Voel me echt fucking achterlijk... Iets in me zegt dat ik met mn vwo diploma zoner onvoloendes hier op zn minst ies uit zou moeten wetenquote:Op dinsdag 17 december 2013 13:24 schreef glannie het volgende:
Ook substitutie. Stranger is er nogal vlot in
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Wie heeft er voor vraag 20 nog ideeen voor lijstjes van 7?
De dagen van de week, 1,2,3,4,5,6,7, de 7 wereldwonderen, de 7 dwergen, de 7 roeiverenigingen van KNSRB, en... wat nog meer?
[ Bericht 14% gewijzigd door kroonkurk_070 op 17-12-2013 13:37:00 ]
Denk niet dat dat het is. Topografisch, met een mooie 'lijn' is het ook niet, gezien in die opgaven er landen naast/onder elkaar liggen en je dus geen mooi lijntje krijgt van noord/zuid of oost/west etc.quote:Op dinsdag 17 december 2013 13:28 schreef MrBanaan1 het volgende:
[..]
Voel me echt fucking achterlijk... Iets in me zegt dat ik met mn vwo diploma zoner onvoloendes hier op zn minst ies uit zou moeten weten
Oh en trouwens, 23A is niet met GBP, bevolkingsdichtheid of bevolkingsaantal... In die richting zat ik namelijk te denken. Topografische locatie valt Fiji eigenlijk overal buiten, enzij je naar het klimat kijkt (althans dat kan ik eens doen)
quote:Op dinsdag 17 december 2013 13:35 schreef MrBanaan1 het volgende:
Bij vraag 17 staat er die gekleurde balk.
Als je naar deze pagina gaat http://en.wikipedia.org/wiki/Blue_Monday_(New_Order_song) zie je dat er op de rand van de single hoes ("Blue Monday" is een nummer van een band) dat er een soortgelijke kleurstrip staat (niet exact gelijk). Zou dit het zijn?
quote:The artwork is designed to resemble an 8" floppy disk. The sleeve does not display either the group name nor song title in plain English anywhere; the only text on the sleeve is "FAC SEVENTY THREE" on the spine. Instead the legend "FAC 73 BLUE MONDAY AND THE BEACH NEW ORDER" is represented in code by a series of coloured blocks. The key enabling this to be deciphered was printed on the back sleeve of the album, Power, Corruption & Lies.[15] "Blue Monday" and Power, Corruption & Lies are two of four Factory releases from this time period to employ the colour code, the others being "Confusion" by New Order and From the Hip by Section 25.
Denk het ja, zonder codewoord is het niet te doen denk ik.quote:Op dinsdag 17 december 2013 13:36 schreef kroonkurk_070 het volgende:
Zou je vraag 21 moeten oplossen met het antwoord op vraag 1/ het antwoord op vraag 1 moeten valideren met vraag 21?
In vraag 21 staat nl.
Volgens Vernam is deze opgave onmogelijk te kraken, maar voor
iedereen die dapper genoeg is aan deze kerstpuzzel te beginnen
moet het te doen zijn.
Dapper genoeg om te beginnen, is dat een hint naar 1? of ergens anders naar?
Is me niet helemaal duidelijk, maar betekent dat dat er ergens een key is waarmee MISSCHIEN die kleurenboodschap in de puzzel ontcijfert kan worden?quote:Op dinsdag 17 december 2013 13:39 schreef MAHL het volgende:
[..]
[..]
[..]
Denk het ja, zonder codewoord is het niet te doen denk ik.
Ja, of je moet de key pakken op de achterkant van dat ene albumquote:Op dinsdag 17 december 2013 13:43 schreef MrBanaan1 het volgende:
[..]
Is me niet helemaal duidelijk, maar betekent dat dat er ergens een key is waarmee MISSCHIEN die kleurenboodschap in de puzzel ontcijfert kan worden?
Ik begreep niet helemaal/hoe waar die key was en hoe men die gebruikt. Heb je het geprobeerd?quote:Op dinsdag 17 december 2013 13:44 schreef MAHL het volgende:
[..]
Ja, of je moet de key pakken op de achterkant van dat ene album
Nog niet, kijk er vanavond even naarquote:Op dinsdag 17 december 2013 13:45 schreef MrBanaan1 het volgende:
[..]
Ik begreep niet helemaal/hoe waar die key was en hoe men die gebruikt. Heb je het geprobeerd?
Nee, want aan het begin van de test staat dat elke vraag afzonderlijk is op te lossen. Dat betekent dus dat je geen antwoord op een vraag nodig mag hebben om tot een oplossing te kunnen komen.quote:Op dinsdag 17 december 2013 13:36 schreef kroonkurk_070 het volgende:
Zou je vraag 21 moeten oplossen met het antwoord op vraag 1/ het antwoord op vraag 1 moeten valideren met vraag 21?
In vraag 21 staat nl.
Volgens Vernam is deze opgave onmogelijk te kraken, maar voor
iedereen die dapper genoeg is aan deze kerstpuzzel te beginnen
moet het te doen zijn.
Dapper genoeg om te beginnen, is dat een hint naar 1? of ergens anders naar?
Top, nu zie ik ook wat ik fout deedquote:Op dinsdag 17 december 2013 14:02 schreef Alrac4 het volgende:
Ik heb het linkerdeel van de kerballenpuzzel opgelost. De volledige uitwerking komt later vandaag wel een keer, maar volgens mij klopt dit zo (de getallen moeten natuurlijk nog vervangen worden door letters, maar dit is makkelijker rekenen):
[ afbeelding ]
Je kunt je niet voorstellen hoe graag ik nu de berekening wil zienquote:Op dinsdag 17 december 2013 14:02 schreef Alrac4 het volgende:
Ik heb het linkerdeel van de kerballenpuzzel opgelost. De uitwerking van dit stuk komt later vandaag wel een keer, maar volgens mij klopt dit zo (de getallen moeten natuurlijk nog vervangen worden door letters, maar dit is makkelijker rekenen):
[ afbeelding ]
Nou, het was niet allemaal even elegant, een paar keer gewoon alles geprobeerd om te kijken wat de mogelijkheden warenquote:Op dinsdag 17 december 2013 14:13 schreef MrBanaan1 het volgende:
[..]
Je kunt je niet voorstellen hoe graag ik nu de berekening wil zien![]()
Eens kijken of ik er verder mee kom haha
Ik heb volgensmij nog iets gevoden voor de ballen puzzel. De 2 ballen die in evenwicht zijn met gewicht 9 en 10 (na de 14 in jouw rij) kunnen alleen 9 en 10 of 18 en 20 zijn. Als je de letters invult in jouw oplossing, staat er KON. 9 en 10 levert dan IJ op en 18 en 20 levert RT op. Aangezien KONRT nooit een woord kan worden (toch?) en een nieuw woord ook niet met RT kan beginnen (toch?) moet het dus IJ zijn en dus 9 en 10.quote:Op dinsdag 17 december 2013 14:15 schreef Alrac4 het volgende:
[..]
Nou, het was niet allemaal even elegant, een paar keer gewoon alles geprobeerd om te kijken wat de mogelijkheden waren
Ik zal proberen er een begrijpelijk verhaal van te maken
Dat eerste stuk begrijp ik niet, ik snap wel dat het linkerdeel van het 9/10 stuk 38 moet wegen, maar hoe kom je bij 57?quote:Op dinsdag 17 december 2013 14:24 schreef glannie het volgende:
Ik was ook zo ver, alle ballen van de tweede streng, die recht eronder hangen moeten samen 57 gram wegen.
Die 10 en 9, moeten dan ook I (9) en J (10) zijn, want 19*2=38 en 38+19=57. Ben nu aan het kijken hoe ik de rest kan wegschrijven
Het totaal weegt 420 gram, in de linkertak hebben we zojuist 126 gram weggezet, helemaal rechts hebben we al 20 gram, en aan het rechterstuk hangt (126*31)/18 gram, houdt 57 gram over voor het middelste stuk.quote:Op dinsdag 17 december 2013 14:26 schreef MrBanaan1 het volgende:
[..]
Dat eerste stuk begrijp ik niet, ik snap wel dat het linkerdeel van het 9/10 stuk 38 moet wegen, maar hoe kom je bij 57?
quote:Op dinsdag 17 december 2013 14:29 schreef Stranger het volgende:
[..]
Het totaal weegt 420 gram, in de linkertak hebben we zojuist 126 gram weggezet, helemaal rechts hebben we al 20 gram, en aan het rechterstuk hangt (126*31)/18 gram, houdt 57 gram over voor het middelste stuk.
-edit- ik zeg natuurlijk 'hebben we' maar alle eer naar Alrac4
Aaaah, ok. Hoofd maar eens breken over die resterende 38...quote:Op dinsdag 17 december 2013 14:29 schreef glannie het volgende:
Alle ballen samen wegen 420, de meest rechterbal is dus de T (20)
420-20=400 en 20*20 = 400
De totale linkerkant weegt dus 400 aan ballen.
De rechterbal erbij maakt 420.
Net heeft Alrac4 de linkerstreng berekent. Die ballen samen zijn 126 gram.
Dat betekent dat die 126*31 gelijk moet zijn aan 18*x aan de andere kant.
De andere kant is dus 217. De linkerkant is 126. Het midden is dan 400-217-126=57
R/T is toch nog steeds een optie?quote:Op dinsdag 17 december 2013 14:24 schreef glannie het volgende:
Ik was ook zo ver, alle ballen van de tweede streng, die recht eronder hangen moeten samen 57 gram wegen.
Die 10 en 9, moeten dan ook I (9) en J (10) zijn, want 19*2=38 en 38+19=57. Ben nu aan het kijken hoe ik de rest kan wegschrijven
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |