:
[..]
Als je met zo'n instelling aankomt, zal ik gelijk iemand anders kiezen.
Bedrijf heeft meestal keuze zat, voor jou zo 10 andere.
Daarnaast laat je ook zien dat je er niet zo graag wilt werken, als je zegt, dan ga ik wel ergens anders heen.
Wat is er mis mee?quote:Op woensdag 15 januari 2014 15:01 schreef Leonos het volgende:
[..]
Als je met zo'n instelling aankomt, zal ik gelijk iemand anders kiezen.
Bedrijf heeft meestal keuze zat, voor jou zo 10 andere.
Omdat ze dan geen zin hebben om jou voor te trekken op de rest?quote:Op woensdag 15 januari 2014 15:05 schreef the85mc het volgende:
[..]
Wat is er mis mee?
Je zegt: ik had een positief gevoel over ons gesprek. Ik zou graag voor jullie werken, maar ik heb nu een al een ander aanbod gekregen. Hoe staan de zaken ervoor? Weten jullie al of we verder gaan met de procedure?
Dan geef je ze én een compliment en je laat weten dat ze niet de enigen zijn die interesse hebben.
Ik zie niet in hoe dat negatief kan zijn. Werkgevers zijn geen goden ofzo.
Ik zou me vooral ergeren aan het feit dat ik zulke domme grammaticafouten maakte.quote:17. Als je 10 versies van jou op een afdeling zet, wat gaat er goed? Wat gaat er minder goed? Waar ga je je aan irriteren?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Hallon!
Je hebt in principe dan al een ander aanbod op zak waar je kunt werken. Dus je zou eigenlijk van de markt af zijn. Door te bellen geef je aan dat je hen serieus overweegt, je geeft hén een kans om jouw beter te leren kennen. Je moet niet altijd zo afwachten, eigen initatief tonen. Je hebt immers niks te verliezen, je hebt dan al een baan. Nu probeer je er alleen nog wat meer uit te slepen. Of een leukere baan, of meer salaris. Een aanbod is sowieso goed voor je onderhandelingspositie.quote:Op woensdag 15 januari 2014 15:07 schreef Leonos het volgende:
[..]
Omdat ze dan geen zin hebben om jou voor te trekken op de rest?
En kiezen ze dus iemand anders.
Ik vind deze vraag zo vervelendquote:
Tsja dat gaat niet werken vermoed ik, maar ik vind het ook een vervelende vraag. Word er altijd een beetje melig van, ik ga gelijk voor directeur.quote:Op woensdag 15 januari 2014 15:15 schreef Etcetera het volgende:
[..]
Ik vind deze vraag zo vervelendik wéét het niet. Ik wil gewoon een baan en een salaris waar ik van kan rond komen en wat van kan sparen en wat leuke dingen van kan doen. Ik wil geen carriere
In sommige gevallen is dat ook prima. Als startende WOer is dat niet zo'n goed antwoord. Maar als je bijvoorbeeld een uitvoerende baan wil op de werkvloer dan kun je zeggen dat je lekker aan de slag wil met die en die functie en dat dat echt is waar je voor wil gaan. Niet iedereen kan/wil manager worden. Dus ligt puur aan de functie waar je op solliciteert hoe je zoiets beantwoordt.quote:Op woensdag 15 januari 2014 15:15 schreef Etcetera het volgende:
[..]
Ik vind deze vraag zo vervelendik wéét het niet. Ik wil gewoon een baan en een salaris waar ik van kan rond komen en wat van kan sparen en wat leuke dingen van kan doen. Ik wil geen carriere
quote:Op woensdag 15 januari 2014 15:12 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Ik zou me vooral ergeren aan het feit dat ik zulke domme grammaticafouten maakte.
Graag gedaanSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
He, we zitten/zaten allemaal in hetzelfde schuitje en als je elkaar een beetje helpt wordt het misschien net wat makkelijker.
Inderdaad ook zoiets. Ik heb ook een universitaire opleiding gehad. En ik kwam niet aan de bak in mijn eigen vakgebied. Uiteindelijk wel aan de slag gegaan als operator in de farmaceutische industrie. Mijn opleiding blijft me achtervolgen, dat het "zonde" is van mijn opleiding blijft maar terug komen als gespreks-onderwerp, waar ik ook aan de slag ga.quote:Op woensdag 15 januari 2014 15:15 schreef Etcetera het volgende:
[..]
Ik vind deze vraag zo vervelendik wéét het niet. Ik wil gewoon een baan en een salaris waar ik van kan rond komen en wat van kan sparen en wat leuke dingen van kan doen. Ik wil geen carriere
CV nooit langer dan 2 kantjes is mij altijd geleerd. Ik solliciteer op onderzoeksvacatures. Vandaar een aparte indeling maarquote:Op donderdag 16 januari 2014 14:39 schreef n00b13 het volgende:
Ik ben slechts half werkzoekend. Waarschijnlijk kan ik gewoon bij mijn werkgever aan de slag blijven, maar dat is nog wat onzeker.
Nu bedacht ik me dat het misschien interessant was me in te schrijven bij een uitzendbureau, of wat er voor door moet gaan. Het zijn meer een soort headhunters, maar dan andersom.
<<insert lang verhaal over die organisatie dat ik zou kunnen houden maar jullie bespaar>>
Nu vragen ze mij om een CV. Wel, ik was altijd van mening dat werkgevers tientallen CV's door moeten bladeren en dat ze het dan niet echt fijn zouden vinden om CV's van meer dan 5 pagina's te krijgen. Wat denken jullie? Ik stuurde het bureau mijn C.V. (dat keurig op één A4 past) en de meneer vond het toch wel wat 'kort'. Stuurt ie mij een voorbeeld C.V. terug van 11 A4's!
Wat denken jullie? Moet ik daarin mee gaan of zal ik hem eens wat meer ondervragen?
Geen email of telefoon gekregen? Was eigenlijk verrast nog een brief en brochure te krijgen vaneen bedrijf.quote:Op donderdag 16 januari 2014 16:07 schreef Mishu het volgende:
Gvd, ik was uitgenodigd voor een sollicitatiegesprek vanochtend blijkbaar maar de brief was niet aangekomen dus ik wist dat niet
Ze gaan nu een goed woordje voor mij doenDit was mijn droombaan.
Dan kunnen ze weer eentje afstrepen!quote:Op donderdag 16 januari 2014 21:13 schreef Mint_Clansell het volgende:
Leuk als je een afwijzing per e-mail krijgt en er staat niet in om welke vacature het gaat.
Of je krijgt een e-mail van één of ander uitzendbureau met alleen in de header 'cv mailen' en verder niks. Geen begeleidende tekst of zo, geen a.u.b., nope. Gewoon 'cv mailen'.
[ afbeelding ]
Behoorlijk associaal ja maar je kunt natuurlijk kiezen of klagen en negeren of er wat van zeggen!quote:Op donderdag 16 januari 2014 22:17 schreef Mint_Clansell het volgende:
Ik mag toch hopen dat het niet de bedoeling was van de medewerker om de mail zo te versturen. Ik vind het anders behoorljk asociaal.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |