Slim inderdaad. Ook leningen nemen met oplopende rentepercentages om andere leningen af te betalen getuigt niet echt van financieel verantwoordelijkheidsgevoel.quote:Op maandag 2 december 2013 16:28 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Punt is dat de meeste van hun boekhouding 1 grote puinhoop maken. Dat zie je ook elke week bij dat programma van John Williams. Ze hebben duizenden euro's schulden, maar waar hun geld allemaal naartoe gaat, daar hebben ze geen idee van. En zo is het bij de meesten.
Ik mag hopen dat dat niet waar is. Voedselbank is voor mensen die echt aan de grond zitten en niet voor mensen die een tap en de inhoud kunnen betalen.quote:Op maandag 2 december 2013 16:31 schreef Geerd het volgende:
Ze hebben toch wel eens programma's daar over gemaakt? Alleen de namen weet ik zo niet meer iemand tips?
Een ding is mij bij gebleven met de auto naar de voedselbank en een Heineken tap op het aanrecht Krups of hoe heet dat ding.
Getuigt ook niet van verantwoordelijkheidsgevoel om mensen dat aan te praten en noodzakelijke info bewust te verbergen. Hetgeen vaak gebeurt.quote:Op maandag 2 december 2013 16:33 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Slim inderdaad. Ook leningen nemen met oplopende rentepercentages om andere leningen af te betalen getuigt niet echt van financieel verantwoordelijkheidsgevoel.
Jup toch wel, daarom is het mij ook bij gebleven, was wel van sbs6 volgens mij dus kan ook wel opgeblazen zijn maar toch,quote:Op maandag 2 december 2013 16:34 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Ik mag hopen dat dat niet waar is. Voedselbank is voor mensen die echt aan de grond zitten en niet voor mensen die een tap en de inhoud kunnen betalen.
Tsja, veel mensen weten gewoon echt niet beter.quote:Op maandag 2 december 2013 16:33 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Slim inderdaad. Ook leningen nemen met oplopende rentepercentages om andere leningen af te betalen getuigt niet echt van financieel verantwoordelijkheidsgevoel.
Dat is het nou net. Iedereen doet in meer of mindere mate ongezonde dingen in hun leven. Zeker in deze ongeduldige maatschappij. Het is ook ongezond om in Nederland buiten te lopen; Nederland heeft een ontzettend vervuilde lucht. Dat is begrijpelijk.quote:Op maandag 2 december 2013 16:31 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ik ben nu zwanger en als ik naar het voedingscentrum kijk, mag ik bij wijze van nog net een boterham met jam.
Hoop bangmakerij op die site als je het mij vraagt.
Mensen (met kinderen) die door een noodlottige gebeurtenis in de schulden zijn gekomen kunnen echt wel op mijn hulp rekenen als ik kan helpen. Maar er zijn ook mensen die er zelf een potje van hebben gemaakt en dat zijn juist de mensen die je in het openbaar hoort. Want ze zijn zo zielig en het ligt allemaal aan Nederland en bladiebla.quote:Op maandag 2 december 2013 16:34 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Getuigt ook niet van verantwoordelijkheidsgevoel om mensen dat aan te praten en noodzakelijke info bewust te verbergen. Hetgeen vaak gebeurt.
Waarom? Het is toch gewoon een gegeven dat mensen die gezonder en gebalanceerder eten meer energie overhouden?quote:Op maandag 2 december 2013 16:30 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Wat jij doet moet je zelf weten maar de vraag wat gezond is levert een ander antwoord op
http://www.voedingscentru(...)arme-maaltijden.aspx
Prima als je vindt dat dit geen armoede is maar ik word dan echt zo ontzettend moe én boos van de mensen die maar lopen roepen dat de armeren gezonder moeten eten (en dan ook meer energie en puf zouden hebben).
Het is als een snackbar die dikke mensen nog een frietje verkoopt; tot waar houdt de verantwoordelijkheid van de verkoper op en start de verantwoordelijkheid van de koper?quote:Op maandag 2 december 2013 16:36 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Tsja, veel mensen weten gewoon echt niet beter.
Dan vind ik diegene die zulke leningen verstrekt veel kwalijker.
Nee, het is niet als een snackbar.quote:Op maandag 2 december 2013 16:38 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Het is als een snackbar die dikke mensen nog een frietje verkoopt; tot waar houdt de verantwoordelijkheid van de verkoper op en start de verantwoordelijkheid van de koper?
Idd,quote:Op maandag 2 december 2013 16:37 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Mensen (met kinderen) die door een noodlottige gebeurtenis in de schulden zijn gekomen kunnen echt wel op mijn hulp rekenen als ik kan helpen. Maar er zijn ook mensen die er zelf een potje van hebben gemaakt en dat zijn juist de mensen die je in het openbaar hoort. Want ze zijn zo zielig en het ligt allemaal aan Nederland en bladiebla.
Eigenlijk vind ik het te gek voor woorden dat überhaupt de vraag aan de orde moet komen of een dagelijkse warme maaltijd "luxe" is. Natuurlijk is er niets mis mee als iemand een keer boterhammen met kaas eet in plaats van hutspot. Maar het zich niet kunnen veroorloven van een warme maaltijd is naar nederlandse begrippen toch echt armoede. Relatieve armoede weliswaar, maar desondenks ver beneden de ondergrens.quote:Op maandag 2 december 2013 15:41 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Pure armoede is als je helemaal niks meer te eten kan kopen. Af en toe een bruine boterham met kaas (is ook gezond) daar is echt helemaal niks mis mee.
Waarom niet?quote:Op maandag 2 december 2013 16:39 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Nee, het is niet als een snackbar.
Je bent een oneerlijk mannetje, zonder meer.quote:Op maandag 2 december 2013 16:37 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Waarom? Het is toch gewoon een gegeven dat mensen die gezonder en gebalanceerder eten meer energie overhouden?
Daarnaast kan je ook van een paar euro per dag een gezonde en gevarieerde maaltijd op tafel zetten.
Dat vind ik appels met peren vergelijken.quote:Op maandag 2 december 2013 16:38 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Het is als een snackbar die dikke mensen nog een frietje verkoopt; tot waar houdt de verantwoordelijkheid van de verkoper op en start de verantwoordelijkheid van de koper?
Als dan iemand schuldig is dan is het niet de patatboer maar de 'bazen' boven hen.quote:Op maandag 2 december 2013 16:43 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Dat vind ik appels met peren vergelijken.
Dat patat en dergelijke ongezond is weet iedereen wel, maar van de kleine letters bij leningen is niet zich iedereen bewust. Vaak worden ze er ook met mooie praatjes ingepraat (denk aan de reclames van Frysia destijds bijvoorbeeld) en wordt het wel erg rooskleurig neergezet. Vaak zijn het niet echt welgestelde mensen en worden ze lekker gemaakt met allemaal producten die ze zouden kunnen krijgen met een lening.
Dat vind ik iets heel anders dan de patatboer.
Als de maatschappij complexer wordt, wat gewoon zo is, dan is een noodlottige fout snel gemaakt.quote:Op maandag 2 december 2013 16:37 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Mensen (met kinderen) die door een noodlottige gebeurtenis in de schulden zijn gekomen kunnen echt wel op mijn hulp rekenen als ik kan helpen. Maar er zijn ook mensen die er zelf een potje van hebben gemaakt en dat zijn juist de mensen die je in het openbaar hoort. Want ze zijn zo zielig en het ligt allemaal aan Nederland en bladiebla.
Er is ALTIJD relatieve armoede. Als je kind in wassenaar of het gooi niet op hockey kan ivm de kosten dan spreek je ook al over relatieve armoede.quote:Op maandag 2 december 2013 15:54 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Absolute armoede is er in Nederland ook nauwelijks. Relatieve armoede daarentegen wel.
Ik zie een warme maaltijd niet als luxe; ik zie af en toe drie keer per dag een koude maaltijd niet als armoede. Dat is een fundamenteel verschil.quote:Op maandag 2 december 2013 16:42 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Je bent een oneerlijk mannetje, zonder meer.
Feit 1: jij ziet een warme maaltijd per dag als luxe. Kortom, prima excuus om armeren bovenop hun 40% koopkrachtverlies nog verder in de shit te duwen.
Het mag de consensus zijn dat een maaltijd per dag warm moet zijn, als je voedingsdeskundigen vraagt of iemand een portie friet, kroket en vette mayo moet eten die avond of een frisse ceasar's salad, dan zullen de meeste toch, vanwege de voedingsstoffen, voor de laatste kiezen.quote:Feit 2: het is de consensus dat één warme maaltijd per dag gewoon bij een gevarieerde en gebalanceerde maaltijd hoort. Dat is een gezond voedingspatroon. Maar allicht dat de macht van het geld deze wijsheid kan aanpassen voor jou. Dit is niet zo moeilijk in deze tijd van een enorme welvaartskloof.
Dit is nu eigenlijk de eerste zinvolle post van jou in dit topic die op waarheid berust.quote:Op maandag 2 december 2013 16:21 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Het is aan dovemansoren gericht maar elke dag warm eten hoort gewoon bij een gezond eetpatroon.
Oh nummer 2.... komt door inflatie. Dat wordt grotendeels in de afgelopen 20 jaar gecompenseerd zoals ik al aangaf in een link over het gemiddelde inkomen. De afgelopen 5 jaar trouwens niet, maar in de jaren 90 ruimschoots.quote:Op maandag 2 december 2013 16:23 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Vaste lasten zijn alleen maar hoger geworden. Dat is domweg een feit.
nee hoor. Behalve als je het uurloon meerekent van de persoon die kookt.quote:Op maandag 2 december 2013 16:46 schreef Geerd het volgende:
Daarbij een patatje kost 2,50? Een goede maaltijd is toch duurder
Zie mijn link als tegenbewijs. Gemiddeld geldt niet voor iedereen en mijn link is het bewijs.quote:Op maandag 2 december 2013 16:47 schreef sjorsie1982 het volgende:
Oh nummer 2.... komt door inflatie. Dat wordt grotendeels in de afgelopen 20 jaar gecompenseerd zoals ik al aangaf in een link over het gemiddelde inkomen. De afgelopen 5 jaar trouwens niet, maar in de jaren 90 ruimschoots.
Het is een onderwerp waar mensen niet graag over praten, mensen vinden het oninteressant, willen gewoon geld en klaar ermee. Feit is dat de overheidsbescherming in deze situaties in het voordeel ligt van de ongeïnteresseerde burger; mensen worden niet actief aangemoedigd om zich te verdiepen in het financiele product dat ze afsluiten, maar met wat gemopper achteraf worden ze in het gelijk gesteld. Als McDonald's aangeklaagd wordt voor het overgewicht van een vaste klant vind ik dat net zo laakbaar als een kredietverstrekker die keer op keer, gevraagd vanuit de consument, de limiet van de creditcard naar boven moet schroeven en uiteindelijk een klacht vanwege gebrekkige informatieverstrekking om de oren krijgt.quote:Op maandag 2 december 2013 16:43 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Dat vind ik appels met peren vergelijken.
Dat patat en dergelijke ongezond is weet iedereen wel, maar van de kleine letters bij leningen is niet zich iedereen bewust. Vaak worden ze er ook met mooie praatjes ingepraat (denk aan de reclames van Frysia destijds bijvoorbeeld) en wordt het wel erg rooskleurig neergezet. Vaak zijn het niet echt welgestelde mensen en worden ze lekker gemaakt met allemaal producten die ze zouden kunnen krijgen met een lening.
Dat vind ik iets heel anders dan de patatboer.
Klopt. Als je het goed wilt doen dan pak je het loon van iedere NL die werk en gewerkt heeft en vergelijk je die met het verleden van dezelfde persoon.quote:Op maandag 2 december 2013 16:49 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Zie mijn link als tegenbewijs. Gemiddeld geldt niet voor iedereen en mijn link is het bewijs.
Bovendien onderschat het CBS de inflatie stelselmatig door hun rekenmethode.
Een patatje is geen maaltijd daar hoort nog een frikandel en een slaatje bij.quote:Op maandag 2 december 2013 16:46 schreef Geerd het volgende:
Daarbij een patatje kost 2,50? Een goede maaltijd is toch duurder
quote:Op maandag 2 december 2013 16:50 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Een patatje is geen maaltijd daar hoort nog een frikandel en een slaatje bij.
En een blikje Cola Light. Men doet immers aan de lijnquote:Op maandag 2 december 2013 16:50 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Een patatje is geen maaltijd daar hoort nog een frikandel en een slaatje bij.
Dat neerbuigende ook altijd...quote:Op maandag 2 december 2013 16:51 schreef GSbrder het volgende:
[..]
En een blikje Cola Light. Men doet immers aan de lijn.
Een maatschappij is niet complex. Je kunt hem hooguit complex maken door alles voor iedereen te willen regelen.quote:Op maandag 2 december 2013 16:45 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Als de maatschappij complexer wordt, wat gewoon zo is, dan is een noodlottige fout snel gemaakt.
quote:Op maandag 2 december 2013 16:51 schreef GSbrder het volgende:
[..]
En een blikje Cola Light. Men doet immers aan de lijn.
Moet herkenbaar zijn voor je, is het niet?quote:
quote:Op maandag 2 december 2013 16:54 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Moet herkenbaar zijn voor je, is het niet?
Ja idd het zal je verbazen hoeveel mensen echt zo denken was vanmiddag nog even bij de action, wat een volk. Ja wat doe je der zelf dan??quote:Op maandag 2 december 2013 16:51 schreef GSbrder het volgende:
[..]
En een blikje Cola Light. Men doet immers aan de lijn.
Beter dan dat hooghartig volk dat showt met de laatste auto en bijna hun huis uit worden gezet ivm schulden.quote:Op maandag 2 december 2013 16:56 schreef Geerd het volgende:
[..]
Ja idd het zal je verbazen hoeveel mensen echt zo denken was vanmiddag nog even bij de action, wat een volk. Ja wat doe je der zelf dan??
Poetsmiddel etc halen. Zwangere tienermeisjes, met moeders in tijger legging opa's die voor kruipen.
Mama staat vast in de de rij en de kinderen doen de boodschappen.
Wel weer genoten hoor![]()
Hoewel dit niet aan mij geadresseerd is ben ik het wel met een paar punten eens die ik wil onderbouwen.quote:Op maandag 2 december 2013 16:42 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Je bent een oneerlijk mannetje, zonder meer.
Feit 1: jij ziet een warme maaltijd per dag als luxe. Kortom, prima excuus om armeren bovenop hun 40% koopkrachtverlies nog verder in de shit te duwen.
Feit 2: het is de consensus dat één warme maaltijd per dag gewoon bij een gevarieerde en gebalanceerde maaltijd hoort. Dat is een gezond voedingspatroon. Maar allicht dat de macht van het geld deze wijsheid kan aanpassen voor jou. Dit is niet zo moeilijk in deze tijd van een enorme welvaartskloof.
Feit 3: en tóch vind je het prima om verder te gaan met het moraliserende verhaaltje, zie boven.
Je bent gewoon een naar mannetje. Mensen de stront in duwen. Enerzijds iets tot luxe bestempelen, anderzijds met de vinger wijzen en zeggen dat als je zus en zo doet je tenminste van de bank af komt.
Hehe heb je die ook nog ja?quote:Op maandag 2 december 2013 16:58 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Beter dan dat hooghartig volk dat showt met de laatste auto en bijna hun huis uit worden gezet ivm schulden.
Zij weten tenminste hoe je rondkomt van weinig geld.
Ik snap je punt.quote:Op maandag 2 december 2013 16:58 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Hoewel dit niet aan mij geadresseerd is ben ik het wel met een paar punten eens die ik wil onderbouwen.
Vroeger toen mijn ouders gescheiden waren, moesten mijn moeder ik en mijn zusje leven van een uitkering. Dit was vroeger ook echt geen vetpot. Waarom mijn moeder niet ging werken is simpel: ze heeft nul schooldiploma's en in die tijd had je volgens mij niet eens uwv. Met andere woorden; ze waren vroeger niet zo streng met werk als nu. We hadden vroeger weinig thuis. Weet niet meer of we elke dag warm aten of niet, maar 1 ding weet ik wel. Ben ik een slechter mens geworden door die tijd? Nee. Sterker nog, ik ben een beter mens geworden omdat ik weet wat dingen waard zijn en wat geld waard is.
Dus als ik zeg dat elke avond warm eten een luxe is, is dat niet om mensen met weinig geld de grond in te trappen of nog meer van ze af te pakken. Nee, ik kom tot die conclusie omdat we het vroeger ook niet breed hadden.
Inderdaad. Werk in een super gelegen in een vinexwijk en wat er allemaal gejat wordt aan duur vlees en dure wijnen niet normaal. Ze zijn te belazerd om een tartaartje op te dienen 's avonds, maar een gejat biefstukje gaat er wel in....quote:Op maandag 2 december 2013 16:58 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Beter dan dat hooghartig volk dat showt met de laatste auto en bijna hun huis uit worden gezet ivm schulden.
Zij weten tenminste hoe je rondkomt van weinig geld.
Vooruitgang is voor de mensen die werken.quote:Op maandag 2 december 2013 17:01 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Ik snap je punt.
Vroeger ging men naar buiten om te poepen en te plassen omdat er nog geen wc binnen was. Dat was voor veel mensen te duur.
Een WC in huis is dus ook luxe.
Er is ook nog zoiets als voortuitgang
Worden die niet gepakt dan??quote:Op maandag 2 december 2013 17:03 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Inderdaad. Werk in een super gelegen in een vinexwijk en wat er allemaal gejat wordt aan duur vlees en dure wijnen niet normaal. Ze zijn te belazerd om een tartaartje op te dienen 's avonds, maar een gejat biefstukje gaat er wel in....
Inderdaad. Gehandicapten of chronisch zieken moeten gewoon in middeleeuwse omstandigheden leven.quote:Op maandag 2 december 2013 17:06 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Vooruitgang is voor de mensen die werken.
Nee... Iets met weinig winkelpersoneel en bezuinigingen enzo. En buiten dat, als ze willen stelen doen ze dat wel hoor. Sommige zijn zo slinks.quote:
Die moeten dankbaar zijn voor wat ze krijgen in plaats van schreeuwen om meer.quote:Op maandag 2 december 2013 17:07 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Inderdaad. Gehandicapten of chronisch zieken moeten gewoon in middeleeuwse omstandigheden leven.!
Zij hebben ook vooral gevraagd om de situatie waar ze inzitten...quote:Op maandag 2 december 2013 17:08 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Die moeten dankbaar zijn voor wat ze krijgen in plaats van schreeuwen om meer.
De vooruitgang van de mensen die niet werken wordt betaald door de mensen die wel werken. Werken zou moeten lonen, en dat doet het in NL ook onder de meeste omstandigheden. Dat de uitkeringen zijn versoberd is dan ook helemaal geen verkeerd beleid.quote:Op maandag 2 december 2013 17:07 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Inderdaad. Gehandicapten of chronisch zieken moeten gewoon in middeleeuwse omstandigheden leven.!
Als we een venn-diagram zouden maken van Frysia-klanten en McDonald's-klanten zal er denk ik wel een grote overlap zijn.quote:Op maandag 2 december 2013 16:49 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Het is een onderwerp waar mensen niet graag over praten, mensen vinden het oninteressant, willen gewoon geld en klaar ermee. Feit is dat de overheidsbescherming in deze situaties in het voordeel ligt van de ongeïnteresseerde burger; mensen worden niet actief aangemoedigd om zich te verdiepen in het financiele product dat ze afsluiten, maar met wat gemopper achteraf worden ze in het gelijk gesteld. Als McDonald's aangeklaagd wordt voor het overgewicht van een vaste klant vind ik dat net zo laakbaar als een kredietverstrekker die keer op keer, gevraagd vanuit de consument, de limiet van de creditcard naar boven moet schroeven en uiteindelijk een klacht vanwege gebrekkige informatieverstrekking om de oren krijgt.
Overigens zal het me niet verbazen als McDonald's-klanten en Frysia-klanten dezelfde zijn.
Is dat van belang?quote:Op maandag 2 december 2013 17:08 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Zij hebben ook vooral gevraagd om de situatie waar ze inzitten...
Klopt, maar je hoeft ze ook niet helemaal vol te proppen met geld van iemand anders, die ze niet kennen en andersom.quote:Op maandag 2 december 2013 17:08 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Zij hebben ook vooral gevraagd om de situatie waar ze inzitten...
Dit is al een keer hier gepost.quote:
Ik dacht dat McDonald's ook steeds meer salades en appels in Happymeals (voor kinderen dus) verstopte. Maar goed, het is ook weer een tijdje geleden dat ik bij de McDonald's geweest ben. Het is vooral heel duur; met 4 personen eten gaat al gauw richting de 20 euro.quote:Op maandag 2 december 2013 17:09 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Als we een venn-diagram zouden maken van Frysia-klanten en McDonald's-klanten zal er denk ik wel een grote overlap zijn.![]()
Maar goed, veel mensen zijn zich gewoon niet bewust van de risico's.
Nu vind ik dat je best vragen mag stellen over de legitimiteit van McDonald's zoals ze zich nu gedragen.
Dat ben ik niet met je eens. Daar kan je de moreel van een samenleving helemaal niet aan afmeten.quote:Op maandag 2 december 2013 17:12 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Dit is al een keer hier gepost.
Het moreel van de samenleving kan je meten hoe ze omgaan met de armeren in de samenleving En met armeren bedoel ik dan de mensen die buiten hun schuld het niet breed hebben. Bv ziekte..
De prijzen zijn al wat omhoog gegaan; ik was er gister met mijn vriend en we waren voor ons twee bijna 18 euro kwijtquote:Op maandag 2 december 2013 17:12 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Ik dacht dat McDonald's ook steeds meer salades en appels in Happymeals (voor kinderen dus) verstopte. Maar goed, het is ook weer een tijdje geleden dat ik bij de McDonald's geweest ben. Het is vooral heel duur; met 4 personen eten gaat al gauw richting de 20 euro.
Nja, als je een happy meal neemt met een appeltje erbij heb je natuurlijk alsnog de hamburger met heel veel verzadigde vetzuren en calorieën. Dat appeltje erbij zet niet veel zoden aan de dijk.quote:Op maandag 2 december 2013 17:12 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Ik dacht dat McDonald's ook steeds meer salades en appels in Happymeals (voor kinderen dus) verstopte. Maar goed, het is ook weer een tijdje geleden dat ik bij de McDonald's geweest ben. Het is vooral heel duur; met 4 personen eten gaat al gauw richting de 20 euro.
Het is bekend dat de voedselindustrie bewust testosteron aanjagende stoffen in het voedsel pompt, wat op zichzelf weer de empathie vermindert.quote:Op maandag 2 december 2013 17:09 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Als we een venn-diagram zouden maken van Frysia-klanten en McDonald's-klanten zal er denk ik wel een grote overlap zijn.![]()
Maar goed, veel mensen zijn zich gewoon niet bewust van de risico's.
Nu vind ik dat je best vragen mag stellen over de legitimiteit van McDonald's zoals ze zich nu gedragen.
Zelfs de salades van die hut zit vol met suiker. Daar is niets gezond.quote:Op maandag 2 december 2013 17:12 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Ik dacht dat McDonald's ook steeds meer salades en appels in Happymeals (voor kinderen dus) verstopte. Maar goed, het is ook weer een tijdje geleden dat ik bij de McDonald's geweest ben. Het is vooral heel duur; met 4 personen eten gaat al gauw richting de 20 euro.
Waaraan dan wel, volgens jou?quote:Op maandag 2 december 2013 17:13 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Dat ben ik niet met je eens. Daar kan je de moreel van een samenleving helemaal niet aan afmeten.
Er is geen moreel van een samenleving. Er is alleen een individuele moreel. Die verschilt van mens tot mens.quote:
Dat klopt, maar die vetzuren en calorieen lokken nou juist de kinderen en gezinnen naar de McDonald's.quote:Op maandag 2 december 2013 17:13 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Nja, als je een happy meal neemt met een appeltje erbij heb je natuurlijk alsnog de hamburger met heel veel verzadigde vetzuren en calorieën. Dat appeltje erbij zet niet veel zoden aan de dijk.
quote:Op maandag 2 december 2013 17:13 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Dat ben ik niet met je eens. Daar kan je de moreel van een samenleving helemaal niet aan afmeten.
Leren jullie eerst maar eens het verschil tussen moreel en moraal.quote:Op maandag 2 december 2013 17:12 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Dit is al een keer hier gepost.
Het moreel van de samenleving kan je meten hoe ze omgaan met de armeren in de samenleving En met armeren bedoel ik dan de mensen die buiten hun schuld het niet breed hebben. Bv ziekte, failisement bedrijf waardoor een bouwvakker van 50+ ontslagen wordt, en meer van dit soort situaties.
Ze schreeuwen niet om meer, leugenaar. Ze schreeuwen om een situatie zoals het vroeger was.quote:Op maandag 2 december 2013 17:08 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Die moeten dankbaar zijn voor wat ze krijgen in plaats van schreeuwen om meer.
Je hebt gelijk. Moraal.quote:Op maandag 2 december 2013 17:17 schreef robin007bond het volgende:
[..]
[..]
Leren jullie eerst maar eens het verschil tussen moreel en moraal.![]()
http://taaladvies.net/taal/advies/vraag/561/
Daar red je het echt niet mee. En gezond hoeft helemaal niet duur te zijn. Juist voor grotere gezinnen of voor meerdere dagen koken zit het voordeel hem in de grotere verpakkingen. En slimme keuzes maken.quote:Op maandag 2 december 2013 17:12 schreef GSbrder het volgende:
Het is vooral heel duur; met 4 personen eten gaat al gauw richting de 20 euro.
Je verzacht er niks mee.quote:Op maandag 2 december 2013 17:17 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Dat klopt, maar die vetzuren en calorieen lokken nou juist de kinderen en gezinnen naar de McDonald's.
Denk niet dat je volle zalen trekt als je spruitjes en mager vlees gaat serveren. Als je mensen dan toch naar zo'n vreetschuur lokt, kan je het leed hoogstens verzachten.
Een samenleving is een samenleving vanwege een bepaalde set gemeenschappelijke normen en waarden. De wijze waarop je omgaat met de zwakkeren in die samenleving, maakt in mijn optiek deel uit van die set.quote:Op maandag 2 december 2013 17:15 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Er is geen moreel van een samenleving. Er is alleen een individuele moreel. Die verschilt van mens tot mens.
O en wat was er vroeger dan beter?quote:Op maandag 2 december 2013 17:18 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Ze schreeuwen niet om meer, leugenaar. Ze schreeuwen om een situatie zoals het vroeger was.
Meer de norm van 'eigen schuld' wordt steeds ruimer dus, terwijl de eisen en complexiteit in de maatschappij steeds groter wordt, net zoals de asymmetrie in kennis (waardoor de één meer weet over de ander dan andersom).quote:Op maandag 2 december 2013 17:12 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Dit is al een keer hier gepost.
Het moreel van de samenleving kan je meten hoe ze omgaan met de armeren in de samenleving En met armeren bedoel ik dan de mensen die buiten hun schuld het niet breed hebben. Bv ziekte, failisement bedrijf waardoor een bouwvakker van 50+ ontslagen wordt, en meer van dit soort situaties.
Hoe je met die mensen omgaat kan dus van individu tot individu verschillen. De een wil ze geld geven, een ander eten en onderdak en weer een ander geeft ze werk. Je kunt alles wel op willen tellen en daarna willen delen maar dat is een gemiddelde wat niets zegt. Ik geloof niet in gemeenschappelijke waarden anders dan niet stelen, geen geweld initiëren en niet bedriegen.quote:Op maandag 2 december 2013 17:19 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Een samenleving is een samenleving vanwege een bepaalde set gemeenschappelijke normen en waarden. De wijze waarop je omgaat met de zwakkeren in die samenleving, maakt in mijn optiek deel uit van die set.
Dat klopt dus niet. Er bestaat iets als groepsmoraal. Dat blijk uit studies. Er is zelfs een gehele wetenschappelijk tak die zich daarmee bezig houdt, namelijk de sociologie.quote:Op maandag 2 december 2013 17:15 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Er is geen moreel van een samenleving. Er is alleen een individuele moreel. Die verschilt van mens tot mens.
De ouders lokken zo'n kind mee naar de McDonald's.quote:
Dit klopt dus ook niet, maar het gaat tever om hier uitvoering in om te gaan. Je kan en mag geloven wat je wilt, maar dat maakt het nog geen waarheid.quote:Op maandag 2 december 2013 17:23 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Hoe je met die mensen omgaat kan dus van individu tot individu verschillen. De een wil ze geld geven, een ander eten en onderdak en weer een ander geeft ze werk. Je kunt alles wel op willen tellen en daarna willen delen maar dat is een gemiddelde wat niets zegt. Ik geloof niet in gemeenschappelijke waarden anders dan niet stelen, geen geweld initiëren en niet bedriegen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |